Plaatselijk Nieuws. Bruiselino-BAL BIJENKORF Verduistering op Amsterdamsch h oofdpostkantoor Drie inbrekers gearresteerd StaliVs Moeder overleden De overeenkomst van Oslo Zomersproeten ver dwijnen in korten tijd geheel door Sprutol. Bij alle Drogisten. Ongeregeldheden te Brussel De kerkstrijd in Duitschland H. JONKER Hz. 1. JONKER-Langidijk A. HOMAN LET OP! Lage prijzen. 10"25°|0 korting Jannetje Krabman, VRACHTDIENST Anna Paulowna - Breezand - Den Helder W. MEIJER Azn. Loketambtenaar staat, verdacht f 3000 aan zegels ontvreemd te hebben, terecht. In Februari 1936 kwam men door een anoniem schrijven op het spoor van een belangrijk tekort in de kas van een loket ambtenaar van het Amsterdamsche hoofd postkantoor. Op 8 Februari kreeg de adjunct-directeur de heer S. J. van Gelder een ongeteekende brief toegestuurd: „Telt U de kas van L. eens na, er is een flink tekort." Onmiddellijk stelde de heer van Gelder een onderzoek in. Hij ontbood den loket- ambtenaar cn liet hem het briefje zien. „Dat zal de dief geschreven hebben om mij er voor op te laten draaien", meende de ambtenaar. Van oen tekort wist hij niets, doch de controle wees uit, dat er een bedrag van f 3000 aan zegels ontbrak.. De justitie werd in de zaak gemengd en deze stelde tegen den geschorsten loket ambtenaar, den assistent der posterijen C. J. L. een vervolging in wegens verduiste ring. Verdachte heeft van het begin af aan volgehouden, onschuldig te zijn cn zegt ook thans voor de Amsterdamsche rechtbank, dat de zegels door een ander gestolen zijn. De adjunct directeur van het postkantoor was van meening, dat diefstal in dit geval al zeer onwaarschijnlijk was. Bovendien zou de ambtenaar dit direct gemerkt heb ben. Toen de controle werd uitgeoefend, was hij rustig aan het werk cn kwam niet met de mededeeling dat er zegels uit zijn kas waren gestolen. Bovendien zou de dief dan een bedrag van f 200 contanten hebben laten liggen en ook dat is moeilijk aan te nemen. De president drukt een insinuatie van verdachte, dat een zijner chefs „er mis schien meer van weef' snel de kop in. Verdachte verklaarde, dat hij zijn trom mel met postzegels den vorigen avond op de gewone wijze in een der kastjes in de lo ket kooi had gesloten. Korten tijd tevoren had de ambtenaar een van de beide sleutels van dit kastje verloren. Requisitoir. De 'officier van justitie mr. de Muinck Keizer achtte de mogelijkheid van diefstal volkomen onbestaanbaar. Naar spr. 's mee ning kan slechts deze verdachte do zegels hebben weggenomen. Hij was de cenige, die in de trommels kon komen. Spr. achtte de feiten hoogst ernstig, doch ook tragisch voor verdachte. Hij is immers geschorst en zal bij veroordeeling zijn be trekking kwijt raken. De officier vorderde tenslotte een gevan genisstraf van acht maanden. De verdediger mr A. II. v. d. Bicsen pleitte vrijspraak. Vonnis 23 Juni. Zij hadden 'f 300.alsmede gou den sieraden buitgemaakt. Eén dezer dagen is ingebroken in een pand aan den Crooswijkscheweg te Rotterdam. De ongewenschto gasten zijn door middel van valsche sleutels binnengekomen, waarna zij de binnendeuren geforceerd liehhen. Bij de familie L. die op de. tweede verdie ping woont, wordt niets vermist, maar bij dc weduwe R. die op de eerste étage woont, hebben dc dieven hun slag geslagen. Daar Werd een bedrag van f300.in contanten alsmede een aantal gouden sieraden gesto len. In verband met dezen diefstal heeft de politie gisteren aangehouden drie losse werk lieden, den 26-jarigon C. S., den 26-jarigcn J. II. en den 27-jarigen J. V., die allen zijn opgesloten. Een gedeelte van het geld is nog op hen gevonden. De sieraden waren even wel verdwenen. Het drietal is ter beschikking van den Of ficier van Justitie gesteld. De Moskousche pers zwijgt over haar dood en begrafenis. Naar het tc Tiflis verschijnend blad „Snr- ja Wostoka" meldt, is op 4 Juni j.1. in Tiflis de moeder van Stalin, Catharina Schugasch- Wili, tengevolge van longontsteking overle den. Zij was 77 jaren oud. De Moskousche pers heeft tot dusver over 'dit overlijden geen enkele mededeeling ge publiceerd. De dezer dagen overleden moeder van Stalin was, zegf de Un Press, een eenvoudige boerenvrouw, die slecht zelden Moskou be zocht. Het was een vrouw van sterke wils kracht, een hoedanigheid die haar zoon blijk baar van baar geërfd beeft. Ze sleet haar dagen in twee eenvoudige kamers van een paleis te Tiflis, waar vroe ger verscheiden vice-koningen van den tsaar in Georgië resideerden. De oude vrouw sprak, wanneer zij van haar zoon, den hecrscher van het kremlin, vertelde, steeds van haar „Soso", een Geor- gisch verkleinwoord voor Josef. Zooals gezegd, maken de Moskousche bla den met geen woord melding van dit over lijden: ook weet men niet, waar de moeder van den dictator begraven werd, noch of Stalin bij die begrafenis tegenwoordig is ge weest. Zooals men zich intusschen herinneren zal, werd eenigen tijd geleden gemeld, dat de oude vrouw wederom was teruggekeerd tot het geloof harer vaderen en haar godsdienst plichten wederom vervulde en dat, in ver band daarmede, de dictator alle relaties met zijn moeder verbroken had. FRANSCHE AUTOBUS MET VER PLEEGSTERS VERONGELUKT. Gistermiddag is een autobus waarin 41 religieuse en lcekcvcrpleegstcrs van het zie kenhuis te Nanles in botsing gekomen met een andere auto. F.en religieuse en een leekeverpleegster zijn om het leven geko men. Verscheidene anderen werden ernstig gewond. Contingentsverruiming geldt voorlcopig ook voor Duitsche goederen. De Nederlandsche regeering heeft de Duitsche regeering medegedeeld, dat zij de contingentsverruimingen, die zij in de over eenkomst van 28 Mei den anderen onder- tcckenaars van de overeenkomst van Oslo heeft toegezegd, met ingang van 1 Juli voor loopig ook op Duitsche goederen zal toe passen. Gisterenmiddag poogden de leden van den bond van oudstrijders „Vuurkruis" in de omgeving van het parlementsgebouw te betoogen tegen de politieke amnestie. De toegangs wegen naar het parlementsgebouw werden evenwel door een sterke po litiemacht bewaaiit, zoodat deze po ging mislukte. Vervolgens kwamen de oudstrijders bijeen op het Congresplein, waar zij hun oorlogs decoraties op het graf van den Onbekenden Soldaat wierpen. Het graf is thans omringd door oen politie- cordon. Een delegatie van twee oorlogsverminkten heeft toestemming gekregen naar het parle mentsgebouw te gaan. Zij werden ontvangen door den voorzitter van den Senaat cn den vicc-voorzittcr der Kamer. De delegatie overhandigde dc eischen van den bond, waaronder liet verwerpen van de amnestiewet. De Belgische Senaat heelt met 91 tegen 53 stemmen met een onthouding besloten heden het amnestie-ontwerp te behandelen. Open brief aan Tlitler. In Neustadt aan de Hardt Is bij de Gestapo een speciale afdeeling opgericht die zich bijzonder moet be zighouden met de katholieke Staats vijandenDeze afdeeling staat on der leiding rati den commissaris van politie Miiller, die destijds be trokken wan in het complot om dr. Brilning uit Zwitserland tc ontvoe ren. Op hevel van dc geheime staatspolitie zijn alle religieuze publicaties, welke door de firma „Essener Kirchenblatter" worden uitgegeven, verboden. Een vroeger decreet had reeds dc uitgifte van dc parochie-bladen door genoemde fir ma verboden: thans is dit verbod dus uit gebreid tot alle publicaties van godsdiensti- gen aard. Open brief aan Hitier. De federale raad der Amerikaansche kerken heeft een motie aangenomen, waar in geconstateerd wordt, dat de jongste ont wikkeling in Duitschland geen twijfel toe laat ten aanzien van de vijandigheid der Duitsche regeering tegen den invloed van en de opvoeding door de Christelijke Kerk. Met ongeduld, aldus de motie, wacht men op den dag, waarop de machtige traditie der Duitsche christenheid weder vrij zal zijn. De eere-secretaris van den raad, Mac Farland, publiceert tegelijkertijd een open brief, dien hij dc vorige week Hitier heeft toegezonden. Hij zegt daarin o.m. het vol gende: „Gij vervreemdt u van het aanzien der beschaafde wereld, en leidt uw aangenomen volk naar den afgrond, want gij kunt geen blijvend volk op geweld cn haat bouwen." THEATER ROYAL. DE KANDELAARS VAN DEN KEIZER. Zeer geslaagde film van Karl Hartl. Ook onze landgenoot Heesters vervult een roL „Dc Kandelaars van den Keizer", de film, die deze week in Theater Roval draait, is de verfilming van een roman van Barones d'Orczy, en zij, die een boek als „Dc Roode Pimpernel" van haar hand hebben gelezen, zullen weten, dat deze schrijfster dc kunst verstaat spannende verhalen boeiend te ver tellen. Het is dus een goede gedachte ge weest om een scenario als dat van „De Kandelaars van den Keizer" door een der grootste Duitsch regisseurs Karl Hartl, die een specialist is op het gebied van de „thril ler", tc laten verfilmen. Wij hebben van begin tot einde in span ning gezeten en geen oogenblik verflauwde onze belangstelling voor de aan afwisseling zoo rijke gebeurtenissen op het doek. Om niet van te voren alle spanning weg te nemen, vertellen wij U dit keer eens niets over den inhoud. Wij verraden alleen, dat het verhaal speelt in een roinantischcn tijd en dito om- OCOOOCCOOCX) Door dezen bericht ik dat mijn Ouders, en D die Zondag 13 Juni a.s. 80 hun 25-jarige Echtver- eeniging hopen te her- m. denken, voornemens K zijn op dien dag van q 112 uur te recipieeren 0 Hun Zoon, 8 HENK. O „Veerbilrg", 8 Anna Paulowna. oio oio cao oio oio oio cao ZONDAG 13 JUNI. Aanvang 3 uur. Entrée 25 ct. ST. MAARTENSVLOTBRUG. in de ZOMERMANTELS COMPLETS MANTELCOSTUMES REGENMANTELS Spoorstraat, h, Koning straat, DEN HELDER Heden overleed, zacht en kalm, onze geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgroot moeder, Wed. van Aldert Molenaar, in den ouderdom van ruim 91 jaar. Uit aller naam, Wed. E. REMERT— Molenaar. St. Pancras, 8 Juni 1937. Te huur: EEN TEELTBEWLJS voor Yi H.A. kool. Br. lett. K, poststation, Oudesluis. HOOIER gevraagd, desgew. met kost. en inwoning. C. VAN DER OORD, Oosterweg, Nieuwe Niedorp. Gevraagd: EEN PAARD voor den hooibouw (geen sta ker), bij W. KAMP, Nieuwe Niedorp. geving, onder de hoogste Oostenrijksche en Russische adellijke kringen. Men ga nu zelf zien hoe het ontvoeren van een Russischcn groptvorst in Weenen aanleiding wordt tot een dolle jacht achter een tweetal kande laars met als gevolg, een avonturenreeks, die haar besluit vindt in een even logische als handig gevonden ontknooping. Vermelden wij het geraffineerdé spel van Sybillc Schmitz, die wij na „F.P. 1 ant woordt niet", niet weer zulk een goede hoofdrol zagen vervullen. Uitstekend wordt zij ter zijde gestaan door den vlotten Karl Ludwig Diehl, dien wij wel zoo'n beetje als de opvolger van Willy Fritsch kunnen be schouwen. Zeker mogen wij niet vergeten een woord van warme waardeering te wij den aan onzen landgenoot Johan Heesters. Ook hij vervult in dit werk een goede, zij het ook bescheiden, rol. Reeds maakte Hees ters als filmacteur ook in Duitschland groo- ten opgang. Zoo heeft Karl Hartl én door zijn groot technisch kunnen én door zijn voortreffelijke acteurskeuze een film samengesteld, welke tot in dc printjes is verzorgd en den 1oe- schouvyer niet alleen een avond van span ning, maar ook van ont-spanning zal be zorgen. DE KERMIS NADERT. Nog slechts enkele weken scheiden ons van de Schager kermis. oVor de tooneel- liefhehbers is de kermisweek wel een zeer geliefde; welnu ze kunnen weer tevreden zijn. Naar wij vernemen zullen in het N. II. Koffiehuis twee voorstellingen worden gegeven door het gezelschap „De Komedi anten" met o,a. Louis de Bree, Joh. Kaart, welbekend uit. de Hollandschc films. Do Komedianten komen met „Familie van mijn Vrouw" cn „Een lek handje," twee succes stukken uit hun repertoire, en wel op Dins dag en Woensdag. Dat kunnen dus pracht avonden worden. Vrijdag krijgen we een tweede opvoering van de opera „Als ik Koning waswaar mede de eerste keer zoo'n succes is be haald. Al met al een schitterend kermïs-program- ma! RIJKSPOSTSPA AR B ANK Opgave betreffende het kantoor der pos terijen te Schagen. In den loop der maand Mei 1937 word aan bovengenoemd kantoor op spaarboekjes ingelegd f 2S361.89 cn terugbetaald f 25384.28 Derhalve meer ingelegd dan terugbetaald f 2.977.61. Het aantal nieuw uitgegeven boekjes bedroeg 15. „ZONNESTR AAL"—D AG. De sterken voor de zwakken. Zaterdag, 12 dezer zal alhier de bekende jaarlijksche „Zonncstraal"-colleetc worden gehouden. De opbrengst dezer collecte strekt om de verpleging van t.b.c.-paticnten op „Zonnestraal" te financieren. Bekend mag worden geacht dat in het Sanatorium „Zon nestraal" patiënten van alle gezindten cn uit geheel ons land verpleging vinden; vooral de arboids-thcrapic, daar toege past in uitstekend geoutilleerde werkplaat sen cn de voortgezette behandeling van z. g. Nazorg-naticntcn, brengt verrassend gunstige resultaten. Het Comité voor de collecte vertrouwt dan ook dat ieder zich voor dit mooie doel offervaardig zal willen tooncn cn dc col lectanten hun onbaatzuchtig werk bekroond mogen zien met een rijke oogst voor het prachtige doel. Wie zich opgewekt mocht gevoelen mee tc helpen mot collecteeren wordt vriendelijk verzocht zich aan te melden bij het secreta riaat van het Comité dat gevestigd is bij J. Burger, Oosterstraat 104, Schagen. ONGELUK BIJ HANDBALLEN. Bij het handbalspel dat de leerlingen van dc U.L.O.-school gistermiddag op het sport terrein beoefenden, kwam de leerling W. Koordes zóó ongelukkig te vallen, dat hij het sleutelbeen brak. Dr. Nanninga verleende medische hulp. LEZING OVER VOETKLACHTEN EN VOETAFWIJKINGEN. Onder auspiciën van het Instituut voor Physischc Therapie Nivoma's hield de heer G. Borkent, Phvsisch Therapeut te Haarlem in Café „De Beurs" een lezing over voet klachten cn voetafwijkingen. Het gehoor bestond uitsluitend uit dames leden van plaatselijke vrouwenverenigingen Sper. ving zijn lezing ana met op te mer ken, dat 70% van de menschhcid voetklach ten heeft; Bij de dames in het percentage nog grooter dan hij dc heeren. Om een juist inzicht tc krijgen in dc voetklachten en voetafwijkingen dienen wij eerst de anatomische bouw van de voet te beschouwen, zeide spreker. Aan de hand van teekeningen en platen gaf hij tal van bijzonderheden over de samenstelling van onze looporganen. Spr. ging vervolgens uitvoerig na hoe voetpijnen konden ontstaan en zeide daarbij o.a., dat voetpijnen bij wijze van spreken in de teenen ontstaan en zich tot in de hals voortzetten. Hierop behandelde spreker de verschil lende individueele voetklachten. Men kan cleze vcrdeelen in orthopedische en patho logische gevallen. De eerste zijn werkelijke gebreken aan de samenstellende deelen van de voet, de tweede komen voort uit orga nische ziekten. Spr., die hoofdzakelijk de orthopedische gevallen behandelde, zeide, dat het bij de genezing van het grootste belang was om de verschillende voorgeschrc ven baden te gebruiken en de voetoefenin gen te doen. Houdt men zich hieraan dan is het merk waardig om te zien, welk een verrassende resultaten men soms bereikt, ook bij de moeilijkste gevallen. Drie gevallen van voetafwijkingen behan delde spr. iets uitvoeriger: de knikvoet, de spitsvoet en de voorvoetdoorzakking: De knikvoet komt voor bij kleine kinderen en is het resultaat van een te zwak spierstelsel waardoor de voet bij de enkel doorknikt en scheef komt te staan. De spitsvoet ontstaat door te nauw schoei sel. Puntschoenen zijn funest voor breede voeten en vooral bij kinderen, die rachites hebben, kan de voet radicaal verknoeid worden door te nauwe schoenen. Voorvoetdoorzakking ontstaat door hooge hakken, omdat dan het vólle gewicht op den voorvoet komt te rusten. Terugkomend op de pathologische voet klachten, zeide spr., dat een groot deel der voetklachten ontstaat door rheumatischc aandoeningen. Spr. wees nog op den invloed die de or ganen op de voeten kunnen hebben (blocd- stuwing naar de voeten, enz.) Tenslotte gaf spr. een overzichtvan de verschillende geneeswijzen: baden, massa ge cn voctoefeningcn. Een en ander werd aanschouwelijk toegelicht met lantaarn plaatjes. ALKMAAR Bedrijfsongeval. Gistermiddag ongeveer kwart over 3 viel de 22-jarige Jacob Schuijt, wonende te Egm. a. d. Ilocf, en werkzaam bij den heer Ak kerman, Westdijk, Alkmaar, uit de 12 M. hooge nok van <le hooiberging. De ongelukkige kwam met het hoofd op den grond cn werd in zorgwekkenden toe stand naar het R. K. Ziekenhuis te Alk maar vervoerd. Z1JPE BURGERBRUG. Schoolreisje. Dinsdag 8 Juni hadden de leerlingen van de eerste vier klassen der O. L. school hun schoolreisje, 't Was een uitgezochte dag er voor. Na de ovex'blijfsclen van de Prince George hekeken te hebben, ging het naar de Schoorlsehe duinen en speeltuin. Vandaar naar de Hertenkamp te Alkmaar, 's Mid dags bracht dc jeugd door op het strand aan Egmond aan Zee. Er werd gegraven, gespeeld cn geplast naar hartelust. Tot slot nog een bezoek aan het Lunapark of de Bedriegertjes te Bergen, 't Was of ze nooit moe werden en toen de auto's zich gereed maakten voor de thuisreis, verwachtten ze nog half om half dat ze nog een speeltuin zouden bezoeken, hoewel 't al half acht was. Zoo zijn de kinderen. Een dankwoord aan chauffeurs en milde gevers voor dezen dag van kindervreugd is hier zeker op zijn plaats. HARENKARSPEL DIRKSHORN. „Onder Ons". Dc muziekvereeniging „Onder Ons" zou Zondagavond a.s. haar eerste zomerconcert geven, doch door familieomstandigheden kan dit niet plaats hebben, cn is dit concert 2 weken uitgesteld. Dc juiste datum wordt per advertentie be kend gemaakt. OUDE NIEDORP Bevolking. Ingekomen: Siebren Klijnsma en gezin van Midwoud, Wijk O 21; Jan Oldenkamp en gezin van Koog aan de Zaan, Stations straat. 70; Jansje Groot van Heiloo I 187; Maartje de Beurs van Heerhugowaard, Kerkweg E 29: Catharina Alida Portegijs van Schagen, Noord A 8; Gcrrit Urscm en gezin van Nieuwe Niedorp, Terdiek B 15; Johannes Snip van Sijbekarspel, Wijk S no. 5: Johannes Theodorus van Leeuwen van Zaandam, Bloemgracht 11; Abraham Strijbis. van Akersloot, Woude 484; Lucia Maria Ursem van Nieuwe Niedorp, 't Veld G 22; Jacob Vetman van Winkel, A 47; Vertrokken: Klaas Blokker cn gezin naar Winkel, Lutjewinkcl; Nicolaas Groot en gezin naar Hoogwoud, Noordeindc; Teetje Mijts naar Noordscharwoude, Kroonstraat 9; Anna Maria Stadegaard naar Wognum, Zwaagdijk, p.a. R. Pronk. Maandags, Woensdags, Vrij dags en Zaterdags. Vertrek Breezand v.m. 9 uur. Vertrek Den Helder n.m. 3 uur. Standplaats Werfpoort, Den Helder, pakhuis Keizersgracht 4-4, Tel. 610. Belast zich tevens gaarne me" bekomend rijwerk, verhuizin gen, enz. Beleefd aanbevelend, Zwarteweg 45. BREEZAND. Tel. 12. Burgerlijke stand. Geboren: Maria Jacoba, dochter van Ni colaas Gcrardus Buren en Anna Margare- tha Louwe; Aafje, dochter van Jacob van der Molen en Aaltje Winkel; Gelena Aloy- sius, dochter van Josephus Judocus de Klip- pelaar en Maria Johanna Valckx. Gehuwd: Andrcas Ligthart, oud 25 jaren, landarbeider en Maria Alida Broersen, oud 25 jaren, beiden wonende tc Oude Niedorp; Overleden: Lourentius Anthonius Bleeker, oud 2 jaren, zoon van Lourentius Bleeker en Hiltje Pannekeet. Goedgekeurd. Ged. Staten hebben goedgekeurd het raads besluit dezer gemeente d.d. 21 April jl. tot het aangaan eencr geldleening van f17.000 en tevens het besluit van den raad tot wij ziging van de geldleeningshesluiten van 18 Augustus en 8 September 1932. SCHOORL Aanranding. De dader gegrepen. In de duinen tc Groet, gem. Schoorl, waren een paar meisjes van pl.m. 14 jaar met kin deren aan het spelen, toen een manspersoon na hen den weg te hebben gevraagd, hen aanviel met minder goede bedoelingen. Een der meisjes geraakte in een hevig gevecht en waarbij zij zich goed heeft verweerd, ter wijl de ander vlug om hulp ging. Een paar duinwerkers hebben den onver laat weten te grijpen en hem aan de politie overgeleverd. Na aan een streng verhoor te zijn onderworpen, is hij in het Huis van Be waring te Alkmaar ingesloten. SCHAGEN, 10 Juni. 6 Paarden f 200450, 2 gelde koeien (mage re) f 1.50200, 45 idem (vette) f 200—310, 8 kalfkoeien f 200275, 5 pinken f 80135, 115 nuchtere kalveren f 10—18, 20 schapen (magere) f 2428, 49 idem (vette) f 2634, 157 lammeren f 1016. 6 bokken en geiten f 110, 22 vette varkens p. Kg. 4850, 102 biggen f 915, konijnen f 0.251.50, kippen f 0-751.50, haantjes f 0-25-^0.75. AMSTERDAM, (Veemarkt,) 9 Juni 1937. 275.Vette Kalveren: le kwaliteit 5662 een enkele hooger; 2e kwaliteit 48—54; 3e kwaliteit 3846; 94 Nuchtere kalveren 6— 9.50; 157 Varkens: Vleeschvarkens, wegende van 90110 kg. 5556: Zware varkens 54— 55; Vette varkens 5354. Overzicht: Vette kalveren ruimen aanvoer, handel vlug, vaste cn iets hoogere prijzen. Nuchtere kalveren gewonen aan voer, vlotte handel en goed prijshoudend. Varkens korten aanvoer, weinig handel, prijzen onveranderd. ALKMAAR, 9 Juni. Aardappelen 68.50, aardbeien 5685, andijvie 0.502, asperges 15—31. bloemkool I 5—6.50, I 2—350. doperwten 7.508.50, druiven 75. kropsla 0.602.60, komkom mers 36.50, peterselie 1.60, postelein 10— 28. peulen 5.507.50. rabarber 1.805, raap stelen 0.70, radijs 0.90—2.80, spinazie 16— 75, dubbele idem 35.tuinboonen 7.to maten 1517, uien 3.80—4.80, wortelen 5— 8.50. BROEK OP LANGENDIJK, 10 Junf. Aanvoer: 58.000 Kg. aardappelen: Schots'clïe muizen 7.10S, drielingen 7.409.30, kleine 6.90—8.20, 1100 Kg. rabarber 3—3.20, 240 doosjes aardbeien 7 cent, 1055 stuks bloem kool f 4.50—6.30, 2e soort 3.70. 12000 Kg. to maten A 25.20—28.90, B 26.10, C 24.40, CC 21.60. NOORDSCHARWOUDE, 10 Juni. Geen aanvoer. DUITSCHE LANDBOUWMARKTEN. Groenten en Fruit, 9 Juni. Berlijn: De aanvoer blijft rijkelijk en de handel heeft een levendig karakter. De prijzen waren maar weinig veranderd. Buitenlandsche pro ducten noteeren: Holl. bloemkool 2940 per 100 stuks; Belgische bloemkool 22—30 per 100 stuks: Canarische tomaten 4—5 per kuip; Holl. tomaten 4145 per 50 Kg.; Ital. tomaten 16—22 per 50 Kg.; Holl. kom kommers 16—22 per 100 stuks: Ital. aard appelen 8.159.80 per 50 Kg.; Ital. booncn 10—18 per 50 Kg.; Egyptische uien 8.50— 9.20 per 50 Kg. Breslau: Buitenl. produc ten: bloemkool 3.75—4.16 per 100 stuks; Holl. tomaten 4548 per 50 Kg. Dusseldorf: Bui tenl. prod.: bloemkool 24—40 per 100 stuks appelen 55, kersen 40—45, tomaten 30—60, uien S.659.65, komkommers 1525 aard appelen 10—12, boonen 10-15. Bonn: Bui tenl. prod. bloemkool 30—60, boonen 20—25, komkommers 25—35 appelen 30—45 Mun- chen: Buitenl. prod.: Holl. bloemkool 3.80 4.50. per 10/12er; Holl. komkommers 18— 26 por 100 stuks; Holl. tomaten 4.30—i.óO per 5 Kg.

Schager Courant | 1937 | | pagina 6