Toleds en Universiteits- wijk heroverd Duitsch stoomschip bij dc Fransche kust vergaan Opstand in Albanië onderdrukt Kabinetscrisis in Spanje Tragische kano-vaart op Pinksteren SPANJE Valencia zwaar gebombardeerd Stellingoorlog in het Noorden. Berichten uit het regeeringskamp melden dat de troepen van generaal Miaja Toledo en de Universiteüswijk heroverd hebben. Zooals gebruikelijk in den burgeroorlog Is dit. bericht prompt door de rechtscben tegengesproken. Bevestiging kon tot op dit oogenblik niet worden verkregen. Men zegt dat de regeringstroepen bij het beleg van Toledo tot nu toe 10000 man hebben verloren Valencia is Zondag door de. recht- sche luchtmacht hevig gebombar deerd. Dertig personen werden ge dood en ongeveer honderdvijftig ge wond. Twee lokalen van de Britsche am bassade werden ernstig beschadigd en verscheidene personen in het ge bouw werden licht gewond. Ook, in de nabijheid van het Fransche con sulaat is een bom ontploft, waar door alle ruiten van het gebouw sprongen. Ook de ruiten van het bu reau van Havas werden vernield. Maandagmiddag zijn 32 slacht offers van het bombardement der stad ter aarde besteld. 1 o lijken moeten nog geidentificeerd worden. Onder de slachtoffers bevinden zich een Franschman en een Engelsch onderdaan. Van het Bilbao-front Ondanks de regen Is Amorebieta, op 16 km. ten Zuidoosten v^ji Bilbao den ge- heelen Zondag op verscheidene plaatsen blijven branden, zulks ten gevolge van het Zondag ten uitvoer gelegde bombardement, waarbij recbtsche vliegtuigen een waren hagel van brandbommen en uiterst explo sieve bommen neerwerpen. Tiet offensief der opstandelingen op Amorebieta dat Zon dag door vijf bataillons is ontketend is gis teren tot staan gebracht, dank zij onweer en regen, waardoor de luchtstrijdkrachten niet konden optreden. Amorebieta bevindt zich nog steeds in handen van de Basken. Dezen Alle opvarenden gered Te Botterdam behouden aan ival gezel. Relaas van een der opvarenden. Zondagavond is in de Lekhaven te Botterdam het Duitsche motorschip „Sofia" aangekomen met aan boord 21 opvarenden van het Duitsche stoomschip „Wandsbek", welk schip in den nacht van Zaterdag op Zon dag bij het eiland Vierge nabij Ouessant (Frankrijk) op de rotsen is geloopen en als verloren moet worden beschouwd. Alle opvarenden verkeerden in goe den welstand. Zij zijn Zondagavond direct per trein naar Hamburg te ruggekeerd. Zooals bekend is de kust van Bretagne buitengewoon gevaarlijk. Talrijke rotsfor maties strekken zich buiten de kust tot ver in zee uit en aangezien het in den nacht van Zaterdag op Zondag uitermate mistig was, behoeft het geen verwondering te wekken, dat een schip, dat iets uit den koers geraakte, daar onherroepelijk omhoog voer. In denzelfden nacht is daar ook het Engelsche stoomschip „Agathe" op dc rot sen geloopen. De opvarenden van dat schip zijn met assistentie der kustwachts in vei ligheid gebracht. S.O.S.! S.O.SJ Omtrent de redding van de bemanning van de „Wandsbek" een stoomschip van de reederij Knöhr en Burchard te Hamburg, metende 2446 ton bruto en 1434 ton netto, gebouwd in 1930 te Flensburg, deelde de officier van de Sofia ons het volgende mede: Omstreeks één uur in den nacht vingen wij een SOStelegram van de „Wandsbek" op, dat dit schip nabij Ouessant op 48 gra den 4 minuten N.B. en 4 graden 27 minuten W.L. even na middernacht was vastgeloopen ten gevolge van den zwaren mist. Wij heb ben toen, na onze positie te hebben be paald, teruggeseind, dat wij in ongeveer 2 uur ter plaatse zouden kunnen zijn. Wij waren onderweg van Alexandne naar Rot terdam; de „Wandsbek", die zwaar met kolen was geladen, kwam van Breinen met bestemming Smyrna. Gered! De koers wérd gewijzigd en toen om twee uur gepeild werd lagen wij op 10 graden stuurboord van de „Wandsbek". Om kwart over twee kregen wij evenwel geen verbinding meer met het in nood verkeerende schip. Er waren twee dingen mogelijk: of de' radio was inmiddels onklaar ge raakt, of de bemanning was reeds in de booten gegaan. Het bleek, dat dit laatste het geval was, want tegen half vier zagen wij seinen met een rood licht. Wij antwoordden met blauwe Seinlichten en van het moment, dat wij hebben Zondag terrein afgestaan en zich gisteren in nieuwe stellin- gen rondom de stad verschanst. De opstandelingen hebben een aanval ge daan op den Jataberg, dien zij als een ern stige hinderpaal op hun weg langs de kust beschouwen. De aanval, die gesteund werd door verscheidene oorlogsschepen, werd afgeslagen, waarbij de opstandelin gen zware verliezen leden. In Vizeargui, waar de regeeringstroepen wat hadden moeten wijken, hebben zij krachtig angevallen. Hoewel zij terrein ver overden, hadden zij. gisteravond de opstan delingen nog niet geheel van den top dei- bergen verdreven. Aanvallen de opstande lingen op Zugastieta zijn afgeslagen. Slecht weer bekoelt den strijd. Radio Bilbao heeft- een officieel com muniqué verspreid, waarin wordt medege deeld, dat. door het. slechte weer in alle sectoren slechts licht geweervuur is ge geven. Verscheidene rechtsche vliegtuigen hebben verkenningsvluchten uitgevoerd boven de regeeringslinies. Zondagavond is een vliegtuig der opstandelingen neerge schoten en gevallen nabij de regeerings linies. Een speciale correspondent van Havas meldt: Uit Gijon wordt medegedeeld, dat de Zondag in de Sierre Leone tto stand ge brachte opmarsch der regeeringstroepen een diepte bereikt heeft van 10 K.M. De regeeringsstelingen beheerschen de dorpen Ulo en Una, die binnen het bereik van het geweervuur liggen. De opstandelingen hebben krachtig aangevallen om dc verlo ren stelingen te heroveren en het gevaar van den weg van Ilo naar Bonar weg te houden. Zij werden echter twee maal af geslagen. Het slechte weer heeft Bilbao gisteren een dag van volkomen rust gegeven. Per radio hebben de rechtschen bekend gemaakt, dat zij gisteren Munguia bezet hebben. In feite hebben zij gepoogd op te rukken langs den weg. die naar Munguia leidt, zonder daar echter aan te komen. Ook hebben zij de stellingen op den berg Jata aangevallen, maar zij werden teruggeslagen. Spionage in Amerika. Senator Nye heeft, den Amerikaanschen senaat verzocht een onderzoek in te stellen naar de activiteit van buitenlandsche agen ten, die de beide in Spanje krijg voerende partijen vertegenwoordigen, naar den aan koop van munitie in strijd met de Ameri- kaansche neutraliteitswet en naar alle be drijvigheden, die den handel der Vereenig- de Staten op de Spaansche havens kun nen betreffen. Nye verklaart, dat het met van spionage, georganiseerd door de Spaan sche opstandelingen met het doel de bewe gingen van Amerikaansche en Mexicaan- schc schepen te melden, zich blijft uitbrei den. weer verbinding hadden kwamen wij steeds dichter bij elkaar. Toch was het al kwart over vier voordat de sloep langsbij kwam. De 22 opvarenden, onder wie zich de ka pitein van „Wandsbek", de heer Jakobsen bevond, waren in goeden welstand. Afgedreven Toen zij eenmaal in de boot waren vertelde kapitein Jakobsen, dat er .vermoedelijk nog een man die was afgedreven op zee rondzwalkte. Toen men n.1. op de „Wandsbek" had besloten om het zwaar bescha digde schip te verlaten, streek men de eerste boot, waarin een man t. w. de tremmer Lieweries zat. Hoe wel er geen zee stond, knapte de kabel af en de sloep dreef door den sterken stroom, welke ter plaat se staat, weg. De „Sofia" heeft daarop onmiddellijk alle kuststations opgeroepen met het ver zoek op den vermisten man in dc boot te letten. Spoedig daarna antwoordde het sta tion Brest, dat de vermiste was opgepikt. Met de „Wandsbek" zag het er in tusseben slecht uit. Het schip was aan de voorzijde geheel opengescheurd en door de zware la ding werd het schip verder naar de diepte getrokken. Alleen het hek van de rceling kwam nog boven water uit. Dc kapitein achtte het evenwel niet gerechtvaardigd met de „Sofia" reeds weg te gaan. Toen de „Seefalke" een sleepboot van Bugsier te Hamburg ter plaatse verscheen, om assis tentie te verleenen, ging de kapitein op het sleepschip over, waarna de „Seefalke" naar het wrak terugkeerde. Wrak verloren. Zondagochtend omstreeks half tien aldus onze zegsman hebben wij met dc „Sofia" de reis naar Rotterdam voortgezet. De „Wandsbek" moet in verband met zijn positie het wrak zit ongeveer zes graden ten Oosten van het eiland Vierge als ver loren worden beschouwd. Dc redding heeft niet veel moeilijkheden opgeleverd. Alleen de mist was hinderlijk en toen om kwart over twee het contact verbroken was, heeft men, opstoomend in de richting van het omhooggevaren schip, langen tijd moeten wachten voor de verbinding weer tot stand kwam. Toen het weer zoover was, is alles uiterst vlot verloopen. COMMUNISTISCHE AGITATIE DE OORZAAK? In Zuid-Albanië is een oproerige beweging ontstaan, welke haar ontstaan schijnt te ont- leenen aan groeiende ontevredenheid over het nationale bestuur. Het Albaneesche persbureau deelt mede, dat de troepen, die tot taak hebben de op standige beweging te onderdrukken, in de richting van de provincie Argyrokastron op rukken zonder tegenstand te ontmoeten. In alle provinciën heerscht volkomen rust. Uit alle deelen van het land komen betuigingen van aanhankelijkheid aan de nationale in stellingen. Volgens de laatste berichten is de opstandige beweging van communistisch ka rakter. Het persbureau deelt in latere berichten mede, dat de regeeringstroepen, die van Valona waren vertrokken, groepen opstan delingen hebben ontmoet op den weg tus- schen Valona en Tepeleni. Na een kort ver zet vluchtten de rebellen in volledige wan orde, zonder ophouden door de regeerings troepen vervolgd. Dc broeder van den lei der der beweging, Ismet Toto, is gesneuveld. Nadere berichten melden: „De revolutionaire beweging is geheel en volledig gebroken. De regeeringstroepen blij ven de rebellen achtervolgen. Uit documen ten, gevonden op gevangen genomen of ge sneuvelde opstandelingen, blijkt duidelijk, dat communistische drijverijen dc oorzaak der beweging zijn." Men beschikt nog over weinig inlichtingen betreffende den oorsprong der opstandige be weging in Zuid-Albanië. Men brengt intus- SQh'en verband tusschen deze beweging en die, welke in Augustus 1933 in Fiari ont stond en met niets ontziende gestrengheid onderdrukt werd. Een speciale rechtbank sprak toen 30 doodvonnissen uit. De bewo genheid, die de strenge onderdrukking in het land veroorzaakte, leidde er toe, dat het mi nisterie Pandeli Evanghcli, waarin Moessa Joeka de portefeuille van binnenlandschc za ken hield, vervangen werd door het kabinet Mendi Frasheri van gematigd liberaal karak ter. Etem Toto, de leider van den nieuwen opstand, was minister van onderwijs. Een jaar later moest dit kabinet, dat wegens zijn liberalen aard door de nationalisten werd aangevallen, het veld ruimen en Kotsjo Kot- ta, die thans nog aan het bewind is, vormde een regeering waarin Moessa Joeka weer minister van binnenlandsche zaken werd. Hoewel Koning Zogoe ter wille van de pa cificatie een nieuwjaarsamnestie voor de veroordeelden van Fiari liet afkondigen, sloeg Kotta onder den krachtigen invloed van Moessa Joeka den weg van strenge maatregelen in: Hij kondigde'den oorlog te gen het communisme af, dat, naar een mi nister verklaarde, in Albanië niet bestaat. Er ontstond vooral onder dc jeugd in Zuid- Albanië een groote ontevredenheid, die de oorzaak dei tegenwoordige opstandige bewe ging schijnt te zijn. Caballero slaagt niet. Negrln vormt nieuw kabinet. Nadat Caballero gedurende eenige dagen tevergeefs had getracht overeenstemming te bereiken met de almachtige vakvcrecnigin- gen over de vorming van een nieuw Kabi net, heeft President Azana een opdracht tot. kahinetsvorming opgedragen aan den socialist Negrin, minister van finanticn, in het demissionaire kabinet. Zoo juist komen berichten binnen, welke gewagen van een slagen van Negrin. liet nieuwe kabinet is als volgt samen gesteld. Minister-president en minister van Finan ciën en Economie Negrin. Buitenlandsche Zaken: Josc Giral. Nationale Verdediging: Pricto. Justitie: Manuel dc Irujo. Binnenlandsche Zaken: Julian Zugaza- joitia. Onderwijs en Gezondheid: Ilcrnandcz. Landbouw: Vicente Iribc. Openbare Werken en Verkeerswezen: Ber- nardo Giner de Los Rios. Sociale Bijstand: Jaimc Ayguadc. Negrin, Prieto en Zugazagoitia zijn so cialisten, ITemandez. Iribe, communisten; Giral linksch republikein: Giner de Los Rios is lid van de Republikeinsche Unie, De Trujo is Baskisch nationalist en Ayguada is linksch Catalaan. Largo Caballero maakt dus van dit kabi net geen deel meer uit. Syndicalisten weigeren samen werking. Een telegram uit Valencia aan het Spaansche Persagentschap te Londen meldt, dat de Syndicalisti sche Unie geweigerd heeft samen te werken tot de vorming van een kabinet, zooals dit ontworpen is door Negrin. Jongeman verdronken. Dappe re pogingen van zijn vriend hem te redden, waren tevergeefsch. In het zijkanaal aan dc overzijde van hel: IJ bij de vuilverbranding te Amsterdam is gistermiddag een kano, tengevolge van een rukwind, omgeslagen. In dc kano bevonden zich twee jongemannen, resp. 26 en 21 jaar oud. De jongste, die kan zwemmen, en lid is van de reddingsbrigade, stelde dadelijk pogingen in het werk, om den drenkeling, die de zwemkunst niet machtig was, van den verdrin kingsdood te redden. Laatstgenoem de was echter zoo wanhopig van schrik cn angst, dat hij zich aan dc bcenen van den andere vastklampte. Ofschoon de jongste van het twee tal er nog met inspanning van al zijn krachten in slaagde, zijn lotge noot tot drie meter afstand van den wal te brengen, zag hij, ten einde zelf niet te verdrinken, zich ver plicht zijn metgezel met kracht van zich weg te trappen, waarna hij zich wist te redden. De 26-jarige verdween in de diepte. Zijn lijk is twee uur later door personeel van dc motorboot der politic opgehaald en naar het Binnen Gasthuis gebracht. Het slachtoffer was huisgenoot in het in de Haarlemmer straat wonende gezin van den geredde. Melkers en Paarden knechten naar DuitschlandI De Minister van Sociale Zaken, mr. M. Slingenberg, is Zaterdag avond van zijn reis naar Duitsch- land teruggekeerd. Hij bracht o.a. een bezoek aan eenige Nederland- sche landarbeiders in Mecklenburg waarbij hij bemerkte, dat er, zoo- ivel van de zijde der werkgevers als der werknemers, groote tevre denheid bestond. Het is den mi- Jiister voorts gebleken, dat er in de landbouwbedrijven in Duitsch- land, nog groote behoefte bestaat, SAsyidui 'zp'dob uw ^puozljq jdiui en paardeknechten. Uit onze omgeving SINT MAARTEN Vrijdagavond vergaderde de vcrecniging „Helpt Elkander" ten huize van P. Schrij ver alhier. Met een welkom aan leden en pers opende voorz., waarna lezing en goed keuring der notulen volgde. De heer A. Groet Sr. bracht hierna rap port uit over de rekening 1936, welke aangaf in ontvangst f 530.85, uitgaaf f 394.59, alzoo saldo f 136.26. Bezit was f 661.47, alzoo to taal bezit 1937 f 797.73. Uit het verslag van den penn. bleek dat over 1936 totaal 20 ziektegevallen hadden plaatsgevonden, waarbij 53 uit keeringen. 1936 was dus een best jaar, doch, deelde pen- ningm. mede, 1937 zet zich slechter in, daar al reeds 19 ziektegevallen zijn behandeld. Dc aftredende bestuursleden, de heeren J. Glas, A. Groet Sr., y S. Schut werden we derom herkozen en aanvaardden dit. Hierna sluiting. EENIGENBURG. Zaterdagavond hield de Tuinbouwvcreeni- ging „Dc Noord-West", in het lokaal „De Burcht" een ledenvergadering. Voorzitter deelde mede. dat door 't lustrum aan de aanwezige leden en pers twee „ge- iagjes" en twee sigaren zouden worden aan geboden. Spr. deed voorts mededeeling van den Regeeringssteun. Bij de behandeling van den beschrijvings brief was het bij punt 7. dat de heer Zutt er op wees, dat de heer W. Gutker, voorko mende op de voordracht tot benoeming voor zitter der veilingsvereeniging, voor deze functie zijn tijd wel had overschreden. Voorzitter wees er op, dat deze heer als vice-voorzitter al een poos als voorzitter had gefungeerd. Voorts kon de vergadering met het prae- advies der overige te behandelen punten medegaan. Als afgevaardigden werden benoemd de heeren W. Meijles, A. Nottelman, Jc. Stroo- per, P. Jonker, Jc. Zutt. en C. Kos en plaats vervangers de heeren A. Kossen cn II. ten Hoeve. Bij de rondvraag sprak de heer A. Kossen zijn groote ontevredenheid uit over de han deling der kooplieden, welke de Dcnckool aanvoerder bijna noodzaakt om z'n product in de veiling op te houden, daar direct na beëindiging der veiling uit de hand voor hoogere prijs wordt gekocht. Zal op de algemeene vergadering worden besproken. Dc heer J. Zutt vraagt voor wie 'de f5. per wagon doorgedraaide kool is. Voorzitter zegt dat ter vergoeding admi nistratie. onz.. door 3 menschen deze baten worden gedeeld en dat het de betaalmeester was, die de verzuchting slaakte, dat hierdoor nog iets door hem verdiend werd. want het betaalkantoor was droogbroodswerk. Aan het einde der bespreking gekomen zijnde ging voorzitt. tot punt 4 der agenda over en wel „Feestelijke herdenking van liet 25-jarig bestaan der vereeniging". Door de tijdsomstandigheden zegt voorzitter, zal dit herdenken geen groot feest zijn. doch sober tjes gevierd worden. Drie der thans nog in het bestuur zittende leden, vieren tevens hun jubileum als zoodanig. Om deze heeren een blijk van waardecring aan te bieden, is met een lijst bij de leden rondgegaan. Hier voor is een cadeautje gekocht en wel voor secretaris den heer P. Bood cn penning meester A. Nottelman, een vulpen en voor bet bestuurslid den heer C. Pronk 'n kistje sigaren. In dank werd dit door de heeren aanvaard. Door den Secretaris wordt hierna een mooi omschreven overzicht gegeven vanaf den op richtingsdatum: 23 April 1912 tot heden, waaruit bleek dat onder leiding van het toen malige hoofd der school, den heer L. Tcersma de vereeniging met aanvankelijk 46 leden is opgericht en thans 51 leden telt. Uit een overzicht door den penn. gege ven, bleek dat de vereeniging in al die ja ren met krabben en bijten zich een bezit bad verworven groot f600, dat het kleinste aantal leden 46 en liet grootste aantal 123 is geweest, doch dat. door toetreding van le den tot de LTB 't ledental weer tot 51 is teruggebracht. Na beëindiging van het officieelc is men een klein poosje in gezelligen kout bijeen gebleven, waarna men huistoe trok en door de grillige kou naar het warme bed ver langde. En zoo behoort ook dit lustrum weer tot het verleden. HOOGWOUD VCL 2—OUDENDIJK 2 2—2 VCL speelde met goed succes de return Match tegen Oudendijk 2 op eigen terrein VCL 2 speelde een goede wedstrijd cn was veel sterker dan Oudendijk. Het spel is nog pas begonnen of VCL heeft, reeds de leiding Aangemoedigd door het succes weet VCL kort er op ten tweede maal te doelpunten 2—0. Oudendijk komt nu een oogenblik het VCL doel bedreigen, dringt op en pas seert de VCL keeper. Het staat al weer 2—1 er komt actie in de beide kampen. Ten 2e maal wordt het doel van VCL bedreigd. De hark De Rooij tracht niim baan te ma ken, Kuiper ziet het gevaar, hij krijgt het jeer verkeerd op de schoen cn de bal vliegt in de V.C.L.-goal. Met 22 kwam de rust. Na de thee is V.C.L. aanhoudend in den aanval cn speelt voortdurend op de speol- helft der gasten. De keeper krijgt waarlijk warme handen. Deze doelverdediger is er echter een uit het goede hout gesneden, want hij weet alles te houden. Een beschei den 42 overwinning voor V.C.L. had de verhouding heel goed weergegeven. Met blijdschap geven wij ken nis van de geboorte van onzen Zoon, Bernard Johan, C. BIESHEUVEL. T. BIESH EUVEL van Herwerden, Nieuwe Niedorp, 15 Mei '37. Getrouwd: C. SCHENK en M. SCHENK—Rens, die, namens wederzijdscbe Ou-? ders, hun hartelijken dank be tuigen voor de. zeer vele blijken van belangstelling, bij hun Hu welijk ondervonden. Anna Paulowna, Mei 1937. Gevraagd: Een PAARD v. d. HOOIBOUW, door J. STAPEL Szn., „Grens- hoeve", Sijbekarspel. Te koop: BESTE TREKBOK, mooi rw. hondje en een zwaar auto-onderstel, voor alles ge schikt. D. v. d. BEL, Winkel. RECTIFICATIE RAADSEL 15 MEL Bij dc opgegeven lettex'grepen van het lettergrepenraadsel staat in de onderste re gel 2 maal ton- Dit moet zijn tontok. De versregel is, zooals de lezers begrepen zullen hebben van Staring. V.C.L.-adsp.Oudendijk-adsp. 2—7. Dc adspiranten hebben het er goed af gebracht, want'Oudendijk is veel en veel sterker dan V.C.L. De O.-jongens waren veel gro'oter van stuk dan de V.C.L.-adspi- ranten cn hoewel Druif z'n doel behoorlijk verdedigde, kon hij niet verhinderen, dat hij 7 maal gepasseerd werd. Hiertegenover stelde V.C.L. toch nog twee doelpunten. V.C.L.-veteranen. V.C.L. feit thans eok een veteranen-club. Oud-voetballers en zijn die in deze sport be langstellen gingen tot de oprichting bier van over. De trainer der V.C.L.-e! ft allen de heer Beukman, belast zich ook met de training van de veteranen. We kunnen dus, wanneer zij met. de a.s. kermis hun eersten wedstrijd spelen, gerust zijn, dat zij in prima conditie zijn. WIERINGEHMEER EEN ECHTE KUNSTMOEDER Eenige jonge konijntjes van den fohker J. v. d. Berg te W. Werf, verloren plotseling hun moeder, terwijl dc jonge nog hulpbe hoevend waren. Geen nood; men besloot een zuigflesch klaar te maken voor de jonge langoortjes. Al ruim een week zijn de re sultaten opperbest, zoo zelfs dat de jonge diertjes zich volkomen vertrouwd vqelen met hun kunstmoeder. STILLE PINKSTEREN. Gedurende de Pinksterdagen zijn ook thans tal van bewoners per autobus, aulo of ander vervoermiddel naar eigen home getrokken. Dit brengt vanzelfsprekend wat meer kalmte in het dorpsleven. Gelukkig echter was het bezoek aan den polder op 2c Pinksterdag van buiten af nog al beduidend daar velen aangelokt werden door het mooie weer. M1DDENMEEB POLITIE Verloren: Pakje inh. „Tweka" jongens blouses, op den weg SlootdorpM. Meer. Bij terugbez. volgt belooning. Inl. politie Middenmeer. KOEDIJK De heer G. Sietsma, Onderwijzer alhier is als no. 1 van de voordracht benoemd als onderwijzer aan School no. 3 te Bever wijk. POSTDUIVENVEREENIGING. De postduivcnvoreeniging ..Het Oude Slot" hield Zondag den 16en Mei 1937 een vlucht van Gouda. De uit9lag was: IL Sfenk 1. 4. 10 cn 11; Jm. Bankert 2, 8; Gebr. Faber 3; W. de Boer 5; H. Domper 6; P. G. de Boer 7, 9. WOENSDAG 19 MEL Ned. Herv. Gemeente. Dirkshorn, nam. 2.30 uur, Ds. de Leeuw, Huwelijkswijding. ALKMAAR, 15 Mei. Aardbeien 0.26—0.39. asperges f 0.17—0.33, bloemkool I f 12—17.50, bloemkool II 7— 10. kropsla f 2.605.90. komkommers 0.50 li.50. postelein 0.76—1.06. rabarber 3:70, raapstelen 1.90—2.10. radijs 2.50—3.10. sel derie 1.50, spinazie 0.71—1, tomaten 26—33 ct., waschwortelen 4!50—6.50, witlof I f7 f 10. ALKMAAR. 15 Mei. N.V. Eierveiling voor Hollands Noorder kwartier. Aanvoer: 265.000 kipeieren: 56 —58 Kg. 2.502.55 58-60 Kg. 2.55—2.65, 60-62 Kg. 2.60-2.85, 02—64 Kg. 2.75-3, 6466 Kg. 2.85—3.25,. per 100 stuks. PURMF.REND. 18 Mei. Veemarkt. Koeien, totaal 025 sfuksS 150 vette koeien 02—69 ct. per Kg., gelde- koeien f 145—220. melkkoeien f 150—280. 12 paarden f 100180. alles per 9tuk, 16 vetfo kalveren 3060 ct. per Kg., 650 nuchtere kalveren f 4—15 per stuk, 225 vette varkens 4650 ct. per Kg., 41 maeere varkens f 16— 32. 450 biggen f 10—16. 350 schapen f 15—30, 115 bokken f 415, 700 lammeren f 10—15, alles per stuk BROEK OP LANGEXDIJK. 18 Mek Rabarber 1.90-2. sla 2—2.90. D. witte kool 5.20-5.30. bloemkool 12.10—14. f 750. 2e soort f 5.20, Tomaten A 52.—. C 41.—. NOORDSCHARWOUDE. 18 Mei. 1700 kg. Deensche witte kool f 4.80—f 490

Schager Courant | 1937 | | pagina 3