Het Italiaansche koningspaar te Budapest De hervorming van het Amerikaansche Hooggerechtshof „De Wereld in één dag" Een talenwonder op de Parijsche tentoonstelling De autobanden in Duitschland worden duur Krachtproef voor de Donaulanden De amnestie der Flaminganten Hitler's keel onder het mes Japan's politieke crisis spitst zich toe Het huwelijk van den Hertog van Windsor Heliumbron in Midden-Nebraska Tsa De kwestie op een dood punt door 't ontslag van v. Devanter. Zal Roosevelt zijn plannen hand haven? Doordat de juridische senaatscom missie de plannen van president Roosevelt tot hervorming van het Hooggerechtshof, waarbij deze be oogt, dit instituut een meer voor uitstrevende richting te geven, heeft verworpen, is een nieuwe phase in deze, reeds geruimen tijd aan den gang zijnde kwestie, ingetreden. Nu een der oudste conservatieve rechters van 't Hof, v. Devanter, ontslag heeft geno men, is men van oordcel, dat het instituut eigenlijk automatisch wordt, tot datgene, wat Roosevelt beoogt; deze heeft immers de bevoegdheid een geestverwant als rechter in de plaats van v. Devanter te benoemen, waardoor liet aantal vooruitstrevende rech ters zou worden gebracht van 3 op i. De uitslag van de stemming in de juridische senaatscommissie, waar de voorstellen van den president met tien tegen acht stemmen zijn verworpen, is nauwkeurig overeen komstig de verwachtingen. Het verrassende ontslag van v. Devanter echter, vlak voordat de juridische senaatscommissie bijeenkwam, gaf aanleiding tot overweging of tusschcn heide feiten cenig verhand gezocht moest worden. Voor de commissie bleek het ont slag althans geen wijziging in haar voorge nomen houding mede te brengen. Men meent echter, dat liet eenige uitwerking kan hebben in den senaat, waar twintig le den nog niet in het openbaar hun meening ten aanzien van de plannen van den pre sident hebben kenbaar gemaakt. Senator F.dward Burke, democraat uit Nebraska, en leider van de oppositie in de juridische commissie, zeide, dat de actie van de com missie het einde beteckcnt van Roosevclts wetsvoorstel. De stemming spreekt voor zich zelf; bepalingen van den president ten aanzien van het Hooggerechts hof zijn volmaakt overbodig gewor den. In den senaat zal de kwestie wel het onderwerp van vurige debat ten vormen, maar eigenlijk is deze aangelegenheid al dood. Het betee- kent een groote overwinning voor het Amerikaansche regccringsstel- sel." De tegenstanders in het congres van pre sident Roosevclts wetsvoorstel tot reorgani satie van het Hooggerechtshof hebben Dins dagavond voorspeld, dat het aftreden van rechter van Devanter er toe zou bijdragen deze voorstellen tc doen verdwijnen. Aanhangers van de regeering echter beweerden, dat van Devanters aftre den zonder eenige uitwerking zal blijven en dat Roosevelt desondanks zijn reorganisatieplan nog niet van de baan acht. Hij zou zijn voorne men handhaven, dat. in ieder geval de vijf overige raadshceren hoven dc 70 jaar als rechters van het Hoog gerechtshof aftreden. President Roosevelt heeft geweigerd, den journalisten te antwoorden, die hem naar aanleiding van het aftreden van rechter van Devanter en dc verwerping door de juridi sche senaatscommissie van het plan tot hervorming van het Hooggerechtshof waren komen interviewen. In leidende democratische congreskringen heeft men niettemin vertrouwen in het uit eindelijk succes van den president. China legt spoorwegen aan Meer dan 5000 mijl in de volgende vijf jaren. In China zullen in dc volgende vijf jaren 5075 mijl nieuwe spoorwegen worden aange legd, indien althans liet door generaal Tsjang Kai Sjek uitgewerkte plan met suc ces ten uitvoer zal worden gelegd. Dit plan heeft in het gehecle land sterk de aandacht getrokken, daar het China in de volgende vijf jaren spoorwegen zal ge ven over vrijwel dezelfde lengte als in een periode van 50 jaren voorafgaande aan 1935 werden aangelegd. Aangezien dc verschillende gebieden van het land in het nieuwe spoorwegnet zullen worden opgenomen, verwacht men een ver- gaanden invloed van den politleken herop bouw en op de ontwikkeling der verkeers- mogelijkheden in China. Wat gebeurde er op 27 Sep tember 1935? Het op initiatief van Maxim Gorki sa mengesteld hoek „De Wereld in één Dag" is in Leningrad gedrukt. Het gehcele mate riaal, dat in dit hoek is vervat, behelst de gebeurtenissen welke zich in de wereld in den loop van een dag en wel op 27 Sep tember 1935. hebben afgespeeld. Het boek is 70 gednikte pagina's groot en bevat bijdragen van schrijvers journalisten en ge leerden uit verschillende landen. Het krijgt een oplaag van 20.000 exemplaren. Op 27 September 1035 was het conflict Italië— Abessinië nog niet uitgebroken; hoewel men in couranten van dien dag wel berichten kan vinden over mobilisaUctocbc- reidselen in Italië en Abessinië. Als de gebeurtenissen van één enkelen dag al 70 pagina's beslaan hoe dik zou dan wel een boek worden, dat dc dagclijk- sche gebeurtenissen na 27 September zou bevatten! Er is al gesproken over de organisatie van het. gidssenwezen op de tentoonstelling Parijs '37. Om beunhazerij te voorkomen zijn «le candidaten aan een examen onderworpen Voor het eerste, aldus de N.R.Ct., hadden zich o.a. drie Xederlandsche dames aange meld, die geslaagd moeten zijn. Trouwens maar vijf procent van de examinandi en examinaudae werden afgewezen. Allen moesten het afleggen tegen den heer Santo Scmo, die zegt 14 ta len te beheerschen en er nog 15 te kennen alsmede de 60 dialecten, die gesproken worden tusschon Istani- boel en Kamsjatka. De man, te Itoés- tasjoek geboren, vertelt, dat *ijn vroedvrouw Turksch sprak, zijn ou ders zich onderling in het Spaansch onderhielden, de dienstbode slechts in het Bulgaarsch op vragen ant woordde, in zijn jeugd hot Bulgaar- sche leger in het Russisch gedrild werd, en hij als kind zonder eenige moeite het oud-slavisch, Jatijn, klas siek Griesch, Hebreeuwse!), Duitsch Bulgaarsch, Fransch en Russisch leerde. Hij heeft de hcele wereld over gezworven en beroemt zich erop, den tegenwoordigen hertog van Windsor les gegeven en presi dent Lebrun als tolk bijgestaan te hebben. En de man, die nu even 50 is, en over een ruime ontwikkeling moet beschikken, is toe gevoegd aan het secretariaat van de expo sitie om het verband met dc buitenlandsche gezelschappen in stand te houden. Daarna wil hij de laatste hand leggen aan een werk over internationale politiek. Kardinaal in Amerika valt Hitier aan Felle critiek op „de Oostenrijksche behanger en zijn trawanten Göb- bels en Göring. Op de driemaandelijksche confe rentie van de diocees Chicago door ruim 500 prelaten en priesters werd bijgewoond, heeft kardinaal Munde- lein, die van Duitsche afkomst is, in krachtige bewoordingen de natio- naal-socialistische oppositie tegen de katholieke kerk gelaakt. Zonder Hitier te noemen, zeide de kardi naal: „Gij zult u afvragen, hoe een volk van f>0 niillioen intelligente personen zich uit vrees kan onderwerpen aan een vreem deling. aan een Oostcnrijkschen behanger, zelfs een slechten behanger, naar men zegt, en aan zijn trawanten Göbbels en Göring,»die alle levensverrichtingen van het volk voorschrijven. Nooit tevoren is de Duitsche kérk zoo onmachtig geweest. Heden ten dage heeft de kerk geen enkele slem. Wanneer de bisschoppen spreken, gaan hun woorden verloren in de sterkere geluiden van de propaganda der regeering." De Katholieken in Dantzig „Geeft U over!" Dc Dantziger nalionaal-socialisten hebben den leiders van het Katholieke Centrum een rondschrijven gezonden, waarin zij worden uitgonoodigd den strijd op te geven en zich te voegen bij de „overweldigende meerderheid" van het nationaal-socialisme. De leiders van het Centrum hebben gepro testeerd legen hetgeen zij een „slechte grap" noemen en hebben de leden hunner partij aangespoord in hun houding tc volharden. Teneinde dc Duitsche kunstrub- her, de Buna een kans te geven, zijn de invoerrechten op de échte rubber aanzienlijk verhoogd. O.m. wordt de auto-industrie aldus ge dwongen van de dure Buna ge bruik te maken, hetgeen wel niet bevorderlijk zal zijn voor een popu lair en prijs van den auto. Het bericht, dat de Duitsche regeering op rubber een hoog invoerrecht gaat heffen, kwam niet overwacht. Het staat vast, dat er tusschen den kunstrubber, de z.g. Buna, en het natuurlijke product een aanzienlijk prijs verschil bestaat en dit prijsverschil moet natuurlijk lot eigenaardige toestanden in den robberhandel leiden, zulks te meer in dien „Buna" in het kader van het Duitsche vierjarenplan veel sterker dan tevoren zal worden geproduceerd. Zonder hoog invoer recht zou de producent van kunst rubber zijn product natuurlijk slechts met groot verlies van de hand kunnen doen en daarin heeft natuurlijk ook in Duitschland geen enkele fabrikant lust. De heffing van een invoerrecht op rubber ter hoogte van 125 mark op ieder 100 kg. heteokent nu, dat de Duitsche afnemers een heel wat hoo- geren prijs voor dU onontbeerlijke product zullen moeten gaan betalen. In de eerste plaats zullen b.v. de autobanden aanzienlijk in prijs stij gen. Of dit geen nndeeligen invloed op dc automobielindustrie zal heb ben, kan op het oogenblik nog niet met zekerheid worden gezegd. In Duitschland zelf veronderstelt men van niet, maar waarop men deze veronderstelling baseert is niet ge heel en al duidelijk. Dure autoban den kunnen er moeilijk toe leiden, de kooplust t.a.v. automobielen te verhoogen. Wel staat vast, dat de heffing van het nieuwe invoerrecht de fabrikanten van „Buna" in staat zal stellen in Duitschland met de importeurs van het. natuurlijke pro duct te concurreeren. „Buna" is werkelijk Hun onafhankelijkheid door Ho me en Berlijn bedreigd? Het Engelsche blad „News Chroniclc" meent te weten, dat men in gezaghebbende kringen te Weenen verwacht, dat dc strijd om de onafhankelijkheid van Oostenrijk, Tsjecho Slowakije en andere Donaulanden binnenkort een krachtproef zal hebben te doorstaan. „Rome en Berlijn", aldus het blad, „zou den onlangs overeengekomen zijn, het ein de van de kroningsfeesten af te wachten, om daarna een draconische actie tegen deze kleine staten te ondernemen, tenzij de West- Europeesche mogendheden tijdens haar be sprekingen te Londen duidelijk den wensch te kennen hebben gegeven, deze staten te verdedigen. Het is nog niet bekend, welken vorm dit Duitsch-Italiaansche offensief zou aannemen, doch men gelooft, dat om te be ginnen druk zal worden uitgeoefend op den Oostenrijkschen bondskanselier, om hen) te verplichten, een sterke nationaal-socialisti- sche vertegenwoordiging in zijn kabinet op te nemen". Het blad schrijft verder: „In Oostenrijk tracht de regeering haar positie te verster ken, door vrede te sluiten met de arbeiders. De vakvercenigingcn zullen gereorganiseerd worden, zoodat zij niet alleen onder contro le der regeering staan." Het blad heeft in dit verband vernomen, dat Weenen binnenkort een waren sociaal democraat als onder-burgemeester zal krij gen. Hexisten en Vlaamsch nationa listen protesteeren. De Belgische Kamer heeft gisterenmiddag in opgewonden atmosfeer een begin ge maakt met de debatten, over de wetsvoor stellen, strekkende tot het verleenen van amnestie aan de na den oorlog wegens ver raad veroordeelde Flaminganten. Herhaal delijk onderbroken door Bexisten en Vlaamsch-Naüonalisten, verdedigde Van Zeeland het regeeringsontwerp, dat volle dige en onvoorwaardelijke amnestie behelst. De eerste minister heeft ecliter de amende menten van de bevoegde commissie aan vaard, waardoor het recht van verkiesbaar heid slechts toegekend zal worden aan hen, die daarom gevraagd zullen hebben en een verklaring van trouw zullen hebben onderteekend jegens den ondeelbaren Bel gischen staat. Van Zeeland rechtvaardigde de houding van het kabinet met te wijzen op zijn wil tot kalmeering. Van der Velde steunde het standpunt van dc regeering. Heden zullen de debatten worden voortge zet. Zuiveringsactie in Albanië duurt nog voort Te Argirokastro, in Albanië, is een bij zondere politieke rechtbank ingesteld, ter behandeling van het proces tegen de op standelingen. Ondertusschen trekken nog de tachementen gendarmerie door het Kur- vcleschigebied, waar verscheidene groepen revolutionairen een toevlucht hebben ge zocht. In een bosch is een afdeeling gendar men slaags geraakt met opstandelingen, meest misdadigers, die door Etem Toto Hit de gevangenis waren vrijgelaten. Zes op standelingen hebben hierbij het leven ge laten. een uitstekend product en haar eenige na deel was tot nog toe, dat haar prijs veel hooger was dan van de gewone rubber. Nu dit bezwaar komt weg te vallen, zal er voor "Buna" zeker wel een behoorlijk afzet gebied te vinden zijn. Opvallend bij het nieuwe invoerrecht is de bepaling, dat de opbrengst daarvan uit sluitend voor den bouw van nieuwe Bunafa- brieken zal worden gebruikt. In den loop van de laatste maanden is men reeds in verschillende deelen van Duitschland met den bouw van dergelijke fabrieken reeds in den zomer en herfst van dit jaar in bedrijf zullen kunnen worden gesteld. Ver der verwacht men, dat reeds aan het einde van 1938 de Duitsche rubberbehoefte in zooverre door Buna kan worden gedekt, dat ook in geval van oorlog dc voorziening niet in gevaar zal komen te verkeeren. Hulp van Italiaansche specialist ingeroepen? Een bijzondere medewerker van de .Dai ly Herald" meldt, dat een toevallige opmer king van een vooraanstaand Italiaanse!) specialist voor de eerste maal heeft ont huld, dat Hitier den la at sten tijd enkele malen in de keel is geopereerd. Van tijd tot tijd. aldus het blad, werd medegedeeld, dat Hitier na een door hem uitgesproken redevoering rustig moest zijn. Duitsche officieele kringen hebben evenwel steeds ontkend, dat llitler op nieuw onder behandeling zou zijn sinds hij twee' jaren geleden was geopereerd. Dinsdag waren berichten in omloop, dat professor Torrigiani uit Florence was aangezocht om Hitier opnieuw tc behande len. Professor Torrigiani heeft Dinsdag wel is waar tegenover de ..Dailv Herald" ontkend, dat hem dat verzoek zou hebben bereikt, doch hij gaf toe, dat hij onlangs te Berlijn een ontmoeting heeft gehad met dr. von Kicken, den keelspecialist, die llitler be handelt, Het gesprek' had volgens den Ttaliaan- schen professor niet het karakter van een consult. Hij noemde het evenwel juist, dat de spe cialisten gesproken hebben over de laatste keeloperatie, welke Hitier heeft ondergaan. Vriendschapsbetuigingen van weerskanten. Gala-diner bij Rijksregent Horthy. Rijksregent Ilorlhy en zijn echtgenoote hebben gisteravond in het koninklijk pa leis tc Boedapest een galadiner aangebo den ter eere van de Italiaansche koninklij ke gaston. Graaf Ciano en de leden van de Hongaarse!) c regecring zaten mede aan. Rijksregent Horthy hield in het Italiaansch een toespraak, waarin hij in de eerste plaats uiting gaf aan de vreugde van het Ilongaarsche volk. Hij wees op de vele banden van vriendschap, welke Hongarije en Italië verbinden. Hongarije heeft reeds dikwijls geput uit de rijke geestelijke bron nen van Italië en heeft hierdoor de bescha ving in het Westen kunnen verdedigen. Hongarije zal ook nooit vergeten, dat in de droeve jaren van het verleden Italië de eerste was, die het weer de hand toestak, zoodat het weer beteekenis kreeg in dc in ternationale politiek. Vervolgens wees Ilorthy op de protocollen van Rome, welke een hechten grondslag vormen voor de samenwerking tusschen heide landen en Oostenrijk. In samenwer king met het krachtige Duitschland zullen deze een solide pijler zijn voor een waren en duurzamen vrede. Tenslotte stelde Horthy een dronk In op de gezondheid van den koning en de ko ningin van Italië en het welzijn van het Ita liaansche volk. Koning Emanuel dankte voor deze woor den. Hij verklaarde getroffen te zijn door de vriendschap van het Ilongaarsche volk. Hij herdacht het bezoek dat Horthy enkele maanden geleden gebracht heeft aan Ita lië. Ook de koning wees op de protocollen van Rome, die een solide economische en politieke constructie vormen. Tezamen met Oostenrijk en Duitschland toont deze sa menwerking i ede ren dag meer zijn belang voor het evenwicht en vrede in Europa. Hongarije draagt in zich onuitputtelijke schatten van beschaving en voelt, dat het in het fascistische Italië, dat zijn grootheid in Europa heeft heroverd, een vriend bezit waarop het rekenen kan. „Uit naam van deze vriendschap en met een levendige voldoening over de ontvangst in deze schoone hoofdstad, hef ik mijn glas op de gezondheid van uwe hoogheid en op het steeds groeiend geluk van liet edele en sterke Ilongaarsche volk." Alle politieke partijen in Japan, met uitzondering der regeeringspar- tij Sjowakai, eischen het aftreden van Hajasji. Twee der belangrijk ste groepen uit het Hoogerhuis ver klaren, dat Hajasji zou moeten af treden om een einde te maken aan de openbare ongerustheid, ofschoon hij daartoe volgens de grondwet niet verplicht is. De afgevaardigden der Minseito en Seijoe- kai partijen hebben gisteren besloten een oppositie-liga te vormen en hebben een uit voerend comité benoemd, dat belast is met het voortzetten van den strijd voor het om verwerpen van het ministerie en het vor men van een coalitie-kabinet. De twee groo te partijen vallen Ilajasji hevig aan, die, zoo zeggen zij, de wil van het volk begeert, en verklaart, dat aftreden na de verkiezingen een Europeesch politicus waardig zou zijn, doch geen Japansch soldaat. De partij der sociale massa heeft medege deeld togen dc regeering te zullen stemmen, doch zij wenscht niet het spel van bour- gcois-parlementarisme te spelen door deel te nemen aan de oppositie liga. De nationalistische partij Tokohaï eisebt het aftreden van Hajasji, teneinde plaats te maken voor een sterke regeering, die in staat is een volkomen begrijpen der na tionale crisis bij het parlement te bereiken. Na afloop van den kabinetsraad gaf Ha jasji te verstaan, dat de regeering geen re kening moet houden met de protesten der politieke partijen voor de bijeenkomst van den landdag. Hij verklaarde, dat Japan niet de constitutioneele regimes van de Wester- sche democratiën moet navolgen, doch een eigen regiem moet hebben, dat geen dic tatuur beteekent. De moderne luchtvaart gevaarlijk Amy Johnson over de Oceaan- race, die niet doorgaat Amy Johnson, die zich aan boord van de Normandie heeft ingescheept, heeft ten aan zien van liet besluit van het Amerikaansche departement van handel betreffende de luchtracé New-York—Parijs verklaard „De reden van dit besluit is bescherming van de Panamerican Airways, welke maatschap pij binnenkort een transatlantischen lucht lijn zal openen. Het departement van handel vreest, dat een ongeluk zal gebeuren tijdens de race, hetgeen dc maatschappij zou bena deel en. Dit besluit komt neer op de verkla ring, dat de moderne luchtvaart gevaarlijk is. Staking bij Beardmore geëindigd Morgen zullen 17.500 werklieden op de scheepswerven van Beardmore, die sedert 2 maanden staken, het werk hervatten. Gisteren is een overeenkomst tot stand ge komen tusschen stakers en dc directie, vol gens welke geen sancties zullen worden toe gepast op de stakers en onderhandelingen hervat zullen worden op het punt, waar zij zijn afgebroken, toen de werklieden de sta king begonnen. Waarheen begeven zich de jong» gebdwden? Journalisten hebben gisteravond Rogers gevraagd, waarheen dc Hertog van Windsor en zijn echtgenoote zich zullen begeven na de huwelijksinzegening. Deze antwoordde, dat hij geen enkele aanduiding kon geven, doch wel kon hij zeggen, dat de jonggehuw den zich op 1 Juli zullen bevinden in slot Wasser Leonburg in Corinthic, dat de Her tog met ingang van dien datum heeft ge huurd van graaf Paul Munster. Huwelijksche voorwaarden. Te Tours is medegedeeld, dat de hertog van Windsor direct na de voltrekking van zijn huwelijk op het slot Cande met zijn vrouw naar een niet nader bekend gemaak te plaats zal vertrekken. Dinsdag is een contract opgemaakt der huwelijksche voorwaarden. Handelsbelemmeringen prikkelen tot oorlog De tijd voor een economische conferentie is nog niet rijp. Aan een diner te Londen heeft James Gerard, die Roosevelt vertegenwoordigd heeft tijdens de kroning, op de vraag: „Kun nen Wij een einde maken aan den oorlog", o.m. verklaard: „Het zou tijd kunnen zijn voor het bijeenroepen van een conferentie met het doel de handelsbelemmeringen e.d. uit den weg te ruimen, welke zonder twijfel prikkelen tot oorlog. Ik denk echter, dat wij moeten wachten tot zekere naties uitgehon gerd zijn door haar revolutie en oprecht vrede zoekend tot ons komen, anders zou een groote conferentie heden niets anders zijn dan een opeenvolging van eischen en twis ten. Roosevelt doet het vraagstuk in zijn geheel onderzoeken Professor Condra van de universiteit van: Nebraska heeft zich uitgelaten over de aan wezigheid van een heliumbron zes mijlen ten noorden van Columbus in het Oostelijk deel van MiddenNebraska. Naar hij ver klaarde, was deze bron reeds zes jaar gele den ontdekt, doch tot nu toe geheim gehou den. Commissie van onderzoek benoemd Pesident Roosevelt heeft een commissie benoemd, die een onderzoek zal instellen naar de mogelijkheid van verkoop can heli um naar het buitenland. Deze commissie be staat uit vijf personen. De secretaris van binnenlandsche zaken, Ickes, is voorzitter en verder hebben er de secretaris van staat en de secretaris van marine, oorlog en han del zitting in. De commissie is onmiddellijk met haar werkzaamheden begonnen. De nieuwe Duitsche ambassadeur te Was hington, Dieckhof heeft gisteren verklaard dat het absoluut noodzakelijk is dat de Duitsche luchtschepen de beschiking krij gen over helium inplaats van waterstofgas. Zoodra het onderzoek naar de oorzaak van de ontploffing van de Hindenburg geëindigd is, zullen tot dit doel besprekingen geopend worden, De „Hindenburgramp" Gebroken propellers waarschijn lijk niet de oorzaak. Voor de commissie van onderzoek' naar do oorzaak van de Hindenburg-ramp heeft de deskundige Caldwcll, van de Hamïlton Stan dard Propeller Company de theorie, volgens welke een afgebroken stuk van den propel ler de oorzaak zou kunnen zijn van den ondergang van den Hindenburg, onwaar schijnlijk genoemd. Getuige heeft alle pro pellers van den Hindenburg nad en ramp grondig onderzocht en heeft geconstateerd, dat de propellers niet tijdens den tocht ge broken zijn. maar eerst bij den val vernield werden. Ook de ingenieur Sautcr achtte de ze theorie volstrekt uitgesloten. Mevrouw Roosevelt telefoneert met Mevrouw Tsjang Kai Sjek Ter gelegenheid van de opening der draad loos-telefonische verbinding tusschen Ame rika en China, heeft mevrouw Roosevelt een gesprek gevoerd met mevrouw Tsjang Kai Sjek. De vrouw van den Chineeschen maar schalk zeide daarbij, dat alle vrouwen moe ten ijveren voor een wereldvrede et) voor liet afwenden van oorlogen. China heeft ja renlang gestaan onder de bedreiging van oorlog. De hemel schijnt thans voor dit land op te klaren. In haar antwoord beperkte mevrouw Roo sevelt zich er toe de goede verstaanbaarheid van het gesprek te prijzen en dank te zeg gen voor de groeten. De Engelsche krijgsgevangenen in Spanje Franco houdt 28 Britten vast. De Britsche regeering heeft aan Valencla en Salamanca gevraagd, of de leiders der beide Spaansche partijen Britsche onderda nen gevangen houden. In Britsche diploma tieke kringen deelt men thans mede, dat volgens de binnengekomen officieele ant woorden aan de zijde der Spaansche regec ring geen enkele Britsche onderdaan ge vangen wordt gehouden, terwijl de legers van Franco 26 Britsche onderdanen vast houden, waarbij nog twee Ieren moeten worden gevoegd. Deze krijgsgevangenen, zoo wordt in dc uit Salamanca ontvangen be richten verklaard, worden goed verzorgd, en geen enkele Britsche onderdaan is terecht gesteld.

Schager Courant | 1937 | | pagina 2