iik Nieuws. Ongeluk aan boord van de De Ruyter Texelsche visschers onder de Zuiderzeesteunwet 1 Sfraatroover kaapt f 150,- Naar inkrimping van crisismaatregelen Schringkaagpolder Sloep bij het strijken gekapseisd A.-Paulowna. Zilveren Feest Vragen van den heer Drop aan den Minister van Waterstaat. Het Tweede Kamerlid Drop heeft aan den Minister van Waterstaat de Volgende vra gen gesteld: 1. Wil de minister mededeelen of het over leg met den minister van Landbouw en Vis- scherij, dat hij volgens zijn medcdeeling in de vergadering van de tweede Kamer van 12 Maart 1037 noodig oordeelde alvorens over te gaan tot uitvoering van de door de Tweede Kamer aangenomen conclusie, waarbij de regcering werd uitgenoodigd de wier- en andere visschers, wonende in gemeenten henoorden den Afsluitdijk, met name te Texel, als belanghebbenden in den zin der Zuiderzeesteunwet te erkennen, reeds is ge ëindigd en zoo neen, waarom niet? 2. Wil de minister, waar het toch wel lioogst onwaarschijnlijk is, dat de minister van Landbouw en Visscherij ten deze eeni- ge bevoegdheid zou hebben, bevorderen, dat. de bovenbedoelde conclusie zoo spoedig mo gelijk wordt uitgevoerd en den betrokken gemeentebesturen, met name dat van Texel, ten spoedigste opdracht gegeven wordt om de noodige maatregelen voor deze uitvoering te nemen?. Brutale diefstalin Rotterdam. Woensdagmiddag omstreeks half drie vervoegde zich bij den banketbakker B. in de Polderlaan te Rotterdam-Zuid, een wissellooper, van de bankinstelling R. Mees en Zonen, voor het aanbieden van een kwitantie. De man had zijn rijwiel te gen het trottoir gezet. Toen hij zich in den winkel bevond, kwam uit de naastgelegen sigarenwinkel een man, die na de omge ving verkend te hebben, zich snel naar de fiets van den wissellooper begaf en uit de daarop bevestigde tasch een linnen zak greep. Hij snelde hiermede naar de over zijde. waar hij zijn eigen fiets had neer gezet en verdween. De sigarenwinkelier, die zijn klant had nagekeken, stelde direct den wissellooper van een en ander in kennis Het bleek, dat de beroover f 150.— uit de tasch had buitgemaakt, de man is evenwel pntkomen. De politie, 'die van een en ander op 'de hoogte is gebracht, stelt een uitgebreid on derzoek in. WAT DE KON. NED. MIDDEN STANDSBOND VRAAGT. In de jaarlijksche algemeene bondsverga dering van den Kon. Ned. Middenstandsbond welke gisteren, in „Krasnapolsky" werd ge houden, werden uitvoerige besprekingen ge wijd aan de financiën van den Bond. .Ver schillende sprekers drongen er met klem op aan, dat tegen de afdeelingen en organisa ties, welke haar contributieplichten niet na komen, streng wordt opgetreden. Aan het werkprogram van den Bond werd b.ra. toegevoegd: Herziening van de waren wet, de drankwet, de tabakswet, de waar- borgwet, de vleeschkeuringswet, enz. Ge poogd zal worden wijziging te verkrijgen van de wet op het uitverkoopen en opruimen, zoodat de groote leemten, welke in de prac- tijk »an den dag zijn gekomen, worden aan gevuld. Gestreefd zal worden naar wettelijke regeling van de prijshandhaving van merk artikelen. Men zal voorts streven naar geleidelijke ïnkrimping en ophefing van crisismaatrege len, opdat de weder-opleving van het be drijfsleven in al zijn geledingen worde bevor derd. Aangenomen ïs ook de opneming in het werkprogram van verlaging van de op 't mo torwegverkeer drukkende lasten, verlaging van den accijns op bier en gedistilleerd en op suiker en het tegengaan van gebruik van overheidsgebouwen en overheidstijd ten be hoeve van personeelscooperaties. Uitvoerig werd besproken het rapport der hondscommissie over reorganisatie der so ciale verzekeringswetgeving. De voorzitter dezer commissie de heer H. J. Peletier wees er in zijn toelichting ter vergadering op, dat een van de belangrijkste punten uit dit rapport is de eisch, dat naast de industri- ieele werkgeversorganisaties, ook de midden standsbonden door de regcering erkend die nen te worden als centrales, welke eigen be- drijfsvereenigingen inzake de ongevallenwet kunnen stichten. De bondsdirecteur, de heer F. L. van der ï.eenw, gaf hierna een overzicht van de moeilijkheden, welke verhonden zijn aan de toepassing van wet op het algemeen verbin dend en onverbindend verklaren van ondcr- jicmersovereenkomsten. Begonnen werd met een voorstel, te stre ven naar opheffing van de 10 procent crisis heffing op rundvleesch, zoomede naar ophef fing van de heffing op gesmolten vet en reu zel. THEATER ROYAL, „MoskouShanghai". Traste rol van Pola Negrl. Door de Russische revolutie wordt Olga Petrowa, een jonge vrouw, die in den oor log haar man verloren heeft, van haar kind gescheiden. Op zoek naar haar dochtertje ontmoet rij Alexander Repin, een jongen officier, aan wien zij werd voorgesteld door haar jeugdvriend, ritmeester Sergei Smir- nov. Repin \teet haar uit een zeer benarde positie gedurende een aanval der rooden te bevrijden en met hun tweeën leven zij een tijdlang onopgemerkt bij een Russischen kluizenaar, waar zij elkaar hun liefde be kennen. Repin wordt echtor ontdekt en ge vangen genomen en men brengt hem voor Smirnov, oogenschijnlijk nu leider van de Russische rcvolutionnairen. Repin wordt echter door Smirnov bevrijd en Smirnov zelf belooft Olga Petrowna eveneens in vei ligheid te brengen. Jaren later: met Smirnov als baar trou wen vriend aan haar zijde, tracht Olga Pe trowna door het optreden als zangeres in cabarets te Shanghai in haar onderhoud te voorzien. Van Repin, dien zij niet kan ver geten. heeft zij al die jaren niets' gehoord en ook van haar dochter, ondanks haar na sporingen. is geen spoor te ontdekken. Op een Paaschfeest evenwel, waar het beroem de Don Kozakkenkoor concerteert bij een réunie van Russische vluchtelingen, ont dekken Smirnov en Olga onder de zangers Alexander Repin. Olga is overgelukkig 4och Repin vertelt Smirnov in vertrouwen, dat hij niet meer vrij is en binnenkort zal gaan trouwen. Door Smirnov's pleidooi voor Olga's trouw hevig bewogen, verbreekt Repin zijn ver loving. Maria. Repin's verloofde, besluit Olga Pe trowna te bezoeken om baar te overtuigen, dat zij niet zonder Repin leven kan. Tot haar groote aandoening ontdekt Olga om de hals van het jonge meisje een medail lon, met een beeltenis van baar eens zoek geraakte dochtertje. Zij ontdekt, dat Maria baar kind is en b eslnit afstand te doen van Repin. terwijl Alexander noch Maria ooit mogen weten, dat Olga Maria's moeder is. Slechts Smirnov, die haar altijd trouw gebleven is, deelt zij dit groote ge heim mede en hij is het. die haar de kracht geeft aan zijn zijde een nieuw le ven te beginnen. Pola Negri, die zulk een opmerkelijk Suc ces behaalde in „Mazurka", handhaaft haar speelpeil in „MoskouShanghai", knap ge regisseerd door Paul Wegener. Het be roemde Kozakkenkoor van Serge Jaroff be geleidt verscheidene scènes met fraaie zang. GEMEENTE SCHAGEN. Burg. Stand. Geboren! Jacobus THeo'dorus. zoon van Johannes Jacobus Hogervorst en van Jan tje Doorn. Ondertrouwd: Jan Smit, oud 23 jaren, matroos, te Den Helder en Maria Henriëtte Delver. oud 24 jaren, naaister, te Schagen; Klaas Kaan, oud 22 jaren, landbouwer, te Anna Paulowna en Gesiena Catharina Ho- nijk, oud 22 jaren, zonder beroep, te Scha- gen. Getrouwd: Teunïs 'Arie L'angedijk en Ca tharina Adriana Blaeser; Adrianus Johan nes Heddes en Catharina Anthonia Klaver; Gerard van der Torren en Trijntje Bronder. Politie. Xan tomen' vliegen: een postduif. Gevonden: een dameshorloge. Verloren: een zak met tooneelrequisifen; een broodzakje met portemonnaie en schaar drie rijwiclplaatjesj een lips-sleuteltje; een beige ceintuur en een palingmandje. Verloren: een handgreep van een maai- machine. Uit onze omgeving Vergadering van Stemgerechtigde Inge landen van den Schringkaagpolder op Woensdag 19 Mei 1937 des nam. VA uur ten huize van den heer F. Gi;oet te Kolhorn. Voorzitter, de heer D. Grootes. Secretaris de heer A. Wiedijk. Aanwezig 3 Ingelanden. Voorzitter opent de vergadering met een woord van welkom, waarna de notulen van de vergadering van 15 Febr.. 1937 worden gelezen en onveranderd goedgekeurd en ge- teekend. Ingekomen stukken. Ged. Staten keurden de kasgeldleening tot een bedrag van f 500.- goed, alsmede een geldleening ten behoeve van de vernieu wing van den windmotor tot een bedrag van f 850.- Voorzitter deelt mee, dat het grasgewas van de kaai is verhuurd aan J. Blom. Het vischwater is weer verpacht aan 3? Dubbeld. Besloten wordt het riethakken en kroos- werk bij inschrijving aan to besteden. De rietschouw wordt bepaald op 14 Juni a.s. ■•v "Rekening 1936. De rekening wordt nagezien, alle manda ten en bescheiden met de rekening vergele ken en in orde bevonden. De rekening wordt vastgesteld in ont vangst op f 1127.05 en uitgaaf op_f 1041.70, alzoo eenvoordeelig saldo van f 85.35. Begrooting 1937. De verschillende pos ten geven weinig aanleiding tot nadere be spreking. Alleen de verzekering van den windmotor tegen brandschade wordt laag geoordeeld. Besloten wordt het bedrag met f 1000.— te verlioogen. De begrooting wordt vervolgens vastge steld in ontvangst en uitgaaf op f 890. met een post voor onvoorzien van f 19.68 en een omslag van f 9.per H.A. Voorzitter bespreekt nog het slaan van dammen in de kade ten behoeve van het baggerwerk van de Schagerkogge. Spreker zal een en ander met den Voor zitter van die Kogge overleggen. De heer Kater zegt, dat hem klachten bereiken over een sloot achter de pastorie te Kolhorn. Voorzitter zal er aandacht aan schenken. Polderkcur. De keur van den polder wordt geheel overeenkomstig de reeds be staande. wederom vastgesteld. De vergadering wordt hierna onder dank zegging gesloten. HEER-HÜGOW AARD 'Als een bijzonderheid kan worden ver meld., dat men bij den heer De Buijter aan den Boterweg alhier, dertien jonge konijn tjes, waarvan, toen zij twee dagen oud wa ren, de moeder is gestorven, tot nog toe in leven heeft weten te houden met een zuig- flesch. Het karretje langs den zandweg. TTeel gemoedelijk beweegt zich tusselien al het snelverkeer het uit den tijd rakende voertuigje, waarvoor nog een paard is ge- Vier personen vermist Volgens een Aneta-telegram uit Soerabaja is bij bet houden van schietoefeningen een sloep van HJMs. „De Ruyter" bij het strijken gekap seisd. Vermist worden de luitenant ter zee der 2e klasse H. D. Claus, de matroos le klasse P. H. Cappetijn, de matroos 2e klasse J. van Gelder en de Inlandsche kwartiermeester Su- pit. DEN HELDER. Bondsgebouw onder den hamer Stichting van een R.K. Militair tehuis? Onder groote belangstelling is gisteren ten overstaan van notaris Engelman te Den Helder het voormalige Marine Bonds gebouw geveild. Ingezet werd op f 10.000 welk bedrag op liep tot f 20950. Bij het mijnen werd geen hooger bod ver kregen, zoodat het gebouw voor dien prijs overging in handen van den heer F. Nijpels, wiens opdrachtgevers onbekend zijn. Naar wij vernemen zal het gebouw wor den ingericht als R.K. Militair Tehuis. spannen. Middenweg, richting Alkmaar. Het paard gelooft het, de bestuurder gelooft het en het karretje gelooft het. De menschen kijken het niet meer in het kader van den tijd passende vehikel na. Benijden misschien den enkelen mensch, die er nog „den tijd toe durft nemen", geen haast heeft om naar Alkmaar toe te komen. Tot des voermans zalige gemoedelijkheid verstoord wordt door een vervelend geklikklak. liet paard heeft „een ijzer los", Zonder verder denken wordt bij een smid aangereden, die het euvel .ver helpt. De volgende week gaan weer hetzelfde karretje, dezelfde man, hetzelfde paard in hetzelfde gangetje langs den Middenweg, richting Alkmaar. Tot het paard plots uit zijn gemoedelijk heid opgeschrikt, bij den smid van de vorige week „den draai" neemt, echter ietwat te kort zoodat èn karretje èn voerman tegen ccn boom belanden en den inhoud van het karretje bestaande gedeeltelijk uit goudgele Edammertjes, zich rollend her en der over den weg verspreidt. De auto's, die op het drukke uur in me nigte aan komen rijden, blijven staan, een file vormt zich. Omwonenden snellen toe cn voor de verblufte voerman nog goed cn wel weet, wat er eigenlijk gebeurd, is de Midden weg alweer „schoon". De auto's rijden door. Ook dc man en het karretje en het paard. Net of er niets gebeurd is. ZUPE Aanbesteding ambtswoning Secretaris. De uitslag van de op 19 Mei 1937 gehouden aanbesteding van den bouw van een ambts woning voor den Secretaris dezer gemeente: 1. D. v. d. Gulik, Waarland f5741. 2. H. Doorn, Den Helder 15950.— 3. D. Veul, Schagerbrug 16050. 4. M. Schipper, Schagerbrug 16098.— 5. D. de Leeuw, St. Maartensbrug f6100. 6. A. Droog Kz., Kolhorn f 6140. 7. W. Giitjes, Br. op Langendijk f6185. 8. J. Modder e.a., Den Helder 16200. 9. K. Kreijger, Oudesluis f6238. 10. P. de Geus, Sint Maarten f6285. 11. G. Plevier, Schagerbrug f6375. 12. P. Tuin, 't Zend f6400.— IS. Gebr. Veeter. Schagerbrug f6430.— 14. T. Boekei, Schagen f6445.— 15. K. Venema, Den Helder f 6590. 16. A. Besteman, Schoorl f6?22. 17. G. H. Geus, Den Helder f6970.— Gunning volgende week. 'T ZAND. Nationale Reclasseeringsdag. Evenals vorige jaren hebben de samen werkende Reclasseeringsinstellingen bet voornemen een nationale Reclasseeringsdag te organiseeren. Deze collecte is noodig, teneinde de geld middelen van de vereenigingen, welke in verband met de tijdsomstandigheden het. toch al moeilijk hadden en bovendien door subsidievermindering voortdurend worden bedreigd, te versterken. De verzameling zal gehouden worden op Zaterdag 5 Juni a.s. Alle instellingen doen aan deze actie mee. Ook te 't Zand is een comité gevormd, dat speciaal belast is met do uitvoering van de collecte. Hierin heb ben zitting de heeren J. J. Bocrma, arts, B. Elzer, hoofd der O. L. school, A. Kager, hoofd der R.K. school en C. M. A. Driehuis, onderwijzer. W1ER1NGERMEER Politie. Gevonden: Nappa handschoenen. Verloren: aan de Brugstr. een sokje, aan den Sch. weg nieuwe blauwe werkjas; rij- wielbelastingmerk. Inl. politie Haarsma, Wieringerwerf. WACO-pecb. Dinsdagavond Had één der bussen van dc Waco, welke bet traject AmsterdamDen Helder berijdt, pech. Een technische storing noopte de bus, welke zoo regelmatig loopt als een klok, standplaats te nemon langs den wegkant. De passagiers moesten dientenge volge 2 uur wachten. De bus werd later op gesleept naar Den Helder. BLOEDVERGIFTIGING De heer G. Haan te Wieringerwerf kreeg aan e*n open wond bloedvergiftiging. Dr. Tamsma adviseerde rust. BENOEMING DIRIGENT. In de plaats van den heer J. Mosk welke heeft bedankt, werd als directeur der Chr. Muziekvereeniging „Soli deo Gloria" be noemd de heer Jac. Broer te Andijk. Openbare vergadering der Chr. Hist. Unie, afd. Waneer. Onder leiding van den voorzitter, den heer Ilerm. Leijten was de C.H.U.. afd. W.meer j.1. Dinsdagavond in het Gymn.gebouw te Middcnmecr in openbare vergadering bij een. Nadat met Psalmgezang, Schriftlezing en gebed was geopend, leidde de Voorz. den spreker, den heer Snoeck Henkemans in. De heer Snoeck Henkemans Sprak over: „De beteckenis der a.s. verkiezingen". Spr. stelde drie vragen: le. Heeft de Kamerver kiezing beteekenis? 2e. Heeft deze Kamer verkiezing bijzondere beteekenis?: 3e. Heeft deze Kamerverkiezing onmiddellijk betee kenis? Spr. memoreerde de groote waarde van den volksgeest in de Nederl. historie en zcide, dat zonder medewerking van het volk dc overheid niots kon uitrich ten. Hieraan ontleent de Kamerverkiezing haar beteekenis. In een tijd als dezen heeft de Kamerverkie zing bijzondere beteekenis, daar de beginse len, waarop ons Staatsbestel reeds drie eeuwen rust, thans in gevaar verkcercn. Spr. waarschuwt voor een leider met een absolute macht omdat een „vrij volk" een sterk volk wordt, doch een „verdrukt volk" wordt een slap volk. Het gaat voor U om dc keus of ge vrij wilt blijven zooals dat onder ons Oranjehuis steeds het geval was. aldus spr. Spr. behandelt daarop uitvoerig een 3-tal punten van het C. H. verkiezingsmanifest, le. Versterking gezag en Overheid, 2e. Be waring van het pand der vaderen toebehoo- rende 3e Handhaving van ons Statesbestel en vrijheid van gelofsovertuiging. De lieer W. Wagenaar, directeur van ..De Nederlanden" sprak na de pauze over „Wat wij noodig hebben". Deze levensvraag is voor velen brandend. Wij hebben noodig het geestelijk leven. Naar een door God geleid Nederland heeft dc Unie steeds gestreefd. Wij leven thans in dagen van oplaaiende haat, de N.S.B. en het Communisme overal zorgen daarvoor. Spr. spoort aan, paraat te zijn. Nadat nog enkele vragen uit het pjubliek werden beantwoord sloot de heer Snoeck Henwemans deze bijeenkomst met dankge- bet, LANGENDIJK De Oranjekrnlsfilm. Dinsdagavond werd ten huize van Dr. de Wit de Oranjekruisfilm vertoond voor de leden van de E.II.B.0. en de Reddingsbri gade. De film bestaat uit acht dcelen en geeft tot in alle onderdeden weer hoe of er gehandeld moet worden indien er eerste hulp verleend moet worden. Hierbij dient men wel in het oog te houden, dat lang niet een ieder bevoegd is om eerste hulp te ver- leenen. In de allereerste plaats komen hier voor in aanmerking de gediplomeerde leden van de E.H.B.O., dus geen lccken. Het beeld van de film was zeer "duidelijk cn zeer leerrijk voor leden der E.H.B.O. e.a., daar hier practisch gedemonstreerd werd wat alzoo op cursussen geleerd is. Door Mevr. Muller-van Eekeren werd in de pauze nog het gedicht voorgelezen .van het 5-jarig bestaan der E.H.B.O. Tot slot werd nog een aardige film ver toond van de wintersport in de Oostenrijk- sche Alpen, waar wij zelfs plaatsgenooten in hun genoegens konden aanschouwen. Het is een bijzonder mooie avond geweest. BROEK OP LANGENDIJK. Een le prijs. Onder leiding van den heer Paul Kok heeft het Chr. Gemengd Koor op het gehou den concours te Leiden een le prijs behaald in de sup. cere-afdeeling met 313 punten. NOORDSCHARWOUDE. „Een Worsteling om Volksgeluk" Woensdagavond werd in de groote zaal van Concordia alhier een openbare vergade ring gehouden door de a.r. kiesvcrcen. van den Langendijk en Omstreken. Er waren on geveer 250 personen aanwezig, toen de voor zitter, de heer H. Schelhaas uit Broek op Langendijk de vergadering met gebed open de. Nadat een psalm was gezongen, werd het woord gevoerd door het Tweede Kamer lid, den heer Chr. v. d. Heuvel, die tot on derwerp had gekozen: „Een worsteling om volksgeluk". Achtereenvolgens behandelde spr. de drie politieke groepeeringen, de die- tatuuraanliangende, de valsche democratie cn de Christelijke Staatskundc, welke laat ste de uitkomst voor ons volk zal brengen. Met groote aandacht werd deze rede gevolgd. De heeren Volkers en Bakker van Oud karspel kwamen in debat, terwijl de heer J. Hoogland eenige vragen stelde over de steunverleening aan den Middenstand. De heeren werden door den spreker beantwoord, waarna dc vergadering, welke een zeer rus tig verloop had, werd gesloten. Collectief arbeidscontract. De afdeeling Noordscharwoude van den Nedcrlandschc Tuindersbond vergaderde Woensdagavond in hotel Concordia alhier. De opkomst der leden was niet groot. Het belangrijkste punt der agenda was dc be spreking van de afsluiting van een collectief arbeidscontract met de drie samenwerkende landarbcidcrsbonden. Dit contract behelst een regeling van het arbeidsloon en wel voor een volwassen vol waardig arbeidskracht gedurende negen maanden van het jaar f 15.per week en ge durende de drie drukke maanden f 16.50 per weck. Voor de jongere arbeiders is tevens een re geling gemaakt, t.w. voor een werkjongen van 14 jaar f 3.per week: van 15 jaar f 5. van 16 jaar f7.van 17 jaar f9.50; van 18 jaar f 10.75; van 19 jaar f 12.50 cn van 20 jaar f 13.75 per week. Voor de drie laatstgenoemde leeftijden, dus van 18 tot cn met 20 jaar, wordt het loon gedurende dc drie drukke maanden verhoogd met f 1.per week, wanneer de werknemer minder dan een half jaar in dienst is. AANBESTEDING ZUIDERZEEWERKEN. VGravenhage. De hoofdingenieur-direc teur van den Rijkswaterstaat, belast met de uitvoering van den dienst der Zuiderzee werken heeft heden aanbesteed het wijzigen van het buitenbeloop van den afsluitdijk der Zuiderzee tusselien Kornwerderzand en de Friesche kust, niet bijkomende werken. Laagste insthrijver was de heer W. H. Klos tc Santpoort voor f 102.800. Geboren, den 19cn Mei: Cornelis Albert, Zoon van A. LUST en E. M. LUST—Grootes. Alkmaar, St. Annastr. 11. Tijdelijk Ccntr. Ziekenhuis. Hiermede betuigen wij on zen hartclijkcn dank aan Fa milie, Buren. Vrienden en Be kenden voor de vele blijken van belangstelling bij onze 50-jarige Echtverecniging ondervonden K. ZEEMAN Cz. A. ZEEMAN—Beelc. *t Zand, Mei 1937. ZATERDAG en ZONDAG 12 en 13 JUNI ajs. in „VEERBURG". Bezoekt met Wierlngerwaar- der Kermis, 23, 24, 25 Mei Café „De Vriendschap" DICK DE LEEUW'S STEMMINGSDUO. Vrij entrée. Beleefd aanbevelend, D. KUIPER. Voor op te richten Boksclub in Scha gen en andere plaatsen LEDEN GEVRAAGD. Brieven lett. G, Bur. van dit blad. Te koop: Een best mak WERKPAARD, W. RIJS. Pettencrkluft. Te koop: Een partij ROODE LATE BEWAARKOOL PLANTEN bij P. PORTLG1ES, Noord A 8, Schagen. Gevraagd voor direct: Een Gevorderd SMIDSLEERLING, P. VEUGER, Stolpen, Schager brug. SCHAGEN, 20 MEI. 4 paarden f 180—225, 13 geldekoeien, mag. f150—200, 30 idem, vette 1200—360, 20 kalfr koeien f 180—270, 10 pinken f 100—145, 182 nuchtere kalveren f 1218, 25 schapen, vette f 2434, 142 overhouders f 2028, 1183 lam meren f 1015, 4 bokken en geiten f 114, 8 varkens (mag.), f23, 23 idem, vette, p. kg. f0.40—0.49, 110 biggen f 10—16, konijnen f 0.75—1.50, kippen f0.401.50, haantjes f 0.10-0.25. NOORDSCHARWOUDE, 20 Mei. 9800 Kg. uien f 1.50—2.60, drielingen f 1.10 1.40, grove f 22.60, 6700 Kg. peen f 0.50 —0.90, 2000 Kg. kroten f 0.80—1, 1300 Kg. roo- de kool f 7.7U10, 700 Kg. gele kool f 2.50-r 5*30, 40000 Kg. D. witte kool f 4.10—4.90. BROEK OP LANGENDIJK. 20 Mei. 4500 Kg. spcrcicboonen f 2.50—3, 15625 Kg. rabarber f L201.40, 6700 Kg. Deensche witte kool f 14.40. AMSTERDAM, 19 Me!. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 26-1 vette kalveren, le kw. 60—64 ct., 2e kw, 48—68 ct., 3e kw. 36—46 ct. per Kg. slacht- gewicht: 89 nuchtere kalveren f 6—9.50 per stuk, 264 varkens: vleeschvarkens, wegen- do van 90—110 Kg. 5758 ct.. zware var kens 56—57 ct., vette varkens 56—56 ct. per Kg. slachtgewicht. Overzicht: Vette kal veren ruime aanvoer, handel le kwaliteit traag en prijsh.. andere soorten traag en moeilijk prijsh. Nuchtere kalveren gewonen aanvoer, vlugge handel en vaste prijzen. Varkens voor Woensdag flinken aanvoer, handel sleepend, prijzen als Dinsdag J.1. ALKMAAR. 19 Mei. Aardbeien 20—26 ct., andijvie f 10.50—20, asperges 15—26 ct., bloemkool 12—16 ct., idem II 7—10 ct., kropsla f 1.50—5.20. kom kommers f 6.50—13, prei f 2.504.10, pos telein 75—86 ct.. rabarber f 1.80—3.60, raap stelen f 1.20—2.10. radijs 1.20—5.20, selderie f 1—1.80, spinazie 16—65 ct., snijboonen 25 —30 ct„ tomaten 15—23 uien 1.50—2. wasch wortelen 6.50—7.50. boswortelen S—10.50, wit lof 7—10.50. II 6.—. DUITSCHE LANDBOUWMARKTEN. Groenten cn Fruit. 19 Mei. Berlijn: De aanvoer van sla en spinazie is rijkelijk. De handel is kalm. Asperges werden geheel geruimd. De prijzen toonen weinig veran dering. Van buitenlandsche producten no- teeren we: Holl. bloemkool 42—65 per 100 st. Holl. tomaten 4853 per 50 kg.: Holl. kom kommers 32—35 per 100 stuks; Belgisch wit lof 28—30 per 50 Kg.; Ital. aardappelen 11-35—30 per 50 Kg. Munchen: Buitenl. prod.: Holl. komkommers 35.50 per 100 stuks; Ital. worteltjes 7.20—7.50 per 50 bos Holl. tomaten 5 per 5 Kg. Frankfort a. M.: Holl. komkommers 48—60 per 50 Kg.; Holl. roode kool 14 per 50 Kg.; Holl. witte koo! 60 per 50 Kg. Keulen: Buitenl. prod.: Holl. bloemkool 50 per 100 stuks; Buitenl. komkommers 4555 per 100 stuks; Leinzig: Buitenl. prod.: Holl. komkommers 4045 per 100 stuks; Holl. tomaten 4.45—5.75 p. 5 Kg.

Schager Courant | 1937 | | pagina 7