Modebladen Plaatselijk Nieuws. Zomer Ikpeester Slot overleden Nu de vacantie nadert! Uit Bergen 2 zwart luie Auto's gevraagd, Boekhandel v.h. Trapman Co. Bijz. Neutrale Kweekschool voor Onderwijzers(essen) te Den Helder Hoornsche Crediet- en Effectenbank N.V. onderkleeding fa.SCHMALZ Schagen MOETEN WIJ ER AAN GAAN DENKEN, WELKE GRENSDO- CUMENTEN WE NOODIG HEB BEN. Met het, oog op de voorbereiding der va- cantieréiien onzer lezers, meencn wij goed te doen, het volgende overzicht te geven van hetgeen men aan papieren noodig heeft voor een buitenlandsche reis: Paspoort is noodig voor alle landen; alleen België en Luxemburg nemen genoegen met een bewijs van Nederlanderschap of een ver vallen paspoort, mits niet langer dan 5 jaren vervallen, terwijl Frankrijk tijdens den duur der tentoonstelling te Parijs, naar aanleiding van stappen van den A.N.W.B., eveneens met een bewijs van Nederlanderschap ge noegen neemt. Een visum wordt vereischt voor de vol gende Europeesche landen: Albanië. Bulga rije, Griekenland, Hongarije, Letland (niet noodig voor doorreis), Lithauen, Polen, Roe menië en Turkije; een verblijfsvergunning is noodig voor Zuid-Slavië. Gebruikte rijwielen worden zonder formali teiten toegelaten in België Luxemburg, Bul garije, Denemarken, Duitschland, Groot-Brit- tannië en Ierland, Noorwegen, Portugal, Roe menië en Zweden. Een rijwiel-triptiek wordt vereischt door Albanië, Frankrijk, Hongarije, Italië, Oostenrijk, Tsjecho-Slowakije, Turkije, Zuid-Slavië, terwijl een douanekaart vol doende is voor Zwitserland. Automobilisten en Motorrijders hebben in het algemeen noodig: le. een internationaal rijbewijs voor den bestuurder en een internationaal bewijs voor het motorrijtuig; evenwel kunnen toeristen voor een bezoek aan België, Frankrijk, Italië en Zwitserland volstaan met hun geldige na tionale rijbewijs en nummerbewijs, hoewel het medenemen van de zonder veel omslag en kosten verkrijgbare) internationale bewij zen toch is aan te bevelen, daar er aan de grenzen herhaaldelijk om gevraagd wordt en de douane niet algemeen op de hoogte schijnt te zijn van deze vrijstellings-bepaling, terwijl men bovendien dan tijdens de reis het reisplan kan wijzigen en ook andere landen kan bezoeken. 2e. Een douane passage-kaart geldig voor vrijwel alle landen van Europa en vele daarbuiten) of triptiek ("geldig voor één land). Wie verzuimd heeft zich daarvan te voorzien, kan aan de grens van Frankrijk, Hongarije, Italië, Oostenrijk, Tsjecho-Slowa kije en Zwitserland tegen betaling geholpen worden aan een papier van gelijke betecke- nis als een triptiek en met een korteren of •langoren geldigheidsduur. Men is echter goedkooper uit en wordt aan de grenzen vlugger geholpen, als men zijn grensdocu- menten reeds bij zich heeft. 3e. Het nationaliteitsbewijs van het mo torrijtuig.' 4e. De N.L.-plaat en het identiteitsplaatje 5e. Voor Denemarken, Groot-Brittannië en Ierland, Noorwegen en Zweden de spe ciale papieren, voorgeschreven in verband met de daar geldende verplichte verzekering tegen wettelijke aansprakelijkheid. 6e. Voor Groot-Brittannië en Ierland, Po len en Roemenië een internationaal belas tingcarnet, hetgeen recht geeft op vrijstelling van betaling van wegenbelasting gedurende 90 dagen per jaar. Speciale bepalingen bestaan ten slotte in verschillende landen op het gebied van: be lasting-vrijstelling, reductie op den benzine prijs voor buitenlanders, radiotoestellen, rookartikelen en andere bagage. De A.N.W.B. is gaarne bereid, over het bovenstaande aan belanghebbenden inlich tingen te verstrekken. DE KERMIS. Gisteren was een geweldige menschenmassa op de been. Hadden eerste kermis-Zondag en de vol gende dagen niet datgene gegeven, wat men ervan verwachtte, des Zaterdags was liet behoorlijk druk. Door een uitstekend, bijna ongekend be zoek kenmerkte zich evenwel de laatste Zon dag. Van heinde en verre was men per rij wiel, motorfiets en auto in grootc getale ko men opdagen en zoo kon het gebeuren, dat zich 's avonds een enorme menschenmenigte door de straten bewoog. (Trouwens, 's mid dags was er al bijna geen doorkomen aan). De inrichtingen van vermaak werkten op hoogspanning, de ctffé's en danszalen waren overvol, bij koek-, fruit en vischtent, enz. enz. kwam men handen te kort en het lijdt dan ook geen twijfel, of deze laatste Zon dag, die begunstigd werd door uiterst fraai zomerweer, heeft ervoor gezorgd, dat de di verse exploitanten tevreden kunnen zijn. Omstreeks middernacht was het nog zeer druk; naarmate het uur verstreek, werden de gelederen der kermisgangers gedund en omstreeks drie uur was uit het gedreun der tractors van Hommerson en Vermolen op te maken, dat de kermis op haar einde liep. Reeds begon men hier en daar tenten af te breken en de muziek, uit welke bron zij ook mocht komen, begon meer en meer te verstommen. De laatste kermisgangers zag men zich huiswaarts begeven, noode afscheid nemend Leeg echter zijn de straten niet geweest, want terwijl U en ik ons vermeiden in zoe te fantasieën uit 't land der droomen, zorg de het kermisvolk voor een algemeene af braak. Aan de kermisweek, welke, voor zoover wij weten, door geen enkelen wanklank werd .verstoord, was een eind gekomen WELKOM VREEMDELING. Mede dank zij het prachtige zomerweer kwamen gisteravond bij tientallen de ker misgangers per rijwiel naar onze kermis. Onafgebroken kwamen ze zeker wel een paar uur lang van alle kanten onze gemeen te binnen. Het was een lust om te zien en het be loofde weer een oudenvetsche laatste ker mis-Zondag te worden. Voor de exploitanten van diverse kcrmisinrichtingen, voor de caféhouders enz., enz. was immers nog veel goed te maken! Maar het was ook een goede gelegenheid voor de rijksambtenaren en ze maakten er gretig gebruik van om nu eens te con- troleercn of al die fietsen wel voorzien wa ren van het verplichte rijwielplaatje. Op alle toegangswegen van onze gemeen te hadden de ambtenaren post gevat, en het werd een rijke buit. Er vielen heel wat slachtoffers; arme kindertjes die graag even naar de kermis wilden, kinderen uit gezin nen, waarvan niet voor ieder lid 'n plaatje disponibel was, ze kregen een bonnetje; ook grooteren, die of hun belastingplaatje niet bij zich hadden of om andere redenen niet van een plaatje waren voorzien, werden slachtoffer; ook zagen we er terugkeeren, toen ze de „val" bemerkten, maar er waren er ook die gelaten onmiddellijk aftikten en daarbij de opmerking maakten,, dat Scha- gen dan maar een daaldertje minder zou in vangen. Weer anderen gaven naam en woonplaats op, ze zouden maar afwachten wat er verder van zou komen. Doch er wa ren er ook die hun misnoegen niet onder stoelen of banken staken; zoo hoorden we iemand, die wèl in het bezit van een belas tingplaatje was, den ambtenaar toevoegen „ik zal het rijk niet te kort. doen, hoor, want anders hebben jullie (ambtenaren) niet te vr Ook buitenstaanders oordeelden dat het een onsympathiek gedoe was en dat die controle dan maar op een anderen, dan op dezen kermisdag als Schagen zoo graag zijn bezoekers bij honderdtallen ziet opko men, uitgeoefend moest worden. Wet is wet, maar het scheelt veel hoe ze wordt toegepast en voor vele arme drom mels beteekende het gisteravond een slecht begin of een slecht einde van een kermis avond. CONCERT HARMONIEKAPEL Voor het concert, dat onze Harmonieka pel gisterenmiddag in den Muziektuin gaf, was groote belangstelling. Leek het bij den aanvang, dat men voor stoelen en banken zou moeten spelen, al ras kwamen de bezoekers binnendruppelen en ten slotte was de tuin behoorlijk bezet. Er werd onder de beproefde leiding van den heer Jac; Jansen weer met veel ambi tie geconcerteerd. Niettegenstaande het ont breken van eenige goede krachten liep het programma goed van stapel en het applaus dat na elk nummer opklaterde kan dan ook in alle opzichte verdiend worden genoemd. De weersomstandigheden waren wel zeer gunstig gisterenmiddag en maakten het verblijf in den prachtigen tuin tot een waar genot. Uit onze omgeving V.V.V. OPENLUCHTTHEATER. Operaconcert door leden van de Italiaansche Opera. Het. bestuur van de V.V.V. alhier, heeft zonder eenigen twijfel gisteravond velen aan zich verplicht, door liet engageeren van de leden der Italiaansche Opera voor het ge ven van een opera-concert in het Openlucht theater. Deed ht eerste nummer ietwat nuchter aan, al heel spoedig kwamen wij onder de machtige bekoring van de prachtig ge schoolde stemmen, welke door de uitnemen de accoustiek in dit theater ten volle tot haar recht kwamen. Wij beluisterden in Eraldo Coda een prachtige bas, die kleur wist te leggen in z'n zang; wij genoten van de dramatische sopraan Juanita Toso en van de mezzo-so praan Maria Teresa Gussa. Niet minder be wondering hebben wij gehad voor Diana Micclli, die ons met haar coleratuur-zang machtig heeft geboeid. In Agostino Casavecchi en Silvio Costa Ló Giudice bezit het gezelschap twee prach tige tenoren, terwijl Marcello Venturini ons met zn' machtig bariton-geluid en zijn goe de voordracht volop heeft doen genieten. In de duetten bleek hoe goed deze Itali anen in den samenzang waren. Het ietwat melancholieke duet uit Donizetti's Don Pas- quala, klonk ontroerend schoon in den stil len zomeravond. Als besluit kregen we een terzet te hoo- ren uit „II Barbiere dl Siviglia, gezongen door Diana Micclli (sopraan), Agostino Ca savecchi (tenor) en Marhello Venturini (ba riton). Het vormde een waardig besluit van de zen mooien avond. In een vlot Italiaansch speech je bracht de voorzitter der V.V.V., de heer G. F. Zei ler, tenslotte dank voor het kunstgenot. Adspiranten naar den Adspiran- tendaq. Zooals wij in ons blad van Vrijdag al reeds meldden waren de A adspiranten van BSV ditmaal in een zeer zware afdeeling ingedeeld. Den eersten wedstrijd speelden de Berger jongens tegen \Vest-Frisia a uit Enkhuizen. Ofschoon BSV zeker niet zwakker was dan de West Frisianen er waren zelfs oogenblikken, dat Bergen sterk domineerde verloren zij niette min toch met 10. We dachten alreeds dat het einde met een puntlooze draw zou komen, toen de spil van West-Frisia op eenigszins fortuin lijke wijze gelegenheid kreeg liet leer, on houdbaar voor keeper Colnot in het doel te deponeeren. In dezen wedstrijd waren het vooral Rien Maasen J. v. d. Plas en keeper Colnot die uitblonken. Arle Urbanus was minder safe als anders en vooral in de tweede helft miste bij nog al eens. In den tweeden wedstrijd tegen HRC a herstelde deze talentvolle speler zich echter volkomen en vormde met Jan v. d. Plas Algemeene kennisgeving. Heden overleed in het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar, mijn geliefde Man Cornelis Dam, in den ouderdom van ruim 77 jaar. Zijn diepbedroefde Echtgenoote, Wed. A. C. DAM- Visser. Vennik, Haringhuizen, 27 |uni 1937. Begrafenis ongeveer 2 uur te Barsingerhorn. Vertrek vanaf de Vennik 1 uur Z.T. behoorlijke banden en motor, wil ook ruilen met lichte 12P.K. 4-d. MORRIS, type '28. NIC. KAMP, Tel. 65, Schagen. Te koop gevraagd: een flinke Hond, 't liefst Spaniel en mak. Brieven lett. A, Bureau van dit blad. Bollenrooiers gevraagd, bij C. SMIT Oz„ Bar singerhorn. Te koop: ongeveer 15000 taaie gele Koolplanten (veldgele) bij B. VAN LOENEN, Zuidschar- woude. Te koop voor billijken prijs: ROEISCHUITJES. P. J. KAT, Oudkarspel. Werkman gevraagd, bij I. A. BAKKER, Wieringerwaard. Alle soorten SCHAGEN. LAAN. Zij, die wensen te worden toegelaten tot boven genoemde KWEEKSCHOOL, worden verzocht zich vóór 11 Juli a.s. aan te melden bij den Directeur, onder overlegging van een geboorte-acte. Adspiranten voor de eerste klas moeten vóór 1 Aug. ten minste 15 jaar oud zijn. Bezitters van een U.L O.-diploma en zij, die toe gelaten zijn tot de 4de klas van een inrichting voor M.O., kunnen zonder examen tot de eerste klas worden toegelaten. ALKMAAR Ondegracht 297 HOORN. Dal 8. SCHAGEN. Torenplein E 76. Aan- en verkoop van Effecten. Verzilvering van Coupons. Safe-inrichting. ALLE BANKZAKEN. Interlook Dames- en Kinder CAMISOLES en DIRECTOIRS. TRICOT ZIJDEN ONDERJURKEN. Interlook Heeren- en Jongens CAMISOLES en CULOTTES. Door onzen Nederland Inkoop wel beter, niet duurder. een backstelletje, waar haast niet was door te komen. Aanvoerder Kuipers had z'n opstelling gewijzigd, was zelf midden voor gaan spelen en had Jan Eriks in de middenlinie geplaatst. Dit bleek inderdaad een goede verbetering te zijn. Kuipers bracht door z'n geweldig doorzetten gang in den aanval, waardoor de geheele ploeg veel beter speelde. Om van HRC a volkomen verdiend met 4—1 te winnen is ongetwij feld een fraaie prestatie. De b adspiranten verloren den eersten wedstrijd tegen de veel grootere jongens uit Langereis met 3—1 En tocli had dat niet gehoefd. VCL speelde beduidend min der goed voetbal en twee doelpunten waren het gevolg van even zooveel blunders van BSV spelers. Jan de Moor, de sjouwer in de voorhoede, zorgde voor het eenigo tegenpunt. In den tweeden wedstrijd, toen BSV b tegen Purmersteijn b speelde, was het goed merkbaar, dat zij tegen jongens van dezelf de grootte moesten vechten. Er werd vlot en dikwijls ook zeer goed gevoetbald. BSV won met 20 en weder was het Jan de Moor die beide doelpunten voor z'n re kening nam. Ook Wim Nap scoorde een fraai goaltje in den benedenhoek, het ontging den scheidsrechter evenwel dat iemand uit het publiek den bal in het veld terugtrapte. Keeper Bakker heeft in beide wedstrijden geen fout gemaakt. Bij de gehouden esperantoexamens te Am sterdam slaagden o.m. voor het examen B de heer S. Graftdijk, alhier. Voor het. A examen slaagden: J. Visser- de Geus, M. M. Arnhardt. A. I. Drijver, A. M. de Koning—Cock en M. Evenhuis—Nuc- boer, allen te Bergen. Baldadige jeugd. Toen gisteravond omstreeks half negen de tram uit Borgen aan Zee de overgang bij „Dc Rustende Jager" naderde, werden omwonenden en wandelaars plotseling op geschrikt door een hevigen slag op de spoorbaan. Men zag den machinist zich ver schrikt uit de cabine van de locomotief bui gen. Het bleek, dat enkele jongens een aantal stokken en steenen op de rails hadden ge legd. De daders hadden al het hazenpad ge kozen. Een in de buurt aanwezige agent had het nakijken en stelde ook geen achtervol- gi-gspogingcn in het werk. Het is te hopen, dat de vernielzuchtige jeugd niet meer van dergelijke onverant woordelijke daden begaat, want een ieder begrijpt het gevaar voor ontsporing. Het is nu nog goed afgeloopen. Oplichter aangehouden. Het is dc politie mogen gelukken een 22- jarig jongmensch, zekere A. B. uit Dordrecht aan te houden, die dc vorige week enkele winkeliers alhier heeft weten op te lichten. Het bleek een goede vangst te zijn, daar deze persoon nog verschillende soortgelijke oplichtingen had gepleegd in andere ge meenten, o.a. in Alkmaar, Delft en Tilburg. Hij is in het Huis van Bewaring te Alk maar ingesloten. SINT PANCRAS Ds. II. O. Molenaar, predikant bij de Ned. Herv. gemeente alhier, heeft een beroep ontvangen naar gelijke gemeente te Hout rijk en Polancn. Schoolfeestcommissie Tn de alhier gehouden vergadering van de sehoolfeesteommissie werd door den voor zitter. den heer P. de Ruiter, hulde gebracht aan den heer Van der Tak, die er in ge slaagd is, dc schoolfcestvereeniging een groot ledental te bezorgen. Thans zijn er 1j0 lecien, terwijl dit voor een jaar of drie terug nog slechts 70 was. De financieele resultaten van het verleden jaar gehouden schoolfeest waren, dat het nadeo.'ig saldo f 13 was. De reisjes zullen dit jaar, natuurlijk wan neer de noodige gelden aanwezig zullen zijn, als volgt geregeld worden, de grooteren naar Haarlem en omstreken en IJmuidcn, terwijl de kleineren naar Schoorl, Camper duin en Bergen gaan. Bij de gehouden be stuursverkiezing werd het aftredend lid. de heer Groen herkozen, terwijl in de plaats van rien heer Groot werd gekozen de heer \an der Ham. Dc feesten zullen worden ge- houtten op 16 en 20 Juli a.s. LANGEND1JK BROEK OP LANGENDIJK. In den ouderdom van 63 jaar is te Bergen, waar hij voor herstel van gezondheid logeerde, overleden de burgemeester van Broek op Langen- dijk, de heer P. Slot Azn. Sedert 1921 was de hoer Slot bur gemeester van Broek op Langen dijk Hij volgde in dit jaar zijn vader op. Dc heer Slot was voorzitter van de groep-veilingen in Nederland, Vooral op tuinbouwgebied hcoft de heer Slot zich verdienstelijk gemaakt. De overledene was ridder in de orde van Oranje Nassau. N.a.v. dit heengaan, schrijft onze corres pondent: Zaterdagavond om pl.m. 10 uur is de heer P. Slot A. P.z., burgemees ter van de gemeente Broek op Lan- gendijk, te Bergen, waar hij en zijn gezin heen getrokken waren om het verdere herstel van gezondheid te verwerven, overleden. Nadat ongeveer een half jaar geleden de burgemeester ernstig ziek was geworden, was zijn gezondheid langzamerhand weer wat beter geworden en kon men den burge meester weer langs de dorpsstraat zien gaan, naar het gemeentehuis. Nog maar kort geleden is het gezin naar Bergen ver huisd, om daar, op den drogeren zand grond het herstel van den patiënt, die aan asthma leed, te bevorderen. In het laatst van de vorige week kwamen echter veront rustende berichten uit Bergen en begon men hier al aan beterschap tc twijfelen. Deze twijfel is Zaterdagavond zeker geworden. Het leven van den eersten burger van Br. op Langendijk, die in zijn gemeente zeer gezien is, werd afgesneden op 63-jarigen leeftijd. De verslagenheid in dc gemeente is, zooals tc begrijpen is, groot. Wijlen de heer Slot toch was een bur gemeester uit de eigen gemeente, die met meer banden dan die van zijn ambt aan de gemeente gebonden was. Ook vele familie banden waren er. Hier komt nog bij, dat de overledene in Juli 1921 werd benoemd als opvolger van zijn vader, Al een reeks van jaren slaat cr dus een Slot aan het hoofd der gemeente. Verder heeft dé overledene een zeer voor aanstaande plaats ingenomen in de tuinders- wereld. Als Voorzitter van de Provinciale Commis sie uit de Veilingen, vice-voorzitter van het Centraal-Bureau van de Veilingen, heeft hij zeer veel in het belang van den tuinböuw gedaan. In de crisisjaren was hij een der advi seurs van de Rcgeering inzake de tuinbouw- steunmaatregelen. In deze laatste functie heeft men den overledene critick niet be spaard. De overledene was bovendiennog voor zitter (ambtshalve) van het markthestuur van de Langendijker Groenten-Centrale en bewoog zich verder op het gebied van do waterschapsbelangen. Hij was hoofdinpe- lande van den Polder Geestmerambacht (Oosterdijk cn Molengecrzen). Voor de gemeente en 'deze streek betce- kent het overlijden van burgemeester Slot alzoo een groot verlies. Op de feestelijkheden, welke de volgende maand zullen worden gehouden ter gelegen heid van het 50-jarig bestaan van het vei lingwezen, waarvoor de overledene zoo ge ijverd heeft, zal dit heengaan ongetwijfeld een donkere schaduw werpen. De nagedachtenis van wijlen burgemeester Slot zal bij velen nog lang in herinnering blijven. Hij ruste in vrede. ANNA PAULOWNA Openbare vergadering van den Raad op Woensdag, 30 Juni 1937, des namiddags te acht uur le Rnadhuize. Uunten: 1 Notulen. 2 Mededeelingen: De verordening op dc beffing van school geld voor het gewoon lager- en vervolgon derwijs is goedgekeurd hij Koninklijk be sluit. Van Z.E. den Minister van Sociale Zaken is bericht ontvangen, dat hij geen vrijheid kan vinden om deze gemeente ten aanzien van het tarief van steunverleening in een hoogere klasse te rangschikken en het ba sisuurloon voor de werkloozen, die bij de werkverschaffing zijn geplaatst, met 2 cent te verhoogen. Blijkens van den Rijksinspecteur voor dc werkverschaffing ontvangen bericht zal de werkverschaffing en steunregeling in deze gemeente worden stopgezet van 5 Juli tot cn met 28 Augustus 1937. De begrooting voor 1936 met de daarin gebrachte wijzigingen is door Ged. Staten goedgekeurd. 3 Voorstel tot oninbaarverklaring van en kele aanslagen in de belasting op de hon den en het. schoolgeld. 4 Verzoek om ontheffing van schoolgeld. 5 Verzoek om tegemoetkoming in de kosten van vervoer ingevolge art. 13 der Lager Onderwijswet. 6 Onderzoek der geloofsbrieven van het nieuw benoemde lid van den Raad A. Borst-geb. Liefhebber. 7 Voorstel tot vaststelling van een verorde ning tot aanwijzing van de ambten en betrekkingen door capitulanten te vervul len. 8 Goedkeuring bcgrootine van het Burger lijk Armbestuur over 1937. 9 Vaststelling van besluiten tot wijziging van de begrootingen voor 1936 en 1937. 10 Rondvraag. DEN HELDER Degenen, die toegelaten wenschen te wor den tot de Bijzondere Neutrale Kweekschool voor Onderwijzers(essen), alhier en nadere bijzonderheden willen weten, verwijzen we naar de betreffende advertentie, voorkomen de in dit nummer.-

Schager Courant | 1937 | | pagina 3