TERLEP's OROfilSTERIJ Plaatselijk Nieuws. GRATIS Breuklijders? SCHAGER COURANT ffN U HEBT DB APOTHEEK. Aikmaarsche Kaasmarkt Examens in aantocht. W.O.L-Polder Ideale Zomerdracht voor heeren: Fa. G. DE WAARD IN ELK GEZIN EEN DOOSJE WITTE KRUIS POEDERS IN HUIS I Verkrijgbaar ook In cachet- en tobletvorm Het algemeen beeld was zeer stug. Voor een goed deel kwam dit waar schijnlijk, omdat de vraagprijzen in het begin wat aan den hoogcn kant waren. De markters schenen hooge- re noteeringen in het hoofd te heb ben, de kooplieden niet. Toch duur de het zeer lang, voor de belde partijen elkaar hadden gevonden, om half elf was nog veel onver kocht. Het feit overigens, dat op enkele stapels een half guldentje vermarkt werd, bewijst dat er weinig bodem in de markt zat. De afloop leek on8 trouwens over het algemeen genomen trekkend. De hoogste prijs was f 20.50. De doorsnee-prijs voor goede opzetkaas bedroeg f 18.a f 19Zoo heel veel was er echter niet. want een deel van de aanvoer had vrij veel last van de warmte. Consumptie kaas bracht in doorsnoe f 16. f 17.op. Het verheugende was, dat zelfs minder goede kwaliteiten om en de bij f 16.wisten te behalen, zoodat de ondertoon toch weer beter was, dan het algemeen verloop kon doen vermoeden. In de afgeloopen week schijnt on officieel wat kaas naar Spanje te zijn verscheept. Dit is echter niet voldoende geweest om den prijs te kunnen opvoeren. Intusschen ble ven we den la at sten tijd met stuk jes en beetjes naar boven gaan en ook deze week kon de top. welke de vorige week werd bereikt, zich ten minste ongeveer handhaven. Uit onze omgeving WIERINGEN CINEMA DE HAAN. OKÉ, Mr. DEEDS. Kostelijke Amerikaansche parodie- Mr. Deeds is een eenvoudige dorpsjongen, die gelukkig leeft met zijn fabriekje en de stille dorpsgeneugten: hij is lid van de brandweer en speelt de tuba in de Harmo nie. Tot al deze rustige eenvoud wreedelijk wordt verstoord, doordat Mr. Dceds moet gaan erven: 25 milliocn dollar! Als de zaakwaarnemer van den million- nair hem dat plechtig in gezelschap van zijn compagnons komt vertollen, zegt de ge lukkige erfgenaam droogweg, niet in 't minst geïmponeerd: „Een hoop geld", en... gaat door met tuba spelen! Maar, Mr. Decds moet naar de stad om z'n erfenis in ontvangst te nemen en zoo komt de aan niets gewende jongeman eens klaps temidden van hot huichelachtige so- cictylevéh in een groote stad. Do cene el lende volgt op de andere: men probeert hem op te lichten, te belasteren, ja, zelfs het meisje, waarop hij nog dacht te kunnen ver trouwen, blijkt wreed misbruik van hem te hebben gemaakt. Maar Mr. Dceds' primitie ve opvattingen van recht en billijkheid doen hem glansrijk, to overwinning behalen op het huichelachtige gekuip van zijn tegen standers. De film vindt zeker wel haar hoogtepunt Jn de door Frank Capra virtuoos geregis seerde scène in de rechtszaal, waar liet pro- Ces behandeld wordt, dat een stel laag staande geldwolven tegen Mr. Deeds aan hangig hebben gemaakt: zij willen hom voor gek verklaren, om hem zoo de erfenis te ontfutselen. De zaak neemt echter zulk een onverwachte wending, dat de president van dorechtbank tenslotte zegt, dat Mr. Dceds misschien de meest normale inensch in dc geheele rechtszaal is! Voordat echter tusschcn Mr. Dceds en 't meisje zijner droomen de slotkus gewisseld wordt, geeft Mr. Dceds zijn belagers eerst nogeven behoorlijk hun vet. Deze film is zonder twijfel een der beste 'Amerikaansche parodieën, die wij den laat- sten tijd zagen; C.ary Cooper is geknipt voor oen rol als die van Mr. Dceds; Jcnn Arthur speelt op weergaloos charmante wij ze de rol van het liefhebbende meisje. De grootste hulde komt echter toe aan re gisseur Frank Capra, die zulk een virtuoze en oer geestige filin in elkaar wist te zetten Uitstapje van IVerf. Bond van Boerinnen en andere platte landsvrouwen. Donderdag j.1. maakte een 50-tal dames een uitstapje naar Den Haag en Omstreken Te ruim zeven uur had in een tweetal bussen het vertrek vanaf H. Hoef plaats. Nadat men eerst in Haarlem koffie ge dronken had, bereikte het gezelschap om 11 uur het doel der reis. Allereerst gold het een bezoek aan het Palcis Noordeindo, waarvoor men vol bewondering was. Daar na werd een bezoek aan de Bijenkorf ge bracht, waarop een diner volgde hij „Heek." Vervolgens werd hot schitterende Vredes paleis, bezocht waarna de tocht vervolgd werd over Scheveningcn om thee te drin ken in het Kurhaus. Terug werd nog even gepauseerd hij het Kopje te Bloemendaal en in Alkmaar. Al met al kan men het een zeer geslaag de dag noemen en het bestuur komt alle lof toe voor de goed organisatie. Goed afgeloopen. Oosterland. Tijdens het hevige onweer dat hier in den nacht van Donderdag op Vrijdag losbarstte, sloeg de bliksem in het electrisch net van Vatrop, waardoor alle be woners plotseling van licht verstoken waren, terwijl ook enkele lampen sneuvelden. Dat het, hemellicht wonderlijke wegen kan volgen, bleek ook hier weer: hij den heer K. de Haan drong de bliksem de woning binnen, maakte een gat in den binnenmuur, terwijl het behang verschroeide. Overigens werd echter geen schade aangericht. De heer De Haan, die vlak bij de plaats zat, waar het gat ontstond, kwam wonder hoven wonder met den schrik, die natuur lijk groot was, vrij. Burgerlijke stand van 28 Mei t.m. 11 Juni 1937. Geboren: Margaretha, d. v. A. Th. v. Zan ten en H. Engel; Jan, z. v. G. v. d. Schaaf en A. Kcijzer; Klazina, d. v. M. Braaksma en S. Eilander; Antjc, d. v. G. Okkema en S. Offringa; Ondertrouwd: P. W. de Groef en A, v. Hocsel; L. M. L. Montulet en J. Lont. Gehuwd: Jn. Lont en A. v.d. Tempel. Overleden: te Alkmaar: G. v. d. Laan, 5G jaar, vrouw van G. Tolhuis; te Den Helder: Jannes Bosker, 82 jaar, weduwnaar van G. Koorn. Overwerk. Overwerkvergunning is verleend aan dc fa. Zanen en Verstoep tot 10 October a.s. ten behoeve van het werk aan den afsluitdijk voor een ploeg van pl.ni. 40 mannen. Hooibroei. Wij willen nog eens de aandacht vestigen op de maatregelen van voorzorg, welke naar het oordeel van deskundigen, op ervaring gegrond, kunnen worden genomen tegen brandgevaar door hooibroei. In hoofdzaak komt dit neer op het vol gende: Allereerst is het noodig dat het gras werkelijk hooi zij, alvorens het wordt bin nengehaald. Ten opzichte van krachtig hooi is dit echter niet genoeg, en bij regenachtig weer ook niet altijd mogelijk. Daarom is in de tweede plaats noodig, dat een behoor lijke hoeveelheid zout in het, hooi gestrooid wordt en lagen oud hooi of stroo er tusschcn worden aangebracht. Zout verhoogt boven dien de smaak van het hooi. Het oude hooi en vooral het stroo nemen hierdoor zeer in voedingswaarde toe. Het zout en de lagen oud hooi en stroo temperen de broei; In de derde plaats behoort elke hooitas van ten minste één luchtkanaal te zijn voor zien, dat gemakkelijk te vervaardigen is van stevige mandenmakerstwijgen of van eenvoudig latwerk. Het is vrij zeker dat zich geen broei zal voordoen wanneer de drie bo venomschreven maatregelen zijn genomen. Ten slotte wordt er op gewezen dat flinke straffen zijn bedreigd legen hen, aan wien brand is te wijten. Politie. Verloren een reservehand van een Che- vrolet-vrachtauto; een belastingplaatje in etui. Inl. hij den Gean.-bode. Zwaar weer. Op informatie uitgaande, of er tijdens het onweer, dat zich in den nacht van Donderdag op Vrijdag hoven onze gemeen te ontlast te, nog ongelukken waren gebeurd, konden wij geen bevestiging verkrijgen. Later vernamen wij. dat op verschillende plaatsen de bliksem is ingeslagen, zonder echter veel schade aan te richten. Op Vatrop was de schade aan radio's e.d. het ergst. Een kalme beficerschtc zenuwtoestand is dan van groot belang. Mijnhardt's Zenuwtabletten houden U rus tig. geven U het noodigc zelfvertrouwen en maken U liet examen doen lichter. Neem ze nu reeds in deze drukke dagen. Buisje 75 ct. Bij Apoth. cn Drogisten. BERGEN COöP. LEENBANK De Coöp. Leenbank W.-A. alhier hield Donderdagavond haar jaarlijkschc algemee- ne vergadering in het gebouw St. Jan. Na dat de wnd. voorzitter dc heer N. J. Punt de vergadering op de gebruikelijke wijze geopend had, werden de notulen der vo rige vergadering voorgelezen en vastgesteld. In de plaats van den heer H. Kager (over leden) werd tot lid van het Bestuur be noemd de heer P. Hopman. Tot lid van het Bestuur werd herbenoemd de lieer P. Ros kam. Dc hoeren J. Houtcnbos Jbz. en K. Vcldt werden herbenoemd tot lid van den Raad van Toezicht. De rentevoet werd met J/t% verlaagd, zoodat deze van 1 Januari 1.1. af zal bedragen als volgt: 4%% voor voorschotten en loopende rekeningen, 3*4% voor spaargelden van leden en 2'/i voor spaargelden van niet-ledcn. Tot lid der Commissie voor het nazien der rekening en balans over 1937 werden benoemd de hec- ren J. C. Beekman, J. Vrasdonk cn C. J. Ad miraal. Over 193G werd aan voorschotten verleend een bedrag van f 21004,80 cn te rugontvangen f 21710,11 Aan spaargelden werd ingelegd in totaal f 89138.08, bijge schreven rente f 6138,86. Het totaal bedrag der terugbetaalde spaargelden bedraagt f 105195.55. Directeur Coöp. Leenbank W.A. In dc Donderdagavond gehouden verga dering van het bestuur der Coöp. Leenbank alhier werd tot directeur benoemd dc heer N. J. Punt. HOOGWOUD Ook In deze gemeente is het in den nacht van Donderdag op Vrijdag nood weer geweest. Rij verschillende personen is de stop van het electrisch licht doorge slagen. terwijl ook de toren van de N. H. Kerk niet ongeschonden hleef. Een paar flinke stukken steen werden door den bliksem uit den binnenkant van den.to ren geslagen cn uit den vloer oen paar stukken hout, die overal schroeiplekken vertoonden. Molenaar Bos wilde met het oog op de onweders van de laatste dagen den blik semafleider. die op een der wieken van don molen is bevestigd, eens inspecteeren. Daarbij bleek, dat er ongenoode gasten waren geweest, die het koper blijkbaar goed gebruiken konden en het grootste gedeelte er af gesloopt hadden. Zoo'n TERLEP'S BREUKBAND „NIEUW SYSTEEM" is juist, wat U moet hebben. Prettige pasvorm, vervangbare onderdee- len, IJzersterk in 't dragen. BREUKBANDEN MET VEER, steeds in alle maten voorradig. Extra zware uitvoering vanaf 2.50. Alleen In: HOOGZIJDE 103. TEL. 99. - SCHAGEN. Maandag as. zal het P.E.N. een aan vang maken met de werkzaamheden op den hoek van de Kerkelaan en den Boe- kelwcg tot het vervangen van het bovcn- grondschc laagspanningsnet door een ka bel. waarhij tevens de verlichting op dien hoek verbeterd zal worden. HARENKARSPEL DIRKSHORN. Schaken. Uitslag van partijen gespeeld voor de com petitie. Wit: Zwart: L. Meinema—P. Dam 0—1 P. TijsenP. Burger 01 C. SchuitJn. Bakkum 01 A. van DijkC. Schuit 01 ALKMAAR DE AVRO OP DE KAASMARKT. Op de kaasmarkt van gisteren heeft de AVRO., o. 1. v. haar bekenden opname-lei der Gustav Czopp. verschillende geluidsop namen gemaakt. Ecnige karakteristieke hoekjes van de markt werden „genomen", terwijl diverse sprekers, de burgemeester, wethouder Bonsema, directeur Voorthuijsen, hun woorden aan de microfoon toevertrouw den. Ongetwijfeld zal deze opname cr het zijne toe bijdragen, de Aikmaarsche kaasmarkt nog meer bekendheid te geven. 50 jaren kaasdrager. De heer Smorenburg, alhier, herdacht gis teren den dag, waarop hij vóór 50 jaren in dienst trad als kaasdrager. Den jubilaris viel een hartelijke huldiging ten deel. OUDE NIEDORP Ten lokale van den heer G. Ligthart te Zijdewind werd dezer dagen een vergade ring gehouden van ingelanden van den W. O.L. Polder. De opkomst was matig. De Voorzitter, de heer C. G. M. van Baar, opent do vergadering, de notulen worden voorgelezen en goedgekeurd. De Voorzitter deelt mede, dat een rapport werd uitgebracht door het ingenieursbureau de Wit naar aanleiding van een door ge noemd bureau gehouden inspectie naar de gesteldheid van het clectrische gemaal van den polder. Blijkens dit rapport bevindt het gemaal zich ii^ uitstekenden staat. Voorts deelt spreker nog mede, dat door het verbranden van de molen in de Moerbeek, de Slikven- polder zich in ongelegenheid bevindt cn met deze polder werd voor 6 maanden een overeenkomst geslo ten, waarbij is bepaald, dat deze polder door de machine van den W. O.L. polder zal worden bemalen tegen oen billijke vergoeding en aandeel in de kosten van stroomver bruik. Hierna wordt rapport uitgebracht dooi de commissie, belast met het onderzoek van de rekening over het jaar 1936, waaruit blijkt, dat de financieele positie van den polder bevredigend kan worden genoemd. De heer van Rijn trad periodiek af als lid van deze commissie. In deze vacature werd voorzien door benoeming van den heer C. Lakeman. Vervolgens komt punt vijf van de agen da aan de orde: Aanbieding van de bcgroo- ting voor 1937. De totale uitgaven en in komsten worden begroot op f 8041.-. Dc voorzitter zegt van meening te zijn, dat niet op deze begrooting mag worden be snoeid, daar aan een zuinig beheer niet be hoeft te worden getwijfeld. Spr. zegt echter tot zijn spijt te moeten mededeelen dat het bestuur met een voorstel moet komen tot verhooging van de lasten met fl.- per II.A., althans voor dit jaar. Spr. hoopt echter, dat deze verhooging van korten duur zal zijn cn dat na korten tijd zelfs tot verlaging zal kunnen worden overgegaan. Dit voorstel wordt evenals dc begrooting zonder hoofdelijke stemming aan genomen. Een voorstel om het bestuur te machti gen om de voorgenomen werken in eigen beheer uit te voeren wordt z.h.s. aangeno men. Vervolgens werd aangenomen het be stuursvoorstel tot het. aangaan van een tijdelijke kasgeldregeling van ten hoogste f 1500.-, rentende ten hoogste 4%, indien zulks voor het jaar 1938 noodig zal zijn. Een bestuursvoorstel tot renteverlaging van de loopende leeningen bij de levens verzekeringsmaatschappij Utrecht te Utrecht van 4%% tot 4% hetgeen voor de eerste jaren een voordeel is van f 250 per jaar cn later van f 140.- per jaar, vindt begrijpe lijk algcmcene instemming cn wordt aange nomen. De heer Bakker vraagt of dit percentage zonder meer voor den gehcelen duur van de leening kan worden vastgesteld. De voorzitter antwoordt dat. voor de eerste 5 jaren 1% van het bedrag dient te worden vergoed, tenvijl men bij een eventueele tweede conversie weer vrij is. Bij de rondvraag informeert de lieer La keman naar de stand van zaken t.a.v. de gehouden besprekingen betreffende ver hooging van den waterstand voor bepaalde perceelen van verschillende eigenaren in de Moerbeek. Dc voorzitter zegt, dat bet 'bestuur niet afwijzend staat tegenover deze verbetering, doch dat, wil men hiertoe overgaan door plaatsing van kecrschutten tot regeling van den waterstand op bepaalde plaatsen, oen goed omlijnd en door alle belangheb benden onderteekend plan dient te worden ingediend. De heer Slijkerman zegt, dat het eerste plan gewijzigd is en dat dit werd ingediend. Het plan word echter niet door allen onder- teckcnd hoewel allen het er wel over eens zijn. De voorzitter zegt toe, dat een cn ander zoo spoedig mogelijk zal worden in behan deling genomen en uitgevoerd, doch dat hiermede thans moet worden gewacht, in verhand met dc bemaling van den Slikven- polder. De heer Zuurbier, rentmeester van diver se landerijen, brengt nog ter sprake een sloot, welke droog ligt, waardoor z.i. ge vaar wordt veroorzaakt voor verzakking van den wegberm hij druk verkeer. De Voorzitter antwoordt, dat hierin zou kun nen worden voorzien door demping van de ze sloot. Tevens merkt spr. op, dat het be stuur hiervoor niet verantwoordelijk kan worden gesteld. Uitvoerig wordt hierna besproken de plaats voor en de hoedanigheid van een te plaatsen keering voor waterinlating. Algemeen is men het er over eens, dat inlating uit de ringsloot het meest wcnsche- lijke is, daar do Slikvenpoldcr lager is ge legen. Na nog ecnige bespreking volgt sluiting. BAGGERREGELING De baggcrrcgeling zal ingaande Maandag .s. worden stopgezet. Als de huid van Uw gelaat, hals en armen door de zon pijnlijk verbrand is, of dat gij U bij het fietsen hebt. doorgezeten, doe cr dan on middellijk PuroJ op. Dit verzacht en geneest Purol (geel en wit) beide in doozen van 30 en 60 ct. Bij Apothekers en Drogisten. SINT MAARTEN De collecte voor liet reclassecringswerk op de dorpen St. Maarten en Valkkoog heeft opgebracht f 12.75. Hierbij een woord van dank voor het werk der jongedames. LANGENDIJK ZUIDSCHARWOUDE. Bij het onweer van ccrgistcrnacht is de bliksem op verschillende plaatsen ingeslagen met het gevolg, dat dc radio onklaar werd. Bij den heer De Ruiter werden pannen van het dak geslagen. BLIKSEM INGESLAGEN Naar we vernemen is tijdens het zware onweder in den nacht van Donderdag op Vrijdag de bliksem ingeslagen bij den heer J. J. Kabel in de Hoep. Hierdoor is een gedeelte van het radiotoestel verbrijzeld. Een stuk behangselpapier werd van den wand gescheurd en lag versnipperd door de kamer. Vermoedelijk is de bliksem via dc gasbuis, den grond ingegaan, zoodat er geen brand is ontstaan. Wel werd er later in dc kamer een sterke zwavellucht waargenomen. N.O.G. De beschrijvingsbrief behandeld. De afdecling Schagen van het N.O.G. kwam Donderdag 10 Juni bijeen. Na opening door den voorzitter en lezing der notulen van den secretaris, kwamen eenigc mcdcdeelingen aan de orde: 1. Hulpvenéening aan Spaansche kinde ren. Besloten werd hieraan niet mee te doen. Van de leden wordt reeds zooveel steun ge vraagd voor instellingen als Ondersteunings fonds, Herstellingsoord en Crisisfonds, dat men meende ook te veel van het goede te kunnen krijgen. 2. Een schrijven van het hoofdbestuur, dat., wanneer in het ressort van de afdee- ling een kweekeling met akte wordt, of zal worden aangesteld, hiervan mededeeling aan afdeclings- en hoofdbestuur verzocht wordt te doen. Vervolgens kwam de beschrijvingsbrief aan de orde. Dc voornaamste punten hier van vormen het opleidingsrapport cn het rapport over Bijbelsche geschiedenis op de Lagere School. Wie lich vanaf heden op de abonneert, ontvangt alle in de maand JUNI verschijnende nummers Aardrijkskundig Letterraadsel Van onderstaande lettergrepen moeten zes tien namen gevormd worden. Verticaal gelezen vormen de eerste en vierde letters een spreekwoord. a, ar, ber, dar, de, de, di, e, el, en, gal, go, han, hou, 11. is, kan, kim, kom, la, le, ley, ma, me, mul, mün, na, na, nal, nau. ne, oest, pa, pi, ra, sas, sche, se, se, stok, syl, tar, te, ter, tra, ve, vi, win, wla, wo. 1. Plaats in Siberië; 2. Duitsch riviertje (stroomt in de Elbe); 3. Plaats in Frankrijk (Vogezen); 4. Stad in Z.-Afrika; o. Noord- Amerikaansche staat; 6 Plaats in Spanje; 7. Plaats aan de Oostzee (Duitsch)8. Rivier in Afrika; 9. Plaats in Spanje; 10. Plaats in Noord-Australië. 11. Stad in Perzië (Irak);- 12. Plaats in Overijsel; 13. Stad in den Elzas. 14c. Plaats in het Noorden van Rusland; 15. Dorp in Gelderland; 16. Plaats in Ned. Oost- Indië. OPLOSSING KRUISWOORDRAADSEL. Horizontaal. Engels, Megara, Verdi, Ineen, T.T., E.E., w,o., K.W., Ida, Wol, Isonzo, Gezag, Credo, Gelre, Thaler, Eend, Anno, Aal, Jam, Ne, Druif, Leden. Verticaal. Eeuwigheid, N.V., Gré, Litho graaf, Eierschaal, Eed, Re, Antwoorden, Kz.* de Geer, Azen, Waldai, Oranje, Deo. Raaf, Aal, One, Den, Ne. De prijs werd toegekend aan: L. J. ROGGEVEEN, Schagen. Correspondentie. Eenige oplossers maakten een zonderlinge fout en gaven voor Hor. 23 „Gesag" en van zelf voor Vert. 18 „Asen". Beide rapporten werden uitvoerig bespro ken. Wat het opleidingsrapport betreft, meende men, dat de afgevaardigden hier vóór zouden moeten stemmen, tenzij gewich tige veranderingen aangebracht zouden wor den. Het rapport omtrent de Bijbelsche geschie denis op de L. S. werd aangehouden tot de Ju li-vergadering, wanneer de amendementen verschenen zijn. Een derde kwestie was de regeling van de contributie voor de leden, die tevens lid van de U.L.O.-vereeniging zijn. Om een goe de regeling te krijgen, moest zoowel het N.O.G. als de U.L.O.-vereeniging eenige te gemoetkomingen toonen. In dezen geest zal door de afgevaardigden moeten gesproken worden. Bij de rondvraag kwam ter sprake de ei genaardige wijze van inning der bijdragen voor het Herstellingsoord. Nadere inlichtin gen zullen worden ingewonnen Om te zijner tijd het Hoofdbestuur een andere regeling voor te stellen. Hierna volgde sluiting. POLO SHIRTS. INTERLOOK ONDERKLEEDING, merk „SESANIT". FILLE D'ECOSSE SOKKEN. LEEREN RIEMEN, enz. Voor Dames en Meisjes uitgebreide keuze ZIJDE en INTERLOOK ONDERKLEEDING KOUSEN - MUTSEN, enz. IJMUIDEN. SCHAGEV. ^MARKTBERICHTENgjcïi LEEUWARDEN, 11 Juni. Veemarkt. 25 Enterstieren f 120230, 110 Twenterstieren f 230340 per stuk, 202 vette koeien f 135—290 per stuk, 52^-76 cL per Kg.. 331 melk- en kalfkoeien f 125270, 15 pinken f 60—150 per stuk, IS vette kalve ren f 2058 per stuk, 45 graskalveren, 444 nuchtere kalveren f 49 per stuk, 207 vette schapen f 1739 per stuk, 98 wei d esc ha- pen f 1528 per stuk, 235 vette varkens f 30 —120 per stuk. 42-48 ct. per kilo, 25 ma gere varkens f IS40 ct per Kg.. 108 kleine biggen f 8—15 per stuk; 35 paarden. Totaal aanvoer 2300 stuks. Overzicht: Wegens hooibouw was de aanvoer zeer beperkt, terwijl er weinig bezoekers waren. De han del in melk- en kalfkoeien was dientenge volge zeer stil, echter ongeveer prijshou dend. De vette koeien vonden een vrijwel stationnaire markt., beste soort duur. Pin ken stille handel. Vette kalveren ongeveer prijshoudend, graskalveren kal men handel en duur, nuchtere iets flauwer. Vette var kens met vluggeren handel en iets hoogero prijzen. Wol vee bij beperkt aanbod han del iets stugger en niet geheel of met moeite prijshoudend. Aan de N.V.C. werden pl.m. 100 varkens geleverd. Zuivel. Sleutelkaas' 14. Nagelkans 10. Goudakaas 1223. Edammerkaas 1532. Aanvoer 3086 Kg. Mijn boter 1.35—1.33— 1.29 per Kg. veiling-boter 1.35—1.29 per Kg. Aanvoer: 1/3, S/6 en 0/12 vaten. Commissie 73 Eierhandel. Kipeieren? aangevoerd 24.000 Kg., prijs 2%3'/2 ct. per stuk, han- dclsprijs 4550 ct. per Kg. Eendeieren: aan gevoerd 350 Kg., prijs 24/10—26/10 ct. per stuk, handelSprijs 32*4—37*4 ct. per Kg. Pluimvee. 20 slachthanen 50—90 ct., 75 slachtkippen f 0.50—1. 150 jonge hanen 4070 ct., 200 piepkuikens 1525 ct., 10 jonge duiven 20 ct.. alles per stuk. Vereenïging van Zuivelmaatschappijen. Edammer kaas: 20 plus 7—8. 40 plus 14.50— 15.50, Goudsche kaas: 20 plus 7—8. i0 plus 14.nO15.50, volvet 19.5020.50. broodkaas 40 plus 14.5015.50. Ixndsche kaas 20 plus 8S.50. Stemming kaln\. ALKMAAR, 11 Juni. Kaasmarkt. Aangevoerd: 50 stapels zijnde 130.000 Kg. Fabriekskaas kleine f 20.50. Boerenkaas kleine f 19. idem com missie f 23, per 50 Kg. Handel matig.

Schager Courant | 1937 | | pagina 6