Raad Barsingerhorn Raad Wambuizen Raad Bergen Raad St. Maarten Tijdelijke stopzetting der werk verschaffing. Overdracht van de Leekerbrng aan het Hoogheemraadschap Noordhollands Noorderkwartier. Mej. van Vliet alt Zandvoort benoemd tot onderwijzeres te Kolhorn. Vergadering van den Raad op Maandag 28 Juni 1987, 's middags om half drie. Voorzit Ier de heer G. G. Loggers, burge meester, tevens secretaris. Afwezig de heer Smit. De notulen der vorige vergadering wor den vastgesteld. Ingekomen stukken. Bij de ingekomen stukken bevinden zich de goedkeuringen op verschillende raadsbe sluiten. Verder is ingekomen een schrijven van den Minister van Sociale Zaken, houdende mededeeling, dat op het daartoe gedaan verzoek de roulee ring voor deze gemeente in dien zin wordt gewijzigd dat voortaan voor de in aanmerking komende tewerk- gestelden, na drie weken werkver schaffing, één week steun volgt (dus 3:1) inplaats van, zooals thans, 2:1). De Rijksinspecteur voor de werkverschaf fing zond een schrijven, waarbij hij mede deelde, dat met uitzondering van 10 werk loozen. steun en werkverschaffing van 14 Juni t.m. 25 September 1937 worden stopge zet. Mededeelingen en ingekomen stukken wor den voor kennisgeving aangenomen. Tegemoetkoming overeenkomstig art. 13 1. o. wet 1920. B. en W. stellen voor overeenkomstig een daartoe strekkend verzoek, aan H. Overzet, Barsingerhorn, tegemoetkoming te verleenen, ingevolge art. 13 der lager Onderwijswet 1920, voor het bezoeken van 2 kinderen van de school voor Chr. Nationaal Onderwijs te Schagen. Er is nog een tweetal verzoeken ingeko men van de heeren Kempen en de Beyvoor hun resp. kinderen. De verzoeken worden alle ingewilligd. Onbewoonbaar verklaard. Overeenkomstig het advies van den Inspec teur v. de Volksgezondheid te 's-Gravenhagc stellen B. en W. voor over te gaan tot onbe woonbaarverklaring van de woning, plaat selijk gemerkt wijk F, No. 59 (onbewoond). Conform besloten. Gemeenschappelijke regeling ex ploitatie Destructor. Overeenkomstig het advies van de Commissie van Uitvoering van den Keuringsdienst van Vee en vleesch in den Kring Barsinger horn, stellen B. en W. voor met de gemeenten Alkmaar, Heiloo, Lim- men, Castricum, Egmondbinnen, Egmond aan Zee, Akersloot, Zuid en Noordschermer, Ursem, Oterleek, Sint Pancras. Oudorp en Bergen van 1 Januari 1937 tot en met 31 December 1900 een gemeenschap pe- ke regeling aan te gaan voor de des tructie van afgekeurd materiaal. De toe te treden gmeenten zullen maxi maal 2.6 cent per inwoner en 2,6 cent per H.A. bijdragen. Bij de berekening der exploi tatieuitkomsten wordt een gedeelte van de op het hedri'f rustende schuld ten bedrage van f 21691,- ten laste van den Vleeschkeu ringsdienst Kring Barsingerhorn gebracht. Indien de bedrijfsuitkomsten een lagere bijdrage dan 2,6 cent zouden mogelijk ma ken, wordt de bijdrage niet verminderd, vóórdat uit de winsten (met inbegrip van de bijdragen) het vorengenoemd bedrag ad f 21691,- aan den Kring zal zijn terugbe taald. Aangenomen. Vastgesteld wordt de 7e suppletoire be grooting 1936. O.m. zijn de uitgaven voor werkverschaf fing en de kosten der verbetering van de secretarie ovrschreden ten gevolge van de verhooging fier materiaalprljzen. De voorzitter deelt mede, dat er nog een f 1000 a f 1200 te kort is op de betreffende posten. De vergadering keurt de suppletaire be grooting goed. Overdracht van de Leekerbrug. Naar aanleiding van een daartoe strekkend verzoek van het Hoog heem raadschap N. H. Noorder kwartier, stellen B. en W. voor de z.g. Leekerbrug aan genoemd lichaam in eigendom, onderhoud en beheer over te dracen tegen een jaarlijksche vergoeding van f 35.- Daartegenover verklaart het Hoog heemraadschap zich bereid die brug geheel te vernieuwen, overeenkom stig het door den van gemeentewe ge aangezochten deskundige, opge maakte plan. De voorzitter acht het voorstel acceptabel, maar zou nog verder willen gaan door te vens te besluiten tot den bouw van een duiker. De heer Kater zou het zeer op prijs stel len als een duiker gemaakt werd, maar vraagt of het geen zin meer heeft de door- vaartwijdte te verbreden. De voorzitter antwoordt, dat de brug voor de doorvaart practisch geen beteckenis meer heeft. Conform het voorstel van B. en W. wordt besloten. De beslissing van het Hoogheemraadschap dient nu nog afgewacht te worden. Benoeming onderwijzeres te Kolhorn. Voor de benoeming van een onderwijzeres aan de O.L. School te Kolhorn dragen B. en W. voor: 1 Mej. K. P. Klimp, Alkmaar 2 Mej. F.. W. van der Vliet. Zandvoort 3 Mej. A. L. Wagemaker, Schagegn. Benoemd wordt mej. van der Vliet te Zandvoort met vijf van de zes stemmen. Rondvraag. De heer D, Burger vraagt hoe het moet, wanneer het aantal werkloozen stijgt, zulks in verband met de stopzetting van de werk verschaffing, waarbij 10 werkloozen mogen aanblijven. De voorzitter antwoordt, dat men dan in overleg zal treden met den inspecteur der werkverschaffing. Wethouder K. Burger voegt hieraan toe, dat 't teveel aan werkloozen in geen geval naar het armbestuur verwzen zal worden, omdat deze instelling de kosten hiervan on mogelijk zou kunnen dragen. De vergadering wordt hierna gesloten. Gisterenavond om half acht kwam de Raad dezer gemeente in openbare spoedzit ting bijeen. Voorzitter: Mr. H. D. A. van Reenen, bur gemeester. Vaststelling quotiënt. Voorstel van B. en W. om bij den minis ter van Financiën en den Minister van Binnenlandsche Zaken beroep in te stellen tegen hetb esluit van Gcd.Statcn v. Noord- Holland, waarbij deze voor de gemeente Bergen het quotiënt, bedoeld in art. 16, tweede lid van het finantieele verhoudings- besluit vaststelden voor het jaar 1934 op 13.2423. Het beroep wordt hierop gegrond, dat als nog als Armenzorg-uitgaven moeten worden aangemerkt de kosten wegens ondersteuning van: le werklooze personen, die in verband met hun leeftijd niet onder de algemeene steun regeling voor werkloozen konden worden gebracht bedragende voor 1934 f 5.982.86; 2e. Werklooze personen, die in verband met het aangaan van een huwelijk van de toe passing van de algemeene steunregeling voor werkloozen waren uitgesloten, be dragende voor 1934 nihil; 3e Werklooze personen, die vóór hun werk loosheid niet in loondienst waren (z.g. klei ne haasjes) en deswege van de toepassing van de algemeene steunregeling voor werk loozen waren uitgesloten, bedragende voor 1934 f 4.707.83. Totaal van de bedragen, vermeld onder le, 2e en voor 1934 f 10.690.69. Voor 1935 kan nog geen beroep worden ingesteld, omdat het quotiënt, bedoeld in artikel 16, tweede lid van hot financieele vcrhoudingsbesluit nog niet door Gedepu teerde Staten werd vastgesteld. Aldus wordt besloten. Rente qeldlceninq 1937 Voorstel van B. en W. om te besluiten, de rente der gcldleening in 1937, aangegaan met den heer C. Bogtman Jbzn. oorspron kelijk groot, f 18.000.-, per resto groot f4.500 met ingang van 1 Januari 1938 te verlagen en te bepalen van op 4% 's jaars. Als voren. Conversie qeldleenlnq. Voorstel van B. en W. tot het aangaan op 1 October 1937 eener vaste geldleening, groot f31395. rentende 3%% per jaar ter conversie eener bestaande 4*4% geldleening tot evengenoemd bedrag. Als voren. De voorzitter deelt mede, dat het in zijn bedoeling ligt op Dinsdag 9 Juli wederom een openbare vergadering uit te schrijven. Hierna sluiting. Ged. Staten verlagen de presen tiegelden. Maar de Baad neemt het niet. Ook deze ver gadering is weer eenlgszlns gas- slg. Men weet niet, hoe laat men leef tl Antwoord op kor ten termijn toegezegd, i.z. reorga nisatie van de brandweer. Vergadering van den Raad op Maandag 28 Juni 1937, 's middags om 3 uur. Voorzitter de heer H Nolet, burgemeester, secretaris de heer II. G. Rijs. Afwezig is de heer Joh. de Groot. Na opening volgt vaststelling van de no tulen. Ingekomen stukken en mededee lingen. Ingekomen is het verslag en de rekening van den Vleeschkeuringsdienst kring SchoorI over 1930; het verslag \an de N.V. Noorder- stoomt ram wegmaatschappij over 1936 (divi dend 1%lA) en proces-verbaal van opneming van kas en boeken. Het bedrag der vergoeding voor het bijwonen van een vergadering voor een lid van den Raad is nu door Ged. Staten vastgesteld op f2. De heer Roozendaal: Het eenigc is: zich niet meer beschikbaar stellen bij een ver kiezing. Spr. wijst op de werkzaamheden, welke het lidmaatschap met zich mede brengt; hij vindt f2 te kort. De heer Molenaar vindt het motief, dal Warmenhuizen een noodlijdende gemeente is, niet juist. Dan moet men dat consequent doorvoeren en ook de salarissen van de amb tenaren verlagen. Voor hen geldt precies het zelfde. De Voorzitter is liet er mee eens, maar men zal er zich hit hebben neer tc legger.. De heer Roozendaal vraagt, of verzoek om vernietiging van dit besluit kosten met zich brengt. De Voorzitter antwoordt ontkennend. Dan zou de heer Roozendaal het villen probceren. De heer Slot steunt dit voorstel. Het voorstel-Roozendaal wordt z. h. s. aangenomen. Naar aanleiding van een schrijven van Ged. Staten betreffende het gas bedrijf, deelcn B .en W. mede, dat de henqpming van een directeur nog eenigen tijd dient te worden opge schort, in verband met een door Ged. Staten in te stellen onderzoek naar een eventueel© gemeenschap pelijke regeling niet de gemeente Alkmaar. Voorzitter zegt, dat B. en W. aan dezen wcnsch hebben voldaan, al waren reeds eenige voorbereidingen voor de benoeming getroffen. De heer Molenaar zegt, dat het een onaan gename zaak wordt, want de Raad is op het oogenblik niet van plan de gasfabriek te verkoopen. Warmenhuizen zal tot on derhandelen met Alkmaar worden ge dwongen. Van St. Maarten en Harenkarspel vindt spr. het niet goed, het bekende ver zoek van SchoorI te steunen. Steeds zijn zij coulant door Warmenhuizen behandeld. Op een desbetreffende vraag van den heer Roozendaal antwoordt de Voorzitter, dat omtrent het onderzoek niets hekend is. T.a.v. de benoeming van een nieuwen directeur zegt de heer Molenaar nog, dat men die zaak niet in 14 dagen kan afhandelen. De heer Slot had n.I. opgemerkt, dat men beter vlug een nieuwen directeur had kun nen benoemen. De Voorzitter meent, dat we maar rustig moeten afwachten. Verzoek van J. A. Reinders tot aankoop grond. De heer J. A. Reinders bericht alsnog ge negen te zijn het perceel kadastraal sectie B. no. 974, groot 4 A. 57 cA. aan te koopen, voor de som van f 1350. B. en W. stellen voor den grond tegen genoemden prijs te verkoopen. Aldus besloten. B. en W. stellen den Raad voor een be sluit vast te stellen tot het doen van af- en overschrijvingen op den dienst 1936 en tot vaststelling van de suppletoire begrooting voor den dienst 1936. Goedgevonden, Het betreffen hier admi nistratieve wijzigingen. Reclame's hondenbelasting. B. en W. stellen voor aan T. Pronk een half jaar ontheffing hondenbelasting 1937 te verleenen tot een bedrag van f 3.— als mede aan J. Beukers. Tevens stellen zij voor een suppletoir ko hier vast te stellen ten bedrage van f 6.- Gocdgcvonden. De rondvraag. Vernieuwing wij zerplaat dorpsklok. De heer Slot zegt, dat op de dorpsklok niet kan worden afgelezen, hoe laat het is. De voorzitter deelt tnede, dat hierin spoe dig een voorziening zal worden getroffen. Reorganisatie van de brandweer. De heer Dekker informeert naar de reor ganisatie van de brandweer. Een jaar ge leden heeft hij daarnaar reeds gevraagd en nog steeds niets vernomen. De voorzitter zegt toe, zich in verbinding te zullen stellen met den opperbrandmecster Het zal dan wel geen jaar meer duren, voor de heer Dekker er iets van hoort! Hierna sluiting. De paal te 't Rljpje voor de zoo- veelste maal ln bespreking. Het P.E.N. bereid de paal op te ruimen. Omverwalsen ls ra dicaler volgens den heer Brak. De Voorzitter heeft op eigen boutje de werkverschaffing stop gezet. Wethouder Glas wijst de verantwoordelijkheid van dit besluit af. Post uitgaven steunverleening en werkverschaf fing van de begrooting 1937 met f 2000 verlaagd. De heer Breed als pessimist. De houding van den Burgemeester gelaakt. Vergadering van den Raad op Maandag 28 Juni 1937, 's avonds om half acht. Voorzitter de heer A. Klerk, burgemees ter, tevens secretaris. Dc raad is voltallig. De Voorzitter opent de vergadering met woorden van welkom. Naar aanleiding van de notulen zegt de heer Breed, dat in de vergadering van 31 Maart door den Voorzitter de toezegging is gedaan, dat t.a.v. de begraafplaats rekening met zijn wenschen zal worden gehouden, wanneer het middenvak in gebruik wordt genomen. Deze toezegging is niet genotu leerd. De Voorzitter zal de notulen doen aan vullen, zooals door den heer Breed is aan gegeven; ze worden daarna vastgesteld. Ingekomen stukken en mede deelingen. Mededeeling wordt gedaan van de herbe noeming en beëediging van den Burgemees ter. Ingekomen zijn de verslagen van vergade ringen van den Vleeschkeuringsdienst en Noorderstoomtram. Wat deze laatste betreft, kan worden medegedeeld, dat het dividend 2.5 pet. bedraagt. O.m. is goedgekeurd het Raadsbesluit tot wijziging van de Alg. Politieverordening, de verordening op den verkoop van sterken drank in het klein en het besluit tot onder- handsche verhuring van de onderwijzers woning. Bij gehouden proces-verbaal van kasve- rificatie van gemeente en armbestuur wa ren kas en boeken met elkaar in overeen stemming. Wederom: de paal te t Rijpje. Van Ged. Staten kwam een brief over de verplaatsing van de electrischc paal aan den Rijperweg. Zij schrijven accoord te gaan met liet schrijven van het P.E.N. aan de Bannc St. Maarten. Bij dit schrijven ver klaart het P.E.N. zich bereid aan de quaes- tie een einde te maken en 't wil daartoe de paal voor zijn rekening doen vervangen. Meteen wordt hierbij vergunning gevraagd voor plaatsing van de nieuwe paal in den berm van den Rijperweg. Dc heer Brak zegt nog, dat ze de paal nu maar meteen omver moeten walsen! (Hi lariteit). Kennis wordt gegeven van de gevoerde correspondentie inzake het niet overdragen (door de gemeente Warmenhuizen) van de gasfabriek aan dc gemeente Alkmaar. Uit deze correspondentie dezer overbe kende kwestie teekenen we aan, dat B. en W. van St. Maarten er bij het gemeente bestuur van Warmenhuizen hun bevreem ding over hebben uitgedrukt, dat geen overleg met hen is gepleegd over een la- geren prijs voor het te leveren gas. Het ant woord van B. en' W. van Warmenhuizen was niet bevredigend. B. en W. van St. Maarten hebben daarna adhaesie betuigd aan het verzoek van de gemeente SchoorI aan Ged. Staten, om maatregelen te ne men, dat liet gasbedrijf alsnog aan de ge- gemeente Alkmaar wordt overgedragen. Dc heer Breed gaat accoord met de hou ding van B. en W. ten deze aangenomen. Warmenhuizen wil gaarn» haar bedrijf be houden, maar dat mag niet. ten koste gaan van hun eigen en van onze ingezetenen. Tenslotte zonden Ged. Staten een brief omtrent administratieve wijzigingen van de gemeente-rekening 1935. De rekening is teruggezonden met de verlangde wijzigingen; zij is nog niet te rug ontvangen. Stopzetting steunverleening en werkverschaffing. Van den Rijksinspecteur der werkver schaffing is bericht ingekomen, dat de steunverleening en werkverschaffing in de ze gemeente zal moeten worden stopgezet van 14 Juni tot 28 Augustus a.s., terwijl in zorg mogen blijven 5 arbeiders. Eerst was de termijn grooter, maar B. en W. hebben hem tot bovengenoemden duur weten te beperken. De heer Breed vraagt, op welke motieven de werkverschaffing van gemeentewege eerder is stopgezet. Uit het streven van B. en W. maakt spr. op, dat zij op de hoogte zijn van de moeilijkheden in den tuin bouw. Spr. oordeelt, dat het niet de gewenschte tijd was, met stopzetting van de werkverschaffing te komen. De Voorzitter antwoordt, dat de werkver schaffing is stopgezet naar aanleiding van de ervaringen vorig jaar opgedaan. In ver band met de bedragen, welke reeds hier voor waren uitgegeven, is tot stopzetting overgegaan. En, zegt spr., we hebben suc ces gehad, de regeling heeft goed gewerkt. N. a. v. het feit, dat eenigc arbeiders tc Winkel waren te werkgestcld, vraagt de heer Breed, of daar voordeel in zat. De Voorzitter antwoordt ontkennend. De heer Breed zegt, dat ze dan beter hier hadden kunnen blijven, dan hadden de tuin ders er nog van kunnen profiteeren. De Voorzitter merkt op, dat de vijf arbei ders, die te Winkel waren tewerkgesteld, daar reeds werkten voor de werkverschaf fing werd stopgezet. De lieer Breed vestigt er dan de aandacht op, dat toen de werkverschaffing werd stop gezet, sommige bouwers, die in werkverschaf fing lieten baggeren, het werk in het vrije bedrijf moesten afmaken, wat voor hen weer meerdere kosten met zich bracht. De heer Glas zegt, dat waar de Voorzitter het woordje „we" gebruikt hij het laat voorkomen, of B. en W. de werkverschaffing hebben stopge zet Dit heeft dc Voorzitter echter op eigen gelegenheid gedaan, de wet houders waren er niet van in ken nis gestéld. Spr. heeft aan het be sluit, niet medegewerkt en wil der halve de verantwoordelijkheid er voor niet aanvaarden. De Voorzitter geeft er nu echter den schijn aan, of we het samen gedaan hebben. De Voorzitter: Iemand nog iets hierover? Niet nou, dan krijgen we het volgende punt. Overeenkomst inzake gebruik van destructor. Volgt de vaststelling van de bekende ge meenschappelijke regeling inzake het ge- ALKMAAH DE HEER VERSCHOOR BENOEMD TOT HOOFD VAN DEN LUCHTBESCHER MINGSDIENST TE AMSTERDAM. De heer J. J. D. H. Verschoor, secretaris van den Armenraad te Alkmaar, die zich o.a. zeer beijverd heeft voor het tot stand- komen van liet Middenstandsborgstellings- fonds in het Noorderkwartier van Noordhol- land, is niet ingang van 1 Augustus a.s. be noemd tot hoofd van den Luchtbescher mingsdienst te Amsterdam. HEER-HUGOWAARD BELANGRIJKE AANBESTEDING. Door de Nederlandsche Spoorwegen zal op 13 Juli a.s. voor rekening van de provin cie Noord-Holland te Utrecht in het open baar worden aanbesteed bestek no. 1556 HS liet maken, leveren, stellen en verven van: A. een dubbelsporige brug, theoretisch lang 25,20 m. over den provincialen weg hij km. 37.024; B. een dubbelsporige hefbrug, theoretisch lang 22,48 m. met een heflioogte van 3 m. over de Ringvaart bij km. 37.120; C. een voetbrug, theoretisch lang 18.50 m. met twee bijbehoorende trappen over de Ringvaart bij km. 37.120; alles met bijko mende werken in de spoorlijn den Helder— Amsterdam nabij llcerhugowaard. Dit geheele werk zal geheel gereed moe ten zijn op uiterlijk 30 Juni 1938. De belang rijkheid moge blijken uit het feit dat ge schat wordt dat aan gewalst staal bijna 500.000 kg. verwerkt zal worden. De kosten worden geraamd op f 176.000.- DEN KELDER VLIEGTUIG VAN „DE KOOY" MAAKT NOODLANDING. Met neus ln de sloot. Gistermiddag, te omstreeks kwart voor 4. heeft het Fokker vliegtuig type S 3 No. 4 een minder fortuinlijke noodlanding moe ten maken op het terrein hij de Lange vliet. De bestuurder, de 'eerling onderofficier Slager, was juist los van den grond, toen hij bemerkte, dat er iets haperde. Van 10 meter hoogte streek het lopstcl neer, doch dat dusdanig ongelukkig, dat het in de sloot terecht kwam. Het bleek dat er eigen lijk van een ongeluk geen sprake was, daal de lieer Slager geen enkele verwonding had npgeloopen; ook de Fokker was vrijwel on beschadigd. oruik van de destructor te Schagen tusschen de gemeenten behoorende tot den Vleesch keuringsdienst Alkmaar cenerzijds en die, behoorende tot den kring Barsingerhorn an derzijds. Vastgesteld wordt een kohier hondenbelas ting tot een bedrag van f216.(vorig jaar 237.-). Vastgesteld wordt een suppletoire begroo ting 1936. B. en W. willen niet ten volle aan het verlangen van Ged. Sta ten voldoen. Ged. Staten verzoeken om bij suppletoire begrooting de voor 1937 geraamde uitgaven voor werkverschaffing en steunregeling te rug te brengen van f 17.247.60 op f 13.000. B. en W. stellen voor hiermede niet ge heel accoord te gaan, doch het bedrag met f 1000.te verlagen. De Voorzitter wijst er nog op, dat inder tijd Ged. Stalen zelf de post wilden opvoe ren. Spr. geeft bij nader inzicD alsnog in overweging de post te verlagen met f 2000, in verband met dc uitgaven in 1936. Dan heeft men een kans van slagen. De heer Eenhoorn wil het advies van den Voorzitter gaarne opvolgen: die kan de mo gelijkheden van slagen heter doorzien dan spreker. De heer Breed kan zich niet vereenigen met het voorstel van B. en W. en nu de Voorzitter wil verlagen met f2000.wordt het er niet beter op. Spr. weet niet, hoe de toestanden zich zullen ontwikkelen, maar als zoo'n bedrag eenmaal te laag is vast gesteld, is het moeilijk geld er bij te krijgen. Spr. is dan bang, dat <le ar beiders de dupe zullen worden. Overigens is de toestand hij den aan vang van het seizoen niet gunstig. Spr. kan niet die verbeteringen zien, waarop anderen zoo hopen. Spr. wil de post zoo laten. De heer Brak: We kunnen het wel laten op f 17000.—, maar dan komt de begrooting nooit terug! r De Voorzitter: Ja. wel terug, maar dan schrappen zij tot f13.000. De heer Brak wil het daarom maar laten op het bedrag, dat in 1936 ook ongeveer is uitgegeven. Ook de Voorzitter oordeelt het niet ver standig het volle bedrag te handhaven. De heer Glas is het wel cenigszins met den heer Brepd eens, maar dc zienswijze van B. en W. biedt meer kans van slagen. De heer Breed kan er toch niet mee ac coord gaan. De kans van slagen is wel groo ter, maar wij zijn beter in staat den toe stand te beoordeelen dan Gedeputeerden, Spr. Ontraadt daarom aan deze verlaging mede te doen. Het voorstel van B. en W„ hierna in stemming gebracht, wordt aangenomen met 5 tegen 2 stemmen, die van de heeren De Pee en Breed. De rondvraag. Protest tegen de houding van den burgemees ter. De heer Breed zegt n.a.v. de me dedeeling van den heer Glas, om trent de stopzetting van de werk verschaffing, zeer teleurgesteld te zijn, dat de Burgemeester zelfstan dig hiertoe heeft besloten en spr. alt den wensch, dat zulks ln de toe komst niet meer zal plaats vinden. Spr. wil een protest doen hooren te gen de houding van den Burgemees ter. De Voorzitter: Hadt U anders nog iets? De heer Breed: Needank U. Niemand verlangt verder het woord; slui ting volgt. HARENKARSPEL SLOOTGAARDPOLDER Dézer dagen vergaderden Stemgerechtigde Ingelanden van den Slootgaardpolder ten locale van den heer Corn. van Ophem te Waarland. Na opening door den Voorzitter worden de notulen onveranderd goedgekeurd. De Voorzitter deelt mede dat een besluit tot aanvulling der polderkcur betreffende vervuiling van slooten etc. ter inzage heeft gelegen en daartegen geen bezwaren zijn ingebracht. Hierna wordt namens de Commissie wel ke van de reken, over '36 de noodigc beschei den heeft gecontroleerd gerapporteerd dat alles in de beste orde is bevonden. De benoe ming van een commissie voor rekening 1937 wordt aan het bestuur overgedragen. De Voorzitter deelt mede, dat de pogingen van het bestuur om de rente der geldlee- ningen verlaagd te krijgen succes hebben gehad en de N.V. Levensverz. Mij. „Utrecht" genegen is de rente te verlagen van 4%% op 4% ingaande 1 Juli 1937 terwijl hij extra aflossing voor 1942 1% provisie zou moeten worden betaald. Aldus besloten. Vervolgens is aan de orde verkiezing we gens periodieke aftreding van den Molen- meester P. Nieuwboer. Genoemde heer wordt herkozen. Hot bestuur wordt gemachtigd tot het sluiten van een kasgcldleening voor 1038 groot f 1000.- tegen een rente van ten hoog ste 4>4%. De begrooting voor 1937 Avordt door den secretaris toegelicht en door dc vergadering vastgesteld op een bedrag van uitgaven en ont vangsten van f 4782,05, waarhij de lasten welke het vorig jaar bedroe gen f 14.- per H.A. thans voor 1937 worden verlaagd tot f 12.50 per H.A. Door den secretaris wordt vervolgens toegelicht dat zoodra het Nieuwe Algemeen Watorschapsreglement voor den Polder van toepassing is verklaard de verkiezingen zul len geschieden met candidaatstelling of zonder candidaatstellingen. In de water schappen waar het nieuwe reglement van kracht is voldoet de verkiezing met candi daatstelling zeer goed, speciaal in die wa terschappen waar door Banne- of polderver- eenigingen leiding bij.de verkiezingen wordt gegeven. In dit verband worden eenigc uit de vergadering gestelde vragen door den voorzitter beantwoord. Na rondvraag volgt sluiting.

Schager Courant | 1937 | | pagina 6