T L. C. J. OLIEE De sprong over Den Oceaan voorOuden v. Dagen afwezig na 12 uur Eden hoopt Franco niet tegen het vertrek der vrijwilligers? Van Zeeland in Engeland De zwevende franc Te koop Smid-Monteur VAN BEIDE ZIJDEN VLIEG- BOOTEN GESTART. De vliegboot „Caledonia" van de Imperial Airways is gisterenavond om 19 uur 55 gestart voor de Atlan tische proefvlucht Foynes (Ierland)- Botwood (New Foundland), ter voor bereiding van den geregelden trans- atlantischen vliegdienst. Tegelijkertijd zou, zooals men weet, te Botwood een Amerikaansche vliegboot de reis in tegenovergestelde richting, dus naar Foynes, aanvaar den. De „Calèdonia" is nog cvn naar zijn basis teruggekeerd, doch kort daarop definitief .vertrokken. De Amerikaansche vliegboot is „Clipper 111" van de Pan-American Airways. Zooals gezegd, dienen deze vluchten ter voorbereiding van een geregelden luchtpost en passagiersdienst tusschen Londen en New-York! Voordat echter passagiers ver voerd kunnen worden, moeten nog de noo- dige toebereidselen worden getroffen. Daar om zullen dezen zomer de te maken vluch ten het karakter van proefnemingen dragen, en wanneer dan de noodigc ervaring is op gedaan, zal de maildienst worden geopend. Er zal dus nog wel ecnigen tijd verstrijken, voordat passagiers kunnen worden vervoerd. Gisteren is de vliegboot „Caledonia" van 'de Imperial Airways van Southampton naar Foynes, in het Iersche graafschap Limerick, gevlogen, en vandaar is het toestel gister avond voor den sprong over den Oceaan ge start. De „Caledonia" zal waarschijnlijk met een Westenwind te kampen hebben en derhalve verwacht men, dat de vliegboot over den 2000 mijl langen afstand van Foynes naar Botwood zestien uur zal doen. De „Caledonia" staat onder commando van kapitein Wilcockson van de Imperial Airways. Deze wordt terzijde gestaan door een eersten officier en twee marconisten. Om 19 uur 57 verliet, volgens Havas, de reuzen vliegboot van de Imperial Airways „Caledonia" de monding van de rivier de Shannon, om de eerste transatlantische commercieele vlucht te trachten te volbren gen. Als alles normaal verloopt, imoet het toe stel tegen elf uur New Foundland hereiken Onderweg zal de „Caledonia" de vlieg boot van de Pan-American Airways „Clip per .111" kruisen, die hedenochtend tegen negen uur te Foynes' wordt verwacht. Een aanzienlijke menigte had zich op de kust verzameld, om den vliegers een voor- spoedigen tocht toe te wenschen. De Valera kwam de bemanning persoon lijk begroeten. De menigte wachtte met spanning op het oogenblik waarop de machtige motoren van de vliegboot zouden worden aangeslagen. Voor het vertrek verklaarde kapitein Wilcockson, de commandant van de „Cale donia", tegenover de pers, dat de weersom standigheden zeer gunstig waren, ondanks kleine regenbuien boven de westkust van Ierland. Inmiddels wordt, uit Botwood. vernomen, dat de Amerikaansche vliegboot „Clipper 111" met ruim tienduizend liter benzine aan boord om 22 uur 10 Britsche tijd naar Ierland is vertrokken. De „Caledonia" seint: wel." „Alles 'Het radiostation Foynes heeft, een bericht opgevangen van de „Caledonia", waarin werd medegedeeld, dat de vliegboot zich op ongeveer 350 mijl van de Iersche kust be vond. Alles aan boord was wel. Twintig van de zeven-en-twintig landen deelen het FranschEn gels che standpunt. De ongerustheid over den toestand in Spanje is tot uiting gekomen in het aantal vragen, die gistermiddag in het Engelsche Lagerhuis over dit vraagstuk gesteld zijn. Eden gaf een kort overzich en besloot met te zeggen, dat hef vraagstuk van het terug trekken der vrijwilligers nog altijd in han den van het bureau der niet inmengingscom missie berust. De Britsche regeering hoopt, dat dit punt weldra verder in behandeling kanworden genomen. Op andere vragen antwoordde Eden, dat de toestand der partrouilleering ter zee zoo spoedig mogelijk verbeterd moet worden. Voor zoover Eden weet bevindt zich geen enkel Duitsch oorlogsschip in de Middelland- sche Zee. De bres aan de oostkust is nog niet opgevuld, doch elders functionneert het toezicht volledig. Het is niet juist aan te ne men, dat de Portugeesche grens open ligt. De Portugeesche regeering heeft zich niet tegen het Fransch-Britsche voorstel verzet Eden kon "niet zeggen, op welke dag de commissie voor de niet-inmenging in vol tallige zitting zal bijeenkomen, omdat die datum in overleg met de andere regeerin gen wordt vastgesteld. Algemeen wordt verwacht, dat een vol tallige vergadering van het comité voor de niet-inmenging in den loop van deze week bijeen zal komen. Uit Parijs zijn berichten ontvan gen, waaruit blijkt, dat het diplo matieke onderzoek in de verschil lende hoofdsteden aan het licht heeft gebracht, dat ruim 20 van de 27 landen, vertegenwoordigd in de voltallige commissie, de Fransch Engelsche voorstellen verkiezen bo ven het DuitschItaliaansche plan. ^Spoedige teruggave van het ge praaide Franschc schip ver wacht. Naar te Parijs verluidt, zou gene raal Franco niet gekant zijn tegen het terugroepen van de vrijwilligers die aan beide zijden in Spanje strij den. Ook de „Diario de Burgos" heeft een dergelijk bericht gepubliceerd. In politieke kringen is men van oordeel, dat indien dit juist zou zijn de internationale toestand zich spoe dig zou ontwikkelen in de richting, welke door Engeland en Frankrijk wordt gewenscht. Het door de Fransche autoriteiten inge stelde onderzoek heeft uitgewezen, dat het 1'ransche schip „Tregastel", dat door den rechtschcn Spaanschen kruiser „Almirante Cervera" in Spaansche territoriale wateren gepraaid is, met ballast voer en op weg was1 om uitwijkelingen uit Santander te halen. Bovendien had het schip een neu tralen waarnemer, in dienst van de inter nationale controle aan boord, die op 3 Juli an Port, Verdon op het schip was gekomen. Onder deze omstandigheden en op grond aan liet feit., dat het schip in de Spaanschc territoriale wateren gepraaid is. verwacht men te Parijs, dat het incident binnen/kort geregeld zal worden mot een teruggeven van de „Tregastel". REORGANISATIE VAN HET ZIEKEN FONDSWEZEN. Op het gisteren te Utrecht geopende con gres der Ncd. Mij. tot Bevordering der Ge neeskunst heeft de voorzitter o.m. medege deeld, dat een districtsgowijze organisatie van de maatschaippijziekenfonds'en in Voorbereiding is (zeven districten), terwijl tevens de algemeen bindende besluiten in zake ziekonfondswezen en middenstands ziekteverzekering nog een ja^r ongewijzigd worden gelaten, Uw voeten stukgeloopen Purol verzacht en geneest. Kreeg een nieuwen kijk op de internationale aangelegenheden. De Belgische premier van Zeeland is gis termorgen uit Amerika te Southampton aan gekomen. Naar hij verklaarde is hij uit Amerika teruggekeerd met een nieuwen kijk op de internationale aangelegenheden en met nieu we inlichtingen. Ik begeef mij, aldus de pre mier, thans naar Londen om mijn taak voort te zetten, en wanneer ik eenmaal een bezoek aan de leden der Britsche regeering heb gebracht, zal ik mijn gevolgtrekkingen kunnen maken. De bespreking Cliamberlain-Van Zeeland. Een door het Engelsche ministerie van buitenlandsche zaken uitgegeven communi qué vermeldt, dat Van Zeeland, vergezeld van den Belgischen ambassadeur 'n onder houd heeft gehad met Chamberlain en Eden Tijdens de bespreking, welke gisterenmiddag werd gehouden hebben de staatslieden van gedachte, gewisseld over de internationale toestand, waarbij van Zeeland een overzicht gaf over de indrukken tijdens zijn bezoek in de Vereenigde Staten opgedaan. Men is tot overeenstemming gekomen over nieuwe maatregelen, welke nuttig zouden kunnen zijn voor het onderzoek, dat van Zeeland instelde. Fransche regeering zal moeten bezuinigen. Na te hebben gewezen op de voordeelen, welke het drievoudig monetair accoord aan Frankrijk biedt, zegt de bekende Fransche economist Fred Jenny in „le Temps", dat men een groote fout maakt als men meent, dat de nieuwe depreciatie van den franc, de vrijheid van manoeuvrcercn, welke het Staibilisatiefonds thans bezit en de frs. 15 milliard nieuwe voorschotten van de Bank, de moeilijkheden hebben opgelost. Niet al leen waren dit slechts maatregelen, nood zakelijk voor de omstandigheden van het oogenblik, maar de positie van den franc is veel kwetsbaarder geworden. In de eerste plaats door het. inflationistische voorschot van de Bank van Frankrijk; verder is een zwevend devies, waar achter geen groote metaalvoorraad staat altijd zeer duidelijk blootgesteld aan deprimeerende invloeden van allerlei aard en hangt het veel nauwer samen met een staatscrediet dan een valuta, welke een metalen basis achter zich heeft. Vandaar dat de financieele sa neering op de jongste maatregelen moet volgen; deze saneering toch moet ons monetaire front dekken. Dit is van de uiterste noodzakelijkheid, zoo als Abel Gardy in den Senaat heeft gezegd. „Een dergelijk systeem van een papieren valuta eischt in de hoogste mate de finan cieele saneering, welke door de regeering wordt aangekondigd." De toekomst van den zwevenden franc zal volledig afhangen van •die maatregelen, juister gezegd, van den invloed, welke zij zullen hebben op de ka- pit aalbeweging. Uit onze Omgeving ANNA PAULOWNA iVsschen. D.V.S. hield een vlschwedstrijd in de Krommetocht, die het volgende resultaat had: le prijs, voor den grootsten baars, P. Ros sen, na loting, ving 3 stuks; 2e prijs, voor het grootste aantal bovenmaats C. Rozen broek, 12 stuks; 3e prijs voor het grootste aantal L. Nieuwcnhuizcn 19 stuks; 4e prijs J. A. Vermij telen 16 stuks; 5c prijs P. van Kessel, na loting, 13 stuks; 6e prijs B. Zwiers Heden overleed onze geliefde Moeder, Be huwd-, Groot- en Over grootmoeder, Mej. G. FRAI, Wed. van J. Renooij, in den ouderdom van 79 jaar en 6 maanden. Namens de Kinderen. Dirkshornj 5 Juli 1937. Gevraagd, voor direct: EEN BAKKERSKNECHT, hoven 18 jaar, bij P. J. SLIK KER, Rijksweg 44, Juliana- dorp. uit de wijk SCHAGERBRUG en Omgeving. Personen van alle gezindten van 65 jaar en daarboven, wel ke zich nog niet opgaven voor dén tocht op 14 Juli a.s., gelie ve dit alsnog te doen vóór Woensdagavond 7 Juli, bij W. J. VAN LOENEN, Schagcr- brug. Gevraagd: EEN NET MEISJE, voor dag of dag en nacht. - A. SCHAGER, Loet 136, Schagcn. 8 zware KISTEN, inhoud 1^ M3„ voor voer of brandstof fen. 15 bos HENGELS, 5 a 6 M. lang, voor tuinbouwbedrijf. Voorts DEKZEILEN. Te zien Stal J. K. Boontjes, aan de Markt. H. Schrieken SCHAGEN. Te koop; Bij elke hoeveelheid BLADRIET, JOH. RAVEN, Magnusstraat, Schagen. WOENSDAG 7 JULI Gevraagd, zoo spoedig moge; lijk: Een bekend met alle landbouw^ machines, trekkers, enz. Zelf standig kunennde werken. Aan biedingen aan K. v. d. GEEST, Smid, Middenmeer. BOLLENPELSTERS, gevraagd, bij J. K. SLOT, Dirkshorn. 13 stuks; 7e prijs C. Muntjcwerf 11 stuks; 8e prijs D. Haverkorn, na loting, 9 stuks; 9e prijs J. Nieuwenhuizen 9 stuks; 10e prijs R. Oltmans 8 stuks. Verder vingen P. Nieuwenhuizen 7 St.; A. v. Loon 6 st.; S. Roets 5, J. Zwiers 5, J. An- dringa 5, C. v. d. Klooster 3, J.v. Kessel 3, S. Schabbink 3, C. Raven 2, P. v. d. Berg 2, T. Bijhouwer 2. In totaal werden gevangen 156 stuks, waarvan 23 bovenmaats. Geslaagd. G. M. Zuidijk slaagde voor het toelatings examen van de R.H.B.S. te Den Helder. B.V.L. Bij de schietoefening der afdecling van den B.V.L. behaalde: H. Simons 94 punten; A. Boer 94, P. Conijn 94, H. Bouwers 9.1; C. J. Smiers 90, A. A. Schouten 90, II. de Bree 90, II. Veul 90. Verkeers wedstrijden. Bij de gehouden verkeerswedstrijden te Hoorn won onze plaatsgenoot, de heer J. Th. Dudock, een-zilveren beker en een zilveren medaille. Duivensport. Bij den wedvlucht vanaf Creil (afstand 435 K.M.) had Altijd Verder 32 vogels in con cours, die om 10 u. 15 in vrijheid zijn gesteld. De eerste vogei is geconstateerd om 5 uur 24 minuten, 47 seconden en vloog met een snelheid van 1052 m. per minuut. De laat ste prijswinnende vogel, geconstateerd om 6 u. 11 min., 6 sec-, vloog 914 M. p. minuut. Prijzen en punten: G. de Boe: 1, 2, 7 en 8 met 58 punten; N. Spïgt, 3, met 20 punten; W. Blaauboer 4 en 9 met 26 p.; A. Liefheb ber 5 en 10 met 24- p.; P. de Vries 6, met 14 p.; J. Hengsdijk, 11 met 4 p. VOETBAL. B.K.C. NIEUWS De adsp. hadden Zondagochtend Schagen a op bezoek en wffeten een 111 overwin ning te behalen. Om half vijf speelde B.K.C. 2 en 3 gecom bineerd tegen Held. Boys 2. BKC kwam niet sterk uit en bleef dan ook maar met 4—-3 de meerdere. BKC 1 en 2 gecombineerd klopten des avonds Held. Boys 1 met 74; ATHLETIEK—NIEUWS Zondag a.s. zullen A. Blok (Dokev) Anna Paulowna en Jb. van Ham (Olympia) Wie ringerwaard deelnemen aan de districtswed strijden voor Noordholland van de K.N.A.U. op de Sintelbaan te Amsterdam. Het ver heugt ons dat deze jongens er op uit trek ken om zich met anderen te meten en te vens de kans te maken om door goed werk hier en daar uitgenoodigd te worden. Blok liep Zondag 27 Juni in Bloemendaal 11,1 sec. over de 100 M. en sprong 6.20 M. ver, terwijl Van Ham op de 1500 M. eerste werd in 4 min. 29,6 sec. SCHOORL Een gelukskantoor. Bij de heden gehouden trekking van Lo- tisico werd het welbekende gelukskantoor van den heer N. J. Venneker weer tot de gelukkige uitverkorenen door de f 20.000 te winnen op 17345. De heer' Venneker is hoofdagent voor Schoorl en omstreken en heeft al meermalen de 25000 en eens de 50.000 uitgekeerd. Te water. De heer S. reed met paard en wagen langs het kanaal. Vermoedelijk doordat het paard van de muziek van oen der plezierbootcn schrok, geraakte het geheele gevaarte te water. Man en vrouw wisten van den wagen af te springen, doch het zoontje ging mee kopje onder. Door personeel van de boot werd deze spoedig op. het droge gebracht, terwijl het paard met den wagen naar den over kant zwom, waar het op de scheepswerf yan Scheber aan land kon komen. De opbrengst der inzameling voor de R.K. jeugdwerkloozen heeft te Schoorl f 33-22 op gebracht. BERGEN BERGER SPORTVEREENIGING. Sporters Bergen 11. Direct na den aftrap ontwikkelde zich een zeer levendig spel. S. speelde buitengewoon enthousiast en de B.S.V.-verdediging moest, al dadelijk alles op alles zetten, om onheil te voorkomen. Ofschoon imet wind tegen spelende waren de Bergenarcn zeker niet in de minderheid. Integendeel; ér werd door de gasten fraai spel te zien gegeven en in techniek waren zij ongetwijfeld de meer deren van S. B.S.V. volgde, tegen den wind spelende, de juiste taktiek door het toepas sen van een diepe W-formatie, waardoor het voor S. moeilijk was er door te komen. Toch ontstonden er eenige zeer hachelijke mo menten voor het Berger doel. Aan den an deren kant had de B.S.V.-aanval ook eenige malen pech. Eerst was het Koster, die tegen de bovenlat schoot en niet lang daarna ket ste een kogel van Plomp van den paal in het veld terug. Voorts had middenvoor Peetoom met een zeldzaam fraaien kopbal, die maar net overging, geen geluk. Rust stand 0—0. Na half-time was B.S.V. uitgesproken in de meerderheid, maar het verband was uit de ploeg. Koster begreep, dat het met verre schoten moest worden geprobeerd, maar hij had weinig geluk. Ook Tuijn probeerde het eenige malen, maar de. doelverdedigcr gaf niet thuis. Ab v.d. Berg die na de pauze beduidend heter speelde dan daarvoor, loer de op z'n kans, doch hetd uurde toch nog tot tien minuten voor het einde, voordat die kans kwam. Koster zette van rechts af mooi voor, één der S.-backs miste, waarna v. d. Berg er als de kippen bij was, om handig den bal om den anderen achterspeler been te brengen en daarna het leer onhoudbaar voor den doelverdedigcr in den uitersten hoek te plaatsen. B.S.V. had de leiding, maar daarmede nog niet- de overwinning. Immers, de S., wier uitvallen steeds zeer gevaarlijk waren Jan Halff had tot twee maal toe een ingeschoten bal prachtig ge stopt kwamen nu geducht opzetten. In deze periode loonde aanvoerder Beeldman z'n ware kracht. Ludding raakte geblesseerd en verliet het veld. Vóórdat nog een in valler was verschenen had de toen vrij staande linkervleugel z'n kans benut en maakte de linksbinnen op zeer verdienste* lijke wijze gelijk. In dezen stand kwam geen wijziging meer. Bergen is nu finalist in de Gouden Kruis- wedstrijcLen. W1ERINGERMEER ZUID—AFRIKAANSCH SCHOOLPERSO- NEEL BEZOEKT DE W.MEER. Maandag kreeg onze polder bezoek van de reeds eenige dagen in ons land verblijf -houdende Z.-Afrikaansche onderwijzers en onderwijzeressen. Het groote gezelschap, een honderdtal dames, heeren, arriveerden met een 3-tal groote touringscars en bezocht de school te Middenmeer. Geruimen tijd on derhielden de dames en heeren zich met de jeugd en deelden, als bijzondere attractie voor de jeugd, vreemde postzegels uit. Ook werden van diverse kinderen de privé-adres sen genoteerd, waarna toegezegd werd dat hierna briefwisseling zou volgen uit 't verre Transvaal. Na het bezoek dat tot bijna 1 uur duurde, werd de lunch gebruikt in Ho tel Smit te Middenmeer. Hierna werd nog een, rondtocht, onder leiding van den heer Giessen door de polders gemaakt, waarbij eenige bedrijven werden bezichtigd o.m. van den heer Oostenbrug. WIERINGERWERF. De schoolkwestie. In de j.l. Maandag gehouden vergadering iii het Raadhuis te Wieringerwerf der bestu ren Wieringermeerscholen, Chr. Schoolver eniging en Volksonderwijs, alsmede Wierin- germeer Directie, werd o.m. besloten deze kwestie op te lossen tot een voor alle par tijen bevredigende regeling. We vernemen nader dat deze oplossing gezocht zal worden op korten termijn, zoo mogelijk nog voor de groote zomervacantie, waartoe bereids ook binnen eenige dagen in eigen kringen vergaderd zal worden. Het vlastrekken vangt aan. Op verschillende kavels is men reeds aan gevangen met het trekken van vlas. De prij zen van dit product zijn zeer goed. We hoor den van een landbouwer welke voor zes H.A. de respectabele som ontvangt van f 4000.—. Politie. Middenmeer: Gevonden een heerenrijwiel aan den Schagerweg. Verloren: 2 rijwielbelastingmerkten. In-1. politie Kramer, Middenmeer. NIEUWE NTEDORP BURGERLIJKE STAND. JUNI 1937. Geboren: Marie, dochter van Jan Edel en Kath'ariria Krabman; Kees, zoon van An- fhonie van der Gulik en Catharina Meester Annie, dochter van Cornelis Kromheer en Wijntje de Boer. Johannes Lubertus, zoon van Johannes Lubertus van Herwerden en Alida de Jong. Iluihert, zoon van Huibert Reijne en Anthonia van Slooten; Adrianus Johannes, zoon van Johannes Groen en An na Maria Beers. Ondertrouwd: Geene. Getrouwd: Cornelis Marie Jonkman, 25 jaren, wonende te Lisse en Geertruida A- galha Stoop, 22 jaren, wonende te Nieuwe Niedorp; Johannes de Winter, 31 jaren, wo nende te Limmen en Gerritje Adriaantje Zeeman 22 jaren, wonende te Nieuwe Nie dorp. Overleden: Cornelis Kooiman, 79 jaren, weduwnaar van Grietje Blanken. AMSTERDAM, 5 Juli 1937. Heden 5 Juli 1937 werden de volgende prij zen gemaakt per 100 kilo Noord-Holl. Muizen 4.60—5; N.H. Drielingen 2.80—3.20; N.H Kriel 1.802 N.H. Blauwe eigenheimers 7.20 8.N. H. Blauwe eigenheimer Drielingen 4.805; N.H. Bonken 4.30460 Westland- sche Muizen 5.406; Westl. Drielingen 4.80 —5; Westl. Bonken 4.60; Westl. Kriel 2—2.50 Wesl. eigenheimers 7.207.60; Schoolmees ters 5.40—5.60 Katwijker zandnardappelen 5.80—6 Katwijker Drielingen 4.80—5; Hille- gommer zandaardappelen 56.—; Hil-le- gommer Drielingen 4.60—5; Ypolder Bon ten star 7.608; Poters 4.805.- Nieuwe Mal ta aardappelen 1213; verder per 70 kilo Friesche Doodslag 2.10—2.40 ROTTERDAM, 5 Juli. Veemarkt. Totaal-aanvoer 1641 stuks', t. w.: 558 vette runderen, 229 vette kalveren, 4 nuchtere kalveren, 394 schapen en lam meren, 456 varkens. Prijzen per Kg.: vette koeien, le kw. 7S ct., 2e kw. 70 ct.. 3e kw. 5464 ct., vette ossen 746854-64- ct., vet te kalveren 90-75—55-60 ct., varkens (le vend gewicht) 5049—48 ct., schapen 52 4636 ct., lammeren 655S—50 ct. Prijzen per stuk: schapen, f 31—26—20. lammeren f ig_i5_n. Overzicht: Vette koeien en ossen, aanvoer iets ruimer, handel stug, prijzen van vorige week Dinsdag, pr. koe 82, os 80. Vette kalveren, aanvoer korter, handel matig, prijshoudend, pr. kalf f 1. Schapen en lammeren, aanvoer iets kleiner, handel zeer traag, dalende prijzen. Var kens, aanvoer kort, handel willig, stijgende prijzen, pr. ex. gingen nog 1 cent hoven no teering. Er werd een partijtje schapen voor export verkocht.. ROTTERDAM, 5 Juli. Vlasmarkt. 300 Kg. blauw, sdhoon 68— 80 ei. 5400 Kg. wit Zeeuwsch 6S80 ci, 3000 Kg. Groningsch 6575 ct., 5800 Kg. Hol- landsch geel 68—80 ct., 120 Kg. dauwroot 50—60 ct. per Kg. De vlasmarkt. blijft kalm gestemd. De aanvoeren zijn niet groot. De vraag is voldoende, zoodat alles tenslotte is verkocht. ROTTERDAM, 5 Juli. Boekweit (Buitenlandsche) Mandsjoerijsche in balen disp. f 8.75. AMSTERDAM, 5 Juli. Ter veemarkt waren h eden aangevoerd*. 327 vette koeien, waarvan de prijzen wanen: le kw. 76—84 ct., 2e kw. 64—74 ct.. 3e kw. 5862 ct. per Kg. slachtgewicht; 90 melk en kalfkocien f 185—250 per stuk, 98 vette kalveren: 2e kw. 48-56 ct., e3 kw. 4046 ct. per Kar. levend gewicht; 120 nuchtere kalveren f 8—15 per stuk, 30 schapen f 24— 30 per stuk, 7 lammeren f 1518 per stuk, 514 varkens: vleeschvarkons, wegende van 90—110 Kg. 60—61 ct., zware varkens 58— 59 ct., vette varkens' 5758 ct. per Kg. slachtgewicht. Aangevoerd 3 wagons gesl. runderen uit Denemarken. Overzicht: Slacht runderen matige, aanvoer, handel stug, vas te prijzen. Melkkoeien matige aanvoer, tra ge handel, onveranderde prijzen. Vette kal veren gewone aanvoer, gedrukte handel, prijzen onveranderd. Nuchtere kalveren ma tige aanvoer, vlugge handel, hoogere prij^ zen. Schapen weinig aanvoer, stugge han del, terugloopende prijzen. Lammeren on beduidende aanvoer en handel. Varkens ruime aanvoer, zeer gedrukte handel. Prij zen voor zware varkens iets lager. Paar den handel en aanvoer onbeduidend. ALKMAAR. 5 Juli. Aardappelen 25,20, aardbeien 32i52, aalbessen 814, andijvie 0.903.10, bloem kool i 917, n 3—7, doperwten 4.50—11, druiven 3436, kropsla 0.60—2.10, kom kommers 1.502.50, meloenen 2131. peter selie 25.20, perziken 310, postelein 0.08 0.30, peulen 715.50. rabaiber 1.103.20, radijs 1.202.10, roode kool 34.60, selderie 2.20—3.80, spinazie 20—30, snij'boonen 12— 18, dubbele spcrciéboonen 14—19, tuinboo- nen 23, toimaten 1013, uien 2.805.80, wortelen 4.50—9. AMSTERDAM. 5 Juli. Binnenlandsche Granen. (Boerennotee- ring). Rogge f 8.25—8.50. Chev. gerst 8.25, 8.75, haver 7.257.50, duiveboonen 910, alles per 100 Kg.; karwijzaad f 1010.50, blauwmaanzaad f 1111.50, alles p. 50 Kg. WARMENHUIZEN, 5 Juli*. Aanvoer: 27500 Kg. aardappelen: Schot- sche muizen 3.50—4.10, idem grove, ex port 2.502.80, drielingen 2.20—2.70. WINKEL. 5 Juli. Aalbessen f 1220, kruisbessen 56, frambozen 2735, aardbeien 1519, slaboo- nen 23—24, peulen 30—32, aardappelen 3.50—3.80, alles per 100 Kg. Kropsla f 1— 1.50, komkommers f 23, per 100 stuks. PURMEREND, 6 Juli. Koeien, totaal 525 stuks. 255 vette koeien 6378 ct. per kilo, geldekoeien f 150210, melkkoeien f 160—275, per stuik, stieren 52—62 ct. per Kg.. 14 paarden f 120200 per stuk, 62 vette kalveren 30 60 ct. per Kg., 390 nuchtere kalveren f 515 per stuk, 172 vette varkens 4852 ct. per Kg., 65 magere varkens f 1835 per stuk, 340 biggen f 12—IS. 330 schapen f 15-29, 48 bokken f 4r—14, 670 overhouders f 11—16, alles per stuk. NOORDSCHARWOUDE, 6 Juli. Aanvoer: 207500 Kg. aardappelen: Sdhot- sche muizen 3.50—4.30, grooten 2.70—3.50. bl. eigenheimers 4.50—5, drielingen 2—2.80, kleine f 1—1.20. 50 Kg. uien zilvernep f 8.10, 300 Kg. witte kool f 5, 150 Kg. tuinhoonen f 4.80—5.60, 55 stuks bloemkool f 99.80. BROEK OP LANGENDIJK. 6 Juli. Schotsche muizen 3.50—4.60. bl. eigenhea mers 4.60—5.10, drielingen 2—2.80. kleine 11.70, peen 4.206.50, roode kool 2.30— è.20. tomaten: A 24.30—24.70, B 20—20.90, C 23.50—24.20, CC 18. DUITSCHE LANDBOUWMARKTEN. Groenten en Fruit, 5 Juli. Berlijn: De aanvoer is rijkelijk. Met weinig veranderde prijzen was de handel vlug. Genoteerd wordt: Holl. tomaten 28—32 per 50 Kg.. Hol!, komkommers 17—25 per 100 stuks, Holl. aardappelen 7.15—7.75 per 50 Kg. West-Duitschland: Ook hier heeft de han del een levendig karakter. De prijzen ble ven op het niveau van Zaterdag.

Schager Courant | 1937 | | pagina 3