Langendijker Groentenveilingen Centrale Veilingsvereeniging „Warmenhuizen e.o." D. H. ROODHUYZEN Co. n.v. MAKELAARS wat een pijn! De aanvoeren worden kleiner het koude weer en vraag uit het buitenland hebben ■prijsstij ging tot gevolg maar weini gen profitecren hiervan spe culatie was niet riskant werk zaamheden op den akker op achter aardappels, geringe aanvoer, lage prijzen. roode kool stijgt sterk minder aan voer toch nog geen f 1000 per wagon idem gele kool nog vrij groolc aanvoer van Deen- sche witte kool ook hier een veel hoogerc prijs aanvoer uien vermindert prijzen van gewone en groolc beter - op het laatste dalen de gewone weer geringe aanvoer peen iets beter geen belangstelling voor bieten gevolg, lage prijzen aanvoer voor prei en rabarber. Aan de aanvoeren aan onze veilingen was deze week best te bemerken, dat er veel van de voorraden stapelproducten zijn ge ruimd. Ze zijn n.1. aanmerkelijk verminderd En de volgende week zal dit nog duidelij ker blijken. Door een flinke prijsstijging toch werden de tuinders uitgelokt, hun voorraden te veilen, en velen hebben dit. ongetwijfeld gedaan. We hooiflen althans van verschillende bouwers: het was mijn laatste vrachtje. En van anderen weer ver namen we, dat zij van de betere prijzen niet hebben geprofiteerd, omdat ze reeds „los'' waren, toen de prijsstijging intrad. ITet is wel jammer, dat deze verbetering zoo laat is gekomen. Er zijn nu maar weinig geluk kigen. Elk jaar hebben wc die. deze specu lanten. Waaghalzerij lag er echter nu maar weinig in: de prijzen, welke tot nu toe wa ren besteed, waren zoo laag, dat men er zich niet financieel mee kon benadeclen, als men zijn kool nog wat hield. Voor ver reweg de meesten was echter geldgebrek oorzaak, dat men toch lot verkoopen over ging. Want de stcunuitkecring laat nog maar steeds op zich wachten. Intussrhen. er zijn wat betere prijzen gemaakt. Dit is ongetwijfeld in hoofdzaak te danken aan het koude weer. Dit is echter weer oorzaak dat het met de werkzaamheden op het land niet naar wensch is gegaan. Er moesten nog heel wat vroege aardappelen worden gepoot. Dit zullen dus wel geen „vroege" aardappelen worden. Meermalen is het voorgekomen, dat de Eerstelingen nog in de maand Mei werden aangevoerd. Het zal wel buitengewoon mooi weer moeten wor den, wil het dit jaar het geval zijn. Het kan echter gauw veranderen. Maar aan Langcndijk wacht men, wat de internatio nale economische verhoudingen betreft, nu al enkele jaren, doch de verbetering schijnt nog niet op komst. In de aardappelprijzen kwam deze week maar weinig verandering. Dat beteekent, dat ze laag bleven. Blauwe eigenheimers brachten 1.002.10 op. een enkel puik partijtje bracht het tot f 2.60. Blauwe aard appels werden voor 1.10f 1.70 verkocht. Bevelanders voor 2.2.30, Robijnen voor 1.601.80 Veel werd echter buiten de veiling verkocht. De aanvoer van roode kool was sterk verminderd. De voorraden raken uitgeput. Dit is elk jaar zoo met het eind van April De prijzen waren aanmerkelijk beier dan de vorige weck, ofschoon nog voor dit win terseizoen zich niet bevestigd heeft de.uit spraak dat er zoo goed als zonder uitzonde ring roode kool van f 1000 per spoorwagon A'ordt verkocht. De hoogste prijs, die deze week is gemaakt, was 7.60 per 100 kg. Dit was voor kool van 34 pond. De vo rige weck kwam de prijs van deze sorteering SUIKER - RUBBER - KOFFIE - CACAO per contract Amsterdamsche Liquidatiekas N.V. DAM 2Tel.loon No. 30012-31012 AMSTERDAM-C Eourt Nis 2. T.Ut 30012 - T*loy.modr..: CARLOS-AMSTERDAM JA tot ruim 4.-, terwijl die van zwaardere soorten toen voor ƒ3—ƒ3.50 werd verkocht. Deze weck bracht ze 5.50 tot 6.50 op_. Voor tweede kwaliteit werd ruim 5.be taald. De laatste dagen der week was de prijs iets achteruitloopend. gevolg van de om standighcid, naar men ons meedeelde, van moeilijkheden in het betalings- of-en han delsverkeer met Duifschland, waarheen een deel van onze roode kool kon worden ge ëxporteerd. Ook in het binnenland was voor deze kool nog goede vraag. Betrekkelijk kleine hoeveelheden gele kool kwamen deze week aan beide veilin gen. Ook naar dit soort kool was goede vraag met het gevolg van oploopcnde prij zen. Kool, die vorige week ƒ5 ol iets meer op bracht, werd voor 6ƒ6.70 verkocht (de liogste pr. was ƒ7) n.1. van 3 tot 1 pond. Zwaardere gold nu 5.—6.- terwijl ze de voorafgaande week voor 3 4.- opbracht Ook de tweede kwaliteit bracht betere prij zen op en we! van ruim 4f 5 Aan de veiling van den Noordcrmarkt- bond te N'oordscharwoudc kwam nog heel wat Dccnsrhe witte kool, aan die te Broek op I.angondijk heel wat minder. Een bij zonder sterke prijsstijging viel hier te con- stateeren. Vorige week lagen de prijzen, tusschen 1 en 1.70 Deze week werd voor het mooie kleine goed 14.40 betaald, voor de groote 3.40—4.00 Tweede kwali teit bracht 2.50 tot 2.80 op. Van deze prijsstijging hebben meer tuinden# geprofi leerd dan van die der roode en gele kool. Een belangrijk deel van het verkochte was voor het buitenland bestemd. Met de uien liep bet ook wat beter. Ook dit product is echter ook verreweg ge ruimd. De betere prijs wordt bovendien voor het grootste deel fe niet gedaan door het percentage afval, dat over 't algemeen moet worden weggeworpen. Drielingen brachten nu 60 tot 00 cent op, alzoo maar weinig meer dan verleden week. De grove brachten 1.50—2.70 op tegen de vorige week ,fl 1.60, terwijl voor de middelgrootc 1 f 2.40 werd betaald. Tegen het eind dei- week zakte de prijs van deze echter weer sterk in. Een geringe verbetering viel in den prijs der peen te constateeren. Groote bracht nu tot 1.50, met vuur was aanmerkelijk lager 0.S01.- Kleine peen werd voor 50 tot 60 cent verkocht Ook hiervan was de aan voer geringer. Bieten kwamen er maar weinig. De be langstelling voor dit product bleef gering, zoodat de stemming alles behalve opgewekt was. Voor groote werd 0.400.60 be taald, voor kleine 0.801.- Proi bracht 2.30 op, een te lage prijs alzoo. Voor rabarber werd 3.404.40 betaald,* dat is dus iets beter dan het eind van de vorige weck. De algemeene vergadering op 19 Mei a.s. De verkiezing van 'n voorzitter. De overige agen dapunten. In dc op Woensdag 19 Mei a.s. te houden algemeene vergadering in café „De Moriaan" van den heer II. Slikker te Warmcnhuizen, komt o-a. aan dc orde de rekening en ver antwoording over 1936. Uit het finanticel verslag over dat jaar blijkt, dat de rekening sluit tot ceu bedrag van f 19468.28l/o. terwijl de balans een saldo-winstcijfer aangeeft van f 1315.04. Door liet C. B. wordt voorgesteld dit winst saldo aan te wenden: f 200 uitkecring aan dc aangesloten vcreenigingon voor 4 pet. rente over het aandeelenkapitaal en f 1115.04 voor afschrijving op Veilingsgebouw en ter reinen. Voor de verkiezing van een voorzitter, va cature P. Slot; luidt de alphabetische aan- Neem daar nu eens een paar "AKKERTJES'" voor en lot Uw verbazing en welbehagen zal de pijn verdwijnen. AKKER-CACHETS helpen uitstekend bij Rheumatiek, Rheuma- liscne zenuwpijn, Lendenpijn, Spit, Spier pijn, Gevatte Koude, enz, "AKKERTJES" kosten slechts 52 cent per 12 stuks. Overall beveling: L. Dockes, Dirkshorn; W. Gutkcr Jbz., Warmcnhuizen, K. Molenaar, Warmcn huizen. Door het Centraal Bestuur worden dc vol gende voorstellen gedaan: a. Het sproeien van vroeger aardappe len ter bestrijding van dc gewone aard appelziekte voor alle aanvoerders ver plicht te stellen; 1). liet verplicht veilen in te voeren voor dc goedgekeurde pootaardappelen. Voorstellen van de vereenigingen. „De Noord" stelt voor over te gaan tot 'n aanmerkelijke verlaging der verschuldigde Jigkosten voor beladen vaartuigen in de vei ling. Het C.B. verklaart zich volgens het prac- advies bereid do tarieven Ie verlagen en vast te stellen als volgt: vaartuigen met een laadvermogen tot 1500 Kg. f 0.07; 1500—3500 Kg. f 0.15; 3500 Kg. en hooger f 0.20; doch voor vaartuigen beladen met hooi of graan steeds f 0.25 per vaartuig. „Samenwerking" stelt voor dc huur voor ligplaatsen van vaartuigen in de goot met 50 procent te verlagen. Het C.B. acht deze verlaging te sterk. „Groenteteelt" stelt voor de y2 pet. heffing voor fondsvorming af te schaffen, in ver band met de buitengewoon slechte bedrijfs- uitkomsten. In een uitvoerig prae-advies zet bet C. B. uiteen waarom tot deze fondsvorming is overgegaan, herinnert aan den steun van de Provincie verkregen en wijst er op dat het besluit lot fondsvorming gezamenlijk met dc andere veilingen weid genomen en dus ook gezamenlijk onder de oogon dient te worden gezien of do heffing moet worden gestaakt.. Met C. B. ontraadt aanneming van het voorstel. „De Noord-West" stelt voor dat stappen worden gedaan om kwijtschelding te verkrij gen van de Provinciale credieten, welke in 1931 aan de tuinders zijn verleend. Het C.B. wil gaarne overwegen of in over leg met andere vereenigingen pogingen kun nen worden gedaan om tot annuleering of althans tot een belangrijke vermindering van bedoelde schulden te komen. De afdeeling Tuitjenhorn van den L.T.B, stelt voor om 50 pet. van de verplichte af schrijving plus de winst te gebruiken voor dc uitloting van de rcntelooze obligaties. Het C.B. kan zich zeer goed vereenigen met het voorstel om de rcntelooze obligaties zoo spoedig mogelijk uit te loten. Dit jaar is voor f 2500 uitgeloot. De, finanticele politiek is er steeds op gericht geweest, dat de vcr- eeniging in 1938 aan baar verplichtingen kan voldoen en bet restant van de rcnte looze obligatic-uitkccring kan uitloten. Behoudens onvoorziene omstandig heden mag dan ook worden ver wacht, dat de uitlotingen in de eerst volgende jaren minstens zooveel zul len bedragen nis door genoemde af deeling wordt voorgesteld. De tuinbouwvereeniging „West Friesland" stelt voor dat alle mogelijke pogingen in bet werk worden gesteld, dat bet verschil in minimumprijs en kostprijs van ons product direct wordt uitbetaald. Het C. B. acht een onmiddellijke aanvul ling van don opbrengst prijs tot den kost prijs Dij liet. systeem van de tegenwoordige steunmaatregelen niet. mogelijk en bet zou bovendien tot groote onbillijkheden leiden. Bespoediging van de stounui!keering, het C.B. wil gaarne zijn volle medewerking ver- leencn om deze zooveel mogelijk te bevor deren. „Westfriesland" stelt voor er bij het, Con- 'traal Bureau op aan te dringen, dat wij op de in Juni a.s. te Moskou te houden tentoon stelling van land- en tuinbouwproducten met onze b.v. geconserveerde producten vertegen woordigd zijn, ten einde te trachten daar een afzetgebied te vinden. Het C. B. wijst er .op dat dc afzet naar Rusland de volle aandacht van het. Centraal Bestuur beeft en dit ook t.o.v. genoemde tentoonstelling diligent is. Daarbij wordt aan den afzet van onze producten speciale aandacht, gewijd. Het Centr. Bestuur ver klaart zich bereid aan bet Centraal Bureau te berichten dat het zijn pogingen met groo te belangstelling volgt en gaarne aan alles wat in deze richting kan worden gedaan zijn volle steun en medewerking zal verlee- nen, WARMEN HU 1Z EN JAARVERGADERING BOERENLEENBANK Vergadering van de Boerenleenbank in het lokaal van den heer Jac. \Yester, onder voor zitterschap van den heer K. Molenaar. In het openingswoord wijst spr. er op, dat het vervelend wordt alle jaren te moeten wijzen op de slechte uitkomsten van onze leden. Ontegenzeggelijk is bet waar, dat thans de Bank lang niet meer zoo kan wer ken als een twintig jaren terug. De Bank werkt niet meer zooals waarvoor zij is inge steld. Een kleine opleving in andere takken van bedrijven is reeds te bespeuren. Moge ook spoedig in bet boeren- en tuindersbe- drijf die opleving waar te nemen zijn! De notulen werden onveranderd vastge steld. Aan dc Bekening en Balans ontleenen wij, dat. is ontvangen aan spaargelden f 1848.84 en in loopende rekening f23.355.18; gekweekt aan interest loopende rekening en van voor schotten, met provisie en kosten in totaal f 4977.77. Aan spaargelden werd terugbetaald f30.240,40, aan voorschotten f3310.aan in terest spaargelden, interest in loopende re kening rnet prov. en kosten f4097.90. Op de balans staan de uitstaande voor schotten, vermeld met een bedrag van f106.694 terwijl aan spaargelden verschuldigd is f 70.475.16, winst over 1936 f 522.37. Naar aanleiding van deze cijfers wijst de Voorzitter op den grooten rente-achterstand op 31 December. Spr. is wel van meening, dat vele onzer met de betaling van de ren te in moeilijkheden zitten, doch spr. is cr ook van overtuigd, dat onder de achtcrstal- ligen op 31 Deo. jl. toch wel enkelen zijn, die met een beetje goeden wil de rente-achter stand op 31 Dor. hadden kunnen aanzuive ren. Over de winst van dit jaar verheugt de voorzitter zich. Sommigen mccnen, dat winst maken voor dc Boerenleenbank niet noodig is. Volgens spr. is het tot nu toe twee maal gebeurd, dat de reserve, voortkomen de-uit tic winst, voor onverwachte vcriiézen moest worden aangesproken. De totaLe re serve van deze bank bedraagt op beden ten dage ruim f4400. Men moet dit niet onder schatten. Bij monde van den heer P. Tesselaar Gz. werd verslag uitgebracht van het controlee ren van de rekening en werd geadviseerd lot goedkeuring van de rekening en Balans. De rekening en balans worden dan vastge steld. Jaarverslag. Volgens dit jaarverslag, uitgebracht door den heer Kassier, bedroeg het aantal leden op 1 Jan. 1936 163 en op 31 Dcc. 1936 157. Het aantal spaarboekjes bedroog op 1 Jan. 1933 320 en op 1 Jan. 1937 312. Het aantal uitstaande voorschotten beliep op 1 Tan. 1936 166 en op 31 Dcc. 1936 161. Ten slotte is het aantal loopende rekeningen geduren de het jaar 1936 gebleven op 4. Verkiezing Lid van den Raad van Toezicht. De voomttcr deelt mede, dat nu dc heer Mosch ons dorp gaat verlaten, hij niet meer herkiesbaar. Het is spr. een genoegen HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6Voor 8 ct. en 25% zwaarder dan de meeste andere. te kunnen verklaren, dat de heer Moa steeds zijn best heeft gedaan in het belai van de Bank. De heer Mosch is sinds oprichting van de bank lid van de raad toezicht en zoover het spr. bekend is, hi de heer Mosch nooit een vergadering v, de raad van toezicht verzuimd. Spr. wenscht den heer Mosch in All maar nog menig jaar een rustig leven t« Na een tweetal stemmingen is ten slotï de lieer Jac. dc Nijs met volstrekte meerde» heid van stemmen gekozen als Lid van Raad van Toezicht. Goedkeuring rentestandaari Op voorstel van het bestuur wordt v het volgend jaar de rente voor voorscht ten bepaald op 4%% en spaargelden 3^' Als plaatsvervangende leden van de Hj kening-Commissie zijn aangewezen de hel ren C. Huibers, J .Tesselaar Kz. en Ji Dekker Nz. Na rondvraag volgt sluiting. ZIJP PETTEN. De zaal, waarin de moderne arbeidersl weging van Petten haar Meifeest vieri was aardig bezet, toen dc voorzitter van dl vakbond, de heer G. Hollander, te ruim 8 ui het openingswoord sprak. De heer Gcenscn hield daarna de Meirci die met groote aandacht werd beluisterd waarvoor aan het slot een dankbaar applai opklonk, gevolgd door een gemeenschap] lijk gezongen „Internationale". Na de pauze voerde de kern van hl voormalig Petten's Tooneelgezclschap één-a eter op, n.1. „De uitgeknepen Citroei door Inte Ónsman. Als weleer kweten de dames en hecrei zich voortreffelijk van hun taak, wat to gevolg had, dat het publick met intenal belangstelling de gebeurtenissen op ht tooncel volgde. Na afwerking van deze programmapunt^ hield een „dansje" het publiek nog ccniget tijd genoegelijk bijeen. BERG EU VERKEERSONGELUK Gisteren omstreeks het middaguur, reet een vrachtwagen van de expeditie Bras uit Schagcn, beladen met kokende teer, v Schoorl naar Bergen. Plotseling kwam v links uit een laantje een luxe ventersauti die thuisbehoorde in Bergen. Een botsii was niet meer tc vermijden. Om den luxei wagen nog zooveel mogelijk te ontwijken haalde de chauffeur van den vrachtwagei sterk naar rechts uit en ontwrichtte daar door een tweetal boomen. De botsing waa er evenwel minder ernstig door. De vracht auto kwam er met een verbogen vooras afj dc ven terswagen zal het voorloopig zonder treeplank moeten doen. Naar wij vernemen was de luxe wages niet verzekerd. KOEDIJK. Wegens ongesteldheid van den gemeen' te-opzichter, den heer Jb. Groot, is tot tij delijk gemeente-opzichter benoemd dc heer L. Visser. F euilleton door Annic dc Hoog— Nooy 40. „O, Paul, help me toch." steunde ze. Ineens schrok ze op. Hoorde ze Marjoleintje daar komen? Ze liep snel naar den spiegel, bette schielijk haar betraande oogen. Een se conde later kwam het kind binnen. „Dag Mam!" groette ze, druk doende. „Dag kindje." Marjoleintje kwam dicht by haar staan. „Wat praat U vreemd." zei ze, „zoo... donker. Hebt U keelpijn?" „Neen schat, alleen... wat hoofdpijn." „Ach, arme Mammie. Weet U wat, ga maar lekker een beetje in dien stoel liggen, dan zal ik wel naar beneden gaan en dan zult U zien, dat het strakjes heelemaal over is." „Je bent een lieve zorg, hoor." „Zoo... Zit U lekker?" vroeg ze, toen ze haar moeder in den fauteuil genesteld had. „Hier is Uw zakdoek. Dag Mams!" Meteen was ze de kamer uit. Op de gang bleef ze even staan. Als mammie dien zakdoek nu maar gebruikte, anders vond ze het briefje nooit... Hoorde ze goed? Ja. warempel. Mammie snoot haar neus. Nü moest ze het zeker zien. O/ de trap haalde zij het tweede briefje uit den zak van haar onderjurk te voorschijn. Toen liep ze vlug de gang door naar den tuin, waar haar vader, zooals Berta haastig toe fluisterde. bij het kippenhok stond. „Wat doet U hier, Pappie?" vroeg ze be langstellend. „Niets, kindje. Ik sta hier maar even..." „Wacht U tot de kip een ei legt?" Hij probeerde te lachen, maar ze zag wel, dat het hem niet goed lukte. „Waarom kijkt U zoo ernstig, pappie?" vroeg ze, hem bij den arm nemend. „Ik kijk niet ernstig, Marjoleintje, het is alleen ik..." „Ik begryp het wel Pappie," zei ze met een een wijs knikje, „U hebt hoofdpijn. Ga daar maar een poosje rustig op de bank zitten, dan gaat het wel over. Ik ga wel zoolang naar boven, hoor!" Meteen tooverde ze het briefje op de breede armleuning van de tuinbank. Even treuzelde ze nog. maar toen ze zag dat haar vader haar raad opvolgde, wipte ze meteen naar binnen. Bobby keek haar verbaasd na. Wat deed het vrouwtje toch vreemd vandaag... Ze deed de tuindeur achter zich dicht, zoodat hij haar niet achterna kon komen. Zooiets deed ze an ders nooit. Hjj sprong er blaffend tegenaan. Marjoleintje haastte zich intusschen naar haar vaders studeerkamer, klom daar op een stoel en had in een oogwenk de spreuk van den muur gehaald. Ze moest zich haasten, an ders waren ze er nog eerder dan zij... Voorzichtig sloop ze de gang door naar de eetkamer. Waar zou zij die spreuk nu zetten? Ergens waar ze goed in het oog viel... Op het buffet, had Berta gezegd, maar dat leek haar niet zoo geschikt... Ineens ontdekte ze een mooi plaatsje, midden op tafel, tegen het vaasje met bloemen aan. Het scheelde maar weinig of ze had de vaas omvergegooid. Ze schrok ook zoo toen ze die naderende voetstappen hoorde. Waar moest ze nu zélf bljjven? De kamer kon ze niet meer uit... Als ze haar zagen, zouden ze alles direct begrijpen en dat mocht niet. Even draaide ze besluiteloos in het rond, dan, geen anderen uitweg meer wetend, liep ze vlug naar het raam en verschool zich ach ter de zware pluche overgordijnen... Waartoe je ook in 't teven Komt, Gaat het je weeld'rig. of slecht. Sloot :e nóóit af. rite handen, waarin Je eenmaal je hart hebt gelegd Een matte glimlach vloog over Diny's ge zicht, toen het kind de kamer verlaten had. Lief was ze toch, maar vreemd, heel vreemd s»m8... Ze kon je op sommige oogenblikken met zoo'n paar groote oogen aankijken, dat je je angstig afvroeg. w&t er nu wel. in het kind om moest gaan. Zoo ook nu weer... Arme Marjoleintje, ook zij leed onder de veranderde stemming, die onmiskenbaar bij Paul te be speuren viel. Kon daar toch maar eens ver andering in komen. Alles was toci. zoo goed geweest, de eerste weken van hun weerzien. Hoe had zij ziel- verheugd in dit prachtige huis en in de attenties, waarmee Paul haar in het begin overlaadde? Wat waren het een heerlijke avonden ge weest, die ze tezamen doorgebracht hadden. Avonden, die soms zwygend, maar vol intens geluk voorby gingen en andere, waarop ze elkaar zoo heel veel te vertellen hadden. Hij v oral, over zijn werk daarginds, over de vele opofferingen, die hij zich had moeten getroos ten om te volbrengen hetgeen hem opgedragen was, en tenslotte over zyn voortdurend ver langen naar haar... En zij had naar hem geluisterd, zittend op de lage poef voor den haard, met haar hoofd tegen zijn knie geleund. En starend in het vuur had ook zij alles verteld wat er in de jaren die echter hen lagen, met haar gebeurd was. Haar onzegbaar verdriet om de- schei ding, du ze zelf gewild had. omdat zij hem daarmee dacht te helpen, de moeilijke omstan digheden waarin Marjoleintje geboren werd en haar langdurig verblijf in de ziekenverpleging Van haar leven in het goede hartelijke gezin van moeder Dekkers, daarna het getob mei betrekkingen en eindelijk die afschuwelijke tooneelomgeving, waarin Lottie haar met de beste bedoelingen gebracht had, met als slot daarvan, de tragische afloop met van Dalen dien avond... Was dat alles noodig geweest om haar weer tot het geluk te voeren? Het geluk dat gekomen was en nu weer aan haar hand ontviel? Ze voelde dat het zoo niet kon doorgaan. Dat ze zóó niet naast elkaar konden voort leven. Hij moest zijn liefde dan maar eerlijk virdeelen tusschen haar en zijn werk, beden ken dat hij nü niet, zooals in de jaren die achter hem lagen, alleen voor dit laatste kon leven. Ze nad zich van hun hereeniging téveel voorgesteld, dat ze nu met een bescheiden plaatsje in zijn hart genoegen zou kunnen nemen. En als het onverhoopt zou blijken, dat Pau. haar hierin niet tegemoet zou wil len komen. dan... ja, wat dan? Ze wist heel goed. dat ze nu niet meer van hem weg zou kunnen gaan. Niet uit vrees voor mogelijke ellende die ze opnieuw zou moeten doormaken, maar omdat ze wist dat ze hem niet meer missen kon... Een gevoel van hulpeloosheid beving haar. Tranen drongen tusschen haar wimpers. Ze zocht tastend op den grond naar den zakdoek, die van haar schoot gegleden was. Verwonderd keek ze naar het kleine briefje, dat er uit viel. Had dat misschien op den grond gelegen en hac ze het nu, e.eljjk met haar zakdoek opgeraapt? Maar wat was dat voor een briefje? Ze had het straks niet in de kamer zien liggen... Werktuigelijk vouwde ze het open en haar verwondering steeg nog toen ze zag, wat er cp geschreven stond: „Kom naar de eetkamer. Ik heb je wat te zeggen." Wat een gek schrift... Ze begreep er niets van. Toen kreeg ze een vermoeden... Een glimlach vloog over haar gezicht. Het was dus waar. Paul zat even hard te tobben als zij... En nu wou hij haar naar de eetkamer lokken .natuurlijk om daar eens ongestoord te kunnen uitpraten. Maar waarom had hij zijn toevlucht genomen tot dit verdraaide schrift? 'n Groote jongen toch eigenlijk nog, om zoo- iets uit te denken... Waarom het haar niet rechtstreeks gevraagd inplaats van zóó? Maar wat pieke de ze nu weer? Sprak uit dit gebaar niet zijn verlangen om alleen weer goed te doen zijn? Wat kwam het er op aan, welke manier hij daarvoor uitdacht. Verteederd keek ze naar het simpele briefje, dat opeens al haar verdriet wegnam. Ze sloot de oogen en de handen vouwend, bad ze: „O God, laat het geluk nog eenmaal ko- men..." Ook Paul staarde verwonderd op het kleine stukje papier, dat hij, toen hij op de tuinbank plaatsgenomen hao. achteloos opgeraapt had. Geen oogenblik had hij er aan gedacht dat dit een boodschap voor hem kon beteekenen. Hij had het eerst, zonder er tri te denken, in elkaar gefrommeld en weggeworpen, maar toen hij daar zoo zat. kwam het ineens in hem op, dat Marjoleintje zooeven wat vreemd had gedaan. Misschien voerde dat kleine ding weer iets in haar schild. Wou ze hem weer eens doppen, zooals laatst met dat steenen el in het kippenhok... Ze had gedacht dat hij hoofdpijn had en hij had het niet tegengesproken. Ze behoefde niet te weten dat er andere dingen waren, die hem hinderden. Het kind mocht in geen geval weten, dat het tusschen hem en Diny verkeerd ging. Nog niet tenminste... Maar waarom had ze hem beslist naar die bank willen hebben en was ze, toen hij daarheen ging, ineens zoo hard weggeloopen? Dat was vreemd, want ze was meestal niet van hem weg te slaan. Zou... zou Diny haar gestuurd hebben met dat briefje? Ze'had het Marjo leintje misschien voorgesteld als een grap..* (Wordt vervolgd.)

Schager Courant | 1937 | | pagina 2