Britsche regeering hoogst ontevreden Ludendorff wordt op de Katholieken losgelaten Conflicten op Trinidad Veertig-urige werkweek in de textielindustrie Wanneer de bliksem in een vliegtuig slaat Storm op de Kielerwoche De staatsbegrafenis van Abt Schachleitner Ongewenscht kioskbezoek Eden bevestigt de woorden van Lord Plymouth. Naar aanleiding van een in het Britsche Lagerhuis gestelde vraag, heeft minister Eden de aandacht gevestigd op de Maandag door Lord Plymouth afgelegde verklaring, o.a. de Britsche regeering hoogst onte vreden is over den huldigen staat van zaken. Eden voegde hieraan toe, dat de Britsche regeering van meening is, dat de voor naamste ooi-zaak van den tegenwoordigen toestand gelegen is in de aanwezigheid in Spanje van niet-Spaansche onderdanen. De minister verklaarde thans geen nadere bij zonderheden omtrent de Britsche voorstel len tot het terugtrekken der buitenlandsche vrijwilligers uit Spanje te kunnen mededce- len, doch wel kon hij zeggen, dat het de bedoeling der Britsche regeering bij het in dienen dezer voorstellen is, dat niet ge wacht behoeft te worden lot het plan in zijn geheel in werking is getreden alvorens met het terugtrekken der buitenlandsche .vrijwilligers uit Spanje wordt begonnen. Desgevraagd zeidc Eden verdei'ik kan definitief inededcclen, dat de Britsche re geering geenszins voornemens is, deel te ne men aan vlootdemonstraties ter hoogte van Valencia. Met betrekking tot het non-interventie- accoord verklaarde Eden: Het is volkomen duidelijk, dat het accoord niet werkt zoo als wij dat zouden wenschen. Het is een accoord, waarbij alle landen van Europa zich hebben aangesloten, en bijgevolg moe ten wij ernstig den toestand onder de oogen zien, waarvoor wij geplaatst zijn. Het Duitsche Rijksministeric van Propa ganda deelt mee: De uitgeverij van Generaal Lu dendorff zal in den vervolge niet meer aan de thans bestaande be kende bepalingen onderhevig ziin. Zij heeft liet recht, thans boekwer ken uit te geven, voor zoover die niet met de algemeene bepalingen (van liet Ministerie van Propagan da) in strijd zijn. In verband hier mee is het de pers in den vervolge toegestaan, advertenties van de Lu- dendorff-uitgeverij op te nemen; het verbod, dat tot nog toe op dit gebied bestond, >s dus ingetrokken. De Luclcndorff-uitgcverij zal bij de propaganda voor haar werken niet meer bij andere uitgeverijen mo gen worden ten achter gesteld. Tot zoover deze ambtelijke, mcdcdeeling van het Ministerie van Propaganda aan de Duitsche uitgevers- en pcrsvcrecnigingcn en de persoonlijke leden van de „Duitsche Perskamer". Hieruit blijkt dat de uitgeverij van Gene raal Ludendorff, die bekend is om haar anti-Katholieke geschriften, na de rede van Kardinaal Mundelein niet langer in haar bewegingsvrijheid wordt beperkt, en inge schakeld wordt in de anti-katholieke actie der Rijksregeering. Opstand aan Turkschc Oostgrens onderdrukt De eerste vrouwelijke militaire piloot ter wereld, heeft een lucht aanval gedaan. De president van Turkije heeft medege deeld. dat de toestand in de Oostelijke dor pen binnen een maand normaal zal zijn, dank zij liet door het leger verrichte werk. De opstandige beweging is doodgeloopen. De leider der revolte Seit Riza zoekt thans naar een mogelijkheid zich te onderwerpen. De vliegster, die de huizen der op standelingen in Dorsim heeft gebom bardeerd, zal weldra het militaire vliegbrevet krijgen met den rang van luitenant. Zij is dc 'eerste vrouwelijke mili taire piloot ter wereld. Gevechten tusschen stakers en burgerwachters. Maandagavond is het tc Port of Spain (Trinidad) opnieuw tot ongeregeldheden gekomen. Stakende arbeiders in dc petrole umindustrie probeerden het telefoongebouw te San Femando te bestormen en dc ver bindingen met de buitenwereld af te snij den. Burgerwachters grepen in. Zij vuurden op de stakers, van wie een werd gedood en acht gewond. Duizend opgewonden stakers trowwen door dc straten der stad. Zij plun derden enkele winkels, als gevolg waarvan de. zakenlieden zich gedwongen zagen hun winkels te sluiten. De clcctrische centrale werd buiten be drijf gesteld, zoodat de stad in donker ge huld werd. Onder bescherming van dc bur genvacht konden arbeiders het werk in de centrale hervatten. Troepen gewapende vrij willigers trekken op vrachtauto's door de straten. De toestand is eenigszins ontspannen. VLIEGTUIG MET ZES INZITTENDEN ZOEK Vijf vliegtuig© zijn Mandag te San José opgestegen om in het Zuidoostelijk deel van Cosfa Rica nasporing te doen naar een toestel, dat sinds Zondag vermist wordt en aan boord waarvan zich zes personen moe ten bevinden. Aangenomen op de vergadering van de arbeidsconferentie. De Internationale Arbeidsconferentie beeft gistermiddag definitief gestemd over de ontwerpen, welke aan ham* waren voorgelegd. De ontwerpen inzake de aan bevelingen van internationale samenwer king bij openbare werken en de nationale organisatie van openbare werken werden aangenomen, evenals een ontwerp om de minimumleeftijd voor tewerkstellen in in dustrieën te verhoogen van veertien op vijf tien jaar. Het ontwerp tot het invoeren van de veertigurige werkweek in de textielindu strie werd aangenomen met 88 tegen 41 stemmen bij 38 onthoudingen. De vertegen woordigers van de regeeringen der Ver. Staten, België en Tsjccho-Slowakije stem den voor liet ontwerp, dc vertegenwoordi gers van de regeeringen van Engeland, Ja pan en Zwitserland stemden tegen. Het ontwerp inzake de vermindering van werktijd in de chemische industrie behaal de niet de vereischte meerderheid van twee derde. Hedenochtend zal de conferentie wederom bijeen komen. INTERESSANTE OBSERVATIE AAN BOORD VAN EEN JUNKERS-TOE- STEL. Melbourne, Juni 1937. Ver schillende ongevallen met vliegtui gen, liet laatst bijv. weer bet ver schrikkelijke ongeluk van het Duit sche Zeppelin-luchtschip, hebben niet slechts bij de passagiers, maar ook onder de luchtvaart-experts de vraag doen oprijzen, hoe een vliegtuig zich in een onweer houdt en of er een gevdfer voor de pas sagiers en de bemanning bestaat. Een nauwkeurig antwoord op deze vraag kon tot nog toe moeilijk ge geven worden, wijl blikseminslag in vliegtuigen slechts zelden voor komt en bovendien nimmer waar genomen kon worden. Wij hadden nu toevallig gelegen heid, ons door een marconist een nauwkeurige beschrijving van een blikseminslag in een Junkcrs-Ju 86 met zware-olie-motoren te laten geven: Op den tocht van Hay naar Melbourne geraakte het vliegtuig op een hoogte van ongeveer 1200 meter in een dik wolken dek. Aan onweer dacht intusschen nog nie mand. Plolseling echter vertoonde zich aan de spits van den romp een ongeveer 60 c.M. in middellijn metende geel-rood lichtende schijf, op hetzelfde oogenblik werd de cabine eigenaardig verlicht en., een minimaal deel van een seconde later was het spook weer verdwenen. Na de landing bleek, dat in het linker zijderoer een gaatje, ongeveer van de grootte van een kwartje, was ge brand. De bliksem bad vandaar dus zijn weg genomen door het geheele vliegtuig heen om bij de spits het toestel weer tc verlaten. Ondanks een nauwkeurig onderzoek, dat onmiddellijk ingesteld werd. kon buiten het kleine gaatje geen enkele beschadiging aan het vliegtuig worden vastgesteld. Ook hebben de passagiers en de leden van de bemanning geen enkel teeken van een elec- trische ontlading waargenomen. Men mag dus aannemen, dat blikseminslag voor een zich in de vlucht bevindend vliegtuig ge heel zonder gevaar is. Russische vliegers in Amerika op tournee Toestel gecharterd. De drie Sovjet-Russische vliegers hebben hun toestel te Vancouver laten staan en zich aan boord begeven van een door hen gecharterd vliegtuig, waarmede zij een tocht door de Vereenigde taten zullen ma ken. Zij zijn op weg naar San Francisco. Tommy Farr-Max Schmeling om het wereldkampioenschap In September a.s. te Londen. Gisteren is te Londen definitief een ge vecht om het wereldkampioenschap zwaar gewicht afgesloten tusschen den Duitschen kampioen Max Schmeling cn den Britschen titelhouder Tommy Farr. De wedstrijd zal in September a.s. worden gehouden, waarschijnlijk in het White City stadion te Londen. De contracten hiervoor zijn reeds onderteekend. Max Schmeling verklaarde, dat dc juiste datum t.z.t. zal worden vastgesteld. In ieder geval is men overeengekomen, in deze ontmoeting den wereldtitel op het spel te zetten, onverschil lig hoe de uitslag van den wedstriig tus schen Rraddock cn Louis welke gisternacht te Chicago is gehouden, luidt. Schmeling verklaarde verder, dat men in Engeland op hetzelfde standpunt staat als in Duitschland wat betreft de match tusschen Braddock cn Louis. Nadat hij (Schmeling) Joe Louis reeds k.o. heeft geslagen en Braddock geweigerd heeft met hem om den wereld titel te boksen, kan het gevecht Braddock Louis nooit als wereldkampioenschap gel den. Men krijgt dus een Ameriknansche en een Europeesche wereldkampioen! En hoe moet het nu met de ontmoeting tusschen den winnaar van BraddockLouis tegen Farr om den wereldtitel, welke op 30 Juli zou worden gehouden? Italië bemiddelt tusschen Duitschland en het Vaticaan De rede van den Beierschen minister van binnenlandsche zaken on eeredienst over dc sluiting der religieuze colleges is toegevoegd aan de documenten, welke liet Vaticaan zich voorbehoudt te publicccren als schendingen van het concordaat. Niettemin heeft dc rede geen enkele bijzondere reactie uitgelokt cn de „Osservatore ltomano" rept er met geen woord over. De Italiaansche religieuze bladen noemen de rede verzoenend cn leggen den nadruk op het deel, waarin de minister spreekt van het verlangen der nationaal-socialistën naar een modus vivendi met de kerk. Deze hou ding der pers, die geinspireerd is door den Italiaanschen ambassadeur bij den Heiligen Stoel, bewijst, dat Italië pogingen in het werk stelt otn een verscherping van het. conflict tusschen Duitschland cn het Vati caan te voorkomen. Geen kerkelijke verkiezingen op a.s. Zondag Het aantal arrestaties van gees telijken overdreven. Volgens een mededeeling van den „Dienst aus Deutschland" is het. door buitenlandsche bladen genoemde aantal der geestelijken, die wegens wetsovertreding zijn gearres teerd, overdreven, en is ook de bewering onjuist, dat de kerkelijke verkiezingen a.s. Zondag zullen worden gehouden. Voedselschaarschte op afgelegen eiland In verband met geruchten over voedsel schaarschte, welke zou hecrschen op het eiland Tcocn in de Bandazee, zal de gouver- nementsstoomer „Reiger" op 28 Juni der waarts vertrekken met aan boord den ge zaghebber van Banda. Deze zal tevens de eilanden Seroea cn Nila bezoeken voor een onderzoek. In verband met bun geïsoleerde ligging worden deze eilanden zelden be zocht. Bilbao blijft ijzererts naar Engeland verschepen Vragen in het Lagerhuis. In antwoord op de vragen in het Lager huis zeidc de minister van Handel, Oliver Stanley, dat de Britsche regeering niet over woog het handelsverdrag tusschen Engeland en Italië op te zeggen. De Liberale afgevaardigde, Sir Percv Harris, verklaarde ongerust tc zijn over de Britsche belangen bij dc mijnen in het ge bied van Bilbao en hij vroeg den minister, welke maatregelen de regeering in deze dacht te nemen, opdat het. ijzererts uit, deze mijnen niet naar Duitschland of Italië zal worden verscheept. Minister Stanley ant woordde. dat de Britsche regeering van de regeering van Generaal Franco de officieus© verzekering had ontvangen, dat het ijzer erts naar Engeland zal kunnen worden ver scheept. CHINEESCHE BEMANNING ZET JAPAN- SCHEN KAPITEIN GEVANGEN. De Chineesche bemanning van het 33 ton metende zeilschip „Tung Ping', dat te Tsingtau thuis hoort, heeft den Japanschcn kapitein gevangen gezet en het schip over gegeven aan de Chineesche douane te Tsjc Foc. Het schip was met een lading stukgoed op weg van Daircn naar de kust van Oost- llopei. De bemanning beweerde, dat de ka pitein smokkelde. Een Japansche torpedojager is te Tsjc Foc aangekomen om de kwestie tc onderzoeken. WEENSCHE COMMUNISTEN VEROOR DEELD. Van 34 communisten, die terecht hebben gestaan, omdat zij te Wcenen getracht had den cellen te vormen zijn er 21 veroordeeld tot gevangenisstraffen van een tot zes maan den. Dertien der beklaagden werden we gens gebrek aan bewijs vrijgesproken. Stap vijfde bij de Sharpies. Na den hevigen regenval van Maandag, moesten de deelnemers gisteren met een stormwind starten, welke de hoogste cischcn aan boot en bemanning stelde. In de sbarpieklasse zorgde de Nederland- sclie zeiler Jac. Stap met zijn „All Wca- ther" voor een verrassing door niet de eer ste plaats te bezetten. Onze landgenoot, die zich in dc vorige race zoo zeer onderscheid de, moest zich gisteren met de vijfde plaats tevreden stellen. Dc Duitscher Cropp werd met „Buttje 3" eerste. Teckenend voor dc moeilijke omstandigheden, waarin de deel nemers moesten zeilen is wel, dat in dc Olympiajollcnklasse van de 43 gestarte boo ten er slechts 22 door de finish kwamen, Dc bekende llamburgsche zeiler Krogmann toonde zich in deze klasse met „Mien Jung 6" de sterkste. In de starklasse werd op een verkorte baan gezeild. Winnaar werd hier dc Itali aan Straulino, die hiermede zijn tweede overwinning in de starklasse bevocht. Hier door heeft hij reeds den beschikbaar gestel den beker gewonnen. JAPANSCH VLIEGTUIG VERONGELUKT. Twee dooden. Gisterenochtend is liet passagiersvliegtuig van de geregelde lijn van Korea naar Moek- den in Noordwest Antoeng verongelukt. Twee passagiers werden op slag gedood, ze ven anderen werden meer of minder ern stig gewond. Groote belangstelling. In tegenwoordigheid van vooraanstaande leden van partij en staat, leger, kunst en wetenschappen, alsmede van vele duizenden belangstellenden, is gisteren het stoffelijk overschot, van abt Albanus Schachleitner ter aarde besteld. In den vroegen ochtend werd de kerkelijke rouwdienst opgedragen in de kerk van al lerheiligen. De kist was gedekt met de ha- kenkruisvlag, waarop mijter, kelk en pateen stonden. Bij dc begrafenis op het Waldkerkhof merkte men o.a. op den vertegenwoordiger van den Fuehrcr, Rudolf Hess, den Beier schen minister-president Siebert, gouwleider Adolf Wagner, Baldur von Schirach, den Ita liaanschen jeugdleider Ricci, vergezeld van de Balilla-officieren, die een bezoek brengen aan Duitschland en vele anderen. Minister president Siebert sprak aan bet open graf enkele woorden, o.a. zeide hij, dat de over ledene als Duitscher, vaderlander en poli ticus en christen een voorbeeld was ge weest. Zijn aanhankelijk aan den Fuehrer heeft abt. Schachleitner in conflict gebracht met zijn kerkelijke overheid welke, hem strafte en tenslotte suspendeerde. Tegenover het leven van dezen man en zijn aangrij pende trouw aan het nationaal-socialisme en zijn leider kan niemand meer met. oprech ten zin staande houden, dat nationaal-socia lisme en waar christendom tegenstellingen zijn. Hiermede besloot, minister-president Siebert zijn rede. Hoogfevlucht van Sovjetvlieger Bij wijze van proef 7000 meter hoog gevlogen in een speciaal vliegpak. De Sovjet-Russische vlieger Korobov heeft een proefvlucht ondernomen, gekleed in een soort, duikerpak van Russisch fabrikaat. I-lij steeg daarbij tot een hoogte van 7 ki lometer en bestuurde zelf het toestel tijdens liet opstijgen en de landing. Korobov bleef gedurende dertig minuten op deze hoogte en voelde zich zeer wel in liet pak. De thermometer wees op 7000 meter hoogte 28 graden onder nul cn stond op aarde op 27 graden boven nul. De temperatuursver anderingen oefenden geen invloed uit op de verrichtingen van den vlieger, die on der dit pak nog een electrischc verwarmings- installatie droog. Tlij is voornemens na oefening nog dit jaar in een rechte lijn over een afstand van 1000 tot 1.300 K.M. tot een hoogte van 13 K.M. te stijgen. BRAND VERNIELT 60 HUIZEN. Tc Modra in Tsjcchoslowakije, heeft een lievige brand GO huizen vernield. De schade wordt op ongeveer twee millioen kronen geschat. Een waarde van f 600 a f 700 te Rotterdam verduisterd. Maandagavond tegen sluitingstijd om streeks acht uur is een man, die zich al eenigen tijd op verdachte wijze nabij de kiosk aan het Hofplein te Rotterdam had opgehouden, er in geslaagd om in een on bewaakt oogenblik een tasch van de kiosk houdster, waarin voor een groot bedrag aan geld. tramkaarten en postzegels was opgeborgen, weg te nemen. Dank zij het onmiddellijk ingrijpen van de gewaar schuwde politie, heeft men den dief, den 47-jarigen conducteur P. K„ kunnen aan houden. De kioskhoudster had al opgemerkt, dat er tegen achten een heer en twee dames met groote belangstelling de tijdschriften, die in de kiosk waren uitgestald, bekeken. Zij sloeg daar evenwel verder geen acht op en toen de tijd daar was om het stalt- tje te sluiten, liep zij naar den voorkant om de borden weg te halen. Van dit moment moet de man ge bruik gemaakt bobben om aan dc achterzijde de deur te openen en zijn slag te slaan, want toen de kioskjuffrouw weer aan de achter zijde binnenkwam, zag zij. dat do tasch, waarin geld. tramkaarten en postzegels tot een totale waarde van f 600700 zat, verdwenen was. Zij ging onmiddellijk naar buiten, waar zij alleen nog een juffrouw zag staan Zij vroeg deze juffrouw waar de lieer en dame, die zoojuist nog de tijdschriften hadden be keken, gebleven waren, waarop de juf frouw wist te vertellen, dat deze beiden net in een tram gestapt waren. De kiosk juf frouw waarschuwde direct de politie, die op de fiets den tramwagen nazette De agen ten hebben daarop den bestuurder een sein tot stoppen gegeven, in de tram zat werke lijk de gezochte man en naast hem stond de vermiste tasch. Aanvankelijk deed de man nog of hij van niets wist, maar aangezien de kioskjuffrouw hem pertinent herkende, is dc man meege nomen naar het politiebureau aan dc Witte de Withstraat. Dc man bleek tc zijn de 47-jarige P. K., de hem begeleidende juffrouw was zijn echt genoot©. De politie beeft haar' evenwel on gemoeid gelaten, aangezien gebleken is, dat zij dc tasch niet heeft aangeraakt. Dc waddenzeevisschers cn dc Zuiderzeesteunwet De heer Drop ontvangt voorloo- pig antwoord van den minister. Dc Minister van Waterstaat, zeide don 12dcn Maart j.1. in de Tweede Kamer, met zijn collega van Landbouw en Visscherij overleg te zullen plegen over de vraag of de wier- en andere visschers uit dc gcmccn- r Geen sprake van aanslag op Schuschnigg Het proces tegen de Oostenrijk sche nazi's Het proces tegen Woitsche en zijn beidei medebeklaagdcn is gisteren (geëindigd. Woitsche werd tot 12 jaar zware kerker straf veroordeeld, een zijner mcdebeklaag- den tot 5 jaren zware kerkerstraf en de andere beklaagde tot een jaar eenvoudige kerkerstraf veroordeeld. Van een aanval op den bondskanselier is in het geheel geen sprake geweest. Amelia heden weer in de lucht Autotocht naar Batavia» Amelia Earhart is gisteren per auto van. Bandoeng naar Batavia vertrokken. Er is alle kans dat zij vandaag, en dan waarschijn lijk zeer vroeg in den morgen, haar vlucht beeft voortgezet. Vermoedelijk zal de vol gende stopplaats Koepang zijn, met moge* lijk een tusschcnlanding te Soerabaja. Indien het weer meewerkt, zal zij mis schien tot Port Darwin doorvliegen, TUMULT IN CHINEESCHE BROUWERIJ* In een Kngelsche brouwerij te Sjanghai is een conflict ontstaan, toen meer dan 100 Chineesche arbeiders onverwachts bet werk staakten en 20 buitenlanders, o.w. vijf Duit- schcrs, in gijzeling stelden om kracht bij ta zetten aan bun eischen. Gerequirecrde afdcelingen politie werden met Jlesschcn bekogeld. Een regiment in fanterie heeft dc brouwerij 2-4 uur belegerd cn de stakers tenslotte gedwongen de gijze laars uit te leveren. LID DER BASKISCHE REGEERING OP RECHTS GEBIED GELAND. Volgens berichten van rechtsche Spaan- sche zijde is een vliegtuig, dat op de lijn Toulouse-Santander vloog en dat bestuurd werd door den Spaanse hen piloot, Joso. Yanguas, gedwongen geweest, tengevolge! van een defect, een landing te maken op 20 K.M. ten westen van San Scbastian, d.w.z. midden in door de opstandelingen bezet gebied. Onder de passagiers van liet toestel bevond zich de minister der Baski- schc regeering Espinoza cn de Fransche re serve-luitenant Georges Rouge. VLOOTBEWAPENING - MET ZESTIEN. DUIMS GESCHUT. President Roosevelt heeft tegenover ver tegenwoordigers van de pers tc kennen ge geven, dat de heide nieuwe pantserschepen die door de regceringswerveu gebouwd zul len worden, bewapend zullen worden mei! zestienduims geschut. ten benoorden den Afsluitdijk als belang hebbenden in den zin der Zuiderzeesteun wet in aanmerking komen. De heer Drop stelde den minister onlangs de vraag of dit overleg reeds geëindigd was en drong aan op spoedige hulp aan da Texelsehe visschers. Dc minister heeft thans geantwoord, dat dit overleg is gepleegd. Voor het antwoord, verwijst de minister naar den brief, dia dezer dagen tot den voorzitter der Kamer zal worden gericht, betreffende het besluit van de Kamer in zake het adres van D, Vlas Wzn. en anderen te Texel. Sterke daling der werkloosheid Einde Mei ruim 64000 minde? dan een jaar geleden. Het Centraal Bureau voor de Statistiek deelt weer cijfers mede betreffende het aan tal geheel werkloozen, bij alle organen de? openbare arbeidsbemiddeling als werkzoe kenden ingeschreven. liet blijkt, dat ondanks de toene ming der bevolking en het daarme de gepaard gaande nieuwe aanbod van arbeidskrachten, het aantal in geschreven werkloozen einde April 1937 rond 5G.G00 en einde Mei zelfs 64.300 minder dan een jaar geleden. De reeds in vorige maanden geconsta teerde sterke daling van bet aantal werk loozen (van Maart op April 1937 met 43.600) zette zich ook in Mei 1937 voort (van April op Mei 1937 mot 31.200). In het vorige jaar was de vermindering van Maart op April en van April op Mei resp. slechts 13.000 en 22.800. Ook in alle gemeonlegroepen was de daling in 1937 grooter dan in 1936. Fantasie rond de N.S.B, Op de vragen van den heer Albarda be treffende formaliteiten, welke door een Xe- derlandschcn ingezetene te Utrecht op ceiï bureau van de Nationaal Socialistische Be weging (N.S.B.) moesten worden vervuld, ter verkrijging van toestemming voor 't vcr- leenen van gastvrijheid aan een bloedver wante uit Duitschland, hebben de ministers van Buitenlandsche Zaken en van Water staat geantwoord, dat laatstgenoemde mi nister naar het betrokken courantenbericht reeds een onderzoek heeft doen instellen. Dit heeft uitgewezen, dat. het in het bericht be doelde verhaal onjuist is cn op fantasie be rust. Onder de tram De 20-jarige J. van Pelt, wonende in de Ilooglandstraat te Rotterdam, wilde gister morgen op de Oosterkade nabij het Haven ziekenhuis met zijn fiets vlak voor een ia beweging zijnde tramwagen van lijn 4 over steken. De jongen lette daarbij niet op een uit tegenover gestelde richting naderenden tramwagen van lijn 6, kwam te vallen en schoot onder den wagen. Met een schedel- fractuur is hij in hoogst ernstigen toestand het Havenziekenhuis binnengedragen. Men vreest voor zijn leven.

Schager Courant | 1937 | | pagina 2