RAAD SCHAGEN Verkiezingsvergadering van de S O A P. Schagen-nieuws Een definitieve beëedi- ging. Diverse hamerstnkken. - Een onduidelijk schrijven van Ged. Staten. Een nieuw hoofd van de U.L.O. School. Waarom de heer Baas niet op de voor dracht staatl Een verjaring van eigen domsrecht. Een nieuwe verbindings weg Barsingerhorn (Tin) met provincialen weg bij de Witte Paal? ergadering van den Raad op Donderdag 13 Mei 1937, des namiddags te kwart over zeven uur. oorzltter de lieer J. Cornelissen, burge meester; secretaris de lieer A. C. Roggeveen. Afwezig is de heer Van Erp. Na opening volgt belediging van de ge meente-ontvanger Mej. A. J. Blaauw, welke beëediging thans eerst in verband met de strubbeling t.a.v. de borgtocht, definitief ge schiedt. Mej. Blaauw legt de vereischte eeden af, waarna de Voorzitter haar gelukwenscht en verklaart dat Mei. Blaauw reeds heeft ge toond de rechte persoon op de rechte plaats te zijn. De notulen worden vastgesteld. Door den Voorzitter wordt medegedeeld: 1. Wat de inzage der bescheiden betref fende liet eierveilingsbodrijf aan raadsleden aangaat, doelen B. en W. mede, dat zij, ge zien hot feit, dat voor dat bedrijf een commis sie van bijstand is ingesteld en het onder op perbeheer van hun college staat, terwijl ge regeld controle door een accountant wordt uitgeoefend, zich niet. kunnen verecnigen met inzage als bovenbedoeld. 2. Wat betreft bet eventueel bekend ma ken van bet verstrekken van regeeringsle- vensmiddelen, deelt uw Voorzitter mede, dat hij dit besproken heeft met do gemeente-ont vanger, tot wier taak ook deze distributie be hoort. Deze achtte echter bekendmaking niet noodig, aangezien zij ieder, die daarvoor in aanmerking komt, altijd onmiddellijk de be treffende bonbladcn toezendt. Degenen die rneenon hiervoor nog verder in aanmerking te komen, vragen haar steeds om inlich tingen. Ingekomen stukken en adressen. Ingekomen zijn: Proces-verhaal opname hoeken en kas van 'do gemeente-ontvanger. Goedkeuring door Ged. Stalen op besluit verkoop bouwterrein aan II. Dekker; supplcföire begrootingen dienst lÖftfi, begróotlng 1937, béd rij fs- en sup- plotnire bogr-ooting; verhuur haventerrein ftan Meurs en Go.'s Baggerbedrijf N.V.; idem conversie geldleeningen; idem kasgeld lee- ning; idem verordening heffing opcenten gemeentefondsbelasting. Van Ged. Stalen kwam bericht in, dat het verzoek om toekenning van een provinciale bijdrage ten b,elioeve van het verbeteren van den Burghornenvog niet voor inwilliging in aanmerking komt, aangezien deze bijdrage zou neerkomen op het verstrekken van kapi taal. waarvan de rente zou moeten dienen om liet, tekort van den z.g. aftrek (ingevol ge de Wegen bij dra gen verordening) weer te dekken. Veeleer zou het naar de meening van Ged. Staten op den weg van de gemeente liggen In de kosten van bovenbedoeld werk aan den polder Burghorn oene bijdrage te verleenen. De beer De Vries vraagt nadere inlichtin gen, hem is het schrijven niet, duidelijk. Ook den Voorzitter is liet, niet duidelijk, maar er blijkt uit dat wc geen bijdrage krij gen. Het college heeft er verder niet bij stil gestaan. Na eenfge discussie, waarbij de vermoede lijke gedachtengang van Ged. Staten wordt besproken, wordt liet schrijven voor kennis geving aangenomen. Ged. Staten zonden goedkeuring op de vastgestelde capitulantenverordening en be lichtten de ontvangst van dc Verordening tot aanvulling der Algemeene politieverorde ning. Hetzelfde college maakte enkele opmer kingen t.a.v. dc verordening tot heffing van besmettelijke zicktengelden. De verordening wordt opnieuw na wijzi ging, vastgesteld. Van de commissie van uitvoering van 'den Vleeschkeuringsdienst in den kring Barsingerhorn. kwam verslag in van de op 15 April gehouden vergadering. Uit het verslag I93fi van de Algemeene 'Arbeidershouwvereeniging „Goed Wonen" blijkt, dat het winstsaldo f 75.% bedroeg, van welk bedrag f 23.47 in het ondersteu ningsfonds zal worden gestort, f 12 aan dividend worden uitgekeerd en f 40.19 ten bate van het reservefonds zal worden ge bracht. De arbeidsbemiddeling. Het verslag 1936 over hot agentschap der arbeidsbemiddeling vermeldt, dat de werk loosheid zich in het afgeloopcn jaar zeer uitbreidde, doordat bet groote werk, het kanaal SchagenStolpen, gereed was ge komen. Conflicten kwamen op de werken in de gemeente niet voor. Aan het einde van het verslagjaar stonden 158 werkzoekenden ingeschreven. De steunverleoning werd in de gemeente weinig toegepast, daar alle wertcloozen ge plaatst konden worden in de werkverschaf fing. Herinnerd wordt aan de invoering van de rouleerregeling; dat op 31 Oetoher dc werkevrscliaffing in den Wieringermeer werd stopgezet. Wel kwam toen de bagger en slootregcling, maar deze was t.a.v. de werkverschaffing in het najaar van wei nig lieteekenis. Ook de loonbijslagregeling in het land en tuinbouwbedrijf gaf weinig ontlasting. Het aantal inschrijvingen bedroeg in dit Jaar 7S0 tegen 475 in 1935. De wensch wordt geuit dat de commissie voor werkverruiming er in moge slagen, voldoende werkobiect.cn te vinden om de werkloosheid eenigszins te beperken* Van het accountantskantoor J. J. de Vries kwam het rapport in inzake de controle over de administratie der lichtbedrijvcn. Al deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Vastgesteld wordt het kohier der straat belasting en kohier rechten reinigings dienst, respectievelijk tot een totaal bedrag van f6531.84 en f4284.—. Op voorstel van B. en W. wordt beslo ten een credict te verleenen van f 172. voor het verleenen van extra-hulp aan werkloozen. Vastgesteld worden suppletoire begrootin gen dienst 1936 en 1937. Benoeming hoofd U.L.0.-school. Voor dc bcnoemTng van hoofd der U.L.O.- school bieden B. en W. dc volgende voor dracht aan: 1. A. van Graafeiland te Amsterdam; 2. E. Kuijt te Heerenveen: 3. A. C. Versprille te Terneuzen. De benoeming te. doen ingaan op een na der door B. en W. in overleg met den benoemde te bepalen datum. Een verklaring. De Voorzitter zegt, alvorens tot benoeming over te gaan, eerst in 't openbaar een ver klaring te willen afleggen. De leden zullen hebben gezien dat op de voordracht niet voor komt een der ingezetenen, die naar de betrekking heeft gesolliciteerd, nl. de heer Baas. Namens de beide wethouders ver klaart spr., dat dit alleen zijn oorzaak heeft gevonden, omdat de heer Baas niet de ver eischte bevoegdheden bezit. Er was ge vraagd acte wiskunde en acte Duitsch en nu heeft de heer Baas wel dc acte wiskunde doch niet de acte Duitsch. B. en W. hebben toch een proefles van den heer Baas bijge woond en met buitengewoon veel genoegen. Zij hebben alle' lof voor mijnheer Baas en dat wenschte spr. hier zeer ernstig onder dc aandacht te brengen. Hierna gaat de Raad in comité. Na heropening wordt tot stemming over gegaan en wordt de heer van Graafeiland benoemd met 9 stemmen; 1 stem verkreeg de heer Versprille. Verkoop bouwterrein. B. en W. stellen voor. aan den heer H. Dekker te verkoopen een perceel bouwter rein aan de Oude Slotstraat ter grootte van pl.m. 200 M2., voor den prijs van f 6 per M2. Het betreft hier bouwterrein naast het perceel-Wonder. Voorts stellen B. en W. voor, aan den heer S, Borst te verkoopen een perceeltje grond ter grootte van pl.m. 150 M2„ deel uitmakende van dc ongenummerde wegen in Sectic A (voormalige omloop om de Keinse) voor den prijs van. f 10.waar bij het onderhoud der hekwerken voor koo- pers rekening komt. Overeenkomstig de voorstellen van B. en \Y. wordt besloten. Vastgesteld wordt de 3-jaarlijksche afre kening voor de school voor Christelijk Na tionaal Schoolonderwijs en waarbij over 1934 aan het Bestuur van genoemde school nog oen nitkeering dient plaats te hebben van f 146. Een erkende verjaring. Dc Voorzitter brengt in herinnering, dat door den heer Chr. Dekker een gedeelte van den boomgaard van den heer Igesz voor bouwterrein is gekocht. Bij opmeting door den landmeter is nu .gebleken, dat er in dat terrein een strookje grond zit dat behoort aan de gemeente. Terecht is er door de hee- ren Dekker en Igesz op gewezen, dat het ei gendomsrecht t.a.v. dit strookje grond ver jaard is. Ook de landmeter is deze meening toegedaan. Waar het hier vervreemding van gemeente-eigendom betreft dient de Raad 'n besluit ie nemen waarin deze verjaring wordt erkend. B. en W. doen hieromtrent een voorstel. Wordt algemeen goedgevonden. De rondvraag. Door den heer Dekker wordt bepleit om aan dc Nieuwe Laagzijde bij het perceel- Cats een bord te plaatsen met opschrift: „Voorzichtig, school." Voorts is het den heer Dekker opgevallen, dat verschillende woningen van de Won in g- bouwvereeniging onbewoond zijn. Spr. geeft in overweging dat de bouwvereenigingen hieraan publiciteit geven of trachten van deze woningen af te komen, dan wel de wo ningen tegen verminderde huurprijzen trach ten te verhuren. Opgemerkt wordt, dat voor de laatste op lossing dc toestemming van de regeering noodig is. B. en W. houden zich overigens reeds met dc kwestie bezig en door de con versie van geldleeningen zal huurverlaging mogelijk zijn. E«n verbindingsweg Witte Paal- Tin langs de oude trambaan. Door den heer De Veer wordt gevraagd of B. en W. zich tot het Prov. Bestuur wil len wenden met het verzoek om dc nieuwe provinciale weg, die loopt vanaf dc spoor- overgang op dc Dorpen naar de Witte Paal, door te trekken naar de Tin en wel langs de oude trambaan, die reeds eigen dom van de provincie is. Spr. wijst erop, dat de Lutjewallerweg en de Lolleweg niet geschikt zijn om het verkeer, dat van Win kel en Barsingerhorn komt, op te vangen, terwijl door de door spr. geduchte nieuwe verbinding het verkeer in de Hoep ontlast wordt. Met een kortere verbinding met Bar singerhorn en Winkel ks het belang van Schagen gemoeid. De heer Schoort gelooft niet, dat de pro vincie er voor zal gevoelen, immers door de afbuiging van den provincialen weg Witte Paal naar Lasschoten komt men van af de Snevert reeds op den provincialen weg. Maar B. en W. kunnen zich natuurlijk met het verzoek tot het Gemeentebestuur richten. De heer Stam erkent, dot het een goede verbinding zou zijn.'Maar voor spr. is het dc vraag of Schagen niet te veel ontlast zou worden. Tenslotte zouden de menschen door die nieuwe wegen Schagen heelemaal bezijden rijden, wat toch niet in het belang van den middenstand kan zijn. Ook de heer Dc Vries acht dit bezwaar niet. denkbeeldig. De Voorzitter zegt toe dat B. en W. deze zaak zullen overwegen. Mej. Kamp bepleit doortrekking van het trottoir in de Molenstraat', 'om het perceel van „De Tijdgeest" heen, zooals ook om het perceel Kroong. is geschied. Ook hierover zullen B. en W. zich beraden. Nog wordt gewezen op de wenschelijkheid dat men zich t.a.v. de Loet houdt aan het éénrichtingverkeer en daarna volgt sluiting. SCHAGEN Felle critiek op het beleld-Colijn. Door dc afdeelingSchagen van de S.D.A.P. was gisteravond een openbare vergadering belegd, in het Noordhollandsch Koffiehuis, waar de heer E. Kupcrs, voorzitter van liet Ncderlandsch Verbond van Vakvereenigin- gon een rede hield over den aanstaanden verkiezingsstrijd. Dc vergadering werd geopend door den lieer H. K. Folkcrts, voorzitter van de afd. Schagen der S.D.A.P., die zijn teleurstelling uitte over het feit, dat de zaal niet beter was bezet. De heer Kupcrs, wien vervolgens het woord gegeven werd, ving aan met te ver klaren, dat het er bij de a.s. verkiezingen orn ging of men door zou gaan met de aan passing van Colijn of dat men nu zou over gaan tot constructieve welvaartspolitiek door daadwerkelijke werkloosheidsbestrijding en ordening. De grief van de S.D.A.P. tegen het minis terie Colijn is in dc eerste plaats de'.c, dat dit ministerie niet voldoende maatregelen tegen de crisis heeft genomen, al erkent men dat men aan dit ministerie niet den eisch heeft mogen stellen, dat het de crisis geheel uit de wereld zou helpen. Bij de verkiezingen in 1933 hebben veel niet-anti-revolutionnairen hun stem uitge bracht op Colijn, omdat zij meenden, dat hij de crisis op zou kunnen heffen. De regeering Colijn ging in zee met de volgende 4 pro gramma-punten: le. elke gezagsondermijnende invloed, die een rustig en ordelijk volksleven zou kun nen verstoren, te weerstaan. Spr. merkte op, dat dit gericht was tegen communisten en fascisten. De communisten zijn niet. door toedoen der regeering, maar op bevel van Moskou tot een het gezag ondermijnende partij geworden. De maatregelen tegen de fascisten hebben de S.D.A.P. nog meer ge troffen, zooals b.v. het geval is hij het uni- formverhod. Bovendien liehhen in Alkmaar 2 leden der rechterlijke macht o?ienlijk ver klaard, dat zij lid zijn van de N.S.B.. terwijl daartegenover een lid van het N.V.Y. geen functie bij liet departement van Defensie mag bekleeden; 2e programmapunt van de regeering-C.olijn was: de ontredderde financiën herstellen, al lereerst door bezuiniging. Colijn beweert, al dus spreker, dat de financieele toestand op het oogenhlik beter is dan 4 jaar geleden, maar hoe rijmt men dit niet het feit, dat dc staatsschuld met 367 milliocn gulden is vermeerderd? Bij de bezuiniging heeft men loonen en de werkloosheidssteun verlaagd, maar de keerzijde van de medaille was, dat de koopkracht van het publiek in sterke male werd aangetast, waarvan ook de land bouwende bevolking en de middenstand de dupe is geworden, welke bevolkingsgroepen moeten leven van de koopkracht van het publiek. Spr. ontkende met de meeste beslistheid, dat de economische toestand beter is dan 4 jaar geleden. Van eenzelfde gevoelen was spreker ten aanzien van het 3e programmapunt van de rcgccring-Colijn: het economisch leven uit het verval op te heffen. Spr. illustreerde zijn afkeuring met cijfermateriaal over faillissementen en werkloosheid. Hoewel Nederland een der belangrijkste zeevarende mogendheden is, werd toch een groot ge deelte der tonnage ann de vloot onttrok ken en aan het buitenland verkocht, waarmee wij nu beconcurreerd worden. Door de gunstige tijd om schepen te bou wen, voorbij te laten gaan, heeft men nu geen schepen genoeg en bouwt men thans veel te duur. Het 4e programmapunt van de regeering- Cnlijn was de bestrijding der werkloosheid. Na lang wachten heeft de overheid de taak der particulieren overgenomen en 60 milli ocn gulden beschikbaar gesteld voor open bare werk ter bestrijding van de werkloos heid. In de Kamer had spr. reeds betoogd dat hij dit bedrag te weinig vond. Nu is een vermeerdering van 40 milliocn voorgesteld, maar hierover heeft de Kamer zich nog niet uitgesproken. Dal in crisistijd door het particuliere initiatief niets voor groote openbare werken wordt gedaan, blijkt voor al uit de aaivhestcdingshedragen, die met 100 millioen zijn teruggcloopen. Spr. betoogde met klem, dat juist in crisis tijd de overheid de taak beeft om door bet laten uitvoeren van openbare werken op groote schaal de werkloosheid te bestrijden. Deze opvatting wordt gehuldigd door Roo- sevelt in Amerika, premier van Zeeland in België, en de Zweedsclie en Dcenschc socia listische regeering. Hier daarentegen heeft men de steun ver langd en bij de protesten daartegen kreeg de S.D.A.P. niet den steun van de katho lieke en christelijke vakvereenigingen. Ook op het onderwijs is schandelijk veel bezuinigd; 310 openbare scholen zijn tijdens het ministérie-Marchant opgeheven en 12000 onderwij ze zijn werkloos. Deze week had spr. in een krant gelezen, dat in sommige dorpen tombola's en bazars werden georganiseerd ten bate van de kweekeling ..met acte! Had de R.K. Staatspartij in 1935 kleur bekend en samenwerking gezocht met dc S.D.A.P., dan zou misschien toen reeds de koers der constructieve welvaartspolitiek in geslagen zijn, en het zal de vraag zijn, of de samenwerking tusschcn R.K. Staatspar tij en S.D.A.P. nu wel mogelijk is. Tegenover de aanpassingspolitiek der re geering stelde spr. ten slotte het Plan van den Arbeid, dat de werkloosheid door uitvoering van groote openbare werken wil bestrijden en ordening in het bedrijfsleven voorstelt, ook ten aanzien van den land bouw. In verschillende R.K. en Anti-Revolution- naire kringen schijnt men weer naar een herstel der coalitie te streven; spr. achtte dit gevaar niet denkbeeldig, want dit zou neerkomen op een voortzetting van het re- gime-Colijn. Tenslotte behandelde spr. nog in het kort het verkiezingsprogramma der S.D.A.P. Daar van de gelegenheid tot vragen stel len geen gebruik werd gemaakt, sloot dc voorzitter te half tien de vergadering. MARKTOVERZICHT. De aanvoer van vette koeien was gisterpn merkelijk heter dan de vorige week. De handel was vlug, duur, de noteering was 36 ets. Hoogste noteering in massa was f 285. Deze koe werd gekocht door den sla ger G. Poppen, Hippolvtushoef, Wielingen, afkomstig van den koopman C. Baars, al hier. De aanvoer van kalkoeien was groot, handel duur en vlug, hoogste notecring tot f 270. Geldekoeien, hoogste noteering f 205, handel matig en duur. In pinken was de handel matig. Paarden, handel goed. Nuchtere kalveren handel vlug, duur hoogste noteering f 17. Naar wij vernamen, werd er door Gebr. Kweldam alhier een kalf gekocht. 2 dagen oud, voor 23M> Kul den. Door dezelfden werd f 40 besteed voor vette kalveren. Oude slachtschapen dus vette, hoogste noteering f 39, deze han del was niet zoo willig. Overhouders voor den dood tot f 34, han del goed. Lammeren voor de slacht werden niet gekocht voor het leven hoogere notee- ring, tot f 15, handel vlug. Wat 'n prijzen te genwoordig, het gaat met alles den goeden kant uit! De handel in bokken en geiten was heel goed. Vette varkens handel vlug. tot 25 ets. De handel in biggen was goed. Schrammen niet aangevoerd. Handel in kippen, konijnen enz. vlug. De aanvoer was juist niet zoo groot. Er moest hiervan wat meer aan de markt komen, is wel vraag naar. Over liet geheel genomen was er weer een zeer goede aanvoer en ook veel bezoek. „MAAIKE" VOOR DE MICROFOON. Ons 9-jarig plaatsgenootje Freddy Groot het dochtertje van Jasper en Meraike - is wederom door de Vara uitgenoodigd voor de microfoon op te treden. Zij zal medewer ken Woensdagmiddag 9 of 16 Juni en o.a. voordragen de liedjes, waarmede zij als deelneemster aan den voordrachtwedstrijd van de R.V.S. de eerste prijzen won. PROGRAMMA 1ste PINKSTERDAG Schagen IITwisk I. Aanvang 2 uur. T. Bij post A. de Wit J. Broer J. Brem er E. Rus P. Boontjes G. Koch, Jb. Siemóns, P. dc Vries, S. Groo- iés, J. Franzen Rcs.: P. Kistenmaker S. Breebaart J. Steen. Schagen A en B. Aanvang 11 uur. Schagen A J. J. Slikker J. Boontjes G. Zwaan P. Bakker G. C. Anneveldt A. Houtkooper R. Abbering, J. Blaaubocr, II. Volten, J. Ka ter, G. Terpstra. Rcs.: W. Gorter, P. de Kort Schagen B. J. Molenaar Jb. Molenaar D. Kuiper W. Rezelman J. Slikker M. v. Rooij S. Brak, K. Molenaar, R. v. Haren, G. An neveldt, P Dekker Schagen A speelt in wit shirt. Wij ver wachten alle adspirantcn. Zondag op het terrein dus ook de reserve-spelers. 2de Pinksterdag HOLLANDIA I—SCHAGEN I Vertrek per bus 1 uur P. Schoorl II. Middelbeek M. de Haas J. Weeland S. Grootes M. Slikker D. Schoorl, D. Ruig, J. Peetoom, L. Schoorl C. de Moor Res.: A. de Wit, Jb. Molenaar Kaarten voor de Olympische dag op 20 Juni in Amsterdam kunnen aangevraagd worden tot 21 Mei a.s. bij C. Keijzer, Lau- riostr. Schagen. Woensdag a.s. kunnen de adspiranten van -7 uur en de leden van 78.30 op het terrein trainen. WARMENHUIZEN Ledenvergadering L.T.B. Aid. Warmenhuizen. Deze verecniging hield dezer dagen in het lokaal van den heer Wester een ledenver gadering, bijna geheel gewijd aan de agen da van de algemeene vergadering van de Vei lingsvereen iging De voorzitter opende deze vergadering met den Chr. groet en gaf den secretaris gele genheid voorlezing van de notulen. Deze werden onder dankzegging goedgekeurd. Mededeelingen. De voorzitter deelt mede, dat binnen zeer korten tijd is te verwachten een toeslag op kool over dc maanden Jan., Fcbr. en Maart 1937. De totale som van toeslag bedraagt f347.000, waarvan aan deze veiling zal wor den uitgekeerd ruim f50.000. Het keuren van vroege aardappelen kan geschieden. Op gaven moeten geschieden voor 15 Mei a.s. bij den heer C. Mosch. Tevens deelt de voorzitter mede, dat er een fonds is gevormd voor bijzondere noo- den. Personen, die in een bijzonderen nood verkeeren, kunnen zich wenden tot den heer Jol», de Groot te Warmenhuizen. Behandeling agenda algemeene vergadering Centrale Velüngs- vere en iging. Bij de behandeling van de '.ening en financiën informeert één van de aamvezi- EEN VOORBEELDBEDRIJFJE VOOR KLEINE BOEREN (ZIJPE). De. kleine zandboeren aan de Noordhollandsche westkust hebben als zoovelen een moeizaam bestaan. ITalen ze alles er uit, wat er uit te halen is? Ploeteren ze vaak met „zeelen" of groenmaaicn en andere hulpmiddelen ook meer dan noo dig is? Kunnen ze hun leven mis schien ook een beetje minder zwaar en gebonden maken en de uitkomsten van liet bedrijf toch nog beter? De heer De Roer aan den Bosch- weg tusschen Stolpen en 't Zand heeft een verwaarloosd ontgin ningsbedrijfje en tracht nu, door middel van een juiste bemesting en een goede verdeeling van het be schikbare land voor kuil, hooi en weide aan een beter bestaan te ko men, daarbij geadviseerd door het Rijkslandbouwconsulentschap te Schagen. Een eenvoudig boekhoudinkje zal de resultaten over een jaar straks uitwijzen, maar de gang van zaken valt nu al te controleeren. Dit. voorbeeldbedrijf voor kleine boeren zal elke belangstellende kleine boer gaarne eens ontvangen, om te laten zien. boe liet grasland ingedeeld is en boe dit beweid wordt. Aan „zeelen" wordt niet meer gedaan. liet. kuilgras staat al te wachten op na Pinksteren, het vee is tevreden op den mageren grond. Tevens valt te zien, hoe pas afgegraven nollen zich houden on der de teelt, van haver en gerst. Wie wijs is, zal zijn winst doen. gen waar de vergoeding van f0.05 per 100 Kg. voor verkocht veevoeder vermeld staat, De voorzitter zegt, dat die post niet in de rekening is opgenomen, daar die f0.05 per 100 Kg. verdeeld wordt onder den heer P, Pronk, P. Pronk Jr. en den Betaalmeester. Het zijn de gemaakte administratiekosten voor het extra werk. Gepleit werd ook een gedeelte van dicj f0.05 te storten in de kas van de veiling, I temeer daar die f0.05 per 100 Kg. een flink bedrag zal vormen over het afgeloopen sei- j zoen. Dit wordt opgevat als een soort sala- risverhooging. De heer K. Molenaar zegt, dat het Cen traal Bestuur genieend heeft, dat den heeï! I Klant de vergoeding toekomt. Op een vraagt waarom dit jaar niet in overeenstemming met de vorige verkiezin- j gen nr. 1, 2 en 3 als candidaten door het i Centraal Bestuur werden voorgesteld, zegt j de voorzitter, dat in het Centraal Bestuur over deze zaak geen overeenstemming kon I verkregen worden, waarna tenslotte beslo- I ten werd in alphabetische volgorde de aan beveling te doen opstellen. Dit bevreemdde enkele leden, daar de eend candidaat den ouderdom heeft van 70 jaren en de andere in Dirkshom woont en ook geen aanbeveling verdient. Algemeen was f Irfen van oordëëT. 'dat 'Vfé *fceViige goede can- J didaat was de. heer Molenaar, die door erë door in dc veilingzaken thuis is,. De indruk! j werd gewekt, dat de L.T.B. zich het passée- j ren van den heer Molenaar als voorzittel} niet zonder meer zal laten welgevallen. De verplichte sproeiing aard appelen. Rij het achtste punt van dc agenda den voilingsvereeniging, n.1. het verplichtend stellen van het sproeien werd uitvoerig van gedachte gewisseld. De voorzitter beveelt het ten zeerste aan* omdat het sproeien, ziekten in de aardap pelen kan voorkomen, doch ook, omdat bij aanneming van dit voorstel bij cenc even- tueele ziekte onder de vroege aardappelen* met meer recht bij de Rcgcering op zio- ke-aardappelen-uitkeering kan worden aan gedrongen. Van de zijde Van de leden werd bezwaap gemaakt tegen deze dwangmaatregel, daap wij in Holland al genoeg dwang maatrege len hebben. Van bestuurszijde werd medegedeeld, daÉ het de bedoeling is het te verplichten td sproeien voor Juni, als de planten nog klein zijn. Tevens werd er op gewezen, dat een enkeling, die niet gesproeid heeft en ziekta in zijn aardappelen krijgt den geheelerü handel in dit gewest kan bederven, en de kooplieden gedwongen worden in Zeeland te koopen. Verwacht wordt, dat diegenen, die door omstandigheden geen sproeistof kunnen koopen geholpen zullen worden, ont loze maatregelen volledig te kunnen uit voeren. Bij het voorstel om de goedgekeurde aard appelen verplicht te laten veilen, deelt de voorzitter mede, dat deze zaak in Alkmaar; in een desbetreffende vergadering nitvoe- lig is besproken. Vanuit die vergadering is I een commissie benoemd, die een en ancien iu studie beeft genomen. Rij de voorstellen I nrs. 10. 11 12 13 14 en 15 van de agenda: van de algemeene vergadering van de C. V.V. beeft hoegenaamd geen discussie plaats. Bij punt 16 n.1. het voorstel van Wcsf Friesland om meer afzetgebied van onze J groenten naar Rusland te zoeken, werpen eenige bestuursleden enkele bezwaren op in verband de verzending van verscho groenten naar Rusland. Sommigen zien.in I dit voorstel een politieken kant en vinden I het beter geen relaties met Rusland aan te knoopen. Bij de rondvraag wordt er op aangedron gen op meer toezicht op de eventueele door- I gedraaide en ingekuilde vroege aardappelen Tevens werd geïnformeerd naar de op- I slagplaatsen in de vaargoten van onze vei- ling. Deze worden blijkbaar verhuurd aart I de heeren P. Zut en Jn. Burger. Een van dc leden had hierover een klacht en de heer Molenaar zal deze zaak onderzoeken. 1 Aangedrongen werd om te bewerkstel li- I gen, dat ook deze gemeente onder de proef- j gemeenten wordt ondergebracht, waarin l bet is toegestaan in de werkverschaffing in eigen bedrijf te werken. De voorzitter deelt mede, dat de heer I Groen, het tweede kamerlid, reeds in die richting werkt. Als lid van de commissie tot nazien van I dc rekening van den Penningmeester werd I benoemd de heer W. Tesselaar Gz. Na eenige kleine besprekingen sloot de voorzitter deze vergadering.

Schager Courant | 1937 | | pagina 6