Inbraak te Bergen voorden rechter JAAP, Nieuwlandersingel 44 ALKMAAR versche aardbeien en groenten TE KOOP: Joe Louis wereldkampioen De „Sarkani" op de thuisreis Twee beruchte inbrekers staan terecht. Twee jaar gevange nisstraf geëischt. De bij diverse Nederl. rechtbanken terde ge bekende •45-jarige tuinder P. Johannes Tr., die alreeds de twijfelachtige eer mag ooeischen dertien maal ter zake vermogens delicten te zijn veroordeeld en zich tevens kan voorstellen als een jammerlijk misluk te reclassant, had kennis gemaakt met een gelijksoortig personage, een zoogenaam de „koopman" uit Amsterdam, de zuiderling Jozephus Hubertus L. en in hem op het ge bied van de gap- en inbraak-sport een nauw verwante ziel gevonden. Al spoedig kwamen hun gelijk geschakelde neigingen te dien aanzien naar voren en zij besloten samen op avontuur en hoop van zegen een pel- grimade te ondernemen naar den lusthof van Noordhollands Noorderkwartier, „Ber gen", waar Jantje Tr. als kind thuis was en waar hij ook eenige welgeslaagde kra- kies had ten uitvoer gebracht. De compagnons arriveerden daar omtrent Donderdag 22 Juli en na zich een weinig georiënteerd te hebben genoot in den nacht van Vrijdag op Zaterdag de welgedane ren tenier Cocn Bogtman de eer een nachtelijke visite te ontvangen op het moment, dat va der Coen en zijn echtgenoote genoeglijk sa men in het Rijk der droomen ronddwaalden. De liccrcn Jan en Joop waren heelemaal niet beschroomd en maakten zelfs geen be zwaar de echtelijke slaapkamer te betreden en daar uit de waschtafel een portcmonnaie met f 05 inhoud te annexeeren, als loon van moed, beleid en brutaliteit! De kleine Jan, met zijn spiegelgladde knikker, waarop een pediculus capitus met een houten poot zich moeilijk zou kunnen staande houden, is een man des vredes. Hij is oen weinig consciëntieuze dief cn kraak- jesmaker, maar absoluut geen geweldenaar, zijn compagnon L. echter moet je in dc gaten houden en hij had zich dan op dien avond'voorzien van een handig, stukje ijzer van een kilo of 5, voor het geval dat de heer Bogtman op een ongewenscht oogenblik mocht wakker schrikken, om hem weer in slaap ie sussen. Hij ontkende dat wel krachtig op de zitting, toen mr. Ubbens zoo onbescheiden was hem dien aangaande te interviewen, maar we geloo- ven toch dat de heer Bogtman dien nacht met zijn stevig-en dut kan worden geluk- gewenscht. Maar Bogtman en echtgenoot ontwaak ten niet en de twee boeven hadden volop gelegenheid zich van f 130 aan contanten een zilveren thees'chep cn dilo botermesje, waar Jan T. altijd zoo naar verlangd had. meester te maken. Nog eenige andere voor werpen werden meegenomen, doch later als te weinig van beteckenis zijnde, in de bij de woning behoorende schuur achtergela ten. De politie was gelukkig in haar na sporingen en het gelukte op deze twee re cidivisten, ook de heer L. is een doorge winterde schelm, de hand te leggen. Vóór echter deze strafzaak de openbare behandeling bereikte, werd L. voor eenige andere rechtbanken gebracht en o.m. te Dordrecht tot 1 jaar en 3 maanden veroor deeld. terwijl te Utrecht 2 jaar gev. tegen hem werd gevorderd. De uitspraak had vermoedelijk juist plaats, toen hij te Alk maar compareerde. Het bleek onder de behandeling dat Jan Tr. met de situatie hij Bogtman zoo goed bekend was, omdat hij vroeger eens, ter plaatse als tuinier had gewerkt. Op dien grond kreeg papa Bogtman dan ook de „voorkeur". Overigens veroorzaakten de beide hoeven aan het College niet de minste moeite. De feiten werden vlot en volledig bekend en de zaak marcheerde zoo vlug als een compagnie snelwandelaars. De heer Officier had weinig nieuws te vertellen, de wandaden van dc 2 hecren spraken dan ook voor zich zelf, doch al was dus de inleiding luchtig, het slot peperig ge noeg cn zoo requireerde het O. M. tegen Jan Tr. 3 en tegen Lemmens 2 jaar gev. straf, 'n quantum. dat de heer L. voo vrij was over vloedig te noemen, als men wilde bedenken op welke geweldige porties van dezelfde soort versnapering hem door Dordrecht cn Utrecht, ook Breda scheen hem nog wat in 't vet te hebben gegeven, goedgunstig waren toegedacht. Mr. Smal, die weer op 'n rijken dag mocht bogen, voor J. Tr. opponeerendc, wees er op. dat Jan geen onhebbelijk mensch was en reeds meermalen had getracht zich zelf ten goede te herzien, maar hij was telkens weer tot de misdaad terug getrokken. Toch ge loofde pleiter dat een verblijf in Het Hooge Land, waar hij dan zijn diensten als tuinier kon bewijzen, voor hem meer vruchten zou afwerpen dan een langdurig verblijf in de gevangenis. Ten slotte beval pleiter hem in de clementie van zijn Rechters aan. A.s. Donderdag uitspraken. Uit onze Omgeving OUDE NIEDORP R.K. MIDDENSTANDSVEREENIGING. Maandagavond vergaderde bovengenoem de vereeniging ten lokale van den lieer Pepping aan De Weel. Voorzitter de heer P. Jong Jzn. Dc Geestelijk Adviseur, de Eerw. heer Kapelaan was mede tegenwoordig, Na lezing notulen welke onveranderd werden vastgesteld. Volgen eenige mededee- lingen. Hieruit blijkt dat de Lotivo loting is uitgesteld tot 1 Januari 1938. De Santos dag heeft hier opgebracht f 20. Voorts deelt de Voorzitter mede, dat een onderhoud met de Eerw. Zusters tot resultaat heeft gehad, dat volledige toezegging werd beko men inzake eventueele leveranties door uilsluitend ingezetenen, al thans voor zoover dit mogelijk is en dit tot nu toe niet het geval was. B. en W. van Oude Niedorp zal worden verzocht een commissie te benoemen inza ke het Middenstandsborgstellingsfonds. De Voorzitter zegt dat de medewerking daartoe reeds werd toegezegd en dat een en ander in de eerstkomende raadsvergadering zal worden besproken. Ingekomen is een schrijven van de Kamer van Koophandel houdende mededceling in zake het voor leden van aangesloten afdee- lingen gratis te bekomen rechtsadviezen. Blijkens ingekomen mededeeling is door den K. v. K. een schrijven gericht aan den Minister van Sociale Zaken houdende, ver zoek om bij de distributie van verschillende levensmiddelen voor werkloozen enz. zoo veel mogelijk de middenstand in te schake len. Besloten werd niet deel te nemen aan dc vergadering inzake het Rijksin koopbureau daar liet reizen door ieder zelf zal moeten worden bekostigd, terwijl tevens in deze afdeeling geen deskundige kan worden aangewezen. In een Bondscirculaire werden de leden opgewekt tot deelname aan een op Zondag 18 Juli te houden bedevaart naar Heiloo. Geadviseerd wordt zich aan te sluiten bij Amsterdam. 22 en 23 Juni zal te ?s Hertogenbosch een congres worden gehouden van Midden- standsvereenigingen. De heer Tromp vraagt of de plaatselijke actie tot aanwerving van nieuwe leden waar toe in de vorige vergadering werd beslo ten in den vorm van verspreiding van cir culaires en huisbezoek resultaten heeft op geleverd. De voorzitter moet tot zijn spijt zeggen, dat deze actie geen doorgang heeft kunnen vinden, doordat men het er niet over eens is op welke wijze in deze moet worden ge werkt, zoodat nog geen nieuw lid is toege treden. De Geestelijke Adviseur zegt dat niet van een eenmaal genomen besluit dient te wor den afgeweken en dat binnenkort inder daad tot genoemde actie zal worden over gegaan in den zin als op de vergadering is besloten. De heer A. Mooi doet voorlezing van het verslag van den laatst gehouden federatie dag te Schagen. Het bestuur is van meening dat men op den op 30 Juni a.s. te Alkmaar te houden federatiedag niet mag ontbre ken. Hiervoor blijkt veel animo te bestaan. Als afgevaardigde van dc te Haarlem te houden Centrale Raadsvergadering brengt de heer Tromp een nauwkeurig verslag uit van bet aldaar verhandelde, waarvoor de Voorzitter dank brengt. Bij de rondvraag zegt de heer Tromp het resultaat, van de werking van het in deze gemeente bestaande ventverbod in twijfel te trekken. De Voorzitter verzoekt den heer Kolkman dezen sprekre, als raadslid van repliek te willen dienen. De heer Kolkman zegt, dat zoolang in deze gemeente geen plaatselijke veldwachter is aangesteld het succes achterwege zal blijven. Zoodra er eenige kans voor is zegt spreker zal daarin wel verandering worden gebracht. Hierna sluiting. BOUWVERGUNNING. Aan den heer C. Veldman is vergunning verleend tot het bouwen van een woonhuis niet kapschuur. en veestal. KOSTWINNERSVERGOEDING Aan den vader van den heer P. A. Brocr- scn werd door den Minister van Defensie kostwinnersvergoeding verleend voor het vervullen van herhalingsoefeningen. CALLANTSOOG Postduif aankomen vliegen. Bij den heer C. Kater, alhier, is een post duif aankomen vliegen, gemerkt: Belg. 37, Nr. 3299122. De oud-redders gaan uit. Donderdag a.s. zullen de oud-redders met de oud-redders uit Den Helder, een auto tocht gaan maken naar 't Gooi. Het initiatief tot het maken van deze tocht is genomen door de Ver. Moed, Volharding cn Zelfop offering. Door het Hclden-der-Zccfonds, is financieel steun verleend, terwijl autobezit ters welwillend hun wagens ter beschikking stellen. Een bezoek zal gebracht worden aan het mooie Gooi, de A.V.R.O.-studio en het raadhuis te Hilversum. Wc zuilen ho pen dat de oudjes een prettige tocht zullen maken. Politie. Gevonden: een kinderschoentje. Inl. ter gem.-secre larie. Volksonderwijs. Maandagavond vergaderde de afd. Cal- lantsoog van dc ver. „Volksonderwijs" in een lokaal van de openbare lagere school alhier. De voorzitter, de heer Jb. van Scheijen. opende de vergadering. Spr. herinnerde aan het ontstaan der afdccling nu ruim een jaar geleden onder de ongunstige vooruit zichten dat dc 3-rnansschool te Callantsoog tot een 2-mansschool zou degrndeeren. Met rijden van schoolkinderen is getracht den 3cn leerkracht 'te behouden, doch dit mocht niet gelukken. Ingaande 1 Januari 1937 werd de school een twec-mansschool. Door het gemeentebestuur is echter een kweekeling met acte aangesteld. Ingaande 1 Juli a.s. bij de indiensttreding van het nieuwbe noemde hoofd der school, zal de onderwijzer, dc heer H. .T. Schut, de school gaan verla ten. Spr. wil van deze gelegenheid gebruik maken om den heer Schut te bedanken voor al hetgeen dc/.c in het belang van de school, het onderwijs cn de kinderen heeft gedaan. Ook als bestuurslid van „Volkson derwijs" komt hem een woord van lof toe. Dc vereeniging kwam door hot rijden der schoolkinderen voor zware lasten te zitten en het is aan den heer Schut te danken dat een groot deel van liet benoodigd kapi taal is binnengekomen door dc gehouden verloting cn dc opvoering van de kindcr- operctto. Dc heer Schut brengt als secretaris-pen ningmeester verslag uit van hetgeen in het eerste jaar van haar bestaan door de af- deeling is verricht. Werd aanvankelijk de vereeniging opgericht met 7 leden, thans telt rij 30 leden. De gehouden verloting bracht een batig slot van f 181.70; de operette-avond f 54.30. De inkomsten over 1036 bedroegen f 272.16. de uitgaven 251.68. a'zoo een batig slot over 1936 van f 20.4S. Hierin is echter verwerkt het voorschot door het hoofdbestuur verleend, ad f 12.16. de afdracht der contributies. Thans moet nog klein f 80 voor liet rijden der kinderen betaald worden. On welke manier dit moet gebeuren, zal' in de toekomst nog bezien moeten worden In verband met zijn a.s. vertrek als on- Wij geven met blijdschap kennis van de geboorte van on zen Zoon, E. DEUTEKOM—Wit. G. DEUTEKOM Noordscharwoude, 23 Juni '37. Handelskade 2. Met de VIKING ZELFBINDER kunt U overal maaien. Bestelt niet te laat. Vraagt onze mooie condities. Donderdag op de Laan. Tc koop nog een gebr. Schud der voor f25. CORN. DISSEL. Schagen. Alg. Afd, Ziekenfonds Alkmaar en Omstr. Met ingang van 24 Juni 1937 is het kantoor gevestigd: HET BESTUUR. Gevraagd: EEN LOOPJONGEN, tusschen 14 en 16 jaar, bij J. P. SCHERMER, Winkelier, Pet ten. Vanaf heden weer verkrijg baar uit eigen tuin. NIEUWE AARDAPPELEN vanaf 8 ct. per kilo. De laatste oude Aardappels 4 ct. per kilo. J. BALK In Groente, Nieuwe Laagzijde 61 Schagen. EEN DAGMEISJE gevraagd, bij K. HOPMAN, Groote Sloot, Burgerbrug. Spoorbiels, Tuidraad, Recht- masten, Palen, Planken, Platen, Brugbalken, Beton Buizen voor dammen, IJzeren Balken, IJze ren Brug, 7—1 M., Groote Va ten en zware Pakkisten voor voerkisten. Dekzeilen, zoo goed als nieuw 85 ct. M2. Bezichtiging stal J. K. Boontjes, Markt. H. SCHRIEKEN. Te koop: MOOIE ZWARTE HOND, Hollandsche herder, gelcruisd, met Grocncdaleiygladharig met recht opstaande ooren, waaks cn erg lief voor kinderen, 1 jaar oud, bij Z. WOUDSTRA, Bur gerbrug A 25. derwijzer neemt dc lieer Schut ontslag als secretaris-penningmeester. Sprkcr stelt als opvolgster voor mcj. C. List, onderwijzeres aan onze school. De heer Jb. Mooij Mzn. voegt hieraan toe, dat mcj. List het in elk geval zal kunnen waarnemen. Zij zal het later even tueel kunnen overdragen aan het nieuwe hoofd der school. Mej. List accepteert de waarneming der functies. Bij de rondvraag dankt de voorzitter don heer Schut nogmaals voor hetgeen hij ge daan heeft in liet belang der jonge afdee- ling. Nieuwe planen zullen blijven wachten tot het nieuwe schoolhoofd zijn intrede zal hebben gedaan, Hierna sluiting. „Uit het huis met de mijn". Dc a.s. Raadsvergadering. Ingekomen stukken en mede- deelingen. Bij de ingekomen stukken zal mededee ling worden gedaan van de goedkeuring door Ged. Staten van besluiten in voorgaan de vergaderingen genomen, o.m. wijzingen der begrooting, afschaffing woonforensenbe- lasting. Wijziging legesverordening. Voorgesteld zal worden instelling van ta rieven voor inlichtingen uit het bevolkings register, zulks in verband met de voorschrif ten van het Besluit Bevolkingsboekhouding 1936. Wijziging schoolgeldverordening. Daar naar de meening van B. en W. bij de nieuwe schoolgeldverordening nog personen buiten den aanslag voor schoolgeld vielen, doet het college thans een voorstel om dc verordening in dien zin te wijzigen, dat naast den bestaanden grondslag, nog opge nomen wordt de hoofdsom der pcrsoneele belasting. Verzoek Esperanto-club, om een schoollokaal beschikbaar te stel len. Door de Esperanto-club „Ciam Antanen" alhier wordt verzocht voor dc clubavonden de beschikking te mogen hebben over ecu der lokalen der O.L. school. Het wordt te be zwaarlijk voor de club oin" steeds 'zaalliuur .te betalen. Destructie vee en vleesch. Behandeld zal worden de gemeenschappe lijke regeling i.z. destructie van vee en vleesch tusschen de gemeenten van den kring Barsingerhorn en die van den kring Alkmaar. Reclame schoolgeld. De heer A. de Graaf verzoekt ontheffing van schoolgeld voor het laatste kwartaal 1936, zulks in verband met zijn inkomen. B. en W. zullen voorstellen afwijzend hierop te beschikken. Ontheffing hondenbelasting 1937. Door Mr. Breebaart wordt ontheffing ge vraagd van hondenbelasting voor het 2e halfjaar, daar verzoeker zicli thans te Zijpe gevestigd heeft. B. en W. zullen voorstellen de gevraagde ontheffing te verleenen. Ontslag duinwachter. Naar we vernemen, zal de heer Jn. Breed, duinwachter bij den Rijkswaterstaat, alhier, den dienst inguande 1 Juli a.s. met pensioen verlaten. Een slechte gelaatskleur. Witte Purol houdt dc huid gezond cn verbetert dc teint. Doos 30, Tube 45 ct. Bij Apoth. en Drogisten ZIJP E 'T ZAND. Naar we vernemen is aan de kweekschool te Beverwijk geslaagd voor onderwijzer onze plaatsgenoot dc heer P. Doedcns. WARMENHUIZEN VERKOOPING BIJ AFSLAG Dinsdagavond had ten overstaan van no taris van Veen uit Zijpe een verkooping plaats van een burgerwoonhuis met erf cn tuin gelegen aan de Dorpsstraat en eigen dom van Mevr. Wed. M. Dalenberg, wonen de alhier. Het perceel stond in opbod op f 2410. en werd bij afslag op f 130. in slag gemijnd voor den heer G. Lccrkamp, wonende te Alkmaar. Het pand heeft dus opgebracht f 2540. WIERINGERMEER HOOGE VLASPRIJZEN De vlasprijzen bewegen zich in sterk stij gende lijn. Werden dit voorjaar per H.A. contracten afgesloten van f 250. per H.A. momentcel worden transacties gedreven aan prijzen van f 525- per H.A. Voor hen die niet op contract teelden inderdaad hoop geveilde prijzen! OP HOL. Dinsdagmorgen geraakte een span paar den gespannen voor een wagen klaverrui ters cn eigendom van den landbouwer G. te M. Meer op hol. Gelukkig, doordat een in de nabijheid verkcerend persoon de hollen de rossen kon grijnen werd erger voorko men en liep alles zonder ongelukken af. GEWOND. De heer Th. Koops werkzaam hij dc Landb. Cult. Mij., sneed zich bij het mon- tccren der zeis, zoodanig aan een zijner han den, dat hij zich onder medische behande ling moest stellen. WIERINGERMEER. Deelnemers Internationaal Land- bouwcongres te Scheveningen bezoeken de Wieringermeer. Ongeveer 200 Internationale Congressisten begaven zich Dinsdagmorgen onder leiding van Ridder van Rappard, voorzitter van de Gelderschc Mij. van Landbouw, naar onzen polder. Jn de Wieringermeer stond het ge zelschap, w.o. Duitschers, Italianen, Roeme nen, Zwitsers. Amerikanen, Fransehen, Hongaren, Denen, Tsjechen, Brazilianen, Joego-Slaviërs, Letten en Lithauers, onder leiding van de Directie van den Wieringer- meerpolder Ir. S. Smeding, die werd geassis teerd door Ir. van Steen, Ir. Prummel, Ir. van Krctschmar, Ir. Corsliaense, Ir. Bosma cn Ir. Kalisvaart. De lunch werd door óón groep gebruikt in Hotel Smit te Middcnmccr en door een an dere groep in IIoJcl Smit te Sloot dorp. Do belangstelling; ging vooral uit naar don geheel in kaart gebrachten polder, waarop alle boerderijen voorkomen, welke werd bezichtigd in het Gymnastiekgcbouw te Wie- ringcriverf. Voorts werd een bouwbedrijf be zichtigd. Na een verblijf van pl.rn. 3V£ uur, vertrok het gezelschap, gesplitst in twee groepen, resp. over den afsluitdijk en door Noordhol land terug. De gesprekken werden gevoerd in de drie hoofdtalen. RIJKS HOOGERE BURGERSCHOOL TE ALKMAAR. Voor einddiploma van de 5-jarige R.IL- B.S. afd. A. te Alkmaar, slaagdon o.m. de dames K. II. Eenhoorn te Alkmaar, VV. Lo- dewijks te Iloiloo, A. van Veen te Schagcr- brug, Mink te Warmenhuizen, A. G. Zuurbier, Schoor!, en de heeren A. P. Brou wer en R. Willekes Mae Donald, Borgen, II. O. K. Rode te Heiloo, W. P. de Wilde on P. Semoins tc Alkmaar, J. B. Schone tc Schagen en J- Kwantes tc Asscndelft. BRADDOCK IN ACHTSTE RONDE K.O. Een telegram uit Cbicago meldt: In den bokswedstrijd om het wereldkam pioenschap heeft Joe Louis in de achtste roude Braddock door knock-out overwon nen. Het gewicht van beide boksers was on geveer 179 pond. Het conflict Hitier-Heilige Stoel Führer wordt niet uit de kerk gebannen. Naar aanleiding van een bericht, volgens hetwelk dc Paus voornemens zou zijn Hit Ier die Hoomsch-Katholiek is, uit de kerk te bannen, verklaart inen in welingelichte re ligieuze kringen, dat dit gerucht waarschijn lijk door onbevoegden verspreid is. De be trekkingen tusschen Duitschland en den Heiligen Stoel blijven geheel binnen het di plomatieke kader. Verder bevestigt nien, dat het Vaticaan geen initiatief wil nemen, dat zou kunnen worden gebruikt als een voorwendsel voor opzegging van het concordaat of verbreking der diplomatieke betrekkingen. Lading bestond slechts uit lc- vensmiddelen. De regeeringspersdienst meldt: Ten vervolge op het bericht, dat het s.s. „Sarkani" door de Spaansche autoriteiten zou worden vrijgegeven, is gisteren op het Departement van huitenlandsche zaken van Hi'. Ms. gezant te Tanger bericht ontvangen dat het s.s. „Sarkani" Maandagavond tc Tanger is aangekomen. In verhand niet de tegenstrijdige berich ten welke over het s.s. „Sarkani" welk schip aan de N.V. Europeeschc Vrachtvaart maatschappij te Amsterdam topbehoort en voor deze reis door de N.V. Gokkcs.was be vracht de ronde lipbhen gedaan, wordt nog opgemerkt, dat uit bet door de Spaan sche autoriteiten ter plaatse ingestelde grondige onderzoek is gebleken, dat do lading van het stoomschip uilsluitend uit levensmiddelen bestond, zoodat alle ver moedens of beweringen aangaande het te gendeel ongegrond zijn gebleken. GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Gerardus Wilhelmus, zoon van Simon Johannes Plukker en van Veronica Maria Schotten. Getrouwd: Joseph de Jongh en Aaltje Bakker. Politie. Verloren: een gouden hals ketting; een boodschappcntasch; een para- pluie en een rijwielplaatje. ICHTEN ROTTERDAM, 22 Juni. Veemarkt. Totaal-aanvoer 2750 stuks, t \v.: 147 paarden. 11 veulens, 532 magere runderen, S02 vette runderen. 147 vette kal veren, 58 graskalvcron, 876 nuchtere kalve ren,- SG-schapen en lammeren, 86 zuiglam- meren, 5 varkens, 50 bokken en geiten. Prijzen per Kg.: vette koeien. Ie kw. 78 ct., 2e kw. 70 ct.. 3e kw. 54—04 et., vette ossen 7-168—51-64 ct., stieren 71—67'62 ct., vette kalveren 9075-55-60 ct., schapen 5246—36 ct., nuchtere kalveren 484440 ct., slachtpaarden 605547 ct. Prijzen per stuk: schapen f 3427—22, zuiglammeron f 18—1511, nuchtere slachtkalveren f 12.50 —10.50—7. nuchtere fokkalveren f 1816 11. slachtpaarden f 285220—110. werkpaar den f 310—290—185. hitten f 160—130—S0, stieren f 360300200, kalfkoeien f 280 210170. melkkoeien f 2S52451S0, vare koeien f 205175135. vaarzen f 195150 —115, pinken f 160—130100, graskalveren f 604020, bokken en geiten f 1396. Omschrijving: Vette koeien en ossen, aan voer grootcr. handel sleepond, prijzen niet hooger dan vorige week. pr. koe 84. pr. os S0 Stieren, aanvoer gewoon, handel rede lijk. prijzen hooger. Vette kalveren, aanvoer iets korter, handel goed. prijzen omhoog gaande. pr. kalf f 1.—. Schapen en lamme ren, aanvoer gering, handel kalm, prijzen iets lager. Zuiglammcren, aanvoer ruimer, handel tamelijk, prijzen lager dan giste ren. Nuchtere slacht- en fokkalvcren, aan voer iets minder, handel vlot. prijzen iets stijver. Paarden, aanvoer korter, handel matig, prijzen als vorige week. Kalf- en melkkoeien, aanvoer iets korter, handel kalm, prijzen iets hooger. Varekoeien, aan voer matig, handel stil, staande prijzen. Vaarzen cn pinken, aanvoer klein, han del redelijk, prijzen vaarzen hooger, pin ken onveranderd. Graskalveren. aanvoer iels kleiner, handel matig, prijshoudend. Bokken en geiten, aanvoer als vorige week. handel vlue prijzen lager. PURMEREND. 22 Juni. .Gemeentel.'Kaasbeurs. Verhandeld 20 par- tijen, wegende 67.000 I\g., handel goed. Hoogste prijs f 21.50. 12 stapels kleine Boerenkaas f 21, 4 sta pels Goudsche kaas f 22, 1 stapel volvette f 21.50. 1940 Kg. boter f 1.401.46, weïboter f 1-371.3S per kilo. Runderen, totaal 546 stuks: 265 vette koeien 62—78' ct. per kilo. matig; 136 gelde koeien f 166—225 per stuk. matig: 110 melk koeien f 150275 per stuk, matig: 35 sfe ren 5867 ct. per kilo. matig; 12 paarden f 100260 per stuk. stug; 56 vette kalveren 3060 ct. per kilo, matig; 435 nuchtere kalveren: voor dc slacht f 5—13, voor de fok f 1015 per stuk, vlug; 258 vette var kens voor dc slacht 4648 ct. per kilo, matig; 23 magere varkens f 16—52 per st., matig; 277 biggen f 1016 per stuk. mat''?; 413 schanen f 15—29 oer stuk. matig; 35 hokken f 4—12 per stuk. matig; 680 lam meren f 1216 per stuk, matig: kipeieren f 2.803.20 per 100 stuks, ccndeieren f2.40, per 100 stuks, piepkuikens 85 ct. per kilo, oude kippen en hanen 3542 Vz ct. per kilo, konijnen f 0.301.40 per stuk. eenden 40 ct per stuk, 135 ccndeieren A f 2.50, 477 kineieren A f 2.702.80. Coop. Centrale Eierveiling. Aanvoer: 90.000 eende-eren f 2.56—2.70. 85 000 kipeieren: 65-66 Kg. 3—3.10, 63—64 Kg. 2 903. 6062 Kg. 2 752.90. 58-59 Kg 2 76—9.86, 5G57 Kg. 2.66-2.70, 53—55 Kg. 2.35—2.55. GRONINGEN, 22 Juni. Graanheurs. Winfergerst 756—8.20. zo- mergerst 88.70. haver (wit) f 6757.10, zwarte haver f 6.757. Waalselie boonen 6.25—6.75. karwiiznnd 15—20.50, blauw m*"n znarl 1521.50. huitenlandsche eerst S^q 8.50. ronde mais 656—6.79. lijnzaad witbloel c 9. idem blauwbloei 79. Aanvoer ge- rin~ Stemming kalm. WARMENïtittzfn. 22 Juni. Aanvoer: 8950 Kg. aardappelen: Schot- sche muizen f 6-6.60. drielingen f 3.50- 3.90. kleine f 1.96-2.60, grove f 6—6.10. BROEK OP LANGENDIJK. 23 Juni. Schotsche muizen -4—4.40, drielingen 2.30 3.40. kltine 1.40—2.30, poen 5.86—6.20, ra barber 2.10, bloemkool S.20—10.50, 2e sit. f o.oO. NOORDSCHARWOUDE, 23 Juni. Schotschc muizen 4—4.40, grooten 4.—. drielingen 2.20-3.26, kleine 1.40-2. tuinboo nen f o. duitsche landbouwmarkten. Groenten en Fruit, 22 Juni. Berlijn: Do aanvoer blijft rog steeds groot, Van- daag was de handel levendig. Poenties liepen wat terug, terwijl spinazie en dop pertjes wat hooger noteerden. Ten gevolge van het koele weer wat witte- en savove- yast De aanvoer is rijkelijk. Ook de fruit- handel heeft een levendig karakter. De ziin tamelijk hoog. Buitenl. prod.: Holl. bloemkool 30-45 per 100 stuks, Ca na- nsche tomaten .5-7 per kuin; Holl. tnma- nor 50 Kg.; Ital. dito 13—18 nor o0 Kg.. Holl. komkommers 14—27 r>cr -">o stuks. Holl. aardappelen 8.50—n3S0 Kg.. Ttal. boonen 1320 per 50 Kt? w fisrhe uien 8.25—9.35 per 50 Kg. Es«n: Buitenl. prod.: doppers 15 per 50 Kg. slamboonon 1.50^—1.60 per mandie, komkom niers 2835 per 100 stuks, uien gesor teerd 8.40—9.20 per 50 Kg.

Schager Courant | 1937 | | pagina 3