Langendijker Groentenveilingen Polder Waard en Groet Alkmaarsche Wielerbaan AKKERTJES Concours N.E-Zangersbond Dinsdag 15 Juni 1937 Tweede blad Vergadering van Dijkgraaf, Heemraden fen Hoofdingelanden van den Polder Waard en Groet, op Zaterdag 12 Juni 1937, des jaam. 2 uur ten polderhuize. Dijkgraaf de heer A. J. Wailboer. Secre taris de heer A. Wiedijk. Allen aanwezig. Voorzitter opent de vergadering, waarna 0e notulen worden goedgekeurd. Naar aanleiding van de notulen deelt Voorzitter mee, dat van Ged. Staten een schrijven is ingekomen met betrekking tot de uitgifte in erfpacht van bouwterrein aan de fa. Van Waveren te Haarlem. Medegedeeld wordt, dat 't College ter oore is gekomen, dat de fa. Van Waveren bouw terrein heeft gekregen in den Wieringer- ineerpolder, zoodat, een nader onderzoek overbodig wordt geacht. Intrekking van het eerder genomen besluit wordt alsnog ver zocht. De vergadering is unaniem van oordeel, dat intrekking van het besluit niet gewenscht is. Men vraagt zich af, waarom Ged. Staten zooveel bezwaren maken tegen «de uitgifte van dit bouwterrein. Besloten wordt te trachten dit terrein in 't algemeen voor bouwterrein beschikbaar te kunnen stellen. De fa. Van Waveren zal daar nu wel geen gebruik van maken, doch de mogelijkheid is niet uitgesloten, dat ande ren dit wel zouden doen. Ingekomen stukkien. Hiervan zij vermeld een Schrijven van B. en W. van Barsingerhorn, met 'betrekking 'tot uitvoering van extra werk met een Overheidssubsidie van 662/3 Het blijkt, 'dat dit werk moet zijn, dat in werkver schaffing wordt uitgevoerd. Waar voor de werkverschaffing in den Groetpolder een Rijkssubsidie van 85 pet. wordt verleend, wordt besloten het schrijven voor kennis geving aan te nemen. Bespreking Werkverschaffing Groetpolder. Voorzitter leïdt dit agendapunt Tn met mee te deelen, dat nu 5.70 H.A. geheel is afge werkt. De slooten zijn gegraven en met de uitkomende specie het land geëgaliseerd. 'Spr. vraagt zich nu af, wat met. dit. gedeelte land zal moeten gebeuren. In het Dag. Be stuur bestaat over de wijze, waarop het .verder zal moeten worden behandeld, geen eenstemmigheid, zoodat Voorzitter graag 'een uitspraak van de alg. vergadering wenscht. Het bïijï& dat er drie sfroomïn- gen zijn. Ten eerste bezaaien met graszaad en met schapen bewei den. Ten tweede direct verhuren en ten derde eerst behoorlijk bewerken met een of ander werktuig, daarna dezen herfst bezaaien en zoo mo gelijk volgend jaar, wanneer het land er behoorlijk uitziet, uitgeven. Over deze puntert ontwikkelt zicE een levendige discussie. Het resultaat is, dat ten eerste met 9 tegen 5 stemmen wordt besloten het land niet te verhuren en ver volgens met 11 tegen 3 stemmen het land geheel te bewerken om het zoo mogelijk in goeden staat volgend jaar uit te geven. Werkzaamheden Waardpolder (sloot graven, egalisatie, enz.) Naar aanleiding van dit punt deelt Voor zitter mee. dat de aannemer Krap het sloot werk vrijwel heeft uitgevoerd en dat hem ook is opgedragen het gedeelte langs 'den schuinen weg in den Waardpolder te egaliseeren. De vergadering hecht daaraan Zijn goedkeuring. Voorzittter vraagt nu, of ook' het gedeelte tot de NieuwcsluiS dient te worden opgeknapt. Ter toelichting deelt de Opzichter mee,dat het niet mogelijk zal zijn alle putten daar te dichten. Twee zullen er open blijven, doch dan zal 't mo gelijk zijn daar 'n veel verbeterden toestand te krijgen. Besloten wordt ook dat gedeelte te egaliseeren. In aansluiting hierop zegt Voor zitter, dat het hem gewenscht voorkomt de wegen te verbeteren. De wijze, waarop het onderhoud thans plaats vindt, aeht spreker toch ook niet juist. En waar het vrijwel vast staat, dat het gewone budget van den polder niet. behoeft te worden verzwaard, stelt het Dag. Bestuur voor in overleg met den Prov. Waterstaat plannen te ont werpen om tot die verbetering te ge raken. De wijze, waarop dat dan z>al geschieden zal tegelegenertijd aan de Hoofdingelanden ter goed keuring worden voorgelegd. De heer Saai zegt,, dat hij het ten zeerste toejuicht, dat dit voorstel van het Bestuur ter tafel wordt gebracht en hoopt dat het spoedig werkelijkheid zal worden. Het Bestuur krijgt machtiging overleg te plegen met Prov. Waterstaat Voorzitter doet nog enkele mededeellngen betreffende de ingekomen sollicitaties voor dieseldrijver-sluiswachter, alsmede over de locomobiel bij het gemaal in den Groet polder. Rondvraag. De Keer Saai zegt er prijs op te stellen, spoedig te vernemen,, welke wegslooten in den Waardpolder dit Jaar zullen worden gespeet. Voorzitter antwoordt, dat de aanbeste ding van die wegslooten in September zal pjaats vinden. De beer D. Molenaar Informeert naar Eet Winkelerwegje. Spr. meent, dat er spoedig iets aan gedaan dient te "worden. Voorzitter doet toezegging er aandacht aan te schenken. De heer G. D. Geertsema zegtf, dat nu be sloten is het ontgonnen land in den Groet polder zwart te maken en voorloopig te houden. Spr. vraagt wat er dan met de schapen zal moeten gebeuren. Besloten wordt die weer te verkoopen. Hierna sluiting* Alcmarla zwaar gehandicapt door afwezigheid van het koppel J. Derksen—J. Pronk, desondanks weet deze vereeniging toch de totalen wedstrijd te winnen door het uitnemende rijden van de nieuwelingen. ALKMAAR, 13 Juni. Hedenavond zeven uur hadden op de Alkmaar sche Wielerbaan wedstrijden plaats tussohen de wielervereenigingen Alcmaria en De Kampioen (Haar lem). De vereeniging uit Haarlem leed het vorig jaar een gevoelige neder laag en ook thans bleek ze tegen het veel sterkere Alcmaria niet op gewassen. De belangstelling voor deze wedstrijden was goed, circa 2000 bezoekers woonden ze bij, begunstigd door het mooiste zomerweer. Het programma werd geopend met een sprintwedstrijd over 3 ronden (500 m.). Ie Serie werd gewonnen door D. Drost (de Kampioen), 11.1; 2e serie D. Fabel (idem), 11.2; 3e serie Th. Pronk (Alom.) 11.3; 4e se rie Schaper (de Kamp.) 11.2 sec. (1. r.) In de halve beslissing waren het Fabel en Drost (beiden de Kampioen), die hun serie wonnen resp. in 11.4 en 11.1 sec. (l.r.) In de wedstrijden voor nieuwelingen over 30 r. wisten zich te plaatsen Bosma (Alc.) voor de Lange, v. Halst en ter Burg (laatste 3 Haarlem); in den tijd van 6 m. 55.6 sec. De tweede serie werd ook beslist door een zeer mooie sprint, waarin 3 van Alcmaria voor gingen, n.1. Homan voor Duinmeijer, Hollebeek en Bakker (de Kamp.), tijd 7 in. 13.8 sec. De finale van don sprintwedstrijd was over wegend voor de Kampioen, n.1. 1. Drost (K.), 11.3, 2. Fabel (K.), 3. Schaper (K.) 11.2, (l.r.) 4. Th. Pronk. In den af val wedstrijd voor amateurs en onafhankelijken fungeerde als le afvaller v. d. Markt K), vervolgens Niekamp (K.), Schenk (IC.), Jb. Schapper (A.), Snijders (A.) Homan (A.), Bouman (A.), Soheidler (K.), Esseld (K.), Hessels (K.), No. 4 geplaatst Evers (A.); als No. 3 geplaatst J. Groot (A.), No. 2, terwijl Fabel winnaar werd. Vervolgens de finale voor amat. en onafh. doch thans over 50 ronden. Ook hierin moest de sprint beslissen en wel ten gunste van de Lange (K.) voor Duinmeijer (A) Jb. Ho man en Bosma (A.) De Kampioen behaalde voor de pauze 18 p., terwijl Alcmaria 12 p. hier tegenover stelde. Na de pauze werd het programma ver volgd met Olympische achtervolging voor amateurs en onafhankelijken. Na een zeer spannenden strijd wist 'Alc maria. n.1. J. Groot, P. Evers en J. Schip per dezen wedstrijd na het uitrijden van de 18 ronden te winnen. Koppelwedstrijd Nieuwelingen. De koppelwedstrijd voor Nieuwelingen over 150 ronden met 3 klassementen, waaraan deelnamen voor „de Kampioen" te Haar lem: Terburg—de Lange, Val'kmanKrom en voor Alcmaria: BosmaHollebeek, Jb. Homan—Duinmeijer en Kuilboer—Zoons volgde nu. Na 25 ronden wist Alcmaria de leiding te nemen door Bosma en Jb. Homan. welke 1 ronde uitliepen. Voor het le klassement werd niet veel strijd gegeven, waardoor dit klassement kalm werd verreden en ge wonnen door Bosma voor Jb. Homan, de Lange (K.) v. Halst (K.) Na eenige mis lukte uitloop pogingen volgde het 2e klasse ment en gewonnen door Bosma voor Kuil boer, de Lange (K.), Duinmeijer. Alcma ria blijkt in dezen wedstrijd te sterkste te zijn, vooral Bosma en Jb. Homan zijn goed op dreef, doch van ronden nemen komt het niet en zoo nadert het laatste klasse ment, gewonnen door Bosma voor Jlb. Ho man en Kuilboer. De totale uitslag luidt dus: 1. BosmaHollebeek 16 p.T 2. Homan— Duinmeijer 10 p.; 3. Op 1 ronde Kuilboer Zoons 8 p. In de laatste ronde van Eet klassement kwamen de twee Haarlemmers' te vallen. Koppelwedstrijd Amateurs en Onafhankelijken. Als laatste nummer van Eet programma volgde een koppel wedstrijd over 240 ron den voor Amat. en Onafh. Hierin startten voor Haarlem: Gebr. Drost, ScEaperOp- broek, Scheidierv. d. Heide en de Bestde Breij voor Alcmaria: Th. Pronk—Groot, SchipperEvers, SnijderBauman. Direct na de start wordt een flink tempo ingezet en het zijn de Gebr. Drost die na 40 ronden de leiding nemen met 1 ronde, waarna het le klassement wordt verreden en gewonnen door de Best (K.) voor J. Groot, Evers en Schaper (K.) Na verschil lende uitlooppogimgen, die telken male door het leidende koppel in den kiem gesmoord worden, volgt het 2e klassement en gewon nen door de Best voor Drost, J. Groot en Schaper Het tempo begint thans te ver stappen zoodat het 3e klassement zonder noemenswaardigen strijd zou worden in geluid, doch door een valpartij wordt de wedstrijd onderbroken. Na dit intermezzo wordt een nieuw koppel gevormd door OpbroekScheidier. waardoor v. d. Heide en Schaper vervallen. Door de diverse jach- wel uit de zorg, waarmee de aardappels worden gesproeid. Dit jaar geschiedt dit ongetwijfeld in sterkere mate dan vorige jaren. De druk, die daarbij door de betref fende aangenomen voorstellen is geoefend, doet ongetwijfeld zijn werk. Blijven onze aardappels gezond, dan bestaat er dus een goede kans voor uitvoer naar Duitschland, terwijl weer ernstig getracht wordt handel in dat artikel te drijven met Zuid-Amerika Op 't .oogenblik echter is verreweg het grootste gedeelte voor het binnenland be stemd, ofschoon er ook al een geringe hoe veelheid voor export werd gekocht.. De groote massa wordt eerst in volgende we ken verwacht. Uit de aanvoeren bleek, dat al heel wat tuinders begonnen zijn met het rooien van vroege aardappels. De aanvoer beliep al 35 spoorwagons. Dit is echter minder dan in de overeenkomstige week van het vorige jaar. De prijzen waren niet slecht en bleven vrijwel de geheele week op hetzelfde niveau. Den eersten dag toen er maar weinig aan voer was, werd voor groote f 7f 9.80 be steed, later werd die prijs iets lager. Za terdag was de noteering f 6.80—f 8. Voor drielingen werd op den eersten marktdag f 7.10—f 10.- betaald, terwijl de noteering deze week sloot met f 7.40—f 8.90. Uit den aard der zaak begint de prijs van kleine het af te leggen tegen dien der andere sor teeringen. Aanvankelijk werd nog f 6.90 f 8.70 betaald, doch op het laatst der week kon niet meer dan f 5.80f 6.60 worden be dongen. Vooral in dezen tijd gaat men ver gelijkingen maken met den loop van zaken in het vorige jaar. Dti is begrijpelijk. En ter voldoening aan den wensch, om eenige vergelijkende cijfers te geven, zij meedege- deeld, dat op 10 Juni 1936 bij een aanvoer van 75000 kg: voor groote f 6.30f 6.90 voor drielingen f 5f 6.10 en voor kleine f 4f 5 werd betaald en dat de noteeringen van 10 Juni 1937 bij een aanvoer van 58000 kg. resp. f 7.10—f 8.-, f 7.40—f 9.30 en f 6.90— f 8.20 waren. Die vergelijking is alzoo sterk in 't. voordeel van dit iaar. Andere data zouden ongeveer eenzelfde gunstige ver houding laten zien. Men is echter nog maar in het begin van de campagne. Het verdere die nare schele hoofdpijn, steeds op dezelfde plaats Zoo'n dof, drukkend gevoel, vervolgens diep borend en niet meer om uit te houden? Een half uur rust, soek de stilte en een of twee Nadertandsch van die "AKKERTJES" sullen Product U oogenblikkelijk verlichting brengen en ongemerkt de Pijn geheel doen verdwijnen. F"-**' Per 12 stuks slechts 52 cent. Tr W Volgens recept van Apotheker Dumortt ten, die thans volgen, komt het 3e klasse- mient te vervallen, doch van ronden nemen komt het niet meer, zoodat het laatste klassement, al zeer rustig wordt ingezet en na zeer mooie sprint wordt gewonnen door de Best voor J. Groot, Evers en Bauman. De uitslag luidt dus: 1. Gelbr. Drost, 3 p.J 2. de Best—de Breij 16 punten op 1 ronde; 3. Groot—Pronk 11 punten op 1 ronde; 4. EversSchipper 6 punten op 1 ronde. Tijd 1 uur 3 min. 20.4 sec. Totale uitslag in punten: 1. Alcmaria, Alk maar 30 punten; 2. De Kampioen, Haar lem 28 punten. Uit onze omgeving NIEUWE NIEDORP Zaterdagavond had In de muziektent in den speeltuin de feestelijke opening plaats van het door den N.-H. Zangersbond uitgeschreven concours, met een concert, gegeven door de Zangverecnaging Niedorps Gemengd Koor, onder leiding van den heer J. I. Hovenier en het Fanfarecorps „Excel sior" onder leiding van den heer B. Kool haas. Door de zangvereenig.ing werd op verdienstelijke wijze een 4-tal zangnummers ten beste gegeven, waaronder de 2 num mers, die op het concours gezongen zul len worden* Het fanfarecorps, dat opende met een pittige rnarsch, voerde de beide nummers uit, waarmede op het concours te Twisk een eerste prijs is 'behaald. Met groote aandacht werd door de talrijke aanwezigen het gebodene gevolgd. Een zeer goed geslaagd concert,' dat. gegeven werd onder ideale weersomstandigheden in onze prachtige met boamien en struiken omgeven muziektuin. Zondag was de eerste conconrsdag. Het weer was prachtig; vele burgers haddien de vlag uitgestoken, zoodat ons dorp met recht een feestelijk aanzien had gekregen. Vele auto's voerden de talrijke zangers en zangeressen van heinde en verre aan en tegen den aanvang heerschte er im de omgeving van het concoursgebouw een gezellige drukte. De offioieele opening. Half twee had In <ie Kerkekamer der Ned. Herv. Kerk de officieele opening plaats, waarbij met het eere-comité tegenwoordig waren het bestuur van den Noordholland- verloop wordt met belangstelling door han del en tuinbouw afgewacht. Evenals aan andere veilingen, waar bloemkool een van de voornaamste aange voerde producten vormt, zakten de prijzen van dit artikel hier sterk in. Als er geen voldoende uitvoermogelijkheid naar het bui tenland is, wordt de binnenlandsohc markt overvoerd en is het met de goede prijzen gedaan. Maandag werd voor eerste soort nog f 10.80 betaald, voor tweede f 7.70f 8 en voor derde f 5. Zaterdag bracht eerste soort slechts f 2.70—f 4.50 op, tweede f 2— f 3.20, terwijl derde soort onverkoopbaar was. Gelukkig was de aanvoer niet groot. Over de prijzen van de rabarber zijn de tuinders niet ontevreden. Deze week waren ze zelfs hooger dan de vorige. Aanvankelijk werd ze voor f 3.20—f 3.40 verkocht. Verder ging bijna alles voor f 3. of daarboven van de hand. Alleen Zaterdag werd f 2.60 f 2.90 besteed. Ook deze prijzen zijn beter dan die in de overeenkomstige week van het vorige jaar. Sla kwam er deze week niet veel. Wat ter veiling kwam, werd voor f 1.50—f 1.60 ver kocht. Voor groene kool, die in slechts geringe hoeveelheden werd aangeboden, bestond niet veel belangstelling. Ze bracht slechts f 1.30—f 1.50 op. Voor het eerst kwamen aardbeien Ter markt. Per doosje werd 7 cent betaald. Aan voer 240 doosjes. Als nieuw product kregen we verder nog boswortelen. De prijs lag tussohen f 4.80— f 5.60. De eerste aanvoeren verleden jaar op 9 Juni brachten f 3.90—f 6 op. De prijs kon beter zijn. Met de tomaten blijft het goed gaan. Na tuurlijk loopen de prijzen bii grooteren aan voer wat terug, doch hij de laagstbestede prijzen mogen de kweekers nog niet onte vreden zijn. Op het eind der vorige week werd weliswaar nog ruim f 33 voor de A.- sorteering betaald en nu f 23—f 25, doch B. liep slechts van ruim f 31 tot ruim f 26 terug. Voor C ^verd nog f 24.30 betaald en voor CC f 18.70 De noteeringen van deze week lagen nog ongeveer f 5 hooger dan die van verleden jaar in dezelfde week. Summa summarum kan worden vastge steld, dat voor de producten, waarvan het meest werd aangevoerd aardappels, ra barber en tomaten hevredieende priizen zijn betaald, terwijl ondergeschikte produc ten zeer matige prijzen opbrachten. schen Zangersbond, de Jurylede"- het be stuur der Zangvereeniging, benevens de af gevaardigden der diverse deelnemende ver eenigingen. Burgemeester PI uister heette als voorzitter van het Eerecomité de aanwezigen welkom, er op wijzende, hoe ook het Gemeentebe stuur het op prijs stelt dat het zangcon- cours dit jaar in deze gemeente werd ge houden. Spr. sprak er zijn waardeering over uit, dat het kerkbestuur bereid is gevonden het kerkgebouw voor deze gele genheid af te staan. Deze plaats achtte spr. de meest geschikte. Eeuwen is hier het woord des v redes besproken. Moge de" strijd, die hier hedenmiddag en volgenden Zondag wordt gestreden, een vreedzame zijp, waar ieder voor zich zijn best zal doen wat een ieder op zijn best vermag. Het gemeentebestuur wenscht U toe een welgeslaagd en druk bezocht concours, dat. mag voldoen aan datgene wM men er van verwacht, n.1. de veredeling van den zang en van het lied. Moge die concours in de geschiedenis van den Noordh allamdschen Zangersbond geboekstaafd worden als aan alle kanten welgeslaagd. Applaus. De Voorzitter van den N.-H. Zangersbond, bond, den heer P. D. Meenk, sprak zijn genoegen uit over de medewerking, welke men van de autoriteiten hier ter plaatse mocht ondervinden bij de organisatie van dit concours, de hoogtijdag van den zang. De zangkunst heeft een slechten tijd mee te maken, door de slechte tijden vooral ten plattelander Velen kunnen zich door de omstandigheden niet meer ten volle geven. Hierdoor zijn er een paar vereenigingen minder dan vorige jaren, die aan ons con cours' zullen deelnemen. Spr. hoopte dat de omstandigheden zich spoedig zoodanig zul len wijzigen, dat het verloren terrein zal worden herwonnen. Ook spr. hoopt dat dit concours wederom zoo goed mag slagen, als men dat tot heden gewend was. (Ap plaus). De heer P. Versloot, Voorzitter der Jury, sprak o.a. over de plaats waar dit con cours' wordt gehouden. Een zangwedstrijd ïn een ""kerkge bouw, was voor spr. eerst een vreemde gewaarwording. Spr. heeft met voldoening verschillende colle ga's het tekstboek getoond, waarbij hij hierop heeft gewezen. Dit is de plaats waar de geloovigen samen komen om hunne liedren ter eere van den Schepper te laten weerklin ken. Spr. kwam tot de conclusie, dat feitelijk nergens beter een dergelijke wedstrijd kon worden gehouden, dan in een gebouw met een bijzon dere sfeer, n,l, die van liefde en ge rechtigheid, 'Spr. hoopte 'dal deze wedstrijd er een mag zijn, ontdaan van iedere franje en sport- begrip. De heer Rougoor sprak als voorzitter van Niedorps Gemengd Koor een kort woord, de wensch uitsprekende, dat zoowel deelnemers als bezoekers aan dit concours hier in N. Niedorp de aangenaamste herinnering mo- gen blijven bewaren* Het concours begint, Hierna begaven allen zich naar het kerk gebouw, en werd een aanvang gemaakt met het concours. De jury bestond uit 'de Jieeren P. Versloot, toonkunstenaar te Nijmegen, Jac. Bonset, toonkunstenaar te Zandvoort, en A. Vrano- ken, toonkunstenaar te Amsterdam. Het kerkgebouw was bijna geheel met be langstellenden gevuld. De uitspraak der ju ry toonde aan, dat hetgeen werd geboden, van een uitstekend gehalte was. De uitslagen. De uitslagen Tulden als volgt: 3e afd. dameskoren: Schager Orkestver. Scha gen, dir. J. I. Hovenier, le prijs 348 p*, 2e afd. Gemengde koren: Niedorps Gem. koor, dir. J. I. Hovenier, 2e prijs 276 pnt.j Oostwoud te Oostwoud, dir. G. Groen, le pr* 333 punten. le afd. Gemengde koren: Zang en Vriend schap, Wie ringen, dir. J. L Hovenier, le pr. 319 punten: Afd. uitmuntendheid Gem. koren: Tavenu Andijk West, dir. K. Groen, le pr. 316 p.; Varia, Warmienhuizen. dir. J. Vlam, le prijs 303 p.; Oefening Kweekt Kennis, Andijk 0„ dir. C. Boeyer, 2e pr. 295 p. Des avonds had een concertwedstrijd plaats van de vereenigingen, welke in den namid dagwedstrijd een le prijs hadden behaald* Ook hiervoor was weer flinke belangstelling. De heer G. Groen, liet ons voor den. aanvang van den concertwedstrijd een kwartier genieten- van zijn prachtig orgel spel. Na afloop bleven "de concoursgangers nog gedurende langen tijd gezellig bijeen in de beide danszalen van de Roode Eenhoorn en de Prins Maurits. De eerste concoursdag Is alzoo uitstekend geslaagd. Moge de volgende Zondag niet minder slagen. HARENK AR SPEL DIRKSHÖRN. Naar wij vernemen Is het fieroep van Mej. C. Warner tegen het ontslagbesluit als onderwijzeres aan de openbare school te Dirkshorn door Ged. Staten van Noord- Holland ongegrond verklaard. KOPPELS OOK BIJ DE HENGELSPORT. Zondagmorgen werd door de heiv gelsportclub „De Dobber** een visohwed- strijd gehouden, rond den voorpolder. Door een afwisseling werd een soort kop- pelwedstrijd gehouden, n.1. zoo, dat drie le den een koppel vormden en dan werd de vangst van deze drie bij elkander geteld, voor de uitslag. De koppels werden door loting aangewezen, zoodat leden, die anders nogal onfortuinlijk met de vangst waren, door hun koppelgenooten nu ook een kans voor een prijs kregen. De uitslag van dezen wedstrijd was als volgt: Koppel: P. de Vries. A. van Sluis, J. Rijs, 1ste prijs met 82 stuks; Koppel: Hulst, TJp- ma, N.N, 2de prijs met SI stuks: Koppel: P. Stroet, C. Koster, N.N., 3de prijs met 81 st.- na loting. KOEDIJK Onze plaatsgenoot, 'de heer Jn. Otfo Jbz., leerling der Ambachtsschool te Alkmaar, is aangenomen als leerling-instrumentmar ker bij dé P.T.T. te Haarlem. Financiën Werkverschaffing. Door den Secretarïs-PennTngmeester Is ©en Overzicht gemaakt van den stand der kos ten van de werkverschaffing, welk over zicht nader wordt toegelicht. Uit een en ander blijkt, dat de werkelijke kosten de raming wel aanzienlijk zullen overschrij den. De heer R~. C Schenk Zegt, 0at niette genstaande de tamelijk hooge kosten, het werk toch zijn volle sympathie heeft, ook Omdat de afwatering in den Groetpolder veel zal verbeteren, wat spreker als een groot voordeel ziet. r. De Heer J. Vethman Is het daarmee eens, doch verwacht, dat. dezen winter het werk nog niet klaar zal zijn. waardoor die betere afwatering voor het. achterste gedeelte in den Groetpolder nog niet tot zijn recht zal komen. Spreker meent, dat dit evenwel reeds nu voor een groot gedeelte is' te on dervangen, wanneer eenige kavelslooten door de ingelanden op een voldoende diepte worden gemankt, Spr. heetf daarbij t>p het oog de kavelslooten, welke op het gedeelte, dat reeds is afgewerkt, uitko men. Voorzitter sluit zich claarhlj aan en zegt pogingen in het werk te zullen stellen, om 'dit gedaan te krijgen. De heer Saai verwacht, dat de Ingelanden hun medewerking zullen verleenen, omdat een goede afwatering toch ieders belang is. Het Dag. Bestuur krijgt machtiging, met ae uitvoering tot het einde voort te gaan. Wegenonderhoud. Voorzatter ïïeeif mee. dat van den Prov. Waterstaat een schrijven is ingekomen, over aflossing van de loopende geldleening voor wegen verbetering. Zooals in de vorige vergadering reeds werd besproken, aldus Voorzitter, dient deze leening afgelost t e zijn, alvorens een nieuwe te kunnen aan gaan. Die aflossing stuitte evenwel op be zwaren, omdat de beschikbare middelen daartoe ontbraken. Vermoedelijk zal dit kunnen worden ondervangen, door enkele stukken in onderpand te geven. Besloten wordt Ged. Staten te vragen om toestem ming daartoe, i Over t geheel niet slecht ver levendigde hoop door grootere uitvoermogelijkheid afwach ten blijft echter de boodschap intensieve besproeiing van aard appelen: gezond productvoor waarde voor uitvoer thans nog weinig uitvoer aanvoe ren nemen toe prijzen bevre digend prijs kleine wordt irt verhouding lager betere prij zen dan in dezelfde week van 1936 bloemkool liep sterk in prijs achteruit echter geringe aanvoer bevredigende op brengst rabarber weinig sla t stationnaire prijs weinig belangstelling groene kool eerste aanvoer van aard-beten en boswortelen geen hooge prijzen tomaten houden zich goed beter dan verleden jaar. Over *t geheel genomen, ging het met den handel in tuinbouwproducten in do afgeloo- pen week niet slecht. Die handel beperkte zich tot de veiling van de Langendijker Groenten-Centrale, daar de nieuwe produc ten aan de veiling te Noordsdharwoudc nog niet werden aangevoerd. Het bericht, dat in 't derde kwartaal van dit jaar, alzoo met ingang van 1 Juli een aanmerkelijken uitvoerverhooging naar Duitschland kan worden venvacht, heeft, de hoop doen ver levendigen op bestendiging van een verbete ring in den toestand. Tntusschen schijnt het aan verschillende veilingen met den ver koop van bloemkool, komkommers, spinazie, andijvie, en wortelen weer slecht zijn ge- loopen en is men wat pessimistischer ge stemd, tegenover de verwachte verbetering. Eén vogel in de hand blijkt in dit opzicht toch ook geprefereerd te worden hoven tien in de lucht. M.a.w. afwachten wordt ook hier als de boodschap aangeprezen. Zonder een voldoenden uitvoer loopt het natuurlijk met een product als vroege aardappelen, die straks de veilingen zullen beheersohen mis. De voorwaarden voor de mogelijkheid van uitvoer moeten vanzelf worden ver vuld. Eén ervan is een gezond product. Dat de tuinders daarvan doordrongen zijn, blijkt

Schager Courant | 1937 | | pagina 5