Eenheid door Demooratie E.d.B. MOEDERDAG Een lekkere taart firma Schmalz - Schap Eli. Plaatselijk Nieuws. SPAANDER, Alkmaar, heeft goede confectie en is niet duur! GROOTE OPENBARE VERGADERING SCHAGEN Dankbetuiging Het inrichten, bijhouden en controleren van Boekhou- en is een zaak van vertrouwen Algemeen Administratiekantoor K. Roggeveen Voor elk interieur LINOLEUM KROMMENIE Karpetten - Loopers Glasgordijnen - Sluitgordijnen Uit onze omgeving Schagen-nieuws Dinsdagavond 11 Mei, 8.15 uur, in 't N.H.-Koffiehuis Sprekers: Ds. J. EIKEMA, Ned. Herv. Pred. Schagen: Inleiding E.d.D. Dr. A. de Vletter, Rector Kennemer Lyceum, Bloemendaal: „Ontwaakt, gij onverschilligen". Mr. J.in't Veld, Burg. v. Zaandam: „Democratie of Dictatuur" Entrée 10 cent. Kaarten verkrijgbaar bij Bestuur en leden en aan de zaal. oooococoaoooco A- Zondag a.s. hopen mijn a y geliefde Oom en Tante, 5 G. KLEIMEER g 8 en Q M.KLEIMEER.Hopman 8 hunne 25-jarige Echt- Q verecniging te herden- Q Q ken. Hopende dat zij O nog lang gespaard mo- Q Q gen blijven, is de n a wensch van hun q Q liefhebbenden Neef, 0 T. SCHERMER. 0 Anna Paulowna, Mei '37 cxjcxjooooaocooo Hiermede betuig ik mijn har- tclijken dank voor de vele blij ken van belangstelling, onder vonden bij mijn 25-jarig Dienst- jubileum. JOH. v. d. VLIET. Anna Paulowna, Mei 1937. Eiken Zaterdagavond na 6 u. ZEEPIEREN, f 0.25 per 100 st. J. NOORMAN, Noord 75 A Schagen. Draagt die daarom op aan het 0udeslotstraat51, Schagen Telef. 147. Sluit alle Verzekeringen. Heeft steeds gelden dispo nibel voor soliede eerste hypotheken. Te koop: een Driewieler, open laadbak, in prima staat. 1 HEERENRIIWIEL zg.a.n. keus uit 2. P. APPELMAN, Dorpstr., N. Niedorp. Biedt zich aan: Een SLAGERSBEDIENDE, zelfstandig kunnende werken en in bezit rijbewijs A. Br. on der letter Z17 Bur. van dit blad. VOOR (2e Zondag in Mei is het mooiste cadeau met opschrift „Voor Moeder". Moederdagtaarten worden door ons wat betreft decor, speciaal verzorgd. geven ome staTenhoekenU een harmonteeren» de vloerbedekking? de toepassingsmogelijk heden zijn vcijwe! onuitputtelijk. Voor modern® Inferieurs geeft Linoleum KrommeriTe ook in houtnerf en effen tinten een zeer groote verscheidenheid te zien. Komt de nieuwe collectie eens bij ons bewonderen! Ook In vindt U bij ons de meest aitgebreide collectie. Door onzen Nederland-inkoop kun nen wij U altijd tegen de laagst mo gelijke prijzen bedienen. ANNA PAULOWNA Loop der bevolking. Ingekomen: T. IIoogesteger-Blaauboer van Wielingen; mej. A. Keppel van Alkmaar; II. Blok en gcz. van Zijpc; mej. W. Wijma van Zandvoort; M. Kramer-Vriend van Enkhui zen; mej. T. v. d. Meer van Rauwerderhem; mej. A. Barneveld van Den Helder; C. v. d. Spek en gez. van Den Helder; W. Witte brood van Egmondbinnen; T. Keijzer-Zeeman .Yan Zijpe. Vertrokken: E. Weiland en gez. naar Wie- ringen; C. Kaper van Dalen naar Barsingcr- horn; M. Nieuwpoort-van Ekeren naar Hci- loo; L. Winters en gez. naar Wielingen; C. Voorthuijscn en gez. naar Wieringen; J. Kloprogge naar Lekkerkerk; R. Pretterebncr naar Herne (Dl.); J. L. Lodder-Verburg naar Barsingerhorn; J. Bambach-Walraven naar Den Helder. Burgerlijke stand. Geboren: Cornelis Nicolaas Maria, z. v. J. B. Lemmcns en C. v. Diepen; Maria Johan- na, d. v. G. J. Dorrcstein en M. M. Mol; An- thonius, z. v. G. S. Hendrikse en A. Kuiken; Gerardus Fraciscus, z. v. C. Duincvcld en A. II. A. Prins; Elisabeth Catharina, d. v. A. J. Bijwaard en M. Bakker; Jannetje, d. v. C. Hooimeijcr en M. van Bostelen; Jacobus Jo- hannes, z. v. A. F. de Rijcke en H. Arents. Ondertrouwd: T. Waag en D. Broers. Getrouwd: Th. Lodder en J. L. Verburg: L. Bambach en J. Walraven; J. C. Keuris cn B. Pool. Politie. Gevonden: Bril in étui, zwarte wollen sok ken, damestasch met inhoud. Verloren: Bruine heerenhandschoen, Zon- ncstraallolen 18881 tot 18920, 59-jarig Huwelijksfeest. Den 4den Mei herdacht het echtpaar D. Mol cn A. Mol-Kaagman, wonende Nieuwe- weg, den dag waarop het voor 50 jaar in dep echt werd vereenigd. Des morgens is ter intentie van het bruidspaar een II. Mis uit dankbaarheid opgedragen in de kerk aan de Spoorbuurt. 's Avonds werd een serenade ge bracht door „Concordia" en boden de buurt bewoners een cadeau aan, een vloer- en ta felkleed en enveloppe met inhoud. ZIJPE Onlangs werd door ons mededeeling ge daan van een geval van schorsing van een in de werkverschaffing geplaatsen arbeider wegens frauduleuze opgaven. Naar ons thans wordt medegedeeld, heeft de Minister den duur van deze schorsing thans bepaald op niet minder dan 18 weken. SCHAGERBRUG. Op 1 Mei j.1. zijn 8 nieuwe leerlingen tot de O. L. school alhier toegelaten. WINKEL Door den Minister van Defensie is aan den dienstplichtige Jb. Kistemaker der lichting 1937 uit deze gemeente, uitstel van eerste oefening verleend .voor den tijd van 1 jaar, ALKMAAR Woensdagmorgen omstreeks 11 uur fiet ste mej. IJpelaan langs de Dr. Schaapman- kade, toen zij tot haar ontsteltenis bemerkte, dat er zich in een van de aldaar zich bevin dende modderslootcn, een omstreeks 5-jarig jongetje van den heer Velthuis uit de Schaapmanstraat in de modder lag te spar telen. Vermoedelijk bad het kind zich al eenigen tijd daarin bevonden. De heer II. Schut, uit de Trompstraat, door de verschrik te dame hierop attent gemaakt aarzelde geen seconde en begaf zich onmiddellijk ge kleed in deze poel en slaagde er in het kind gelukkig aan de hevig geschrokken ouders af te leveren. Had de dame het niet bij tijds gemerkt, dan hadden de gevolgen wel- cer»s van ernstigen aard kunnen worden. CALLANTSOOG Keuring dienstplichtigen. Van de dienstplichtigen voor de lichting 1938 uit deze gemeente zijn door den keu- ringsraad 3 voor goed ongeschikt en 6 ge schikt geacht voor den dienstplicht. Bouwvergunning. Door Burgemeester en Wethouders dezer gemeente is aan den heer B. Hollander te Groote Keeten vergunning verleend tot het doen bouwen van een woonhuis te Groote Keeten. Afschaffing woonforensenbelasting. Naar we vernemen is op het raadsbesluit tot afschaffing van de woonforensenbelasting de goedkeuring verkregen. HEER-HL'GOW AARD VEENHUIZEN. Alhier is komen aanvliegen bij den heer D. Stuurman, een postduif, gemerkt Holland 37 35477. ANNA PAULOWNA BREEZAND. Bloemententoonstelling. Hoewel er buiten eigenlijk niet zoo veel valt te bewonderen op 't gebied van tulpen, gaf de tentoonstelling in het R.K. Gezellen- huis op Hemelvaartsdag toch verscheidene soorten vroege- en Mendeltulpen te zien, Van de Darwin-tulpen waren er nog maar enkele, die moeten nog komen. Ook waren er nog wat narcissen en hyacinthen. De belangrijkste inzendingen waren nu van: J. v. d. Berg Cz., Onderwater. J. F. v. d. Berg, Lefeber cn De Ruiter, Roozen en Van Daalen en R. Huijg. Iets bijzonders was de groote Parkiet, een verloopen Peach Blossom, van J. J. v. d. Berg. De heer Van der Park had een mooien stand potbloemen en planten, C. Brouwer een aardig hoekje cacteeën en vetplanten en ook Scholte had zijn inzending apart, op fraaie wijze opgesteld. Ook was er een aardig middenstuk van afgesneden bloe men De heer Blom was o.a. vertegenwoordigd met speciaal-gereedschap, de heer Huiberts met bestrijdingsmiddelen, kunstmest, enz. Voor den vakman was waarschijnlijk de stand van de R.K. Tuinbouwwinterschool te Beverwijk het interessantst. Deze liet bij pracparaten verschillende - ziekten zien. Zondagmiddag 4 uur komt de heer P. Joh. Jansen, leeraar aan genoemde school een lezing houden over ziekten bij bollen en de bestrijdingsmiddelen en dan zal zeker deze stand het noodige materiaal ter illu stratie kunnen leveren. Zooals gezegd, worden deze tentoonstel lingen in het R.K. gezellenhuis gehouden, maar ze zijn voor ieder, ook voor niet- katholieken dus,toegankelijk. Zondag a.s. en met Pinkster heft men een klein en trée (9 ct.) de daarop volgende Zondagen is de toegang geheel vrij. W ARMENHUIZEN Aan de veiling alhier werd aangevoerd: 'April 1937 April 1936 Roode koo I 930.323 Kg. 318.850 Kg. Gele kool 389.800 Kg. 15.225 Kg. Deensche wille kool 460.375 Kg. 178.050 Kg. Uien 78.425 Kg. 51.850 Kg. Peen 10.775 Kg. 27.800 Kg. Bieten 4.575 Kg. 1.060 Kg. Bhabarhcr 8.750 Kg. 10.000 Kg. Aardappelen 1.125 Kg. 1.283 Kg. Nep 125 Kg. De omzet bedroeg in April 1937 f 40.777.99 legen f 42.755.28 in April 1936. AUTO-ONGEVAL. Vanmorgen kwamen een auto van de A.P.C., komende van de Laan en een vrachtauto van de fa. v. d. Vliet te Mid- denmeer, komende vanuit de Molenstraat, op de hoek van de Laan bijna met elkaar in aanraking. De bestuurder van de petro- leumauto heeft de andere auto blijkbaar te laat bemerkt, waardoor deze laatste om een botsing te voorkomen, tegen een boom reed. Met een kapot spatbord was de schade bekeken. MARKTOVERZICHT. Onze verwachting was, dat er op de markt van Woensdag niet veel aanvoer zou zijn. Maar voor een verzette markt was het een buitengewonen dag veel vee en veel be zoekers! De aanvoer van vette koeien was niet zoo groot, maar vlug en duur verkocht. Wij konden noteeren 35 ets. De duurste koeien kochten slager S. Dijkshoorn en Veerman uit Den Helder. Eerstgenoemde be- steedc f295., afkomstig van den koopman C. Baars alhier. De andere f257.50, afkomstig van den heer W. Kooijman van Haringhui zen. Over het geheel waren er beste beesten aangevoerd. De handel in kalfkoeicn was goed, hoogste noteering f280.—. Geldekoeien hoogste noteering f200.handel vlug duur. Pinken handel vlug, duur. hoogste notee ring f140.Er kan nog vermeld worden dat een klein melkvaarsje verkocht werd voor f160.Voor het eerst dit jaar waren er mooie pinkstieren aangevoerd; handel zeer matig. Hoogste noteering f200. Dat wil wat zeggen! De handel in paarden was goed. Vette kalveren f36—f42, werden gekocht door Gebr. Kweldam. Nuchtere kalverenhan- del vlug duur; elke week is er een flinke aanvoer. Oude vette schapen handel goed; overhou- ders stug duur tot f30.Lammeren voor de weide f 8f 12, mooie prijzen, voor de slacht werd nog niet gekocht. Bokken en geiten handel goed. Vette varkens, handel vlug. Hoogste notee ring 51 ct. De handel in biggen en schram men was goed. Kippen en konijnen en ook duiven werden .vlug verkocht. Schagen B speelde in de morgenuren te gen Dirkshorn A en verloor na spannen- den strijd met 21. Voor den middag had de E. C. een oefenwedstrijd vastgesteld tus- schen de spelers van Schagen 1 en 2, met dien verstande echter dat verschillende spelers van S. 2 naar het eerste waren ge transporteerd en spelers van het eerste naar het tweede om tot een paar elftallen te komen die elkaar maar weinig toe zou den geven. Een overzicht van de wedstrijd zullen we niet geven maar deze maal eens een revue der spelers. Het materiaal om een zeer goed eerste en tweede elftal te maken voor de volgende competitie heeft Scha gen zeer zeker. Het vertoonde spel van cenige hunner viel bijzonder op. Vooral Bremer op de rechtshalfplaats was in uitstekende conditie cn verdient op deze manier spelende een plaats in het eerste elftal Een achterhoede voor het eerste elftal zou niet zoo moeilijk te formeeren zijn. De puzzle van de voorhoede is niet zoo heel moeilijk meer want indien Gerrit Boontjes nu eens weer disponibel was zou een voorhoede in de volgende formatie tot doelpunten maken in staat zijn: C. de Moor Faus, Boontjes Peetoom,D. Schoorl.Als Boon tjes niet disponibel zou zijn kan men b.v. Schoorl op de rechts-binnenplaats zetten en Peetoom middenvoor. Op Leen zijn spil plaats dan Grootes. Wij hebben aan de hand van de verrichtingen der plaats ge had hebbende wedstrijden deze combina tie eens samengesteld, waardoor het twee de elftal niet zwakker wordt en met een zeer goed elftal in de competitie zal kun nen uitkomen. Immers daarvoor blijven dan disponibel Bij post, Broer, De Ha as, Rus, Weeland, Slikker, Koch, de Vries1 Ruig, Broersma, Franzen e.a. allemaal spe lers die momenteel in uitstekende conditie verkeeren en niet veel minder zullen zijn dan spelers uit het eerste elftal. Het is een aardige partij geworden gister waarmede de E.C. haar voordeel zal weten te doen. Vierbondentounooi Noordholland op de derde plaats. Haarlem wint. Onder begunstiging van een prachtigen dag weer, zijn we dan naar het verre Alphen aan den Rijn getrokken maar zonder getuige te kunnen zijn van een zegetocht van, onze provinciale voetballers. In den eersten; wedstrijd hield Noordholland zich aanvan kelijk best. De ruststand was 1—1 en onzo menschen waren niet noemenswaard in de minderheid geweest tegen Amsterdam. Na de hervatting scoorde Amsterdam een paar goals, waarbij De Ruiter niet vrij uitging en toen was Noordholland een geslagen team. Amsterdam voerde den stand tot 6—1 op. De tweede match om den derden prijs ging tegen den Leidschen V.B., die met 81 door den Haarlcmschen V.B. geklopt was. De N.H.V.B. heeft dit wedstrijdje royaal met 30 gewonnen. Haarlem won de finale van Amsterdam, na een sensationeele strafschopbeslissing. N.H.V.B.A.V.B„ 1—6. Onze menschen kwamen met hetzelfde elftal uit als in den laatsten oefenmatch te gen H.R.C. Bij Amsterdam zagen we o.a. Pierre Mulders opgesteld, die blijkbaar nog gerechtigd is om voor den A.V.B. uit te komen. Na 17 min. forceert de A.V.B. een aan val over links, en De Ruiter moet zwich ten voor een felle kanonnade van vlak bij (O-7I). N.H. verslapt even. Eindelijk heeft N.H. succes. Na 41 min., schiet Spaarman van grooten afstand, de bal waait naar rechts en Hart schiet bui tengewoon fraai in (11). Die tweede helft werd echter een groote teleurstelling. Want reeds na anderhalve minuut kreeg de A.-midvoor een vrije posi tie voor doel die hij zuiver benutte (12). Na 8 min. komt een Amsterdamsche aan val over links; de rechtsbinnen staat vol komen vrij: men speelt hem den bal toe en het is 1—3. Vooral toen een tot tweemaal toe Inge schoten cn gestopte bal na 13 min. toch nog langs De Ruiter verdween, was de strijd be slist. Het einde kwam met 61. N.H.V.B.—L.V.B. 3-0. Dit was een zeer gemoedelijk partijtje voet hal. In het veld was er weinig verschil. N.H. was wellicht een tikje beter maar den doorslag gaf de productiviteit van de voorhoedes. Die van Noord-Holland mag ze ker niet vruchtbaar worden genoemd, maar bij de Leidenaars was het nog minder. Schenk en Visser konden de Leidsche sco- nngspogingen gemakkelijk baas blijven. Reeds na 4 min. stond N.H. voor wat een geduchte moreele steun was. Boes was fel doorgeloopen, zoodat de keeper maar zwak kon wegwerken. K. Schenk ving den bal op ongeveer 20 meter op en kogelde met een in (10). Vijf en twintig min. was de strijd oud toen Hartman een voorzet van Boes inkopte Het leder spatte op de paal af, maar Hartman zette meteen weer in (2—6). In de tweede helft is de wedstrijd in het zelfde kalme tempo voortgezet N. H. kon zich beroemen op een veilige voorsprongs en van een dreigende Leidsche overrom peling was geen sprake. Na een half uur heeft K. Schenk er 3—0 van gemaakt, waarmee het einde kwam. Een kwartier voor tijd viel Boes uit waarvoor K. de Boer (Atlas) verder heeft meegespeeld. Aan Leidsche zijde verscheen ook nog een remplacant. Dit was de tweede, want reeds na 20 min. spelen was de linksback der Leidenaars ernstig geblesseerd uitge vallen. De invallers waren echter geen ver zwakkingen. Als het N.H.V.B.-elftal het er in de twee de helft tegen Amsterdam niet zoo bij had laten zitten zouden we voldaan zijn over het figuur de onze provincialen geslagen hebben na een zoo weinig hoopgevende oe fencampagne. Volgend jaar beter, zullen we maai: hopeni

Schager Courant | 1937 | | pagina 3