Plaatselijk Nieuws. Actieve Agen ten - Wederver kopers Gezellige muziek r een luchtverbinding Parijs New York De Spaansche regeering vast besloten GRIETJE KISTEMAKER- Timmerman, 8 J. J. C. VERMEULEN 8 8 en 8 8 M. VERMEULEN-Henni 8 8 JAN 8 en prima consumptie Hotel DeGouden Engel Arrondissements rechtbank te Alkmaar Predikbeurten. Zal burgemeester van Brussel aftreden? De beide internationales vinden elkaar Heden ovèrleed ten 3nze huize, onze gelief- le Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Wed. van P. Ivistemaker, in den ouderdom van 54 jaar. J. KISTF.MAKER. A. KISTEMAKER Dekker. GREETJE. Schagen, Nes H 27, 25 Juni J937. De teraardebestelling zal plaats hebben op Maandag 28 Juni a.s., des namiddags om 2 u. op de Algeroeene Be graafplaats te Scha gen. Heden overleed, na een kortstondig, doch geduldig lijden, onze ge liefde Vader, Behuwd- en Grootvader, Jan de Boe, in den ouderdom van ruim 76 jaar. Namens de Familie, J. DE BOE. Anna Paulowna, Zwin weg 9, 24 Juni 1937. De teraardebestelling zal plaats hebben op Maandag 28 Juni; ver trek vanaf sterfhuis nam. 1 uur. JOCOOOOOOCOOOO 8 10 Juli hopen onze Q geliefde Ouders, 0 0 hun 25-jarige Echt- 0 Q vereeniging te herden- 0 ken. 0 8 Hun liefhebbende 8 8 Kinderen, 0 MARIE. 8 COR 0 0 coos Q JEANNE 0 0 Schagen, 25 Juni 1937. 0 Q Receptie Zondag 4 Juli Q O 5-5 uur. 0 O O OIO OIO OiO OIO OO OO O-O Gevraagd: Een flink en net MEISJE voor hulp in de huishouding, leeftijd 15 tot 20 jaar, met hui selijk verkeer. Schriftelijk ot mondeling. Mej. J. TON, Sta tionstraat 18, hoek Prinsesse- laan, Bergen, N.H. IN PLAATS VAN KAARTEN. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onzen Zoon Huibert. H. REIJNE. T. REIJNEvan Slooten Nieuwe Niedorp, 24 Juni 1937 Door uitgebreide fa briek in PLUIMVEE VOEDERS worden gevraagd, tegen zeer aannemelijke voorwaar den. Brieven onder no. 77 Bur. van dit blad. Zaterdag en Zondag J. K. Boontjes, Markt, Schagen HOE een pond per dag afnemen, zonder diëet. Heet gemakkelijk en Uw, dikte verdwijnt met den dag! Hm V dit bereikt Heel eenvoudig. Uw orga nisme heeft de mineralen en heilzame krulden noodlg, waaruit BONKOBA Is sa mengesteld. Neem driemaal daags voor de maaltijden twee theelepels BONKORA. zoo mogelijk met het sap van een sinaasappel en U hebt een aangenamen en goed- koopen drank. Eet gerust alles wat U wilt en lel U i op hoe de overtollige dikle op een gezonde, onschadelijke manier verdwijnt. In 7 dagen ren gewlchtavermlndering van 7 tot 10 pond. Na verloop van een week zult U zien. dat Uw gewicht naar verhouding van Uw oorspronkelijk gewicht var. 7 tot lu pond inlnder is geworden sedert U met BONKORA begon. Ook Uw gezondheid zal hel ten goede komen. Uw kracht en energie zullen grooter ziin. Uw figuur zal veel fraaier zijn. Uw vriendinnen zullen elkaar vertellen hoeveel jonger en beter U er uitziet en U benijden. U zult spoedig het hinderlijke van Uw overtolli ge dikte kwijt zon. En dit alles kunt U bereiken zonder het geringste dieet. BONKORA stimuleert de normale wer- klng van het lichaam. Begin vandaag nog met BONKORA; het is de veiligste overtollige dikte verlost te worden. Pro beer het eens gedurende twee weken. BONKORA is volkomen on schadelijk. veilig en doeltref fend. Het bevat geen nadeelige besianddeelen. doch is zuiver een natuurlijk en mineraal product. BONKORA Is b|j alle goede\ apothekers en drogisten ver krijgbaar. Let er op. dat U de echte BONKORA ontvangt en weiger alle minderwaardige namaak of producten waarvan men beweert, dat zij net zoo goed zijn als BONKORA. Prijs per flacon 2.25. bij Uw Apotheker of Drogist. Inlich tingen; BONKORA DEPOT Singel 115 - Amsterdam-C. Gevraagd: Een bekwaam net KEUKENMEISJE, v. g. get. voorz., Br. L. HAAN STRA, Voorstr. 108, Egmond a Zee. Tc huur: DANSVLOER, pl.m. 120 M2. Conditiën billijk. \V. UITERDIJK, Aannemer, Wieringervvaard, Tel. 29. Uit onze omgeving LANGENDIJK ZU1DSCH AKW OUDE De heer J. Kramer heeft zijn benoeming tot lid van 't Bestuur van Maatschappelijk Hulpbetoon aangenomen. Als de aanleg van den Proefpolder in de banne Zuidscharwoude doorgang vindt, en hij wordt meer naar het Noorden gesticht, zoo dat ook het Kerkepad er bij betrokken wordt, zal ook het land van de gemeente daaronder vallen. Dit land is indertijd voor een lioogen prijs aangekocht, omdat men er de bedoeling mee had, het voor bouw terrein te bestemmen .Als de waarde van dat land nu straks zal moeten worden ge taxeerd, is het maar te hopen dat met deze hooge aankoopprijzen rekening zal worden gehouden. Bovendien is een stuk land ver kregen door demping van een sloot, van welk land de kostprijs nog hooger is. Het is te hopen, dat het gemeente-bestuur er in slaagt, den kostprijs met de rente weer terug te krijgen. Was de werkverschaffing en steunverlee- ning hier met 17 Juni stopgezet, we verne men nu, dat eenige verruiming is verkre gen voor de transportarbeiders, die aan de veiling te Noordscharwoude werkzaam kun nen zijn. De aanvoer is daar echter nog ge ring, zoodat voor velen nog geen voldoende werk is. We verriemen, dat nog vóór 1 Juli in de wethouder-vacature door den raad zal wor den voorzien. Alweer 2 nieuwe winkels in onze ge meente: een meubelzaak, en een winkel in electrische ornamenten, stofzuigers, wasch- machines, luidsprekers. De zittende midden standers krijgen het, bij den algemeen slech ten economischen toestand op die wijze nog barder te verantwoorden. De spoeling is al dun, nu wordt ze nog dunner. NOORDSCHARWOUDE Bij onderhandsche verkoop is het woon huis, bchoorende tot de nalatenschap van mevr. de wed. G. Keppel-Muller overgegaan aan den heer J. Keppel, alhier. Benoeming veldwachter. Tof gemeenteveldwachter in deze gemeen te werd met ingang van 1 Juli a s. benoemd de heer P. v. d. Mars .korporaal bij den Politietroepen te Nieuwersluis. WTERINGERUEER SLOOTDORP. Door antobus aangereden. Het 7-jarig zoontje van den landbouwer Smit, dat per fiets te Slootdorp school gaat. werd Donderdag aangereden door een H.A.B.O.-autobus, doordat het kind nog juist voor de bus de straat overstak; den chauffeur treft geen schuld. Het jongetje had zware hoofdwonden opgcloopen cn werd naar het Ziekenhuis te Alkmaar vervoerd. Naar omstandigheden is de toestand thans redelijk wel. ZIJPE BURGERBRUG. Op de voordracht ter benoeming van een onderwijzer te Bcrkenwoude, staat de heer G. H. Ancma alhier. OUDE NIEDORP Treurig ongeluk. Gisterenavond is de 5-jarige Marinus Poen te water gevallen en helaas verdronken. De kleine was hoogstwaarschijnlijk aan het visschen. Bij het dreggen in de sloot waar de jongen meer vischte, werd hij door iemand opgehaald. Voor de ouders is het een zeer zware slag. Strafzitting van Donderdag 24 Juni. Vonnis in de zaken, j.L Dinsdag door de meerv. strafkamer der Arr.-rechtbank behandeld. Cornelis Joh. Ph., landarbeider te Anna Paulowna, rijwieldiefstal en diefstal van een fietsband aldaar, eisch 1 jaar en 8 maanden gev. Uitspraak 1 jaar. Johannès Hendrik T., tuinman. 3 jaar, en Jozephus Hubertus L., koopman, Amsterdam 1 jaar; diefstal met verbreking te Bergen. Eisch voor Tromp 3 cn voor Lemmens 2 jaar. Alle veroordeelden waren gedetineerd, beide laatstcn uit anderen hoofde. ZONDAG 27 JUNI. Ned. Herv. Gemeente. Schagen. geen dienst. Barsingerhorn, voorm. 10 uur. Ds. Tinholt. Petten, voorm. 10.30 uur, Ds. Eikema. Bergen, voorm. 10 uur, Ds. v. d. Kieboom. Dirkshorn, voorm. 10.30 uur, Ds. de Leeuw Onderwerp: „Als een dief in den nacht". Nieuwe Niedorp, 's av. 8 uur, Ds. Boeke. Winkel, geen samenkomst. Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Ds. Vorst man. Schoorl, voorm. 10.30 uur, Ds. Boeke. Groet, voorm. 9 uur, Ds. Boeke. Vroeg dienst met de jeugd. Warmenhuizen, voorm. 10.30 uur, Ds. van der Kam. Hippolytushoef, voorm. 10.30 uur, Ds. Van Beek. Wcsterland, nam. 7.30 uur, Ds. Van Beek. Hoogwoud, geen dienst. Huisduinen, voorm. 9.30 uur, Ds. M. van Wichen. Julianadorp, voorm. 11 uur, Ds. M. van Wichen. Heerhugowaard, nam. 2.30 uur, Ds. Van der Kam. Doop. Aartswoud, geen dienst. Burgerbrug. geen dienst. St. Maartensbrug, geen dienst. Oudesluis. voorm. 10 uur, Ds. Witkop. Schagerbrug. zie Oudesluis. Slootdorp. nam. 2.30 uur, Ds. B. Nijholt. Doop. Herdenking eerste officicele Kerkdienst in de W.meer door Ds. T. Seulijn. Ned. Herv. Evang. Slootdorp, voorm. 10 uur, Ev. K. Ki<nvier.' Middenmeer, nam. 2.30 ur, E. K. Kiewifct. Wieringerwerf. nam. 2.30 uur Leesdienst. In alle diensten extra collecte. Doopsgezinde Gemeente. Barsingerhorn, geen dienst. Nieuwe Niedorp, voorm. 10.30 uur, Ds. A. de Jong, van Broek op Lamrendijk. Hippolytushoef, voorm. 10.30 uur, Ds. de Wilde. Oosterland (Herv. Kerk), nam. 2 uur, Ds. de Wilde. Geref. Kerk. Schagen, (voormalig gebouw kantongerecht) nam. 5.45 uur, Ds. S. Greving. Kolhorn, voorm. 10 uur, de heer D. Visch. Nam. 3 uur, de heer D. Visch. Slootdorp, voorm. 9.30 uur, Ds. Retcl van Hoornstcrzwaag. Nam. 2.30 uur, Cand. Schaafsma, van Hoorn. Middenmeer, voorm. 9.30 uur Leesdienst. Nam. 2.30 uur. Ds. Retel. Evanaelisatie. Schagen, voorm. 10.30 uur, Ds. ter Linden, van Amsterdam. H.A. Nam. 7.30 uur. de heer Boon. van Bree- zand. Dankzegging. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3.30 uur. de heer Booa Schagerbrug, Bijeenkomst Chr. Jongeman- nenvereeniging iederen Donderdagavond om 8 uur in Evangelisatiegebouw. The Star of Hope Mission. Julianadorp, nam. 7.30 uur, de heer J. Sc- vensma, van Amsterdam. E. V. „Maranatha". Bergen (Dr. van Pclllaan 1), voorm. 10.30 uur, Ds. P. J. C. Reindcrs v. Hilversum. MARKTOVERZICHT. De aanvoer van vette koeien was een Donderdag voor een kennismarkt zeer groot. Er waren veel koopers voor. Haar lem zagen we ook weer. Dc handel was kalm, maar toch goed. Hoogste noteering 40 ets. werd in mas sa f 310.- verkocht door Carpetier, Wierin gervvaard an slager P. Snijders Den Helder De aanvoer van kalf koeien was klein en van de geldekoeien is ook weinig te noteeren. De nuchtere kalveren werden nu vlug, duur verkocht. Hoogste noteering f 18.- Vette kal veren, handel zeer gewoon. Deden goed, van 3035 gld. De handel in vette schapen was goed, hoogste noteering 31^ gld. Lammeren voor de slacht worden nog niet verkocht. Van deze week handel kalm 1015 gld. Paarden deze markt niet aangevoerd. Pas groote paardenmarkt geweest. De handel in vette varkens was weer heel goed. Deze brachten weer voor de beste 25 cents op. Dat gaat tegenwoordig wel volgens de verkoopers. Men zou zoo denken dat de biggen ook duurder werden, maar dat blijft de laatste weken altijd om dc f. 15.- draaien, de hoogste noteering of schoon de prijs niet slecht is te noemen Handel in hokken en geiten, dat gaat dc laatste; tijd ook heel goed. De handel in kippen konijnen en hanen vlug, deze wa ren zoo verkocht. Over het algemeen viel deze kennismarkt niet tegen. EIERVEILING SCHAGEN, 24 Juni. Aangevoerd: 55.000 kipeieren: 5658 Kg. 2.702.90, 58—60 Kg. 2.80-3. 60-62 Kg. 2.90 3.05. 6265 Kg. 3.103.40, 2500 eendeie ren f 2.4.52.50 per 100 stuks. HELDERSCHF. F.IERVEIl.ING. 24 Juni. Aangevoerd: 22650 kipeieren: 5557 Kg. 2.60-2.90, 58—60 Kg. 2.80-3, 61—63 Kg. 2.803.20. 64—67 Kg. 3.20—3.40, 540 eend- eieren f 1.90—2.40 per 100 stuks. MEDEMBLIK, 23 Juni. Aardappelen: Schotsche muizen f2. kleine muizen f 1—1.05, ronden f2.—, klei ne fl1.05 per 50 Kg. WARMENHUIZEN. 24 Juni. Aanvoer: 429.50 Kg. aardappelen: Schotsche muizen 44.50, drielingen 2.10—3.30, kriel 1.50—1.90. grove f 4. HOORN, 24 Juni. 3 stapels kleine Fabrickskaas f 21, 9 sta pels kleine Boerenkaas f 21. 1 stapel' Boe ren Comrn. kaas f 26. Totaal 13 stapels, we gende 6375 Kg. Handel vlug. NOORDSCHARWOUDE. 2.5 Juni. 114200 Kg. Schotsche muizen f 44.50, grooten f 4. driel. f 2—3.20, kleine f 1.30-2. BROEK OP LANGENDIJK. 25 Juni. Schotsche muizen 4.30. drielingen 23.50, kleine 1.502.50. peen 4.50, sla 1.80, rabar ber f 2.50. 17 Kg. snijhoonen f 31, 225 stuks bloemkool f 10.10—12.20. 2e soort f 4.90—8. BOTERNOTEERING. 's-Gravcnhage, 24 Juni. Dc commisSfe- noteering voor Nederlandsche boter is on veranderd vastgesteld op f 0.75 per Kg. Gevraagd: BLOEMBOLLENPELSTERS bij Fa. G. KAMP en Zn., Win kel. PAARD IN DE KOST gevraagd, voor den hooibouw. A. GROOT, Moerbeek, Oude Niedorp. DUITSCHE LANDBOUWMARKTEN. Groenten cn Fruit, 23 Juni. Berlijn: De markt toont geen verandering. De aanvoer blijft rijkelijk. De handel heeft, een kalm verloop. De prijzen liepen af cri toe iets terug. De fruitmarkt heeft een levendiger verloop. Genoteerd wordt: IIolI. bloemkool 2846 per 100 stuks, IIoll. tomaten 26—32 per 50 Kg.. Ital. tomaten 12.5016 per 50 Kg., Holl. komkommers 1427 per 100 st., IIoll. aardappelen 8.25—8.75 per 50 Kg. Ham burg: Buitcnl. producten: komkommers 2025 per 100 stuks, bloemkool 4244 per 100 stuks, Holl. tomaten 30—36 per 50 Kg., uien 7.80—8 per 50 Kg. Bus met schoolkinderen veroorzaakt aanrijding DE KOOIJ. Twee gewonden naar het hos pitaal in den Helder vervoerd. De autobus, die dagelijks schoolkinderen uit den Polder naar de bijzondere scholen te Den Helder vervoert, heeft hedenmor gen een aanrijding gehad met een stilstaan de melkauto. De ohauffeur van de bus die iemand uit de melkauto zag stappen en zich naar een boerderij aan den weg hegeven, dacht dat de melkauto wel direct haar weg zou ver volgen. Dit was niet het geval en daardoor reed de bus pardoes op de stilstaande vrachtauto. De autobus werd vrij zwaar gehavend. Twee kinderen werden met de zieken auto van het vliegkamp „de Kooij" naar het hospitaal te Den Helder vervoerd, ter wijl een 4-tal licht gewonden op het kamp werden verbonden, waarna zij hun weg konden vervolgen. De Fransche luchtvaart bereidt zich voor. Plannen reeds ver gevorderd. Dc lieer Louis Couhé, oud-directeur en eerc-directeur van dc 1'Aeronautique Civilc, deed onzen Parijschen correspondent eenige mededeelingcn over de mogelijkheid van een geregelde Fransche luchtverbinding via de Noord Atlantische Oceaan. De zegsman deed daarbij uitkomen, dat vooral de meteorologische problemen, welke zich bij de bestudeering van deze route voordoen, veel zorg vcreischen, mede aan gezien de slechtste dagen op dc Zuidelijke route nog altijd beter zijn dan de beste da gen op de Noordelijke. Maar er zijn meer vraagstukken, vraag stukken van internationalen aard, zooals "t sluiten van overeenkomsten met landen, die bij èen dergelijken dienst gcinteresseerd zijn cn die uit hoofde van hun geografische gesteldheid een gezaghebbende stem hebben. Er zijn problemen van commercieclen cn financieelen aard en dan is er vooral ook liet vraagstuk van het materiaal. Naast vei ligheid is snelheid een eisch van groot ge wicht en zoo zal dc verbinding er een moe ten zijn zonder tusschcnlundingen. Daar mailschepen als de Qucen- Mary en Normandië in 90 uren den 1 Noordelijken Atlantischen Oceaan oversteken, zal de geregelde lucht verbinding zoo zei de de heer Couhé minder dan dertig uren in beslag moeten nemen, anders heeft zij geen reden van bestaan. Reeds dezen zomer hoopt men theorie aan practijk te toetsen en wel met ge bruikmaking van de 6-motorige La- tecoere, die oorspronkelijk bestemd was voor de inmiddels afgelaste luchtrace New YorkParijs en welke machine spoedig geheel ge reed zal zijn. Verschillende constructieplanncn zijn, wat het materiaal betreft, in voorbereiding en men rekent er dan ook op, dat, als van Fransche zijde de dienst een feit zal zijn, deze met Fransche toestellen zul worden gevlogen. Aan het gebiuik van groote vliegbooten zijn de bezwaren verbonden, dat zij niet productief kunnen worden ge ëxploiteerd. Wenschelijkcr zou het zijn een verbinding met machines van kleinere constructie tot stand te brengen, doch dan tnet een maximum van vertrektijden. De heer Couhé stond allerminst afwijzend tegenover samenwerking met andere lan den, welke hetzelfde doel beoogen. Een der gelijke samenwerking toch zeidc hij beteekent niet, dat dc ondernemingsgeest gedood wordt, er blijft genoeg te doen over om op het stuk van snelheid, regelmatig heid en comfort een maximumprestalic te verwezenlijken. De in Spanje gesneuvelde Italianen gec'erd Dc Duce heeft beslist, dat de namen van dc zwarthemden, die in Spanje zijn gevallen, geschreven zullen worden naast de namen van hen. die gevallen zijn in de fascistische revolutie cn bij do verovering van het imperium. Dc „Popoio d'Italia" schrijft, dat de beslissing van den Duce de grootste erkentelijkheid bewijst. De zwart hemden vielen voor een heilige zaak. Hun namen, ingeschreven in de „Sacratia" naast de namen van hen, die vielen in de revo lutie en den strijd om het imperium zullen in de toekomst bewijzen, dat de jongelieden voor de overwinning van de fascistische idee geen hindernissen en geen grenzen kenden. Rust in Catalonië Verbittering tegen de groote Eu- ropeesche democratiën. De Spaansche zaakgelastigde in ons land, de heer J. M. de Semprun Y. Gurrea, is eer; gisteren uit Spanje teruggekeerd, waar hij deelnam aan een gezantenconferentie te Va- lcncia. Dc heer Semprun roemde de rust in het door hem bezochte gebied, waarbij hij vooral wees op het onbegrijpelijke stoicisme waar mede de bevolking van groote steden als Madrid, Barcelona cn Valencia op de bom bardementen uit de lucht reageert. Men trekt zich er niets van aan en het is een zonderling beeld om de metselaars in Madrid bezig te zien aan het optrekken van muren, die eenige weken tevoren door een bombardement zijn vernield. De lieer Semprun werd o.a. ontvangen door President Azana, terwijl hij ook sprak met tal van andere vooraanstaande regee- ringspersonen. Zijn indruk was dat de regeering vast be sloten is den oorlog» te winnen. Daartoe worden allo hulpbronnen en men- schen in één hecht verband georganiseerd. Toen Bilbao viel heeft hij geen ontmoedi ging kunnen bemerken. De Spaansche regeering aanvaardt niet het beginsel der non-interventie, dat haar als wettige regeering gelijk stelt met rebellen. Zij heeft zich daarbij noodgedwongen neer gelegd, maar de verbittering tegenover de groote Europeesche democratiën is er niet minder om. Opzettelijk slechte regeUng bij de betooging der Fransche oud strijders. Indien niet alle voorteekenen be driegen, is burgemeester Max de man, die in eerste en in laatste in stantie verantwoordelijk moet wor den gesteld voor de schandelijke too- ncelen, welke zich gisteren in de hoofdstad hebben afgespeeld den langsten tijd burgemeester van Brus sel geweest. In den gisterenavond ge houden kabinetsraad was men, naar men hoorde, unaniem van oordeel, dat de heer Max op laakbare ■wijze te kort is geschoten in zijn taak als hoofd van de politie en dat de door hem genomen maatregelen tot handhaving van de openbare orde en vooral tot beveiliging van de neu trale zone, ten eenenmale onvoldoen de zijn geweest. De ministers waren van meening, aldus het Hlsbld. dat een burgemeester, die klaar blijkelijk met opzet want dat hier opzet in het spel is geweest, kan nauwelijks be twijfeld worden! in gebreke blijft in de vervulling van zijn taak, niet langer ge handhaafd kan worden op den verantwoor delijken post, welke hem is toevertrouwd. Natuurlijk zal men den terugkeer van den heer Van Zeeland afwachten, alvorens defi nitieve besluiten te nemen, maar de ver ontwaardiging in regeeringskringen over de houding van den Brnsselschen burgemees ter was gisterenavond zoo groot, dat men het liefst onmiddellijk spijkers met koppen zou hebben geslagen. En deze verontwaardiging was in zoover begrijpelijk omdat de heer Max, Franskiliou cn Vlaamschhater, die een maand geleden bij de betooging van de Vlaamsche oud- strijdei's voor amnestie zijn geheele politie macht en vele honderden gendarmes te paard cn te voet had gemobiliseerd en de geheele binnenstad hermetisch had laten af sluiten, gisteren bij de betooging der Waal- sche oud-strijders tegen de amnestie een bctooging, waarmede hij ïan ganscher harte sympathiseerde zelfs de meest ele mentaire ordemaatregelen had verwar loosd. Eensgezindheid in de Spaansche zaak. Na de conferentie van gisterenmiddag van S A I en I V V te Parijs is een communi qué uitgegeven, waarin wordt medegedeeld, dat na bestudeering van den Spaanschen en internationalen toestand een resolutie is aangenomen met algemeene stemmen. In deze resolutie zijn zonder reserve de volgen de voorstellen aangenomen: 1. Zonder verwijl met alle middelen druk uit te oefenen op de regceringen, die aange sloten zijn bij den Volkenbond, opdat in overeenstemming met het handvest zij hulü vcrlecnen aan de Spaansche regeering om haar politieke en territoriale onafhankelijk heid te herwinnen, 2 Een terugkeer tot de vrijheid van han deldrijven op te leggen, opdat de Spaansche regeering, welker legimiteit buiten twijfel staat, de noodige wapenen zal kunnen aan- koopen voor de verdediging van haar ge bied en haar recht, 3. De ondubbelzinnige solidariteits-ver- plicbtingen jegens de Spaansche zaak van de beide internationales uit te streken tot alle militanten en tot alle verantwoordelijke organisaties, die aangesloten zijn bij de bei de internationales. Deze sporen al hun aan gesloten afdeelingon aan tot de meest ener gieke toepassing van deze richtlijnen.

Schager Courant | 1937 | | pagina 3