Engelsrii-lfaliaansche wrijving Plaatselijk Nieuws. Frans K 36 ilgem. Vergadering Oceaanvlucht van Dick Merrill De malaria in Noord-Holland Koeien en Kalveren c. Plantenziektenkundip Dienst Marktberichten GEEN BERICHTEN OVER EN GELAND IN DE ITALIAAX- SCHE PERS. Sedert de terugroeping van de Ita- liaansche dagbladcorrespondenten te Londen, onthoudt de Italiaansche pers haar lezers ieder bericht over Engeland De Engelsche regeering heeft nu ook officieel kennis gekre gen van het jongste besluit der Ita liaansche regeering. Natuurlijk blijft men zich in verantwoordelijke krin gen van ieder commentaar onthou den. De Temps schrijft naar aanleiding van «en en ander: liet is maar al te duidelijk, dat de, hoop voortspruitende uit het gen tl e- mens-agreement, zich niet bewaarheid heeft cn dat de Engclsch-Italiaansche wrijving ernstige bezorgheid blijft wekken. De woor den, welke de Duce bij den verjaardag van het Imperium heeft gesproken, 7.00 ver volgt het blad, kunnen niet nalaten uit- eenloopendc commentaren uit te loken, want, hoewel zij uiting geven aan een prij- zenswaardigen vredeswil, sluiten zij toch een nauw verholen bedreiging in voor hen die belangen hebben te verdedigen, even rechtmatig als die van het Italiaansche Rijk Een duurzame vrede voor allen wordt niet gevestigd, doordat men naar geweld grijpt om belemmeringen uit den weg te ruimen. Vrede kan alleen langzaam en geduldig be reikt worden, door stelselmatig de tegen stellingen te overbruggen geboren uit den strijd van belangen. De Engelsclien, die tege lijkertijd idealisten en realisten zijn, be grijpen de verzoenende methode beter, dan de methode, die met de vuist op de tafel slaat. Indien het communiqué, bekend ge maakt na afloop van de jongste Duitsch- Italiaansche besprekingen, oprecht is in zijn verklaring, dat beide mogendheden met alle volkeren willen samenwerken, dan moet men beginnen met een einde te maken aan de Italiaansch-Britsche polemieken. jEen kwestie van waardigheid. In officieele kringen te Rome zegt men, dat Italië niet anders kon, dan de Italiaan sche journalisten terugroepen. Engeland heeft dit aan zichzelf te danken, doordat het den negus heeft uitgenoodigd deel te nemen aan de kroningsfeesten. De maat regel van de terugroeping van de journa listen is dus een kwestie van waardigheid, zoo merkt men op. Verder beklaagt met er zich over, dat de Engelsche kranten veel aandacht wijden aan de berichten van de Spaansche regee ring, terwijl ze de berichten van Franco veel minder waarde toekent en veelal te genspraken van Franco in het geheel niet opneemt. Hij komt de kroningsfilm halen Na moeilijke vlucht behouden op Groydon geland. Zondagochtend is de Ameri- kaansehe vlieger Dick Merrill van New-York vertrokken om een Oceaanvlucht te maken, ten einde de kroningsiilm uit Enge land te halen en tevens de film over de Hindenburg-ramp, die hij bij zich had, in Engeland af te geven. Hij en zijn metgezel Lambre hebben geen gemakkelijke vlucht gehad zoodat men zich gistermiddag om 5 uur reeds op Croy- don ongerust begon te maken, daar Merrill om 11 uur gisterochtend radiografisch had bericht, dat hij zich 100 mijl uit de Icrsche kust bevond cn om 2 uur op Croydon zou landen. Om half zes kwam uit een der kleine vliegvelden in Essex 't heug lijk bericht, dat Merrill daar behou den geland was, alleen goede uur later dan zijn berekening. Na een paar gallons benzine te hebben inge nomen, is Merrill weer gestart en binnen het half uur te Croydon ge land, waar hij dadelijk in een auto sprong om de films van de Hinden burg-ramp af te leveren die hij bij zich had. Hij heeft alleen tegen de verslaggevers ge zegd: „tot straks of tot morgen. Ik zie de heeren nog wel. Alles is goed gegaan en ik heb mijn snelheid van ruim 170 mijl per uur behouden'' De ontzilfing der wateren hef bestrijdingsmiddel Het is niet toevallig, dat in „De Inge nieur' in de rubriek „Gezondheidstechniek" meerdere bijdragen staan, die betrekking .hebben op de malaria en geheel of ten decle op de malariaplaag in Noord-Holland, al dus het I-Idbld. De laatste ziekte-cijfers voor dit gewest, bekend gemaakt door de commissie voor de malaria-bestrijding in Noord-Holland door de bevolking zelve, dateeren van Augustus ver leden jaar en liebben betrekking op het jaar 10:15, dat met 31.5 per 10.000 inwoners een vrij wat minder gunstige verhouding te zien gaf dan 1934 met 22.2 en 1932 met 11.4. Maar over 1930 was het cijfer nog 42.3. De muskietenbestrijding. Opmerkelijk is in de bijdrage in „De In genieur" van de band van A. A. M., welke de techniek der muskietenbestrijding tot on derwerp heeft, de vergelijking tusschcn de „kieskeurigheid", waarmede men in Neder land den strijd tegen de muskieten voert en de methoden in het groot, welke in de erenigde Staten worden gevolgd en waar bij men evengoed de ziekte n-verspreiden- de muskieten tracht te verdelgen als die, welke slechts overlast veroorzaken. „Hier (Nederland) kiest men voor vernietigings- objecten uit alle voorkomende soorten de voor malaria-verspreiding „gevaarlijke" (hier een soort Anopheles) en van deze weer de „besmette" en ageert slechts daar, waar deze laatste zich „geconcentreerd" hebben. De invloed van de ontzilting der N.-Holl. wateren op de malaria. Infusschen is dan toch voor de wateren van Noord-Holland de „ontzilting" in stu die, waarmede bereikt zal kunnen worden naar de meening van de genoemde Malaria- commissie uit den Gezondheidsraad dat aldaar de malaria „practisch", d.i. dus vrij wel zou verdwijnen. Een „verzoeting" in vol doende mate tot b.v. 750 mg chloor per liter water zou reeds dit resultaat teweeg brengen. Mevrouw dr. N. L'. WibautIsebree Mocns, 'die in „De Ingenieur" deze quaestie van het brak water in Noord-Holland bekijkt, oppert ten besluite de veronderstelling dat niet al leen de ziltheid (uitgedrukt zie boven in het chloorgehalte per liter water) den doorslag geeft bij het al of niet voorkomen of verdwijnen van de nmggenlarven, maar ook de hoeveelheden (het ontbreken van) zuurstof, plankton en planten. Dr. WibautIsebree Moens komt in haar 'artikel terug op den op 28 Maart 1935 door de destijds nieuwe afdeeling voor Gezond heidstechniek van het Koninklijk Instituut van Ingenieurs te 's-Gravenhage gehouden „Malariadagwaar zij heeft gesproken over de vraag: „Blijft het polderwater in Noord- Holland brak?" en waar prof. dr. N. H. Swel- lengrebel, rapporteur der Malaria-commissie uit den Gezondheidsraad, een voordracht heeft gehouden over: „Malaria in Westelijk Nederland in verhand met het zoutgehalte Het Noordzeekanaal blijft zilt. Dr. WibautIsebree Moens zegt in een ar tikel, dat al verdwijnt het zout uit het IJs- selmeer, het Xóórdzerkanaa! daarvan nau welijks den invloed ondervindt, aangezien er een landwaarts gerichte „zilte" onder stroom is, die gevoed wordt door het bij het schutten binnendringende Noordzeewater, waarvan de invloed tot bij Amsterdam is aan te toonen. Men spuit het kanaalwater langs „ondiepe" spuikanalen met „hoogen" drempel, zoodat het kanaal alleen van het aan de oppervlakte blijvende minder zoute water wordt ontlast. De derde oorzaak van het zout blijven van de Noord-Hollandsche wateren is gelegen in het opstijgen van zouten, die zich in de die pere bodemlagen bevinden. Van belang is de geregelde toelating van het minder zilte boezemwater. In de Schermer, de Heer Hngowaard en de Zijpe en Koegraspolder, waar zulks ge regeld plaats vond, daalde het zoutge halte in de poldersloten in opmerkelij ke mate. Bij een verder gaande ont zilting van het boezemwater is te ver wachten, dat in de genoemde polders het zoutgehalte nog sterker zal dalen. Hiermede zijn zooals men ziet een aantal middelen aangegeven, waardoor de ontzilting van de wateren van Noord-Hol land kan worden bevorderd en aldus aan de malariamuggenlarven een belangrijke voor waarde voor hun bestaan kan worden ont nomen. Uit onze Omgeving WIERINGERMEER De „kopziekte" vraagt offers. Het is nog steeds een raadselachtig ver schijnsel, dat in den tijd dat de runderen van de stal naar dc weide gaan, er immer exem plaren onverwachts, na eenige dagen in de. weide te zijn geweest dood blijven. Ook nu is dit weer het geval geweest. Van een veehouder waren binnen een weck zelfs 2 pracht exemplaren bezweken. Men zegt dat dit verschijnselen zijn van dc z.g.n. kopziekte, doch over een juiste diag nose van deze ziekte is men het niet geheel eens. Een uitstapje. Zondagmiddag maakte wellicht aangemoe digd door het heerlijke Meiwecr do afd. \V.- Meer der Vrijz. Herv. Jongeren „De Rijzende. Kerk" onder leiding van den heer F. de Jong een uitstapje per fiets naar de bloeiende boogerd te Hoorn en omstreken. Waar het weer volkomen meewerkte, is het te begrij- pcn'dat de vrij grootc groep deelnemers, da mes en heeren, flink had genoten van dat gene, wat. we in onzen polder nog steeds missen, n.1. het bekoorlijke, dat de bloeiende vruchtboomen kunnen bieden. Groote animo voor nieuwe serie boerderijen. Zooals ook bij de landarbeiders selectie plaats vond, om toegplaten te worden als Meerbewoners. een gelijke selectie heeft ook plaats bij de adspirant-pachtcrs voor de uit te geven boerderijen. Wanneer echter selec- vindt, moet er ook keuze zijn. Met blijdschap geven wij ken nis van de geboorte van onzen Zoon, Rcmmcrt R. BLANKEVOORT. A. C. E. BLANKEVOORT- Webeling. Lidwina stichting, Anna Paulowna, 8 Mei 1937. Voor dc vele blijken van be langstelling bij onze 25-jarige Echtverccniging ondervonden, betuigen wij, mede namens on ze Dochter, onzen hartelijken dank. R. NAP. G. NAPVries. Lutjewinkel, Mei 1937. Ter dekking beschikbaar de stier V. Frans 200 van Frans 150, uit Matje 18. M. Josephine 0 van Frans 145, pref. 2e klas uit Jo sephine 2, bij N. W. KAAN, Tweewegen A 141, Wieringerwaard. De zandmijnderij ls verplaatst langs de Schagerweg naar Duin. Jb. SCHAGER. Nu is het tijd voor Uw BloemtuinI - PERK- en HANG- GERANIUMS en alle voorkomende PERK-, BAK- en KA MERPLANTEN, vindt U uit groot sortiment bij COR ZEE MAN, Wieringerwaard. - Concurreerende prijzen. Vereeniging Getrouw Schoolbezoek WIERINGERWAARD. op VRIJDAG 14 MEI, 's avonds 8 uur, in het lokaal van den heer R. BREED. Ik kom Donderdag met waarbij 2 stiertjes, met een volbloed stamboek koe, hooge opbrengsten. Vóorloopig voor het laatst. DE JONG GOUTUM. Had men voorheen bij de landarbeiders een ruime keuze, niet minder is het aantal ge gadigden voor de W.Meersche pachtbedrij ven. Was er voor de vorige serie boerde rijen groote vraag, ook voor deze serie van bijna 50 bedrijven, zijn ongeveer 500 aan vragen binnengekomen. Met deze cijfers voor oogen is reeds thans wel weer na te gaan, dat verreweg het grootste deel zal moeten worden teleurge steld. Een aanschouwelijk bewijs tevens, dat de landhongcr groot is en de W.Mcer sche gronden in goeden trek zijn. MIDDENMEER. Benoeming Hulpcommies. Onze plaatsgenoot, de heer L. van der Woude, thans magazijnchcf bij de firma Haytema, ontving het voor hem verblij dend bericht, dat hij was benoemd tol hulpcommies te N.-Bra'bant in de grens- buurt. HOOGWOUD V.C.L. 2—Hoogkarspel 2, 1—4. Hoewel door V.C.L. goed werd gespeeld, moesten zij tegen de sterkere Hoogkarspe- laars het loodje leggen. Met de rust had H een 10 voorsprong. In de tweede helft wist V.C.L. zelfs gelijk te maken. Zij kon evenwel niet verhinderen, dat II. nog 3 maal haar net weet te vinden. En zoo leed V.C.L., dat belangrijk beter speelden dan de vorige maal een -4—1 nederlaag. WINKEL De wielerclub Tempo liield Zondagmorgen sprintwedstrijden, waaraan deelgenomen werd door twaalf leden met als uitslag: 1. M. J. Sehagor, 2. A. v. d. Werf, (be slissing in 3 ritten); 3. J. Dekker, 4. A. Lichthart. ANNA PAULOWNA DAMMEN. Dc medaille-wedstrijd tusschen een ver sterkt D.A.P.II en Excelsior II werd door Excelsior met 155 gewonnen. De gedetailleerde uitslag was: J. van Nuland—J. Grin 0—2 W. Th. AlkemadcS. Sas 02 A. v. d. VoortJ". Herder .2—0 C. OudenaardeP Koov 0—2 II. Elfring—A. Kruithof 0—2 A. KapiteinM. Plagmcyer 02 P. v. d. Hoek—C. Wit 0—2 E. KerkhofA. Sas 02 C. AlkcmadeA Molenaar 11 Joh. Huiberts—A. A. Schouten 2—0 515 GESLAAGD Mej. T. Harder, leerlinge van de mode vakschool te Schagen, (dir. G. Boot) slaagde te Rotterdam voor het diploma costumière. VOORDRACHT IIOOFD SCHOOL III In de Maandagavond gehouden vergade ring van B. cn W. is de volgende voordracht opgemaakt voor de benoeming van een hoofd van school III (Oostpolder). 1. J. L. H. Hazcloop Slootdorp. 2. J. Tolsma Sebaldeburcn 3. IC. Hamclink Anna Paulowna. BREEZAXD VOORDRACHT ONDERWIJZER SCHOOL II De voordracht voor dc benoeming van een onderwijzer aan school II luidt: 1. J. A. Brinks, thans tijd, onderwijzer aan deze school. 2. P. van Duin van Broek op Langendijk 3. H. J. Schut van Callantsoog. NIEUWE POSTDUIVENVEREENIGING Dezer dagen is bij den heer Stenk een nieuwe postduivenvereeniging opgericht, welke den naam kreeg: Het Oude Slot, Bar- singerhorn en Schagen. Het bestuur werd als volgt, samengesteld: II. Stenk, voorzitter; Jn. Bnnkert, le secre taris-penningmeester; 11. Domper, 2e secr- penn., P. G. de Beer en H. Faber, commis sarissen. Besloten werd zich aan te sluiten bij den Ned. Alg. Bond van Postduivenlicf- hebbers. Zondag reeds hield dc jonge vereeniging een proefvlucht van Haarlem uit, waarvan de uitslag was: M. dc Boer 1; II. Stenk 2 en 6; R. H. de Beer 3, 5 cn 9; Jn. Bankert 4 en 12; P. G. de Beer 7 en 8; Gebr. Faber 10, 11 en 14; II. Domper 13. EEN GESCHIL DAT TOT HANDTASTE LIJKHEDEN LEIDDE. Waar was de gemeentepolitie? Het was gister paardemarkt cn zooals dat op marktdagen meer gebeurt, er waren nog al, wat men noemt „plakkers" achtergeble ven. Dat wezen ook de late viervoeters, die nog om de kerk op het marktplein stonden, wel uit. Op het late uur in den namiddag werd nog ijverig getracht zaken te doen en meer dan eens geschiedde dat met verheffing van stem. Totdat een wel wat al te groote luid ruchtigheid deed vermoeden dat partijen het niet. eens konden worden. Er was een geschil: een quaestie dien iet in der minne bleek op te lossen, want het duurde niet lang of men ging tot handtastelijkheden over. Dat geschiedde binnenshuis, een paar tafeltjes cn stoelen onderste boven, aan herrie geen gebrek. IC. S. uit Hcerhugowaard en J. S. van 't Zand waren de partijen die nu wel zeer dicht tot elkaar kwamen. Hoewel, het uur voor de ontruiming van de rfiarkt reeds ver was overschreden, aldus onze zegsman, en dus de gemeentepolitie op het marktterrein aanwezig behoorde te zijn, was van haar niets te bespeuren. Een berichtje naar de rijkspolitie en deze verscheen weldra op het oorlogsterrein. Het aantal kijklustigen was groot, zeer groot. BRANDWEEROEFENING ALS PUBLIEKE VERMAKELIJKHEID. Gisteravond om zeven uur hebben onze wakkere brandweerlui de twee roode mon sters weer eens van stal gehaald cn zijn er mee aan het oefenen gegaan. Vlot werden de verschillende manoeuvres onder leiding van opperbrandmecster Kuipers ten uitvoer gebracht. Op de Groote Markt stond in min der dan geen tijd dc motor te hakkepoffen, waren de slangen ontrold en aangesloten, waarna de Markt al spoedig hier en daar veel van Venetië weg begon te krijgen, af gezien dan van den stank, die de nu open rioleering verspreidde. Voor de jeugd was de oefening hcclemaal een pretje. Joelend stoven jongens en meis jes door de waterwolken heen cn lieten zich graag een gratis koud bad geven door de brandweerlieden, die ook wel schik in het geval hadden. Zoo werd de oefening voor de jeugd een waar waterfestijn, waardoor wat leven gebracht werd in het anders zoo stille centrum. Ook de brandweer had ple zier van de oefening, want het bleek, dat het materiaal, zoowel het doode als het le vende. nog best functionnecrde. Na die van de Groote Markt werden nog andere brandkranen in het dorp beproefd. PLANNEN TOT KERKBOUW. Enkele weken geleden hebben wij medege deeld, dat het kantoor der directe belastin gen en accijnzen zou worden overgeplaatst naai' 't ICantogcrechtsgebouw in de Land- bouwstraat. Déze verplaatsing zal tot gevolg hebben, dat. de Gereformeerde kerkdiensten, die reeds eenigen tijd op de bovenzaal in ge noemd kantongcreclitsgebouw plaats vonden, daar niet moer kunnen worden gehouden. Naar een andere gelegenheid voor het hou den van deze kerkdiensten werd dan ook uitgekeken en waar de moeilijkheid tot sla gen zeer groot bleken te zijn, zijn nu plan nen in onderzoek tot het bouwen van een nieuw Gereformeerd kerkgebouw Een com missie doet reeds ijverig pogingen om tot het gewcnschte doel te geraken. STREEKVERGADERING V.D.B. In het Noordhollandsch Koffiehuis werd gisteravond een streekvergadering gehouden van afdeelingcn van den Vrijzinnig Demo- cratischen Bond en van met de beginselen van den V.D.B. sympathiseerenden. Deze vergadering stond onder leiding van den heer J. Schoorl Pz., bestuurslid van do Fe deratie Den Helder, die hij de opening een 16-tal personen een welkom kan toeroepen. Spr. zet uileen, dat deze vergadering is te beschouwen als een verlengstuk van de eenige weken geleden gehouden streekverga dering, waarop eenige punten ter sprake kwamen, welke raakten de gezamenlijke propaganda voor de 2e Kamerverkiezingen. Gesproken is toen over de verspreiding van de verkiczingslectuur en de gezamen lijke advertentie-campagne. Door spreker wordt gewezen op de wcnschelijkheid van een grootsch opgezette advertentie-cam pagne. Het effect ervan zal grooter zijn, clan clat der kleine advertenties. Allerwegen heeft, men medewerking ook finaneieele gekregen voor het voeren van een uitschrei dere propaganda-actie. De wij/.e van adverteeren en de fiancie- rirvg daarvan, wordt vervolgens door de vergadering hekeken- en nader uitgewerkt. Ook de verspreiding van verkiezingspropa- ganda-materiaal wordt uitvoerig onder de loupe genomen. Hiermede zijn cle twee voornaamste punten van deze vergadering afgehandeld. Bh de dan volgende besprekingen vrüqgt de heer K. S. Leguit of het geen aanbeve ling zou verdienen, dat de afdeelingcn sa mensmolten en een plattelandsblok werd gevormd om krachtiger op te kunnen tre den, vooral bij Staten- en 2e Kamerverkie zingen. Het voor en tegen van deze idee wordt dooi verschillende sprekers naar voren ge bracht, waarna sluiting volgt van deze ver gadering, welke een zeer huishoudelijk ka rakter liccft gedragen. RIJKSPOSTSPAARBANK. Opgave betreffende het kantoor der poste rijen te Schagen. In den loop der maand April 1937 werd aan bovengenoemd kantoor op spaarbank boekjes ingelegd f 19924.61, en terugbetaald f23853.33. Derhalve minder ingelegd dan terugbetaald f5928.72. Het aantal nieuw uitgegeven boekjes be droeg 28. Rectificatie. KINDERRAADSELS. Bij de opgave van de kinderraadsels ïn ons nummer van Zaterdag j.1. is een fout ge slopen door het aanbrengen van een verkeer den corrcctieregel. De tweede rij van het eer ste raadsel moet zijn „een deeltje van den tijd", terwijl de regel daaronder (ie regel) moet vervallen. INSECTENBESTRIJDING IN HET VOORJAAR. Als men dezen titel ziet zou men er heel wat van kunnen verwachten, immers, de in sectenbest rijding in het voorjaar kan zoo uitgebreid worden, dat er een boek over te schrijven zou zijn. De bedoeling is dan ook slechts even te spreken over de bestrijding van insecten, die in onze streek van belang kunnen zijn. Wij spreken dus niet over cle bestrijding van cle rupsen, die de worm.ste- kigheid bij vruchten veroorzaken (wie daarover meer wil weten kan cle nieuwe me dedeeling No. 20 van den Plantenkundigen dienst koonen). Ook spreken wij niet over cle bestrijding van de appelbloesemsnuitke- ver, die op het oogenblik verwacht kan wor den en ook niet over dc steenrups bij prui men. Door vragen wordt men soms wijs en wie daarover ingelicht wil worden be hoeft slechts een schriftelijke vraag aan ondergeteckende in te zenden. Wij bepalen ons tot de in onze streek steeds terugkceronde kevervraat bij erwten en boonen door de bladrandkevers. De vraat beelden hiervan zijn al zeer gemakkelijk te kennen. Ziet men erwten of boonen, waar van cle bladranden halvemaanvormig uitge vreten zijn, clan zijn ze aan den gang. De kevers zelf vindt men niet gemakkelijk als men niet weet waar en hoe men ze moet zoeken. Ze doen veel schade en ze remmen den groei in hevige male. Zoodra het weer een beetje anders, d.w, z. schraler en droger wordt, kan men ook dc verschillende soorten aard vlooien ver wachten. Hierover behoeven wij niet ver der te spreken. Ieder kont ze en ieder weet, hoe groot dc schade kan worden. Bespuit men de erwten en boonen als mede de kool met een nicotinepreparaat, dnn gaan de kevers dood. Spuiten bij zon nig weer is noodig cn aan te bevelen. Een. gehalte van 1 gram zuivere nicotine per liter water is afdoende. Natuurlijk zal het weleens noodig zijn de bespuiting te herha len na eenigen tijd. De erwten of boonen kan me"n, ter wille van de zuinigheid, omdat nicotine altijd nog prijzig is, ook bespuiten met een oplossing van 1 gr. Par. groen en 10 gr. kalk per liter water. Goed roeren onder het spuiten is noodig omdat parijsch groen niet oplosbaar ls maar in de vloeistof blijft zweven. Tegen aardvlooïen helpt dit ook wel maar toch is nicotine beter. Wie vroege kool heeft uitgeplant heeft kans, clat cle duiven eraan gaan. Om dat te voorkomen kan men dc kool ook spuiten met pnrijschgroen en kalk. Dan loopt men kans, dat de duiven van de koolplanten af blijven als ze eenmaal ervan geproefd heb ben. In verband met die duiven wilde ik ook nog opmerken, clat het wel wenschelijk is to weten, dat men in het voorjaar nooit dui ven eten als men niet zeker weet dat ze niet vergiftigd zijn. Er wordt zoo hier en daar gebruik gemaakt van verschillende vergiften ter bestrijding van insecten maar wie geeft ons de garantie, dat ook de duiven er niet van zullen eten. Met doode duiven, die men zoo hier of daar vinden mocht zij men natuurlijk nog voorzichtiger. Nu op het oogenblik een systematische duivenbestrijding wordt uitgevoerd moet men in geen geval duiven eten. Dit geldt ook voor de jagers. Indien ze duiven schie ten weten ze immers niet, of die duiven wellicht niet een kleine hoeveelheid vergif binnen gekregen hebben. De ambtenaar bij den Planten- ziektenkundigen dienst. Sint Pancras. Van Ilervvijncn PURMEREND. 11 Mei. Veemarkt. Koeien, totaal 840 stuks: 195 vette koeien 6268 ct. per Kg., gelclekoeien. f 145220, melkkoeien f 150—280, 10 paar den f S0—130, per stuk; 38 vette kalveren 3000 ct. per Kg.. 750 nuchtere kalveren, f 4—15 per stuk. 248 vette varkens 4148 ct. per Kg.. 19 magere varkens f 1832» 425 biggen f 10—16, 625 schapen f 1830, 6q bokken f 414, 350 lammeren f 10—15, per stuk. BROEK OP LANGENDIJK, 11 Mei. Aangevoerd: 2700 Kg. uien f 1.301.70, drielingen f 0.70, grove f 1.401.70, 7420 bos rhabarbcr f 2.202.80, 3000 Kg. roode kool f G.40—7.10, 1040 Kg. prei f 2.10-2.80, 25000 D. witte kool f 2.40—3, 2 Kg. tomaten f 0.65 p. kg. drielingen 70; grove uien 1.401.70 NOORDSCIIARWOIJDE, 11 Mei. Aangevoerd: 300 Kg. aardappelen f 1.20, 7700 Kg. uien f 1.20—2.20, driel. f 0.70—1, grove f 1-40—2.10, 3000 Kg. peen f 0.70—1.60, 16930 Kg. roode kool f 5.GO—9.40, 5000 Kg. gele kool f 3.50—7.10, 88500 Kg. D. witte kool f 2.20—3. Binnen 8 meter van straathoeken ls stil staan met auto's en andere voertuigen te genwoordig verboden!

Schager Courant | 1937 | | pagina 3