Texels vliegveld geopend De nationale wedstrijden van Turnlust te Alkmaar Uitstekend geslaagd Bij het prachtigst denkbare zomerweer had den gisteren de nationale wedstrijdengeorga niseerd door „Turnlust" plaats. Op de Paardenmarkt, het Hofplein, het Doe- lenveld, het Waagplein en de Laat waren 's morgens van 47 uur door 56 heerenleden van de ontvangende vereeniging de noodige voorbereidselen getroffen. De toestellen waren opgesteld, platforms aangebracht en zoo was alles voor het festijn gereed, dat, dank zij het feit, dat nergens entrée werd geheven, drom men kijklustigen wist te trekken. Om 12 uur had de officieele ontvangst plaats op het stadhuis, waar o.a. door den burgemees ter werd gesproken. Tevens werd van den heer Poll, die 25 jaar directeur van „Turnlust" is geweest het K.N.G.V.-speldje uitgereikt, terwijl hij, naar we vernamen, tevens lid van eer is geworden. Alvorens het stadhuis werd binnengegaan, had een vaandeldefilé plaats, waarna zich de 55 deelnemende vereenigingen opstelden op het Waagplein voor den optocht door de stad. Het toch al zoo fleurige geheel met de vele wappe rende vaandels en de heldere uniformen werd nog meerdere luister bijgezet door de vrooljjke tonen van het carillon, dat voor deze gelegen heid werd bespeeld. Toen de kop avn den optocht reeds de Lan- gestraat door was en zich bevond in de Koorn- straat, was de staart nog niet van het Waag plein vertrokken en het behoeft geen verwon dering te wekken, dat Alkmaar was uitgetrok ken om de bonte stoet te aanschouwen. De deelnemers verdeelden zich vervolgens over^e stad om hun gymnastisch kunnen te demonstreeren.' Er werd, voor zoover we kon den beoordeelen fel gekampt en het feest, dat uitstekend was georganiseerd, mag voor „Turn- ljust" een groot succes worden genoemd. De gedetaileerde uitslagen luidden: Estafette dames: Gymnastiekvereniging „Brunhilde", Gro ningen, le prijs 43 1/10 sec.; „Brunhilde", Lei den. 2e prijs 43 2/5 sec.; „Be Quick", Bergen. 3e prijs 44 4/5 sec.; „Concordia", Haarlem, 4e prijs 45 sec. Estafette heeren: Gymnastiekverenigingen „De Halter", Alk maar, le prijs 48 3/5 sec.; „O.K.K.", Den Hel der, le prijs 48 3/5 sec.; „Sneeker Gym.", Sneek, 2e prijs 49 1/10 sec. Marschwedstrijd dames: Gymnastiekverenigingen „Brunhilde", Gro ningen, 25 p„ le prys: „Concordia". Haarlem, 25 p-, le prijs; „Kracht en Vlugheid", Amster dam, 24 p., 3e prijs. Marschwedstrijd heeren: Gymnastiekvereenigingen „De Halter", Alk maar. 25 p., le prijs; „Pro Patria", Den Hel der. 24 p 2e prijs; „O.K.K.", Den Helder, 24 p., 2e prijs. Rhythm. oefeningen. Groepen van 611 Gymnastiekvereenigingen „Brunhilde", Gro ningen, 16 p., le prijs; „Tusnelda", Sneek, 15 p„ 2e prijs; „O.S.S Zandvoort, 14 p„ 3e prijs; „Tonido", Amsterdam, 13p.. 4e prijs. Rhythm. oefeningen. Groepen van 1217 j.) Gymnastiekvereenigingen „Leonidas", Vlaar- dingen, 17 p., le prijs; „U.D.I.W.V.O.", Hoorn, 14 p., 2e prijs. Rhythm. oefeningen. Groepen van 182/, j.). Gymnastiekvereenigingen „Brunhilde", Lei den. 12 p le prijs; „Concordia", Leiden, 11% p., 2e prijs. Vrije oefeningen dames. Groepen van 611 jaarj. Gymnastiekvereenigingen „Brunhilde". Gro ningen, 16 p., le prijs; „Kracht en Vlugheid", Badh. Dorp. 14 p., 2e prijs; „Voorwaard", Stompetoren, 14 p„ 3e prijs: „Kracht en Vriendschap", Renkum, 14 p., 3e prjjs. Vr\je oefeningen dames. Groepen van 1217 jaar). Gymnastiekvereenigingen „Hygiëa", Oudkar spel, le prijs; „Atalanta", Rotterdam, 2e prijs. Vrije oefeningen dames. (Groepen van 1824 jaar). Gymnastiekvereenigingen „Wik", Den Haag, 16 p., le prijs; „Kracht en Vlugheid", Amster dam, 15% P 2e prjjs; „Turnlust", Den Haag, 1 p5., 3e prjjs. Knotsoefeningen groepen van 611 Gymnastiekver. Brunhilde. Groningen, 15% pt„ le prjjs; Gymnastiekver. Atlanta, Rotter dam. 13% pt.. 2e prjjs; Gymnastiekver. Thus- nelda, Sneek. 13 pt., 3e prijs. Knotsoefeningen groepen van 1217. Gymnastiekver. W.I.K., Den Haag, 16 pt., le prjjs: Gymnastiekver. O.K.K., Den Helder, 13% pt., 2e prijs. Knotsoefeningen groepen van 1824. Gymnastiekver. Concordia, Haarlem 15 pun ten, le prjjs. Brug heeren groepen van 6 personen. Gymnastiekver. De Halter, Alkmaar, 6% pt., le prjjs. Brug heeren groepen van 9 personen. Gymnastiekver. Be Quick, Bergen, 7% pt., le prijs. Brug heeren groepen van 12 personen. Gymnastiekver., Hercules. Oudkarspel, 9% pt.. le prjjs; Gymnastiekver. W.I.K.. Den Haag. 8% pt., 2e prjjs; Gymnastiekver. Kracht en Vriendschap, Renkum, 8 pt., 3e prjjs. Brug dames groepen van 6 personen. Gymnastiekver. Brunhilde, Groningen 8% pt„ le prjjs; Gymnastiekver. Kracht en Vlug heid, Badhoeverdorp, 7% pt., 2e prjjs. Brug dames groepen van 9 personen. Gymnastiekver. Be Quick, Bergen, 7 pt., le prjjs. Brug dames groepen van 12 personen. Gymnastiekver. Hygiea, Oudkarspel, 7% pt., le prjjs; Gymnastiekver. W.I.K., Assen delft, 7% pt., le prjjs; Gymnastiekver. Con cordia, Leiden, 7 pt., 2e prijs; Gymnastiek ver. O.K.K., Den Helder, 7 pt., 3e prjjs. Brug dames groepen van 15. personen. Gymnastiekver. W.I.K., Den Haag, 9 pt., le prijs. Brug dames groepen van 21 personen. Gymnastiekver. Lycurgus Oranje, Den Helder, 7 pt., 2e prijs. Vrije oefeningen heeren groepen van 6 11 personen. Gymnastiekver. Kracht en Vlugheid, Am sterdam, 19 pt., le prjjs; Gymnastiekver. Kracht en Vriendschap, Renkum, 17% pt„ 2e prijs; Gymnastiekver. W.I.K.. Den Haag, 17% pt.. 2e prjjs; Gymnastiekver. Hercules. Oudkarspel. 16 pt., 3e prijs; Gymnastiekver. Turnlust, Den Haag. 15% pt., 4e prijs; Gym nastiekver. De Halter, Alkmaar, 15% pt., 4e prijs. Vrije oefeningen heeren groepen van 12 17 personen. Gymnastiekver. Be Quick, Bergen, 14 pt., le prjjs. Personeel le graad dames: D. van Waasdijk. W.I.K. Den Haag, 69% pt., le prijs; C. van Koningsbruggen, O.S.S. Zandvoort, 64% pt., 2e prijs; Mevr. Schelee v. d. Berg, W.I.K. Den Haag, 64 pt., 3e prjjs. Personeel le graad heeren. J. Koster, O.D.I., Andijk, 51% pt., le prijs; J. Koster. Kracht en Vlugheid, Amsterdam, 51 pt., 2e prjjs. Personeel 2e graad dames. G. v. Vliet, N.E.A., Purmerend, 18 pt., le prijs; L. Tabakspinder, Kracht en Vlugheid Amsterdam, 17% pt.. 2e prjjs; A. Noué, W.I.K. Assendelft, 17 pt.. 3e prjjs; Mevr. Majolee, Kracht en Vlugheid, Alkmaar. 16% pt., 4e prijs; T. v. Roon, S.O.S. Zandvoort, 16% pt., 4e prijs; D. v. Looyen, Kracht en Vlugheid Amsterdam, 16% pt., 4e prijs. Personeel 2e graad heeren. J. Hakker, Kracht en Vlugheid, Amster dam, 26 pt., le prijs; C. Knaayen, Volhar ding Purmerend, 24 pt., 2e prijs; J. H. Brink, O.S.S.. Zandvoort, 23% pt„ 3e prjjs; F. Mar- tinus, Turnlust Den Haag, 23% pt., 3e prjjs: A. Dorlijn, O.K.K. Den Helder, 23% pt., 3e prijs. De Rauchbeker Door Helder gewonnen. In Hoorn is gisteravond de finale van de Rauchbekerwedstrijden gespeeld. Na span- nenden strijd en na verlenging is Helder er in geslaagd wederom voor een jaar beslag op het sieraad te leggen. Met rust stond Hol- landia met 30 voor. het einde kwam met een 43 zege voor de Heldersche withemden. Onze gelukwenschen met dit fraaie succes! Dammen Springer wint de 20 ste partij Nadat de 19e partij m remise geëindigd was, heeft gisteren onze landgenoot Springer op fraaie wijze de 20ste partij gewonnen. Raichenbach leidt nu nog slechts met 2 pun ten verschil en er zijn nog 5 partijen te spelen. De 21 ste partij wordt Dinsdag te Amsterdam gespeeld. Het internationale schaaktournooi te Kemeri Petrow wint van Fine. Zaterdag is de negende ronde van het inter nationale schaaktournooi te Kemeri gespeeld. De uitslagen luidden: FeiginRellstadt 10. FlohrLandau afgebroken. ReshevskyMikenas 10. Tartakower—Aljechin afgebroken. OseisApschenek 01. Stahlberg—Steiger afgebroken. BoeoekBerg 10. PetrowFine 10. De afgebroken partij uit de zevende ronde tusschen Stahlberg en Fine eindigde in remise. De uitslagen van de 10e ronde lulden: RabstadtHasenfusz. afgebroken; Fine Keres, BergPetrof, afgebroken; Stei- nerBuuk, 1-0; AbschikekStahlberg, %-%; AljechinOsolf, 10; MikenofTartakower, afgebrokenLandauReshevski, 01Fygin Flohr. 01. De partjj uit de 9e ronde tusschen Flohr en Landau werd door Flohr gewonnen. De stand na de 10e ronde luide: 1 Reshevski, 8%; 2 Flohr, 7; 3, 4 en 5 Aljechin, Petrof en Steiner, allen 6% p. en 1 afgebroken partjj: 6 en 7 Abschninek en Keres, beiden 6 punten: 8 Tartakower 5 p. en 2 af gebroken partijen; 9 Fine 5 p.; 10 Stahlberg 4% p. en 1 afgebroken partjj: 11 Berg, 4 p.; 12 Mikanos 3% p. en 1 afgebroken partij; 13 Buuk 3% p. en 1 afgebroken partij: 14 Rab stadt 3 p. en 1 afgebroken partij; 15 Osolf 3 p.; 16 en 17 Landau en Vergin. 2% p.; 18 Hasen fusz 1% p, en 1 afgebroken partij. Biljarten Om het Europeesch kampioenschap driebanden voor beroepsspelers Conti wint den titel, Drost op de zesde plaats. De biljartwedstrijden om het Europeesch kampioenschap driebanden voor beroeps spelers. is na een barrage tusschen Conti en Ribas ten gunste van den Franschman ge ëindigd. Conti behaalde 16 punten. 433 caram boles, in 499 beurten, een algemeen gemid delde van 0.867 en een hoogste serie van 9. Onze landgenoot Drost bezette de 6e plaats. Zjjn cijfers waren resp. 6, 317, 497, 0.637 en 6. Wielrennen Goede prestaties van Ned. Amateurs te Krefeld Voor 1500 toeschouwers zjjn te Krefeld in ternationale wielerwedstrijden voor ama teurs gehouden, waaraan ook eenige Neder- landsche renners deelnamen. Het hoofdnum mer een koppelwedstrjjd over 250 ronden, werd gewonnen door het Nederlandsch Duitsche koppel SmitsAeymans met 36 punten in den tjjd van 1 uur 49 min. 22 sec. Op de tweede plaats eindigden de Amster dammers Zwartepoorte Roes met 30 pun ten. Een individueele wedstrijd was voor den Duitscher Mertens, terwijl Roes de vierde plaats bezette. Het eiland uit zijn isolement verlost. Eenige duizenden inwoners van Texel had den zich Zaterdagochtend tegen half twaalf op het nieuwe vliegveld, dat festelijk met vlaggen was versierd, verzamekl, toen'drie vliegtuigen van de K.L.M. arriveerden, met een aantal autoriteiten, dat de plechtige opening van 't vliegveld kwam bijwonen. De burgemeester van Texel, Mr. A. F. Kamp, heette de gasten in een begroetings woord welkom," en gaf daarin uiting aan de dankbaarheid van de Texelaars, bij de tot standkoming van dit vliegveld. In het bijzonder dankte hij den heer van Ede van der Pais, directeur van den lucht vaartdienst, voor de prettige- samenwerking met zijn dienst en de directie van de K.L.M., die met haar jiaam dit vliegveld eerst tot een echt vliegveld heeft gemaakt. Daarna sprak de heer van Ede van der Pais de ope ningsrede uit.. Na de plechtige opening rees de Ncder- landsche driekleur in top en hieven de aan wezigen het Wilhelmus aan. De heer P. Guilonard sprak daarna nog eenige woorden namens de K.L.M. Op werk dagen zal men van Donderdag a.s. af twee maal per dag Texel per vliegtuig kunnen be reiken. In den namiddag zijn onder leiding van de heeren Slot en Kleyboer boven het vlieg veld groote vliegdemonstraties gegeven. Een genoeglijke feeststemming bleef, ook na de opening, heerschen onder de duizen den toeschouwers. ANNA PAULOWNA BREEZAND. Brand! Hedenmorgen om ongeveer 5 uur is het huis van den heer W. Comelissen, staande aan den Stoomweg, totaal afgebrand. De heer C. die was gaan melken, had te voren een petroleumstel aangestoken, zoodat ver moed wordt, dat daardoor de brand is ont staan. Het huis stond zoo spoedig in lichter laaie, dat de huishoudster zich door een raam in veiligheid moest stellen. De brand weer was gauw ter plaatse, maar kon al leen nog nablusschen. Huis en inboedel waren laag verzekerd. HARENKARSPEL DIRKSHORN SCHOOLFEEST. Begunstigd door uitgelezen weer hebben de leerlingen van de lagere klassen van on ze openbare school Vrijdag 1.1. hun jaarlijk- sche schoolfeest gevierd. Om 9 uur ver trokken de bussen uitgeleide gedaan door vele belangstellenden. Na een bezoek aan de kaasmarkt en de Hout in Alkmaar ging de tocht naar Bergen. Als steeds vormde de speeltuin van Duin- vermaak een bijzondere attractie, terwijl eveneens genoten werd van de mooie wan delingen in de Berger bosschen. Toen naar Schoorl met zijn heerlijke wandelingen, 't Was de 25e keer dat de heer van der Laan met zijn leerlingen de speeltuin van „De Roode Leeuw" bezocht, welk feit den eige naar, den heer Timmerman, aanleiding was de kinderen extra te tracteeren. Of dat in goede magen viel! Om 9 uur arriveerden de bussen weer. schijnbaar met onvermoeide reizigers. Maar inderdaad zullen de moeders wel geen moeite gehad hebben hun spruiten naar bed te krijgen. ZIJPE SCHAGERBRUG SCHOOLFEEST HOOGSTE KLASSEN. Nadat eerst de kleintjes in hetb egin der week waren uitgeweest gingen Vrijdag de oudere leerlingen der openbare lagere school te Schagerbrug op reis. Amsterdam was het doel. waar achtereen volgens het Postkantoor, het Koninklijk Paleis en de Bijenkorf werden bezocht. Een boottocht door de havens, waar juist een Franschc kruiser en een walvischvaardcr in dok lagen volgde. Toen voor één cent per tram om het Centraal station. Na de stad was de beurt aan Schiphol om er enkele nuttige uren door te brengen. Tot slot boven 't Zandvoortsche strand en de Alkmaarsche speeltuin nog gelegenheid voor heel wat genoegens^ En zoo keerden de kinderen naar de verwachting stellig voldaan tegen ongeveer halftien in Scha gerbrug terug. WIERINGERMEER MIDDENMEER. V.v. „Flevo" blijft voortbestaan. Na afloop van de gisteren gespeelde match werd onder leiding van den heer .T. Vos in hotel Smit te Middenmeer de reeds eerder uitgestelde vergadering gehouden der v.v. Flevo. Na de gebruikelijke plichtplegingen kwam ter tafel de voor de club zoo urgente vraag of voortbestaan der vereeniging gewenscht was of dat tot liquidatie moest worden over gegaan. Ter toelichting zij vermeld, dat de finantieelc toestand der club nu niet be paald hopeloos is. doch wel zoodanig, dat men „lastig boert". Het bestuur deelde de finantieele bezwaren mede, doch gelukkig kon worden besloten, met groote meerder heid der aanwezigen door te gaan en niet op te heffen. Tegen een paar leden, die niet volkomen reglementair handelen, zal men maatregelen treffen. Men zal aandacht gaan schenken aan het adspiranten-voetbal, terwijl nog besloten werd een fancy-fair te organiseeren. WIERINGERMEER. Aardappelziekte. Bij een der volkstuinders is reeds in ern stige mate aardappelziekte geconstateerd. In afwijking met de gewone loofziekte, topbont of krul of soortgelijke, is deze ziekte een direct aantasten der knollen, welke dan ook onverwijld tot ontbinding overgaan. Moge het bij dit eene voorbeeld blijven. „Elegant van Willy" opnieuw gelauwerd. Op de Nat. Tentoonstelling van het Ned. Trekpaard te Den Bosch gehouden, sloeg Elegant van Willy, eigenares de Hengsten- vereeniging van Noordhollands Noorder kwartier, een prachtfiguur, door in zijn klas se als no. 1 te triumfceren. Een prachtig succes, voor de jeugdige Hengstenassociatie. Voetbal. Flevo I—M.F.C. II. 0—4. Het was Zondagmiddag geen hoopgeven de uitslag voor ons team. Uitkomend met eenige invallers, kon men de M.F.C.ers niet van 't lijf houden, hetgeen door den eind stand dan ook zeer duidelijk opvalt. De eindstand liep af met een 40 in het voor deel van M.F.C. Flevo 1 moet nu degradatiewedstrijden spelen. Eerste lustrum Ned. Herv. gem. in de Herv. Kerk te Slootdorp, Zondag plechtig gevierd. 't Was Zondag een gedenkwaardigen dag voor de Ned. Herv. Gem. in de W.Meer. Toen werd in een specialen kerkdienst herdacht de eerste, voor 5 jaren, d.d. 26 Juni 1932, in gestelde officieele kerkdienst. Het frissche kerkgebouw was bijna ge heel gevuld met belangstellenden. Nadat als voorzang gezamenlijk Ps. 68:10 werd aangeheven, hield Ds. B. Nijholt een korte toespraak naar aanleiding van Ps. 127:1a. „Zoo de Heere het huis niet bouwt, vergeefs arbeiden deszelfs bouwlieden daar aan'. Hierna ontvingen 12 kinderen den H. Doop. Nadat de zegebede uit Ps. 134:3 staan de was toegezongen en Ds. Nijholt de ou ders ernstig had toegesproken, beklom Ds. J. N. Sevlijn van Bozum, Fr., voorheen pred. te Warmenhuizen, die de eerste doopsbe- diening op 26 Juni 1932 had verricht in de W. Meer, den kansel en hield een predikatie over Ps. 24 Joh. I:39b „Waar woont gij"? Spr. zeide, dat de 26ste Juni 1932 voor de Herv. Gem. in de W.Meer een zeer belang rijke dag was. Toen werd de eerste kerkdienst in een eenvoudige woning aan den Slootweg te Slootdorp gehouden, thans in een kerk. Spr. trok een parallel tusschen de ontgin ning van den polder en het ontluikende leen op de kerkelijk gebied. Spr. wekte de gemeenteleden op mee te helpen aan den bouw van een goede ge- mzenschap, waarin God kan wonen. Met het zingen van Gez. 273:4 werd deze her denkingsdienst besloten. WINKEL Peletonrit van Wielerclub Tempo te Win kel. 50 K. M. met als uitslag. 1 M. J. Schagen 1 uur 30 min. 40 3/5 sec. 2 R. Band 1 uur 31 min. 21 4/5 sec. 3 J Dekker 1 uur 34 min. 58 sec. 4 C. v. d. Kommer 1 uur 35 min. 2 sec. Ernstige botsing in Britsch-Indië 73 Politiebeambten gewond. Niettegenstaande het verbod van de auto riteiten hebben een antal Mohammedanen getracht een optocht te vormen. De politie greep in en moest van haar vuurwapenen gebruik maken. Een persoon werd gedood en één ernstig gewond. Verscheidene perso nen werden licht gekwetst. De menigte wierp met steenen naar de politie, waardoor 73 politie mannen kwetsuren opliepen. De organisator van de optocht werd ge arresteerd. Engelsch schip in brand op den Oceaan Opvarenden verlaten het schip. Zaterdagmiddag tegen vijf uur werden noodseinen opgevangen van het Engelsche vrachtschip „Sandgate Castle" van de Uni on Castle Line, dat van New York naar Kaapstad onderweg was en zich op dat oogenblik midden op de Atlantische Oce aan, tusschen Florida en Afrika's Westkust bevond. De Amcrikaansche stoomschepen „Presi dent Pierce" en de „California", die zich op tamelijk grooten afstand, eveneens op den Atlantischen Oceaan bevonden, seinden te rug en beloofden assistentie. Zij wendden onmiddellijk de steven naar de plaats, waar zich het in nood verkeerende schip bevond, ongeveer 250 mijl ten noordoosten van de Bermoedda eilanden. Intusschen breidde het vuur aan boord zich angstwekkend uit. On danks alle pogingen, door het vol pompen van ruimen den brand te verstikken, slaagden de opvarenden daarin niet. Na uren van onvermoei- den strijd was het verblijf aan boord niet langer mogelijk of raadzaam. Het dek werd zoo heet, dat men er niet meer over kon loopen en het zou niet lang duren, of het vaar tuig zou met alle opvarenden naar den kelder gaan. Om vijf uur gisterochtend, dus 12 uur na het begin van den brand, ver lieten de opvarenden in allerijl in reddingsloepen het schip, dat als een brandende boei nog eenigen tijd bleef ronddrijven. De „President Pierce' kwam ongeveer een uur la ter in de omgeving van het wrak en kon de geheele bemanning, uit zestig man bestaande, aan boord ne men. De „President Pierce" is met grooten spoed naar New York ver trokken om de geredden aan wal te brengen. De kapitein van dit Amerikaansche stoom schip heeft de marine-autoriteiten draadloos verzocht, de scheepvaart te waarschuwen, daar het ronddrijvende wrak van het En gelsche stoomschip gevaar voor de op dit traject varende schepen oplevert. Dc Duitsche vloot in de Spaansche wateren Op het oogenblik kruisen negentien Duitsche oorlogsschepen in de Spaansche wateren. Bijna alle moderne Duitsche een heden bevinden zich daar: de twee pantser schepen van 10.000 ton Admiral Scheer en Admiral Graf Spee (de Deutschland is in reparatie) vier van de vijf lichte kruisers van 6000 ton, negen van de 12 moderne torpedobooten en vier onderzeeërs van het meest moderne type. TREINBOTSING IN ENGELAND EISCHT VIER DOODEN. Gisterenavond is de trein van Ashford naar Londen nabij Swanley op een zijspoor gereden en ontspoord. Vier personen wer den gedood en twaalf gewond. Verduisteringen in Sowjet-Rusland Vonnissen tegen ambtenaren De rechtbank van het district Moskou heeft zeven vroegere ambtenaren van het departement van financien van het be stuursgebied Koentsjef. wegens verkwisting van staatsgelden veroordeeld tot gevange nisstraffen van twee tot acht jaren. De twee voornaamste beschuldigden had den belangrijke sommen verduisterd. De vroegere ontvanger der ndustrieele groep had 65.000 roebel met zijn collega's ge deeld. Arrestaties van predikanten in Duitschland Ds. Niemoeller doet vanaf de kansel verslag. Gisteren hebben de Evangelische predL kanten in de volle kerken de gebeurtenissen van de afgeloopen week besproken. Dominé Niemoeller zeide vanaf den preek stoel te Dahlem: „Woensdag j.1. zijn vijf tien of twintig man van de geheime politie de Friedrich Wilhelm Kerk binnengedron gen en hebben hier acht leden van den kerkeraad, zes vrouwen en een mannelijke geloovige gearresteerd. De preekstoel van de Sankt Annen Kirche staat leeg, aange zien domine Mueller met 47 broeders en zusters is gearresteerd." SCHAGEN DUIVENSPORT De postduivenvereeniging „Het Oude Slot" hield Zondag den 27 Juni 1937 een vlucht van jonge duiven op Haarlem. De uitslag was M de Boer 1 2 3 5 7 8 13 17 26; H. Domper 4 6 9 10 12; C. de Jong 11; P. G. de Beer 18 19 20 21 22 23; Bankert 24 25 27 28 29 30 31 32. ALKMAAR. 26 Juni. Op de heden gehouden veemarkt waren 1 koe (prijs f260) en 10 bokken en geiten aan gevoerd, waarvan de prijzen van f3 tot f 10. ALKMAAR, 26 Juni. Op de heden gehouden botermarkt was de prijs voor groothandel 70—75 ct. en klein handel 72%77% cent. Handel matig. Kip eieren (groothandel) f3.103.30, Eendeieren f2.75. Handel matig. ALKMAAR, 26 Juni. Aanvoer 180.000 kipeieren: 56-58 kg. f2.90 —3.15, 58-60 kg. f3—3.20, 60-62 kg. f3.10— 3.40; 62-64 kg. f 3.20-3.60, 64-66 kg. f3.40— 3.75. WARMENHUIZEN. Schotsche muizen f 4i.70, id. grove f 4, id. drielingen f23, kriel f 1.101.70, Aan voer: 51300 kg. aardappelen. MEDEMBLIK, 26 Juni. Schotsche muizen f2, kleine muizen fl« ronden f22.05, kleine f 1.201.55. BROEK OP LANGENDIJK, 28 Juni. Schotsche muizen f 44.60 grooten f 4— 4.10, drielingen f2.403.60, kleine f 1.50— 2.10, peen f 4.705.60, roode kool f 6.108.10, tomaten A f25,30, B f24,80 C f25,80, CC f 19.80. NORDSCHARWOUDE, 2S Juni. Schotsche muizen f 4—4.60, grooten f 4—» 4.10, drielingen f2.203.10, kleine fl1.70, zilverncp f8.60, ALKMAAR, 28 Juni. 67 vette koeien f 180—280, 6 vette kalve ren f 30—100, p. kg. f 0.60—0è90, 78 nucht. kal veren f28—3?, 233 vette varkijs p. kg 10.48 0.51, 104 biggen, 29 schrammen. DUITSCHE LANDBOUWMARKTEN. Berlijn 26 Juni. Groenten en fruit Ber lijn: Geen verandering. Van een bijzonde ren Zaterdag-handel was niets te bespeuren. Af en toe had de handel echter een leven dig karakter. Genoteerd wordt: Holl. bloem kool 34—46 p. 100 stuks, Holl. tomaten 2529 p. 50 kg.. Holl. Komkommers 14—26 p. 100 stuks, Holl. aardappelen 88,25 per 50 kg. Hamburg; Buitenl. prod.: komkommers 20— 25 p. 100 stuks, bloemkool 4650, p. 100 st. Holl. tomaten 30—34 p. 50 kg. Ital. toma ten 20—25 p. 50 kg., uien 7.80—8 p. kg. Mun- clien: Buitenl. prod.: Holl. bloemkool 3—3.50 p_ Loer, 3.754.50 p. 12er en 4.505.00 per 15er, Holl. komkommers 1920 p. 100 »t. Holl. aardappelen 8.80—9.50 p. 50 kg.

Schager Courant | 1937 | | pagina 8