Raad Noord-Scharwoude Ernstig auto ongeluk bij de Kooy Een Kalasiris Maafcorset Een buitengewoon lange verga dering. De raad maakt over uren. De nieuwe gemeente veldwachter benoemd. De U.L.O.-school leverde voordeel op. Bijdragen aan de R.K. scholen. Geen betegeling van hot schoolplein van de school met den Bijbel. Aansluiting bij den destructor Barsinger- born. Aanleg van oen weg op het terrein van den heer Zee man aangehouden. De com missie voor het zoeken van werk objecten heelt eindelijk een ob ject gevonden. Straatbelas ting en schoolgeld vastgesteld. Geen heele kracht op de secre tarie noodig. Dan maar een halve genomen. Tegen een kleine vergoeding. Een regle ment van orde vastgesteld. Verschillende aanmerkingen ge maakt. Voorzitter antwoordt niet op vraag van den heer Van den Abeele. De Raad dezer gemeente vergaderde Vrij dagavond 8 uur in het gemeentehuis. Voorzitter de heer Jhr. A. L. van Speng- ler, burgemeester; Secretaris de heer K. G. Reinders. De heer Schrijver was verhinderd deze {vergadering hij te wonen. \oorzitter opende de vergadering met woorden van welkom. Spr. zcide nog onder den indruk te zijn van de mededeeling van den heer Ootjers dat de gezondheidstoestand van den burgemeester van Broek op Lan- gendijk bedenkelijk is. Medegedeeld werd dat den gem. veldwach ter, de heer Lcurink, eervol ontslag heeft gekregen als gem. veldwachter en dat in zijn plaats is benoemd de heer P. van der Mars te Nieuwersluis. De politiediensten gedurende de ziekte en de vacature zijn verricht door den heer Rood, rijksveldwachter. Op voorstel van B. en W. werd den heer Rood een vergoeding .van I 60 verleend. Ingekomen stukken. Aanwezig was het verslag van den toe stand der Provincie N. Holland over het jaar 1036. Proces verhaal van opneming van kas en boeken bij den gem. ontvanger. Goedkeuring was ontvangen op de ver ordening op de heffing van opcenten op de Gemecntefondshelnsting. Idem op het besluit tot het aangaan van een gem. regeling inzake de toelating van leerlingen uit. de gemeente Broek op Lan gendijk op de U.L.O.-school. Rekening U.L.O.-school. Aanwezig was de rekening van de ge meenschappelijke U.L.O.-school der gemeen ten Oudkarspel, Noordscharwoude en Zuid- gcharwoude. Het voordcelig saldo was voor elke ge meente f 48.43. De N.Holl. Vereen. Het Witte Kruis ver zocht een subsidie te mogen ontvangen voor het jaar 1938, ten behoeve van do door deze Vereen, geëxploiteerde ontsmettingsin richtingen. Zal hij de begrooting 1938 worden behan deld. Toeslag op pensioen gevraagd. De heer P. Hemke verzocht een toeslag te mogen ontvangen op zijn pensioen, dat i 31.per jaar bedraagt. Ook dit adres zal bij de begrooting 1938 worden behandeld. Op voorstel van B. en W. werd de ge- aneensch. regeling van het electricitcitsbe- drijf gewijzigd in dezen zin dat bij beleg ging van geiden bij derden onderpand moet ■worden verlangd, wanneer die belegging 1 2500.— overschrijdt. Voor de r.k. scholen. Het r.k. kerkbestuur verzocht de benoo- digde gelden te mogen ontvangen voor de aanschaffing van leermiddelen en nieuwe meubelen voor de r.k. scholen. De aan dit verzoek toegevoegde lijst geeft een totaal bedrag aan van f 1025.65. Voor de uitbreiding van de Meisjesschool met een tnrhtportaal worden eveneens gel den aangevraagd. Het kerkbestuur verklaart zich bereid, een bedrag van 15 pet. der te maken kosten in de gemeentekas te stor ten. B. eu W. stelden voor. medewerking te verleenen, waartoe werd besloten. Geen tegels op speelplaats Chr. school. Het bestuur der verecniging tot stichting en instandhouding van een School met den Bijbel verzocht uit de gemeentekas de gel den te mogen ontvangen* benoodigd voor de betegeling van den speelplaats. R. en W. stelden voor, afwijzend te be schikken. omdat de grintbeharding voldoen de werd geaeht. De heer Barton wees er op dat het zeer nnodie was verbetering aan te brengen, omdat het water niet wegzakt. Grint er opgooien geeft niet. Voorz. meende dat men ook overlast van water heeft bij tegelbebarding. Snr. wees op een ander verzoek, dat ook is afgewezen. De heer Barton vroeg of B. en W. een hetere oplossing weten. Wethouder Ootjers zou het grint wat meer naar het midden wilen zien gebracht. Spr. vond, dat ook met de financiën rekening inoest worden gehouden. De heer Kwndijk voelde het bezwaar van den heer Barton wel. Grint kost veel van de schoenen en klompen. Draineeren geeft niet. merkte snr. op. Het voorstel van B. en W. werd met den heer Bnrton tegen, aangenomen. Voor de aansluiting bij den destructor Barsinqerhorn is een nieuw voorstel ont vangen. waarin is vastgelegd, dat de kos ten voor deze gemeente zullen bedragen hoogstens f 66.61 per jaar, welke bijdrage zoolang moet worden betaald, dat het ten laste van den kring gebrachte bedrag van f 21691.— uit event. winsten zal zijn terug betaald. Een ontwerp-overeenkomst opge maakt n.a.v. een in de gecombineerde verg. van den Vleeschkeuringsdienst genomen besluit, was van de gemeente Oudkarspel ontvangen. Voorz. ging de voorgeschiedenis na en stelde namens B. en W. voor, zich aan te sluiten. Aldus besloten. Uitbreiding der woongelegenheid. De heer K. Zeeman verzocht vergunning tot het maken van een nieuwen weg op het perceel grasland ten Noorden van den Prov. Weg, tusschen de Dorpsstraat en de Ringvaart. De weg is noodig om het mogelijk te ma ken, dit grasland te exploiteeren als bouw terrein. De weg zal 10 M. breed worden, met minstens 5 M. bcharding. Wanneer toestemming wordt ver leend, verzocht de heer Zeeman de medewerking van het gemeentebe stuur tot het verkrijgen van een uitgang op den Prov. Weg aange zien hiermede het gcheele plan staat of valt. Dit uitbreidingsplan behoeft de gemeen te niets te kosten, hoewel er gelegenheid bestaat om 35 a 40 flinke woningen te bouwen. B. en W. stelden voor dit verzoek ln te willigen. De heer Van den Abeele vroeg of dit plan niet in de weg zou komen van de plan nen van de indertijd ingestelde commissie. Spr. gevoelde niet voor het „bouw maar raak systeem. De hoer Kooi deelde mede, dat hun plan wel in werking is. Het plan van de commis sie zou met dit plan in concurrentie kunnen komen. Spr. zou wel willen dat dit verzoek werd aangehouden. Voorz. meende, dat dit plan afzonderlijk was. Het particulier initiatief moet worden toegejuicht. Laat ons dit plan niet afhanke lijk stellen van de evt. plannen van de com missie. De raad kan „ja" en „neon" zeggen. B. en W.> kunnen echter geen beletsel vinden om gunstig te adviseeren. De beer Van den Abeele was geen bewon deraar van het particuliere initiatief op het gebied van bouwen en noemde een voorbeeld van oen complex woningen waar aan geen enkel ambachtsman uit deze ge meente iets beeft verdiend. Spr. zou willen voorkomen dat dc gele genheid werd gegeven om ongunstige voor waarden te stellen voor het bouwen. Spr. zou het verzoek in handen willen stellen van de commissie welke is belast met het zoeken van bouwgelegenheid. De voorz. merkte op, dat dit met de zaak der commissie niets uitstaande bad. De heer Kwndijk gevoelde veel voor het geen de heer van den Abeele naar voren bracht, in verband met het plan der com missie. De voorz. zeide, dat een aanvraag moet worden behandeld binnen 6 maanden. Een motief tot weigering mag niet vijn de ver meende concurrentie. Dc heer Ootjers juichte ook het particu liere initiatief, afgescheiden van de plannen van de commissie, toe. Spr. had altijd ge hoopt dat de uitbreiding der gemeente zou komen naast den nieuwen Prov. Weg. Men zal nooit kunnen verplichten, dat woningen door ambachtslieden uit dezo ge meente moeten worden gebouwd. De beer Kooi zeide, dat de commissie met de plannen doorgaat. De beer Barton meenden dat er nogal verschil was tusschen het bouwen van een woning of dc aanleg van een weg. Deze weg zal tenslotte toch in onderhoud komen der gemeente. Is 't niet heter dat. wij een weg in onderhoud krijgen, die we zelf hebben aan gelegd. Dc heer Duijves was ook voor aanhouding tot dc volgende vergadering. De heer Ootjers vond het een tegenhou den van de werkgelegenheid in deze ge meente. Den heer Van den Abeele ging het gemeentelijk plan boven het plan Zeeman. Spr. zou zich er voor willen waken, dat aanstonds, wan neer het plan Zeeman tot stand is gekomen, het plan der gemeente niet zal worden uitgevoerd, omdat er dan bouwgelegenheid genoeg is. Voorzitter verdedigde nogmaals zijn stand punt. Breedvoerig word gediscussieerd over de vraag of het stichten van bouwterreinen werkgelegenheid schept of niet. Voorzitter wees op de kans dat straks werkgelegenheid voor de wcrkloozen zal ko men door de aanleg van de proefpolders. Dc heer Van den Abeele wilde zijn voor stel handhaven om het uit te stellen. Voorz. wilde nu het voorstel van B. en W. in stemming brengen, waartegen de beer Barten protesteerde. Het gaat niet om 't af te wijzen, doch om het uit te stellen. Ook de heer Duyves protesteerde. Voorz. meende, dat men ja of neen kon zeggen. De heer Van den Abeele: Het verzoek is in Maart ingekomen. Kan er nu geen 3 we ken bij die 3 maanden? Voorz.: Dat is juist de reden om het niet uit te stellen. De heer Ootjers was eigenlijk niet voor opschorting, maar gezien de raadsleden ze ker niet te overtuigen zijn, wilde spr. het nu wel opschorten. HIERTOE WERD BESLOTEN. Straatbelasting. Het kohier der straathelasting werd aan geboden met een totaal bedrag van f 21-48.01 Schoolgeld. Voorgesteld werd over te gaan tot het vaststellen van een nieuwe verordening op do heffing van schoolgeld voor de O. L. en U-L.O. scholen. De schoolgelden zullen iets anders zijn geregeld. Het minimum- schoolgeld is vastgesteld op f 3.— voor het gewoon en op f 6.op het uitgebreid lager onderwijs. Tevens is een reductie voor meer dere kinderen toegepast van 10 pet. Na eenige opmerkingen werd de verorde ning aldus vastgesteld. Besmettelijke ziektegelden. B. en W. stellen voor de verordening op de heffing van besmettelijke ziektegelden vast te stellen. Na eenige mededeeling werd het voorstel aldus aangenomen. Geen ambtenaar. Voorgesteld werd een jaarwedde vast te stellen voor een te benoemen ambtenaar ter secretarie, in verband met de vele werkzaamheden ter ge meentesecretarie. Voorz. deelde nog mede, dat maatregelen worden getroffen om tegen te gaan dat ge profiteerd werd van de volontairs ter secre tarie. Voor vervanging van den secretaris is het ook noodig dat een bevoegde ambtenaar aanwezig is. Voorz. meende dat het salaris niet lager mag zijn dan f 600 per jaar, met verhoogingen tot een maximum van f 800. De heer Ootjers meende dat f 400 voldoen de zou zijn, omdat een van de beide volon tairs zou kunnen worden aangesteld, waar mee Voorz. het niet eens kon zijn. De heer Ootjers was niet overtuigd, dat er een ambtenaar ter secretarie noodig was. Wel achtte spr. het nuttig dat er de hulp was van de volontairs. Spr. achtte het niet ondienstig een der volontairs te benoemen togen een salaris van f 400 per jaar, al hoop te spr. dat zij spoedig een plaats zouden vinden. Dan zou men in dien tijd weer een volontair kunnen vormen. Dit is het stand punt van de meerderheid van B. en W. Voorz. merkte op. dat de heer Schrijver ook nog verhoogingen wilde toepassen. Spr. memoreerde het vele werk op de se cretarie, dat de aanstelling van den amb tenaar rechtvaardigt. De gemeentesecretaris is ook van meening dat het noodig is. f 400 vond spr. te laag. Een jongmaatje aan dc lichtbedrijven heeft al f 300, wanneer hij alles nog moet leeren. Wethouder Ootjers vond, dat hij er toch wel wat van wist, wat er gebeurde op de secretarie.^Wat dc cijfers door den Voorz. genoemd, betreft, kan spr. er niet over oordeelcn. Er kunnen daar wel burgemees ters tevens secretaris zijn. De heer Van den Abeele was, wanneer er een ambtenaar ter secretarie noodig was, tegen een salaris zooals de Voorz. voorstelt. Spr. had liever een andere volgorde gehad en eerst het ambtenarcnreglcmtcn behan deld. Spr. had niet de indruk dat de secretarie overbelast was. Spr. her innerde aan de ziekte van den se cretaris. toen het werk doorging. Spr. zag de noodzaak van een ambtenaar niet in. De heer Kooi Juichte het voorstel van den den heer Ootjers toe, dat is voor ons en voor den heer Jong van belang. Voorzitter zcide, dat men loon naar ar beid moet betalen en niet profiteeren van den beer Jong. Spr. stelde voor, eenigszins naar de bestaande normen te salarieercn. De heer Barten meende, dat als men geen heele. werkkracht noodig heeft en ook niet zonder kan, moet men een helft nemen. Sspr. wil den heer Jong benoemen op een toelage van f 400.Dat is voor hem, zoolang hij thuis is, een mooie tegemoet koming en voor de gemeente ook een goede oplossing. Het Rijk neemt ook een kweekeling met acte. Voorzitter: Die heeft ook ©en minimum van f 600.per jaar een deugt ook niet. Dat behoeven wij niet na te doen. Ook de heer Duives wilde den heer Jong aanstellen zooals de heer Ootjers voorstelt. Men kan met een mindere kracht volstaan. Voorzitter meende, dat men zich te veel op de gelegenheid instelt. Als een ambtenaar moet worden benoemd, krijgt men er geen, meende voorzitter. Dc heer Ootjers vond dat men geen amb tenaar noodig had. De heer Van den Abeele zcide, dat, wan neer een ambtenaar noodig is, er een moet worden aangesteld en dan moet hij behoor lijk betaald worden. En als er geen noodig is. dan moet er geen gratificatie worden ge- gegeven aan een der volontairs. Het salaris van f 600.vond spr. laag. Met den heer Van den Abeele te gen werd het voorstel van den heer Ootjers aangenomen. De begrooting van den dienst 1936 werd ge wijzigd. Men besloot tot deelname in het Midden- standsborgstcllingsfonds. B. en W. stelden voor, een reglement van ordo vast te stellen van de vergaderingen van den Raad. De Secretaris las dit reglement voor. De lieer Van den Abeele verzocht aan te willen brengen dat de agenda's uitgebreider worden toegezonden met toelichting op de voorstellen van B. en W. enz. Ook wilde spr. een avond vastgesteld zien om de stukken in te zien. Voorzitter meende, dat het reglement van orde aan alle eischen voldoet. Spr. wees er op, dat in art. 15 is vastgesteld, dat prae- adviczen schriftelijk bij de stukken worden neergelegd. Tegen het 's avonds inzien der stukken had spr. bezwaren en meende, dat ook werknemers de gelegenheid hébben ge had om inzage der stukken te nemen. Dc heer Van den Abeele vond het geen bezwaar, dat de raadsleden een verkorte in houd der stukken thuis krijgen. Dc heer Duijves wilde het voorstel van den heer Van den Abeele steunen. Veel ver- Jiooging der kosten zag spr. er niet in. De heer Barten was tegen het voorstel. Het is den laatsten tijd toch altijd goed ge gaan. Voorzitter nam de verantwoordelijkheid voor de uitvoering niet op zich. De heer Van den Abeele meende, dat men toch mocht verwachten, dat wanneer dit werd aangenomen, het ook werd uitgevoerd. De stemmen over dit onderwerp staakten. Voor wijziging stemden de hecren Van den Abeele, Duijves, Kwadijk. De heer Van den Abeele verzocht de no tulen aan de raadsleden rond te zenden. De Voorzitter zcide, dat de notulen ter lezing kunnen worden gelegd. Het voorstel werd met dc heeren Van den Abeele en Kwadijk voor, verworpen. Verschillende opmerkingen werden nog gemaakt, o.m. over het Interpellatie-recht van de raadsleden, waarin ecliter geen wij ziging werd aangebracht. De heer Van den Abeele zou zoo veel mogelijk publiek op de tribune willen toelaten. Voorzitter meende, dat men dit wel aan den Voorzitter kon overlaten. Over dit reglement zal in de volgende ver gadering gestemd worden. Bij de rondvraag vroeg de heer Barten spoedig een vergadering te beleggen voor de plannen der commissie. Voorzitter meende, dat men in het open baar moest spreken, wanneer het geen per soonlijke belangen betreft. De heer Barten zeide, dat er wel persoon lijke belangen mee zijn gemoeid. De Voorzitter zal er rekening mee hou den. De heer Van den Abeele vroeg of de Voor zitter nog verlenging had kunnen krijgen voor de steunregeling der transportarbeiders. Voorzitter antwoordde hierop niet, daar dit een zaak van B. en W. is. Daarna sluiting te pl.m. half twaalf. LANGENDIJK TEGEN DE HOOGE ELECTRICITEITS- TARIEVEN. De electriciteitstarieven van den Langen- dijk zijn voor de Middenstand gelijk aan die voor particulieren. Reeds gedurende eenige jaren wordt door de Langcndijker winkeliers, nering en vak- verceniging geprobeerd voor de handeldrij vende neringdoende middenstand en in dustrie een tarief te verkrijgen dat zich ge heel aanpast aan het bedrijf. Zooals begrij pelijk is, de lichtprijs welke voor de winkel zaken geldt te hoog om aan de moderne eischen van do verlichtingstechniek te vol doen. Meerdere malen is hier op door de middenstandsvereenigingen gewezen waar bij werd aangevoerd, dat wanneer voor de winkels en de industrie een afzonderlijk ta rief werd samengesteld dat aanmerkelijk lager lag dan het gewone lichttarief het grootere verbruik de mindere ontvangsten zou compenseeren. Gewezen wordt op de door de gemeenten getoucheerde winst der bedrijven welke reeds gedurende een 5-tal jaren f 10000,- per jaar bedraagt. De mid denstand acht het beter dat deze winst wordt aangewend voor de verlaging der ta rieven aangezien de fabriek is voor de ver bruikers en niet de verbruikers voor de fa briek. Deze hooge tarieven hebben tot gevolg gehad dat sommige groote verbruikers zich onafhankelijk hebben gemaakt van de licht bedrijven en zelf stroom opwekken. Door de middenstandsvéreenigingen aan den Langendijk wordt nu gepoogd om in georganiseerd overleg de tarieven naar om laag te krijgen. Om te bewijzen dat de ge- heele middenstand deze industrie naar in williging van de redelijke verzoeken snakt zullen lijsten door den Langendijk en Sint Pancras circuleeren om daarop handteeke- ningen te verzamelen. Naar wij vernemen heeft men zich in ver binding gesteld met een Electro-technisch Ingenieur zoodat verwacht kan worden dat. de voorstellen welke zullen worden gedaan op een goede basis staan. BROEK OP LANGENDIJK. Geen werkloozen meer. Als een bijzonderheid kan worden aange merkt dat thans, mede door de oogstwerk- zaamheden, geen wcrkloozen meer staan ingeschreven bij het agentschap der arbeids bemiddeling. Steunregeling transportarbeiders. Als gevolg eener bespreking tusschen het gemeentebestuur en inspectie werkverschaf fing betreffende algeheele stopzetting steun regeling is als gunstig resultaat verkregen, dat dit niet in toepassing wordt gebracht voor de categorie transportarbeiders. De gewone steunregeling blijft voor dezen van kracht. Staking uitgebroken. Vrijdagmiddag is een staking uitgebroken onder de schildersgezellen, werkzaam aan het station alhier voor de firma de Bock uit Leerdam. Het betreft een 6-tal Brabantsche gezellen die door den heer de Bock zijn aangeno men voor een lager uurloon dan hier in de ze streek geldende is. Mede op aandringen der Alkmaarsche organisaties werd het werk neergelegd cn als cisch gesteld dat het gel dende contractloon vastgesteld door <^e L.G.C. worde uitbetaald. HARENKARSPEL Donderdagavond had alhier een verkoo- ping plaats in het café Pijper van eenige perceelen bouwland liggende in dc polder Schagenvaard. Eigendom van de erven A. DroogGlas van der Lippo en de fam. Spaans, groot 2.15.00 H.A. (90 snees) ten overstaan van Notaris van Houweninge te Hoorn. De perceelen werden in eens gepresenteerd en gekocht door den heer P. Goet te Zuid- Scharwoude voor de som van f 2.970 (f 33 per snees.) MAKELAAR De heer A. Lucassen te Tuitjenhorn, slaagde voor het examen van makelaar in onroerende goederen, afgenomen te Utrecht door de Ned. Broederschap van gediplomeer de makelaars. POLITIE Gevonden een roode damesceintuur. Zonnestraal-collecte. Dc a.s. weck zal alhier de bekende jaar lij ksche „Zonnestraal" collecte worden ge houden. De opbrengst dezer collecte strekt,' zooals bekend, om de verpleging van t.b.c, patiënten van alle gezindten op „Zonne straal te financieren. Vooral de arbcids- therapie daar toegepast in uitstekend geoutil leerde werkplaatsen cn de voortgezette be handeling van z.g. Nazorg-patienten, brengt verrassend gunstige resultaten. Een mooi doel dus, waarvoor men gaarne zal offeren. Wie mee wil helpen met collecteeren wordt verzocht zich aan te molden bij het secretariaat van het Comité, bij den heer S. v. d. Oord. BERGEN BENOEMING. Onze plaatsgenoot mr. H. Judell, advocaat cn procureur is bij K.B. van 23 Juni be noemd tot kantonrechter-plaatsvervanger in het kanton Alkmaar, Een pracht Schoorsteenklok met Divina Bim-Bam slag 10 dagen uurwerk voor de reclame prijs van f 11.60 an6 gdyxhlz cMLhdesi 6<nfen 5 yld AenJaxA atoiU iW&is&kehd Zbyxen Ikl/let, diefstal, ufafefasc/icuie, 6>iasicL en btAcfwdiqinq. ':/RMA 3£EM3TER3OER xe/zè**™. Den Helder Het meisje Dirks gistermorgen overleden De chauffeur na verhoor op vrije voeten gesteld Omtrent de autobotsing op den Rijksweg bij het vliegkamp de Kooij, waarover wij gisteren reeds mededeeling deden, verne men wij nog dat de botsing om ongeveer halfncgen plaats had op den Rijksweg ter hoogte van de boerderij Guldemond, iets benoorden het vliegkamp „De Kooij". Om dien tijd reed de autobus van Naastepad, die vol met scholieren was, in de richting van Den Helder. De chauffeur, H. Cornelis- sen, die aan den laten kant was, reed vol gens de scholieren met tamelijk groote snelheid. Onbegrijpelijk is dat deze chauf feur, die ongeveer vijf jaar in dienst is van de firma Naastepad, den molkauto van P. Nuyens, die stilstond aan den rechterkant van den weg, tegenover bovengenoemde boerderij, niet heeft opgemerkt, althans te laat zag. Op plm. 10 meter afstand heeft hij eerst he stuur omgegooid. Doch toen was het te laat. Met groote snelheid reed hij op den auto van Nuyens. Nuyens, die achter het stuur zat, maakte met zijn Ford-vrachtwa gentje een slag over den kop en kwam be kneld te zitten tusschen het stuurrad en de zitplaats. Hij riep om hulp, omdat hij den wagen steeds meer in elkaar zag drukken en den dood voor oogen zag. Na vijf minu ten in zijn benarde positie te hebben geze ten, gelukte het hem, uit den chaos vandaan te kruipen. N. had slechts eenige lichte ver wondingen in liet gezicht. Het mag een won dor hccten, dat de man er zoo is afgeko men, daar zijn auto totaal vernield werd. Een paniek ln de antobus. De autobus van Naastepad, schoot, door den schok links van den weg en reed ze ker nog een veertig meter door, voordat de chauffeur hom tot. stilstand kon bren gen. De toestand in de bus was onbe schrijfelijk. Een zestal kinderen was op en over den chauffeur heengeschoten en het is, dank zij de tegenwoordigheid van geest van den chauffeur, dat de bus niet het land in geschoten is, waardoor het ongeluk nog ern stiger was geweest. Een tweetal jongelui, het 14-jarige meis je Dirks van Breezand en Arie Braaf van Anna Paulowna, waren er het, ernstigst aan toe. Vooral 't meisje, dat in de knel zat tus schen de brokstukkon. Zij had verschillen de hoofdwonden en vermoedelijk een her senschudding, terwijl waarschijnlijk glas in een van haar oogen gekomen was. Braaf had een tamelijk ernstige kniewond. Met v. Geense uit Kolhorn, die ook nogal tame lijk verwond was, werd het drietal binnen gebracht bij de fam. Lienos aan denRijks- weg. Het zwaar gewonde meisje Leisbeth Dirks, dat gistermorgen naar het Marine Hospi taal in Den Helder is vervoerd, is eenige uren daarna aan haar verwondingen over leden. Het meisje was 13 jaar oud en woonde te Breezand. De chauffeur, H. Cornelissen is na ver hoor op het Hoofdbureau van Politie te Den Helder op vrije voeten gesteld. Proces verbaal is tegen hem opgemaakt. De man zal zich te verantwoorden hebben voor het misdrijf: dood door schuld, op welk mis drijf een maximum-straf staat van één jaar Het is onbegrijpelijk, dat de man de auto niet heeft opgemerkt, temeer waar hij da gelijks deze route maakt en dc melkauto dikwijls op dezelfde plaats aantreft. De chauffeur werd door den busonderne mer, den heer Naastepad, als een zijner meest bekwame bestuurders gekwalificeerd die in de 5 jaar, dat hij voor deze firma rijdt, nog nimmer een ongeluk heeft gehad. De jongen Braaf, die eveneens naar het Marine Hospitaal werd vervoerd, kon na behandeling aldaar naar huis worden over gebracht. DAMES! geeft U een zeer goed figuur en een onge kende steun. A.s. WOENSDAG 30 JUNI, van half elf tot half vier is Corset-Specialiste aanwezig voor MAAT. en CONFECTTE- CORSETTEN en ELASTIEKEN KOUSEN. Gratis advies. Firma G. DE WAARD SCHAGEN Leverantie Ziekenfonds A.A.Z.Ak. W1ERINGEN POLITIE. Verloren: een porlemonnaio inhoudende ongeveer f 2.20 en eenige bonnen. Inlichtingen bij den gemeentebode.

Schager Courant | 1937 | | pagina 6