Uit het huis met de Hooge Trap WEK DE GAL IN UW LEVER OP Raad Zuidscharwoude Neem toch 'n "AKKERTJE" AKKERTJES 42.00 16.00 24.00 Alkmaar Het Verdronkenoord in den Raad Eindelijk was dan de langverbeide verga dering daar, waarop de brandende ver- dronkenoordkwestie zou worden behandeld. Voorloopig was die echter nog niet aan de orde, want ze was bewaard voor het dessert. Bij de ingekomen stukken is een rapport •van de commissie ad hoe inzake de befaam de nepkraan, dat aan de leden van den raad zal worden toegezonden, waarna er dan eventueel over zal kunnen worden gespro ken. We kregen voorshands den indruk, dat do zaak niet meer bepaald „wild" is en het zou ons niet verwonderen, wan neer ze blijkt een bom te zijn geweest, waarin het kruit vergeten was. Of dat het gas ditmaal van zoo slechte kwaliteit was, dat het niet eens wilde branden, laat staan ontploffen. B. en W. wilden een deel van het oude politiebureau beschikbaar stellen voor het gemeente-archief, maar de heer v.d. Valk vond dat prutscrij. Hij wil de boel afbre ken en er wat goeds voor in dc plaats zet ten, waarin hij b.v. het museum wilde onderbrengen. Nadat Mr. de Groot heeft gewezen op het urgente van de zaak ten aanzien van de leeszaal, die gebrek heeft aan ruimte, hou den B. en W. ue bijlage aan, onder alle mo gelijk voorbehoud, vooral wat betreft de fi nanciën. Maar daarop hadden juist de voorstanders van de aanhouding ook voor al het oog. En dus is eens te meer geble ken, dat al onze gemeenteraadsleden zich laten leiden door de zorg voor den geldbui del. Wat willen we nog meer? De wijziging der percentages voor de al- gemccno onkosten van Gemeentewerken .voor het L.O. lokt tot groote vreugde van den burgemeester geen discussies uit en zicht baar vergenoegd constateert hij, dat de par tijen elkaar blijkbaar geheel hebben gevon den Ook de andere schoolkwesties gaan er bij hamerslag dor en zoo zijn wc, voor we 't weten, aan de verkeersverordening met een bepaling omtrent voorrangswegen. Oe nieu we verkeersweg langs de singels zou daar door tot voorrangsweg worden, waardoor het hoofdvcrkcer van de stad naar het sta tion in het gedrang zou kunnen komen. Daarnaast wordt door enkele leden de aan dacht gevestigd op het signalenstelsel, dat zou worden aangebracht. Intusschen blijkt alles zijn voor en tegen te hebben, zelfs een signalenstelsel en het nadeel voor het ver keer van de stad naar 't station wordt niet unaniem onoverkomelijk geacht. De burgemeester deelt dan mede, dat de medewerking van den Rijkswaterstaat al leen is verkregen op voorwaarde, dat de aan te leggen verkeersweg een snelverkeersweg zou worden en in ieder opzicht de voor rang zou krijgen. In verband daarmee kon het signalensysteem vervallen. De heer Sietsma wil bij de Bergerbrug ten minste graag een verkeersspiegel ge plaatst zien, de meeste aanwezigen zien daarvan echter blijkbaar het nut niet in. Er wordt dan conform besloten. Mej. Nierop ziet bezwaren in de nieuwe verdeeling van het gemeentelijk subsidie voor voorbereidend onderwijs. De Raad scheen er dezen middag een bui tengewoon genoegen in te vinden om veel te praten. Alles bleek zijn voor- en zijn nadeel te hebben en volgens de meening van som mige raadsleden moest de zaak bij aanne ming van liet voorstel hopeloos vastloopen, doordat do scholen voor onoverbrugbare te-- korten zouden komen te zitten. Zooals zoo dikwijls in do wereld was geld het cenige redmiddel, doch, doch dat is er niet. Op de begrooting is f 11.500.uitgetrok ken voor kleuteronderwijs en voorloopig kun nen de scholen daarvan potverteeren. In tusschen is er omtrent die bogrooting nog niets bekend, deelde de burgemeester mede. zoodat men nog niet. eens weet of zelfs dat bedrag gehandhaafd zal kunnen blijven. De heer Hoytink kreeg er nog even van langs, omdat de Christelijke bewaarscholen den leeftijdsgrens lager hadden gesteld dan de afspraak was geweest. Het voorstel wordt gedaan tot aanhouding, waartoe, met de B.K., de A.R. en de Chr. H. tegen, wordt be sloten. Dc persoonlijke toelage aan den hoofdop zichter van G.W. vindt in de oogen van ve len geen genade. De capaciteiten van dezen functionaris worden weliswaar allerminst in twijfel getrokken, doch de kwestie be hoorde eerst, in het G.O. tc zijn behandeld, aldus oordeelt men. Dc zitting wordt, vrij rumoerig,van gere gelde debatten is ten slotte geen sprake meer, het geheel ontaardt in een over-en- wcer-gepraat, waaruit we ten slotte weten op te maken, dat B. en W. het voorstel te rugnemen en dat een nieuw is te verwach ten met een titelverandering voor den. heer Kirkenier, welk voorstel dan eerst het G.O- zal passeeren. Het voorstel omtrent een splitsing van het bureau voor Sociale Zaken en het M.H. vindt een allerwonderlijkste ontvangst. De lof van den heer v. d. Heuvel wordt in al lerlei toonaarden bezongen. Diens ooren moeten hebben getuit van jc wclste. En toch er was iets niet in de haak, daar over kon niet de minste twijfel bestaan. In het belang van de gemeente en in dat van den persoon van den heer Van den Heuvel moest, de aangelegenheid zoodanig worden geregeld dat de heer van den Heu vel, die naar verschillende raadsleden vaststelden zich heeft gespecialiseerd in M.H.-zaken, juist bij de afdecling M.H. waar van hij zooveel verstand had, vandaan ging en dat hij kwam bij de afdecling sociale za ken waarvan hij blijkbaar het minst op dc hoogte was. Daarnaast zou het voor de stad voordee- liger zijn geweest hom bij het. M. H. te la ten en zooals Mr. Leesberg voorstelde bii sociale zaken een jong jurist te benoe men op arbeidscontract. Nu is een vast ambtenaar noodig met een salaris van ze ker een f .3500.—Men zou dus kunnen be twijfelen of hier inderdaad het stadsbelang boven heeft gedreven. Het slot was, dat de Raad zich om cn de bij anderhalf uur in geheime zitting met de zaak heeft bezig gehouden en dat, na afloop daarvan Mr. Leesberg kwam met een amendement om den heer v. d. Heuvel het M. H. te laten en daarnaast een ambte naar te benoemen op arbeidscontract. Dat ging echter niet door. De groote meer derheid was er tegen, waarna het voorstel van B. en W. werd aangenomen. De heer v. d. Heuvel is uitstekend voor zijn werk, er is geen kwestie van fraude of iets van dien aard. Wat echter is er dan wel? Dc geheimzinnigheid, die het M. H. dik wijls kenmerkte, is door deze bespreking niet opgeheven. Integendeel. Intusschen was het kwart voor zes ge worden, zoodat voor de Verdronkenoordaan- gelegenhcid een avondvergadering moest plaats hebben. De belangstelling op de publieke tribune was begrijpelijkerwijze zeer goed. Indien het was om nieuwe gezichtspunten op te doen, dan is het resultaat vermoedelijk niet bijster groot geweest. Verkeer, vreemdelingenver keer, baatbelasting, stadsschoon, rioleering, ziedaar de assen, waarom alles draaide, inct als dooddoener de kosten. Die natuurlijk weinig meer waren dan grepen in de lucht. De heer Appel bracht in zooverre iets nieuws dat hij, hoewel overwegende, dat in de ka pitalistische wereld voor den middenstand geen bevredigende oplossing mogelijk is, de ze categorie van menschen toch wel wilde helpen door dc drooglegging van het stuk tusschcn de beide bruggen te bevorderen. De heer v. d. Vall was er tegen, doch zijn argumentatie was niet bijster sterk. Hij be klaagde er zich over, dat, de winkeliers in dc Langestraat zulk een slecht idee hadden omtrent hun eigen belang. Hij zag dat an ders en natuurlijk veel beter. En om ze verder uit de put tc helpen zei hij van plan te zijn in het vervolg tegen parkeeren, zoo wel in Langestraat als aan de Mient te zullen zijn. Inderdaad, wanneer er alleen heeren v. d. Vall in den Raad zaten, zou onze mid denstand zich allergelukkigst mogen prij zen. Het eenige, waarover men zich moet verwonderen is, dat er aan die gelukkige en U zult 'h morgens „kiplekker" uit bed springen. Eiken dag moet uw lever een liter gal in de In gewanden doen vloeien. Wanneer de gaiafschciding onvoldoende is. wordt Uw voedsel niet verteerd, het bederft. Er vormen zich gassen in Uw lichaam. U raakt verstopt. Uw organisme wordt vergiftigd en U wordt humeurig en loom. U ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmid delen: een geforceerde stoelgang neemt de oor zaak niet weg. Maar CARTER-S LEVERPILLETJES zullen zor gen voor de vrije toevoer van gal, waardoor U weer geheel herstelt. Een plantaardig, zacht, onover troffen middel om dc gal te doen vloeien. Eischl Carter's Leverpilletjes, verkrijgbaar bij apothekers en drogisten in flacons van 0.75. Het afscheid van den heer Groen Niet veel belangrijks aan de or de. Bijna alles hamerstukken. Aanmerkingen van Ged. Staten. Alles geslikt zonder morren. Kohier straatbelasting vastge steld. Aanvulling Maatschap pelijk Hulpbetoon. Een zeer geacht ingezetene gaat onze ge meente verlaten. Waardee- rende woorden. Een nieuw raadslid. Tot slot een verkla ring. De Raad dezer gemeente vergader de Donderdagavond in het gemeen tehuis. Voorzitter burgemeester Jhr. A. L. van Spengler; Secretaris de heer Q. G. Post. Afwezig waren de heeren Kramer en De Geus, de laatste wegens ziekte. Voorz. sprak dc beste wenschen uit voor diens spoedig herstel. Dc notulen der vorige vergadering werden onveranderd vastgesteld. Mededeelingen. Goedgekeurd was o.a. van Ged. Staten te rugontvangen het. besluit tot verlaging der rente van een geldleenlng van 5V2 tot 41/* Van Ged. Staten was de begrooting "van Maatschappelijk Hulpbetoon over 1937 terug ontvangen met eenige opmerkingen. De post onderstandskosten moest wor den verlaagd voor eetwaren met f 100, brand stoffen f 50 en kleedingstukkcn f 25, gelet op de uitgaven in 1935. B. en W. stelden voor aan deze opmerkin gen te voldoen. Aldus besloten. Wijziging schoolgeldverordening Op verzoek van Ged. Staten stelden B. en W. voor de schoolgcldverordening te wijzi gen, in dezen zin, dat bepaald wordt, dat ontheffing van schoolgeld wordt verleend over de volle maanden van het schoolgeld- jaar, gedurende welke hij de school door zijn tusschentijds verlaten van de school niet heeft bezocht. Aangenomen. De verordening op de heffing van be smettelijke zieklegelden werd eveneens ge wijzigd. Ged. Staten zonden een nota met. opmer kingen t.a.v. de gemeenterekening 1935. B. en W. stelden voor. hieraan te voldoen, waarmee de raad accoord ging. Over de gem. begrooting 1936 was een no- Langestraat niet meer coöperatieve win kels worden gevonden. Zijn pleidooi was overigens warm en welgemeend voor het stadsschoon, als bijvoorbeeld de vischban- ken. Wat de actie van den middenstand be treft dat was niet meer dan camouflage De heer v. d. Vall, neen de S.D.A.P fractie, kent de belangen van den middenstand beter dan de middenstanders zelf. Blijkbaar is de zaak dus gepromoveerd tot een stuk partijpolitiek. En wat de kosten betreft, die zullen moeten worden gedragen door de winkeliers en alle andere ingezete nen. We vragen: zou dit met een bosch plan of andere dingen, die de S.D.A.P. graag wil, anders zijn? De pers kreeg nog een veeg uit de pan en daarmee was deze philippica geëindigd. Na deze heftige peroratie kon alles, wat tegen demping of overkluizing werd te berde gebracht, nog slechts anti-climax zijn. Mr. de Groot was er voor. Hij begon heel kalm, maar deed al dra in heftigheid voor den heer v. d. Vall niet onder. Stuk voor stuk weerlegde hij de argumenten van het College en we zouden ons hebben kunnen begrijpen, wanneer de hoop op de publieke tribune weer opflakkerde. De heer Sietsma berekent de demping van het stuk tusschcn de beide bruggen op niet meer dan f 15000. De traditioneele prenten ontbreken niet. En die, welke de heer Grondsma laat circuleeren, toont ten duide lijkste aan, dat van schending van stads schoon allerminst sprake is. De overgroote meerderheid der raadsleden komt aan het woord. Als tegenstanders hooren we de heeren Leesberg, en van Drunen, die al weer, ge zien het gewicht van de kwestie, motieven lanceercn, welke uiterst gezocht en gewild schijnen. Hun hoofdargument is de schoon heid, die er toch eigenlijk niet is. Het College wil de demping niet en als eerste schrikbeeld komt de wethouder met de mededeeling dat hiermee ontzettend veel tijd "emoeid zou zijn. Overigens zou de parkeerruimte zeer klein worden, terwijl de rioleeringspuzzle onop losbaar schijnt. Een verkeersvraagstuk blijkt voorts niet te bestaan, parkeerruimte is er zat. Alleen gedurende 2 uur per week, van half Juli tot half September, is dat laatste anders. En dus: geen demping. De burgemeester komt tot dezelfde conclu sie, waarbij o.i. aan de geest der ingediende adressen niet geheel recht wordt gedaan. Na re- en dupliek wordt besloten de scha de aan de brug tc herstellen en door deskun digen omtrent de demping of overkluizing van de Kraanbuurt spoedig te laten advisee- ta van opmerkingen ontvangen. Tegen een subsidie van f 50 aan de r.k. bewaarschool beslaat geen bezwaar. Aan de gemaakte opmerkingen zal gevolg worden gegeven. Gem. regeling lichtbedrijven. B. cn W. stelden voor, de gem. regeling der gem. lichtbedrijven te wijzigen in dezen vorm, dat-voor belegging van bedragen bo ven f 2500.bij derden een onderpand moest worden verlangd. Aldus besloten. Het kohier der straatbelasting 1937 gaf een eindcijfer aan van f 1459.95. Dit kohier werd aldus vastgesteld. Maatsch. Hulpbetoon. Dc heer D. Blom berichtte zijn benoeming tot lid van Maatschappelijk Hulpbetoon te aanvaarden. De heer J. van Kleef bedankte voor een dergelijke benoeming. De heeren M. Zijp, S. dc Boer Kz. en A. Kout namen hun herbenoeming tot lid van M. H. aan. Door het bedanken van den heer J. van Kleef is het noodig geworden een nieuw lid voor den gem. dienst v. Maatsch. Hulpbe toon te benoemen. Het bestuur van M. H. diende de volgen de voordracht in: 1. J. Kramer Gz., 2. J. de Ni is. Met 4 stemmen werd de heer J. Kramer benoemd. De heer de Nijs had 1 stem verkregen. AFSCHEID JAC. GROEN Az. De heer Jac. Groen Az. zond be richt, dat hij wegens aanstaand ver trek uit de gemeente, tegen 1 Juni a.s. als lid van den Raad bedankt. Geboren en steeds gewoond hebbende in deze gemeente, lid van den Raad sinds 1919 en wethouder sinds 1935. valt mij dit besluit zwaar, schrijft de heer Groen. Echter brengen andere functies en andere om standigheden mede, dat het gewenscht is, mij in een andere plaats te vestigen. Mijn geboorteplaats zal mij echter lief blijven en wanneer ik vertrek, dan doe ik dit met het stellige voornemen, om voor zoover mij eenigszins mogelijk, de belangen van de gemeente te blijven dienen. Den burgemeester, mijn mede-wet houder cn mede-raadsleden, den secretaris, den ontvanger cn het overiee gemeente-personeel breng ik dank voor alles waarmede ik met hen in het belang van de gemeente en clc burgerij heb kunnen samenwerken. Moge God spoedig verlichting brengen in dc be proevingen der burirerii en de zorgen van het Gemeentebestuur in dezen zwaren tijd en spoedig verbetering intreden tot bloei van de germeente en tot welvaart der bur gers. Secretaris las dit schrijven voor. Voorzitter zeide, met leedwezen kennis tc hebben genomen van bet schrijven van den beer Groen, al kwam bet. niet geheel onver wachts, daar de lieer Groen reeds eerder der gelijke plannen heeft gekoesterd. Met gemengde gevoelens hebben wij er kennis van genomen, zeide Voorzitter. U hebt sinds 1919 deel uitgemaakt van den Raad en steeds op de bres gestaan voor de belan gen van Zuidscharwoude. Uit den aard van dc zaak hebben wij wel een verschil van inzicht gehad, doch spr. heeft steeds met ge noegen den degen met den heer Groen ge kruist. Van hem kan getuigd worden, dat hij de zaken steeds van de personen heeft weten te scheiden, en het standpunt van zijn tegenstander wist te eerbiedigen. Wethou der bent u nog niet zoo lang, doch u hebt in dien tijd naar uw beste weten de zaken der gemeente behartigd. Het is wel geble ken, dat het u niet altijd mogelijk was door uwe vele andere werkzaamheden, de verga- «/v? en a! die klachten en bezwaren zullen verdwijnen, dank zij de buitengewone somenstelling van Apoth. Dumont, waarmede de "AKKERTJES" zijn gevuld. En.._ Ze zijn onschadeli|k. Ge proeft niets, Uw maag raakt niet van streek, ze glijden naar binnen. Yolgtns recept ven Apotheker Dumont Metalen zak-etui mef3 stuks 20cent. Glazen kokertje met 12 stuks 52cent. deringen van B. en W. bij te wonen. Voorz. heeft begrepen, dat dc Staten Generaal de doorslag moesten geven. Met leedwezen, maar ook met blijdschap zien wij U gaan, blijdschap omdat U weer bent uitverkoren zitling te nemen in de Tweede Kamer. Voor zitter wenschte den heer Groen geluk met deze benoeming, cn dankte hem voor al het in het belang der gemeente verrichte werk. De tuinbouwbelangen zullen bij u in de eer ste plaats een goede verzorging genieten. Daardoor zal de gemeente Zuidscharwoude nog wel eens profijt van u trekken. Het is niet onmogelijk, dat nog eens een beroep op uw hulp wordt gedaan. Wat het zwaarst is moet bet zwaarste wegen. U nogmaals dan kend hoop ik, dat het u en uw gezin gege ven moge zijn nog lange jaren de belangen van het land, de provincie cn dc gemeente te behartigen. Voorzitter hoopte den heer Groen nog meermalen te ontmoeten om de gekweekte vriendschapsband aan tc houden. Voorzitter is er van overtuigd, dat. de heer Groen Zuid scharwoude niet zal vergeten. De heer Groen dankte hartelijk voor de gelukwensch, voor de waar- deerendc woorden bij zijn vertrek als raadslid en ten derde voor de gebo den gelegenheid om op deze wijze afscheid te nemen. Spr. heeft zijn besluit na rijpe overweging genomen. Het is hier zijn geboorteplaats en hij heeft hier altijd geleefd. De andere din gen wogen tenslotte echter zoo zwaar, dat hij gedwongen was, de zware keuze te doen. Er zijn wel eens scherpe mceningsverschillen geweest, doch spr. kan van heeler harte zee gen, dat wat er ook geweest is, wij als goe de vrienden van elkaar scheiden. Dat is spr. zeer aangenaam. Spr. dacht aan de raadsle den, met wie hij in den raad zitting heeft gehad in de 18-jarige periode. Van hen zijn verscheidene overleden. Van hen noemde spr. wijlen de heeren Berk hout cn Zeeman. Spr. heeft, steeds getracht de gemeentebelangen op de beste wijze te dienen. Hij vindt het echter jammer, dat dit vertrek plaats vindt in deze moeilijke tijden, de zwaarste tijd van de 18 jaar, nee van ons gehcele leven. Daarom heeft spr. in zijn brief geschreven dat hij zal doen wat hij kan. Spr. uitte dc wcnsch dat spoedig betere tijden mogen aanbreken vooral voor den Langendijk, opdat men weer onbezorgder zal kunnen leven, en den burgemeester cn den raad wenschte spr. toe, dat zij spoedig niet meer zooveel bemoeiingen met Hoogeihand zullen heb ben. Voorz. hoopte, dat deze wenschen in ver vulling mochten gaan. Andere sprekers. De lieer Dijkhuizen sloot zich aan bij de woorden van den voorzitter. Spr. wensch te den heer Groen ook geluk met. zijn her verkiezing. Met veel genoctren heeft spr. den heer Groen als raadslid zien optreden. Het spijt den heer Dijkhuizen voor de ge meente. dat dc heer Groen weggaat. Men zal niet gemakkelijk iemand voor hem in de plaats krijgen die lienT kan vervangen. Spr. hoopte, dat het den heer Groen cn zijn gezin in zijn nieuwe woonplaats wel moge gaan en dat hij er mag vinden, wat hij er zoekt. Wethouder Du Burck sloot zich eveneens aan bij de woorden van den voorzitter. Wat betreft het verschil van meening, dat wel eens voorkwam merkte spr. op, wat zou het eentonig zijn, wanneer er nooit ver schil van meening was. Het maakt alleen uit, hoe het wordt beslecht. Eerbied voor de beginselen van anderen heeft dc heer Groen steeds gehad. Het was spr. een voor recht met den heer Groen in het College zitting ie hebben gehad. Spr. meende, dat is gebleken, dat hij ook niet op een star standpunt heeft gestaan cn dc beginselen van den ander eerbiedigde. Spr. hoopte, dat dc heer Groen nog aangename herinnerin gen zal hebben aan den tijd van hun sa menwerken. Spr. voegde aan zijn woorden de beste wenschen toe voor het gezin van den heer Groen. Ook dc heer Bakker voegde eenige harte lijke woorden aan het gesprokene toe. Spr. had den heer Groen leeren kennen als een goed mensch. Bij de wcnsch, dat de betere tijden spoedig aanbreken, sloot spr. zich aan. Het is spr. wel gebleken, dat de heer Groen de rechte man is op de rechte plaats waar het gaat om tuinbouwaangelcgcnhe- tlcn. Dc beste wenschen gaf spr. den schei dende mee. De heer Weel dankte als jongste Katho liek raadslid den heer Groen voor al het geen deze heeft gedaan. Hij dankte den heer Groen voor alles wat hij in zijn samen werking met den scheidende van hem had geleerd. Spr. hoopte, dat de heer Groen lang moge leven cn zijn beste krachten ge ven aan het algemeen belang. Dc heer Groen dankte allen voor de tot hem gesproken woorden. Het nieuwe raadslid, Mededeeling werd gedaan van de benoe ming van de heeren P. Berkhout en D. t. Kleef Az., tot lid van den raad. Eerstge noemde had bedankt, terwijl de heer van Kleef inmiddels zijn benoeming heeft aan genomen. Hierna werd de geloofsbrief onderzocht door de heeren Groen, Dijkhuizen en Bak ker. De heer Groen rapporteerde dat alles in orde was bevonden en adviseerde tot toela ting, waartoe werd besloten. Rondvraag. De heer Groen vroeg na de raadsvergade ring nog eenige gelegenheid voor de com missie voor de weg de brug om eenige mededeelingen te doen. Voorzitter: Kan het niet in het openbaar? De heer Groen: Er kan worden medegedeeld dat er een onderhoud heeft plaats ge- ronden met dc ingenieursdoch dat men nog niet tot een oplossing is gekomen. Daarom, wilde, hij die mededeelingen liever niet dpen- baar maken. De heer Groen had nog een opmerking over de proefpolder, waartegen hier in de gemeente bezwaren zijn gerezen. Spr. heeft, zich niet aan de indruk kun nen onttrekken dat dc gedachte wordt ge koesterd ah zou door hem gesuggereerd zijn, daar de. proefpolder aan te leggen zoodat op die wijze door de gemeente de belangen van die menschen worden ge schaad. Spr. vindt het vrij vervelend, dat. een dergelijke gedachte zou kunnen bestaan in verband met zijn a.s. vertrek. Spr. ver klaart dat alles zal beproefd worden orrï aan de bezwaren van de belanghebbenden te gemoet te komen, ook zijnerzijds. Toch is de proefpolder in onze gemeente een ge meentebelang, waarvan voordeel kan wor den getrokken, meende spr. Bijvoorbeeld werkloozen v.p.v. steun werk te verschaf fen. Niemand verlangde meer het woord, waarna de vergadering werd gesloten. Eiken burean-ministre 130 X 70 cm., 8 laden Eiken bureau- fauteuil Eiken jalousiekastje, 114 X 44 X 39 cm., 9 laden, voor opber ging van muziek, mappen, enz. WONING INRICHTING LANGESTRAAT 10O ALKMAAR WIERINGEN I POLITIE Bij gehouden controle op de rijwielbe lasting kregen weer 12 personen een bon netje. ECHTELIJKE RUZIE Bij een ruzie, tusschcn twee echtgeno ten, wonende in een woonwagen te Den Oever, welke ruzie in een vechtpartij over ging, moest dc Rijksveldwachter te pas komen om de vechtende geliefden te scheiden. WARMEN HUIZEN Aan de veiling alhier werd verhandeld insj Mcil937 Mei 1930 Roode kool 26.900 kg. Gele kool 30.450 kg. Decnsche witte kool 146.575 kg. 1500 kg. Uien 12.325 kg. 4100 kg, Peen 6.325 kg. 175 kg, Bieten 1.625 kg. 9 kg. Late aardappelen 400 kg. Rabarber 34.750 kg. 42.850 kg. De omzet bedroeg in Mei 1937 f S733.71, legen f 1016.69 in Mei 1936. LANGENDIJK De werkloosheid neemt af. De werkloosheid is de laatste weken vrij belangrijk afgenomen. Men deelde ons mee, dat zij in 1937 geringer is dan in het over eenkomstige tijdperk van 1936. Moge zij spoedig geheel tot het verleden behooren! ZUIDSCHARWOUDE. Van overdrijven gesproken! Ter geruststelling van familie en vrien den van den heer P. de Geus, waarover in een paar kranten vrij alarmeerende be richten verschenen over het geval, dat hij op het land ongesteld werd (het bericht sprak o.m. van 6 weken het bed moeten houden op medisch advies) zij meege deeld, dat de patiënt) reeds buiten is ge weest. Maandag 1.1. werd hij op den akker onwel. Hoe er toch overdreven kan worden! Nogmaals de proefpolder, We vernemen, dat het Bannebestuur ern stige plannen overweegt, om een adres met handteekeningen van eigenaren van lande rijen, in de banne gelegen, aan het Provin ciaal Bestuur te zenden, ten einde den aan leg van een proefpolder aan de Oostzijde te trachten te voorkomen. Enkele leden van Prov. Staten hebben zich persoonlijk op dc hoogte gesteld van de situatie van het. poldergedeelte, waar men voornemens is een proefpolder te stichten, door een onderzoek in loco aan bedoeld ge bied. ZIJPE 'T ZAND. Jeugdig slaapwandelaar valt van de trap. Den vorigen nacht is het negenjarig zoon tje van den heer M. Smit alhier in zijn slaap uit bed geslapt en van dc trap gevallen. De jongen, die een enthousiast hengelaar is, droomde dat hij zijn hengel kwijt was. Zijn pogingen het onmisbare voorwerp te rug te vinden, hebben hem blijkbaar zoo opgewonden, dat hij daadwerkelijk ging zoeken, met het. bovengenoemde treurige ge- volg. Het kind heeft een lichte hersenschud ding opgeloopen.

Schager Courant | 1937 | | pagina 6