Help! Twee proefpolders in het Geestmerambacht Als einddoel inpoldering van 2400 H.A. aby Auto-ongeluk bij de Kooij Predikbeurten Groot werkverschaffingsobject Gedeputeerde Staten van Noord' Holland stellen Provinciale Staten voor hen te machtigen tot het stich ten van hvee proefpolders in den ■polder Geestemerambacht (Ooster- dijk en Molengeerzen. Het voorstel houdt tevens in de machtiging eventueele wijzigingen in de plannen te brengen, zoowel met betrekking tot de plaats van de te stichten proefpolders als met be trekking tot de inrichting daarvan, werkzaamheden voor rekening van de provincie te doen uitvoeren en tot het, zoo noodig langs den weg van gerechtelijke onteigening, voor de provincie in eigendom verkrij gen van de gronden, benoodigd voor de inrichting van de proefpolders. In de toelichting merken Ged. Staten op, dat naar bekend sedert geruirnen tijd, zoo wel in de kringen van de dircct-belangheb- benden als daarbuiten, gezocht wordt naar middelen om de streek, welke met den naam van Geestmerambacht pleegt te wor den aangeduid, op te heffen uit den nood toestand. waarin deze streek ten gevolge, van verschillende oorzaken, waaronder de teruggang van den export van grove groen ten wel als de allervoornaamste is te beschouwen, is komen te verkecren. Ook Ged. Staten hebben aan deze aan gelegenheid hun bijzondere aandacht ge schonken en gemeend de vraag, of het niet geacht moet worden op den weg der pro vincie te liggen aan de pogingen tot ver betering van de toestanden in deze, in eco nomisch opzicht zwaar geteisterde, streek daadwerkelijken steun te verleenen, in be vestigenden zin te moeten beantwoorden, te meer, waar aldus de activiteit, welke te dezen opzichte van verschillende zijden wordt ontwikkeld, o.i. het best in eene bed ding zal kunnen worden geleid, hetgeen voor het welslagen van de plannen tot ver betering een eerste eisch is. Herinnerd wordt o.a. aan de bijeenkomst met de daarbij betrokken autoriteiten en organisaties ter bespreking van de moge lijkheden tot verbetering van den econo- mischcn toestand in het Geestmerambacht, op 21 Januari j.1. te Alkmaar gehouden. De besprekingen bewogen zich in hoofd zaak om de plannen, door den cultuurtech- nischen dienst ontworpen en door den di recteur van dezen dienst ter vergadering toegelicht. Met deze plannen wordt beoogd, van den polder Geestmerambacht (Ooslerdijk en Molengeerzen) een groot gedeelte, ter oppervlakte van plm. 2400 H.A. zoodanig in te dij kendat een afzonderlijke polder wordt gevormd, waarna tot herver kaveling en ontginning van de daarin gelegen gronden wordt over gegaan. Zou tot verwezenlijking van deze plan nen worden overgegaan, dan zou daarmede aan een 1000-tal arbeiders gedurende enke le jaren achtereen werk kunnen worden gegeven, zoodat met de uitwerking van de plannen tevens een zeer belangrijk obicct van werkverschaffing zal worden verkre gen. Met het oog hierop ïs de verwachting gerechtvaardigd, dat ter zake van het Rijk een belangrijke subsidie in de arbeidsloo- nen zal worden verkregen. In do bijeenkomst te Alkmaar werd de uit eenzetting van deze plannen met groote en welwillende belangstelling gevolgd, terwijl met het denkbeeld, deze zaak met een proefneming op kleinere schaal aan te vatten, van alle zijden volledig werd inge stemd. Ged. Staten hebben hierin aanleiding ge vonden aan den hoofdingenieur-directeur van den provincialen waterstaat opdracht te verstrekken, in overleg met den direc teur van den cultuurtechnisch en dienst en in samenwerking met de Nederlandsche Heidemaatschappij, een plan met kostonbe- grooting op te maken voor een proefne ming als bedoeld. Het plan strekt tot het afpolderen, her- verkavelen en ontginnen van een tweetal terreinencomplexen in den polder Geestmer ambacht (Ooslerdijk en Molengeerzen), het eene in het Westelijk, het andere in het Oostelijk gedeeltg van den polder gelegen. Dat voor deze proefneming twee verschil lende. complexen van terreinen zijn geko zen, vindt zijn oorzaak hierin, dat de bo demgesteldheid in den polder uiteenloopt. Bij de keuze van de terreinen, voor de proefneming vereischt. diende in het oog te worden gehouden, dat de bijeen te brengen perceelen zoo veel mogelijk een afgerond geheel moeten vormen en dat zij zoodanig moeten zijn gelegen, dat het voor deel, te bereiken door herverkave ling tot behoorlijke perceelen, dui delijk in het oog springt en dat de nieuwe perceelen op eenvoudige wijze te land en te water toeganke lijk zullen kunnen woeden gemaakt. Het complex, gekozen voor den Oostelijken proefpolder. biedt nog dit voordeel, dat daarin twee ver schillende bodemtypen worden aan getroffen, zoodat de proefneming zich in haar geheel over drie grond soorten zal uitstrekken. Het voor den Westelijken proef polder gekozen terrein is gelegen in de gemeente Oudkarspel en heeft eene oppervlakte van pl.m. 32 H.A. Het voor den Oosteliiken proef polder gekozen terrein is gelegen in de gemeente Zuid-Scharwoude en heeft een oppervlakte van onge veer 54.5 H.A. Van den minister van sociale zaken ïs door Ged. Staten de toezegging ontvangen, dat bij uitvoering van de plannen de te betalen arbeidsloonen voor 100 pet. ten laste zullen worden genomen van het werk- loosheidssubsidiefonds en de gemeenten, uit welk werkloozen bij de werkzaamheden zullen worden geplaatst, zoodat in totaal f 114.000.- ten laste van de provincie zou komen. De bedragen, voor de uitvoering van het plan vereischt, zullen, over enkele jaren verdeeld, geheel kunnen worden geput uit de fondsen, welke ten behoeve van de be strijding der werkloosheid op de provin ciale begrooting zijn gevoteerd en in vol gende jaren nog zullen worden beschikbaar gesteld. Ged. Staten achten het alleszins verant woord, dat door de provincie wordt overge gaan tot uitvoering van het plan, waarme de niet alleen zal worden bijgedragen tot de opheffing van het Geestmerambacht tiit tien economischen nood, waarin deze streek thans zoowel door de bijzondere tijdsom standigheden, als door het ongeschikt wor den van den bodem voor de teelt van de tot dusver aldaar gekweekte tuinbouwge- wassen verkeert, doch tevens een uiter mate belangrijk object van werkverschaf fing zal worden verkregen. De uitvoering van de thans ontworpen werken zal in totaal 23.300 z.g. manwerken vorderen, hetgeen wil zeggen dat daarmede gedurende een jaar aan pl.m. 460 of ge durende twee jaren aan pl.m. 230 werkloo zen productieve arbeid zal kunnen worden verschaft. PINKSTERFEEST. 'f Pinksterfeest komt met bezielend gebaar, Om aan de wereld, zijn geestdrift te melden, 't Daalt uit de luchten, zoo stralend en klaar, 't Groeit en t bloeit langs de feest'lijke velden! Groenende boomen, van ver en nabij, Bloesems in heerlijke tinten en kleuren, Wijd ligt de wereld, zoo licht en zoo vrij, Eerend het wonder van 'f Pinkstregebeuren! 't. Leven alom toont zijn stuwende kracht, Vol van een schoonheid, die immer ontroerde En na den tocht door een donkeren nacht Allen naar 't licht en de zonneschijn voerde. Diep in de harten der menschen ontwaakt, Hoe ook door daag'lijksche nooden verborgen Alles, wat blijder en krachtiger maakt: 't Pinksterbesef van een stralender morgen Hoog klimt de zon uit de kimmen omhoog. Stuwend haar glans langs steeds brcedere banen, Wat ook vcrblcck.cn, verduisteren moog\ Wijd spreidt het licht langs den hemel' zijn vanen. Veel, wat nog hunk'rend om koestering vraagt. Weet, dat het waarlijk geen nood heeft te vreezen, 'f Pinkslerlicht is 'f, dat den gloed in zich draagt, Om lot een zegen voor allen te wezen! Pinksterfeest, schenk zóó ons daag'lijksch bestaan. Alles, wal werkt en wat streeft op de aarde, 't Lichtende spoor, waarlangs 't leven kan gaan, Tot een gelouterde, hoogere waarde! Geestdrift voor alles, wat waar is en goed, Alles, wat nieuwe bezieling kan geven. Schenk ons Uw stuwkracht, Uiv geestlij ken moed, And'ren ten zegen te zijn in dit leven!! K R O E S Pinksteren 1037. (Nadruk verboden) WIERINGEN CINEMA DE HAAN „De achterneef van King Kong en Krullekopje Zaterdag zal men in de Cinema den „Ach terneef van King Kong" kunnen bewonde ren, een menschaap, die in de meest lach wekkende situaties op het witte doek komt. Men heeft om dit originecle gegeven een humoristische, comedie gevlochten, welke een avond van groote vroolijkheid waar borgt. De beide Pinksterdagen ziet men in „Krullekopje" Shirjey Templc op haar best en 't is een lust te luisteren naar haar grappige liedjes en haar in actie te zien als kleine danseuce. Een populaire film die wel weer een stormloop op de Cinema zal veroorzaken. DEN OEVER. Overname zaak. De heer Spaander, die thans benoemd is tot kassier van den Boerenleenbank, heeft zijn zaak in eletrische artikelen uit do hand verkocht aan den heer Alb. de Haan. Wij wenschen den heer de Haan succes aan Oost Wieringen. Een „plakker", die pech had. Als men zich in de politiek gaat begeven, gaat de weg niet steeds over rozen, doch moet men ook wel eens door een breede sloot met water. Dit ondervond iemand van Ilippolytushoef in den nacht van Woensdag op Donderdag. Een inwoner van Ilippolytushoef wilde gaarne eens weten welke menschen des nachts hun plaklust voor een bepaalde po litieke partij gingen botvieren. Te dien ein de stapte deze heer in zijn auto en ging Wieringen eens in de rondte toeren. En het geluk was met hem. Op den betonweg ter hoogte van Oosterland zag hij enkele per sonen bezig met het aanplakken van pam fletten. Vlug stapte hij uit zijn auto, doch de plaklustigen roken onraad en namen ijlings de vlucht met achterlating van een aantal pamfletten. Wel bemerkte de achter volger dat écn der heeren door een sloot waadde, doch het was of moeder aarde hen opgeslokt had en niets was er meer te zien. Donderdagnacht twee uur. Hevig wordt er gebeld bij den earacehouder Boersen. Mug stant Boersen zijn bed uit, in de meening verkeerende. dat hij er met de brandspuit op uit moet. Doch wat ziet hij als hij zijn buitendeur ontsluit? Voor hem staat een heer uit Ilippolytushoef, kletsnat en erg zenuwachtig, met het verzoek of B. hem dadelijk naar huis wil brengen. Onmiddel lijk neemt de heer B. een van zijn auto's en rijdt met zijn natte passagier naar Ilip polytushoef. Doch, o bittere ironie van het noodlot. Goed en wel te H.hoef aangekomen wordt de heer B. aangehouden door de Rijkspolitie, die hem waarschuwt, dat een. van zijn koplampen niet brandt. Met den heer Boersen pratende, kijkt een der agen ten eens in de auto en ziet daar den dren keling die zich niet erg op zijn gemak voelt. Hij wordt ondervraagd, doch wil niet veel loslaten. De Rijkspolitie laat zich niet met een kluitje in het riet sturen en voelt d*m „plakker" geducht aan den tand. Tenslotte valt hij door de mand en biecht tevens op wie zij helpers waren. Zoo ein digde dit nachtelijk drama met een proces verbaal. Jammer dat een fotograaf geen kiek kon nemen van dezen tot op zijn hemd toe natten heer met het kroos in zijn haar. Wie lacht daar? Het huidje blijft gaaf en gezond, in dien Uhet behandelt met PUROL<$> en droog houdt metPurolpoeder Purol 30 ct. Purolpoeder 60 ct. SINT MAARTEN ST. MAARTEN (STROET). De tuin bouw vereen. „Groenteteelt" hield Woensdag een ledenvergadering ten huize van den heer K. Wit. Met een gepast woord werd deze bijeen komst door voorz. geopend, waarna de secr. de heer P. Breed de notulen der vorige verg. voorlas. Naar aanleiding van deze notulen deelde voorz. mede, dat de geuite klachten in de vorige vergadering, door hem waren onder zocht en len eerste de te late aankomst der vrachtauto's ook ie Warmenhuizen een ho peloos geval is, daar het voorkomt dat zij soms bij nacht, hun bed nog worden uitge haald. Dit zijn hoofdzakelijk die voor de distributie vervoeren. Wat de te ondiepe walkant bij het vei lingsgebouw betrof, dit had geen zin, daar die zeer sporadisch gebruikt werd. Een paar ingekomen stukken, betreffende het aardappelsproeien werd, omdat dit al reeds een voldongen feit is, voor kennisge ving aangenomen, terwijl een stuk van het Centr. Best. betreffende, kennisgeving aan dit bestuur, dat zij het voorstel dezer afd. behelzende, adhaesiebetuiging voor premie- vrij staatspensioen, niet op den beschrij vingsbrief wenschte te plaatsen, daar de vereen, izch niet met politiek kon bemoeien de tongen losmaakte. De heer Glas meende dat dit bestuur geen recht tot weigering had, terwijl weer ande ren meenden dat hot woord politiek onge lukkig was gekozen, doch dat geweigerd kan worden andere dan tuinbouwbelangcn te bespreken. Hierna kregen wij benoeming afgevaardig den naar de algemeene vergadering, waar voor werden gekozen de heeren D. Swart, C. de Geus, P. Breed, J. Glas. W. Bijpost, G. Bijpost en C. Groet en als plaatsvervangers de heeren C. Kroon en J. do Pee, welke dit allen aanvaarden. De heer W. Bijpost werd aangewezen als lid van onderzoek der algem. kas. Bij de behandeling der beschrijvingsbrief werd bij punt7, verkiezing voorz., een can- didaat aan 't alphabetisch 3-tal toegevoegd en wel de heer P. J. Mink van Warmenhui zen. De punten 8, 0. 11, 13. 14, 15 en 16 werd vrij mandaat voor verleent, terwijl in punt 10 bepleit zal worden om het liggeld in dejoverdekte veilingg«>ot voor vaartuigen van 1500 tot 4000 Kg. op 15 cent te brengen (was tot 3500 voorgesteld). Bij de rondvraag informeerde de heer Glas of de toeslag op Deensche kool, welke in de Schager Courant terecht een bespotting werd genoemd, nog door een betere gevolgd zot? worden. Het bestuur was in de overtuiging van wel. Op voorstel van den f.ser J. Schenk zal in comhinatie sproeimiddelen worden aange kocht en bestaat tot. 25 Mei a.s. de gelegen beid bij de bestuursleden hiervan opgaaf te doen. Hierna sluiting. LANGENDIJK ROODE KOOL VAN f 1000.- Ze is er weer, roode kool van f 1000.— Had men lang gevreesd, dat er dit jaar toch wel geen roode kool van f1000 aan de veiling zou worden verhandeld, het is er toch nog van gekomen. Aan de veiling te Noordscharwoude is er voor f 1020 verkocht Die hooge prijs komt bijna ieder jaar voor. het meest in Mei, als de annvoei-en zeer gering beginnen te worden. DE NED. SPOORWEGEN CONCURREEREN Door de Ned. Spoorwegen wordt aan be zoekers der Algemeene Vergadering der Centrale Coöp. Raiffeisenbank te Utrecht 'n aanzienlijke reductie op het gewone ta rief verleend, varieerende van 25 tot 30 proeent. Het is de ee?-stc maal. dat een der gelijke verlaging wordt toegestaan. DE EERSTE TOMATEN. Deze week zijn de eerste tomaten aan de veiling aangevoerd. In de eerstvolgende zitting van Pi'ovin- cïalc Staten zullen naar we vernemen voor stellen aan de orde komen met betrekking tot den aanleg van een of meer pi*ocfpolders in het Geestmerambacht. Men kan er vrij wel van verzekerd zijn, dat er voor deze zaak wel een meerderheid in dat college zal zijn. De verwachtingen van de resul taten zijn echter, niet hoog gespannen in de kringen der tuinders, voor wie deze proef nemingen toch worden ingesteld. Wc vernemen, dat de verschillende mu ziek- en zangvereenigingen besloten, dezen zomer weer een gemeenschappelijk concert te geven. Door het vertrek van den heer Groen te Zuidschanvoude naar Alkmaar komt er een vacature in den Raad van Toezicht van de Coöp. Boerenleenbank 2 te Noordscharwou de. Ongetwijfeld zal de heer Groen ook wel bedanken als bestuurslid van den Noorder- marktbond. Door zijn aftreden als wethou der te Zuidscharwoude zal hij uit de Comm. voor de loonbijslagregeling treden. OUDKARSPEL VISCHAKTEN 1937—1938 Het tijdstip voor het aanvragen van een vischakte voor het jaar 19371938 is we der aangebroken. Belanghebbenden, die op 1 Juli a.s. in het bezit van een groote of kleine vischakte wenschen te zijn, worden er aan herinnerd, dat tot aangifte daartoe gelegenheid bestaat ter gemeentesecretarie op eiken werkdag van voormiddags 9—12J4 uur en namiddags van VA2Yt uur. Daar het benoodigde aantal akten moet worden aangevraagd aan het departement van landbouw en visscherij verdient het aanbeveling de aanvrage in de maand Mei te doen. BERGEN Eindelijk goedgekeurd! Naar wij vernemen, is de begrooting dezer gemeente voor het dienstjaar 1936 door Ge deputeerde Staten goedgekeurd. Rijwleldief gearresteerd. De politie alhier heeft te Bergen aan Zee een persoon gearresteerd, die zich te Hen gelo (O.) aan rijwieldiefstal had schuldig gemaakt. Hij is naar die gemeente op trans port gesteld. Werkloosheidslasten 193*. Naar men ons mededeelt, hebben de werkloosheidslasten dezer gemeente in het jaar 1936 in totaal f85.825.79 bedragen. Van dit bedrag werd uitgegeven voor steunuit- keeringen f24.925.38, wegens gemeentelijke werkverschaffing f55.669.05 en wegens cen trale werkverschaffing (provinciaal duin) f 5231.36. WINKEL Door Burgemeester en Wethouders dezer gemeente is vergunning verleend tot het houden van een verloting ten behoeve van de Kleuterschool. Aan den heer C. Hartog alhier is door Burgemeester en Wethouders vergunning verleend tot het bouwen van een hooikap. HOOGWOUD Door de rijks- en gemeentepolitie van Hoogwoud en Opmeer is een inval gedaan bij een landbouwer te Opmeer wegens het frauduleus slachten van een Varken. Het aanwezige vlcesch is in beslag genomen, terwijl proces-verbaal tegen den overtreder is opgemaakt. Aan den heer H. A. Kuijpers in de Wecrc is vergunning verleend tot het bouwen van een schuur op zijn erf. Voor de a.s. verkiezingen hebben zich 11 personen opgegeven, die alhier op de kie zerslijst staan en elders wenschen te stem men, terwijl er 3 personen, die niet op de kiezerslijst in deze gemeente slaan, alhier wenschen te stemmen. Z1JPE Burg. stand van 7 tot en met 13 Mei 1937. Geboren: Trijntje, d. v. Pieter Mosk en Anna Muntjewerf. Ondertrouwd: Hendrikus Theodorus Blom, 23 jr„ timmerman te te Anna Paulowna, en Egberdina Grietje Kiers, 18 jr. te Zijpe. Bote de Graaf, 23 jr., koopman te Schagen en Richtje Kooijstra, 22 jr. te Zijpe. Getrouwd* Geene. Overleden: Hendrik Over, oud 57 jr., te Zijpe, echtgenoot van Willielmina Blank- in an. ALKMAAR WIELERBAAN. Op Maandag 17 Mei a.s., 2e Pinksterdag, zullen er groote wielerwedstrijden plaats hebben tusschen de groote kopstukken. Noe men wij o.a. Pijnenburg-Slaats, Zims-Küs- ters, (de bekende Duitschcrs). Verder de Belgen Meerschaert-Dcrijck en nog de Hol- landsche koppels v. Schijndel-v. d. Broek en Dieterman-Klink. Het belooft dus a.s. Maan dag een titanenstrijd te worden, waarin bo vengenoemde rijders in een afwisselend pro- gi-amma zullen kampen. Voor verdere bij- zonderbeden verwijzen wij gaarne naar de in dit blad voorkomende adv. KOEDIJK. Woensdagmiddag werd door het Floralia- Comitc, onder leiding van het hoofd der school, den heer Stuffers de noodige plan ten uitgereikt voor de najaarstentoonstelling. Aan de grooten zijn 379 planten en aan da schoolkinderen 90 planten uitgereikt. WIERINGERWAART Dat onze plaatselijke muziekvereeniging Ons Genoegen, zich met succes van haar taak kweet, bewees wel het resultaat dat Zondag 1.1. op het concours te Twisk werd bereikt. Directeur en leden mochten n.1. hef genoegen smaken op dit concours met 148 punten een eersten prijs te behalen. Voor len heer Glabbeek en zijn club zeker een groote voldoening en een aansporing voor de Wie- ringerwaarders om Ons Genoegen in den ruimsten zin van het woord te steunen. ...den man,die 'n witten wandelstok draagt als hij da straat moet kruisen! (Want zoo'n stok wordt g edrogen door mensehen, die slecht kunnen zien) Heldersche auto rijdt ln het Ka* naai. Alle vijl passagiers in leven. Matroos redt drie da mes. Gisterenmorgen te c.a. kwart voor 10 reed een vier-deurs Ford-auto, genummerd GZ— 21557 en bestuurd door den heer W. J. Wal raven, wonende aan den Brakkeveldweg 134, te Den Helder, in de richting Alkmaar langs het Noordhollandsch Kanaal. In de nabijheid van de vlotbrug bij de Kooij, stond op de rechterzijde van den weg een auto geparkeerd. De heer Walraven remde om dezen auto te passeeren, doch slipte en reed even voorbij de vlotbrug het Kanaal in. De beide inzittende heeren Walraven en De Nijs, wisten zich zelf te redden. De da/ mes, die achter in zaten, waren er erger aan toe. Dank zij het kordate optreden van den heer N. de Vries, matroos-stoker van da „Java", die stond te wachten op de autobus naar Leeuwarden, zijn zij echter gered. Hii sprong direct te water en haalde de dames uit de autp. Eén dame heeft een niet-ernstige oogwond, de andere is achter het oor gekramd. Eersta hulp verleende Dr. Barrels, assistent van Dr, Swaters uit Julianadorp. Rijksveldwachter Vroom uit Julianadorp leidt het politie-onderzoek. De kraan wagen van Maarten Smit was eveneens direct ter plaatse voor assistentie. Hulde aan den dapperen redderl TAXEGEDEELTE CONSUMPTIEMELK. Nederlandsche Zuivelcentrale, 16 Mei t.S. 22 Mei 1937 consumptiemelk regeeringscon* tract, taxegedeelte 5,25 cent, eventueel ver* hoogd met premie of verminderd met kwa liteitsafdracht. Overmelk regeenngsmim* mumprijs 4 cent. Afdracht bij levering in consumptie vap andere dan taxemelk 2,50 cent. BOTERNOTEERING. De Commissienoteering voor Nederland sche boter is heden vastgesteld op f 0.68 per K G. ZONDAG 16 MEL Ned. Herv. Gemeente. Schagen. voorm. 10 uur, Ds. Eikema. Extra collecte. Barsinrrerhorn, nam. 2 uur, Ds. Eikema. Burgerbrug. geen dienst. St. Maartensbrug, geen dienst. Oudcsluis. zie Schagerbrug. Petten, geen dienst. Schagerbrug, voorm. 10 uur, Ds. Witkop, Valkkoog, voorm. 9.30 uur Ds. Tinholt. Aartswoud, nam. 7 uur, Ds. Rijks. Dirkshorn, voorm. 10 uur. Ds. de Leeuw, Onderwerp: Levensvernieuwing. Nieuwe Niedorp, 's av. 7 uur Ds. Mole» naar. Winkel, geen samenkomst. Oosterland, voorm. 10 uur, Ds. Van Beek, Westerland, nam. 7.30 uur. Ds. Van Beek, Oude Niedorp, geen dienst. Anna Paulowna, vm. 10 uur, Ds. Vorstman Julianadorp, voorm. 10 uur, Ds. M. van Wichen. Huisduinen, nam. 7 uur, Ds. M. v. Wichen, Doopsgezinde Gemeente. Barsineerhorn, voorm. 10 uur, Ds. R. van der Veen. Hippolytushoef, vm. 10 uur, Ds. de Wilde, Geref. Kerk. Schagen (voormalig gebouw Kantongerecht}" nam. 5.30 uur. Ds. S. Greving. Kolhorn. voorm. 9 30 uur, de heer D. Visch. Nam. 2.30 uur, de heer D. Visch. Evangelisatie. Schagen, voorm. 10.30 uur, Candidaat Mo lenaar. uit Amsterdam. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3.30 uur. de heer Boon. Schagerbrug. Bijeenkomst Chr. Jongeman- nenvereeniging lederen Donderdagavond om 8 uur in Evangelisatiegebouw. Hippolvtushoef, voorm. 10 uur, de heer O. Deen. Den Oever, nam. 2.30 uur, de heer Deen. The Star of Hope Mission. Julianadorp. nam. 7.30 uur, de heer Se- vensma, van Amsterdam. MAANDAG 17 MEI. N 1. Herv. Gemeente. Burgei'brug. veen dienst. St Maartensbrug, geen dienst. Oudesluis. voorm. 10 uur, Ds. Witkop. Petten, geen dienst. Sehaeerbrue. zie Oudesluis. Hinpolytustooef. voorm. 10.30 uur, Ds. Van Beek. Hoogwoud, voorm. 10 uur, Ds. Rijk*. Doopsgezinde Gemeente. Burgervuotbrug, voorm. 10 uur, Ds. R. van der Veen. Nieuwe Niedorp, voorm. 10 uur, Ds. J. E. van Brakel. Gr«t. Kerk. Kolhorn, geen dienst. Evangelisatie, Schaven, geen dienst. Den Oever, veorm. 10 uur, de heer O. Deen. De 24ste baby Ban „rflk" g.zin t, MUI. De landbouwer M. Berends te MUI was in het gelukkige berit van drie en twintig kin- deren. Gisteren werden de twee dozijn vol- gemaakt en aanschouwde de vier en twin tigste habv van het gezin Berends het lo venslicht.

Schager Courant | 1937 | | pagina 7