Landstitel H.R.C. slaat Excelsior bij Ajax of Feyenoord 't Gooi en H.R.C. Kampioenschap van Nederland K*N+V+B*~ Beker Hilversum gelijk N.H.V.B. Feijenoord- Go Ahead 2-0 Ajax-Be Quick 2-1 T^celAibnaaA slaat de eerste klasser Excelsior Eindstrijd gaat tusschen Ajax en Feyenoord. Den eersten Pinksterdag is er antwoord gegeven op de vraag, tusschen welke clubs het uiteindelijk gaan zal wat het behalen van den titel van Kampioen van Nederland be treft. Zoowel Ajax als Feyenoord zijn er n.1. in geslaagd hun wedstrijd te winnen, de Amsterdammers met 21 van Be-Quick en de mannen uit de Maasstad met 20 van Go-Ahead. Door deze uitslagen zijn practisch gesproken alle drie provinciale kampioenen uit den strijd en gaat het nog slechts tus schen de beide Westelijke kampioenen. Nog steeds gaat Ajax aan den kop en daar zij 2 punten voorsprong op haar Rotterdamsche rivale heeft, staat zij er natuurlijk het beste voor. A.s. Zondag wordt gespeeld Ajax Feyenoord en het resultaat van dezen titanen kamp zal vrij zeker van beslissend karakter zijn. Dat wordt wat! De situatie is als volgt: Ajax 6 5 O 1 IS—IO 10 Feyenoord 6 4 0 2 15—7 8 Be Quick 6 3 0 3 II—11 6 Go Ahead 6 2 0 4 7-9 4 PSV 6 1 0 5 IO-19 2 Om een plaats in de eerste klasse Beslissingswedstrijd 't GooiHilversum Hilversum is er ten tweede male in ge slaagd van RCH te winnen, ditmaal met 74, zoodat de twee plaatselijke kampioenen zich thans gaan voorbereiden op een beslissings wedstrijd, waarin uitgemaakt moet worden, wie van hen het volgend seizoen in de eerste klasse zal uitkomen. Deze wedstrijd moet op neutraal.terrein gespeeld worden, waarvoor Utrecht wel in aanmerking zal komen. De eindstand is: t Gooi 4 2 i i 12—6 5 Hilversum 4 2 I I 1111 5 RCH 4103 9—15 2 Willem II en MVV winnen. De promotie/degradatiecompetitie in het Zuiden is begonnen. De eerste wedstrijden leverden een overwinning voor de thuisclubs op. Hier zijn de uitslagen: Willem II—Miranda 4—1 MWf no. laatst le klasse)Middelburg 30 Een protest. We zouden haast geschreven hebben: „WVV's kansen stijgen", maar dat is nog niet zeker, want de uitslag van FrieslandHeeren veen (22) kan nog gewijzigd worden, daar de eerste klasser protest heeft aangeteekend. Voorloopig is er dus van de situatie weinig te zeggen, afgewacht dient te worden, wat de protestcommissie doet. Mocht de uitslag 22 blijven, dan is Friesland gedegradeerd (de 4e eerste klasser in successie!) en heeft WWV in den laatsten wedstrijd tegen Heeren veen (te Heerenveen) genoeg aan een gelijk spel om de eerste klasse weer te betreden. De stand is n.1., het protest buiten beschou wing gelaten, aldus: W.V.V. 3201 8—3 4 Heerenveen 3 1 x 1 78 3 Friesland 4 1 x 2 6—10 3 Promotie'degradatie res. tweede klasse ZFC III wint van Alcmarla II. In Alkmaar heeft het derde elftal van ZFC de tweede overwinning in successie in deze promotic/degradatiecompetitle behaald. Na dat z(j eerst Helder II verslagen had, won zij thans met 21 van Alcmaria II. In Heider- kringen is men er niet zeker van of er twee clubs zullen promoveeren; eigenaardig, dat een club. die er zulke groote belangen bij heeft, niet precies op de hoogte ls. O. i. gaan er twee over en is onze zienswijze juist, dan is de promotie van ZFC Til reeds een feit geworden, daar Alcmaria II en Helder II beiden de 4 p'aifam, welke de Zaandammers t/'.ans bezitten, niet kunnen overtreffen, wel één van hen. De stand is: ZFC III 2200 6—3 4 Alcm. V. II 20x1 23 1 Helder II 20x1 3—5 1 HRC bij de laatste acht! Opnieuw kunnen we gewag maken van een schitterende prestatie van de Heldersche Racers. Uitkomend in de vijfde ronde van de wedstrijden om den K.N.V.B.-Beker, speelden zij gisteren op eigen terrein een uitstekenden wedstrijd tegen het, op linksbuiten Manssen na, volledig zijnde Excelsior, de bekende eerste klasser uit Rotterdam. Na een spannendcn, emotioneelen en we derom doelpuntrijken wedstrijd, wisten de roodjakken met 64 te winnen, waardoor zij dus de eerste klasser uitschakelden en zich zelf b\j de laatste acht plaatsten! Dit opmer kelijke resultaat, wat reeds druk besproken is en nog zal worden, werd op verdiende wijze verkregen. De eerste klassers vielen welis waar tegen (D.O.S. speelde beter), maar het is best mogelijk en wij vinden dat zeer aan nemelijk, dat zij door het spel van de tweede klasser geheel uit hun gewone doen zijn ge bracht. De Rotterdammers werden vooral op „tempo" geslagen en daarnaast op Ausdauer, twee belangrijke factoren, welke trainer Leavy er zoo prachtig bij zijn pupillen inge stampt heeft. De voorhoede was voorts weer schotvaardig als de laatste maanden steeds het geval is en daarmede is de Heldersche zegepraal wel verklaard. Wie zal H.R.C. in de volgende ronde ont moeten Wie het ook is, we achten haar by voor baat niet kansloos, want de praktijk heeft ons gisteren gelijk gegeven: de roodjakken zijn momenteel eerste klasse-fahig! We hebben hier nog enkele andere beker uitslagen, waaruit blijkt, dat Excelsior niet de eenige eerste klasser is geweest, welke gisteren geëlimineerd werd. Zoo won Kinheim van de Zuidelijke eerste klasser Roermond met 31 en sloeg Spartaan Veendam met 10. Dan waren er twee „all-eersteklas" wed strijden, n.1. Hermes-D.V.S.Eindhoven 33 en LeeuwardenTubantia 52. C.V.V. be reikte slechts door gelijk spel tegen Fortuna (11) de volgende ronde. COMPETITIE. Adsp. R.: Succes aHRC b 31 Adsp. U: Cocksdorp a—Texel a 06 RAUCH-BEKEB. District Den Helder, derde ronde: Helder 1—Helder 2 6—1 District Drechterland, derde ronde: Hollandia 1Schagen 1 20 GOUDEN KRUIS. Disrict Den Helder, Groep 2, tweede ronde: Oudesluis 1Wieringerwaard 1 32 De bovengenoemde Rauchbeker-uitslagen gelden in beide gevallen als resultaten van districtsfinales. Door de 61 zege van Helder 1 op haar tweede elftal vertegenwoordigt het eerste elftal der witjakken het district Den Helder verder en heeft zich een plaats ver worven in de demi-finale van geheel Noord- Holland. Die demi-finale wordt gespeeld op het terrein van de club. die winnaar wordt van het district Zaanstreek. Het is echter nog lang niet te zeggen, wie dat zal worden. Er zyn n.1. nog 6 elftallen aan: Verkade, Zaan- landia, KW, Purmcrsteyn 2, WFC 2 en ZVV 2. Hollandia werd door een 20 zege op Scha gen, in de laatste 20 minuten verkregen, winnaar van district Drechterland. De Hori- neezen boffen geweldig, zooals we al eerder schreven, want ze kunnen nu verder op hun lauweren rusten totdat Helder en de Zaansche matador het uit hebben gevochten, De win naar van dit laatste duel komt n.1. in Hoorn by Hollandia de al-Noord-Hollandsche finale spelen. Oudesluis heeft met 2 invallers voor Geerligs en Nannes met 32 van Wieringerwaard ge wonnen voor het Gouden Kruis. W. miste Rob, Saai en Hermans. Men fluistert dat W., ge zien haar zware kampioensprogramma en de athletiekliefhebberij van enkele spelers, dit resultaat niet ongaarne zag tot stand komen. In ieder geval heeft Oudesluis de eer de kampioen te hebben geslagen. Oudesluis is meteen winnaar van groep 2 District Den Helder. Stammes c.s. hebben nu af te wachten, wie winnaar van groep 1 zal worden. Om dit uit te maken moeten de win naars van Callantsoog 1Watervogels 2 en Cocksdorp 1BKC 2 elkaar eerst ontmoet hebben. B(j de adspirantenuitslagen voor de ge wone competitie valt de 31 zege van Suc ces a op HRC b op. Helder I-Helder II 6-1 Een slappe wedstrijd. Voor de weinige voetballiefhebbers, die len Pinksterdag den wedstrijd Helderl—Helder 2 bijwoonden, is deze stryd een teleurstelling geweest. Hier was in de allereerste plaats het slappe en van weinig animo getuigend spel van Hel der 2 debet aan, terwijl bovendien beide elf tallen met een aantal invallers opgesteld moesten worden. Dat Helder 1 de overwinning behaald heeft, heeft z\j te danken aan het enthousiaste en vaak goede spel van enkelen, zooals Kiese- wetter en Trap. Gedurende het eerste half uur van den strijd is Helder 1 voortdurend in de meerderheid ge weest. maar doortastend spel van de voor hoede ontbrak, waardoor geen doelpunten ge scoord konden worden. Eindelijk wist invaller Vaiï den Bogaarde, die een zeer goeden wed strijd speelde, een voorzet van Wieren onhoud baar langs Kubbe te schieten. Een paar minu ten later heeft dezelfde speler succes met een vliegend schot na een mooien voorzet van den rechtsbuiten. Het sterke Helder 1-offen- slef wordt zoo nu en dan onderbroken door slechte aanvallen van het tweede, de aanvals- linie van het tweede is niet opgewassen tegen de sterke verdediging van Helder 1. Vlak voor de rust weet Vermeulen den stand nog tot 30 op te voeren. De tweede helft was een getrouwe herhaling van de eerste, alleen kwam er nu nog bij, dat verschillende Helder 2 spelers het wel ge loofden en hierdoor kreeg Helder 1 keer op keer opgelegde kansen, die echter niet benut werden. Van den Bogaarde wist Kubbe voor de vierde maal te passeeren, terwijl Wieren no. 5 voor zijn rekening nam. Nadat Van den Bogaarde nogmaals gedoelpunt had, floot scheidsrechter Augustejjn voor de laatste maal. VARIA. Bon Is ftalWest Ham United 14 DuitschlandDenemarken 80 Bios-BoysHarmonie 53 Weer 2 fouten van Leo Halle. Ook de derde thuiswedstrijd van Feijenoord in de kampioenscompetitie in net nieuwe sta dion heeft zich in een bijzonder groote belang stelling mogen verheugen, want toen scheids rechter Boekman precies om twee uur Feijen oord en Go Ahead liet aantreden, waren er ruim 40.000 toeschouwers aanwezig. Het zag er aanvankelijk naar uit, dat het publiek van een interessanten wedstrijd met weer voor treffelijk spel van de thuisclub getuige zou zijn en toen na 8 minuten Vente den Rotterdam mers de leiding gaf, was de algemeene ge dachte, dat het opnieuw op een groote over winning van Feijenoordl zou uitdraaien. Maar zij, die aldus dachten, kwamen spoedig tot de conclusie zich te hebben vergist, want na de eerste tien minuten, die werkelijk perfect voetbal hadden te zien gegeven, werd het peil al spoedig minder, om na een half uur zelfs bedenkelijk te zakken. Feijenoord was welis waar over. het algemeen een tikje sterker, maar haar voorhoede, hoe goed ook gesteund door de middenlinie, waarin Van Heel uit blonk, doch ook Kuppen prachtig werk liet zien, kon niet voldoende op gang komen. En daar kwam bij, dat Jan Halle bij Je bezoekers van stonde af aan het er als spil opgezet scheen te hebben Vrauwdeunt en Vente zoo scherp mogelijk te bewaken. Natuurlijk kwa men zij toch snel langs hem heen, maar dan vonden zij Goldenbeld en Eysink op hun weg, die er voor zorgden, dat doelman Halle het niet al te moeilijk had. Kwam hij in actie, dan maakte de nationale doelman echter niet steeds een voor honderd procent betrouwbaren indruk. Hij liet enkele ballen vallen en aan een dergelijke fout had Vente het dan ook te danken, dat hy reeds zoo kort na den aan vang Feijenoord de leiding kon geven. De thuisclub mocht van geluk spreken, dat zij by de rust dien voorsprong nog bezat, want ter wijl haar zelf niet veel gelegenheid meer ge boden werd om doelpunten te maken, kreeg de voorhoede van Go Ahead, daar de achter hoede van de thuisclub lang niet altyd even zeker van haar zaak was, zeker wel drie ge makkelijke kansen om Van Male te passeeren. Maar hoe aardig de voorhoede van Go Ahead ook soms combineerde, als het op afwerking der aanvallen ..ankwam, was het met het schieten doorgaans treurig gesteld. Wanneer Vente de kansen had gehad, waarmede Koop man en Terbeek geen raad wisten, dan zou Halle meer dan éénmaal voor de rust zijn ge passeerd. Na de hervatting pakte Feijenoord de zaken dadelijk zoo energiek aan, dat het er op leek, of zij toch nog haar slag zou slaan. Maar ook dat gebeurde niet. Want de verdediging van Go Ahead, kranig terzijde gestaan door Jan Halle en Roelofs. laatstgenoemde stak bepaald Van Heel naar de kroon, gaf nagenoeg geen kans. En kwam er een bal in den doelmond, dan stond Halle steeds op de juiste plaats. Go Ahead moest het in deze periode voornamelijk van snelle uitvallen hebben, welke doorgaans knap geleid werden door De Vries. Wat deze echter ook deed, het binnentrio van de be zoekers bleef onmachtig om de aanvallen' in een doelpunt om te zetten, hoewel er zich Eerste klasser incasseert een verdiende nederlaag Een interessant en spannend tref fen. Mooie doelpunten. Ook de vyfde ronde van den K.N.V.B.-beker heeft HRC, onze kranige 2e klasser, overleefd. Met de cijfers 64 werd een verdiende zege bevochten op Excelsior, één van de 7 Rotter damsche le klassers. Het is een ontmoeting geweest, die naast periodes van hoogstaand spel, opviel door veel spanning en emotie en een hoog tempo, vooral van HRC- zyde. Er bestond voor deze ontmoeting zeer veel belangstelling: het mooie weder droeg hier na tuurlijk het zijne toe bij. AI met al kan hier getuigd worden van een zeer bewogen en interessante krachtmeting, waarin dooreengenomen de thuisclub den toon aangaf, het samenspel en 't schot beter waren dan dat van Excelsior. In de achterhoede werd weliswaar een paar maal behoorlijk gemist en deugde ook de opstelling wel eens niet, aan den anderen kant hebben de backs ook weer veel goed gemaakt door hun resoluut in grijpen en wegwer ken. Een uitblinker was Stolk, die ber gen werk verzet heeft, maar ook alle an deren een pluim op den hoed voor dit uit nemend resultaat. Naast Stolk aan De Jongh in de eerste plaats! In de Excelsior- ploeg zaten in de voorhoede een paar goede krachten (linksbinnen, mid- voor en rechtshalf), G. Stolk. was de centerhalf een ware terrier, de keeper niet al te zeker (wan neer hy het te druk kreeg), en waren de achterspelers zonder bepaald uit te blin ken. toch ook hun plaats waard. De meesten muntten uit in het koppen, waar veel werk van gemaakt werd. Het krachtsverschil zat in hoofdzaak in het tempo, waarin HRC de meerdere was. DE WEDSTRIJD. HRC leidt na S minuten spelen met 20. Zymni doet den aftrap en HRC zet er onmiddellijk een vliegensvlug tempo in. Reeds deze aftrap is sensationeel, want als Sanders den bal toegespeeld wordt, lost hy een vin- nigen schuiver, die voor langs den doelman in den uitersten benedenhoek belandt (01). Als even later weer van links de bal voor den doelmond wordt geplaatst, is het zoowaar weer Raclng's rechtsbuiten, die, goed opge steld als hij stond, met een kopbal den stand op 20 bracht. Er was nauwelyks 3 min. gespeeld. Excelsor vermocht zich niet los te heusch wel eenige kansen hebben voorgedaan. Het was duidelijk, dat toen Feijenoord op vry fortuinlijke wijze een doelman van de kwaliteiten van Halle had toch eigenlijk het schot van Kuppen moeten keeren den voor sprong vergrootte, de strijd in haar voordeel beslist was. Gezegd dient te worden, dat Go Ahead ook in het allerlaatste gedeelte geen moment den moed heeft opgegeven, maar haar spel miste te zeer die eigenschappen, welke tot succes kunnen leiden. Feijenoord behaalde aldus een 20 overwinning, maar de billijkheid eischt te erkennen, dat zij op nog al gelukkige wy'ze aan de door haar gemaakte doelpunten gekomen is. Over het geheel geno men was het spel van Feijenoord stellig niet veel beter dan dat van de bezoekers, maar het geluk lachte de thuisclub meer toe en dat blijft bij voetbal nu eenmaal een factor, waar mede men rekening dient te houden. Een kleine, maar volkomen ver diende zege der Amsterdammers. Voor een groot aantal toeschouwers er bevonden zich 20.000 belangstellenden in het Ajax-stadion heeft Ajax met 21 van Be Quick gewonnen, een kleine, maar volkomen verdiende zege der Amsterdammers. Een 21 uitslag zou tot de conclusie kun nen leiden: het zal er wel danig gespannen hebben. Maar met uitzondering van het twee de kwartier na de rust, heeft Ajax in deze ontmoeting een duidelijke meerderheid gede monstreerd, een overwicht, dat by wijlen zóó groot was, dat de Groningers er eenvoudig niet aan te pas kwamen. Inderdaad 21 beteekende geen indrukwek kende zege, maar de verhouding in hoek schoppen uitgedrukt was 143 ten gunste van de thuisclub. Deze getallen bewijzen zon der meer, dat het Be Quick-doel een groot aantal malen in gevaar is geweest. En indien men nog bedenkt, dat Wachters Jr. zeer veel ballen uit zijn doel heeft gehouden, dat voorts ontelbare keeren schoten over de lat scheer den of juist naast de palen vlogen, dan zal ook de meest chauvinistische Groninger moe ten toegeven, dat de Noordelijke kampioenclub hoogst tevreden met den uitslag mag zijn. In de eerste helft domineerde Ajax zóó sterk in het veld, dat de aanvallen der be zoekers tot een minimum beperkt bleven. Het Be Quiclc-elftal verdedigde sterk, de midden linie besteedde al haar aandacht aan de de fensie. Het gevolg was een groote gaping tusschen deze beide linies en de voorhoede-en aangezien het wegwerken in de meeste ge vallen zeer slordig geschiedde en de bal daar bij gewoonlijk bij een Ajaxied terechtkwam, ontstond er een groote druk op het Groning- sche doel, waarvan tenslotte slechts één doel punt het resultaat is geweest. Immers, de goal, welke aan Ajax de leiding gaf, was reeds enkele minuten na het begin gemaakt, voordat er nog van een groot overwicht der Amsterdammers sprake was. De groote fout van Ajax was de onproductiviteit van den aanval. Een 40 of 50 voorsprong met rust had normaal geweest, gezien de krachts verhouding der beide elftallen. Ajax speelde in die eerste drie kwartier een klasse beter, Byl scoorde haar 2e doelpunt. De goede moraal kwam, toen een kwartier na de rust Ajax verslapte, in de ploeg, die tot op dat moment weinig of niets gepresteerd werken, alles wees er op, dat de le klassers door dezen verrassenden achterstand leelijk uit hun doen waren. Feit is, dat de roodjes langen tijd een sterk overwicht hadden, niet tegenstaande het hooge tempo allengs wat begon te verflauwen. De voorhoede was steeds in actie en het gevaar was niet van de lucht. Goed doelverdedigen en het met man en macht verdedigen, zy het menigmaal ten koste van een hoekschop, waren oorzaak, dat de stand tot 10 min. voor de rust nog steeds onveranderd was. Intusschen was de Rotterdamsche voor hoede niet werkloos geweest, zoo was Dijks hoorn eenmaal genoodzaakt een bal na een hard ingezonden schot op corner te keeren, terwijl na 17 min. spelen de Excelsior-midvoor met een waren kogel bijna succes had. De stand wordt geljjk. Juist 10 minuten voor de pauze was het de linksbinnen van Excelsior, die na een goe den aanval den achterstand wist te verklei nen met een magnifieken kopbal. En twee minuten later ontstond wederom uit een kop bal, nu van den middenvoor, de gelijkmaker, 2—2. De Racing-aanval onderneemt vanaf den aftrap een vliegensvlugge aanval op het vijandelijk doel, backs en keeper zyn reeds gepasseerd, dan een schot. Reeds een algemeen gejuich langs de lijn, maar juist toen de bal de doellijn zou passeeren, had één der achter spelers zich prachtig hersteld, was terugge- loopen en wist den bal nog te keeren. Een der vele bewogen momenten uit dit treffen! Dissel wil het dan over doen, maar zijn attaque werd op werkelijk fraaie wyze ge stuit door den rechtsback. De resteerende minuten verloopen in een overwicht van de bezoekers, en tot tweemaal toe is Dijkshoorn genoodzaakt zijn talenten te toonen. Rust 2—2. De 2e helft. Nog 6 goals. De tweede speelhelft was haast nog boeien der dan daarvoor. Het talrijke publiek leefde geheel mee en daar het nu een meer verdeeld spel was de aanvallen wisselden elkaar in goede regelmaat af won de vertooning nog aan interesse. HRC schiep zich de meeste kansen en was door haar betere middenlinie, die er flink achter zat, gevaarlijker. Maar dat neemt niet weg, dat tot 10 minuten voor het einde de uitslag nog volkomen onzeker was. Eerst was het Hoogendijk, de remplacant van Kuiper, die reeds na 2 minuten zijn club de leiding hergaf. Hij ving een weggewerkten bal op en zette onhoudbaar in; maar toen er 10 min. gespeeld was, had Excelsior uit een corner den stand wederom gelijk gemaakt (33). Hierop antwoordde HRC door middel van den vurigen De Jong. die na een felle scrimmage voor het doel, het leder wederom irf de touwen joeg. Maar na 25 min. spelen maakten de gasten voor de derde maal ge lijk! Zoo bleef het 44, totdat er nog 10 min. te spelen waren. HRC werd toen weer iets sterker en eerst Sanders en daarna Zymni brachten uit doelworstelingen den eindstand op 64. Zeven minuten later floot de heer Schlüter voor het laatst. Naar wy vernemen wordt a.s. Zondag op het H.R.C.-terrein de beslissingswed strijd TexelAlkmaar gespeeld. had. De Groningers vatten moed, pakten geestdriftig aan, verhoogden het tempo en kwamen langzaam maar zeker in hun gewone spel, daartoe in de gelegenheid gesteld door een vooral na het doelpunt van Willy Blijham nogal nerveus spelend Ajax. De spanning, een uur lang afwezig, was plotseling terugge keerd. Wel duurde het overwicht der Gronin gers slechts een kwartier en waren de Ajaxie- den in het laatste gedeelte weer meer in den aanval, maar het onzekere omtrent het eind resultaat bleef. Ajax maakte nog een derde doelpunt, ten onrechte door den heer Twister-' ling geannuleerd. Zoo won Ajax deze ontmoe ting met benauwde cijfers, maar alleszins ver diend! V riendschappelij ke wedstrijden Helder comb.Heldersche Boys 26. Helder 6Heldersche Boys 2 24. Beide' Pinksterdagen zijn door de Boys be nut en in beide wedstrijden wisten de blauw- witten te zegevieren. Op den eersten dag speelden de reserves tegen het zesde elftal der withemden, en behaalden een verdiende overwinning. Voor de rust waren de Boys sterk in den aanval en dat de rsut met een slechts 20 voorsprong inging, vindt zyn oorzaak in de schotloosheid der voorhoede. Bij de hervatting van het spel deed zich een komisch geval voor; de Boys-spil kreeg den bal toegespeeld en was in de veronderstel ling, dat men nog aan het doeltrappen was, daar hij den aftrap niet had gezien: met een schitterend schot via den binnenkant van den paal passeerde hij zijn eigen- doelverdedigec. Een dergelijk doelpunt zal wel een unicum zijn in de voetbalwereld! Als de H.B.-rechts- binnen die den voorsprong vergroot. Met de per er 31 van heeft gemaakt, is het Helder, welke op gelijke wijze den achterstand ver kleint, maar wederom is het de Boys-rechts binnen die den voorsprong vergoot. Met de blauwwitten in den aanval laat scheidsrechter Blom inrukken. Tweeden Pinksterdag speelde een proef- eerste-elftal tegen een Helder-combinatie be staande uit spelers van 3, 4 en junioren en wisten een flinke en verdiende overwinning te behalen. Daar Schotting te elfder ure ver hinderd was, speelden de Boys het eerste half uur met 10 man, waarna Kelder zijn plaats kwam innemen. Reeds vrij spoedig na den aanvang wist Held. Boys de leiding te nemen door een mooi schot van haar midvoor. Hel der wordt geleidelijk aan sterker en weet dan ook haar achterstand in een 21 voorsprong om te zetten. Als de invaller is verschenen gaat aanvoerder Blom in de voorhoede, de Boys weten het spel weer naar de Heider- helft te verplaatsen en reeds vrij spoedig weet de linksbuiten de partijen op gelijken voet te brengen, met welken stand het einde der .eerste helft aanbreekt. Het eerste kwartier na de hervatting zijn beide partijen om beur ten in den aanval, doch hierna volgt een stevig offensief der blauwwitten. dat wordt uitgedrukt in een tweetal doelpunten van den linksbinnen. Toch zijn de doorbraken van de withemden gevaarlijk en tweemaal keerde de bovenlat een hard schot van den midvoor, terwijl ook keeper Clowting een paar maal keurig redding bracht. De laatste periode van den strijd is v.eer voor Held. Boys en door middel van den linksbuiten en rechtsbinnen weten zij den voorsprong te vergrooten. Spoe dig hierna klinkt het eindsignaal van scheids rechter Freeke. Het was een matige wed strijd. welke in de beste verstandhouding ge speeld werd. Gymnastiek Drielandenwedstrijd te Oostende De Belgen winnen. Oostende, 17 Mei. De hier ter stede gehou den drielanden-wedstrijd tusschen België, Luxemburg en Nederland, vertegenwoordigd door de keurturnploeg van het K.N.G.V., is door de Belgen gewonnen met een totaal puntental van 873.95. Luxemburg eindigde op de tweede plaats met 840.75 punten, terwijl Nederland als derde 806 punten verzamelde. In het persoonlijk klassement werden de 3 beste Hollanders als volgt geklasseerd: 8. Kok (Nederland) 139.15 pnt. 9. Molenaar (Nederland) 137.05 pnt. 10. Keyzer (Nederland) 135.95 pnt. Schaken HOLLAND—ENGELAND 10'/2—0"/2. De tijdens de Pinksterdagen gehouden schaakmatch tusschen de tientallen van Ne derland en Engeland werd met 10i£9% dbor Nederland gewonnen. Dr. Euwe en De Groot wisten hun beide partijen te winnen. Wandelsport KRANIGE WANDELAARS. Een groep van 24 Nederlansche wandelaars heeft met succes, dus zonder uitvallers, een wandelmarsch BrusselRotterdam over een afstand van 152 km volbracht. Deze afstand werd, de rustpauze's meegerekend, afgelegd in ongeveer 27 uren Inderdaad een opmerkelijke prestatie! Wielrennen Trainingsrit voor D.O.K. len Pinksterdag hield D.O.K. een trainings rit over 81 km. We zagen na bijna een jaar rust C. Hol lander weer aan den start verschijnen. Na een spannende race kwamen Zoons en C. Hollander te zamen aan het eind. Hollander bleek in de sprint te sterk voor Zoons en sloeg deze met 1 y2 lengte. De uitslag van de A-klasse was: 1. C. Hollander. 2. F. Zoons, op 2!£ min., 8. P. Hollander, 4. G. Lubsen. B. klasse: 1. M. v. Leeuwen, 2. D. 3. J. de Boer, 4. Leenaars.

Schager Courant | 1937 | | pagina 6