Vischstand IJsselmeer De maatverhooging voor ael KIJKEN i> KOOPEN tij 5L3ECS Plaatselijk Nieuws. Concert Als ik Koning was' Opening vliegveld Texel Schagen's Harmon ekapel Woensdag 2 Juni Schoenmagazijn te Amersfoort uitgebrand Mooi gebruind BEETI Morgen 1 Juni wordt het hengelseizoen geopend. Hier een snapshot van een Amerikaanschen hengelaar, die, vanaf zijn hypermoderne g lij boot (welke een sprekende gelijkenis vertoont met een watervliegtuig) een vischje aan den haak slaatl In de maand April meer loonend dan in April van het vorig jaar. De afdeeling Visscherijen van het depar- tement van Landbouw en Visscherij te 's-Gra- venhage deelt het volgende mede omtrent de kustvisscherij en de visscherij in het IJs selmeer, waarbij de tusschen haakjes ge plaatste cijfers betrekking hebben op de maand April 1936. In de Waddenzee en het niet-afgesloten gedeelte van de Zuiderzee werd de vissche rij drukker. De geldelijke uitkomsten der visscherij in de Waddenzee en het niet-afgesloten ge deelte van de Zuiderzee, het IJsselmeer, wa ren beter dan in April van het vorige jaar. De hoeveelheid en opbrengst der aange voerde visch bedroeg, in de Waddenzee en het niet-afgesloten gedeelte van de Zuider zee 7.938.334 (10.743.1 li) Kg. en f 340.505,—, (f 165.935); in 't IJsselmeer 162.621 (153.015) Kg. en f 63.038, f 49.223). In het IJsselmeer werden door de botvis- schers alleen in de nabijheid van Stavoren enkele dagen nog tamelijk goede vangsten gemaakt, de aalvisscherij met kuilnetten le verde in het laatste der maand wat betere resultaten op. De gevangen aal was echter zeer dun. Met aallijnen werden soms reeds bevredigende vangsten verkregen, doch ook deze aal was tamelijk dun. Met fuiken werd nog zeer weinig gevangen. De spieringyisscherij met sleepnet, was niet loonend, terwijl de vangsten met, staande spieringnetten zoo slecht waren, dat de visscherij zeer spoedig geëindigd werd. Met de kuilnetten werd tamelijk veel kleine spiering gevangen. In de Waddenzee en het niet-afgesloten gedeelte van de Zuiderzee werden de vangsten der kommenvisschers wat beter, doch bleven beneden die van het vorige jaar. Daarentegen bleef de prijs van de haring steeds goed loonend, zoodat vele visschers toch nog een loonende visscherij hadden. De vangsten bij Den Helder en Texel ble ven zeer slecht. De zegenvisscherij nabij Den Helder was niet loonend. De visscherij met den wonderkuil leverde de beste vang sten op in de nabijheid van Harlingen. Door den hoogen prijs werden soms mooie be sommingen gemaakt. De visscherij met haringfuiken verliep zeer bevredigend, vooral in het begin der maand, toen zeer goede vangsten werden gemaakt, welke bo vendien een hoogen prijs opbrachten. Met de botvischluigen werd ovpr hot algemeen nog weinig bot gevangen. Do visscherij op garnalen, welke gekookt werden afgele verd, was van niet veel heteekenis. Op garnalen voor de Amsterdamsche markt werd slechts enkele dagen door oen paar vaartuigen van Den Helder gevischt. Van het grootste belang voor cle IJsselmeervisscherij. De hoofd afdeeling zoetwafervi ssch erij van de Ned. Heidemaatschappij heeft Zat'erday haar algemeene vergadering gehouden te Utrecht. Dr. B. Ilavinga, directeur van het, rijks instituut voor biologisch visscherij-onder- zoek te Amsterdam, hield een inleiding over de voordeelen van de verhooging van de maalt op aal. Het profijt van de vangst op aal hangt af van de hoeveelheid van het gewicht-en van den prijs. Wanneer men nu de maat verhoogt, gaat. het aantal achteruit, doch de prijs stijgt. Gezocht moet. nu worden naar de gunstigste maat. Van 25 tot. 30 c.M. lengte verdubbelt zich liet gewicht. De voordeelen van een maatverhooging worden evenwel verkleind door het wegtrekken, het stenen en de verkorting van den vischtijd. Speciaal gelden deze bezwaren voor de beneden-ri vieren. Voor het IJsselmeer zijn groote voordeelen aan de maatverhooging verhonden, daar de opbrengst ruiui 1 millioen kg hooger zal zijn, hetgeen evenveel is, als in alle andere wate ren tezamen gevangen wordt. Door dat grootere aal een hoogcrcn prijs opbrengt, zullen de baten met 600 k 700.000 gulden stijgen. In de binnenwateren komt de aal tot ge slachtsrijpheid, daar moet dus dc maat zoo U verbrandt in de zon? Als de huid van Uw gelaat, hals en armen door de zon pijnlijk verbrand is, of dat gij l' bij het fietsen hebt doorgezeten, doe er dan onmiddellijk Purol op. Uit verzacht en geneest spoedig. Purol (wit en geel) bei de in doozen van 30 en 60 ct., tube 45 ct. Bij Apoth. en Drogisten. hoog mogelijk worden gesteld, tot aan het stadium der geslachtsrijpheid (d.i. 30 c.M.) toe. Geslachtsrijpe aal trekt weer naar zee dus de maat moet dat stadium niet over schrijden. Aan de hand van een grafische voorstel ling betoogde spr., dat de belangen van dc visscherij op liet IJsselmeer en dc binnen wateren veel grooler zijn dan die op de ri vieren. Spr. zou de maat als overgangs maatregel willen stellen op 28 c.M., met dien verstande, dat de riviervisscherij ook aal van 2528 c.M. mag vangen, doch deze al leen mag verkoopen als pootaal, waarbij het verschil tusschen inkoops- cn distributieprijs door de regeering zal worden gedragen. Up deze inleiding volgde een uitvoerige discussie, waarbij de belangen van de vis scherij op de benedenrivieren tegenover die op dc binnenwateren scherp tegenover el kaar werden gesteld. In principe waren ook de IJsselmeer visschers tegen mnatverlioo- hooging doch zij waren bereid, bij wijze van proef met het voorstel lot verhooging mee te gaan. Bij een verhooging tot 27 c.M. moeten de kuilvisschers reedè 25 pet. van bun vangst missen. Wanneer de regeering. een tegemoetkoming geeft, zou een verboo ging met 2 c.M. tot 27 c.M. voorloopig het uiterste moeten zijn. Daartegenover werd gesteld, dat de visschers bij een kleine maat, spoedig uitgeviseht, zullen raken. De kleine aal zal het volgend jaar als groote aal een veel hoogèrc opbrengst opleveren. Nadat de voorzitter nog een beroep bad gedaan op de vergadering, het algemeen be lang in het oog te houden, werd het voor stel van dr. Ilavinga, met groote meerder heid als wenschelijk aanvaard. 99 Een groot succes voor de Scha- ger Opera Vereeniging. Jac Jansen oogst lauweren. De hondex-den, die gisteravond naar het Xooi'dhollandsch Koffiehuis zijn opgetrok ken, om de opvoering hij te wonen van de opera „Als ik Koning was", door de Sclia- gor Opcra-verecniging, onder leiding van Jac. Jansen, hebben er geen oogenblik spijt van gehad, de tropische Oostersche sferen, waarin deze opera hen voert, te hebben ver kozen boven den zoelcn zomeravond van 't Westen, die overal in en om Schagcn lokte tot verpoozing in de buitenlucht. De opera: „Als ik Koning was" deed de loksteni van den zomeravond vergeten. Het doek gaat op; op het. rolsnclitig strand van een Oostersch Rijk loopen visschers en visschers vrouwen in Jiun kleurige kleedij onder de palmen dooreen cn één hunner, Piféar (S. Overtoom) begint met zijn volle tenor een schoon lied te zingen, waarmede de anderen instemmen: een fleurige cn boeiende inzet van deze heelc ï'ijke, roman tische opera-comique. De intrige ontwikkelt zich. Middelpunt, daarvan is prinses Néméa (Gré Veenis), de mooie nicht van den Ko ning, de vrouw, die ééns bij het baden ge red werd door den armen visschersknaap Zéphoris en door dezen hartstochtelijk be mind wordt, doch die óók dc hegeerde is van 's konings neef, prins Kadoor. Hoewel zij haar redder nooit gezien heeft, be wusteloos werd ze in zijn armen op het vei lige strand gedragen cn Zéphoris vluchtte zegt zij, haar onbekenden redder te zullen huwen. Kafoor (B. A. te Beest) maakt van die toezegging een listig gebruik, door zich voor Nemea's redder uit te geven. Haar in- tuitie waarschuwt haar echter en zij schenkt hem haar hand „maar mijn haxi.", zegt zij. „behoort aan mijzelf". De arme Zéphoris droomt intussclien van zijn prinses, kafoor weet hem echter den eed af te dwingen, dat hij eeuwig zijn daad voor Xémea geheim zal houden. Zéphoris begrijpt, dat er maar één weg is, om liet verschil in stand tusschen hem en zijn lief ste te overbruggen, en die weg is: koning te zijn! „Als ik koning was", zucht hij. Door gelukkige omstandigheden wordt hij één dag koning en op dien éénen zaligen dag, die hem een droom, een wonder toe schijnt, wordt zijn huwelijk met de prinses, bijna werkelijkheid. De dag vliegt echter om; dc bekoorlijke vrouw ontglipt hem en hij valt terug in zijn ellendig bestaan van voorheen. Het is Kafoor, de verrader, die hem zijn geluk ontneemt, hem zelfs naar liet leven staat. Tenslotte wordt Kafoor ontmaskerd; bij blijkt een landverrader te zijn. terwijl do arme vissclied in den éénen dag van zijn koningschap het land onschatbare diensten beeft bewezen. Gevolg: cle Koning stemt, toe in dc vereepiging van Xéméa en Zéphoris en cle huichelachtige prins lijdt een neder laag. Zoo'n muzikaal geënsceneerde roman want, dat is een opera eigenlijk is een zware opgaaf voor cle artisten. Rn als wij wat ons thans door de Scha gei' Opera-ver- eeniging geboden wordt beoordeelon naar den eei'sten maatstaf, welken men een opera dient aan te leggen, dan moeten wij zeggen, dat er hier met élan gemusiceerd wordt, dat de koren een voortreffelijko.il indruk maken, de solisten over mooi materiaal be schikken. Er zit begrip, pit cn fleur bij de koristen; en de natuurlijke zangstemmen van Plukker. Overtoom. Leimmens, te Beest cn Bolier, waarvan vooral de beide eersten genoemd dienen te worden hoe laat liet publiek zich meevoeren door de wecke tenor van den verliefden visschor en bet imponecrebde rijke geluid van den liumo- ristischen Pifear het frissche talent van Gré Veenis en het ijlere, maar toch charmante stemmetje van Let Brect be- teekenen liet. succes van deze opci'a. Hef orkestrale gedeelte w.o. piano van mej. de Veer is verdienstelijk en liet spreekt vanzelf dat voor alles wat hier t. a.v. het muzikale gepresteerd wordt, lof toekomt aan den dirigent Jac. Jansen, die vanuit den orkestbak, den staf zwaait over oi'kestleden en zangers, al die vis schers, slaven en slavinnen, officieren, sol daten. hofdames, priesters, ministers cn zelfs over de zelfstandig actccrendc ko ninklijke familie, welke immers, ondanks alle vervoeringen, in het kader van het 'hvthme moet blijven. Bij een opera is het tooneelspel een se cundaire factor. Wij komen in de eerste plaats voor de muziek en hoewel liet na tuurlijk ideaal zou wezicn, indien muziek en actie tot elakar in gelijke verhouding stonden, zouden wij onbillijk zijn. zulks te eischen van elke groep, die niét uit het land van den Duce komt Kr valt in het spel dezen avond veel te waardeeren. De vrouwelijke solisten mun ten uit in levendigheid en mime. Bij Let Breet voldoet de actie bij Gré Veenis de tóón in den dialoog heel goed. De liceren laten zich, wat hun spel betreft, o.i. niet. voldoende door den geest van hun rol mee slepen toch zijn er mooie momenten zooals b.v. het ontwaken van den pseudo-koning na den heerlijken droom en do gierige ges tes van den belastingambtenaar Zizcl (Bo lier). Een bevalligen aanblik biedt de dans der zes danzeresjes van Lycurgus, o. 1. v. den hcer"S.' Keesman ingestudeerdeven eens flits van veeltintige draperieën om bewe gende ledematen; de bruiloft op bet. podium is opgeluisterd en de gasten in de zaal ge nieten mee. Een compliment voor de uitstekende vo cale voordracht van mevr. Niestadt in dit gedeelte is hier zeker op zijn plaats. Zij wordt even in de bloemetjes gezet. De Oostei'schc vreugden duren uren, Rijk geschakeerde stoeten: hoofsch beweeg, plech tige priesterzang en dartele liederen wisse len elkaar af. Oog en oor raken vervuld van kleuren en klanken Dc décors (vanTheo Groothuizen) zijn practig. Op dc golven van de zee komt zoowaar als in een sprookje een schip aanvaren, waarin de lieve ranke prinses zit. Costumes en grime, resp. van Bakker uit Amsterdam en Veenis, alhier, zijn eveneens uitmuntend veizorgd. Het einde der opera nadert. De arme vis- sclier heeft de koningin van zijn hart gekre gen, de muziek zwijgt, "t doek daalt voor de derde keer, maar de zaal wil van geen scheiden weten. Luide ovaties worden den artisten gebracht en als Jac. Jansen het podium betieedt. t>e- reikt hét enthousiasme zijn hootepunt. De di rigent komt handen te kort om alle mede werkenden in zijn succes te l^ten deelen. Een bloemenwinkel wordt op het tooneel ge leegd. En dan komen de toespraken. Eerst de secretaris der Opera-Vereen., Fred Gorter, die den heer Jansen huldigt, dan de gehul digde zelf, die de ambitie der zijnen in een ankbare speech memoreert, cadeaux uitdeelt, en Xemea in de leliën zet zoo wèlvc- diend - mej. Breet. met een bouquet ver eert, het kleine dappere orkest complimen teert, Marie de Veer prijst, Lycurgus, hel priesterkwartet en de figuranten dank zegt. èn den souffleur (notaris v. Veen uit Scha- gerbrug), benevens het echtpaar Schenk niet vergeet. Tot slot stevent wethouder Schoorl met een geweldig bouquet klaprozen op den ge lukkigen dirigent af, als hulde van een groep Sehagcr burgers en prijst namens de aan wezigen en namens het. Dag. Bestuur 'lei- gemeente Schagen, den moed van Jansen s Amateursvcrecniging, zulk een werk te on dernemen. Dan wordt het doek voorgoed gesloten, doch wij spreken den wcnsch uit, dat. deze schitterende opvoering door een reprise ge volgd moge worden. TENNIS Gisteren speelde onze tennisclub tegen Be Quick van Alkmaar en zooals te verwachten was, moesten zij in deze sterke tegenstan ders hun meerdere erkennen: Schagen verloor met 5—3. Dc gedetailleerde uitslagen laten wij hier onder volgen: Heeren enkelspel: Mr. Dr. J. A. E. Buis koolS. Hamstra 06, 26; Chr. Xontie- kesJ. Deefman 06, 36. Dames enkelspel: Mej. B. IgeszMej. Bos 60, 64; Mej. G. BoontjesMej. Asjes 16, 16. Gemengd dubbelspel: Mej. Tgesz cn Mr. Dr, J. .A. E. BuiskoolMej. Bos en S. Ilom- stra 36, 62, 63; Mej. Bronder en Chr. Xonnekes—Mej. Asjes en J. Dectman 3—6, 3-6. Heeren dubbelspel: Mr. Dr. J. A. E. Buis kool en Chr. XonnekesS. I lamst ra en J. Deelman 26, 06. Dames dubbelspel: Dames Igesz cn Bron- dei-dames Asjes cn Bos 4G, 6—0, 62. DUIVENSPORT. De Postduivenvereniging „Het Oude Slot", hield gisteren een vlucht van Zevenbergen. Dc uitslag was: M. de Boer 19; P. G. dc Roer 2—4—18; H. Stenk 3—5—10—15—16; H. Domper 6; Gebr. Faber 7112021222»; Jn. Bankcrt 8—12—13—14—17—19—23. Op 26 Juni a.s. zal de officiëele opening plaats hebben van Texels nieuwe vliegveld. Op 1 Juli zullen de eei'ste vliegtuigen naac Texel starten. Verdbr vernemen wij, dat een tweemaal daagschen dienst zal worden ingesteld. WIERINGERMEER Gelokt door liet mooie zomei-weer der laat ste weken, zoekt, de dorpsjeugd dc laatste «lagen steeds liet, natte element op cn wel in het kanaal bij het industrie-terrein te Mid denmeet'. Zaterdag en ook Zondag werd hier druk gezwommen. Wal het gebruik van het nieuwe zwembad voor de Wicringermeer betreft, ten opzichte hiervan zijn wcniet zoo optimistisch ge stemd. Wellicht dat. de gekozen stichtings plaats henoorden Slootdorp, door een tech nische bril gezien, de beste is, geografisch lijkt zij ons niet de ideale. De ligging lijkt, ons voor de dorpen Wicringermeer en Mid denmeet tamelijk ongelukkig. Laten wc echter hopen, dat te zijner tijd de practijk zal uitwijzen, dat cle toeloop voor het bad zeer groot is. Met het oog op dc uitbreiding van de pa- trijzenfamilic laat v. d. S. een fokhok ma ken van 50 M2. Evenals vorige jaren laat de jachtopzie ner v. d. S. te Middcnmcgr ook dit jaar de gevonden patrijzeneieren door krielkipjes uitbroeden. BERGE.V TERAARDEBESTELLING ELLI KOXIXG Zaterdagmiddag half 3 is op dc algemeene begraafplaats alhier ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den BSV adspirant KIM Koning die op den leeftijd van 14 jaar kwani te overlijden. Een 20-tal adspirantcn met de bestuursleden C. ten Bruggcncate en A. Coevert en de leerlingen van de 7de klasse der O.L. school benevens het hoofd van die school de heer Beets en de onder wijzers de heeren Pascha en Strubbe volg de de baar. Toen het kistje in de groeve was neergelaten sprak de voorzitter van B. S.V. de lieer C. ten Bruggencate eenige ge voelvolle woorden en zeide dat dc jongens als een laatste groet willen meegeven een ruiker bloemen welke bij het graf is neer gelegd. Spr. eindigde met een Rust Zacht beste jongen. Dc heer Blokker voorzitter van de Gymnastiekvereniging Bc. Quick sprak hierna nog een afscheidswoord, waar na allen diep onder den indruk de dooden- akkcr verlieten. WIERINGEN Werk opgedragen. Het houwen van het bankgebouw voorde Coöp.' Boerenleenbank is opgedragen aan dc laagste inschrijvers, en wel D. Bakker en Zoon en fa. Kraak. Deze laatste voor het schilder- en glaswerk. Serenade. Het gouden huwelijksfeest van het echt paar Bnml-I.ont, waarvan wij in ons blad van 22 Mei jl. een foto afdrukten, is jl. Za- tei'dag onder groote belangstelling gevierd. Van de huizen in den omtrek der feestvie renden wapperde het rood, wit en blauw, wat direct al een vroolijke indruk gaf. Den gcheelén dag 'was het een komen cn gaan hij het jubilccrcnde paar, wat dus wel ge tuigt van de populariteit der fam. Bruul. Des avonds bracht de muzickvereeniging „Harmonie'1 het paar een serenade. Enkele honderden menschen schaarden zich rond „Harmonie", die zich voor de wo ning opstelde. Het moet zeker een gewichtig oogenblik voor den heer en mevr. Brtful zijn geweest, toen dat oogenblik was geko men. De voorzitter spi-ak het jubileerendc paar en de fam. in goed gekozen woorden toe, waarna de heer W Bruul namens zijn broer en diens vrouw en verdere familie, bedankte. Uit deze woorden noemen wij er enkele, en wel; „Harmonie" is een stuk van zijn leven". En zoo is hef ook. Dat zij nog lang ge- spaai'd mogen blijven is ook onze wcnsch. HOOGWOUD V.C.L. 2—SIJBECARSPEL 2. 3—2. Een vermoeiende partij voetbal is het go- gewccst op het Subecarspel-terrein, voorna melijk door de. loome hitte welke er heersm- te. Desondanks gaf V.C.L. zich geheel en speelde een uitstekende partij. Tn de eerste helft had Sijbecarspel de handen vol. en was V.C.L. voortdurend in de meerderheid. Han dig wist V.C.L. tweemaal de Siiberarsp Jl- verdecliging te passeeren, waartegen één te- genpunt werd gemaakt, zoodat de rust, in ging met 2—1 voor V.C.L. De tweede, helft wns V.C.L. er niet zoo goed in. zij speelde nu tégen de onkomende wind, die haar nar ten speelde. Daardoor kwam Sijbecarspel meer in den aanval en we zagen gevaarlijke momenten voor het V.C.L. doel. Het. Sijbc- carspeler doel komt aak wel eens in hel nauw, maar de doelpunten blijven uit. Bei de partijen scoren nog éénmaal uit een pe nalty. Het einde kwam alzoo met 32 voor de V.C.L.-ers. V.CL. ADSP.— SIJBECARSPEL ADSP. 2-4. Hoewel de V.C.L.-adsnïrantcn heel aardig pai'tij gaven, konden zij tegen de Sijbe- carspel-jongens niet op. Het was een faire match, welke door onze adspirantcn zeer ervol werd verloren (2—4). W JER1NGEKXV A A Rh Zondagmorgen - werd aan de Tweewegen oen jong paard dat naar 't land werd ge bracht van den heer A. Borst door een auto aangereden, waardoor het een poot brak. zoodat het moest worden afgemaakt. Onze muzickvereeniging „Ons Genoegen" die 14 dagen geleden een 1ste prijs te Twiak wist te veroveren heeft Zondag te Zaandam weer een 2e prijs behaald met 114 punten, 116 punten was de 1ste prijs. Zondagavond zijn ze in optocht door do huurt gemarcheerd, waarna in de zaal van den heer Schenk een concert werd gegeven Ilulde aan Directeur en vei-eeniging. Heden overleed, na geduldig lijden, onze lieve Vrouw, Zuster, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, johanoa jalink, Echtgenootc van den heer H. Roos, in den ouderdom van bijna 69 jaar. Uit aller naam, H. ROOS. Bergen, N.H., 29 Mei '37. Karei de Gi'ootelaan 38. De begrafenis zal plaats hebben op Dins dag 1 Juni, n.m. 2 uur, vanaf het sterfhuis. en Jeugdkapel Dir. JAC. JANSEN, in den Schager Muziektuln, Aanvang 8 uur. Gevraagd: EEN MAAIER, A. BAKKER Pz., Poolland, Bar. singerhorn. Te koop gevraagd: Een STAMBOEKZEUG, met biggen of hoogdrachtig. G. ROOK ER, Hoogwoud. WERKJONGENS gevraagd. C. GOOTJES, Tevens lekkere Eetaardappelen te koop Tjallewal, Schagen. Vannacht omstreeks een uur heeft een felle brand gewoed in het schoenmagazijn van den heer J. B. aan de lange Sti-aat te Amersfoort. Toen dc brand door de huishoud ster werd ontdekt, woedde het vuur ï-eeds zoo fel, dat de bewoners van het pand, die zich drie kwartier te voren tc ruste hadden hegeven aan de achterzijde de woning moesten vei'laten. De hrandweei', die met gi'oot materiaal was uitgerukt, bestreed het vuur onder leiding van den commandant, den heer van Haselcn, krachtdadig, doch kon niet verhin deren, dat het pand geheel uitbrandde. Hoogstwaarschijnlijk is de bi'and op do benedenvei'dieping ontstaan.. Omtrent de oorzaak is nog niets bekend. De schade wordt door verzekering gedekt. Het blussingswerk, dat langen tijd in be slag nam, werd o.a. bijgewoond door den burgemeester van Amei'sfoort, mr. J. C. Graaf van Randwijck. worden gelaat, hals en armen door AMILDA-zonnebruincrême. Voorkomt tevens vervellen en de zoo pijnlijke zonnebrand. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ct. MARKTBERICHTEN,fSj TEXEL. DERDE GROOTE LAMME RE NMARKT. (Voorloopig Marktbericht). De lammeren- handel op de markt is tot lieden (9.30 uur) aanmerkelijk vlugger. De aanvoer bedraagt ruim 5500 stuks d.i. 800 meer dan vorig jaar op de 3de markt. De prijzen die nu 1315 per stuk. zijn, zullen vermoedelijk nog oploopen, daar er zeer veel koopers van elders zijn, Wt de zwaarste lammeren die uit. Polder Ei er land nu eerst aan de markt komen.' Vorig jaar bedroeg de prijs op de 3e markt 09 per stuk. ALKMAAR. 29 Mei. Op de heden gehouden botermarkt werd betaald voor: groothandel 72^75 cent era kleinhandel 7517Vv. cent. Vaten f 71. llai> del matig. Kipeieren (groothandel) f 2.60— 2.90 en Eondcieren f 2.20. Handel matig. ALKMAAR. 29 Mei. Op dc heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 16 paarden f 150425. 2 nuchtere kalveren (slacht) f 8 9 lammeren f 1014 en 1 hok of geit, waar van de prijs niet genoteerd. ALKMAAR. 29 Mei. N.V. Eierveiling voor Hollands Noorder kwartier. Aanvoer: 210.000 kineicren: 5658 Kg. 2.602.70. 5860 Kg. 2.65—2 75. 60-62 Kg. 2.70—2.90. 02—64 Kg. 2.S0—3. 64—66 Kg. 2.00—325. per 100 stuks NOORnSCH.\n\vorr>E. 31 Mei. Heden aanvoer nihil. ALKMAAR. 31 MEI 1937 47 Vette Koeien 170300: 7 vette Kalveren 4080 0.50075 per kg.; 106 nuchtere kal veren 6—14: 400 vette varkens 0.44—0.46 BROEK OP LAXGF.NDTTK. 31 Mei. Aanvoer: 3100 Kg. aardappelen, drielin gen 12.80—13.90. kleine 12 80—13.90. 2.500 Kg. peen 50 ct., 11550 Kg. rabarber 2.60— 2.90. 415 stuks bloemkool 9.30. 2e soort 7.40, 3c soort 5.60. HEFFING OP BOTER. De heffing op boter is voor de week van 30 Mei tot en met 5 Juni 1937. behoudens tusschentijdsche wijziging, wederom vast* gesteld op 70 ct per Kg.

Schager Courant | 1937 | | pagina 3