DeMa-bemanning" iik Nieuws. vrijgelaten Het staalconflict in de Vereenigde Staten De befeekenis van Von Blomberg's bezoek Marktoverzicht Schagen-nieuws Snel mooi bruin A-N-V-V- Predikbeurten Regeering staakt bemiddelingspoging STAALTRUST DREIGT DE WERKWILLIGEN ZELF TE ZULLEN BESCHERMEN. Na afloop van een onderhoud tus- schen den minister van arbeid, miss Perkins en den bondsbemiddelaar James Dewey verluidt van betrouw bare zijde, dat de bondsregeering voorloopig alle pogingen, tot bemid deling in het groote staalconflict heeft opgegeven. De toestand wordt, zegt Un. Pres, blijkbaar voorloopig als hopeloos be schouwd, zoodat de regeering een mislukking en aldus verlies van prestige wenscht te vermijden. Twee vliegtuigen, di levensmiddelen in leen fabriek der Republic Steel moesten bren gen, zijn door de kogels der stakers getrof fen en tot dalen gedwongen. De toestellen zijn beschadigd, doch de bestuurders bleven ongedeerd. De directie der Republic Steel heeft, de pers medegedeeld, dat de proviandeerings- pogingcn door middel van vliegtuigen ge staakt worden en dat men politiebescher ming zal vragen voor de ploegen, die langs den beganen grond de werkwilligen van levensmiddelen moeten voorzien. De president der onderneming, Elliott, verklaarde: „Wanneer de politie morgen niet in staat is, onze ploegen te bescher men, zullen wji dat zelf gewapenderhand doen'. Men is van meening. d^t de toestand se dert bet uitbreken der staking steeds ern stiger is geworden. Aanklacht tegen Ford. De leiders der vereenigde automobielar- bcidcrs, aangesloten bij het. comité van Le- ■wis, hebben bij de „National Labor Board" een klacht ingediend tegen de directie der Fordfabrieken, wegens „het gebruiken van brutaal geweld bij de botsingen voor de poortend er fabrieken te River Rouge in Michigan". F.dsel Ford. de zoon van Henry Ford. heeft een oproeping gekregen, om te verschijnen voor de grand jury der rechtbank te De troit voor liet afleggen van verklaringen omtrent de omstandigheden bij de vecht partijen. In de Goodyearfabriöken is de normale productie hervat. Europa dient gered van de bolsje wistische inval. Minister von Blomberg heeft gisteren in gezelschap van Mussolini het militaire vlieg veld Furbara en het station voor experimen teel onderzoek Guilonia bezocht. Korten tijd voordat. Mussolini met zijn Duitschen gast op Furbara aankwam, was geheel onver wachts ook de Koning daar aangekomen. Von Blomberg besteeg na de bezichtiging van bet vliegveld con dricmotorig vliegtuig, dat door Musolini werd bestuurd. Men mank te een lange vlucht over de vroegere Pontc- nijnsclie moerassen. Bij do bezichtiging van Furbara waren ook maarschalk Badoglio, generaal de Bono en de ministers Ciano en Alfceri aanwezig. In den namiddag heeft von Blomberg kor te belccfdheidsvisites gebracht aan maar schalk Badoglio en minister Ciano. De Italiaansche pers houdt zich nog druk bezig met het bezoek van den Duitschen minister van oorlog. Hij is hier niet alleen gekomen om demonstraties te zien, aldus de Coricrre della Sera, doch zijn bezoek heeft een ernstig en practisch doel. Duitsch- land en Italië zijn van goeden wil, doch de toestand is nog onzeker en zij mogen geen risico nemen. De Gaz.ette del Popoio schrijft, dat von Blomberg's bezoek in de eerste plaats een vredelievende beteekenis heeft, doch Italië en Duitschland vergelen het mi litaire karakter van dit bezoek geen oogen- hlik. De hcidp landen moeten het conïact tusschen hun leger uitbreiden, want deze militaire krachten tezamen zullen Europa kunnen redden van de bolsjewistische inva sie, al doet dit bolsjewisme zich dan ook .voor als democratie. Tegen Zaterdag of Zondag in Rotterdam terug De uit vijftien personen bestaande bemanning van het Nederlandsche s.s. „Andra", omtrent wier lot men langen tijd in ongerustheid heeft verkeerd, is gisteren over de Spaansch-Fransche grens geleid. Zooals men zich herinneren zal, is de „Andra", welke toebehoorde aan de ree de- rij Socdeco te Antwerpen en levensmiddelen naar Spanje had vervoerd, op de terugreis in ballast varende, op weg van Bilhao naar Swamsea, in het begin April door den krui ser der zeestrijdkrachten van generaal Franco, de „Almirante Cervantes" tot zin ken gebracht, waarna de opvarenden aan boord van dezen oorlogsbodem gevangen werden genomen. Kapitein was de heer Drngten uit Botterdam. Sedert dien zijn de mannen door de Fran co-autoriteiten te San Sebastian vastgehou den. Op 24 April werd op het departement van buitenlandsclie zaken te Den Haag van Hr. Ms. gezantschap te Lissabon de mede- deeling ontvangen, dat. de bemanning van de „Andra" was vrijgelaten ën naar huis gezonden was, doch hier te lande wachtte men tevergeefs op de terugkomst der zee lieden. Op 9 Mei kreeg het departement toen het bericht van den Nederlandschen consul te San Sebastian, dat de bemanning zich daar nog in verzekerde bewaring bevond. Aan den consul is toen onmiddellijk opdracht ver strekt stappen tot invrijheidstelling der Ne derlanders te ondernemen. Thans zijn deze dus eindelijk met succes bekroond. Naar wij vernemen hebben de schepelin gen, zoodra zij op Fransch grondgebied wa ren aangekomen, zich onmiddellijk telegra fisch in verbinding gesteld met de directie van het Nederlandsche Bevrachtingskantoor te Rotterdam, dat hen had aangemonsterd en dat hen thans van reisgeld zal voorzien. Tegen Zaterdag of Zondag wordt de beman ning te Rotterdam terug verwacht. THEATER ROYAL. EEN MEESTERWERK VAN FILM SPANNING EN -ONTROERING. „San Francisco", met Jeanette MacDonald en Clark Gable in de hoofdrollen. Deze tUm gaan zien beteekent getuige zijn van een machtige prestatie op het. gebied van filmkunst. Niet minder dan de ver woesting der wcitidstad San Francisco in 190© wordt Ivter historisch-getrouw uitge beeld: De Yfrschrikkingen van deze ramp, waarvgrft wij ons, ten spijt van de meest rea- listiscne beschrijvingen, toch altijd nog maar èén zeer onduidelijke voorstelling kunnen maken, worden ons hier met verbijsterenden werkelijkheidszin vertoond. Deze rolprent zou echter wel zeer oneven wichtig zijn geweest, indien de verwoesting van San Francisco alléén er den inhoud van vormde. Men kan niet een heclcn avond huiveren; daarvoor gaan we tenslotte niet. naar de bioscoop. Als we ons dagblad opslaan, krijgen we overigens reeds een voldoende hoeveelheid menschelijkc misère toegediend. Het maakt „San Francisco" dan ook tot een schoon harmonisch geheel, dat op dc ruinen der verwoeste stad de liefde ont bloeit van een schamel nienschenpaar. 't Zijn slechts Blackie, de eigenaar van de nachtclub „het Paradijs" en Mary, de kleine soubrette, die elkaar op de puinhoopen weervinden. Een Blackie en een Mary, zoo als er bonderden zijn? Neen, een Blackie en een Mary, zooals ze ons vertolkt worden door Clark Gable en Jeannette MacDonald. We kennen Clark Gable, dien de rol van ruw, maar onweer staanbaar verliefd volkstype zoo zeldzaam goed ligt; we hebben het fascineerende van .leaneftc Macdonald's spel- en zangtalent meermalen ondergaan. Het is echter voor de eerste keer, dat beide sterren als liefdespaar op het witte doek komen. ITet is Oudejaarsavond 1903: het jaar 1906 staat voor de deur in het rommelige en pittoreske havenkwartier van San Francisco bekend onder den naam van Barbarv Coast, kortweg ook „De Coast". In de nachtclub van Blackie wordt het Oudejaar uitgeluid met alle uitbundige en ruwe pret, die San Francisco aan het begin van deze eeuw- kenmerkte. Middenin de feestvreugde stapt eensklaps een bekoorlijk jong meisje het speelhol binnen en vraagt Blackie om een baan als soubrette. Ze krijgt, bet. baantje, èn het hart van Blackie. De liefde van dc jongelui wordt echter pas „ongelukkig", als een rijkaard, die Mary tot opera-ster promoveert, Blackie verdringt. Een spannende intrige ontwik kelt zich nu. Juist wanneer Mary haar fout inziet en tot haar oude liefde weerkeert, breekt de hel over San Francisco los. Prachtig en huiveringwekkend tegelijk zijn de lafreelen, die ons nu voor oogen getoo- verd worden. En het Fransche blad „Le Journal" schrijft dan ook zeer terecht: „Hier hebben wij zon der twijfel een der ontzaglijkste producties, ooit vertoond sinds liet begin van dc spre kende film." Nu, deze film. na baar wereld tournee, Schagen aandoet, verzuime nie mand zo te gaan zien! EEN EERVOLLE OPDRACHT. Onze plaatsgenoot, de heer J. Wester Uz., die eenigen tijd in Spanje heeft vertoefd, doch in verband met den burgeroorlog weer naar ons land is Iteruggekeerd, zal thans, in opdracht van het. Departement van Kolo niën, naar Ned. Oost Indië vertrekken, ten einde een onderzoek in te stellen naar de rentabiliteit van de zuivelindustrie in dat overzeeseh gewest. Dc aanvoer van vette koeien was nu juist niet groot maar de handel was goed en er waren beste beesten aangevoerd. Hoogste noteering f 2.95 kreeg de heer J. Schoorl Barsingcrhorn en werd verkocht voor den handel. Beste kalfkocien aangevoerd, hooc- ste noteering f 280 handel goed. Geldekoei- en, handel stug duur; Pinkenhandel stug. duur; hoogste noteering f 135 het zijn an ders prijzen! De handel in nuchtere kalveren was veel beter hij de vorige week toen was het te warm. Nu handel goed. Oude slacht schapen 3040 gld. handel vlug. Jonge vette schapen dus geknipte 2030 gld. handel vlug., Dit zijn ook flinke prijzen. Opleving kan men toch merken. Dc handel in lam meren voor de weide goed. Voor de slacht- wordt nog niet gekocht. Bokken en geiten handel goed. De handel in vette varkens viel lang niet tegen, hogste noteering 28'ï ets. In biggen was de handel moeilijk. Schrammen niet aangevoerd. De paarden handel goed. De beste paarden zijn duur. Op de kippenmarkt was aardig wat aan gevoerd. De handel van kippen, konijnen en hanen was heel goed. Er kan hier ge rust meer angevoerd volgens een bekend koopman want alles volgens hem wordt dan ook alles voor een goeden prijs ver kocht. Er schijnt voor dezen handel veel vraag. Wij komen weer zoo zoetjesaan in den maai en oogsttijd, vandaag was dat al te merken. BEROEP NAAR ASSEN VAN Ds. EIKEMA. Wij vernemen dat Ds. Eikema voornemens is om Zondag a.s. zijn besluit inzake het beroep naar Assen van de kansel af te kon digen. PROGRAMMA VOOR 6 JUNI Nederlaagwcdslrijden. SCHAGEN III—D.T.S. II Aanvang 2 uur. J. Everts. P. Kistemaker D. Leeuwenkamp A. Willemse, S. Breebaart, J. v. d. Oord, J. Starreveld, T. Moransart, J. Steen, Jb. Broersma, L. Komen. Res. J. Boontjes, P. Slik. SCHAGEN A. en B. COMB-DOSKO A. Aanvang 10.30 J. Oostwouder D. Kuiper, J. Boontjes J. Blaauboer, G.Anneveldt, H. Bos P. Dekker, B. Abbring, J. v. d. Ben, G. Terpstra, R. v. Haren Res. P. Bakker, K. Molenaar. Afgeloopen Woensdag is er weer ge traind en de opkomst was beter dan ric vorige keer. Toch moeten er nog meer spe lers komen. Laten wij dit nu niet meer behoeven te schrijven. Maak toch die eene avond per week voor je club vrij. De geest in de vereeniging is goed, daar over zijn wij tevreden. Laten we nu ook te vreden zijn over dc opkomst bij de training. Zorgen jullie er nu voor, want het is zoo gauw September. Dus benut goed deze zomertraining! SPARTA-VETERANENP.W.N. COMB., 4—2. Bovengenoemde elftallen speelden gister avond een vriendschappelijke partij op het Spartaterrcin aan dc Loet. Scheidsrechter Annevcldt had de leiding. Luide aangemoe digd door vrouw en kinderen hebben dc va ders elkaar bekampt en getoond de jacht achter het bruine monster nog niet ver leerd te zijn. Was Sparta over het algemeen sterker, de waterleidingnienschen kenden momenten van groot enthousiasme, waar uit de doelpunten onhoudbaar voortkwa men. Sparta begon met negen man, P.W.N. was volledig. Niettegenstaande was Sparta direct in de meerderheid, maar dc P.W.N. backs de Boer en Stam en keeper De Jong houden goed stand. De laatste nam het ech ter in zijn enthousiasme wel eens niet zoo nauw met een duwtje cn daarvoor kreeg zijn clug een paar vrije schoppen te incas- seeren, welke gelukkig voor de P.W.N. geen nadeelige gevolgen hadden. Een goed opgezette aanval door Van Ke tel geleid, liep op niets uit, de Jong redde de situatie op een manier, een eerste elftalkeeper waardig. Kip, die uitnemend in vorm was, wist kort voor de rust uit een verwoede aanval aan P.W.N. de leiding te geven, 01. De Spartanen kwamen toen geducht opzetten en Frans Bosma, die enorm zijn best deed. slaagde erin vlak voor de rust Sparta den gelijkmaker te bezorgen, 1—1. Toen de spelers weer enkele minuten in het veld waren, wist Rus keeper Keizer reeds te evrschalken en de stand op 12 te brengen. Toen was het Sparta echter blijkbaar genoeg en dc eene gevaarlijke si tuatie voor het P.W.N. doel volgde op de andere. Door goed overdacht samenspel tusschen Lienesch en Van Ketel bracht de laRtste den stand spoedig op 22. Jammer dat keeper de Jong daarbij met zijn schoen in het net verward raakte, neerviel en zijn post moest verlaten. Stam verving hem en P.W.N. speelde met 10 man verder. Sparta werd nu overwegend sterker. Uit vlot voor- hoedespel op den linkervleugel wist van Ketel onhoudbaar te scoren (32). Sparta had er nog niet genoeg van, want van Gee- len wist nog een keer zijn kans waar te ne men, en kort voor het einde nog een goal te maken. Sparta had aldus met 42 over de menschen van de waterleiding gezege vierd. Uit onze omgeving ANXA PAL'IA/WNA Bij de wedvlucht, die „Altijd Verder" van af Compiègne (afst. 410 K.M.) hield, werden de 35 duiven bij mooi weer om 7.30 gelost. De eerste duif is geconstateerd «om 12 u. 47 sec. en vloog met een snelheid van 1432 M. per minuut. Dc laatste prijswinnende vogel, geconstateerd om 12 41 42 sec. vloof 1348 M. per minuut. Bij deze vlucht behaalden prijzen: N. Spigt 1 met 24 p.: W. Blaauboer 2, 5 en 6 met 38 p.; P. de Vries 3, 4 en 7 met 3i.6 p. Er werd ook een wedvlucht gehouden vanaf Pont St. Maxeus (afst. 427 K.M.). Hier bij werden 55 duiven om 8 u. 20 gelost. Dc eerste duif, geconstateerd om 2 u. 15 m. 40 sec., vloog 1484 m. p. min., de laatste prijswinnende vogel, geconstateerd oin 2 u. 45 m. 29 sec., had een snelheid van 1314 m. per minuut. Prijzen behaalden: G. de Boe 1, 2, 3, 4 en 10 met 65.7 punt; W. Blaauboer 5, 17.7 p., N. Spigt 6. 15.6 p., A. Liefhebber 7 13.6 p., P. de Vries 8 11.4 p., J. Hengsdijk 9 9.3 p., J. J. Schenkels 11 7.2 p. BREEZAND. Na onderzoek is door de politie een zekere D., verdacht van het plegen van niet te noe men handelingen met minderjarige kinde ren, overgebracht naar het huis van bewa ring te Alkmaar. CALL ASTSOOG Bouwvergunningen. Door R en W. dezer gemeente is aan T. Blokland Jr. vergunning verleend tot het bouwen van een garage op zijn erf, bij de w oning B 24 en aan G. van Delft tot het ver houwen van de woning A no. 82. Opening Koolbosch. Het Kooibosch is weder voor het publiek opengesteld. De toegangskaarten zijn weer op hetzelfde adres verkrijgbaar. Dc prijzen zijn nu zoo gesteld dat iedereen van het mooie bosch zal kunnen genieten. door AMILDA-zonnebruincréme, óók bij weinig of geen zon. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ct. BERGEN Aideeling Roode Kruis. De heer van Terwisga aan de Zuidlaan, heeft het plan opgevat, om hier ter plaatse een afdecling te stichten van „Het Roode Kruis'. Aangenomen tenminste dat daar voor voldoende belangstelling bestaat. In den loop van de maand Juli zullen den in woners circulaires worden toegezonden, waarna zoo mogelijk, na liet seizoen tot op richting der afdecling in een te beleggen vergadering zal worden overgegaan. Geslaagd. Voor het examen „Verwarmingstechniek" van de P.B. en A. te Arnhem, slaagde onze plaatsgenoot de heer J. Smit Jr. Het examen werd gehouden in het bijzijn van gedele geerden van het Kon. Instituut van Inge nieurs. BARSINGERHORN KOLHORN. Zooals men in dc desbetreffende adverten ties heeft kunnen lezen, wordt in de zaal van café „De Roode Leeuw" door het De partement Kolhorn van de Maatschappij tor Nut van 't Algemeen een huisvlijttcn- toonstclling gebonden op Zaterdag. Zondag en Maandag a.s. Naar wij vernemen, zijn er aan de tentoonstelling nog een aantal at tracties verbonden, zoodat er velerlei ver maak is te vindon. De Harmoniever. „De Eendracht" verleent op één der avond haar belnngeloozc medewerking. De tentoonstelling zelf belooft iets moois te worden, zoodat een opwekking tot bezoek zeker op zijn plaats is. WTERINGERMEER Opbrengst collecte Bijbelgenoot schap. De gehouden collecte ten bate van het Ned. Bijbelgenootschap, heeft opgebracht de somma van f36.21. Ingezameld werd te Slootdorp fl2.73V?, Wieringerwerf f8.07V£ en Middcnmeer f 13.40. SLOOTDORP In de plaats van de tijdelijk fungeerende kantoorhouder do heer J. van Stipriaan is als stationhoudster benoemd mevr. J. Kos- sen te Anna Paulowna, terwijl haar echt genoot als besteller is aangesteld. Met in gang van 1 Juli heeft deze verandering plaats. M1DDENMEER Met ingang van 1 Juli is als stationhoud- stcr benoemd mevr. M. Heerschap—Evertse thans tc Kolhorn. Haar echtgenoot wordt als besteller aangesteld. HAREN KARSPEL BURGERLIJKE STAND. MEI 1937. Geboorten: Theodorus Adrianus, zoon van Simon Groen en Maria Molenaar: Sij- verinus Nicolaas, zoon van Mattheus Pronk cn Elizabeth Strooper Adrianus Theodorus z v. Adrianus Johannus Klijbroek cn)Maria Jo- hanna Smit; Petrus, zoon van Sijmon Hen- dricus Kramer en Maria Anthonia Zijp; Jogchum Roelf Simon, zoon van Roelof Ypmn en Trijntje de Vries; Catharina Christina, dochter van Jacoh Spaans en Catharina Zoon: Jan, zoon van Tan Hui- herts en Eüsabcth Waiboer; Hendricus, zoon van Jacob Karsten en Catharina Boon. Ondertrouwd: Bauke Schouwstra, 27 ja ren, onderwijzer, wonende te Achtkarspe- Icn en Augusta Alida Margaretha Kuiper, 27 jaren, wonende te Harenkarspel; Johan- nes de Groot, 24 jaren, landbouwer, wo nende te Heerhugowaard en Wilhclmina Dekker, 23 jaren, wonende te Harenkarspel Hendrik Rijs. 22 jaren monteur, wonende te Zijpe en Arientje Leeuw 23 jaren wo nende te Harenkarspel: Klaas Doekes, 25 jaren, landbouwer en Antje Doekes, 24 jaren, beiden wonende tc Harenkarspel: Pe trus Zutt, 28 jaren, landbouwer en Anna Catharina Ruiter, 24 jaren, beiden wonende te Harenkarspel. Getrouwd: Cornelis Petrus Hoedjes, 25 jaren, landarbeider te Heerhugowaard en Terosia Elizabeth, Schuit 23 jaren, wonen de tc Harenkarepel; Johannes Schuijt, 29 jaren, tuinbouwer en Catharina Gcrarda Groen, 24 jaren, beiden wonende te Ha renkarspel: Bauke Srhouwstra en Augusta Alida Kuiper; Hendrik Rijs en Arientje Leeuw; Johannes de Groot en Wilhelmina Dekker: Klaas Doekes en Antic Doekes. Overleden: Gerrit Zuijdam, oud 73 jaren, cchtgcnootc van Bregtje Pater; Jan van Duin, oud 09 jaren, weduwnaar van Maartje Broersen. NIEUWE NIEDORP BURGER LI 'KE STAND. MEI 1937. Geboren: Cornelis, zoon van Matthijs Se- pers en Comelia Janna Morel; Wilhelmus Andreas, zoon van Johannis Martinus Jansen en Geert ie Dekker; Bernard Johan, zoon van Christiaan Biesheuvel en Teetje van Herwerden. Ondertrouwd: Johannes de Winter, oud 30 jaren, wonende te Linimen cn Gerretje Adriaantje Zeeman, oud 22 jaren, wonende te Nieuwe Niedorp. Ondertrouwd cn getrouwd: Jan Korver, oud 23 jaren, wonende tc Winkel en Pe- tronella Smit, oud 20 jaren, wonende te Nieuwe Niedorp. Cornelis Marie Jonkman, oud 25 jaren, wonende te Lisse en Geer- truida Agatha Stnop, oud 22 jaren, wonen de te Nieuwe Niedorp. Overleden: Ge ene. SCHOORL BURGERLIJKE STAND. MEI 1937. Geboren: Hendrik Jan. zoon van Willem Snip en Neeltje Dalcnberg; Cornelis, zoon van Cornelis Pieter Kleijer en Anna van Loenen; Margaretha Cornelia Maria, doch ter van Stephanus Maria Dapper en Elisa- beth Barbara Krimp; Jan. zoon van Jan van Lente en Catharina Adriana Vel; Sei- ne Wolter, zoon van Seine Seinen en Anna Martha Schmidt, wonende te Alkmaar: Margaretha Marianne, dochter van Pieter van Twuijvèr en Clasina Siewfje Swann; Johanna Gijsbertha Maria, dochter van An- thonius Petrus Johannes Besteman en Maria Agatha Buur. Gehuwd: Gerrit Greeuw, 26 jaren, koop man, wonende te Schoorl en Hendrika Aafjes, 20 jaren, zonder beroep wonende te Schoorl; Nicolaas Slenters, pakhuis knecht, wonende te Alkmaar en Maria Orij, zonder beroep wonende tc Schoorl. Overleden: Klaas Schrieken, 74 jaren, zonder beroep, wonende te Schoorl, echtge noot van Dirkje Berkhout. Abraham Pieter Duin, 63 jaren, zonder beroep, wonende te Schoorl, weduwnaar van Guurtje Schermer; Jacobus Johannes Hermanus van Dijk, 56 jaren, tooneelspe- ler wonende te Amsterdam, echtgenoot van Henriette Hermina Riecker. Waarom Burgemeester Breebaart geen candidatuur voor het hoofd bestuur A.N.V.V. aanvaardde. Omtrent de reden waarom de heer Mr. D. Breebaart niet langer voor een candidatuur voor het hoofdbestuur A.N.V.V. in aanmer king wcnschtc te komen, vernemen wij, dat dit uitsluitend gelegen was in het feit, dat Noord-Hol land reeds door drie personen ra het bestuur is vertegenwoordigd, terwijl uit Utrecht geen bestuurslid zitting beeft. Teneinde eon betere helangenverdeeling in het bestuur te bevorderen, meende de heer Breebaart een candidaatsielling te moeten afwijzen. ZONDAG 6 JUNI. Ned. Herv. Gemeente. Schagen, voorm. 10 uur. Ds. Eikema. Doop. Maandcollecte. Barsingerhorn, geen dienst. Dirkshorn, geen samenkomst. Nieuwe Niedorp. geen samenkomst. Winkel, voorm. 10.30 uur. Ds. Molenaar. Zuidscharwoude, voorm. 10.30 uur, Ds. de Leeuw. Oosterland, voorm. 10.30 uur, Ds'. v. Boek. WesteHapd, nam. 7,30 uur, Ds. v. Beek. Burgcrbrug, geen dienst. St. Maartensbrug, geen dienst. Oudesluis, voorm. 10 uur, Ds. Bocrma, van Winsum. Petten, geen dienst. Sehagerbrug. voorm. 10 uur, Ds. Witkop. Doop. Oude Niedorp, 's av. 8 uur. Ds. Boeke. Anna Paulowna, vm. 10 uur. Ds. Vorstman. Aartswoud, voorm. 10.30 uur, Ds. BaudeL Eenigenburg, voorm. 10.30 uur, Ds. M. van Wichen. Huisduinen, naim. 7 uur, Ds. v. Wichen. Heerhugowaard. voorm. 10.30 uur, Ds. van der Kam. Kolhorn, voorm. 10.30 uur. Ds. Tiinholt. Doopsgezinde Gemeente. Barsingcrhorn, voorm. 10 uur, Ds. R. van der Veen. Hippolvtushoef, voorm. 10-30 uur, Ds. de Wilde. Geref. Kerk. Schagen (voorm. gebouw van het Kanton gerecht). nam. 5.30 uur, Ds. S. Greving, van Dirkshorn. Kolhorn. voorm. 10 uur, de heer D. Visch. Nam. 3 uur, de heer D. Vish. Evangelisatie. Schagen. voorm. 10.30 uur, Ds. Meeter, van Watergraafsmeer Breczand,. voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3.30 uur, de heer Boon. Schagerbrug. Bijeenkomst Chr. Jongeman- nenvereen. iederon Donderdagavond om 8 uur in Evangelisatiegehouw. The Star of Hope Mission. Julianadorp, voorm. 10 uur en nam. 7.30 uur, Ds. N. de Zeeuw, van Echten (Fr.) SCHAGEN, (Eicrveiling), 3 Juni 1937. Aangevoerd 70.000 kipeieren. 5658 kg. 2.50-2.60; 58—60 kg. 2.55—2.70; 60—62 kg. 2.65—2.75; 62—65 kg. 2.90—3.10 per 100. 3000 Eendeieren 2.052.10 HELDERSCHF. EIERVEÏLING, 3 Juni. Aangevoerd: 27520 kipeieren: 5254 Kg. 2.40—2.60. 55—57 Kg. 2.50—2.80, 58—00 Kg. 2.60—2 90. 61—63 Kg. 2.70-3. 64—07 Kg. 5— 3.20. 670 eendeieren 2—2.30, per 100 stuks. HOORN. 3 Juni. 2 stapels kleine Fabriekskaas f17.14 stapels kleine Boerenkaas f 18.50, 3 stapels' Boeren Cornm. Kaas f 20.—. Totaal 19 sta pels. wegende 10477 Kg. Handel vlug. NOOnnsCHARWOUDE. 4 Juni. 1000 Kg. kroten f 0.60, 6000 Kg. Deensche witte kool f 7. BROEK OP LANGENOI.TK. 4 Juni. Aanvoer: 1S300 Kg. aardappelen: Schotsrhe muizen 9.20— 10.50, drielingen 10.90—1210 kleine 10-90—12.30, 510 si. bloemkool 10.20, 2e soort 7.10. 3e soort 4.40. DUITSCHE LANDBOUWMARKTEN. Groenten cn Fruit, 3 Juni. Berlijn: Holl. bloemkool 30-43. Ilnll. komkommers 15— 34. n. 100 stuks, Ilnll. iomaton 4140 per 50 kg._ Frankfort a. M.: Holl. bloemkool 3.75- 4.2o Holl. komkommers 25—38 por 100 st., Holl. tomaten 50-70 per 50 Kg. Bonn: Bui- tent. producten: bloemkool 30—50. kom kommers 3050; per 100 stuks tomaten 30 Tm p<,r i?0 Kk' b'unchen: Holl. witte kool S.00 per ,t0 Kg., Holl. komkommers 2i35 per 100 stuks, Holl. tomaten 4.30—5.00 per 5 Kg., Holl. worteltjes 5.50 per 10 bos. BOTERNOTEERING. De commissienoteerinp voor Nederlandscfie boter is vastgesteld op f 0.73 per kg. TAXEGEDEELTE COVSUMPTIEMELK. 's Gravenhage 3 Juni. - Ncderlandsrhe Zuivelccntrale, 6 Juni t.m. 12 Juni 1937 con- sumptiemelk regeeringseontrart, taxege- deelte o.2o cent. eventueel verhoogd met pre mie of verminderd met kwalitettsafdracht. Overmelk regeeringsminimumprijs 4.20 cent' Afdracht bij levering in consumptie van andere dan taxemclk 2.50 cent.

Schager Courant | 1937 | | pagina 3