VAN GEELEN IN SCHAGEN Olympia Schrijfmachine Hangklokken Pendules Wekkers - Horloges Barometers Keuken en Koekoekklokken. QCyrnjxia Olympia Aangifte Leerlingen Trapman N.V. „Almiha" LAGEZIJDE B 40 TELEFOON 26 is blijft, hiervoor toch maar het, vanouds bekende en boste adres. Steeds de nieuwste, modellen, uitsluitend prima gegarandeerde uurwerken en toch het laagste in prijs. Ook hij U thuis komen wij gaarne met een mooie keuze, dan kunt U op Uw gemak uitzoeken. Diploma Rijkshorlogemakers, vakschool. Inkoop van oud Goud en Zilver tegen de hoogste waarde. Magazijn van Diamant, Goad en Zilver. - Filialen: C. PRINS, Breezand; A. NIPSHAGEN, Middenmeer, W. HALBERTSMA, Winkel Speciale reparatie-inrichting voor Uurwerken, Goud en Zilver. Alle reparaties worden ook in onze filia- len aangenomen en afgeleverd met garantie. Uit onze omgeving KOEGRAS JULIANADORP. Openluchtconcert „Kunstzin". Zondagavond werd door de Harmonie „Kunstzin" onder directie van haar direc teur, den heer J. van Glabbeek een concert op de muziektent gegeven. De weersomstan- digheid, die niet van do aangenaamste was, z:u oorzaak geweest zijn, dat het audito rium niet groot en steeds in beweging was. Dit heeft echter de muzikanten niet kunnen weerhouden om niet volle ambitie hun pro gramma af te werken op de wijze, zooals wij steeds van dit gezelschap gewoon zijn. Voor het toelatingsexamen van de R.H.B.S. te Den Helder is o.m. geslaagd G. M. Hoornsman, wonende alhier. Excursie van de bijenhouders Zondag werd de faarlijksche excursie langs de leden van de afdeeling Den Helder en Omstreken gehouden. Met een autobus van J. van Scheijen, werden de deelnemers van Callantsoog, Groote Keetcn, Julianadorp en Den Helder en Breezand bij elkander gehaald en zoo kon te ongeveer half tien een gezelschap van pl.m. 25 deelnemers zich op weg begeven. De honingfabrikanten van Davis moesten zich als nummer één aan een inspectie on derwerpen, maar dat gaat allemaal zoo maar niet. Want al zijn zij klein, ze zijn ook dapper en menige cxcursist zal dat op ge voelige wijze ondervonden hebben. Van daar trok het gezelschap naar „Marietje", aan den Nieuwe Weg. llier werd ook een nieuwe honingslinger bekeken, die gemaakt was door G. van Zoonen, smid te Juliana dorp. De werking ervan werd gedemon streerd. In het algeineen was men het er over eens, dat het instrument er goed en netjes uitzag. Op Callantsoog werden een paar stands bezichtigd en het was hier te constateeren, dat ongelukken voorbehouden, het honing- gewin in 1937, toch weer verre boven dat van het vorige jaar zal uitgaan. Na een korte wandeling door de duinen werd terloops een druivenserre bezichtigd de bus opgezocht en voort ging het naar GrooteKeetcn. Daar was do büenkolonie van ..Aaltje' het adres. Daar was het ook •dat een soort natuurmensch zich bij ons voegde, om de wonderen van een bijenko- lonie van wat dichter bij te loeren kennen. Voordat de tocld voortgezet werd, moest eerst de inwendige mens oh versterkt wor den. Vanzelfsprekend had dit plaats in het café van Jaap van Scheijen, waar velen nader kennis maakten met onzen 87-jaiigen heer van Scheijen. Vervolgens werd een bezoek gebracht aan een reuzenkolonie op dit gebied, welke met bewondering werd bekeken. Vandaar ver trok men naar Julianadorp waar bij twee leden een bezoek werd gebracht en tenslotte Kortcvliet. Doggersvaart en Donkere Duinen waar de excursie beëindigd werd. De conclusie van dezen dag is zeker, dat D. H. ROODHUYZEN 8. Co. uv. MAKELAARS SUIKER RUBBER - KOFFIE CACAO per contract Amsterdamsche Liquidatiekas N.V DAM 2a Tel.fooo No. 30012-31012 AMSTERDAM-C Baun NI» 2. Ttlef. 30012 Tolcsram.dra»: CARLOS-AMSTERDAM de bijenhouder!! voor 1937 weer meer ren dement zal geven, en dat de excursie weer zeer leerzaam was en de onderlinge vriend schap, ook door de „vroolijke noot" weer versterkt is. HOOGWOUD SCHAAP AANGEREDEN. Zaterdagavond heeft op den weg Aarts woudMedemblik een motorongeval plaats gehad. Een landbouwer had liet hek van zijn land open laten staan, waardoor de schapen den weg opliepen. Een passeeren- de motorrijder reed een der schapen aan, waardoor hij over den kop sloeg. Hij be kwam een ernstige hoofdwonde en mocht voorloopig niet vervoerd worden. SCHOOLREISJE. De kinderen van de 2e en 3c klas der O. L. Scholen te Hoogwoud en Aartswoud heb ben hun jaarlijksch uitstapje naar Bergen en Egmond gemaakt, waarbij ze het met het weer uitstekend hebben getroffen. Des morgens om ong. half tien reed 1c Hoog woud de H.A.B.O. bus voor, die de kinderen vervoeren zou. Na een prettigen dag arri veerden ze des avonds plm. 8 uur. Voor de betrekking van onderwijzeres aan de O.L. School te Hoogwoud hebben zich 20 sollicitanten aangemeld. Door B. en W. is aan de Ver. tot Werkver schaffing aan Hulpbehoevende Blinden ver gunning verleend tot het houden van een collecte In de week van 5 Juli a.s. Van den Rijksdienst der Werkloosheids verzekering en Arbeidsbemiddeling te 's-Gra- venhage is bericht ontvangen, dat een vier tal personen uit deze gemeente geplaatst kunnen worden bij de Cultuurmij. „De Wie- ringermecr." OPMEER Vischwedstrijd. Zondagmiddag hield de Hengclsportver- eeniging T.O.P. alhier een wedstrijd op wit- visch voor haar leden. Dc deelname was echter gering er deden slechts 11 leden mee. Er werd gevischt in dc z.g. Veersloot; de vangst was goed en de controleur had druk werk om alles na te loopen. De uit slag luidt als volgt: lc prijs voor grootste visch, B. Bruinsma; 2e prijs, voor grootst aantal maatvisch, D. Bakker; 3e prijs, voor het grootste aantal De Waal; Je prijs, idem, J. dc Gier; 5e prijs, idem, K. Korvcr; (ie prijs, voor het grootst aantal over den geheelen wedstrijd, B. Bruinsma met 21 stuks. Het was een echt gezellige middag, de vischlicfhebbcrs heb ben volop genoten! BARSINGERHORN Hengelsport. Zondag jl. hield de Hengelsportverceni- ging „Vischlust" haar tweeden wedstrijd en wel te Groenveld. Door 55 deelnemers wer den in totaal gevangen 482 baarsjes. De uit slag luidt als volgt: lc prijs 11. Uzer, groot ste baars (33.5 c.M.); 2e prijs Th. Klos, 26 stuks; 3e prijs W. Bos, 24 st.; 4c en 5e prijs D. Bloem en Jl>. van der Heide, ieder 23 st.; 6c prijs L. Aikema, 22 st.; 7c prijs J. D. Nierop, 21 st.; 8c prijs A. Aalbers, 19 st.; 9e prijs Jh. van Stipriaan, 18 st.; 10c prijs G. van der Klooster, 16 st.; 11c en 12c prijs W. Biesboer en J. dc Smit, ieder 14 st.; 13c pr. A. Nierop, 12 st.; He t.m. 19c prijs J1'. Blommaert, P. Zwak man, S. van der Veen, J. van der Veer, A. J. Bergman, Joh. Schenk, ieder 11 st,; 20e en 21e prijs H. Timmerman en H. Bergman, ieder 10 st. Dc controleursprij/.cn vielen ten deel aan: 1. M. Bosma, 2. A. Zwakman, 3. G. Koster. Z1JPE De Minister van Sociale Zaken heeft den geldigheidsduur der steunregeling tot 1 Ja nuari 1938 verlengd voor de in deze ge meente woonachtige werklooze arbeiders. De arbeidsbemiddeling. Op 1 Juli J.l. waren bij dc Arbeidsbemid deling in de gemeente Zijpe 89 werkzoeken den ingeschreven, n.1. 34 grondwerkers, 18 landarbeiders. 16 dijkwerkers, 8 timmer lieden, 5 metselaars, 2 opperlieden, 1 stoker, 1 reiziger, 1 schipper, 1 steenzetter, 1 stof feerder, 1 smid. In de afgeloopen maand kwamen 33 aan vragen van werkgevers in waar 33 werk zoekenden werden geplaatst. ZUID-ZIJPE. Op initiatief van dc afdeeling „Zijpe Callantsoog" van Het Witte Kruis zullen in Zuid-Zijpe 2 consultaticburcaux voor zui gelingen worden ingesteld, n.1. te Schagcr- brug, in een der lokalen van liet Witte Kruisgebouw en te Sint Maartensbrug ten huize van Dr. Van Slootcn. Het, bureau te Schagcrbrug zal Woensdag a.s. beginnen. ST. MAARTENSBRUG. Naar ons wordt medegedeeld, heeft het Districtshoofd van dc Arbeidsinspectie aan den broodbakker T. Bloothooft. alhier, we gens afwezigheid van zijn zoon voor mili tairen dienst, afwijking van dc werktijdre geling toegestaan. Meisjesschool met 5-j. cursus te BERGEN, vóór 18 Juli, bij den heer J. DUINKER, Mecnvijklaan 6 of School. Vervoer der 1.1. van Alkmaar af kosteloos en onder toezicht, evenals gelegenheid tot koffiedrinken in dc school. LANGENÜIJK DE MINIMUMPRIJZEN VOOR DE AARD APPELEN WEER VERLAAGD. Met ingang van Maandag 5 Juni gelden dc volgende bepalingen voor den verkoop van vroege aardappelen: De sorteering van de A-groep, dc Eerste lingen blijft zooals dc laatste maal is voor geschreven. Dc minimumprijzen voor verkoop in liet binnenland worden als volgt: Groote en bonken, ophoudprijs f 3.50, vcr- gocdingsprijs bij inkuilen f 1.75 per 100 kg.; Groote en bonken afwijkend ophoudpr. f 3.50 en vergoedingsprijs bij inkuilen f 1 per 100 kg.; Drielingen, ophoudprijs f 2.-, vergoe dingsprijs als veevoeder f 2.-' per 100 kg.; Afwijkende drielingen, ophoudprijs f 2.-, ver goedingsprijs als veevoer f 1.- per 100 kg.; Kriel, ophoudprijs f 1.- Dc sorteering van de B-groep blijft onge wijzigd gehandhaafd. Dc minimumprijzen voor de B-groep wer den als volgt gewijzigd: Groote en honken, ophoudprijs f 3.-. ver goedingsprijs bij inkuilen f 1.50 per 100 kg.: Afwijkende grootcn en bonken ophoudprijs f 3.— en vergoedingsprijs bij inkuilen f 0.7" per 100 kg.; Drielingen ophoudprijs f 1.50 en vergoedingsprijs als veevoeder f 1.50 af wijkende drielingen, ophoudprijs f 1.50 en vergoedingsprijs als veevoeder f 0.75 per 100 kR- Bij doordraaien moeten dc bonken en grootcn worden ovcrgevcild voor export en proviandeering van zeeschepen, waarbij een minimumprijs van f 2.50 voor beide groepen van kracht blijft. W1ERIXGERWAARD Loop der bevolking over het tweede kwartaal 1937. 5 April: Grietje, d. v. Evert van den Berg en van Grietje Meijer; 11 April: JLaban fzaak, z. v. Pieter Adriaan Jansscns c.v. Sara van Belois: 14 Mei: Maart je Cornclia, d. v. Jan Comclis Peper e. v. Rinske Larn- mertsma; Jan Piet, z. v. Cornelis Bakker en van Gerdina Schenk; Dorothea Maria, d. v. Francies der Weduwe en van Elisabeth Rcmorie; Hendrik Johannes, z. v. Hendrik van den Brink en van Geertje Janna Uude- jans. Huwelijken: Geene. Overlijden: 2 April: Wed. Klaas Droog, geb. Aafje Glas van der Lippe, oud 73 jr.; 13 April: Guurtje Semcins (ongehuwd), oud 75 jaar; 19 April: Christina Elisabeth Gro- neman (ongehuw.d), oud 60 jr. ^overleden in de gem. Baarn); 9 Mei: Wed. Bernhard Heinrich Wilhelm Eggers, geb. Maria Bood, oud 88 jr. Vestigingen in de gemeente. April: Trijntje Everts (Echtgenoote van Nuttert Gouma), gekomen van Barsingcr- horn, C 3; Keimpe Gouma, gek. van Bar- singerhom, C 3; Aukje van der Meer, gok. van Winkel, Lutjewinkel, B 80a. Mei: Jan Anne Cornelis Zeilstra, gekomen van Leeuwarden, Beethovenstraat 5; Pieter Oosthof, gok. van Zijpe, N.il., St. Maartens brug. C 4; Joanna Sap, gek. van Zijpe, N.H., St. Maartensbrug, C 4; Dicuwertjc Oosthof, gek. van Zijpe, N.IL, St. Maartensbrug, C 4; Berendina Roelfina Oosthof, gek. van Zijpe, N.H., St. Maartensbrug, C 4; Barbara Heins, gek. van Barsingerhom, Kolhom, F 30; Fedde de Jong, gek. van Zijpe, N.H., Schagerbnig, F 89; Arjen de Roos, gek. van Warder, N.H., no. 50; Hendrik van de Vaart gek. van Den Helder, Langevlict 38; Dirk Waag, gek. van Schagen. Tjallewallcrweg, K 55; Neeltje Kossen, gek. van Schagen, Tjallewallenvcg, K 55; Jansjc Waag, gek. van Schagen, Tjallewallcrweg, Iv 55; Juni: Dirk Visser, gek. van den Helder, Zanddijk, 11a: Catharina Gedink, gek. van Den Helder, Zanddijk, 11a; Dick Gedink, gek. van Den Helder, Zanddijk, 11a; Ro- bert Gedink, gek. van Den Helder, Zanddijk, 11a; Wed. F. Kaaij, geb. dc Jong Trijntje, gok. van Schagen, Regentenstraat, D 59; Wopke Visser, gek. van Wcststcllingwerf Beijl, 25; Nicolaas- Bastiuan Goudswaard, gek. van Medemblik. üosterhaven, 30; Piet je Sipma (echtgenoote van Taekc Spoelstra) gok. van Oostdongcradeel, Ee, 110. 303; Jantje Kuiper (echtgenoote van Popkc Boc- zcrooij), gek. van Wcststcllingwerf, Scher penzeel, 119; Pieter Brommer, gek. van Bar singerhom, Kolhorn, F 4; Grietje Eriks, gek. van Barsingerhom, Kolhorn, F 4; Frouwkc Loorbach, gek. van Vccndum (Gr.), Korte Middenweg, 3; Jan Lamnicrtsma, gek. van Slootdorp, a.b. schip, Wieringcrincerpoldcr; Vertrek uit dc gemeente: April: Sebastia- nus van Geel, vertrokken naar Utrecht, Brugsteeg 5. b. d. Oosterkade; Jansjc Pais, naar Utrecht, Brugsteeg 5, 1). d. Oosterkade; Hubertus van Geel, naar Utrecht, Brugsteeg 5, b. d. Oosterkade; Jacob Doorn, naar An na Paulowna, Kerkweg 6, p a. J1». Malgrom; Sipke Dopma, naar Francker, (Fr.) a.b. schip, liggende op Biocmkcterp: 1-Icnri Schermerhom, naar Callantsoog, Zanddijk; Jacob de Gier, gekomen van Spanbroek K 30; Dirk Schoute, naar Zijpe, N.H., Rui- genweg 7, p.a. J. Zwaag, H 116; Jacob Stam mes, naar Zijpe, N.H., Oudcsluis, Groote- sloot G 13; Fokke Jager, naar Giethoorn, Dwarsgracht, III: 41a; Grietje Leeuw, naar Giethoorn, Dwarsgracht, III: 41a; Wicher Jager, naar Giethoorn, Dwarsgracht, III: 41a; Sjoerd Jager, naar Giethoorn, Dwars gracht, II: 41a; Peter Jager naar Giethoorn Dwarsgr. II 41a., Grietje Jager, naar Giet hoorn, Dwarsgracht, III: 41; Greta Jager, naar Giethoorn, Dwarsgracht, III: 41a; Jan- nie Fcirimigje Jager, naar Giethoorn, Dwars gracht, III: 41a; Lummigjc Jager, naar C.icthoorn, Dwarsgracht, III: 41a. Mei: Jacob Blaauboer. naar Schagen, Grootcwal, G 22; Guurtje Wijngaard, naar Schagen, Grootcwal, G 22; Jacob Blaauboer, naar Schagen, Grootcwal, G 22; Ario Blaauboer, naar Schagen, Grootcwal, G 22; Jan Pieter Raven, naar Barsingerhom. Nieuwesluis, \Yaardpolder, G 28; Nccltjc Wit. naar Bar singerhom, Nieuwesluis, Waardpoldcr, G 28; Albertus Jan Raven, naar Barsingerhom, Nieuwesluis, Waardpoldcr, G 2S; Juni: Wiet- zc Koopman, naar Alkmaar, Laat 180; An na Slins, naar St. Maarten, Valkkoog C 5S; Albert Smid. naar Oudkarspel, Dorpsstraat 247 p.a. A. J. Kramer, Aukje van d. Meer, naar Winkel, Lutjewinkel, B 80a. WARMEXHU1ZEX De maximum-factuurprijs voor Duitsch- land blijft f 3.80 per 100 kg. Als de voor export aangeboden aardappe len eveneens doordraaien moeten zij worden ingekuild, iedere sortecring en kwaliteit af zonderlijk. Medegedeeld wordt, dat de minimumprijs voor grooten en bonken van f 3.50 per 100 kg. v. het binncnl. cn» f 2.50 per 100 kg. voor export niet meer zullen worden ge wijzigd tot 15 Juli a.s. De veilingen dienen er op le letten, dat partijen, waarin „ziek" voorkomt, niet mo gen worden geveild. NOORDSCHARWOUDE. Schaken. le klas: H. StinsJ. Klinkert 10. H. Hart—N. Kaan 1—0; H. StinsG. Zwier 1 0, J. KroonK. Bierman afgelbr. 2de klas: W. KaanM. Kuilman 1—0, Th. Bruin—L. E. Hulshof 01, M. Kuilman H. Bon wens 01. 3de klas: J .KamperJ. IJ ff y2y2, R. SchriekenJ. Bouwens 10. Schoolfeesten. Het schoolfeest van de leerlingen der Chr. school zal gehouden worden op Dinsdag .13 Juli a.s. en dat van de leerlingen der R.K. school op Woensdag 28 Juli a.s. BROEK OP LANGENDIJK. LANGENDIJKER GROENTEN CENTRALE. Burgemeester Slot herdacht. Het 50-jarig bestaan der veiling wordt alleen herdacht door de uitgave van een gedenkboek. Maandagmiddag 3 uur kwam het bestuur der L.G.C. in vergadering bijeen onder lei ding van dien heer S. de Boer, die in zijn opening memoreerde het overlijden van bur gemeester Slot, in leven voorzitter van het marktbestuur. Hij is een voorzitter geweest, die steeds op dc juiste wijze dc vergaderingen leidde, maar bovendien door zijn veel omvattende werkkring veel wist 'te bereiken voor den tuinbouw en de tuinders. Ziende op de ledige plaats, kunnen wij dan ook niets anders meer doen dan hem onzen eerbiedigen dank lc brengen en schcnke God hem dc rust wel ke wij hem toewcnschen. Hij ruste in vrede. Het bestuur verhief zich hierna een oogen- blik van zijn zetel, als een stille hulde aan den overleden voorzitter. In verband hiermede werd mccgedecld.dat er na afloop der vergadering in comité be handeld zal worden of de feestelijke her denking doorgang zal vinden. Ingekomen was een schrijven van Ir. van Poeieren met de waarschuwing geen aard appelloof ter bedekking op de aardappelen te leggen, daar in verhand met voorkomend rot, zulks besmettingsgevaar oplevert voor dc knollen. Dc lieer H. Glas uitte een klacht van de tuinders betreffende het onverwachts ver anderen van de maat. Voorzitter merkt op dat de veran deringen in dc maten steeds regel matig vcrloopcn. De laatste paar ja ren is echter dc vierkante maat ge komen voor dc ronde, omreden dit in verhand staat met den invoer in Zuid-Amcrika. Dc val van den prijs van f6.op f4.— heeft veront waardiging gewekt en was funest voor de tuinders, hetwelk is doorge geven aan dc bevoegde instanties. Dc reden van den .val was echter dat er teveel aardappelen doordraaiden, van f 6, hel welk te duur uitkwam voor kuil-aardap- pclcn. Door bemoeiingen onzerzijds echter is dc prijs van f 4.de vorige weck nog behouden gebleven, anders was deze toen al op f3.50 gezel. De heer Tromp vraagt of er al iets be kend is aangaande veilen en prijsregeling der pootaardappelen. Voorzitter zegt dat hierover deze week nog vergaderd zal worden. Dc lieer Maddcrom vraagt wanneer alles 15 Juli vrij is, dan ook de 30 cent heffing per are betaald moet worden. Voorzitter antwoordt dat zulks wel het BURGERLIJKE STAND. MAAND JUNI Geboren: Johannes, zoon van C. N. Ilof en E.C. Blankendaal; Antje, dochter van K. Been en R. Meijer; Simon Joannes, zoon van A. J. Hcindcrs en M. Bijl; Tcunis, zoon van T. Paarlberg en I\. J. Dalcnberg; Pe. tronclla Geertruida, dochter van P. de Moei en M. Vrasdonk; Ule, dochter van T. Söte- niann en G. van Teuliugcn. Overleden: Groot, Guurtruida Catharina, 58 jaren, gehuwd met M. Pronk. Ondertrouwd: Zult, Theodorus, 29 jaren, tuinbouwer, wonende alhier en Groot. Anna 25 jaren, zonder beroep, wonende alhier. Dijkstra, Sijtze, 27 jaren, binnenschipper, wonende te Broek op Langendijk, en Vos, Guurtje, 24 jaren, zonder beroep, wonende alhier. Getrouwd: Lunter, G?rard Theodoor, 28 jaren, onderwijzer, wonende alhier, en dc Wit, Julia Maria Geertruida, 28 jaren, on derwijzeres, wonende alhier. Suiker, Leo, 24 jaren fabrieksarbeider, wonende alhier, en Rozendaal, Godeliva, 25 jaren, zonder beroep, wonende alhier. Van de Kamer, Hendrik, 24 jaren, tuin bouwer, wonende te Schoorl, en Sikkink. Anna, 25 jaren, zonder beroep, wonende alhier» 11EERHUGOWAARD BURGERLIJKE STAND. JUNI 1937. Geboren: Aris, zoon van A. van Schagen en G. Buter; Aart, zoon van L. Verhulst en M. Leegwater; Divcra Anna, dochter van J. van Schagen en C. M. de Moei; Maria En- gclina, dochter van C. Tromp en A. Borst: Simon Simon, zoon van S. J. Onncwcer en W. Schilder; Rijonelda Maria Antonia .doch ter vari C.. Vlaar en J. A. AI. Sloop; Johan nes Anthonius, zoon van A. F. Merlijn en A. Snijders; Angelus Petrus, zoon van M. C. Klaver en A. C. Roozendaal; Martinus Theodorus, zoon van C. Plak en A. Nannc: Margarctha Maria, dochter van E. N. Kla ver en G. Mooij; Anna Alida dochter van 1'. J. Mul en E. A. Kos. Ondertrouwd: I.. van der Oord, 25 jaar en Stijmtje Marita Cornclfia Duinker, 21 jaar; J. P. Baars, 26 jaar en Beatrix Maria van F.gmond. Gehuwd; P. Swager en T. de Boer; J. T. Boots en J. Ursem; G. C. Roosloot en A Laan; L. v. d. Oord en S. M. C Duinker. Overleden: Maart je Mooij, 45 jaar echtgr noote van A. Oudhuis (Overl. te Alkmaar Geertruida Adriana Bruijns, 22 jaar doch ter van G. A, üongelmans (Overl. te Alk maar); AafjV Peereboom, 78 jaar Wed. van Aart Goed: Willern Bonts. 20 jaar ongel zoon van I'. Boots en N. Duin (Overl. te Alkmaar.) Twintig bewijzen, waarom een te verkiezen iS boven een andere, kunnen wij U geven. Niet hier, dat, zou te veel ruimte vergen en de rest van de krant is f óók belangrijk. Belt ons eens op! Wij komen zonder ver plichting bij U met zoon buitengenwoon f goede En.... al van vijf en zestig gulden afl Alleenvert. v. Noordh. Noord: Telef. 20 SCHAGEN. geval is, doch die aardappelen worden even goed gesteund. De heer 1'. Smit vraagt of het wegen der vroege kool op het land moet. geschieden, daar zulks practisch wel eens moeilijkhe den zal opleveren. Geantwoord werd dat zoo veel mogelijk het juiste aantal weergegeven wordt op het bordje. Op een vraag of er nog toeslag gegeven wordt op de kool van 28 Maart, werd geant woord, dat men hier nog moe bezig is. Dc vergadering ging hierna in co mité 011 werd nadien medegedeeld, dat door het gchecle bestuur una niem was besloten het 50-jarig be staan der veiling alleen te herden ken door uitgave van een gedenk boek, zulks mede in verband met het overlijden van burgemeester Slot. CALLANTSOOG! „Zanglust" le prijs. Op het Zondag te Terwokle (O.), gehouden) concours behaalde de dameszangver. „Zang- lust" alhier in dc 4de afdeeling een eersten prijs mei 310 punten. Een mooi succes voor" de dirigente, mevr. Brccbaartvan der Horst te Schagcrbrug, en haar dames. Dc dirigen-| te had van de jury een pluimpje in onl-, vangst 1c nemen voor de wijze waarop zij het verplichte nummer had aangevoeld. Collecte. B. cn W. hebben aan de Verèeniging tot werkverschaffing aan hulpbehoevende blin den te Amsterdam vergunning verleend lot het, doen houden van een collecte ten be hoeve van haar instelling. Bou wver gunnin gen. Door B. en W. zijn bouwvergunningen verleend aan de hoeren P. J. Peereboom en J. Schager, beiden voor het vernieuwen van een schuur. HAREXKARSPEL DIRKSHORN. Schoolfeest. Op Vrijdag 2 Juli maakten de leerlingen! van de hoogste klasse der openbare lagere school hun uitstapje naar Amsterdam. Een fijne bustocht, een wandeling in Am sterdam en toen de hoofdschotel: bezoek aan Artis cn het Aquarium. Toch zullen verschil lende kinderen misschien nog meer genoten hebben van de vlioghaven Schiphol. Nog ecu prachtige autotocht door de om geving van Haarlem cn na ol dit leerzame en ordelijke een oogenhlik van zich kunnen uitleven in den speeltuin van het natuurbad Velserend. Dank aan allen, die financieel of mot, de daad hebben meegewerkt tot het welslagen van de beide hoogtijdagen. In overleg met de "WinkeUveekcommiséie is de datum van Schagen's groote Midden- standstcntoonstelling en Winkelweek fees- ten nogmaals gewijzigd en thans definitie! vastgesteld op 1522 September. Om het tentoonstcllingsbezoek onder het bereik van alle lagen der bevolking te bren gen is de entrée vastgesteld op 15 et. per persoon. Voor het bezoek aan de dancing en het cabaret is een geringe toeslag vast gesteld. Dc tentoonstelling zal geopend worden op officieel wijze in den namiddag van 15 September en vervolgens dagelijks geopend zijn van 26 uur en 7)4—11 uur, ook des Zondags en op Donderdagmorgen. De aanvrage om stands loopt zeer bevre digend en naar het zich laat aanzien, zal het groote gebouw met een totaal opper vlakte van bijna 1000 M2., binnen korten tijd geheel bezet zijn.

Schager Courant | 1937 | | pagina 6