Eb beteefcenis der Oslo-overeenkomst Geld uit de muntmeter gestolen? Ruilverkaveling Ongelijke grootheden tot elkaar gebracht Veertien mille verduisterd Om de „Zilveren Vleugel van Amsterdam" Hongaarsch journalist staat terecht een nationaal belang Onze zwemsters naar Wesel Rie Mastenbroek naar Denemarken SAMENWERKING, GEEN BLOK VORMING. In een gisteren op het. departement van Buitenlandschc Zaken te 's-Gravenhage ge houden persconferentie, onder leiding van den heer A. J. I.ievegoed, chef van den regcc- ringspersdienst, heeft de directeur-generaal van Handel enNijverheid, die de leiding had van de onderhandelingen met dc regecringcn dre Oslo-staten Dr. H.M. Hirschfield ey toe- lichling gegeven op het op 2S Mei j.ï. te 's-Gravenhage gesloten en heden gepubli ceerde arrangement tot het verminderen van de handelsbelemmeringen. De tekst van de op 28 Mei gesloten over eenkomst met bijbehoorende protocollen, is heden in zijn geheel gepubliceerd. Geen en kel onderdeel er van wordt als geheim of vertrouwelijk beschouwd. De contingenteerlngen buiten werking gesteld. Het was niet gemakkelijk, om tot over eenstemming te komen, aangezien de deel nemende staten een zeer uiteenloopende han delspolitiek volgen. België en Luxemburg pasten het contingenfceringssysteem toe, De- nemaren maakte gebruik van een vrij streng deviezenstelsel en Noorwegen Zweden en Finland beschermden zich met behulp van tarieven. Bij het doen van wederzijdsche concessies stond men derhalve voor de moei lijke taak, dat onvergelijkbare grootheden tegen elkaar afgewogen moesten worden. De wederzijdsche concessies zijn neergelegd in de eerste twee artike len van het verdrag. In art. 1 zeggen Nederland, België en Luxemburg toe, een reeks van artikelen, opgesomd in de aan het verdrag toegevoegde lijst a., ongelimiteerd toe te laten voor zoover zij tot nog toe aan een contingentecringssysteem zijn onder worpen, terwijl de in de lijst opge nomen artikelen, die niet aan contin- genteering onderhevig zijn, in de toe komst ook vrij in elke hoeveelheid ingevoerd kunnen worden. Consekwenties ta.v. de meest- begunstiging. Het voornaamste land, waarmee de Scan dinavische staten verdragen met mocstbe- gunstigingsclausules hebben gesloten, is En geland dat tegen den inhoud van de over eenkomst tusschcn de Osjo-staten nooit de zelfde bezwaren kan opperen als tegen het verdrag van Ouchy, dat. de daarin neerge legde taricfverlagingen niet toekende aan niet-deelnemers aan het verdrag. Over de toepassing van de meestbcgunsti- ging door landen, die het contingenteerings- stelsel toepassen wordt in de overeenkomst niet gesproken. Nederland zelf zal hebben uit te maken welke concessies het op con- tingenteeringsgebied wil toestaan aan sta ten, die geen deel uitmaken van de Oslo- groep. Voor- en nadeelen der overeen komst. Een overeenkomst, die op wederzijdsche concessies berust, biedt aan de deelnemen- den vanzelfsprekend zoowel voor- als na deelen. Door het opheffen der contingenteeringen ddon Nederland en België concessies van zeer positieve bcteekenis, doch daartegen over staan ook zeer positieve voordeelen, Zoo ontstaat in België voor Nederland een vrije markt voor belangrijke producten als stroocarton, dat tot nog toe zwaar gecon- tingenteerd was en verder o.a. voor zout, meubelen en koloniale waren. Door de con solidatie der tarieven in de Scandinavische landen verdwijnen voor den Nederland- schen handel verschillende risico-factoren. Daartegenover doet Nederland ook con cessies, o.a. dqr doe opheffing der contin- gentecring van papier overledcr, schoenen, enz. uit dc aan de overeenkomst deelne mende landen. Verdere economische werking. samen- Art. 3 geeft uitdrukking aan de bedoe ling der deelnemende staten, door bilaterale verdragen de overeengekomen maatregelen aan te vullen en uit te breiden, tot verdere verruiming der onderlinge handelsbetrek kingen. De in art, 4 opgenomen toezegging, elkaar mededeeling te doen van nieuw in te stel len handelsbelemmeringen, is soepel gehou den. AH, 5 voorziet in het onderzoeken van de mogelijkheid van samenwerking ter voorko ming van abnormale concurrentie in den bui- tenlandschen handel en bij aanbesteding van belangrijke werken. Men heeft hierbij o.a. gedacht aan de mogelijkheid van dum ping, alhoewel dat in het verdrag niet met name genoemd wordt. Aangezien het hier een kwestie betreft, die grondig bestudeerd moet worden alvorens men maatregelen op dit gebied kan nemen, geeft dit artikel in de eerste plaats uiting aan den wensch der deelnemende staten, ook hieromtrent door samenwerking tot een oplossing te komen. Artikel 6 opent de mogelijkheid voor an dere staten dan die der z.g. Oslo-groep om tot het verdrag toe te treden. Het verdrag, dat pas na uitwisseling der ratificatie-oorkonden definitief in werking treedt, zal reeds per 1 Juli a.s. tijdelijk van kracht worden. Besloten is, dat in October a.s. de verte- genwoordigers der Oslo-staten wederom bij een zullen komen, op verzoek der Deen- sche regeerïng te Oslo. Geruchten over de bedoeling der overeenkomst. Men heeft in den laatsten tijd mot betrek king tot de Oslo-staten wel eens hooren spre ken over het Oslo-blok Er is hier echter geen sprake van cenige blokvorming, die bijna altijd den indruk wekt, tegen iets of iemand te zijn gericht. De gesloten overeenkomst richt zich tegen niets en is integendeel de uitdrukking van den wensch, tot gezonde economische verhoudingen te komen. Justitie bemoeit zich met de zaak. Bij de jaarlijksche controle welke het be stuur der vereeniging tot bevordering van de belangen der slechthoorcndcn, welke te Amsterdam in de Vondclstraat is gevestigd, in 1935 deed instellen in dc boeken van den administrateur, zijn onregelmatigheden aan 't licht gekomen, welke destijds tot ontslag van dezen functionnaris hebben geleid. Met het oog op de verdiensten, wel ke de man voor de vereeniging heeft gehad, meende het bestuur de justi tie buiten het geval te moeten hou den. Thans heeft echter een derde zich bij re justitie over frauduleuze handelingen van den administrateur beklaagd. De centrale recherche is dezer dagen tot. arrestatie van den man overgegaan. Het bedrag dat door den administrateur in eigen zaak is verbruikt, zou f 14.000 be- Ioopen. Behendigheidswedstrijd voor sportvliegers. Zaterdag 5 Juni wordt, wederom de wissel- prijs om de „Zilveren Vleugel van Amster dam" vervlogen. Deze wedstrijd, waaraan dit jaar met een 20-tal Nederlandsche sport- vlicgtuigen wordt deelgenomen, wordt tel ken jare uitgeschreven door de Amsterdam- schc Aeroclub en is een behendigheidsvlucht De tocht neemt op Schiphol een aanvang, loopt dit jaar over Ypenburg, Tcuge en enkele controle-punten en eindigt weer op Schiphol. Anderhalf uur voor den wedstrijd krijgen de deelnemers dc gegevens over wel ke punten zij moeten vliegen. Zij hebben dus slechts beperkten tijd om koersen uit te zet ten. Omstreeks 12 uur zal de eerste deelnemer van Schiphol starten, terwijl elke volgende met 5 minuten tusschcnruimte vandaar zal vertrekken, en zich naar Ypenburg bcgc ven. Boven Ypenburg wordt op 50 meter hoogte het gas geheel afgesloten en moeten de deelnemers na het landen zoo dicht mo gelijk bij een in het veld gelegen kruis tot stilstand komen. Dc deelnemers starten in den middag uit Schiphol en zullen tusschen 1 en 3 uur op Ypenburg landen. Tevens worden Zaterdagmiddag de K.L.M. rondvluchten op Ypenburg hervat. Boerderijbrand nabij Halfweg Slechts eenlg vee gered. Halfweg. Gisteravond is de boerderij -van den heer J. van Duijn- hoven aan den Groene Weg in den Houtrakpolder nabij Halfweg tot den grond toe afgebrand. Omstreeks zeven uur zag de vrouw van den landbouwer, die op het land aan het werk was. rook opstijgen uit het dak van de boerderij. Zij snelde naar huis en waar schuwde haar kinderen. Zij slaagde er nog in eenig vee, dat in den schuur stond, naar buiten te brengen, doch pogingen om ook nog het huisraad in veiligheid te stellen, gelukten slechts ten decle. Hoewel dc brandweer van Halfweg spoe dig ter plaatse was, viel aan blusschen niet meer te denken. De gcheclc boerderij brand de tot den grond toe af. De oorzaak van den brand is onbekend. Verzekering dekt dc schade. TUSSCHEN LIFT BEKNELD. Gistermiddag omstreeks kwart voor 1 is in de meel- en broodfabriek der N.V. B. Hus, aan de Jac. Catsstraat te Den Haag, een 14- jarig meisje, J. S. ge.heeten, wonende in dc Zorgvlietstrnat, met het hoofd tusschcn een automatische lift bekncld"gcraakt. In zeer zorgwekkenden toestand is het slachtoffer door den Gcm. Geneeskundigen Dienst naar het ziekenhuis aan den Zuid- wal vervoerd. De oorzaak van het ongeluk is nog niet vastgesteld. Het slachtoffer overleden. Nader vernemen wij, dat het. meisje .T. S., dat in de fabriek der N.V. Hus gistermid dag tusschen een lift bekneld is geraakt, ccnigcn tijd na aankomst in het ziekenhuis aan de verwondingen is bezweken. MEISJE VERDRONKEN. Terwijl het 14-jarig diensmeisje van den landbouwer te Rietstap bozig was een dweil uit te spoelen in de van Royenswijk te Ber- genthcim, is het meisje voorover gevallen en verdronken. De pogingen om door kunst matige ademhaling dc levensgeesten weer op te wekken, vermochten geen baat meer te brengen. Ambtenaar van het G.E.B. staat terecht. Zware straf geëischt. De positie van don metoropnemer, die zijn functie uitoefent in een buurt, waar de muntmeter nog al een? onrechtmatig ge leegd wordt, is allerminst benijdenswaardig. Wanneer bij het vervullen van zijin taak blijkt dat anderen henw voor zijn geweest. En wanneer hij de eerste is. die van een muntmeteixiiefsdal kennis neemt, wie be wijst dan, dat h ij het niet heeft gedaan! Wél bestaat er een bepaling, dat dc huis bewoners tegenwoordig moeten zijn bij het leegen van het meterbakje. dochmet deze bepaling wordt in de praktii-k algemeen de hand gelicht. Huisvrouwen hebben vaak wel wat beters te doen, dan twee of drie trappen af te loopen om te zien of de mc- ieropnemer zijn taak naar bohooren vervult Wanneer het dan ten slotte ecnige malen hij ©en zelfden meteropnomcr gebeurt, dat hij een gelregdon meter vindt, dan zal men allicht, geneigd ziin hem van deze diefstallen te ver denken. Dat een dergelijke diefstal, gepleegd dus door een gemeente ambtenaar in zijn funct.ie. die als zoodanig het vertrouwen van het pu bliek moet hebben, als zeer ernstig beschouwd wordt, behoeft nauwelijks betoog. Do 39-iarlge meteropnemer bil de G.E.B. te 's-Gravenhace had in drie woningen, n.1. aan de Hobbemastraat, aan de Vaillantlaam en de van der Vennostraat een tekort in hot geldhakje ontdekt en stond gisteren ver dacht van diefstal van cruldens uit munt meters terecht voor de Ilaagschc Rechtbank. Verdacht gerinkel. De bewoonsters van deze perceelen waren geen van allen bij het leegen van de bak jes aanwezig geweest.. Ze hadden alleen wat geldgcnnkel gehoord. Dit was bezwarend voor verdachte, want een leeg geldbakje rinkelt niet. De verdediger, mr. Mobach, wees er op, dat meteropnomers altijd een geldzak hij zich hebben, die bij het neerzetten hetzelfde rinkelende geluid als de geldhakjes maakt. Meer konden de getuigende huisvrouwen niet verklaren. Er was wel nog een manne lijke getuige gedagvaard, die zeer bezwa rende feiten voor verdachte aan het licht brarht. Hij had gemerkt, dat een van de meter hakjes een beetje klemde, waardoor de gul dens daarin op bijzondere wijze rinkelden. Later bleek dit bakje leeg te zijn. Geen betrouwbare klaringen. getuigenver- Dcze getuige had evenwel hij de politic nog bezwarender verklaringen afgelegd, n.1. dat verdachte den meter zou hebben terug gedraaid Hij was op die verklaring weer teruggekomen en hedenochtend klopten zijn medcdeclingen zoo slecht met die van de an derc getuigen, dat de Officier van Justitie, mr. N. S. Hoekstra, hieraan geen waarde zoidc te hechten. Het was hier een zeer lastig geval, zoo zeido dc officier, doch niettemin achtte hij den diefstal in de eerste twee gevallen bewe zen, In het dorde geval moest hij wegens gebrek aan bewijs vrijspraak vorderen. Daar het feit, verricht door een ambte naar in functie, als zoor ernstig moest worden beschouwd, cischte spr. een gevan genisstraf van een jaar. Wankele bewijsvoering. De verdediger, mr. Mobach. was het met den Officier eens, dat het hier een zeer moeilijk geval betrof. Met getuigenverkla ringen, als hier afgelegd, moet men de grootste voorzichtigheid betrachten. Duide lijk is dat weer op deze terechtzitting ge bleken. Er zijn in de herfstmaanden van het vorig jaar zeer vele motordiefstallen gepleegd, maar het is nief aannemelijk dat verdachte hieraan sch.uldig is. Hij ontkent rustig positief bewijs is allerminst geleverd, Als hij onschuldig veroordeeld wordt, be- teekent dat voor hem een onoverkomelijken slag. De uitspraak is bepaald op 15 Juni. Relaties met Badeker voorge wend en valsch advertentiecon tract afgesloten. Dc 60-jarige Hongaarsche journalist K. B. had zich bij verschillende personen in Neder land uitgegeven voor een vertegenwoordiger van de firma Badeker te Lcipzig en had op deze wijze geld van hen los weten te krijgen. Zoo had hij van den directeur van het Cen traal Bureau der Exploitatie Maatschappij „Zeebad Scheveningcn" f300,geleend, on der voorwendsel, dat hij door de deviezen- bepalingen in groote moeilijkheden was ge komen en ook zijn medewerkers moest be talen. Hoewel B. een fraaie legitimatiekaart had getoond en in het algemeen de allures had van iemand, die met dit werk op de hoogte was, had hij met de firma Badeker geen re laties meer. Bij een andere firma had hij onder dezelf de voorwendsels een advertentie-contract af gesloten voor f 42.—. Wegens oplichting moest hij zich gister ochtend voor dc Iiaagsche Reefffbank ver antwoorden. Verdachte was niet verschenen, doch er werd verstek tegen hem verleend. Na het getuigenverhoor, waarbij slechts dc reeds bekende feiten bevestigd werden, nam de Officier van Justitie Mr. N. S. Hoek stra requisitoir en eischl.e een gevangenis straf van drie maanden, den hoogen leef tijd van verdachte in aanmerking nemend en ook in verhand met het feit, dat ver dachte wegens soortgelijke gevallen reeds te Amsterdam veroordeeld is. Uitspraak 15 Juni. De Regeering voorziet een enor me vermeerdering van de bo demproductie. Ontleend is aan de memorie van antwoord aan de Tweede Kamer ovër het wetsont werp houdende nieuwe bepalingen om trent ruilverkaveling. Ambtelijke gegevens betreffende de uitge strektheid van de in Nederland gelegen gronden, ten aanzien waarvan ruilverkave ling nuttig en oeconomisch verantwoord is te achten, staan niet ten dienste. Volgens een onderzoek voor de Ned Heidemij. zou den in ons land 500.000 H.A. voor ruilverka veling in aanmerking komen. De minister kan zich met het oordeel van de commissie vereenigen, dat ruime toepas sing van het instituut van de ruilverkave ling voor zoover oeconomisch verantwoord, niet alleen in het belang van de eigenaren en gebruikers van de gronden is, doch ook in het algemeen belang. Door de ruilverkaveling wordt het productievermogen van den bodem naar matige schatting met 20 net. verhoogd. Zou men de 500.000 voor ruilverkaveling in aanmerking ko mende H.A.' daaraan onderwerpen, dan zou dit dus gelijkstaan met een landaanwinst van niet minder dan 100.000 H.A. Hieruit blijkt, welk een grootp bcteekenis de ruilverkaveling bij toepassing op uitgebreide schaal voor de arbeidersverruiming, de voed selvoorzicning van ons volk en daar mede voor de o"~*nomische verdedi ging van het land kan hebben. Het algemeen belang is niet bij elke ruil verkaveling in even sterke mate betrokken. Het maakt een groot verschil, of de ver kaveling in een streek goed. maar voor ver betering vatbaar is, dan wel zoo slecht is, dat de voor den bodem geschikte wijze van exploitatie niet kan worden toegepast of elke exploitatie abnormaal hooge kosten medebrengt. Het komt zelfs voor, dat zon der toepassing van ruilverkaveling van mogelijkheid tot exploitatie nauwelijks meer kan worden gesproken. Eischt het. algemeen belang reeds in het eerste geval ruilverkalvcling, in het tweede kan het geacht worden deze dringend 'te vorderen en in het derdo geval zeer drin gend, vooral in tijden van schaarschte vam voedsel. Uitgaande van deze gedachte heeft de minister het wetsontwerp zoo gewijzigd, dat in het eerste geval de dubbele meer derheid niet meer noodig is. dat in het tweede geval kan worden volstaan met de toestemming van ten minste een vierde ge deelte van de eigenaren, gevolgd door een ministerïcelc beschikking en dat in het der de geval het besluit door de Kroon kan worden genomen. De administratieve kosten zullen worden verminderd door de bepaling, dat het Rijk zij li administratieve diensten, waaronder begrepen die van het kadaster, zonder ver goeding zal bewijzen. Een sterke ploeg. Naar wij vernemen zal een sterke Neder landsche damesploeg deelnemen aan de in ternationale wedstrijden, welke op 6 Juni a.s. te Wesel worden gehouden. Deze ploeg, welke begeleid wordt door dc dames van Wyckhuisc en de Dood, is als volgt samen gesteld: 100 M. rugslag: Nida Scnff (A.D.Z.) en Iet van Feggolcn (het Y) 200 M. schoolslag: Jopic Waalberg (ADZ), 100 M. borstcrawl: Tini Wagncr (het Y), Riet van Veen (RDZ). en Ali Stijl (ADZ.) 6 x 50 M. wisselslag estafette: Nida Senff, Iet van Feggclen, Jopie Waalberg en nog een tweede schoolslagzwemstcr, Riet van Veen en Tini Wagner. Jopie Stroombcrg en Jenny Ivastein, die voor het schoolslagnummer waren uitge- noodigd, zijn verhinderd de reis mee te ma ken. Zij zal starten o.a. tegen Ragn- hild Hveger Zooals wij reeds ecnigen tijd geleden me dedeelden had de heer Borre, tijdens de zwemtournee van Gagnhild Hveger en Val- borg Christenen in Nederland, Rie Masten broek uifgenoodigd in Juli a.s. naar Dene marken te komen om daar in open water in enkele wedstrijden uit. te komen. De heer Borne hoeft nu aan het sccrtariaat van de technische commissie van den K.N.Z.B. vci-zocht om startvergunning voor Rie Mas tenbroek op Zondag 4 Juli te Helsingoer, op Dinsdag 6 Juli te Kopenhagen. Alsmede op Vrijdag 9 Juli in de Deensche hoofdstad. De Rotterdamsche zwemster zal zoowel op (Jen rugslag als op borstcrawlnummers uit komen, waarbij Ragnhild Hveger vanzelf sprekend haar grootste concurrente zal zijn. Mevrouw Vuyk zal als begeleidster van de Olympische kampioene optreden. Zeer waar schijnlijk zal de terugreis per vliegtuig moe ten geschieden, omdat Rie Mastenbroek in ieder geval Zondag 11 Juli zal deelnemen aan de wedstrijden, welke dien dag te Schiedam w orden gehouden. Wielrijder botst tegen T J paard Een ernstig ongeluk heeft zich gistel middag voorgedaan op den hoek van I-Iuurnestraat en de Bloemenstraat te Oldt zaal. De 10-jarige zoon van den arbeider Hi huis te Oldenzaal kwam, toen hij per wiel den hoek omsloeg, in botsing met paard, dat gespannen was voor een met len geladen wagen. De jongen werd tegen den grond gesma! en kwam onder het voertuig terecht.. I voerman trachtte liet paard nog tot st stand te brengen, hij kon evenwel niet ve hinderen, dat de wielen den knaap over h hoofd gingen. De jongen is kort na het oi geluk overleden. Het stoffelijk overschot naar het R.K. Ziekenhuis te Oldenzaal ye voerd. ============i 474e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 10de lijst Trekking- van Dinsdag 1 Juni 1937 Hooge Prijzen 1000.— 5490 10393 13450 16425 400.— 526 2265 3415 3606 4161 5268 16597 200.— 1191 3881 5461 14378 100.— 582 1344 6574 7177 14164 17738 II 18229 19035 19474 20397 Prijzen van 70. 18 71 74 161 483 552 585 690 845 1251 1389 1419 1667 1717 17j 1888 1904 2065 2084 2141 2142 2223 2438 2505 2514 2516 2537 2715 2751 2886 3005 3038 3163 3252 3258 3270 332 3492 3518 3528 3545 3552 3702 3808 38 3958 4105 4211 4477 4600 4647 4702 48l 4830 4886 5034 5147 5164 5210 5234 559 5648 5787 5854 5887 5919 6074 6150 61S( 6280 6480 6698 6894 7105 7330 7410 7öj 7556 7635 7713 7835 7914 7944 8004 8306 8353 8435 8600 8617 8621 8741 8837 8899 8915 8950 9013 9031 9194 9230 9561 9682 9738 9777 9832 10026 100* 10053 10079 10148 10195 10258 10455 10461 11 10576 10634 10692 10783 10928 11031 11217 113li. 11525 11552 11560 11606 11618 11767 11890 11911 12108 12121 12130 12132 12169 12207 12657 12755 12787 12794 12798 12824 12830 12949 12957 13091 <lc 13145 13267 13312 13357 13647 13727 13997 14043 OC 14045 14086 14099 14103 14271 14414 14435 1445! er 14526 14552 14583 14672 14782 14844 14902 1496! L' 15021 15180 15329 15369 15380 15410 15414 15605 15613 15670 15724 15763 15774 15812 15828 15941 TT 15959 15962 15989 16069 16086 16197 16377 16442 li 36485 16495 16506 16527 16740 16785 16822 16954 sc 16983 17239 17393 17558 17628 17705 17753 17773 <1 17860 17906 17990 18111 18118 18127 18300 18351 18363 18516 18661 18725 18877 18880 18905 18914 19181 19717 19776 19787 19828 19870 19898 19909 20046 20299 20393 20412 20630 20661 20726 20801 2C323 20863 20929 Nieten 62 85 i Het pla jen ©Cl' aai 1 we tvai ben drf I sin na is liil HE 16 130 434 665 1004 1198 1427 1619 1832 2134 2493 2965 30 144 514 668 1011 1232 1433 1648 1871 2148 2497 2979 3218 34 210 539 1059 1254 1514 1656 1877 1886 2183 2323 2507 2528 3019 3050 225 551 747 1068 1265 1526 1749 3185 3218 3236 3247 3380 3398 3408 3421 3572 3594 3609 3643 3712 3764 3830 3835 3942 3993 4013 4019 4144 4157 4180 4203 4309 4334 4360 4369 4459 4465 4514 4574 4651 4679 4685 4740 4928 4986 5001 5019 5212 5221 5259 5303 5423 5459 5464 5562 5678 5778 5802 5899 5983 6010 6016 6058 6274 6287 6329 6430 6551 6553 6573 6593 6745 6778 6795 6800 239 554 787 1122 1278 1542 1779 1950 2323 2878 3059 3303 3448 3653 111 351 643 885 1146 1375 104 327 581 819 1136 1320 1582 1781 1809 1969 2046 2408 2431 2879 2921 3130 3148 3304 3357 3496 3547 lli 3® 651 114 141 161 182 211 248 i 298 316 336f 356 3695 3911 4128 4268 4445 4618 5142 5401 6241 6535 720( 7496 770t! 3682 3696 3842 3843 3895 4023 4047 4103 4208 4219 4262 4374 4394 4434 4577 4583 4601 4768 4774 4842 5059 5080 5087 5311 5347 5398 5571 5586 5637 5928 5943 5978 6121 6141 6207 6467 6497 6505 6628 6655 6679 6814 6823 6835 6906 6907 6917 6920 6948 7053 7103 7219 7253 7261 7369 7411 7450 7453 7518 7574 7576 7577 7582 7583 7686 7744 7748 7763 7776 7794 7824 7882 788) 7895 7965 7974 8033 8067 8115 8119 8201 8207 8217 8231 8233 823§ 8259 8419 848) 8505 8544 8573 8594 8630 8641 8645 8657j 8718 8982 9018 9029 9113 9129 9162 9189 9208 9210 9211 9231 9232 9249 9250 9265 9290 9317 9340 9345 9401 9489 9514 9535 9562 9588 9619 9634 9651 9700 9755 9778 9795 9813 9875 9908 9964 10024 10031 10058 10169 10199 10240 10289 10373 10378 10389 10496 10522 10540 10550 10589 10593 10611 10644 10809 10857 10859 10863 10865 10886 11015 11039 11058 11062 11090 11104 11107 11121 11122 11150 11215 11316 11323 11341 11359 11374 11414 11467 11517 11534 11568 11579 11609 11631 11723 11729 11797 11814 11920 12004 12008 12012 12020 12040 12102 12124 12176 12211 12239 12289 12345 12354 12372 12390 12395 12419 12425 12436 12463 12470 12553 12592 12696 12699 12717 12722 12731 12807 12900 12904 12907 13023 13024 13039 13040 1308J 13090 13205 13219 13226 13303 13307 13347 13404 13405 13422 13459 13467 13482 13486 13483 13500 13586 13594 13625 13629 13639 13671 13759 13767 13817 13861 13886 13953 14003 14008 14010 14027 14031 14102 14116 14119 14124 14126 14235 14267 14308 14333 14360 14379 14438 14442 14497 14503 14515 14549 14563 14579 14584 14620 14650 14658 i 14665 14691 14696 14710 14763 14769 14770 14816 14831 14833 14846 14861 14879 14884 14904 14967 14995 15062 15063 15068 15164 15176 15191 15243 15257 15263 15338 15376 15395 15429 15431 15485 1 15490 15493 15523 15529 15601 15608 15638 15645 15655 15760 15771 15866 15886 15887 15896 15910 15920 15923 15935 15938 15947 15950 15958 15985 16014 16015 16024 16033 16116 16129 16233 16240 16282 16299 16368 16382 16431 16456 16501 16532 16538 16574 16610 16615 16620 16626 16630 16645 16658 16686 16704 16710 16770 16778 16799 16803 16849 16894 16945 17000 17033 17037 17042 17079 17089 17105 17137 17141 17145 17175 17248 17271 17277 17313 17318 17396 17417 17453 17525 17643 17674 17698 17706 17748 17787 17798 17817 17908 17923 17940 17957 18067 18070 18172 18174 18186 18237 18254 18266 18278 18375 18383 18384 18422 18473 18477 18520 18585 18691 18702 18760 18765 18774 18810 18824 18882 18915 18948 18950 19000 19034 19044 19066 19071 19075 19239 19295 19331 19340 19351 19362 19444 19452 19529 19561 19622 19626 19634 19652 19668 19C91 19704 19722 197G0 19771 19814 19880 19927 19953 19958 19986 19997 20007 20048 20068 20080 20101 20134 20143 20181 20190 20191 20207 20227 20236 20345 20424 20465 20489 20492 20520 20522 20544 20545 20580 20582 20637 20682 20689 20697 20704 20735 20736 20747 20771 20776 20782 20819 20866 20914 20918 20943 20948 Verbeteringen 5de klasse, 9de lijst: 1311 70.— m. z. 2311 70.—: 1372 70.— m. z. 2372 70.—; 2301 m. z. 3301; 6898 m, z. 6898 70.—J 8383 m. z. 6383.

Schager Courant | 1937 | | pagina 6