In Rusland, mm Tusken mal en vroed Naar het einde! Economische beschouwing 75 cent tfyfiohi Voetbal Kampioenschap van Nederland Zaterdag 12 Juni 1937 Tweede blad Crisis in een land, waar volgens de theorie geen crisis mocht komen Theoretische voordeelen van het Communisme bleken in de practijk geen voordeelen te zijn. Er is in den loop der jaren heel wat getheoretiseerd op ieder gebied. Uit den aard der zaak is de bedoe ling daarbij bijna steeds de aller beste. Degenen, die hun gedachten laten gaan over eenig onderwerp van algemeen belang, zijn vrijwel zonder uitzondering bezield met 't voornemen bestaande toestanden te verbeteren en daarom kan tegen het streven op zichzelf moeilijk iets te berde worden gebracht. Intusschen is de opgave, welke de mensch zich daarbij stelt, niet bepaald een kleine te noemen. Hij wil eigenlijk niets anders dan de wereld naar zijn hand zetten en dat hij daarbij inderdaad te doen heeft met iets bovenmenschelijks, hebben tallooze mis lukkingen den laatsten tijd reeds zoo dik wijls bewezen, dat men zich niet behoeft te verwonderen over de vermoeidheid, welke zich ten aanzien van het invoeren van we- reldhervormende stelsels begint meester te maken. Deze dergelijke mentaliteit is te be grijpelijker, waar inderdaad een niet onbe langrijke opleving valt waar te nemen, wel ke zich in veel gevallen reeds wat al te ver begint door te zetten. Dit theoretiseeren echter zou vruchtdra- gender zijn geweest, indien er meer objecti viteit, meer onpartijdigheid bij was betracht. Voor zoover we te doen hebben, met weten schappelijke studie, wordt met dit laatste in voldoende mate rekening gehouden. De kwes tie is echter, dat de theorieën in practijk worden gebracht door politieke groepen, die veelal in mindere mate rekening plegen te houden met de zuivere redeneering dan wel met datgene, wat ze gaarne verwezenlijkt zouden zien. Van onpartijdigheid is geen oogenblik sprake, hun betoog is een levende demonstratie van 't spreekwoord: de wensch is de vader van de gedachte. Dat wil zeggen, voor zoover er nog van ieenig betoog sprake is. Dit laatste geldt voor onze radicale groe pen, wier redeneeringen, wanneer men ze nauwkeurig bekijkt, zoo hopeloos mis zijn, dat ze met gezond verstand niets meer te maken hebben. Het eenige, wat men zich daarbij kan afvragen is, hoe het mogelijk was, dat daarop toch nog eenige honderd duizenden Nederlanders zijn ingevlogen. De overige groepen doen in het algemeen wel iets, wat men redeneeren zou mogen noemen, echter gaan ze daarbij steeds uit van, wat men zou kunnen omschrijven als partij dogma's. Aangezien er ïn de wereld geen grond waarheden bestaan en dogma's dus ook geen universeele waarde hebben, komen ze tot ondeugdelijke resultaten, welke, wan neer ze inderdaad in de practijk zouden worden gebracht, zeker niet tot de ideaal staat zouden voeren, welke de voorstanders er van verwachten. En 't mag we merk ten dit al eens eerder op als een geluk worden beschouwd, dat we door meerdere partijen te samen worden geregeerd. Want dit heeft ten gevolge, dat geen enkele partij-grondwaarheid bij uitsluiting van alle andere voor ver werkelijking in aanmerking komt. In de plaats daarvan krijgen we van alle dogma's een beetje en dat is vermoedelijk een oplossing, welke de ideale het meest nabij komt, Onze tegenwoordige wereld heeft hef voor recht kennis te kunnen nemen van het in practijk brengen op groote -schaal van een aantal leerstellingen, waarvan tot voor be trekkelijk korten tijd door zeer velen nog werd verwacht, dat ze moesten voeren tot een ideaal-staat. Jammer is het slechts, dat deze staten naar ons begrip zoo weinig ideaal zijn, dat er van een vrije meeningsuiting geen sprake is. Ten aanzien van de geestelijke vrijheid heerschen er toestanden, welke grenzen aan die van tirannie, zoo ze dit niet lang en breed zijn. Het gevolg daarvan is, dat be richten omtrent den wcrkelijken gang van zaken slechts zeer spaarzaam tot ons ko men. Datgene wat doorlekt is echter voldoen de om ons te doen weten, dat niet alleen van ideaalstaten geen kwestie is, ook echter en dat is het meest frappante dat de voordeelen, welke inderdaad onpartijdige geleerden van zulk een staatsinrichting ver wachtten, allesbehalve zijn uitgekomen. De laatste dagen deden enkele berichten 'de ronde omtrent den economischen gang van zaken in Rusland, welke interessant genoeg zijn om ze in dit verband eens on der de oogen te zien. We doelen hierbij op de berichten, vol gens welke de productie van ijzer en staal over de eerste vijf maanden van 1937 slechts ongeveer een derde van het geraamde jaar totaal zou hebben bereikt. Er wordt ge sproken van een hevige „economische cri sis", die wordt verergerd omdat leiders noch ondergeschikten ook maar iets op eigen ini tiatief durven te doen, bevresd als ze zijn voor de straf, bij een eventueel ongunstig resultaat. Ze verlangen bij alles wat ze doen schriftelijke orders met officieele stempels om zich onder alle omstandigheden te kun nen dekken. Daarbij is de kwaliteit der ge produceerde goederen dikwijls uitermate slecht, terwijl de bevolking eenvoudig wordt gedwongen ze te koopen. In Rusland schijnt uitsluitend te worden geproduceerd volgens bestaande plannen. Die vertoon en eenige gelijkenis met. uurwer ken. Wanneer daarin een klein schroefje of veertje ontbreekt, is er van loopen natuur lijk geen sprake. En het moet al een heel dwaze uurwerkfabrikant zijn, die honderd of duizend exemplaren produceert, allemaal zonder dat bewuste schroefje en veertje. Om dat. hij dat nu eenmaal niet bezit Zulke dingen schijnen echter bij „plan-arbeid" tot de mogelijkheid te behooren. Want de spinnerijen schijnen er een tijdlang niet heb ben kunnen werken omdat de een of andere liooge commissaris had vergeten zorg te dragen voor de moodi'ge spoeltjes voor het garen. Misschien stond het niet in het spin nerij-plan", maar men denke zich eens de dwaasheid; alles in orde, fabrieken, grond stoffen, personeel. Alleen ontbreken de spoeltjes om het geproduceerde garen op te winden. We vragen ons af of zoo iets iin onze vaak versmade kapitalistische samenle ving mogelijk zou zijn. Mr. N. G. Pierson, die we wel als strikt objectief mogen beschouwen, somde inder tijd een vijftal voordeelen op, die hij van een communistische samenleving meende te mogen verwachten. In de eerste plaats zou men de nijver bid veel doelmatiger kunnen inrichten. „Waar één winkel kon volstaan, vindt men er dikwijls tien. Waar honderd sche pen genoeg zouden zijn, heeft men er soms honderd vijftig". Deze redeneering schijnt juist. Helaas echter voert doelmatig inrichten noodzake lijk tot „plannen". En welke reusachtige nadeelen daaraan kunnen kleven, ver meldden we boven reeds. In de practijk is dit voordeel blijkbaar niet meegevallen. Als een tweede voordeel vinden we dan vermeld, dat een grooter deel van de op brengst der nijverheid ten bate zal komen van de gemeenschap. De schrijver heeft het hier dan verder over de ondernemers premie, welke grootendeels zou komen te vervallen. We zouden willen vragen of iemand durft betwijfelen, dat een toestand van ten top gedreven ambtenarij, waarbij geen leider en geen ondergeschikte ook maar een hand uitsteekt zonder een schrif telijke opdracht met stempels en zegels, met tallooze malen het bedrag, dat i;n een gezonde kapitalistische samenleving voor ondernemerspremie wordt uitgetrokken, overtreft. De ondernemingsgeest is met de ondernemerspremie ten onder gegaan. Trouwens, het is een onredelijke samen leving, waar uitsluitend wordt gewerkt met straffen, gelijk in de Russische heilstaat. De ondernemerspremie weten we te over uit de dagen der groote malaise, die, naar we hopen, thans grootendeels tot het ver leden behoort. Een ondernemer kan ook 'tt Lichtstraal hij KINKHOEST leder, wiens kinderen aan Kinkhoest lijden, moet gebruik maken van Akker's Abdijsiroop, op bijzondere wüze bereid met die bestanddeelen. die rechtstreeks op een Kinkhoest- aanval inwerken. Abdijsiroop werkt grondig, want ze bevri|dt de adem halingsorganen van slijm en andere ziekte-verwekkende stoffen. Akker's Abdijsiroop verruimt de ademhaling, neemt benauwdheden weg, heelt cfe aangedane en ontstoken plekken. Geef dus in vol vertrouwen aan Uw kleine en groote kinderen biji Hoest- Cr iep -Bronchitis -A sthma il \farlaaode pnjzen Het laatste voordeel ten slotte, dat men niet meer houdt van het beschermend stel sel. doordat de landen goederen tegen goe deren gaan ruilen, is fictief door de zucht naar autarkie en door de jacht naar oor logsgrondstoffen. Waarbij dan echter dient te wor den vermeld, dat het juisit in het bijzonder onze moderne ideaal staten zijn, waaronder het commu nistische Rusland, die zich door de ze motieven laten leiden. Daarbij het vijfde en laatste voordeel dat Mr. Pierson van nul en geenerlei waarde makend. Laten we hopen, dat zich werkelijke voordeelen hebben geopenbaard, die door de onpartijdige theoretici niet zijn voorzien. Zoo ook die ontbreken, dan blijft als eenige troost de hoop op betere tijden. Dat is weliswaar niet veel, want het heden is voor ons menschen het daadwerkelijke. Al zijn we meestal eerder tevreden met be loften omtrent dingen, welke nooit zullen gebeuren, dan met het goede van vandaag. Verstijfd door rheumatische pijnen Kruschen gaf haar „Nieuw Leven"' „Vijf jaar geleden was mijn moeder ver stijfd door rheumatische pijnen. Soms kon zij zich in bed niet omkeeren. Zij had alle vertrouwen in medicijnen verloren, doch op ons aanraden probeerde zij Kruschen Salts, en kan zij zich nu weer even gemakkelijk bewegen als voor zij ziek werd. Zij kreeg door Kruschen (zij is nu bijna 70 jaar) werkelijk een „niuuw leven". Mevr. K. J. P. De oorzaak van rheumatische pijnen ligt meestal in een overmaat van urinezuur in het lichaam, dat ontstaat door opgehoopte afvalstoffen, welke in het lichaam achter blijven. Kruschen Salts spoort lever, nieren en ingewanden aan tot krachtiger werking, waardoor de afvalstoffen geregeld worden verwijderd en de oorzaak van Uw pijnen verdwijnt. Ge zult U een ander mensch voe len, levenslustig en energiek. Kruschen Salts is verkrijgbaar bij alle ^pothekers en erkende drogisten a f£.-i0, f 0.75 en f 1.<50 per flacon. Let op dat op het étiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels My. A'dam, voorkomt. verliezen. Dat is de straf, die d-en onder nemer kan wachten. In de derde plaats meent Mr. Pierson, dat er een eind zal komen aam alle de- pressicn in bepaalde takken van nijverheid. Begrijpt de staat, zoo vervolgt hij. dat op een of ander punt de voortbrenging moet worden ingekrompen, hij zal haar elders uitbreiden. Een feit is het intusschen, dat im Rus land sprake is van een crisis van niet ge ringe afmetingen. De kwestie is, dat men er te doen heeft met menschen, die slechts menschel ijk denken en doen. Evenmin als de particuliere onder nemingen uit de kapitalistische samenleving, is de communistische leider onfeilbaar. Er is niet de min ste twijfel aan, of zijn calculaties zullen er soms naast zijn. Met het gevolg, dat de crisis onmiddellijk in veel en veel sterkere mate inzet, dan wanneer één of enkele onder nemers zich hebben laten leiden door onjuiste berekeningen. Neemt men daarbij in aanmerking, dat de particuliere ondernemer bliksemsnel zijn tegenmaatregelen kan treffen en daardoor dikwijls veel onheil weet af te wenden, ter wijl de communistische leider staat tegen over een berg van bureaucratie, dan dunkt ons dit voordeel in de practijk nog lang niet bewezen. Het vierde voordeel wordt daarin ge zien, dat de socialistische staat de belan gen zijner arbeiders ter harte zal nemen. Nu hebben we in Rusland te maken met een communistische staat, dus niet met een socialistische: Intusschen is wel ko men vast te staan, dat de overheid er niet het eigenbelang der individuen, wel echter dat van zichzelve erkent. Het eerste wordt aan het laatste opgeofferd en het resul taat is vooralsnog zoodanig, dat het gros der Russische arbeiders zich gelukkig zou mogen prijzen, zoo het zou kunnen leven onder de omstandigheden, welke wij hier kennen. K.N.V.B. Nog steeds eischt Koning Voetbal onze aan dacht, alhoewel het inmiddels medio Juni ge worden is en veel te warm voor het spelen van voetbal. Echter... het einde is in zicht: onze interesse beperkt zich tot den laatsten wedstrjjd om het kampioenschap van Neder land, tot de finale van den K.N.V.B.-beker en tot de beslissing inzake het eerste klasseschap in het Zuiden. Na Zondag zal hoogstens nog één voetbal-Zondag van beteekenis volgen... De laatste wedstrija is FerjenoordBe Quick. welke Zaterdagavond gespeeld wordt. De uitslag is van geen belang; o.i. zullen de Rotterdammers revanche nemen voor de in Groningen geleden 34 nederlaag. Om een plaats in de eerste klasse. MirandaWillem II. Wij hebben in ons Maandagoverzicht al be oogd, dat het kardinale punt in de promotie- degradatiegeschiedenis in het Zuiden gelegen is in den wedstrijd MirandaWillem II, welke a.s. Zondag gespeeld wordt. Wint Willem II of speelt zij (hij?) gelijk, dan kan het eerste- klasseschap haar practisoh gesproken niet meer ontgaan. Verliest de ploeg uit Tilburg echter, dan is het niet uitgesloten, dat zij en M.V.V. met gelijk aantal punten eindigen. Er is een kleine kans, dat Willem II reeds a.s. Zondag eerste klasser wordt, n.1. als zjj zelf wint en M.V.V. in Middelburg gelijk speelt. We nemen echter maar aan, dat dit laatste niet het geval zal zijn. K.N.V.B.-beker Zaterdagavond wordt op het Spartaan-ter- rein de finale gespeeld tusschen De Spartaan en Eindhoven. Het zal e' aardige wedstrijd worden, waarin de eerste klassers de handen meer dan vol aan de hoofdstedelijke roodbroe- ken zullen hebben. N.H.V.B. Kamploenscom petitie. Z.F.C. 4 ontvangt Hollandia 3 en zal zeker niet falen. Wieringerwaard gaat de verre reis naar Oostzaan aanvaarden, waar om 7 uur des avonds wordt gespeeld. W. kan o.i, weer winnen, hoewel de kans op het kampioenschap door de nederlaag tegen Z.F.C. 4 goeddeels verdwenen is. Promotiecompetitie. Vrone heeft gedaan, wat we haar voor oogen hielden: houdt Z.V.V. 4 er onder en jullie bent behouden. Vrone heeft Z.V.V.4 dan ook met 50 geklopt. Thans moeten Hoog land c.s. weer tegen O.F.C. optornen, waar van destijds met 52 werd verloren. Voor 1D wordt gespeeld Succes 2H.R.C. 5 (2.30). Zooals Maandag al is uiteengezet heeft deze wedstrijd heel weinig belang meer, Gouden Kruis. Bergen 1 ontvangt Alkmaar S (10 uur) waarbü Bergen ongetwijfeld winnaar van dis trict Alkmaar zal worden. Rauch beker. Op Zaterdagavond 12 Juni zal Ln Wormer- veer de demi-finale van den Rauchbeker wor den gespeeld tusschen W.F.C. 2, de Zaansche winnaar van Helder 1, winnaar van district Den Helder (aanvang 7 uur). De winnaar van dit treffen speelt in Hoorn de finale tegen Hollandia 1. HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor 8 ct. en 25% zwaarder dan de meeste andere Nou et is maar goed dat jollie niet wete 1 wat je boven je houfd hangt, aars sleipte je gien meer en je atte gien meer en je liete de boel de boel. Want, et ainde der wirreld is kommen. En der blaift nag maar ien land bestaan en dat is Littauen. Wé ja't zeker, Littauen, je wete wel dat houpke land deer om de Oost weer et zoo of en toe nag al ders puur roerig weze ken. De rest ver- dwaint, teminste as de regeeringe niet net as de weerskoen zürrege dat et overal wor- re zei as deer. Want overal behalleven in Littauen verdwaint et zout der aarde met karrcvrachte, met skeepsladings, met vlieg- mesiennies. En al dat zout dat gaat nci Littauen, et zout der aarde, de krantemense. Ja wat aars? Is dat den niet et zout der aarde? Ben der onmisbaarder skepscle as krantskraivers? Ze zegge wel ders dat zok krantskraivers das waard niks, want et ge- skraif leeft ien dag en den gaat et an et spaikcrt.je op et huisie, maar je zouwe raar drievoetig kaike as et fulliton en wie er dood bennc en wat de vette koeien golde hevvwe, niet prompt as de klok over et breggie anraikt wier. Ja en nou is er groote kans dat al dat krantevolk nei Littauen overpoot wordt Gien wonder dat meheer Kolain et zoo drok heb, want poletiek zon der pers das niks. Gien wonder dat Prins Bernhard te gast gaat nei meheer Hans en al de are houge beiste van de sjorneliste- kring. Ze hewvve main al zaid, en as ct, waar is den zei ct wel gien leugen weze, dat alle burregemeisters anskreven benne. Om de perse te paaien. Meheer Roggeveen, de sikkcretaris van Skagen en meheer de Vries, de bode, stane voortaan te linker en te rechterzaide van de raaszaal klaar as keniissic van ontvangst. Op een zul leveren blad kraige ze de stukke en alle bailage uitgevoerd op kunstdruk met een blauw lintje derom. De raaslede zinge onderwail staande et wees begroet met jubeltoöne en juffer Blauw de gemeenteontvangster skikt de verwielen kussens in de klupfeteulle goed. De gemeentepelisie staat stram in de houding. De raad gaat nooit meer in kom- metée as de zitting an de gang is, den as et staatsbelang et aist, maar den komt Wullem Mengeleberg of de band van Stip, beurt om keer in de wachtkamer en kort de taid met tocpasselcke meziek. In burregemeisters ka mer is koud en warm befet. Nei ofloop is er sepéé-met-de-biene-van-de-vloer weerbai de raaslede wel intappe maar niet meedrinke. En onder de stikkebordjes van de perso leit een tientje persensiegeld. Et skaint impcre- tïef voorskreven te weze en bai suppeletore begroöting regcld. Maar je zelle zegge, weer om is die haat nou opiensen zoo in liefde verkeerd? Nou dat zei ik je ok vertelle. De klouw van men betoog komt nou. In Lit tauen, o gezegend endje land, deer hoeve sjornaliste, vanof dc assistent van de assi stent van de rildaktcur van et spoorboekie tot de houfdrildakteur van de Echo van Lit tauen met zeuven ochcnd en twalef eivend- edisiesgien belasting meer te betalen!! Want, zoo heb de houge raad van Lit tauen ordeneert, krante dat benne gien kommercieele bedraive, maar kultereelc ondernemings van groot algemien belang!! Begraip je 't? Nou mense dat van hainde en veer verhuize de krantevlooie nei Lït- touen. Opelvke herkenning van Je groote verdienste en gien belasting! Das are thee as twei lood in de trekpot! Kelain heb er over docht om et hier ok te doen, maar Oucl heb zaid, nou men knecht, de verkie- zings ben houwen, we hewwe de taid nog wel efkes, ze loupe zoo hard niet. Maar ze zelle de perse wel efkes de butter bai der. afain ik ben benuwd nei de raas zitting. Maar ik gaan toch' maar voor men eigen Litaucnsch leere, want stel je voor dat me heer de Raat en meheer Trapman en zoo et in der hoofd kraige nei Litauen te ver huize en deer de Skaerkrant uit te geven. Den zei ik van arremoed meemoete en toch in et Littauensch om een broodje met keis en een glas melk vrage kenne moete, as de koeien deer teminste niet droug berme. Et is aars begröotelijk dat meheer van Kampen van Suntebankeris de anvoer- der van Algemeen Belang et niet weten heb. As ie in zen belzoen zet had gien belasting voor sjornaliste, algemeen belang, nou et had em stemme skeeld en hai was er kommen. En de Langedaaker Jantjes wazze meskien wel Janne worren en boven Jan raakt, maar nou is et zeuren. Ja w benne allegaar gien Jac. Groen Azette, want die heb et em dan toch maar lappen. Das wel een slag voor de Langedaik dat die met de weun nei Alkmaar gaat. Gien won der dat meheer van Spengler er om zoo te zeggen van snoft heb en dat meheer Klif fen, al had ie em den ok niet stemd dc ouge niet droug houwe kon. Ja, ja, deer is mooi sproken. Ik ben al ders benuwd wie zen aigen nou as beskerremcr van et Zuid- skerwouer kerrekepadje opwerrepe zei. Nou, ik reken zoo. Meheer Hillebrand Klaver de Roomse wethoiiwcr in Allekmaar en de agrarische specialist in de raad zei der deimie wel ders uitskaie en den is me heer Groen meskien een waardige plaas- vervanger. Der is in Allekmaar genog voor em te verhapstikken en an wethouwcr Taaie Bonscma met zen radio en zen zwumbad- derai heb ie een goeie revaal. E al ben der nou in Allekmaar gien kerkepadjes, deer valle temet heele kerke om dus de branzéé is deer toch ok wel. Maar alle gek heid op een stokkie,, al heb meheer Groen me vroeger wel ders uitskolden in de krant, ik ben blaid dat ie weer kozen is, hai is de rait man in (niet on oor zetter, want ik ken men duis) de rait man in de rait plazéé. Et was aars wel as wat ie zaide et is nooit mooi das je et skip verleite as et nag niet in vailige haven is. Afain, et wordt beter. Van Heerhugowaard begint de victorie. Das de eerst die hier in de buurt de steunverleening en werkverskaf- fing stop zet, dus deer kenne de mense ae ker allegaar an de gang. Meheer Sutman Mayer zei nou meskien ok metien wel uit verkoop van overkomplete ambtenarc houwe en zoo kraige we weer wat evenwicht. Nou de groete ok van Meraike. Skagen Dinsdag 8 Juni 1937. JASPER BS33 DEN HELDER BERGEN. BERGER SPORTVEREENIGING. Het eerste elftal speelt voor de 4e ronde om het Gouden Kruis. De A-adsplranten nemen deel aan een tournooi te Sneek. Het eerste elftal van B.S.V. ontvangt Zon dag aan den Kerkedijk, Alkmaar III voor de vierde ronde om het Gouden Kruis. Waar twee weken geleden in Alkmaar tegen het tweede elftal werd gewonnen, ligt het in de lijn der verwachtingen, dat ook het der de elftal het tegen, de Bcrgenaren niet zal kunnen bolwerken. Toch blijft natuurlijk oppassen de boodschap en zal er goed aan worden gedaan, de tegenpartij niet al te zeer te onderschatten. Wordt er Zondag morgen (er wordt om tien uur gespeeld!) gewonnen, dan is B.S.V. eerste van de afd. Alkmaar en zit zij in de kwartfinale. Doet je best jongens, misschien kan de verove ring van het Gouden Kruis de kroon zetten op het fraaie werk in het afgeloopen sei zoen verricht. Het elftal speelt in dezelfde opstelling als Zondag jl. tegen Petten, al leen zal ditmaal Arie Urbanus niet van de partij zijn. Zijn plaats als linksback wordt nu ingenomen door Roel Koning, den aan voerder .van het tweede elftal. De A-adspiranten gaan daartoe ultge- noodigd door de Sneeker Voetbalclub L(ycurgus) S(parta) Combinatie) Zondag den verren tocht naar Friesland maken, om in Sneek deel te nemen aan een adspiran- ten-tournooi. Verdere deelnemende vereeni- gingen zijn: Ileerenvecn a, Z.F.C. a, Be- Quick a, Frisia a, Olyphia a en L.S.C. a. De loting wees uit, dat de Berger adspiranten om half elf moeten spelen tegen Z.F.C. a. Géén gemakkelijke tegenpartij düs. We heb ben toch niettemin hoop, dat de hechte ach terhoede met Arie Urbanus aan het hoofd, stand weet te houden en dat de goed spe lende voorhoede, onder leiding van Jan Eriks, minstens één doelpunt zal maken,. Maar dan dient ook al het egoisme te wor den thuis gelaten, Jan! Het zou wel aardig zijn, als de Berger jongens in Sneek een prijsje wisten weg te halen. Succes boys!! De elftallen. De elftallen voor Zondag zullen er als volgt uitzien: Eerste elftal: J. Halff (doel); P. Beeldman en R. Koning (achter); J. Ludding, J. Peet oom en C. Coevert (midden); H. Plomp, C. Hoogvorst, C. Koster, J. Tuijn en A. y. d. Berg (voor). Adspiranten A: K. Colnot (doel); J. v. cL Plas en A. Urbanus (achter); D. Zwakman, G. Kuipers en R. Maasen (midden); N. Bus- selmann, P. Wijers, J. Eriks, N'. v. d. Berg en D. Mosk (voor). Hoe word ik snel bruin? Door AMILDA-zonnebruincrême krijgt Uw gelaat, armen en hals, direct een gezond, sportief bruine teint, die tevens volkomen beschermt tegen zonnebrand. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ct

Schager Courant | 1937 | | pagina 5