Een Priester vertelt Vrouwelike politie in !hina Oe verdediging ven Onnes ven Nijenrode Binnenland Het Amsterdamsch verkeer eischt Internationaal autodief voor den rechter Poolsche scholier is niet opgesloten Vrijdag 30 April 1937 Tweede blad De inwoners van Guernica hie ven hun armen ten hemel en haden De kanunnik van de kathedraal van Val- ladolid, Alberto Onaindia, die geboortig is uit Biskaje en die ooggetuige geweest is van het bombardement van Guernica, is te Parijs aangekomen uit Bilbao. Tegenover een vertegenwoordiger van Havas heeft hij o.m. het volgende verteld: „Aan het einde van 'de vorige week was ik in Bilbao, toen ik vernam, dat de Bas- kische regeering had besloten tot de ontrui ming van Marquina, waar ik bloedverwan ten heb. Ik besloot cr heen te gaan. Maan- 'dag 26 April kwam ik om half vijf in Guernica aan en in strijd met de verwachtin gen was het een heldere dag. Nauwelijks was ik uit de auto gestapt, of'het luchtbom bardement begon. De eerste bom sloeg in een huis van drie verdiepingen en deed de ruiten van alle huizen in de stad springen. Doordat het marktdag was, waren de bewo ners van de omliggende dorpen hier bijeen gekomen. De menschen vluchtten ontzet naar het land en lieten hun vee op de markt achter. Ik kon waarnemen, dat eerst een jachttoestel verscheen, gevolgd door drie an dere en voorts door zeven en zes driemotori- ge toestellen. Na hun vernielingswerk ver richt te hebben, verdwenen de toestellen, zij werden afgelost door dergelijke formaties, die met dezelfde razernij dit uitmoordings- werk voortzetten. Het bombardement duurde van half vijf tot kwart voor acht. Gedurende al dien tijd gingen er geen vijf minuten voorbij, zonder dat in de lucht moorddadige vliegtuigen verschenen. Steeds-was de aan- valsmethode gelijk: eerst mitrailleurvuur, dan gewone bommen, en toen brandbommen De bevolking vluchtte in de bosjes, die op een kilometer van Guernica liggen. De vliegtuigen daalden zeer laag, hun machinegeweren ratelden woe dend over de bosschen en wegen, welker greppels vol lagen met grijs aards en kinderen, die zich tegen den grond drukten. Tegen het einde van den middag kon men op vijf honderd meter afstand Guernica niet meer zien door den dikken zwarten rook van het bombardement en de branden. Men hoorde klacht noch gekerm. De menschen waren verstard van ontzetting. Sommigen baden, anderen hieven de armen gespreid ten hemel als om goddelijke be scherming af te smeeken. Een vliegtuig daalde tot op 200 M. ter plaatse, waar mijn auto stond en schoot er een salvo mitrail leurkogels op af. Ik had nog tijd mij te dek ken in een.eikenboschje en kon vervolgens naar Riachuelo komen, waar zich eenige mi litiesoldaten bevonden. Om zeven uur stond Guernica in lichterlaaie. De later aange komen brandweerploegen uit Bilbao werk ten aan de blussching van het vuur in de gebouwen, die nog niet geheel in de asch •gelegd waren. De weerschijn van den brand was uit Lequettio, op 22 K.M. zichtbaar. Het is niet bekend of men de bewoners, die de wijk hadden genomen in de op het laatste oogenblik aangelegde schuilplaatsen, heeft kunnen redden, noch of zieken en gewon den uit de hospitalen gered zijn. Guernica beschikte niet over luchtafweermiddelen noch over batterijen en had zelfs geen in stelling gebracht mitrailleurs. In de eerste uren van den nacht kon men het smartelijkste schouwspel zien: mannen en vrouwen zochten de nabije bos schen af naar hun vrienden en verwanten. Het meerendeel der lijken is doorzeefd door verscheidene kogels der mitrailleurs. De huizen nabij den historischen boom, die op een heuveltje staan, zijn ongedeerd. Daar entegen is het stadhuis met de archieven, waar zich documenten van groote waarde bevonden, vernield. Ik ben Dinsdagmorgen, 27 April, uit Gu ernica vertrokken. Ik weet niet hoeveel slachtoffers er nauwkeurig gevallen zijn, het aantal moet echter zeer groot zijn. Als priester moet ik zeggen, dat de groot ste beleedigin™ die men den godsdienst zou kunnen aandoen, zou zijn, wanneer men eens in de kerk van Santa Maria te Guer nica, die dank zij den heldenmoed dei- brandweerlieden van Bilbao van den brand gered is, een Te Deum zou celebreeren voor den militairen roem van Franco en Mola, die de meest, volkomen barbary vertegen woordigen. Tot dusverre hebben de opstan delingen in het Baskische land de plaatsen Marquina, Elorrio, Durango, Ceanuri, Dima, Yurre, Ceberio, Ochandiano, Abadiano, Vil la Real, Guernica, Munitivar, Bolivar en Eibar verwoest." KONING WEET HET MAAR STEEDS NIET Uitspraak 1 Mei a.s. Gisteren zette het Amsterdamsche Hof de behandeling voort van de strafzaak tegen den heer Onnes van Nijenrode. De procureur-generaal, Mr. Versteegh, acht chantage, die zgn. door Koning op On nes zou zijn toegepast, volmaakt onaanne melijk. Uit het nader onderzoek naar de z.g.n. schilderijentransactie is gebleken, dat Ko ning de beschikking over twee van de drie schilderijen niet meer had toen hij ze via Onnes wilde beleenen. Over het derde schil derij, de Nicolaas Maes, konden niet zulke pertinente inlichtingen worden verkregen. Duidelijk is het dus, dat hier een gecamou fleerde briefwisseling is gevoerd. Het is zonneklaar, dat Onnes schuldig is. Spr. persisteerde bij zijn eisch: veroordee ling tot een jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest (ook een jaar). Het woord is hierop aan den verdediger, Mr. Th. Muller Massis, die opmerkt, dat alle aanvallen tegen Onnes zijn uitgegaan van Koning en zijn vriend Witbraad en niet van de inbrekers en hun chefs. Wat heeft dit onderzoek nu opgeleverd ten nadeele van Onnes? Niets, maar dan ook niets. Van afspraken is in de briefjes geen spoor te ontdekken. Wanneer men een gecamoufleerde corres pondentie in elkaar had willen zetten, waarom schreef men dan over te beleenen schilderijen en niet over schilderijen, die Koning inderdaad in eigendom had. Het is zeer wel mogelijk, dat Koning slechts de bedoeling had door de correspon dentie geld van Onnes los te krijgen om zijn verplichtingen tegenover de dieven na te komen en tevens om met Onnes in con tact te blijven om hem later te kunnen chanteeren. Onbegrijpelijk is het. zoo eindigt pl., dat de procureur-generaal kan zeggen, dat de schuld van verd. zonneklaar is, daar het hier een zaak betreft met zooveel twijfel- punten. Ook deze verdediger dringt met klem op vrijspraak aan. Nadat verdachte Onnes nogmaals zijn on schuld heeft betuigd, stelt de president de uitspraak vast op 1 Mei a.s. Vervolgens zet het Hof de strafzaak te gen Koning voort. Deze verklaart weer, dat hijzelf de „inbraak" niet wilde uitvoeren, maar hij had Witbraad bereid gevonden het zaakje op te knappen. Toen hij daarover met Onnes had gesproken, had deze daar niet veel ooren naar, omdat hij bang was later door Witbraad gechanteerd te zullen worden. Pres.: Heeft Witbraad van U een situatie teekening gekregen? Verd. Koning: Ik weet 't werkelijk niet meer, 't zal wel zoo zijn als Witbraad het zegt. De president stelt Koning nog een groot aantal vragen: Pres.: Blijft u er bij, dat Onnes u in Parkzicht f 1000 heeft uitbetaald? Verd. Koning: Hij gaf me onder tafel een rolletje bankbiljetten. Pres.: Hoeveel? Dat is een van de vele vragen waarop Koning met „Ik weet 't, niet" antwoordt. Hij beweert het geld nooit te hebben geteld, hij heeft het geld in de Roode Leeuw aan Wit braad doorgegeven: Pres.: En hoe lang verliep er tusschen uw ontmoeting met Onnes en met Witbraad? Verd.: Een uur ongeveer.. Pres.: En in dat uur hebt u geen gelegen heid gehad het geld even na te tellen? De procureur-generaal Mr. Versteegh is vlug klaar met zijn requisitoir: Hij persis teert bij zijn eisch veroordeeling tot acht maanden gevangenisstraf met aftrek van de voorl. hechtenis). Mr. F. A. Kokosky optredend voor Ko ning, is van meening, dat thans vaststaat dat de correspondentie tusschen Koning en Onnes gefingeerd was. Koning sprak dus waarheid. Voor^ wijdt pl. nog eenige woor den aan de finantieele positie van Koning, die in dien tijd onmogelijk in staat was eenige duizenden te fourneeren om een in braak te doen uitvoeren. Onbegrijpelijk noemt pl. het, dat Onnes niet naar de politie is gegaan, toen deze hem zgn. chanteerde. Maar hij dacht er niet aan een klacht te gen Koning in te dienen, wantKoning wist veel te veel. Het is voor de verdediging niet aange naam om verd.'s veroordeeling te vragen, maar het is verd.'s wensch te worden ge straft. Ook in deze zaak zal het Hof op 1 Mei arrest wijzen. Brandstichting uit wraak Zestienjarig jongmensch te Am sterdam aangehouden. Een week geleden brak brand uit in een perceel in de Lomanstraat te Amsterdam, waar een theemutsen en kussenfabriek van den heer H. Fortuin is gevestigd. Reeds on middellijk meende de politie, dat hier een misdrijf was gepleegd. Thans heeft het on derzoek tot resultaat gehad, dat een zes tienjarige jongen, die door den fabrikant was ontslagen, uit wraak brand in een hoeveelhéid kapok heeft gesticht. Hij blijft ontkennen, doch het aantal be wijzen tegen hem is zeer groot, zoodat hij heden voor den officier van justitie zal worden geleid. KIND VERDRONKEN. Gisterenmiddag omstreeks twaalf uur, Is het drie-jarig dochtertje van de familie Van Sch. te Groot-Deuteren bij 's-Hertogenbosch achter de woning bij het spelen te water ge raakt en verdronken. COMPLIMENTEN ZIJN BELEEDI- GINGEN VOOR DE EER VAN HET AMBT. De vrouwelijke politie-agenten be- hooren in China nog tot de zeld zaamheden. Een van deze dames, die de lieflijke naam „zingende berk" draagt schijnt buitengewoon veel succes tijdens haar loopbaan gehad te hebben, zoowel door haar krach tig optreden als ook door haar schoonheid. Thans is zij echter ge- pensionneerd. Even een beeld uit het stadje Kweilin ïn den tijd. toen de troebelen van den Bur geroorlog hun hoogtepunt bereikt hadden: een jonge, slanke en naar Chineesche begrip ■pen zeer knappe vrouwelijke politie-agent .van de voorloopig gevormde veiligheids dienst treedt geheel alleen op tegen een bende plunderaars in een drukke winkel straat. Spot en hoonwoorden, onkiesche be- leedigingen, tenslotte goedgemikte steenen, die haar raken. Dan legt het jonge meisje echter haar geweer aan. schiet snel achter elkaar drie keer in de lucht, laadt, haar ge weer bij en legt nu, terwijl zij koelbloedig mikt, op den aanvoerder van den troep aan. „Een stap verder en je bent dood", roept zij hem toe. De uitwerking van deze vertoo ning en de begeleidende woorden is ver bluffend: de aanvoerder maakt rechtsom keert, dfi menigte verstomt en daarna vlucht de gehccle bende in een zijstraatje en laat zich den geheelen verderen dag niet meer in deze wijk zien. Heeft deze gewapende juffrouw, die Kai- joeeng heet, wat zooveel als „Zingende Berk" befcekent. een wonder tot stand ge bracht? De slanke Chineesche schoonheid heeft natuurlijk op het beslissende moment niet van een of andere tooverkracht gebruik gemaakt, maar zij heeft de doortrapt^ ban dieten slechts door de macht van de onge woonte bedwongen. Dat vrouwelijke politie agenten wat op zich zelf reeds voor het Verre Oosten een bijzonderheid is in een oogenblik van gevaar net zoo goed gebruik van hun wapens zouden maken als mannen had de roovers dermate verrast,' dat zij er van door gegaan zijn. Hiertoe heeft denke lijk ook wel de bekoorlijke schoonheid van de „Zingende Berk" bijgedragen", van wie men wel verwacht zou hebben, dat zij in een lunchroom zou zitten, maar niet, dat zij zoo goed met de wapens kon omgaan. De oorlogslist van de „Zingende Berk". Uitsluitend aan haar schoonheid heeft deze jonge politie-agente, die gedurende de onlusten van den volgenden tijd nog drie jaar in dienst bleef, nog heel wat andere, sensationcclc successen te danken. Het is in den ellcndigen winter van 1932, toen zij aan het hoofd van een slechts uit mannen bestaande colonne de geheele omgeving van haar geboortestadje doortrok, om voedsel voor hongerlijdende kinderen te zoeken. Dapper en zonder vrees gaat zij de gierige boeren tegemoet, en weet hen door het be- schriiven van de ellende der kinderen zoo danig te ontroeren, dat zij herhaalde malen eenige zwaar beladen karren vol levensmid delen in het hongerlijdende gebied kan af geven. Op een van deze expedities geraakt zij met haar helpers in de handen van een rooversbende, die destijds reeds tot een plaag van het land geworden was. Zooals gebruikelijk is, kan zij en haar colonne slechts tegen een losgeld vrijgelaten wor den. Dan maakt de „Zingende Berk" echter gebruik van een specifiek vrouwelijke oor logslist. Zij fingeert een hopelooze liefde voor den aanvoerder van de bende en zet door, dat hij op een nacht met zijn knappe gijzelaar ster een wandeling buiten het kamp gaat maken. Midden in zijn liefdesverklaring boeit de lieflijke gevangene de opgeheven handen van haar aanbidder met handboei en, die zij voor het begin van de wandeling uit de wapentent van het kamp meegeno men heeft. Doodrustig neemt zij vervolgens de wapens van den man af, drijft hem met het revolver naar het kamp terug, waar zijn bende op zijn bevel de gevangenen moet vrijlaten, om het leven van hun aanvoerder die door Kaijoeëng bedreigd wordt, te red den. De jonge amazone met haar helpers laat de bende zonder wapenen en bijna zon der levensmiddelen achter en brengt een geweldige lading proviand naar het honger lijdende gebied. Ieder boosdoener voegt zich ge willig naar Kaijoeëng's bevelen. Wanneer de tijden wat rustiger geworden zijn en bijna alle collega's van Kaijoeëng tot hun aangeboren huisvrouwelijk beroep zijn teruggekeerd, wordt deze beproefde en uitstekende politie-agente nog in dienst ge houden. Het is namelijk gebleken, dat zij niet alleen door haar beroemdheid, maar nog veel meer door de macht van haar schoonheid ook in de dagelijksche politie dienst heel wat meer succes heeft dan de beste mannelijke politie-agent bereikt. Of het nu de arrestatie van een dronkenman betreft, of de in-hechtenisneming van een zakkenroller, of de beslechting van een kloppartij of slechts de regeling van het verkeer in een drukke straat, iedere keer heeft „Zingende Berk" door haar verschij ning zulk een kalmeerenden invloed, dat zoowel de daders van groote en kleine ver grijpen zich gewillig aan haar wil onder werpen en zich voegen naar haar bevelen. Slechts één complicatie doet zich steeds weder voor: het regent complimenten voor de schoonheid van Kaijoeëng. Maar ieder van deze bewonderende complimenten heeft voor den bewonderaar een bijzonder gevolg. Een oeroude, maar ook thans nog geldende wet, die uitgevaardigd werd om de eer dei- vrouw te beschermen, geeft Kaijoeëng na melijk het recht, ieder compliment te laten bestraffen. En zij maakt een echte Ama zone van dit recht zeer streng gebruik. En zoo komt het, dat het openbare bestuur voortdurend met duizenden processen be zig is, om de stijfkoppigheid en de vijand schap tegenover mannen van „Zingende berk" te bevredigen. Thans echter, omdat de kosten voor deze processen veel te hoog worden en omdat men Kaijoeëng niet van haar principes kon afbrengen, heeft men be sloten de knappe beambte te pensionneeren. Gezien de bekende piëteit van het Chinee sche volk kan het echter best gebeuren, dat Kijoeëng ook na jaren nog een veelbezon- gen figuur zal zijn. Eén doode en vele gewonden. Een ongeluksdag. Gisteren in den namiddag en In den avond zijn verschillende tamelijk ernstige verkeersongelukken in de hoofdstad voor gevallen. Te fuim acht uur liep op den Archime- desweg bij de Molukkenstraat een bejaard echtpaar, te wandelen, het wilde een hond je, dat den weg overstak, terughalen. Daar toe stak ook het echtpaar den rijweg over zonder echter op het verkeer te letten. De menschen werden door een auto aangere den. De Vrouw werd zwaar gewond. Zij liep een schedelfractuur op en overleed korte tijd later in het O. L. Vrouwe Gast huis. Haar man kreeg een wonde aan den pols en kon na verbonden te zijn naar huis worden vervoerd. Drie gewonden in een klap. In de Spuistraat reed een bestuurder van een motorbakfiets twee wielrijders en een voetganger aan. Alle drie personen liepen lichte verwondingen op. Na in het Wilhel- mina-gasthuis te zijn verbonden, konden zij naar huis terugkeeren. Niet opgelet. Op den Haarlemmerweg is een 64-jarige man, die bij het oversteken van de straat niet op het verkeer lette, door een auto aangereden. Met een ernstige hoofdwonde en een armfractuur is hij naar het zieken huis vervoerd. Op de Westermarkt is een jongen aange reden door een vrachtauto. Riet een gebro ken linkerarm is hij in het ziekenhuis op genomen. Onder een steenauto Op den hoek van de Nassaukade en de Kinkerstraat sprong een 60-jarige steen zetter, die naast den chauffeur op den mo torwagen van een steenauto zat, uit de ca bine, voor het voertuig nog geheel stilstond Hij struikelde en kwam onder het linker voorwiel van den aanhangwagen terecht, dat hem over het lichaam ging. Gelukkig was de wagen onbeladen, zoodat de man met tamelijk lichte wonden kon worden opgenomen en naar het Wilhelmina-gast- huis worden vervoerd, van waar hij naar zijn woning werd overgebracht. Met het hoofd tegen een muur. Gisterenavond Is op den hoek van den Prinsengracht en de Nieuwe Leliestraat een 23-jarige man, die hard liep, gestrui keld en met het hoofd tegen een muur te recht gekomen. Met een diepe hoofdwonde en een verstuikte pols is hij naar het Binnen-gasthuis overgebracht. Bijna geëlectrificeerd. Een ongeluk, dat beter afliep dan het voorgaande, betrof een schilder, die werk zaamheden verrichtte aan een woning aan de Rozengracht. Hij was bezig een dakgoot te schilderen en stond op een ijzeren hangladder. Deze kwam in aanraking met een ijzeren ver bindingsdraad van het electrisch tramnet. Een vuurstraal schoot plotseling uit den ladder en deed de draad smelten. De schil der kwam er, daar hij op dat oogenblik niet in aanraking was met een ijzeren deel van den ladder, met den schrik af. Drie jaar geëischt. Gisteren stond de „groote" internationale autodief P. J. C. voor de Rotterdamsche rechtbank terecht. Hij wordt er van ver dacht in 1934 en 1935 te Brussel tal van auto's van hun parkeerplaatsen te hebben weggereden, zonder ze te hebben terugge bracht. Twee Fransche heeren en een Fran- sche dame verschenen gisteren voor het hekje om den Hollandschen rechter hun leed over de vermiste eigendommen te klagen. Het typische was, dat verdachte ontken de de auto's, bijna alle Citroëns, gestolen te hebben, maar toegaf in het bezit van deze wagens te zijn geweest! Hij liep echter toch in de val, omdat, een heler in het spel was, de heer Brinkhoff. Hierdoor heeft de politie de door Br. in Nederland verkochte auto's kunnen opsporen. Een groot model Peugeot 1932, die Mad. Jacquart beslist als de hare herkende, bracht den autodief in het nauw. Hij beweerde, dat hij ze gekocht had van een zekeren Charles Boyer, een lijkenjager, d.w.z. iemand die auto's en bezittingen kocht van menschen, die hun geld verloren hadden bij de rennen in Brussel of bij het spelen in Ostende. De inspecteur van politie kon Charles Boyer echter nergens vinden. Het. lag dus voor de hand dat C. zich hier een fantasiefiguur geschapen heeft, die hij, vermoedelijk in een romantische bui, den naam van een beroemd filmheld heeft ge geven. Tal van getuigen gaven een verklaring ten beste, o.a. de veerman van de pont bij Bres- kens, die verd. en zijn vriendin die hem al tijd gezelschap hield, pertinent herkende. Het O.M. achtte de leelijke practijken van den autodief en diens vriendin mej. P. v. V. bewezen en concludeerde tot een eisch van 3 jaar gevangenisstraf tegen nr. 1 en 8 mnd. tegen nr. 2. WEGENS DIEFSTAL TOT VIJF JAAR VEROORDEELD. Het Gerechtshof te Leeuwarden behandel de heden de zaak tegen H. G. H., 49 jaar, wonende te Amsterdam, die indertijd dooi de Leeuwarder rechtbank, wegens poging tot. diefstal door inklimming, in de woning van den bakker R. B. te Kornwerd, werd ver oordeeld tot twee jaar en zes maanden ge vangenisstraf. De officier had zijn veroor deeling tot zes jaar gevangenisstraf geëischt Verdachte zoowel als officier gingen in hooger beroep. De procureur-generaal vorderde gisteren vijf jaar gevangenisstraf. Vóór den voetbalkamp NederlandBëlgie Een faire en sportieve revanche voor de nederlaag van 4 April zij het doel! We staan aan den vooravond van den meest belangrijken wedstrijd van het sei zoen, zoo zeide de heer H W. H. Herberts, voorzitter van de keuzecommissie van den K.N.V.B. tot de spelers van het Nederland- sche elftal, die gisterenavond voor de laat ste maal in de V.U.C.-tent te 's Gravenhage getraind hebben voor den kamp van Zondag a.s. tegen België. We zullen harde tegenstanders vinden In de Belgen, aldus spr. En daarom hangt er voor ons zooveel van af, wat er in de eerste minuton gebeurt. De overrompelende aanvallen van de Bel gen in de eerste oogenblikken zijn ons meer malen fataal geworden. Daarom moeten wij dadelijk probeeren het initiatief te krijgen en van meet af aan met vollen inzet van onze krachten spelen. Laten we bij al onze voornemens om de victorie te behalen bedenken, dat wij een overwinning met unfaire middelen niet wil len. De 55.000 Nederlanders die vermoede lijk a.s. Zondag in Rotterdam den wedstrijd zullen bijwonen, zullen getuige moeten zijn van een sportieve revanche voor onze ne derlaag van 4 April. Fair spel moet het sie raad van onze ploeg zijn. Verwachting: zwakker tot matige wind in het Noorden uit Noordelijke, in het Zuiden uit Oostelijke richtingen, neve lig of licht tot half bewolkt, droog weer, iets zachter overdag. Verdere vooruitzichten: weinig verandering. Hierboven BAROMETERSTAND HEDENMORGEN: 8 UUR: 781. Het dunne pijltje geeft den vorigen stand aan Autobusstakiog in Engeland gaat door Onderhandelingen mislukt. De besprekingen over het geschil in het Londensche autobusbedrijf zijn mislukt. Zoo als aangekondigd was, zal de staking mor genochtend beginnen. Intusschen zal de toestand heden door de gedelegeerden der werknemers bestudeerd worden. In het oosten van het land zullen ook dui zenden busbestuurders en conducteurs Za terdag in staking gaan, als aan hun verlan gens niet wordt voldaan. Naar aanleiding van het bericht in de Poolsche bladen, dat een leerling van een Poolsche school door een Dantziger politie beambte is opgesloten, wordt officieel me degedeeld dat de ouders van den scholier, dezen naar de Poolsche school hadden ge zonden, ofschoon geen toestemming was verleend voor het bezoeken van de Pool sche school. In verband hiermede is de moe der van den knaap opgeroepen om gehoord te worden. De politie heeft niemand gearresteerd. Staking van bankbedien den in Schotland Negenhonderd geëmployeerden van de Union Bank of Scotland hebben opdracht ontvangen heden in staking te gaan. Dit besluit is genomen op een vergadering te Glasgow van het bestuur van tien bond van Schotsche bankemployés. Deze bond heeft de Union Bank medegedeeld, dat. het personeel zal gaan staken. De salarisver- hoofing. welke verleden week door de di rectie van de Bank werd beloofd wordt niet voldoende geacht. De bond steunt de eischen van het personeel en .dreigt met een algemeene staking voor het geval de directie een beroep zou doen op .vrijwilli gers»

Schager Courant | 1937 | | pagina 5