Handelsschool GEOPEND N E E L S ooootxjoooioaoao coaoaoaooiooooo Murmellius* Gymnasium te Alkmaar Nelly Rosawina Tini. te Alkmaar FORD CONFECTIE-ZAKEN MEIFEEST OUDESLUIS BAL NA MEI! Schagen-nieuws Sproeten komen vroeg In Predikbeurten De conservendiefstal bij de firma Hoogenstraaten Nazi's zullen de kloosters zuiveren, als de Kerk zelf niet ingrijpt! Marktberichten Op 11 Mei herdenken onze geliefde Ouders, N. de Best 8 8 A. de Best-Worp hunne 25-jarige Echt- Q 0 vereeniging. q g Hun liefhebbende q Kinderen, r 0 F. NOVaK. Q O M. NOVA K-de Best. X H BKTS. X Q KEKS' Q O 't Zand, Mei 1937. 0 Receptie 3—5 uur. Q AANGIFTE van NIEUWE Leerlingen vóór 15 Juni a.s., icdcren Woensdag en Vrijdag van 11— 12.15 in het Murmel lius-Gym- nasium, of schriftelijk met op gave van naam, voornamen en roepnaam van de\.n) candi- daat(date), datum en plaats van geboorte, laatstbezochtc school en klasse, en naam, beroep en adres van ouders of verzorgers. De rooster voor liet examen, dat op 15 en 16 Juli a.s. wordt wordt gehouden, zal aan de candidaton worden toegezon den. De school omvat een litte- rair-historischo en 'n wis- en na tuurkundige afdccling; dc split sing valt na het 4e leerjaar. De rector verstrekt gaarne na dere inlichtingen en advies, ook aan zijn huis te Hergen, De Spar, Eeuwigelaan 28. Hiermede geven wij kennis van de geboorte van onze Dochter, O. SCHAAP. M. J. SCHAAP— Groetpolder, Winkel, 4 Mei 1937. Bakker. AANGIFTE van NIEUWE leerlingen voor de Handelsschool met vierjarigen cursus kan vóór 15 Juni a.s. plaats hebben bij den waam. directeur en wel mon deling des Dinsdags en Don derdags van VA4 uur in het schoolgebouw aan de Doelen straat, hoek Nieuwcsloot, of schriftelijk met vermelding van volledigcn naam en geboorte datum van dc(n) candidaat(da- tc), adres van dc ouders of ver zorgers, laatstbezoc.hte school, en klasse van dc Handels school, waarin plaats wordt gcwcnscht. Voor leerlingen, buiten Alk maar wonende, moet ook aan gifte worden gedaan bij het ge meentebestuur van hun woon plaats. Half-tons gesloten Bestelwagen prima in orde, lage prijs. Zes cylinder WHIPPED, een vierdcurs Sedan, prima in orde f 200.—. FORD SEDAN 1140.—. GARAGE J. NE LIS TEL. 410. zijn morgen HEMELVAARTSDAG tot 4 u. Reiskosten worden vergoed. KEIZERSTRAAT. DEN HELDER. ZATERDAG 8 MEI, in het locaal van den lieer JOCH. KREIJGER. Een blijde avond vol afwisseling. Entrée 25 cent. Aanvang 8 uur. Te koop: W.L. HENNETJES, geh. 4 Apr., afst, v. op de leg gecontr. kippen, vanaf 6 we ken f 1.p. st. Een best emaille Fornuis. C. GROOT, Garage, Nieuwe Niedorp. DEN HELDER. Wordt gevraagd, voor direct EEN NET MEISJE, Bankethakker ROGGEVEEN, Scliagen. Beslist bekwaam SCHILDERSKNECHT gevraagd. A. HARDER Jr., An na Paulowna. Te koop: Eén mooie Eenjarige STIER, t.b.c.-vrij, van beste afkomst. J. JLMMÏNK, Ruigeweg, Scha- gerbrug. EEN PAARD gevraagd, voor de kost in dc zomermaanden. P. STRUIJF, Burgcrbrug. Terstond gevraagd: Een GEVORDERD TIMMERMANS- LEERLING, halfwas, J. I.ANGERVELD, St. Maartensbrug. Gevraagd: EEN DAGMEISJE, zelfstandig kunnende werken. Loon f5 per week. J. G. VAN BARNÈVF.I H, Schagen. Te koop: EEN KUIKALF, bij P. SCHOEN, Schagerwaard, Harenkarspel. Uit onze omgeving Rectificatie. PROGRAMMA N.H..VB., 3F. De wedstrijd Succes 3—B.K.C. 3, zal niet om 12 uur aanvangen (zie Sportnieuws), maar om 10 uur. ANNA PAULOWNA A.-R. Kiesvereeniging. Dinsdagavond werd in het kerkgebouw aan de Molcnvaart een openbare vergadering gehouden door de A.R. Kiesvereeniging. In plaats van den aangekondigden spreker, oud- minister II. Bijlcvold, die wegens ziekte ver hinderd was, voerde dc heer Brouwer uit Amsterdam liet woord ovor: „Waar het om gaat". Volgens sommigen, zei spr., gaat het bij de a.s. verkiezingen om Mussert of Moskou, maar volgens de A.-R. gaat hot., in den strijd om onze hoogste goederen, tegen beiden. Spreker nam hierop de doelstelling van ver schillende politieke partijen onder de loupe. Hij wees op de verloochening van enkele principes door de S.D.A.P., de veranderde houding ten opzichte van 't Wilhelmus, ko ningschap en landsverdediging, liet Plan van den Arbeid achtte spr. economisch en financieel onuitvoerbaar. De communisten zijn volgens sommige aanplakbiljetten nati onaal en democratisch en dat alles zeker ondanks do dictatuur van Moskou. De Chr. Dom. Unie kreeg van spr. een spe ciale beurt. Hij vond de bestrijding van die partij pijnlijk, omdat het hier tegen broeders gaat, eerlijke belijders van den Christus. Spr. noemde de C.D.U. een klein schip in liet zog van den groot en stoomer, de S.D.A.P., want zij is als dezo anti-kapitalistisch en anti-imperialistisch en mist den nuchteren zin voor de werkelijkheid. Het staatspensioen waar de C.D.U. voorstander van is, zou f50 millioen per jaar kosten. Dat invoeren staat gelijk met potverteeren. Het Liberalisme kan geen houvast geven, omdat het niet God als de krachtbron voor alles erkent. Dc N.S.B. zal, als zij de macht kreeg, vrijheid van godsdienst en het recht van vereeniging en vergadering te niet doen. Dat leert het fascisme in het buitenland, dat ons een waarschuwing zij. Tegenover die allen, belooft de A.-R. partij niets, aldus besloot dc heer Brouwer z'n vlotte rede. Zij handhaaft volledig haar prin cipes: tegen de revolutie het evangelie! Van de gelegenheid tot vragen stellen maakten drie personen gebruik. Alle drie hadden een vraag over Staatspensioen, ter- wijk de heer Snoek ook nog in Rome een niet door den spreker genoemden vijand bleek te zien. Spr. antwoordde op deze vragen, dat de 'A R. principieel tegenover Staatspensioen staan, omdat het geen recht, maar een vorm van bedoeling is. De arbeider moet kunnen leven van z'n arbeid en staatszorg komt pas in aanmerking als het maatschap pelijk leven te kort schiet. Wanneer ook Chr. onderwijzers en kamerleden pensioen ontvangen, moet niet uit het oog worden verloren, dat de staat als werkgever z'n ver plichtingen heeft. Tegenover dengcen, die zeide. dat het geld voor staatspensioen wel te halen was hij de onderwijzers-klooster lingen. door bezuiniging op bun salarissen, merkt spr. op. dat hun aantal niet zoo groot was en dat het niet aanging op hun salaris te korten, omdat het hun goed recht is. het te besteden zooals ze willen. Rome, zei spr., is op enkele punten, zoo wel op godsdienstig als op maatschappe lijk terrein, onze tegenstander. De strijd van de A.R. gaat ook niet vóór Rome: de A R. strijden voor zich zelf. Maar Rome beschermt mede de vrijheid en dc demo cratie en belijdt nok don Christus. Na het zingen van Psalm 118 vers 8 werd 'de vergadering met gebed gesloten. WIERINfiERWAARI' Dinsdagavond vergaderde do afd. Wierin- genvaard van de II. M. v. Landbouw in hot lokaal van den heer R. Breed. Voorzitter dc heer D. Rademaker, secretaris dc heer D. Sleutel. Aanwezig 18 leden. Voorzitter heette de aanwezigen en pers welkom en sprak zijn voldoening uit over de goede opkomst. Na voorlezing der notu len welke onveranderd werden vastgesteld werd mededeeling gedaan van eenige inge komen stuken. Daaronder bevond zich een schrijven van den Directeur v. h. werktui- genburcau met de mededeeling dat. door hen een provinciaal vertegenwoordiger is aangesteld en daardoor de secretaris van onze afdeeling niet meer als tusschenper- soon noodig was geworden. Naar aanleiding van dit schrijven is door het bestuur een vraag ingediend of de Directeur dit eigenmachtig gedaan heeft. Naar het oordeel van het bestuur scheen het hen wel eenigszins voorbarig. De lieer K. Zijp vond dit zeer juist want bij het nazien der rekening was wel gebleken dat door tusschenkomst van den secretaris heel wat van liet bureau was betrokken. Van het hoofdbestuur is een zeer uitge breid schrijven ingekomen betreffende di verse punten die op de a,s. vergadering zullen behandeld worden. Over deze circulaire werd breedvoerig ge- discusccrd. Naar aanleiding van één punt zal op voorstel van den heer P. Visser Az., gevraagd worden om de tarweorganisatic in 't leven te behouden. De rekening van den penningmeester, na gezien door de hoeren K. Zijp en P. .T. Vis- scher was in orde bevonden. Ontvangst f 412.58. Uitgaaf f 308.39 saldo f 14.10. Het saldo was tamelijk veel lager wat zijn oor zaak heeft gevonden in de vele vergaderin gen welke fn 1036 zijn gehouden. De rekening van den penningmeester, aan koopvereeniging nagezien door de zelfde personen was eveneens in orde bevonden. Deze sloot met een batig saldo van f 40.0(1 Opgemerkt werd dat er ongeveer de helft minder was betrokken dan het vorig jaar Als afgevaardigde naar de algemccne ver gadering welke te Rotterdam zal gehouden worden werd de lieer D. Rademaker geko zen, terwijl de heeren P. Visser Az. en K. Schagen als plaatsvervangers zullen fun- geeren. Voor de algemcene vergadering werd vrij mandaat gegeven. Door den hoer Zijp werd opgemerkt dat Amsterdam waar schijnlijk beter geschikt was voor een ver gadering dan Rotterdam. Rondvraag. Op voorstel van don heer Daan Kaan zal de afdeeling als bemidde laar optreden om met stemgerechtigde inge landen eventueel een vergadering te be leggen om voor de a.s. verkiezing van 2 Hoofdingelanden candidaton aan te wijzen, waardoor we misschien met enkele candi- daatstelling een stemming kunnen voorko men. Met een woord van dank werd deze bijeenkomst gesloten. CALLANTSOOO Grondverkoop. Naar we vernemen is door het gemeentebe stuur dc goedkeuring van Ged. Staten ont vangen op het onlangs genomen raadsbesluit tot verkoop van diverse perceeltjes grond in verband met reorganisatie van de erfafschei- dingen. Verschillende belanghebbenden zijn reeds begonnen met het verzetten van de hekjes. Nu zal de Zuidelijke kant nog aan de beurt moeten komen. Arbeidsbemiddeling April. Ingeschreven stonden aan het begin van April 30 werklooze arbeiders, ingeschreven zijn 18: geplaatst 3; uit anderen hoofde af gevoerd 16 arbeiders, zoodat einde April nog stonden ingeschreven 29 werklooze arbeiders. Hiervan waren 5 bouwarbeiders en 24 land arbeiders. Vijver Luttiekduin. Naar we vernemen heeft het gemeentebe stuur dc toezegging ontvangen tot goedkeu ring van het in werkverschaffing doen gra ven van een vijver in het Luttiekduin. Be reids is met de werkzanmheden hieraan een begin gemaakt. De grootste oppervlakte van den vijver is ong. 1000 vierkante meter. Aan het geheel zal zooveel mogelijk een natuur lijke vorm worden gegeven. Dc aangebrachte beplanting staat er momentcel heel gunstig bij. Dc jonge'boompjes beginnen mooi uit te loopen. Voorbereiding voor de ontvangst van strandbezoekers. Aangespoord mede door het mooie weer van dc laatste dagen, worden nu druk maat regelen getroffen voor de ontvangst van de strandbezoekers in hel a.s. seizoen. Men is druk bezig met het. schilderen der strand tentjes. Voor bereidselcn worden gemaakt om met de Pinksterdagen de Strandtent voor het publiek te openen. OUDE NIEDORP Goedgekeurd. Bij besluit van 28 April j.1. werd door Ge deputeerde Staten van Noordholland goedge keurd het raadsbesluit van 21 April j.1., waarbij eén gcldleening werd aangegaan ten bedrage van f 17.000.— met de R.K. Landar- beidersbond „St. Deusdedit". Voetbal. Bood—Wit Jun.—S.S.W. Jun. Eindstand 1-1. H E E R-H VOO WAARD Dat de z.g. „waterpokkenepidemie" die in onze gemeente hcerscht, nog zijn einde niet hoeft gevonden, moge blijken uit bet feit, dat van de 16 kinderen, die op de Christe lijke school aan den Basserweg, zouden worden toegelaten, er vijf niet konden aan wezig zijn, wegens behept zijn met deze kwaal, die meestal een goedaardig verloop heeft en na eenige dagen weder is verdwe nen. Do tuinder J. de G. aan den Basserweg, die Dinsdagmorgen op zijn land met een z.g. zaaiploeg bezig was, zakte bij dit werk plots in elkaar cn moest naar huis worden gedragen. Door de firma Spiering is een aanvang gemankt met het montceren van het orgel in de N.H. Kerk. Een minder aangenaam avontuur over kwam dc controleur van dc huis- en straat controle, den heer T. alhier. Toen hij met zijn rijwiel op weg was naar Hensbroek, een der aangesloten gemeenten, brak plots zijn stuur bij de lassching midedndoor, zoo dat hij voorover ter aarde stortte, geluk kig zonder verder nadeel van den val te on dervinden. Dinsdagmorgen brnndde een hooiklamp op liet erf van den veehouder D. Oudhuis af. De inotorspuit belommerde verdere uit breiding tot do nabij gelegen perccelen. Z1JPE BURGERBRUG. Dinsdagmiddag geraakte het 3-jarig zoon tje van den heer P. de L. alhier, al fietsen de, in de Egalemcntsloot. De hoofdonderwij zer wist hem gelukkig spoedig op 't droge te krijgen. Toen schijnt het ventje nog na- deelige gevolgen opgeloopen te hebben, daar 't onder doktersbehandeling gesteld moest worden. ST. KAARTENSVLOTBRUG. De heer A. W. Hettema, opzichter hij den Rijkswaterstaat alhier, wordt met ingang van 10 Mei a.s. overgeplaatst naar Den Hel der. WtEMNOERMEEH De chyronimus-mug gesignaleerd De chyronimus-mug is reeds op verschil lende plaatsen in de Meer gesignaleerd. Door het zonnige weer van de laatste dagen zullen niillioenen van deze diertjes de broed plaatsen verlaten. Het laat zich aanzien aai deze muggenplaag een ernstigen omvang zal aannemen. Programma voor Hemelvaartsdag. Schagen 1 en 2. Aanvang 2 uur. A. Slikker A. de Wit M. de Haas J. Brcmer J. Peetoom M. Slikker J. Steen P. de Vries G. Koch S. Grootes J. Franzen Res.: P. Kistemaker (achter), F. Moran- sart (midden), Jb. Broersma (voor). Schagen 2: J. Everts J. Broer H. Middelbeek J. Weeland E. Rus P. Boontjes D. Schoorl Jb. Siemons D. Ruig L. Schoorl J. Faus. Res.: F. Nauts, D. Leeuwenkamp. Schagen 2 speelt in wit shirt. Schagen b—Dirkshorn a. Aanvang 10 uur. J. Oost wou der J. Boontjes J. Molenaar P. de Kort W. Gorter A. Houtkooper R. Abbering, R. Lcm G. Anneveldt, J. Engelsman J. Kater. Res. W. Rezelman. het voorjaar, koop tijdig een pot Sprutol. Bij alle Drogisten. DONDERDAG 6 MEI. Ned. Herv. Gemeente. Schagen, voorm. 10 uur, Ds. Ei'kema. Bev. van lidmaten. Extra collecte. Groet, zie Schoorl. Schoorl, voorm. 9 uur, Ds. Boeke. Warmenhuizien, geen dienst. Julianadorp, voorm. 10 uur, Ds. v. Wichen. Evangelisatie. Schagen, voorm. 10.30 uur, Ds. Bakker, van Amsterdam. Hippolytushoef, vm. 10 uur, de heer Deen. Schagerbrug, Hemelvaartsdag geen samen komst van de Chr. Jongemannenvereen. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Slootdorp, voorm. 9.30 uur. Ev. K. Kiewiet. Geref. Kerk. Kolhorn, voorm. 9.30 uur, de heer Visch. Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Cand. J. Verhave. Slootdorp, voorm. 9 uur. Ds. C. v. d. Vliet. Middcnmeer, voorm. 9.30 uur, Cand. W. Fijn van Draat. VRIJDAG 7 MEL Ned. Herv. Gem. Warmenhuizen, nam. 2.30 uur, Huwelijks inzegening door Ds. Hornstra van Koog aan de Zaan. ALKMAAR De Alkmaarsche rechtbank heeft gisteren den brutalen diefstal behandeld gepleegd in het tijdvak September 1036—Maart 1037 ten nadcele van de n.v. Nederlandsche fa briek van verduurzaamde levensmiddelen voorheen W. Hoogenstraaten en Co. Ten nadcele van genoemde n.v. was voor een be drag van f 3100 aan blikgroenten ontvreemd zonder dat er van dezen diefstal, die aan vankelijk ook maar iets was gemerkt. De dieven waren zeer geraffineerd te werk ge gaan en hadden met behulp van een vracht auto in nachtelijke uren duizenden blikken groenten uit de fabriek gestolen. Als verdacht van dezen diefstal hadden zich te verantwoorden de losse arbeiders B. M. en M. P. te Alkmaar, benevens de aardappelhandelaar N. K. uit St. Pancras. Van het drietal had M. zich belast met de bezigheden binnenshuis omdat hij langen tijd in dienst van de n.v. was geweest en dus met dc toestand in de fabriek goed op de hoogte was. P. had over een groot tijds verloop gecontroleerd wat de gunstige uren waren om het ontvreemde materiaal uit de fabriek te vervoeren; K. had zich met het vervoer van dc groenten naar de op- koopers in Amsterdam en omstreken be last. De Officier van justitie, mr. van der Feen de Lille, achtte het gebeurde zeer ernstig. Spr. vond het niet noodig in dit geval eenig onderscheid tusschen de verdachten te ma ken, wat betreft hun aandeel in het misdrijf Tn dit verband requireerde spreker togen B. M. een gevangenisstraf voor den tijd v.^n twee jaar en vier maanden, tegen Marti- nus P. twee jaar en zes maanden op grond van diens strafrechtelijk verleden en tegen N. K. een gevangenisstraf voor den tijd van twee jaar. De rechtbank zal Dinsdag uitspraak doen. Berlijn waarschuwt de bisschoppen In de Duitsche partijpers wordt, volgens liet Hsbl. de actie tegen de Roomsch-Ka* tholieke geestelijkheid wegens haar hou ding in zake dc zcdclijkheidsprocessen voort gezet. Het regeeringshlad „Der Angriff' wijddet aan het conflict gisteren een uitvoerig ar tikel, dat den hoofdinhoud van dit num mer vormt. Er wordt o.m. in geconstateerd, dat na 1918 de kloosters en congregaties in Duitschland enorm in aantal zijn toegeno men: de geestelijke orden voor mannen ste gen van 338 in 1018 tot 662 in 1935, het. aan tal monniken van 7592 tot 15.337, dat der orden voor vrouwen van 6655 tot 7891 en dat der nonnen van 71.601 tot 92.269. In deze pe riode narn natuurlijk ook het aantal nieuwe kloosters voor do orden naar evenredigheid toe, voornamelijk met de hulp van groote kerkelijke leeningen, die h} het buitenland werden geplaatst. „Der Angriff" meent dat rijp en groen door de Kerk zijn opgenomen en de kloos ters bevolkt werden met werkloozen, vaak van zeer twijfelachtige reputatie: „Iedere oplichter was wolkom". In de republiek van "YVeimar liet de Staat de daardoor onvermijdelijke misstanden ter bestraffing aan de kerkelijke autoriteiten over. De zwaarste straf was toen overplaat sing. Dat de nntionaal-socialistisclie staat anders ingrijpt is een van de oorzaken der verbittering van de RoomschKatholieke Kerk, die zelf volgens do Katholieke kerke lijke bladen geestelijken disciplinair straft, als blijkt, dat ze in nationaal-socialistischen geest werkzaam zijn. Het partij-orgaan betoogt., dat de R. IL Kerk jongens op veel te jeugdigen leeftijd tot het celibaat verplicht, als zij nog met in staat zijn daarvan de consequenties te over zien en constateert voorts, dat. de staat zich afvraagt of dezo al te vroege beslissing „met indruischt tegen het recht der natuur en te gen het, zedelijkheidsgevoel van het Ger- maansche ras." Dan wijst het blad op de omstandigheid, dat de kerk van Rome zich verzet tegen do sterilisatie van erfelijk belasten en dei kloosterinrichtingen vult met ongelukkige misdeelden, die dan onder de hoede van le den der orden komen. De Kerk valt door dezo opvatting den Slaat in den rug aan. „Der Angriff" zegt ten slotte woordelijks „Uit de kennis van de oorzaken der misgre pen in de kloosters zullen staat cn. partij de consequenties trekken." Deze beschouwing van het Duitsche regee- ringsorgaan is van beteekenis, omdat daar in zeer duidelijk aan het adres van de bis schoppen dc bedreiging wordt gericht, dat als de Kerk niet bereid mocht blijken in te grijpen en ook harerzijds de. schuldigen te straffen op een wijze, die aan de opvatting van den Staat, beantwoordt, het. Rijk tot maatregelen zal overgaan, die zeer in het gebied der Kerk zullen ingrijpen. Van welken aard deze maatregelen zouden kunnen zijn, is in deze journalistieke waar schuwing duidelijk genoeg te lezen. SCHAGEN 4 MEI 1937. 5 Paarden 225325; 5 Pinken 160200; 162 Gcldekoeien (magere) 140—22; 15 Idem (vette) 180—295; 40 Kalfkoeien 180—280; 10 Pinken 120—140; 193 Nuchtere kalveren 6— 16; 20 Schapen (vette) 26—34; 104 O verhou ders 22—30; 44 Lammeren 8—12; G Bokken en Geiten 0.50—13; 8 Varkens (magere) 24—40; 6 Idem (vct-tè) per kg. 0.500.51; 110 Biggen 915; Konijnen 0.301.50; Kippen O.GO—1.40 NOORDSCHARWOUDE. 5 MeT. 800 Kg. aardappelen: blauwe 1.70, uien GO -80 ct.. grove 0.60—1, 6800 Kg. peen 60— 90 ct. f 2.20—3.60. 15200 Kg. roodc kool f 5.80—7.50, 3000 Kg. gele kool f 6.10—6.60, 57700 Kg. D. witte koof WARMENHUIZEN. 4 Mei. Roode kool 56.10. gele kool 3.30—5.70, Dcensche witte kool 1.702.30, drielingen. 60 ct.. uien 70—80 ct.. grove uien SO—90 ct., peen 50 ct., idem kleine 50 ct. Aanvoer; 12000 Kg. roode kool, 2900 Kg. gele kool, 16000 Kg. Dcensche witte kool, 3075 Kg, uien, 1225 Kg. peen. DUITSCHE LANDBOUWMARKTEN. Groenten en Fruit. 4 Mei. Berlijn: Le vendige handel. Wintergroenten vinden nauwelijks koopers. De prijzen voor witte en roode kool zijn vast. Voorjaarsgroenten toonen weinig verandering. Ilol 1. sla ll-r-15, lïoll. komkommers 28—45. per 100 stuks. IIolI. radijs 1420 per 100 hos. IIoll. spinazie 2022.50 per 50 Kg. Essen: Buitcnlandsche production: roode kool 12. witte kool 9.00, savove kool 1113. sc.horsenee.ren 18. por 50 Kg. Kropsla 3.10 per kist, tomaten 30—38 per 50 Kg. Miinehen: Hol!, roode kool 9.00, IIoll. witte kool 7.50—8.00. lïoll. savoye kool 10.00, Holl. kropsla 3.00—4.40 per 30er; IIoll. worteltjes 4.70 per 10 bos.

Schager Courant | 1937 | | pagina 2