Vischwater. Plaatselijk Nieuws. Raad Broek op Langendijk KIJKEN ii KOOPEN ij CHECK De „Almiha" De Middenstandstentoonstelling zal een week eerder worden ge houden. Om verschillende redenen werd het wen- schelijk geoordeeld de datum, waarop de Middenstandstentoonstelling „Almilia" hier tor plaatse zal wox-den gehouden, vroeger te stellen. Met bestuur heeft thans besloten de ten toonstelling te houden van 4 t.m. 9 Septem ber a.s., inplaats van do door ons in ons bericht van Zaterdag genoemde dagen. EEN INDRINGER OP HEETERDAAD BETRAPT. Hij vlucht en weet te ontsnap pen. De politie stelt een on derzoek in en neemt vingeraf drukken. Vermist: nihil! Het. was Zondagnacht ongeveer half één, dat het echtpaar Gelder, hoek Rensgars van de kermis thuis kwam. De voordeur wordt ontsloten, het licht in de gang aan geknipt; de echtgenoot hegccft zich naar de keuken, terwijl de echtgenoote do woonka mer binnenstapt en ook daar liet, licht ont steekt. En toen de woonkamer dan verlicht was, trof het. juffr. G., dat de gordijnen ge sloten waren, immers, die waren voor hun vertrek niet dicht gedaan! Maar mis schien was de dochter des huizes thuis ge weest, en iiad zij de gordijnen dicht ge trokken. Er was echter meer, dat de aandacht van Juffr. G. trok. Tusschen de beide ramen im mers staat een kastje en de laadjes daar van waren allen geopend. liet dringt dan ook tot de bewoonster door, dat hier onge- wcnscht bezoek was geweest. En jawel, daar snelt meteen van achter de nog open staande kamerdeur een manspersoon de kamer uit, rent de gang in, rukt de buiten deur open en trekt haar achter zich dicht. Weg is de bezoeker! Maar ook de heer G. is intusschen ten tooneelc verschenen en als deze door zijn vrouw op de hoogte is ge bracht, aarzelt hij geen oogenblik en ook hij rent de straat op, den indringer achterna. De achtervolging begint. De indringer gaat via het Rensgars richting de Loet. G. hem aehtemnü Maar het was Zondag im mers een drukke dag op den hoek van „de kleine Winkel" raakt G. zijn voorman kwijt; deze heeft blijkbaar kans gezien zicli ongemerkt tuschen de menigte te hegeven en de achtervolger weet niet of hij zijn nachtelijken bezoeker moet zoeken in de Ileerenstraat of op de Loet. Iloe jammer G. liet dan ook vond, hij moest erkennen, dat de indringer hem te slim was af geweest en G. kon dan ook niets anders doen dan de politie te waarschuwen. De rijkspolitie werd spoedig met het ge val in kennis gesteld; majoor Ilolema, ge assisteerd door 'een rijksveldwachter, stelde dra een onderzoek in en den volgenden morgen werden vingerafdrukken genomen. Ook de linnenkast, en.liét dressoir, die beide in de voorkamer staan, waren ge opend en alles was grondig nagezien. Er was echter niets aanwezig en de buit was dan ook nihil. Wie de indringer was, kon juffr. G. niet zeggen; wel had zij, toen de man achter haar om, de kamer uitsnelde, gezien dat hij gekleed was in een donker 'costuum en dat hij blootshoofds was. GESLAAGD. MeJ. L. Timmermans alhier slaagde te Alkmaar aan het R.K. Lyceum voor het eindexamen Gymnasium B. Herdenking wijlen burgemeester P. SLOT. Maandagavond kwam de gemeenteraad in spoedeischende vergadering bijeen naar aan leiding van het, overlijden van den burge meester, wijlen den heer P. Slot. In deze raadsvergadering waren alle raads leden tegenwoordig, met liet. gemeente-perso neel, den gem.-ontvangèr, do gemeente- en rijksveldwachter en den volontair ter secre tarie. De stoel van den overleden voorzitter was met zwarte stof omfloerst,. Voorzitter was do heer Oyevaar, loco-burge meester. Secretaris de heer Schelhaas. Voorzitter opende de vergadering met wel kom en ging voor in gebed, waarna hij een rede uitsprak, waarin hij herdacht den over leden burgemeester. Met de grootste waardeering herdenken wij, zegt spreker, datgene, wat hij steeds nis Voorzitter van den Raad voor ons heeft wil len zijn. Met hoeveel vastberadenheid en tact heeft liij onze raadsvergaderingen geleid. Hoe wist hij steeds de besprekingen en handelingen tot het zakelijke te bepalen en hoe wist hij steeds te voorkomen, dat de Raad zich niet in zijn besprekingen op zijpaden kwam te hegeven. Hoe kwam in al zijn handelingen uit zijn groote liefde voor de gemeente waarin hij was geboren en opgegroeid en aan wier hoofd hij zich gedurende de laatste 16 jaren geplaatst zag. Teleurstelling is ook hem in zijn ambte lijke loophaan niet gespaard gebleven. Doch in het bewustzijn, als hoofd der gemeente, een door God aangewezen plaats te bezetten in het publieke leven en gedreven door de liefde tot onze gemeente, prikkelden de moeilijkheden slechts tot meerdere activiteit om de zorgen te boven te komen. Wij willen dan ook bij zijn verscheiden vanaf deze plaats een stille hulde brengen aan zijn werken en streven in het belang onzer gemeente. Hierbij gaan als vanzelf onze gedachten met innige deelneming in dit geleden ver lies uit naar zijn echtgenoote en kinderen. Trooste God hen in dit voor hen zoo zware verlies, opdat zij kunnen aanvaarden het geloof, dat Hij zich niet vergist en dat alle dingen moeten medewerken ten goede, den genen, die gelooven. Daarna voerde wethouder Koedijk het woord, die getuigde van de groote droefheid welke allen vervult hier aanwezig te moe ten zijn hij de omfloerste ledige stoel van den voorzitter. Spr. gewaagde van het vele dat de overledene had gedaan, ook voor den tuinbouw en liet, veilingwezen. De heer Bonnet zeide, dat de burgemees ter zich steeds gekenmerkt heeft door zijn ernstige en kalme leiding, niet, alleen van de raadsvergadering, maar ook daar bui ten. Critiek is hem in zijn werkzaam leven niet bespaard gebleven, doch ook zij, die hem critiseerden zullen overtuigd zijn, dat wij een persoon van groot formaat hebben verloren. De heer Van der Molen sloot zich bij de woorden van waardeering en hoogachting door den Voorzitter, uitgesproken aan en prees de eerlijke en zakelijke behandeling der voorstellen. De overledene had waar- dcering voor andermans beginselen, Een en kel woord van dank wil spr. nog uitspreken voor hetgeen onze burgemeester geweest is voor het openbaar onderwijs. Ofschoon hij een vurig voorstander was van het bijzon der onderwijs, heeft hij toch altijd hier het openbaar onderwijs zooveel als dat in zijn vermogen was, als burgemeester gesteund en gedaan zooveel hij kon. Tenslotte sprak de gemeentesecretaris, de heer II. Schelhaas, mede namens de andere ambtenaren der gemeente woorden van groote waardeering en dankbaarheid. De overledene was, zegt spreker, een man van rechte lijnen;-hij ging altijd recht door zee. Hij stelde er prijs op. dat. alles correct en met opgewektheid in den dienst der ge meente, die hein zoo lief was, werd ver richt. Burgemeester Slot, was een rechtschapen, een eerlijk man, die zich niet met omwegen ophield. Spr. kan niet anders geutigen, dan dat er zelden een mensch geleefd heeft, die zóó zichzelf heeft weggecijferd als hij, om al zijn gaven en krachten Ie verteren in den dienst van het algemeen belang. Hij zocht bij dit alles niet de kracht in zichzelf, doch hij wist liet en hij beleefde het, dat God het is, die krachten geeft aan hem, die zich geheel overgeeft aan Zijn lei ding. Burgemeester Slot paarde aan het werken het bidden. Dat was zijn kracht. Daarna sluiting. In de veiling van de L.G.C., de veiling waarvan de overledene ambtshalve voorzit ter van liet marktbestuur was, heeft de heer S. de Roer Kz„ de aanwezigen in kennis gesteld met het overlijden van den heer Slot. Spr. heeft in het kort de verdiensten van den overledene geschetst ten aanzien van zijn werkzaamheden in het belang van den tuinbouw. Staande betrachtten de aan wezigen met ontbloot hoofd een oogenblik stilte. Van de veiling en de openbare gebouwen, waait de vlag halfstok. WIERINGEN Vergadering van de gemeenteraad op Woensdag 30 Juni 1937 des namiddags, 2 uur. Agenda: 1. Notulen. 2. Mededeel in gen en ingekomen stukken. 3. Voordracht naar aanleiding van ver zoeken om tegemoetkoming in de vervoerkos ten van leerlingen van lagere scholen. 4. Voordracht tot wijziging der verorde ning regelende het presentiegeld toe te ken- ken aan de leden der stembureaus in de stomdistricten. 5. Voordracht tot conversie van een twee tal geldleeningen. fi. Voordracht tot intrekking van de ver ordening tot vervanging van belastingbe dragen, voorkomende in de wet op de perso- neele belasting 1S96, door andere belasting bedragen. 7. Voordracht tot het instellen van beroep tegen besluiten van Gedeputeerde Staten van Nqordholland tot vaststelling van het quotiënt, bedoeld in art. 16, tweede lid, van het financieele Verhoudingsbesluit voor de jaren 1931 tot en met 1935. 8. Voordracht lot rcgularisatic van uitga ven op de begrooting voor de dienst 1936. 9. Benoeming van een ambtenaar van de burgerlijke stand. Z1JPE 'T ZAND. Esperanto-nieuws. Door de Esperanto-club „La lumanta stelo" alhier, wordt ook dit jaar, evenals vo rig jaar, een autobus-excursie georganiseerd. Het plan van dit jaar bestaat uit: bezoek aan de Wereldjamboree te Vogelenzang, ver der Schiphol en vervolgens Hilversum, al waar men de studio's en het stadhuis hoopt tc bezichtigen. Paard op hol. Maandagmorgen geraakte een paard, ge spannen voor een hooikros en bestuurd door den lieer G. Apeldoorn, alhier ter hoog te van de kapsalon van Thijs Meijer, op hol. De op het voertuig zittende bestuurder, als mede het zoontje van den heer De Leeuw, geraakten echter van de kar af, toen de snel heid nog niet zoo heel groot was. Daardoor kwamen zij beiden er best af. Na eerst nog een telefoonpaal te hebben geramd, kwam liet paard op het erf van den heer Apeldoorn tot stilstand. Dc inaterieelc schade was ge ring. SCHOORL Centraal Genootschap voor Va- cantie-Kolonies. Dc afd. Schoorl van het Centraal Genoot schap voor Vacantie-Kolonies hield Maan dag 28 Juni in de zaal van den heer Tim merman haar ledenvergadering. De voorzitter, Baron v. Fridagh opent dc vergadering met een woord van welkom, betreurt het, dat zoo vele leden meencn thuis te moeten blijven. Den heer Schermer wordt als secretaris verzocht de notulen voor te lezen, waarna deze onveranderd worden goedgekeurd. l'it het jaarverslag blijkt, dat men verle den jaar maar in staat was één kind uit tc zenden, maar eer meerderen voor in aanmerking kwamen. Mej. Nu ijs, de penningmeesteres, brengt haar verslag uit, waaruit blijkt, dat er een nadeelig saldo van f100 is. Dit treurige verslag was aanleiding te vragen of het wel mogelijk is de verecni- ging nog langer in stand te houden. Algemeen was men' echter van oordeel, beter één kind, dan geen kind. Mej. Peeck en de heer Tromp belasten zich met het nazien van de boeken, welke in orde werden bevonden. De voorzitter stelt voor, wederom een kind uit t.e zenden en overleg te plegen met Dr. Heringa wie hiervoor in aanmerking komt. Waar blijkt dat de winterverpleging goed- kooper is dan in den zomer, zou het mis schien mogelijk zijn, twee kinderen uit te zenden. De leden worden aangespoord, dit moge lijk te maken door nieuwe leden te werven. Dezen winter zal de propagandist van het Centraal Genootschap uitgenoodigd worden in Groet en Schoorl een propaganda film tc vertoonen. Hierna sluit de voorzitter onder dankzeg ging voor dc opkomst de vergadering. W1ERINGERMEER De kleuters te Slootdorp krijgen een eigen speelplaats. Reeds lang is de verzuchting door vele moeders geslaakt, „hadden we voor onze kleuters maar een kleuterschool". En we meencn ook niet te overdrijven, dat een soortgelijke inrichting voor onze polderdor pen een zeer welkome hulp zou zijn voor vele moeders, wanneer ze hun spruiten zou den kunnen toevertrouwen aan de hoede van een onderwijzeres. Wij kunnen thans mededeclen dat een poging wordt, aangewend om de nog niet schoolgaande jeugd van de straat tc hou den, door de inrichting van een open speel plaats. Bij het schoolgebouw te Slootdorp is reeds een aanvang gemaakt met het maken van een speeltuin, waar de jeugd zich zal kunnen vermaken in speel- en zandbakken, op wip, en schommel. De bouw van den speeltuin wordt uitgevoerd door firma King- ma te Slootdorp. MIDDENMEER. Die lastige lantaarnpaal. Toen de automobilist v. W., te Slootdorp, Maandagmiddag van het parkeerterrein tc Middenmccr naar huis wilde rijden, botste hij bij het achteruitrijden tegen een lan taarnpaal op, welke afknapte. De auto ver loor een ruit en kroeg een paar deuken. Geen persoonlijke ongevallen. Van Kanaalwand gegleden. Het nog jeugdig dochtertje der fam. v. E. was gisteren met eenige speelmakkertjes gaan pootje haaien, doch, kennelijk bedro gen door de vrij steile kanaalwand gleed het kind uit en ging naar de diepte. Geluk kig mak 't heeten, dat op dit critieke moment een koen zwemmer 't meisje spoedig naar den kant werkte en hierdoor van een wis sen dood redde. Hulde aan dezen kranigen redder! W1ERTNGERWAARD Mej. v. Balen Blanken op de athletiekwedstrijden te Gronin gen. Aan de athletiekwedstrijden te Groningen tusschen de damesploegen van Groningen, Amsterdam en dc Rest van Nederland, kwam onze plaatsgctioot,e,: mej. N. van Ba len Blanken uit voor de Rest van Neder land. Bij het verspringen nam zij met een sprong van 4.31 M. de vijfde plaats in. Beter ging het bij het hoogspringen. Op dit nummer plaatste Nel zich als tweede en bleef zij met 1.50 M. 6 centimeter onder de prestatie van no. 1, mej. F. Koen van Amsterdam. De totaal-uitslag van de wedstrijden was, dat de Rest van Nederland met 40 punten de derde plaats innam achter Amsterdam en Groningen, met resp. SlV2 en W/2 punt Kranige prestatie. Zondag hebben vier leden van onze Gym- nastiekvereeniging „Olympia" deelgenomen aan de wedstrijden te Bloemendaal en zijn met vijf prijzen thuis gekomen, t.w. K. Schenk 2 prijzen, waarvan een le prijs met hink-stap-sprong; A. Blok 1 tweede prijs met 100 M. hardloopcn en 1 tweede prijs met ver-springen; Jb. van Ham was no. 1 met 1500 M. hardloopen, waarmee hij tevens het oude record heeft verbroken. Zijn tijd was 4.29 8/10. Zij hebben zich dus kranig ge houden. Zonnestraalcollecte. De collecte voor Zonnestraal heeft in deze gemeente 132.72 opgebracht. HEER-HU GOW A ART) POLITIE Gevonden: Een blauwe damesmantel. OPENING KLEUTERSCHOOL. Zondagmiddag vond in het parochiehuis van de TL Familie aan den Janglijnisweg, de officiecle opening plaats van de eerste kleuterschool in onze gemeente. Aanwezig waren o.a. het Dagelijkseh Bestuur der gemeente, het in de parochie wonende raads lid de heer Quant. Dr. Spierings en pastoor Brouwer van de parochie Noord, benevens de pastoor der eigen parochie, Hosman. Dat dit oprichten een succes was bleek wel uit het feit, dat Maandag begonnen werd met een zestigtal leerlingen. De leiding berust bij mej. Soecker uit Alkmaar. ALLES DOORGEDRAAID. We waren dezer dagen bij enkele kleinere tuindertjes in de gemeente, die de vorige week Maaandag begonnen waren met aard- appelrooien. Bijna zonder uitzondering was de geheele opbrengst aardappelen „doorge draaid". Wel een droef slot van de hoogge spannen verwachting, welke men, gehoord de uitingen van enkele voormannen op han delsgebied, dit jaar gekoesterd had. HARENKARSPEL WAARLAND. Smuigelpolder. In de dezer dagen gehouden vergadering werd besloten liet vischwater voor den'tijd van vijf jaren te verpachten. De bcgrooUng over 1937 werd vastgesteld waarhij dc lasten voor dit jaar werden be paald op f6.— per H.A. voor oud land en f3.per H.A. voor druipland. De periodiek aftredende Poldermeester P. Bekker werd herkozen. Inzake de vacature, door bedanken van den lieer Kossen, zal een herstemming wor den gehouden tusschen de hecren J. Noord- strand en J. Zutt. De herstelling der schutsluis is geëindigd, zoodat deze weer voor het gebruik is open gesteld, J». NIEUWE NIEDORP Maandagavond had ten overstaan van No taris G. J. van Leersum de verkooping plaats van een tweetal woningen behoorende tot de nalatenschap van wijlen C. Kooiman, ten huize van den heer H. J. Kossen alhier. Perceel I een huis met erf, groot ongeveer 7 are, 50 c.A., staande achter de kerk, dat momenteel aan huur doet f3.— per week, werd gekocht door den heer J. Breebaart te Winkel voor f 410. Perceel II: Twee huizen onder één dak, met schuur en erf, aan de Slijksteeg en Laag- zijde, groot 3 Are, 40 c.A., is gekocht door den heer P. de Heer te Nieuwe Nicdorp voor f 10S0.— Lijk van vrouw dreef in zee Vermoedelijk de hertogin van Bedford. Bij aankomst te Port Blyth aan de kust van Northumberland gistermiddag deelde dc kapitein van het stoomschip „Ilaytor" mede, dat hij in zee het stoffelijk overschot van een vrouw, gekleed in vliegkleeding, had ontdekt. Het hoofd was evenwel ver dwenen. Men vermoedt, dat dit het stoffe lijk overschot is van de zeventig jarige hertogin van Bedford, die, zooals men zich zal herinneren, wordt vermist sedert zij 22 Maart jl. met haar particulier vliegtuig Wo- hurn Abbey liad verlaten. Enkele dagen later werden enkele wrak stukken van een vliegtuig op de kust ge worpen, welke herkend werden als behoo rende tot haar toestel. AMELIA EARHART VAN PORT DARWIN VERTROKKEN. Amclia Earhart is gisteravond 22.19 uur (Greenwichtijd) van Port Darwin vertrok ken. Japan concentreert troepen in Mandsjoekwo Om Russen van bezette eilanden te verdrijven. Uit Hsinking wordt gemeld, dat de Mands- joekwo-Japansche troepen concentreeren bij Konstantinovsky, vermoedelijk om tc trach ten de eilanden in de Amoer, welke 19 de zer door Sovjet-Russische troepen zijn bezet met geweld te hernemen. Gisterochtend deed het gerucht de ron de, dat deze eilanden door dc Sovjet-troe pen waren ontruimd, doch dit werd onmid dellijk door de militaire autoriteiten ont kend. Executies in het verre Oosten Opnieuw 37 „Trotsky-isten" te recht gesteld. Vclgens de gisteren te Moskou ontvangen editie van. 20 Juni van het te Chabarowsk verschijnende blad „Ster van den Stillen Oceaan", zijn in het Verre Oosten van de Sovjet-Unie nog zeven en dertig personen, volgens Un. Press terechtgesteld als „Trotz- ky-istcn, Japansche spionnen en spoorwegsa boteurs". Het aantal in dit gebied terechtgc- stolden stijgt hiermede tot honderd een- en zestig. De verhandelingen werden voor het mee- rendeel te Chabarowsk gevoerd door een mi litaire rechtbank, die een geheime zitting hield. Het betreffende bericht met de lijst van geëxecuteerde vonnissen eindigt laconiek met de woorden: „alle vonnissen zijn vol trokken". 306 Vette koeien, lc kwaliteit 7684; 2e kwaliteit 64—74; 3e kwaliteit 58—62; 110 Melk- en Kalfkoeien 1S5250; 93 Vette Kal veren, 2c kwaliteit 4856; 3e kwaliteit 40 46; 155 Nuchtere kalveren 712; 30 Schapen 28—36; 11 lammeren 19—22; 438 varkens. Vleeschvarkens, wegende van 90110 kg. 6859; Zware varkens 5758; Vette varkens 5556; 3 Paarden 140170; Aangevoerd 3 wagons. Marktoverzicht: Runderen aanvoer min der dan vorige week. Handel zeer stug, on veranderde prijzen. Melkkoeien ruimere aanvoer, vrij vlugge handel. Vette kalveren, matige aanvoer, handel sleepend, hoogere prijzen. Nuchtere kalveren ruime aanvoer, vlugge handel, vaste prijzen. Schapen korte aanvoer, handel stug, prijzen hooger. Lam meren aanvoer en handel onheteekenend. Varkens matige aanvoer, stugge handel met vaste prijzen. Eenige beste vleeschvar kens een cent hooger noteering. AMSTERDAM, 28 Juni 1937. 1900 kg. blauw schoon f 0.680,80; 10.100 kg. Hollandsch Geel f 0,68— 0,78 De belangstelling was matig, de prijzen worden iets zwakker en een gedeelte bleef onverkocht. Fijne zaden. Boekweit (buiten- landsche) Mandsjoerijsche in balen 8.65 ROTTERDAM. 28 Juni 1937. Aanvoer totaal 1875; Vette runderen 504; Vette kalveren 283; Nuchtere kalveren 7; Schapen en lammeren 167; Varkens 600; Zulglammeren 313; Bokken 2; Vette koeien le kwaliteit 76; 2e kwaliteit 68; 3e kwali teit 52—62; Vette ossen 72-66—52-62; Vette kalveren 857050-55; Varkens (levend gewicht) 49—48—47; Schapen 52—40—36; Schapen 33—26—23; Zuiglammercn 18—15— 12; Vette koeien en ossen aanvoer korter, handel stroef, prijzen lager dan vorige weck Dinsdag, prima koe 82 prima os 78; Vette kalveren aanvoer ruimer, handel tamelijk dalende prijzen prima kalf 1.-; Schapen cn lammeren aanvoer ruimer, handel kalm, prijzen iets lager; Varkens aanvoer gelijk vorige week, handel levendig, goed prijshou dend: Zuiglammeren aanvoer aanmerkelijk grooter, handel redelijk, prijzen lager. ALKMAAR. 28 Juni. Aardappelen f 2 60—5.60, Aardbeien f 28— 61, Aalbessen f8—18, Andijvie f 0.80—2.40, Bloemkool. I 17—11. id. II f3-6. Doperwten Heden overleed na een langdurige ziekte, in het Tehuis voor Ouden van Dagen te Schagerbrug, onze geliefde Vader, de Heer jj. L. ZUIDSCHERWOUDE, Weduwn. van Neeltje Schermerhorn, in den ouderdom van 61 jaar. Zijn diepbedroefde Kinderen: Ned. Indië: C. ZUIDSCHERWOUDE en Verloofde. Schagerbrug W. ZUIDSCHERWOUDE. Schagerbrug, 28 |uni '37. Getrouwd: J. L H. HAZELOOP en G. BLOM die tevens, ook namens weder zijdse familie, hartelijk danken voor de belangstelling. St. Maarten, 28 )uni 1937. Voor de vele blijken van deel neming betoond bij het overlijden van mijn besten huisgenoot C. KOOIMAN, betuig ik mijn hartelljken dank. In het bijzonder mijn dank aan al degenen, die mij zoo hulpvaar dig hebben terzijde gestaan en Ds. HAARS en den hr. C. GROOT voor de troostrijke en gevoelvolle woorden door hen gesproken. Wed.' M. BOMMER-Spans. N. Niëdorp, Juni 1937. Het Bestuur der Smuigel polder te Harenkarspel wenscht het Vischwater van den Polder te ver pachten voor den tijd van vijf jaren Voorwaarden liggen ter inzage ten kantore van den Secretaris te Waarland, alwaar de inschrijvings biljetten moeten worden inge leverd voor den 15 Juli 1937. Het bestuur voornoemd, A. HOEK, l.c. Voorzitter. J. |ASPERS, Secretaris. Direct gevraagd: een Bollenrooier en een Hooier L. WURKUM, Weere, Winkel. f 6.509, druiven f 3943, kropsla f 0.90 3.10, komkommers f2—5, peterselie f2 2.80, perziken f 5—9, postelein f 0.480.60, peulen f 1220.50, rabarber f 1.804.20, roo- de kool f5.90, selderie 10.901.90, spinazie f56—80, snijboonen f 19— 23, dubbele spercie- boonen f 1922, tuinboonen f 2.50—3.50, to maten f 1014, uien f2.50—3.80, wortelen f 5.90—9.50. PURMEREND, 29 Juni. Koeien totaal 446 st. 210 vette koeien f0.62 0.78, gelde f 160225, melk f 150275, stie ren f 0.520.62, 16 paarden 180200, 55 vet te kalveren f 0.300.60, 420 ncht. kalveren f415, 160 vette varkens f0.490.51, 48 mag. varkens f 18—32, 230 biggen f 1217, 360 schapen f 1529, 38 bokken f 413, 650 lammeren f1215. AMSTERDAM, 28 Juni 1937. Binnenlandsche granen. (Boerennotecring) Rogge f 8.258.50; Chcvalier-gerst f 8.25— 8.75; Haver f 7.257.50; Duivenboonen f 9 f 10 alles per 100 kg.; karwijzaad f 1010.50 blauwmaanzaad f 11—11.50 alles per 50 kg. AMSTERDAM, 28 Juni, aardappelmarkt. (bericht van den mak. Jac. Knoop). Noordholl. Muizen f 4—5, kl, driel. Mui zen f 2.403. kriel f 22.50," Wcstlandsche Muizen f 4.605, voor mooie blanke Mui zen; drielingen f 44.20; kriel f 22.10, mooi kriel gezocht; Nieuwe Malta aardap pelen f 11.10—12, Fricschc Roodstar per 70 Kg. f 2.102.40. WINKEL, 28 Juni. Kruisbessen f 67, frambozen f 3031, aardbeziën f 1418, kersen f 2425, peulen f 30—35, aardappelen f 3.50—3.60, bloemkool f 56, kropsla f 11.20, komkommers f 4 5. WARMENHUIZEN, 28 Juni. 10700 Kg. aardappelen: Schofsche muizen f 4—4.30, id. grove f 4, id. driel. f 2-20-2.50, kleine f 1.50. NOORD-SCHARWOUDE, 29 Juni 1937. 113400 Kg. aardappelen: Schotsche Muizen f 44.60, grootcn f 2.503.70, export f 2.50 —2.60. driel. f 2.36—3.30 kleine f 1.50—2.10 250 Kg. zilverncp f 9.30—9.10, 136 stuks bloemkool f 8.90—9.30. BROEK OP LANGENDIJK, 29 Juni 1937. 100000 Kg. Schotsche muizen f 44.60, drielingen f 2,50—3.60, kleine f 1.50—1.90, 6000 Kg. peen f 4.86—6.30, 20.000 Kg. toma ten A f 25.00—25.90, B f 25.90—26.40, C f 20.70 —26.80, CC f 21.20—21.80. DUITSCHE LANDBOUWMARKTEN. BERLIJN 28 Juni 1937 Groenten en fruit: Berlijn: De markt toont geen verandering. Genoteerd wordt: Holl. Bloemkool 4045 p. 100 stuks, Holl. tomaten 28 p. 50 kg., Holl. komkommers 14-26 p. 100 stuks Holl. aardappelen 8S,45 p. 50 kg. Bonn: Bui ten 1. prod.: Bloemkool 30—50 komkommers 2.5—30, tomaten 23—40, appe- len^3045, abrikozen 3538, perziken 3035 p. 50 kg. of p. 100 stuks. Berslau: Buitenl. prod.: Bloemkool 35 p. 100 stuks, uien 8.50 —9 p. 50 kg. Frankfort a. M.: Holl. Bloera- kool 3.756 p. 100 stuks, Holl. komkommers 1922 p. 100 stuks Holl. tomaten 33, 50—34 p. 50 kif.

Schager Courant | 1937 | | pagina 3