geopend geen spreekuur gesloten. Dooden hergeven levenden het gezichtsvermngen Ballon van Prof. Piccard verbrand De in Frankrijk gelande Spaansche vliegtuigen Maandag 7 Juni '37. Sadonis, Hevige vliegtuig-actie Zeeliedenstaking in Frankrijk geëindigd Coöp. Boerenleenbank Niedorper Polder. Vanaf heden zwembad „Het Skarpet Oude Niedorp Tandarts Bronkhorst Ford Bestelwagen Lcwis tegen Ford Wie wint? SPANJE Engelsch schip getroffen. Gisterochtend vroeg reeds verschenen de vliegtuigen van de rechtschen boven Bilbao en omgeving. De dorpen in den omtrek dei- stad werden herhaaldelijk gebombardeerd. Ook Almeria werd diverse malen door vlieg tuigen der rechtsche troepen gebombar deerd. De toestellen lieten 25 bommen van groofc kracht vallen. F,en bom ontplofte in de nabijheid van een Engelsch schip „Grea- ted" genaamd, en scheurde den romp van dit schip open. Dank zij de krachtige pom pen is het schip niet gezonken. De beman ning van het Engelsche schip bleef onge deerd. Luchtgevecht. Nationalistische vliegtuigen, die be last zijn met de bewaking van de Fransche grens, leverden gisteren een vinnigen strijd tegen een eska der van zeven vijandelijke machines. Dit. eskader was uit Catalonië gekomen. Het had zijn weg genomen over Frankrijk, en zette van den linkerkant der Pyreneeën koers naar Bilbao, meldt Un. Press. Een der Catalaanschc vliegtuigen werd al direct door de machines van Franco onscha delijk gemaakt en stortte brandend neer in de omgeving van San Sebastian. Een ander vijandelijk vliegtuig werd nabij Bilbao tot dalen gedwongen. De vijf andere ontkwamen. Dit is de derde maal. dat. vliegtuigen van de Valencia-rcgcering de Fransche neu traliteit schenden, teneinde den meer ge vaarlijken weg over het door Franco bezet te Spaanschc gpbied te vermijden. Vorderingen der rechtschen. De rechtsche troepen hebben gisteren het massief van Ubyna. ton vyesten van den spoorweg Leon-Ovicdo bezet! Doordat dit massief op vrij groote hoogte is gelegen, kunnen de rechtschen thans meer controle uitoefenen in deze bergach tige streek, waar de vijand zonder ophou den in hun liniën tracht binnen te dringen. De. troepen van Mola hadden eerst weer de. gebruikelijke omtrekkende beweging om de stellingen gemaakt; na voorbereiding door het geschut gingen de rechtschen tot don aanval over en omstreeks den middag hadden zij het. massief veroverd. De linksche troepen mocste.n zich met aanzienlijke verliezen terugtrekken. Zij lieten ook veel oorlogstuig achter. Belangwekkende Staaroperaties in Rusland. lief sovjet-Russisch telegraaf-agentschap Tnss meldt, flat. in de oogheelkundige kliniek te Odessa, welke onder leiding staat, van pro fessor Filatof, ongeveer vierhonderd blinden weder ziende zijn geworden. Het. betreft hier personen, die aan vertroebeling van hei hoornvlies (slaar) leden. In dc medische wereld zijn gevallen he kend, waarin lijders aan staar genezen wer den door overplaatsing van hoornvlies, dat aan hel, oog van een levende ontnomen was. De mogelijkheid, om zulk een operatie te verrichten, doet zich echter slechts zelden voor, namelijk hij verwondingen of ziekten, welke verwijdering van een oog bij een le vende cischcn. Professor Filatof benut echter hij zijn operaties hoornvlies, dat aan het oog van een lijk ontnomen is. Hij verwijdert daartoe eerst uit het. zieke oog van een lijder aan staar een stukje hoornvlies van vier m.M. middellijn en zet in deze ope ning een stukje doorzichtig hoorn vlies van een lijk. Het aan het doode oog ontnomen hoornvlies vergroeit met het levend oog zelf indien het aan het lijk ontnomen stukje reeds eenige dagen geconserveerd is. Het behoudt zijn doorzichtigheid en dc mensch wordt weer ziende. Professor Filalof heeft zelfs vastgesteld, dat de overplanting van het hoornvlies van een doodc meer effect heeft dan van het hoornvlies, dat van een levende afkomstig is. Hij verklaart dat aldus, dat dc eigen aard van het levende weefsel in strijd komt met het lichaam, waarin het over gebracht wordt en eerst den tegenstand van het vreemde bloed, het vreemde organisme moet overwinnen, in het hoornvlies van de overledene is dat alles niet meer aanwezig is. slechts de levensvatbaarheid is gebleven, 't Is slechts levend weefsel, dal zijn indivi dualiteit en zijn biochemische onverccnig- haarheid met vreemde wccfselcellen verlo ren heeft. Niet minder verrassend is, dat professor Filatof heeft vastgesteld, «lat het troebele hoornvlies, dat het ingezette stuk omgeeft, geleidelijk helder begint te worden. Dc le venskracht van het kleine stukje hoorn vlies, dat aan den overledene ontnomen is, blijkt een geweldigen invloed uit te oefe nen. De processen, die zich afspelen tus schen het levende en doode weefsel, prik kelen de werkzaamheid van alle cellen buitengewoon. Bij zijn proeven is professor Filatof op de gedachte gekomen, dat de op merkelijke levensvatbaarheid van het hoorn vlies van een doode wellicht slechts een ge deeltelijk verschijnsel is van bepaalde alge- mocne eigenschappen, die het lijkenweefsel cig°n zijn. Hij probeerde daarom de uitwerking van overgeplante stukken weefsel on een lupus- 1 ij der. Rij een boerin, wier gezicht door zwe ren weggevreten en opgezwollen was en reeds alle beweeglijkheid verloren had, jnced hij een van de zweren weg en legde daarvoor in de plaats een stuk van de huid van erri doode, dat reeds drie dagen oud was. Na eenige dagen genazen de grootste zweren van de patiënte. Het Tass-telpgram voegt hieraan nog top. dat het een eerste poging geweest is om een zieke te genezen door de overplanting van de huid van een doode en meent, dat het pen hijzonder succesvolle poging ge weest is. Personeel van de Norrnandië had het werk al neergelegd. De geheele bemanning van dc „Norrnandië" bestaande uit onge veer duizend personen, is gisteren in staking gegaan. Middags fileerden ongeveer vijf duizend stakers voorbij liet kantoor van de reederij Transatlantique te Havre. Blum en de minister van handelsmarinc hebben direct vergaderd met de vertegen woordigers van de zeeliedenhónden. Na deze bijeenkomst verklaarden dc afge vaardigden, dat de besprekingen met de re geering tot een resultaat hebben geleid en dat dc staking geëindigd was. De secretaris van den hond van zeelie den deelde nog mede, dat op de drie voor naamste punten overeenstemming tot stand is gekomen, n.1 inzake de toepassing van de vcertigurige werkweek, vacantie uiet behoud van loon en een pensioenregeling. Heden zal in alle havens het werk wor den hervat en de „Norrnandië" zal op het vastgestelde uur het anker lichten. Nieuwe Niedorp. Vrydag 28 Mei is het kantoor HET BESTUUR. Geen persoonlijke ongelukken. Prof. Piccard en ingenieur Max Cosijns wilden gisteren met hun ouden statosfeer- bullon opstijgen. Op het oogenblik, dat het schuitje aan don ballon werd bevestigd, vloog dc ballon in brand en werd geheel vernield. Niemand werd gedeerd. De werkzaamheden voor dc vulling van den ballon waren om kwart voor acht be gonnen. Prof. Piccard en ingenieur Cosijns hadden de leiding over dit werk, waarin zij werden bijgestaan door vijftig man infan terie en luchtvaarttroepen. Zooals hekend, moest de ballon worden gevuld met heete lucht, gelijk een Montgolfiere. Om 9 uur werd dc vulling onderbroken. De ballon was- Inon tot op 9/10 van zijn volumen gevuld. Even voor tien uur werd dc brander op nieuw aangestoken en eenige. oogenblikken later nam de ballon zijn definitievcn vorm aan. Hij trachtte zich te verheffen, doch soldaten op den grond hielden hem met touwen tegen. Om kwart voor elven, op het oogenblik dat men zich bezig hield met liet bevestigen van het schuil je aan den ballon is brand ontstaan door onbekende oorzaak in liet ondersle gedeelte van het omhulsel. Eenige oogenbliken later was de gansclie ballon in vlammen gehuld. Zooals gemeld, werd bij dezen brand niemand gedeerd. Volgens Max Cosijns zou de oorzaak van den brand zijn toe te schrijven aan een windstoot, waardoor een „zak" in hot om hulsel werd veroorzaakt. Deze binnenwaarts gerichte „zak" kwam in aanraking met het vuur van den brander. Cosijns voegde aan deze verklaring nog toe, dat. de brander, wanneer de ballon zou zijn opgestegen, nim mer brandgevaar voor den ballon zou heb ben opgeleverd. Nader vernemen wij nog, dat men er in is geslaagd de gondel met, dc zeer kostbare meetinstrumenten op tijd te verwijderen. Verkeerssfaking te Londen wordt voortgezet Conferenties leiden niet tot re sultaat. De afgevaardigden van het staken de personeel van de autobusdiensten hebben gisteren opnieuw vergaderd. Een communiqué werd niet gepubli ceerd doch naar verluidt heeft do meerderheid zich uitgesproken voor een voortzetten van de staking. Nader wordt gemeld: Naar verluidt hebben de vertegenwoordi gers van het stakende autobuspcrsonccl be sloten de staking voort te zetten. Veertig garages stemden voor dit besluit, negen te gen en een onthield zich van stemming. Heden zullen de besprekingen tusschen den Minister van Arbeid en den bond van transportarbeiders worden hervat, ingevolge een besluit, van het bestuur van den bond, dat hij verantwoordelijk zal zijn voor de leiding van het conflict cn der onderhan del ingen. Gisteravond was men over het algemeen optimistisch gestemd over het hervatten van liet werk. Verklaring voor de niet-inmen- gingscommissie. ïn de verklaring, door den Franschen vertegenwoordiger bij de commissie voor dc niet-ininenging over de landing der Spaan sche vliegtuigen in Frankrijk gegeven, wordt verder gezegd: „Vijftien het zes tiende. dat schade had opgcloopen, bleef in Frankrijk werden op 9 Mei teruggezon den, nadat do Spaansche regeering maatre gelen had genomen om ze naar hun bases terug te roepen. De Fransche rcgcering oefen de toezicht, op den terugkeer tot de grens door de toestellen door militaire vliegtuigen te doen begeleiden. Den hoofdadministrateur der controle op de Fransch-Spaansche grens werd verzocht een waarnemer aan te wijzen, die, door plaats te nemen in een der Fransche vlieg tuigen, zich er .van kon .vergewissen, dat 99 te Ledenkaarten aan het bad verkrijgbaar. Te koop gevraagd: Een goede 2e hands KAMPEERTENT met grondzeil, 46 pers. (abso luut waterdicht zijnde). Br. m. uiterste prijsopgaaf onder let ter D.J, Bur. van dit blad. van 28 Mei tot 14 Juni vanaf f125. Whippet Sedan, 6 cyl., f 160. J. NEUS Official Chevrolet en Opel dealer, TeL 410 DEN HELDER. H.H. PAARDENFOKKERS. Ter dekking beschikbaar de schitterende Blauw appelschim.- mcl hengst behalve Maandags en Donder dags. C. GEERLIGS Cz„ Veerweg 6 - Anna Paulowna, Telef. 47. Te koop: Prima JONGE HENNEN, een jonge drachtige Zeng. Te vens gevraagd een Werk. paard. H. RIJS, B 41, Burger, vlotbrug. Te koop: 2 beste WERKPAARDEN hij Jb. BREED en G. DEK. KER, Groenveld, gem. St Maarten. FLINK MEISJE gevraagd voor dag of dag en nacht. Loon f5. BRAS, Regen* tenstr. 81, Schagen. dc Spaansche toestellen den Franschen grond verlieten op de plaats, waar zij de grens hadden overschreden. Toen op 17 Mei wederom 17 Spaansche vliegtuigen op Franschen bodem daalden, aldus vervolgt de medcdeeling, volgde men dezelfde gedragslijn. Om echter duidelijk aan te toonen, dat men verwachtte dat dergelijke voorvallen in het vervplg vermeden zouden worden, bepaalde de Fransche regeering. dat de toestellen wa pens cn munitie zouden moetan afgeven; drie toestellen mochten hun wapens behou den, opdat de escadrille zich tegen een vij andelijken aanval zou kunnen verdedigen. Dc aandacht der Spaansche regeering is of ficieel gevestigd op de omstandigheid, dat de Fransche autoriteiten in het vervolg derge lijke faciliteiten niet meer zouden kunnen toestaan en dat. zij dan genoodzaakt zouden zijn, de vliegtuigen in Frankrijk vast te hou den. Hoewel de door deze voorvallen gescha pen toestand niet in de overeenkomst van niet-inmenging voorzien was, wenschte de Fransche regeering, om oprecht te zijn en ie der misverstand te vermijden, de feiten ter kennis van de commissie te brengen en de commissie eveneens van de genomen beslis singen op de hoogte te brengen. Dc tekst van de Fransche verklaring zal in dc volgende zitting door de ondcrcommis- si'c bestudeerd worden. Strijd nadert zijn hoogtepunt. De strijd tusschen de vakvereeni- ging der vereenigdo automobielar- beiders, een nevcnorganisatie van 't comité voor indusfriecle organisatie van Lcwis, en het Ford-concern na dert snel zijn hoogtepunt. De vakvereonigingsleiders verklaren, vol gens Un. Press, dat. zij een dagloon van acht dollars cn een arbeidsdag van zes uren zul len eischen, indien zij er in slagen, de 140 duizend arbeiders van de Ford-maatschappij in hun vakvereeniging te organiseeren. Momenteel ontvangen de arbeiders bij Ford zes dollars per dag bij een arbeids tijd van acht, uur per dag. De vakvereeniging voert, don strijd tot or ganisatie van de Fordarbeiders onder leu zen als: „Vnkvereenigingssysteem, geen Fordsysteem Onder de 90.000 arbeiders van de Fordfa brieken te River Rouge zijn door de vakver eeniging vlugschriften met deze en derge lijke leuzen verdeeld als tegenmaatregel te gen de verspreiding van pamfletten door de Ford-maatschappij, waarin Henrv Ford zijn standpunt, ten opzichte van de vakvereeni ging verdedigt cn rechtvaardigt. De negus niet naar Genève Daardoor een moeilijke situatie te Genève vermeden. De Negus heeft den secretaris-generaal van den Volkenbond een brief gezonden, waarin hij verklaart het niet noodig te oordcelen een delegatie te zenden naar de Volkonbotidsvergadering. Dit besluit heeft de Negus genomen na zijn ministers te hebben geraadpleegd. Dc Negus verklaarde verder, dat ernstige fouten werden gemaakt bij de toepassing van de sartcties, hetgeen tot gevolg heeft gehad, dat Europa gedesorganiseerd is en ook de toestand in Spanje is hiervan een gevolg. De Uegus heette vervolgens Egypte wel kom in den Bond cn verzekerde, dat zijn land steeds bereid blijft met den bond sa men te werken tot internationale recht vaardigheid. WIERINGERWAARD VOETBAL. WieringerwaardB.KC. 62. B.K.C., voor het eerst na 4 April weer in het veld cn gehandicapt, door het gemis van Van der Goes cn Blok, heeft den traditio- leelen kermiswedstrijd tegen Wieringer waard met flinke cijfers cn verdiend moeten verliezen, De roodbroeken zijn momenteel uitstekend in vorm en heel goed ingespeeld, zoodat het eigenlijk geen verwondering haarde dat liet ongetrainde B.K.C. de vlag moest strijken. De eerste 10 minuten is het nog gelijk op gegaan. Zelfs nam B.K.C. dc leiding na 6 minuten, toen M. v. Teulingcn een hoog schot gaf dat Paardekooper doorkopte en Rezelmati slechts achter dc doellijn wist te kceren. (01). Maar vlak hierop was het al gelijk. M. Blaauboer die van invaller J. Steenvoorde niet al te veel tegenstand on dervond, zette keurig voor en Hazcloop doel puntte onhoudbaar (1—I). liet spel gaat over en weer met W. iets in de meerderheid Na 20 min. werkt Hazeloop zich vrij, schiet in de bovenhoek, maar Prins redt tot cor ner. Deze wordt goed genomen en door Rob ingekopt (21). B.K.C. weet in de volgende periode enkele aanvallen te forceeren. Maar Jan v. Wees mist eenmaal een voorzet van zijn broer voor open doel en een keihard schot van Paardekooper stopt Rezelman niet een fantastischen armzwaai. K. Schenk do mineert lang niet zooals Zondag, 't Is dit maal Hazeloop, die een pracht partij mid denvoor speelt. Hij produceerde ook de derde goal waar toe Rob hem in staat stelde door met een boog over Prins heen te schieten (3—1). Nog voor rust herhaalt K. Schenk een van zijn treffers van Zondag (41). Het duurt vrij lang in de tweede helft, eer er goals komen. Schenk kopt over, Rob maait enkele keeren naast en Jac. van Wees' harde schot wordt door Rezelman gehouden. Na 19 min. zetten Schenk en Hazeloop sa men de B.-verdedigiue schaakmat. Haze loop komt daardoor vrij te staan en scoort onmiddellijk (51). Er is een half uur gespeeld in de tweede helft als invaller Keijzer (B.K.C.) halver wege de cornerhoek een vrije schop krijgt te nemen. M. van Teulingen is naar voren gekomen en zet het leder meteen in (5—2). De hoop op een eervol resultaat zagen de bezoekers echter al vanaf den aftrap ver dwijnen, want van middenuit nam W. den bal mee en K. Schenk doelpuntte (62). Wel zette B.K.C. haar voorhoede om. het hielp niet meer. W. was sterker en vormde een beter geheel. Het einde, dat scheidsrech ter Metselaar, die uitstekend leidde, in een tamelijke duisternis' aankondigde, kwam al dus met een 62 zege voor de thuisclub, die een pitstekende wedstrijd heeft ge speeld. Jammer, dat. B.K.C. niet. heter voor bereid was. We hadden dan zeker een meer spannenden wedstrijd gezien. De Slikkerkermis is weer gepasseerd. Had den we de laatste jaren meestal koud en guur weer, deze keer hadden we het mooiste weer wat men maar kan wcnsclien. Dit is ook wel van invloed geweest, op het bezoek, dat. vooral Zondags zoo talrijk was, als liet sinds jaren niet is geweest. De caféhouders die allemaal voor uitstekende dansmuziek hadden gezorgd, mochten zich in een zeer druk bezoek verheugen. Langs den weg was het eveneens een ongekende drukte. Zweef molen, luchtschommels, schiettent, krame- rij, ijswagens, vischbakkerij, enz. hebben ongetwijfeld goede zaken gemaakt. Ook hij de twee gehouden voetbalwedstrijden, waar van de schitterende uitslagen voor Wierin gerwaard reeds Maandag zijn vermeld, wa ren veel belangstellenden op het terrein' aanwezig. Maandagavond werd in de zaal van den heer R. Breed door de Rederijkerskamer Helmcrs van Amsterdam met succes opge voerd het romantisch tooneclspel: „Het lied van alle tijden", van D. Scheffer. Het speelt in den tijd van de Fransche revolutie, toen de wetgevende macht berustte bij de Natio nale conventie. De guillotine heeft druk werk. Yvonne Fleuriot, actice, een meisje uit het volk. en André Vicomte de la Haute Rive hebben elkander zoo lief, dat ze alles trotseeren en met elkaar ten slotte den dood tegemoet gaan. Crochet, chef van de geheime politie, even eens smoorlijk op haar verliefd, wil haar redden, op vaarwaarde dat ze z ij n vrouw zal Morden, doch haar liefde voor André zegeviert en tezamen gaan ze zingende het lied van alle tijden, naar liet schavot. De actrice Yvonne heeft prachtig spel la ten zien. Ook de overigen hebben uitstekend werk verricht, vooral in de twee laatste be drijven. Het eerste kon ons niet bekoren. Een volgende keer hopen we eens een echt kermisstuk te hooren. In tegenstelling met de volle zaal hij den lieer Breed,, kon dc voorstelling bij den heer Schenk, die de heeren Tliolen en Van Lier had geëngageerd, wegens te geringe opkomst niet doorgaan, wat voor den heer Schenk een leelijke strop is. Ook voor het balmasqué bij den heer Zeeman was geen belangstelling. Dinsdagavond nog een vriendschappelijken voetbalwedstrijd Wieringerwaard IB.K.C., welke eindigde met 6—2. In de café's is verder op prettige wijze de laatste kermisnacht doorgebracht. Wieringerwaard heeft op waardige wijze kermis gevierd. SCHOORL Een aardig geval in de vogel wereld. In het warenhuis van den heer Jb. Mooij, waarin steeds wordt gewerkt de bloem kool is reeds geheel uit en de tomatenplanten staan bijna allen reeds opgebonden heeft een lijstcrpaar in een oude stoof, welke in de spanten was geplaatst, gebroed en een viertal jongen liggen nu in het nest. Terwijl wij op korten afstand stonden te kijken, kwam de vaderlijster juist met voedsel en vloog direct op zijn kroost toe, om het te voederen. Schuw is deze lijster dus niet! Omdat het zoo warm is, heeft dc heer Mooij een paar zakken boven het nest gehan gen, zoodat het gezin tegen al te groote hitte is beschermd. Dictatuur of democratie? Vanavond an vannacht vindt U het antwoord op de aan onze re- dactiebureaux opgestelde verkie- zingsthermometer, die nar na unr aangeeft in welke mate het stem* mcncijfer der verschillende par tijen sttjgt. LANGENDUK Als sluitstuk van de Blauwe Weekactié heeft de Alg. Ned. Geheelonthoudersbond een prijsraadsel uitgereikt aan de drie hoogste klassen van de Openbare School te Broek op Langcndijk. Negentien goede oplossingen waren binnen gekomen. Gisterenmiddag zijn de Voorzitter; en secretaris in de school geweest om aan de winnaars een mooi boekwerk uit te rei ken, wat natuurlijk door de kinderen dank baar werd aanvaard. De voorzitter sprak nog even met de kinderen over het alcohol gevaar er tevens op wijzende dat voor de jeugd veel was te genieten in bosch en strand. Het hoofd der school werd tevens bedankt voor zijn sympathieke medewerking Z1JPK POLITIE Gev.: 1 rijwielplaatje; 1 zwart leeren porfe» monnaie met inhoud; 1 grijs wollen sjaal* Verloren: 1 bruin leeren portemonnaiq met inhoud; 1 lederen tasch; 1 zwarte beu- gelportemonnaie met inhoud. OUDE NIEDORPl Zwembad 't Skarpet, Toen wij vorige Zondag, 't badpak ondeif den arm, naar 'l Skarpet wandelden, heersch- te daar reeds een gezellige drukte en toch.* was 't zwembad nog niet officieel geopend* De voorzitter, de heer Leek. deelde ons me de dat het weer de afgeloopen dagen nog tó koud was geweest. Maar Dinsdag zou alles nog eens een extra schoonmaakbeurt krijgen cn Woensdag 26 Mei zou de opening officieel geschieden. Dus dan kan de pret weer een aanvang nemen. (Men zie de advertentie in het blad van heden.) MEDEMBLIK BENOEMING Bij Iv. B. is benoemd tot Heemraad van het ambacht van West-Friesland, genaamd de Vier Noordcr Koggen, J. Wit, te Hau- wert (gemeente Nibbixwoud) vanwege da Medcmblikker Kogge. PURMEREND. 25 Mei. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 21 par* tijen, wegende 72.000 Kg., handel goed. hoog* ste prijs f 18.50 10 stapels kleine Boeren» kaas f 18.50. handel goed, 1 stapel Goudschfl f 18. volvette f 20. 1181 Kg. boter f 1.37— 1.47. weiboter f 1.391.40 per kilo. Runderen, totaal 525 stuks: 275 vetta koeien. 62—68 et. per kilo. matig; 110 gelde koeien f 110225 per stuk. matig: 103 melk koeien f 150—280 per stuk. matig; 33 stie ren 55—60 et. per kilo. matig; 39 panrdert f 70210 per stuk, stug: 75 vette aklvcrcm 30—60 ct. per kilo, matig: 652 nuchtere kal veren: voor de slacht f 513. voor de fok f 1015 per stuk, stug; 260 vette varkens voor de slacht 45—48 ct. per kilo. vlugj 49 magere varkens f 18—30 per stuk, ma tig; 451 biggen f 121G per stuk, matig; 403 schapen f 15—30 per stuk, matig; 86 bok» ken f 414 per stuk. matig; 1072 lammeren! f 1216 per stuk. matig: kipeieren f 2.60j —2.90, eendeieren 2.per 100 st.. piepkui kens 80—90 ct. per kilo, oude kippen eiï hanen 40—47V* per kilo. konijnen f 0.40— 1.60 per stuk, eenden 3060 et. per stuk. duiven 40 ct. per paar, jonge hanen 55—60 ct.. 991 eendeieren A 2.10, 1403 kipeiereiï A 2.70—4. BROF.K OP LANGENDTJK, 26 MeT. 2500 kg. Peen f 50: 11175 kg. Rhabarhej g 2.30f 2.60: 350 stuks Bloemkool f 7.40— rf 8.50 dito 2e soort f 4.60f 5.50 dito 3da soort f 3.50 NOORDSCHARWOUDE. 26 Mei. Aanvoer: 3200 Kg. uien 80—90 cf.. <lrie« lingen 90 et., grove 1.40. 3750 Kg. peen 50 ct- 80000 Kg. kroten 40—60 ct. DUITSCHE LANDBOUWMARKTEN. Groenten en Fruit. 25 Mei. Berlijnl Hol!, bloemkool 3140. Holl. komkommers 3040. Essen: Buiteni. producten: witte kool 7. gele kool 10.50. Holl. tomaten 35-f 6»- ...^J

Schager Courant | 1937 | | pagina 2