J I -EIMEUJKE STRIJD Arrondissements rechtbank te Alkmaar Dc Waternympf DE" IJ" MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Zitting van Dinsdag 11 MeL Den Helder. UIT DE HELDERSCHE ONDERWERELD. De heer Hendrik Johannes P. uit Den Helder, thans in de Residentie vertoevende, die in Den Helder een vijfde-rangs salon- net ie in een achterstraat had geëxploiteerd, had zich heden te verantwoorden als pele- ffenheidgever in een rendez-vous-inrichting. welk feit strafbaar is pesteld bij artikel 250 bis en waarop is pesteld een gevange nisstraf van ten hoogste 1 jaar of een geld boete van f 1000. Het spreekt vanzelf, dat deze zaak met pesloten deuren werd behan deld. Den Helde.r EEN ZAKENRITJE, DAT GEEN PLEZIEJR- RITJE BLEEK TE ZIJN. De etaleur Jozef Anthoon Joh. S. uit Alkmaar, bezocht in een van den heer L. Peereboom gehuurde Lancia Lambda Den Helder en maakte met oen gevulde autobus een carambole over 4 banden. De passa giers werden zoowat als zakken haverdop- pen heen en weer gerammeld. Er vielen wat zakelijke, doch gelukkig geen mcnsche- liikc brokken en de etaleur werd door den Kantonrechter te Den Helder veroordeeld tot f 25 boete subs. 15 dagen. Voila Tout! De etaleur, die zeker nogal houdt van emo ties, kwam in hooger beroep, met het ma gere resultaat, dat bevestiging van de straf werd gevorderd. B a rsi n g e r h o r n. ONFORTUINLIJKE AUTOTOUR VAN EEN SLAGER. Toen Simon II.. 'n slagertje uit Barsinger- horn. op Maandag 8 November in zijn auto wegreed om Konnemerland in te tuffen, had hij geen flauw benul, welke ellende hem boven het hoofd hing. Was hij maar rustig bij zijn hakblok cn moeder gebleven! Bij de Ileilooërbrug te Alkmaar voltrok zich het drama, dat een flinke, gezonde ke rel vermoedelijk levenslang invalide maakte Door een verkeorsfout van den slager, zegt de Officier, 'n noodlottige samenloop van om standigheden, noemt de verdediger, mr. de Groot het, had een hevige aanrijding plaats tusschcn den wagen van den sla ger en den motor, bestuurd door den melkcontrolcur I,. Kossen uit Heiloo, die vanaf den N.L.singel den Kennermer- st raat weg wilde omzwaaien. De slager hield vermoedelijk te veel links, volgons ooggetuigen, in ieder geval, de motorrijder werd de dupe. liep een ernstige beenbreuk op, bracht 20 weken in het ziekenhuis door cn loopt nu nog zwaar kreupel met geringe kans op algehecle genezing. Ter zake dit zwaar lichamelijk letsel door schuld, stond slager H. nu terecht en hoorde f 100 bopt.c suhs. ,50 dagen, hechtenis tegen zich vorderen. De Officier-wiltlc hem zijn rijbevoegdheid niet ontnemen, hij heeft ook narigheid genoeg meegemaakt. Mr. de Groot, lettende op de oorzaak van het ongeval en de prijzenswaardige hou ding van den automobilist achtte grove schuld hier niet aanwezig en pleitte vrij spraak. Uit onze omgeving BERGEN OPBRENGST COLLECTE De Blauwe bloempjesdag, georganiseerd door het Drankweercomité op .Zaterdag 8 Mei j.1. heeft een bedrag van f 40.76 opge leverd. DE HEERENWEG GEREED. Naar wij vernemen is de Heerenweg thans volledig van verharding voorzien en voor het algemeen verkeer opengesteld. Het is een genot dezen weg te berijden, vooral nu de natuur overal ontluikt. Voorzeker zal deze weg er in niet geringe mate toe bij dragen een groot aantal automobilisten naar onze plaats te lokken. CALLANTSOOG Verloting. Aan de Dameszangvereeniging „Zanglust" alhier is door B. en W. vergunning ver leend tot het houden van een verloting ten bate van de kas der verecniging. BARSINGERHGRN KOLHORN HARMONIE „DE EENDRACHT" NAAR HET CONCOURS.. Op het te Twisk gehouden concours van de West Fricsche Bond van Harmonie en Fanfarecorpsen heeft de Eendracht in de Eere afd. Harmonie beslag weten te leg gen op de Eerste Prijs met 154 punten. Een goede prestatie, voor dit kleine eorpsjc met hun krariigen directeur. (De Eendracht telt slechts 21 leden) Eendracht gaat zoo door! OUDE NIEDORP Bouwvergunning. Aan den heer P. Jaspers te Zijdewind werd vergunning verleend tot het bouwen van een woning annex kapperswinkel. Herwonnen Levenskracht. Aan het comité, gevestigd te 't Veld van bovengenoemde vereeniging werd vergun ning verleend om op den tweeden Pinkster dag een geldinzameling te houden door mid del van aanbieding van bloempjes ten be hoeve van de t.b.c.-bestrijding. NIEUWE NIEDORP De Centraal Bioscoop met „Mos- kou-Shanghai!" De Nieuwe Niedorper kermis staat weer voor de deur en zooals gewoonlijk zal de bekende Centraal Bioscoop van Noordschar- woude Dinsdagavond een filmvoorstelling verzorgen. De directie heeft wederom gezorgd voor een filmwerk, dat veel belangstelling zal trekken. Men herinnert zich nog wel het prachtige filmwerk „Mazurka", waarin men de schitterende spcclkwaliteiten van Pola Negri heeft kunnen bewonderen. In de thans door de Centraal Bioscoop gebrachte film „Moskou-Shangliai" heeft deze begaaf de actrice weer de hoofdrol, waardoor men er van verzekerd kan zijn, dat het een film is, die boeit. Deze film is des te interessanter, omdat zij gedeeltelijk speelt ten tijde van de Russische revolutie. Voor nadere bijzonderheden zie men de advertenties in deze courant. ZIJPE B. en W. dezer gemeente hebben inge volge de bepalingen der Bouwverordening aan den heer K. Korver te Oudcsluis een voorwaardelijke vergunning verleend tot het bouwen van een schuurtje. Op 5 Juli a.s. zal een 2-tal dienst plichtigen uit deze gemeente, van de lich ting 1937. worden ingelijfd, t.w. J. Schot- vanger, (die reeds hij de Zeemacht dient) en P. G. de Wit, bij het 2de Regt. Veld- Art. SCHAGERBRUG. Woensdagmorgen raakte de motorboot Trio van den heer Van Schoorl uit Koedijk wegens te groote diepgang aan den grond onder de brug in de Grootc-sloot. alhier. Nadat geruimen tijd vergeefsche pogingen werden aangewend om los te komen, is men er ten slotte in geslaagd het schip vlot te brengen. OUDESLUIS. Naar wij vernemen, heeft Mevr. Wed. T. Bouwman alhier haar broodbakkerij over gedaan aan den heer W. Tijmes te Eg- mond aan Zee. WIERINGEN POLITIE Aan komen loopen: een zwart ruigharig hondje. Verloren: een zwarte kralen ketting met gouden slot Inlichtingen bij den Gemeentebode. LANGENDIJK DE HERVERKAVELING VAN HET GEESTMERAMBACHT Naar wij vernemen, zal er a.s. week een excursie worden gehouden naar Staphorst Het initiatief van deze cursus gaat uit van de banne Koedijk en het ligt in de bedoe ling, dat er aan deelgenomen wordt door polderbesturen uit het Geestmerambacht. Het doel is, te Staphorst de ruilverkave ling te bezichtigen, welke daar door de Ned- Heide Maatschappij is uitgevoerd. OUDKARSPEL. Vredesbond. Dinsdagavond werd in de consistorie van de N.H. Kerk alhier een bijeenkomst gehou den, waar zuster Kok van N. Niedorp de in vrij groote getale opgekomen belangstel lende dames op duidelijke wijze het doel en de wijze van werken van den Vredesbond heeft verklaard. Ook werd door haar de aandacht gevestigd op de Vrouwenvredes gang, welke 18 Mei a.s. te Utrecht wordt ge houden. Opgewekt werd, hieraan deel te ne men terwijl tevens een opwekking werd ge daan, lid te worden van den Vredesbond. Het was een goedgeslaagde bijeenkomst. De actie voor de vrede, heeft aan den Langendijk wel belangstelling van de zijde der vrouwen. Voor de Vrouwen vredesgang hebben zich tot nu toe al ruim twintig deel neemsters opgegeven. OUDKARSPEL. KERK- EN DERGMEERPOLDER. Vergadering van Stemgerechtigde ingelan den van den Kerk- en Dergmecrpolder op Woensdag 12 Mei, ten huize van den heer C. Vis. Voorzitter de heer Jb. Kroon, opende de vergadering met woordon van welkom; Voor zitter drukte zijn spijt uit over dc geringe opkomst. De notulen werden zonder op- of aanmer kingen goedgekeurd en vastgesteld. Hierna volgde behandeling der rekening 1936. De heer Jb. Kroon Gz. rapporteerde, dat alles in de beste orde was bevonden, waarna vaststelling volgde, op f2209.30 aan ontvangsten, f2419.76 aan uitgaven, nadee- lig saldo f210.46. Nog te ontvangen aan achterstalligen om slag f283.59. De schuld van den polder was nog f 540. Do begrooting 1937 gaf aan een totaal aan ontvangsten van f 1S17.75, aan uitgaven f 1985.96, een vermoedelijk nadeelig saldo van f 168.21. Dc omslag bleef bepaald op f 12.— voor de Kcrkmeer, f 12.60 voor de Dergmeer en f 10. voor de Pompstukken, alles per H.A. Naar aanleiding van het verschil tusschen Kerk- en Dergmeer, deelde Voorzitter mede, dat deze 0.60 lasten voor de I-Iondsbossche zijn. Als die 25 jaar betaald zijn, vervallen zo. Dat duurt echter nog wel een jaar of tien. Men besloot op voorstel van het bestuur aan dc Roerenleenbank te verzoeken, dit jaar niet te behoeven af te lossen. Dan behoeven de laslcn niet te worden verhoogd. In plaats van den heer J. Kalverdijk werd in de controlecomrhissic gekozen de heer N. Kaan. Het Bestuur werd gemachtigd een kasgeld- lcening aan te gaan van f1500.— Eveneens verkreeg het machtiging tot het doen van werken in eigen beheer. Reglementswijziging. Bij de laatstgehouden stemming heeft zich iels voorgedaan, dat niet juist was. Dit wilde hét bestuur veranderd zien. Bijv. dc verkiezing van den voorzitter, welke tot nu toe vrij was en kon gekozen worden viit de ingelanden. Het bestuur wil de bet zoo inkleeden, dat de Voorzitter uit en door het bestuur wordt gekozen. Wanneer de voorzitter aftreedt, wordt een gewoon be stuurslid gekozen. Hierover kon geen besluit worden geno men, omdat het vereischte aantal leden niet aanwezig was. De heer Kooiman zou graag hef oude win- tcrpeil weer terug hebben, aangezien het nu te laag was om behoorlijk te varen. Spr. wil de het zoo lang hooger houden tot de pro- (fuctcn uit den polder zijn. Hiermee zal zooveel mogelijk rekening worden gehouden. De heer Kooiman wilde de Groote tocht laten opknappen door den Polder. Er is veel lcroos in.' Voorzitter dacht, dat het nog al ging met het kroos. Daarna sluiting. GEMEENTE SCHAGEN. Burgerlijke stand: Geboren: Jan Aris, zoon van Rens Kees man en van Geertje Nannis; Veronica, doch ter van Johannes Heddos en van Elisabetli Verlaat. Getrouwd: Joost Jan Slingerland en Grc- ta Elisabeth Boontjes. Politie: Gevonden: een damesrijwiel; een rozen krans en een beursje. Aan komen vliegen: een postduif. Verloren: een portcmonnaie, een bal, een armband cn twee rijwielplaat jes. RECTIFICATIE Aan het slot van de vergadering van „Eenheid door democratie" zie het nummer van gisteren, citeerde dc Voorzitter een couplet van het Wilhelmus van Nassaue, en niet van het Wicn Nccrlands Bloed, zooals wij abusievelijk vermeldden. KORT VERHAAL door Clemens Saar. Reeds urenlang zat ik bij het kleine brug getje op den waterkant en wachtte op vangst. Hoewel het scheen, dat alle visschen hun ontbijt ergens anders waren gaan nut tigen, voelde ik mij zeer tevreden en geluk kig; de wereld was mooi! Ik werd in mijn overpeinzingen gestoord door een stem, die mij toeriep: „Wel, mijnheer, hebt U geluk?" De bezitter van de stem kwam naderbij en ging vlak naast mij aan den waterkant zit ten. „Weet U misschien, hoe laat het Is? Ik heb geen horloge hij me!" Ik keek op mijn horloge: „Precies één uur!" zei ik. „Een uur zei dc man nadenkend, „dan is het nu precies op dit moment een jaar geleden!" „Wat is een jaar geleden?" „Dat ik de nymp heb gezienprecies op dezo plaatsals U wilt zal ik het U vertellen!" Ik keek ongeloovig, maar de man begon te vertellen: „Ik had toen geen werk eerlijk gezegd heb ik dat eigenlijk nooit gehad. Ben wel eens zeeman geweest, maar toen ging er op zee iets verkeerd, ben ik weer naar 't land gegaan. Nu, ik had tot gewoonte om hier te ..omen visschen, en precies op dit momen' Jen jaar geleden zat ik hier alleen pre cies zooals dat met U hier het geval was toen ik plotseling een vrouw hoorde zingen. Ik keek om mij heen, maar er was geen sterveling te zien. Dus begon ik weer te visschen, maa> wper hoorde ik zingen. Ja zeker, een vrou wenstem, die zong als een radioluidspreker. Plotseling zie ik daar een rijtje luchtbelle tjes op stijgen, kijk, daar, en het leek wel, of de muziek daarvandaan kwam. Het klonk als „Sunny Boy", en daar begreep ik niets van. Nou, denk ik, ze geven zeker in een onderzeeboot een concert. Maar terwijl ik beter kijk, zie ik opeens zooiets als een reusachtige visschenstaart. Ik hield juist mijn hengel wat vaster, en precies op dat oogenblik kreeg ik een ruk, dat ik bijna-in bet water viel. Wel. ik haalde vlug mijn lijn in, en wat is daar aan vastgemaakt? Een tennisschoen niet aan den haak vast geraakt, maar er met de lijn aan vastge knoopt, stevig en wel. Ik kneep eens in mijn arm, om te zien of ik droomde, maar ik was werkelijk klaar wakker. Ik ging op den grond liggen en keek eens naar beneden. En wat denkt U, dat ik zag? Een vrouwengezicht! Een mooi rneisjc was het, met blond haar; ze droeg het heelemaal los over haar schouders heen. Wel, en terwijl ik zoo naar haar kijk, wenkt ze mij en lacht. Toen stak ze plotse ling haar arm uit het water en kromde haar wijsvinger, ziet U zoo! Dat betee- kende zeker, dat ik naar haar toe moest komen. Ik ging dus die paar treden daar links van U, ziet LT, naar het water af, leunde wat voorover, cn zei: „Wat wilt U? En toen stak zij haar hoofd boven water en zei: „Kom hier zwem men het water is heerlijk warm......" Maar ik zei: „Neen, dank U" Toen zei zij „Ga niet weg ik kom zóó terugen meteen verdween zij. En werkelijk na een of twee minuten komt zij terug - en heeft een gouden horlo ge in de hand, een heel mooieWil je een horloge hebben?" vraagt zij, en ik strekte mijn hand uit, cn het mooie ding te pakken, maar toen trok die kleine heks haar hand gauw terug. Ik boog mij nog verder voorover, en greep naar het hor loge. Maar toen greep zij mij bij de keel. Ik hing aan het horloge en zij aan mijn nek. Ik voelde, dat ik dieper en dieper ging en ik kon haar zelfs hier onder water hooren lachen. Maar het gelukte mij toch, mij vrij te maken, cn ik rende de tre den op. Terwijl is wegliep trok zij mij nog een schoen uit". „Wat een vreeselijke droom!" schudde ik het hoofd. „Droom?!" zei hij bijna verontwaardigd. „Maar ik was toch door en door nat!" „Dat is nogal begrijpelijk, wanneer U in Uw droom in het water was gevallen!" ar gumenteerde ik. „Maar luister dan toch, meneer! Ik had toch het horloge nog! Ik heb het den volgenden dag voor 15 gulden beleend! Een droomIk zweer U, dat ik dien dag zonder horloge naar de HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor 8 ct. en 25% zwaarder dan de meeste andere. Pinksterbloem Ze had wat zorgen, Zoo velerlei, Het leven ging haar Zoo koel voorbij. Met, stille nooden, Met, stil verdriet, En wat zou, komen, Ze wist het niet. 't Was buiten lente, Hoog door de lucht Ging allerwegen Een blij gerucht Van groeiend léven, Op elk gebied,, Vol van beloften, Ze hoorde 'f niet.' Tot op een morgen De lente kwam, En ook haar mede Naar 'f zonlicht nam! Een kleine kleuter, Een stemmetje zacht, Een 'handje, dat haar Een Pinksterbloem bracht! Daar klonk zoo innig Dat stemmetje zoet „Een Pinksterbloem, moeder, Voor U, is het goed,?!" Twee lachende oogjes Ze keken haar aan, Toen is er iets schoons Door haar leven gegaan! En als som,s de toekomst Weer schaduwen bood, In later jaren Wat zorgen en nood, Dan zocht ze in stilte Haar troost en haar roem... Een kinderportretje Een Pinksterbloem! Mei 1937. KROES (Nadruk verboden.) brug ging, en dat ik met een gouden klokje in mijn zak en een nat pak terugkwam...! Maar wanneer U het niet gelooven wilt nou, dan praten we er niet langer over." Hij krabbelde de treden op, en even later hoorde ik zijn schreien over de brug klin ken. In gedachten verzonken tuurde ik naar de dobber. Wel, eerst dacht ik dat de man mij voor den gek hield, maar als het waar was kon het toch geen droom geweest zijn...... Een vreemde geschiedenis. Hij kwam zón der horloge aan de brug, en ging mét een horloge wegWel, wel Kom, het zou wel tijd zijn om naar huis te gaanof misschien kon ik nog een half uurtje blijven. Laat ik eens kijken Een deel van het vreemde verhaal van den zeeman kan ik nu toch beslist gelooven. Hij was wederom eenmaal zonder horloge aan de brug gekomen, en met een gouden klokje in zijn zak ging hij terug. Ditmaal was het het mijne. Kinderen speelden met vuur Bakkerij met woonhuis te D6 Wijk (Dr.) uitgebrand. Omstreeks drie uur Is gisterenmiddag* doordat de kinderen met vuur speelden, brand ontstaan in een schuur, grenzende aan den hakkerswinkel van den heer Syb- ren Meintema te De Wijk (Dr.) De vlammen sloegen weldra naar de bak kerij en het woonhuis over. De plaatselijke' brandweer en die uit Koekange bestreden het vuur. Zij moesten zich evenwel beper ken tot het nathouden der naastgelegen huizen. De bakkerij cn het woonhuis brand den evenals de schuur, geheel uit. Sleohts een gedeelte der inboedel kon worden ge red. Verzekering dekt de schade. Jongetje onder vrachtauto Doodelijk ongeluk te Alblasser- dam. Gistermiddag is hefc ongeveer 13-jarig zoontje van den heer P. Boon. te Alblas- serdam, door een vrachtauto overreden. Het jeugdig slachtoffer is kort daarop aan de gevolgen van deze aanrijding overleden. door Michael Corvln (6) Toen zy om twee uur 's nachts thuis kwam, sliep alles natuurlijk. Zy had nog eens har telyk afscheid van George genomen en hem beloofd haar adres te zenden en lange brieven. Nu sloop zij gerulschloos naar haar kamer, een klein jongemeisjeskamertje, ind« rdaad dat eigenlijk volstrekt niet meer geschikt voor haar was. Met reeds ver weggevlogen ge dachten legde zy zich in het koele bed. Den volgenden morgen deed zij de rest der voorbereidingen voor haar reis af. Het ver- leenen van het visum duurde slechts een half uur en toen gebruikte z\j de rest van den morgen, die in tegenstelling met de laatste weken vriendelijk en zonnig was, om een lange wandeling door de stad te maken, tot een klok er haar aan herinnerde, dat het nu zoo zoetjes aan tjjd werd om naar het vlieg veld te gaan. Van haar moeder had zy dien morgen reeds afscheid genomen en was daar bij een van die door Esther zoo gehate ge- voelavertooningen ontstaan, die voor haar moeder even onafscheidelijk b(J een reis be hoorden als de plaatskeaartjes. Hans was reeds vertrokken en liet haar door haar moe der groeten. Toen zij om tien uur de deur uitging, was zij vrjj en herademde zij. Voor het kantoor van de Lufhhansa stond de autobus reeds te wachten om haar naar het vliegterrein te brengen. Zij reed erheen in ge zelschap van een Engelsch echtpaar en een alleen reizenden, zwijgzamen heer. Op raad van George had Esther na het ontbijt niets meer gegeten, om haar maag op haar eersten vliegticht niet te veel belast te hebben. Terwijl de anderen, kennelijk geen vreemdelingen op dit gebied, in het restaurant op het vliegveld nog het een en ander gebruikten, bekeek zij de vliegmachine, die haar naar Amsterdam zou brengen. Het groote toestel met zijn blanke huid van geribde aluminumlegeering wekte haar geestdrift op. Zy had nog nooit een vliegtuig van dichtbij gezien. Toen nam zy plaats en het was als in een luxe autobus f een rytuig van een D-trein. De schroef werd aangeslingerd, wat een helsch lawaai deed ontstaan. Buiten werd er gewuifd en zy wuifde ook, sidderend van verwachting. De vliegmachine rolde over het veld, als een auto op krankzinnige hooge wielen. Nu begon zy te giyden, de bodem zonk weg en was ineens twee, drie, vyf meter gedaald. Toen begon de machine sneller te stygen en een oogenblik later kreeg Esther een zonderling gevoel in haar maag. dat echter weer spoedig overging, vyf minuten later bevond zy zich hoog boven Berlyn en ging het naar het Noordwesten, richting Amsterdam. Terwyl Esther Raleigh het landschap on der zich in de koude Februarizon als een zich afrollend tapijt, dat netjes in vakken verdeeld was, zag wegglyden en naar het gedempte gehuil der schroeven luisterde, telefoneerde Dr. Mersheim met referendaris Dongen van Buitenlandsche Zaken. Hij deelde hem het vertrek der correspondente mede, in wier ge schiktheid hij alle vertrouwen stelde. Dongen vertelde hem. dat hij naar Londen geschreven had en men dus op de hoogte zou zyn, als juffrouw Raleigh zich by het gezantschap aanmeldde. Hij sprak nog af den hoofdredac teur dien avond op de club te zullen ontmoe ten en daarmede was het onderhoud, dat eigenlijk niet veel om het lijf gehad scheen te hebben, afgeloopen. Toen Burg dien avond om tien uur in het gebouw der redactie kwam, zeide hy slechts heel terloops tegen juffrouw Cohen, dat haar vriendin zich nu wel reeds in Amsterdam zou amuseeren. zy keek hem ernstig aan en niet heel vroolijk aan, knipte even verlegen met de oogleden en keerde snel naar haar eigen ka mer terug. Burg wist, dat zijn secretaresse onvoorwaardelyk betrouwbaar was en dat zy dit ook zou zyn in deze aangelegenheid, welker gewicht zy als eenige buiten Mersheim en hemzelf volkomen kende, of althans begreep Meer evenwel dan aan wien anders was het aan hem bekend, waarheen de weg wel kan leiden, op welken hij gisteren had meegehol pen Esther de eerste schreden te doen zetten. Doch zoover mocht het niet komen en de journalist, de reporter, heeft nu eenmaal een werkkring, die hem dwingt nieuwsgierig te z(jn en van indiscretie zyn beroep te maken. Maar hij, Slegfried Burg, kende de verleidin gen nauwkeurig, die aan dien weg loeren. Hy was niet sentimenteel en maakte zich niet veel illusies over de mogelijkheid der men- schen, of over datgene, dat zy geluk noemen. Ook had hy het verleerd slimmer dan het noodlot te willen zijn, want hy bekommerde zich al heel weinig om slimme speculaties. En a's het Esther Raleigh's voorbeschikte lot was goede verslagen over de Engelsche society te leveren, zou het noch haar verdienste, noch haar schuld zijn, wanneer zy dit nu ging doen. De rotatiepersen begonnen te ratelen, dat de grond ervan dreunde en de vloeren mee- trilden als het dek van een stoomboot. Het waren slechts de letterkundige byvoegsels en de advertentiepagina's, die om dezen tijd door de persen liepen, maar het rhytmus der machines was hetzelfde, of ztj romans op hoogere politieke drukten en ook de trillingen, die door het gansche huis gingen en alle din gen en menschen lieten vibreeren, waren precies gelijk. Burg doorvloog de ingekomen brieven en telegrammen, riep om zyn secretaresse, brulde daar tusschendoor in de telefoon, gaf den op- gebelden medewerkers opdrachten en aanwy- zingen en begon als iederen dag te zweeten en roodgloeiend te worden. En terwyl Mers heim met Dongen confereerde en kleine,' maar belangwekkende mededeelingen voor zijn vol gende hoofdartikel ontving, blies en steunde Burg en gaf hy de maat aan in het redactie- gebouw en zorgde hy. dat het volgende och tendblad nieuw, sensationeel en van beteeke- nis werd. De schrijvende telegraaftoestellen tikten voortdurend en eindelooze papieren slangen kropen uit de smalle gleuven in hun zyden. W. T. B. meldt Het rook naar lym, scharen en schrijfmachines klepperden In alle vertrekken* zwart op wit, zwart óp wit, letters, regels, kolommen regen zich aaneen en werden gezet en gegoten en evenals alle anderen had ook Burg nu geen tyd om aan dat kleine rad te denken, dat nu onopgemerkt aan de groote machine ontbrak, aan de kleine Esther Ra leigh, die nu haar onbekende bestemming tegemoet reisde. Voorloopig was zij op een wandeling door de met grachten doorsneden stad in een café aangeland en luisterde zy naar de taal met de vele keelklanken, die om haar heen ge sproken werd, maar telkens als zij meende de beteekenis van een woord begrepen te heb ben, werd het door heele reeksen voor haar onverstaanbare woorden opgevolgd. Daaren tegen kon zij wel, zy het ook met moeite, den inhoud van een courant ontraadselen. Esther had haar intrek genomen irj een hotel, dat men haar op het vliegterrein aanbevolen had. Haar kamer blonk van helderheid en vol kinderlijke vreugde pakte zij haar necessaire uit en bracht zij den inhoud naar de aangren zende badkamer. Zij bleef tot een uur of elf in het café en luisterde naar de muziek, die uit een andere zaal tot haar doordrong. Toen ging zij naar huis, als een hotel, waar men slechts één nacht verblijft, 200 genoemd mag worden. Zij kon zich niet weerhouden om bij het baden in den grooten spiegel te kyken, die tegenover het ingebouwde bad was aangebracht, en haar critiek scheen wel be vredigend uit te vallen. Uit het bad gekomen voerde zy een kleinen Indianendans uit, voor zy eraan dacht, dat zy een volwassen jonge dame was, die men met een belangryke zen ding naar Londen vereerd had. (Wordt vervolgd^

Schager Courant | 1937 | | pagina 6