Auto met zes personen in het Winschoterdiep Vondel als Amsterdammer Frankrijk verzwaart de belastingen Zweefvliegtuig verongelukt Nieuwe staalstaking bevolen Stalin zou krankzinnig zijn Predikbeurten, Metsel- en Betonwerken. een Ford Vrachtwagentje Uit onze omgeving BARS1NGERH0RN TOCHT OUDEN VAN DAGEN. Vrijdag is, begunstigd door goed weer de traditioneele tocht voor dc Ouden van Dagen gehouden, 's Morgens 8 uur reed het gezelschap van 50 personen met twee reis wagens van de H.A.B.O. over Alkmaar naar Haarlem en vandaar naar Schiphol, waar een kop koffie werd gebruikt. Is de drukte op ons grootste vliegveld voor jon geren aantrekkelijk, ook deze ouderen ble ken vol aandacht te zijn voor het moderne luchtverkeer. Velen, zoo niet de meesten hadden wel machines in de lucht gezien, doch nimmer van nabij. Het was dan ook een goede gedachte hier een wijle te ver toeven. De reis werd vervolgd naar Am sterdam ,waar hij Ileck een eenvoudige maaltijd wend gebruikt welken een ieder zich goed liet smaken. Vervolgens stond „Artis" op het programma. Volop is hier genoten van het vele, dat daar te genieten is. Op den terugtocht werd nog Schoorl aangedaan en welgemoed en hoogst voldaan keerden allen te nam. 9 uur huiswaarts. In de zaal van de heer A. de Graaf werd nog wat gebruikt cn dankte de Voorzitter van de afd. van- den Bond voor Staatspension- ïieering, de heer J. van Stipriaan. allen die tot het welslagen hadden meegewerkt in het. bijzonder den Edclachtb. heer Burge meester van wien toestemming was ver kregen om het lijsten te eirculeeren. Namens de oudjes dankte de heer J. Keurling het Bestuur voor het aanbieden van zoo een mooie dag. zuster Bunders voor haar be reidwilligheid de locht mee te maken, dc Burgebij voor de finantieele steun en tof slot de chaufeurs voor de wijze, waarop ook zij zich van hun taak hadden gekwe ten. Een voor velen onvergetelijkcn dag, was hiermee achter den rug. KOLHORN. Uitstapje naar een Jeugdherberg. Woensdag en Donderdag maakten dc hoogste klassen der Openbare Lagere School een uitstapje op de fiets naar duin en bosch. Het werd een fijne tocht. Over Schoorldam, Schoorl en Bergen re den wc naar Egmond aan Zee, waar we gingen brood eten Daarna spelen aan het strand. In den loop van den middag trok ken we weer verder naar het einddoel, de Jeugdherberg „Koningsboschte Bakkum. Wat was het daar gezellig. Eerst nog een poosje spelen cn wandelen en daarna stond een lekkere middagpot klaar. Na het eten wist de „moeder" nog heel veel leuke spel letjes voor de meisjes cn de „vader" won de harten der jongens, door mee te gaan voetballen. De eerste dag was weer veel te vlug om! Nog een glaasje limonade en toen naar bed. Grappige bedden, twee boven el kaar. Den volgenden morgen broodeten cn daar na een stevige wandeling door dc prachtige duinen en bosscheu naar het strand, waar na in de jeugdherberg weer brood werd ge geten. Het feest liep alweer ten einde en de terugtocht werd aanvaard. Om half zeven kwam men vermoeid, maar voldaan thuis. Veel plezier ondervonden we van den vrachtwagen van Kaper, die mee was ge gaan en enkele „pechvogels" meenam, zoo dat niet op het tijdroovende reparccren van banden behoefde te worden gewacht. Reisje Ouden van Dagen. Het reisje van de Ouden van Dagen is thans definitief vastgesteld op Woensdag 28 Juli a.s. CALLANTSOOG Hooikar, bespannen met 2 paar den, van den N. Schinkeldijk. Gisterenmiddag reden de gebroeders P. en A. Vader met een hooikar, bespannen met 2 paarden op den Noord-Schinkeldijk, toen de paarden schichtig werden voor een pas- seerende autobus en begonnen achteruit te loopen. Het gehcole zaakje tuimelde dra van den dijk af, en het hooi kwam onder den wagen te liggen. Een der opzittende perso nen, n.1. A. V., kwam eveneens onder kar cn hooi terecht, doch .werd spoedig door zijn broer en den toesnellenden autobuschauffeur uit zijn netelige positie bevrijd. Het is onge twijfeld wel aan liet tactisch optreden van den stuurman te danken, dat liet ongeval zoo wondergoed afliep. WIERINGERWAARD In een gehouden vergadering van den Bondvan Boerinnen e. a. platelandsvrouwen wen werd in de plaats van mevr. M. Vis serBakker niet herkiesbaar) als presidente gekozen mevr. G. Kater—Sleutel. Volgende week zullen ongeveer 60 dames een excursie maken per autobus naar Hil versum, om een bezoek te brengen aan de A.V.R.O. Moge mooi weer hen vergezellen. Gevonden, tijdens het Gymnastiekfeest van 4 Juli j.1., een rijwielbclastingmcrk. Nadere inlichtingen op de Gemeente-Secre tarie. ANNA PAULOWNA Kinderbad. In het ondiepe gedeelte van het Witte Kruis-zwembad is een stuk van den bodem zooveel mot zand opgehoogd, dat nu ook voor de allerkleinsten een veilig hoekje is, waar zij met het water vertrouwd kunnen raken en dc zwemkunst leeren. Aanbesteding. Door den heer W. Hoep is den bouw van een woon- cn winkelhuis aan den Iverkweg van den heer Van Eetcn aanbesteed. Het timmer- en loodgieterswerk is opgedragen aan den heer A. Dekker, het metselwerk aan den heer C. Kossen en het schilderwerk aan den heer Blok. Geen werkloozen meer. Zooals bekend, is de werkverschaffing en steunregeling van 5 Juli tot 28 Aug. stop gezet. Intusschen hebben ook de laatste werkloozen werk gevonden onze gemeen te heeft dus op 't oogenblik geen werkloo zen meer. W1ER1NGERMEER Roest in het vlas. Naar wij vernemen, treedt als onmiddellijk gevolg der honingdauw in sommige pcrcee- len vlas roest op. Waar ook de stengel dreigt te worden aan getast, wordt dit verschijnsel met groote be zorgdheid gadegeslagen. SCHAGEN BADINRICHTING HET WITTE KRUIS. Naar wij vernemen, zal het Bestuur van de afdeeling Het Witte Kruis op een eerdaags te houden vergadering voorstellen, de grond, waarop haar bekende hadinrichting is ge bouwd, in eigendom over te nemen. Tot dusverre huurde men dezen grond, maar het bestuur vindt bet, met het oog op de waarde van de opstal, terecht meer raad zaam, zicli van den eigendom te verzeke ren, nu zich daartoe op geschikte condities de gelegenheid opent. Alle inzittenden gered. In den laten middag is gisteren een personenauto van den heer Vos uit Groningen, welke onderweg was' van Winschoten naar Groningen, te Zuidbrock, honderd meter voort)ij het gemeentehuis bij het passeeren van een grootcn petroleumwagen door tot nu toe onbekende oorzaak tegen een meerpaal gebotst en ver volgens in het Winschoterdiep te recht gekomen. In den wagen bevonden zich, behalve de heer en mevrouw Vos, hun 76-jarige moe der en drie dochters. Een ander meisje,, mej. J. Vos, zat aan hot stuur, toen het ongeluk gebeurde. Haar vader zat naast haar. Direct kwam van alle kanten op dit drukke punt in Zuidbroek hulp opdagen terwijl ook een schipper met een bootje toesnelde. De auto lag geheel onder water, Het mocht echter gelukken alle inzittenden behouden op het droge te brengen. Slechts een van de meisjes had lichte verwondin gen gekregen. De overigen kwannen met den schrik vrij. Nadat allen van droge klee- ren waren voorzien, hebben zij met een auto uit Zuidbroek de terugreis naar Gro ningen voortgezet. De verongelukte wagen werd later opgehaald. De hoofdstad heeft het leeuwen aandeel in de herdenking van den grooten dichter. Een nationaal comité onder presidium van den Nijtneegschen Vondelkenner prof. B. Molkenboer is reeds geruimen tijd ge leden met haar werkzaamheden voor de herdenking vari Vondels 350sten geboorte dag op 17 N'ov. a.s. begonnen, daarnaast is opgericht een Amsterdamsch Comité onder voorzitterschap van den wethouder voor de kunstzaken, den heer E. Boekman. Terecht heeft men gemeend, aldus deelde wethouder Boekman dezer dagen in een persconferentie mede, in de Amstelstad Vondel meer in het bijzonder als Amster dammer te moeten herdenken. De dichter kwam immers reeds op 12-jarigcn leeftijd in de hoofdstad en is deze tot aan zijn dood in 1679 trouw gebleven. De herdenking wordt op 17 N'ov. geopend met de onthulling van een gedenksteen in de Effectenbeurs op de plaats waar eens Vondcl's huis heeft gestaan. Vervolgens heeft een kranslegging plaats hij het graf van Vondel in de Nieuwe Kerk, waar de burgemeester Dr. W. de Vlugt het woord zal voeren. In het Koloniaal Instituut heeft des avonds een feestelijke bijeenkomst plaats, waar een Vondelkenner een gedachtenisrede zal hou den. Vondelcongres. In de Gemeente Universiteit zal op 16, 17 en IS November een Vondelcongres worden gehouden, dat vanzelfsprekend gewijd is aan de Vondelstudie, doch ook voor den ontwikkelden leek bedoeld is en togen een lage. entrée bij te wonen. Het Concertgebouworkest en het Toon kunstkoor o. 1. v. Willem Mengelberg zul len op den avond van den lSden Nov. mu ziek op teksten van Vondel ten gehoore brengen. Een tentoonstelling voor de jeugd en de clamatiewedstrijd staan eveneens op het programma. Acht milliard voor de gewone begrooting en twee en een half milliard voor de spoorwegen. Maatregelen tegen speculatie en belastingontduiking. Verhooging van productiebelas ting en douane-rechten. Spoorwegtarieven verhoogd. In den te Parijs gehouden mi nisterraad heeft president Lebrun de financicele maatregelen, welke bij decreet zullen worden afgekondigd, onderteekend. Zij behelzen het scheppen van acht milliard aan inkomslen voor de ge wone begrooting en 2^4 milliard voor de spoorwegen. Verder worden maatregelen tegen speculatie en belastingontduiking ge nomen. Een heffing van 100 op speculatie-winsten zal worden inge steld. Dc kosten van het vervoer van vee en le vensmiddelen op de spoorwegen zullen wor den vermeerderd en maatregelen om de ver houding tusschcn de prijzen van groot- en kleinhandelaren te regelen zullen worden genomen. Dc Minister van Financiën verklaarde verder in zijn mededeelingcn aan de pers nog, dat de sociale maatregelen, waaraan het volk zooveel waarde hecht, behouden zullen blijven, doch ieder moet begrijpen, dat we samen moeten werken en dat men al zijn krachten moet inspannen. Hot in evenwicht brengen van de begroo ting en het gezondmaken van de schatkist zijn het tegengif tegen inflatie, verklaarde de minister tenslotte. Afgebroken vleugel op 4 K.M. afstand van de plaats van het ongeluk teruggevonden! Be stuurder ongedeerd. Gistermiddag omstreeks half twee is nabij Heul onder de gemeente Alphen aan den Rijn het zweef vliegtuig „De Blauwe Vogel", ge merkt P.H. 61, van de Haagsche Zweefvliegclub, bestuurd door den 21-jarigen student in de rechten J. van der Meer, wonende te Leiden, van een hoogte van 1200 meter recht omlaag gestort en te pletter geslagen op den rand vau een sloot en een weiland. De bestuurder bleef wonderlijk genoeg volkomen ongedeerd. Het ongeluk is te wij ten aan liet feit, dat het ranke vliegtuig in een vrille raakte. Bij een poging om het weer recht te krijgen brak de linkervleugel af, waardoor het toestel als een pijl naar beneden schoot. De afgebroken vleugel is la ter onder de gemeente Woubrugge terug gevonden op een afstand van vier kilometer van de plek, waar liet vliegtuig neergeko men is. De overblijfselen van het toestel zijn gedemonteerd. Het vliegtuig was op Ypen burg gestart. De bestuurder vatte het geval nogal kalm op, want toen een verschrikte landbouwer op hem toesnelde vroeg hij, terwijl hij zich nog midden tusschcn dc ravage bevond, la coniek: „Heb je misschien een sigaret voor me?" De wijzer van de snelheidsmeter vloog als razend heen en weer. In een onderhoud, dat wij met den heer van der Meer hadden, vertelde deze ons het volgende: Ik was, aldus dc vliegenier om, strecks half één vlot op Ypenburg gestart, mot het doel te trachten de „zilveren C", het brevet over 50 K.M. te halen. Tot op 150 meter hoogte werd het zweef vliegtuig gesleept en nadat het was lo* ge maakt. ging het geruimen tijd uitstekend. Van Ypenburg vloog ik in der ichting Lei den. Ongeveer op 10 km. ten oosten van Leiden kwam ik op een hoogte van pl.m. 1000 meter in een donkere wolkenbank terecht, op zichzelf een zeer onaangename gewaarwording, omdat ik niet over een blindvliegap- paraat beschikte. Ik wist absoluut niet meer waar ik mij bevond, maar intusschen steeg ik nog geregeld tot 1500 meter. Op dat moment voelde ik, dat er iets begon te haperen; de kist begon te stampen cn te schok ken, de wijzer van den snelheidsme ter vloog als razend heen cn weer, ik verloor hoogte. Op 1200 meter kwam ik plotseling uit de wolken vallen en toen bleek, dat het toe stel in een rugvrille was geraakt. Ik was op mijn rug naar beneden ge draaid, zonder dat ik er in de wolken rond om me iets van had bemerkt, maar toen ik weer zien kon. bleek me, dat ik de aarde hoven me en de lucht onder me had. De linkervleugel vermocht de kracht, waarmee ik trachtte mij uit de vrille te bevrijden, niet te doorstaan en brak over een lengte van pl.m. 5 meter af. Ik zag mijn vleugel in de verte verdwijnen Van dat oogenblik af vernachtte ik niet andere of mijn laatste uur was geslagen. Ik zag mijn vleugel in de verte verdwijnen en met een snelheid van 250 K.M. stortte ik omlaag. Nog nooit is het een vlieger gelukt met een gebroken vleugel behou den op den grond te komen en ik koesterde dan ook geen moment de illusie, dat mij dit dank zij de hulp van Fortuna, nu wel zou gelukken. Op 400 meter slaagde ik er echter zoowaar in uit den spiraal te komen; ik kreeg mijn „Blauwe vogel" althans weer eenigszins in horizontalen stand en daarmee was ik het toestel weer in zooverre de baas, dat ik al thans iets kon doen om het er zoo goed mogelijk af te brengen. Vlak langs de bebouwde kom suisde ik nog steeds met een snelheid van 250 K.M. in de richting van het weiland cn dat was in zooverre een geruststelling, daar ik nu ten minste geen schade aan andermans eigen dommen zou aanrichten. Aan het toestel dacht, ik niet meer; het kwam er nu maar op aan niet al te veel van mijn eigen lede maten te breken. Een oogenblik ging het me nog door het hoofd: „Daar ga je, Jan" maar toen ik een sloot zag, gooide ik het toestel op den overgebleven vleugel, waardoor de snelheid die nog steeds ten minste 200 K.M. bedroeg, werd afgeremd. Daarna wierp ik het toestel op den staart, welke finaal afknapte en het volgende oogenblik zat ik met een slag op den grond totaal ongedeerd. Het. blijkt, dat het toestel in het geheel nog wel 10 K.M. op één vleugel gevlogen heeft. De Blauwe Vogel moet als verloren wor den beschouwd. Het vliegtuig was echter ver zekerd. C.I.O. ZET ACTIE IN. George Simcox, de ondervoorzitter van het C.I.O. (Committee for In- dnstrial Organisation) heeft giste ren order gegeven tot een tweede algemeene staking bij de „Republic Steel Corporation" te Yonngstown. Hoewel het werk bij deze maatschappij een week geleden is hervat, heeft Simcox er hij alle arbeidersleiders op aangedrongen, dat zij aan den oproep gehoor geven. Sim cox heeft verklaard, dat ook de „Youngs- town Sheet and Tube Co." weder een sta king zal worden afgekondigd. Rep. Steel en „Sheet and Tube" weigerden een overeenkomst met liet C.I.O. (de orga nisatie van Lewis) te sluiten. Russisch zenuwarts heeft hem en zijn familie bestudeerd. „Hij zal binnen enkele jaren in. een inrichting moeten worden opgesloten." De Russische zenuwarts dr. Myrion Ger- manov, heeft aan den Parijschen correspon dent van -het bekende Hongaarsche blad „Uj Nemzedek" een belangrijk onderhoud toegestaan over de jongste gebeurtenissen in sov jet Rusland, meldt de Msb. Dr. Myrion Germanov, die eerst na de laatste processen tegen de Russische gene raals uit sovjet Rusland naar het buiten land is vertrokken, heeft zich thans te Parijs gevestigd, waar hij bezig is met een boek te schrijven over zenuwziekten, welke met historische gebeurtenissen in verband staan. Volgens zijn verklaringen moeten heel wat gewichtige feiten uit de geschiede nis uit pathologisch, of zelfs psychiatrisch oogpunt beschouwd worden. Dit onderzoek leidt meermalen tot inte ressante resultaten. Vóór den oorlog werd de aandacht vooral gewijd aan generaals, waarbij dan bleek, dat zeer velen „oogen- blikken van waanzin hadden Dr. Germanov heeft zich bezig gehouden met het bestu- deeren van dictators, vooral van Stalin. Stalin zoo vertelde hij heeft altijd mijn bijzondere aandacht ge had. Reeds in zijn familie vond ik tyrannieke neiging en geestesziekte. Wat zijn persoon zelf betreft, moet ik constateeren, dat hij onder an dere kwalen lijdende is aan krank zinnigheid. Zijn vervolgingswaanzin wordt steeds erger, cn wij weten nu reeds absoluut zeker, dat hij binnen enkele jaren in een instituut zal moeten worden opgesloten. De doodvonnissen van den laat sten tijd zijn ook aan dezen vervolgingswaanzin te wijten, en ik kan voorspellen, dat weldra nog meer slachtoffers zullen volgen. Een bewijs voor den meedoogenloozen waanzin van Sialin is het geval Cserviakov. Cserviakov was voorzitter van dc centrale uitvoerende comitc's van Wit-Rusland. Zijn handteekening speelde vooral in de jaren 19351936 een groote rol in de diploma tieke wereld. Zoo was onder meer voor het beruchte Fransch-Russische pact zijn handteekening noodig. Zonder dc minste reden nu gaf Sta lin aan Jezsov, den opvolger van J.agoda als leider van de Gepoc, het bevel om deze ven hooge functionarissen goed te laten na gaan, want hij verdacht hen van Trotzkis me. Jezsov deed meer dan hem bevolen was! Hij wilde de gouverneurs naar het Noorden laten transporteeren. Binnen tien dagen waren er reeds drie „verdwenen". Midden-Juni verdween ook Petrovsky, de president van het uitvoerend comité van Oekraino en oen broer van Yakis, Cservia kov bleef als laatst over. Hij had reden genoeg om aan te nemen, dat het ook met hem mis zou loopen. Daarom ging hij persoonlijk naar Stalin toe, wiens vrouw hij goed kende. Hij probeerde hem te over tuigen van zijn onschuld en trouw. Stalin luisterde rustig tot het einde toe. Hij gaf hem zelfs een beker wijn. Toen Cserviakov kort daarop zijn gast feer was, vroeg hij hem lachend: „Niet dat ik je woorden in twijfel trek, Cservia kov, maar zeg mij eens, wat is er eigen lijk gebeurd?" Cserviakov vermoedde een valstrik, maar reeds grepen de wachters hem bij de keel, en aan de voeten van Stalin werd hij ge dood. Enkele dagen later maakte Jezsov hekend, dat Cserviakov wegens „familieomstandig heden" zelfmoord had gepleegd. Het was de eerste keer, dat er niet ge sproken werd over Duitsche of Japansche spionnago, over sabotage of Trotzkiismc. Ditmaal waren het „familie-aangelegenhe den." Wij laten deze verklaringen overigens geheel voor rekening van den psychiater en genoemd Hongaarsch blad. ZONDAG II JULL Ned. Herv. Evang. Wicringerwcrf, vm. 10 uur, Ev. K. Kiewiet. Slootdorp, nam. 2.30 uur, Ev. K. Kiewiet. Middenmeer, nam. 2.30 uur, Lec&dicnst. Zondagavond 8 uur Jóngcl. samenkomst in het vereen eohouw te Middenmeer. Geref. Kerk. Slootdorp, voorm. 9.30 uur, Ds. C v. d. Vliet H. A. Nam. 2.30 uur, Ds. v. d. Vliet. H. A. en Nabctr. Middenmeer. voorm. 9.30 uur. Cand. A. A. Oostenbrink van Dedemsvaart. Nam. 2.30 uur, Cand. Oostenbrink. Wieringerwerf, voojïti. 8.30 uur Cand. J. S. Grijdanius, van Tzum (Fr.) Nam. 5 uur Cand. J. Grijdanius. Anna Paulowna. voorm. 10.30 uur en nam, 2.30 uur Cand. J. Verhave. Advertenties Getrouwd: ARIE BLAAUBOER en CORRIE DS VOS, die. mede namens wederzij d- sche Familie, hartelijk dank zeggen voor de vele blijken van belangstelling bij hun Huwe lijk ondervonden. Kolhorn, 9 Juli 1937. Dankbetuiging. Hiermede betuigen wij om zen oprechten harlelijken dank voor de zoovele hulp en mede leven tijdens het voor ons zoo zware verlies van ons lief Zoontje, MARINUS. En aan dc Begrafenisvereenl- ging voor de laatste eer. M. POEN. C. POEN—v. Leijen. Oude Niedorp, Juli 1937. P. SCHOUTEN, Breezand, N.H., beveelt zich beleefd aan voor alle voorkomende Te koop: 1929, half ton, ziet er keurig uit, geheel gereviseerd. Ver der steeds uit voorraad lever baar Banden, Onderdeelen, Cardans voor alle complete onderstellen. Tevens rechte assen met Ford schijfwielen voor Landbouwwagens, Oliën en vetten. A. BOUMA STROOK.KOLHORN Beschikbaar: 134 H.A. KOOLLAND, met naieeltrecht, bij Jb. GEER- LIGS Jz., Zwinweg 14, Anna Paulowna. Gevraagd: Een FLINKE JONGEN, 1418 jaar, om met paarden te rijden, bij Jb. GEERLIGS Jz., Zwinweg 14, Anna Pau lowna. Voor direct gevraagd, wegens ziekte, EEN NET MEISJE, C. DEKKER, Lauriestraat, Schagen. ZWARTE BESSEN te koop, marktprijs. Jb- SCHERiNGA, Caliantsoog. LEEUWARDEN, 9 Juli. Buitoni. granen. Gele laplatamais di 137 boordvrij Leeuwarden, idem 130 bo« vrij Rotterdam, Laplata gerst disp. boordvrij Leeuwarden, idem 172 boordï Rotterdam. Noord-Am. lijnkoeken disp. S boordvrij Leeuwarden, idem 8.15 boordv Rotterdam, idem merk S.K. disp. 8.20 boo: vrij Rotterdam. ALKMAAR. 9 Juli. Kaasmarkt. Aangevoerd 53 stapt wegende 130.000 Kg.: Fabrickskaas klei f 20.50, Boerenkaas kleine f IS.idi commissie f 24.per 50 Kg. Handel gw •ALKMAAR, 9 Juli. Op de heden gehouden Graanmarkt war aanvoer en prijzen als volgt: 7 H.L. va tarwe f 6.507.25, 14 H.L. gerst chcv. f 9: 57 II.L. haver f 7—S.25, 24 H.L. boonen, v paarde f 7.50, bruine f 1011.50, citro f 15, duiven f 9.75 en witte boonen f 301 H.L. geel mosterdzaad f 14.50. 6 H.L. Ki wijzaad f 20.30 en 16 H.L. erwten, w.o.: k ne groene f 10, groote groene f 14 en gr) we f 5—14, alles per 100 Kg. Totaal aairn 127 H.L. Handel goed. ALKMAAR. 9 Juli. Aardappelen 2—5.20. aardbeien 26—52. bessen f 713. andijvie f 0.904, bloemfc T f 16—19, II 59, doperwten f 4—8, druiv 3133, groene kool 2.50. kropsla 0.60—1 komkommers 1.50—2.50, meloenen 15-' peterselie .23, perziken 48, postöle 0.150.32. poilon 815, rabarber 1.10—2' roode kool 2.203.G0, selderie 2.00— spinazie 3260. snijtooonen 814, duW* snerciehoonen f 13.50—16.50. tuinboonen! 3.50. tomaten 813. uien 2.60—5.20, wort«i» 48. zwarte bessen 1013. ALKMAAR. 9 Juli. Kaasbeure. KI. Edammer kaas' 40 aanbod 6625 stuks, verkocht 2620 st"; Middenprijs f 17.5018, hoogste prijs l£ Aanwezig 1 fabriek. Handel goed. WARMENHUIZEN, 9 Juli. Aanvoer: 67000 Kg. aardappelen: Sc* sche muizen 3 503.70, grove 3.50—3.90, t lingen 2.50—2.90. WINKEL. 9 Juli. Aalbessen 520. kruisbessen 5—15. to' bozen 3638. aardbeien 1622. slabooc 2425, peulen 2230, aardappelen 3.V 3.00. per 100"Kg. Kropsla 0.76—1.50, ks kommens 1.503 per 100 stuks. BROEK OP LANGENDTJK 10 Julf. Sehofsche muizen 3.564.36. grooten 5 —3.90 drielingen 2—2.80. kleine 11.30 F 4.00. roode okol 3.704.60, witte kool Jj gele kool 4.70—5.60. tomaten A 15.60— B 18.8, C 17.10—17.20 CC 10.16—li.GO. j NOORDSCHARWOUDE. 10 Juli. J Schotsche muizen f 3.503.90. grootcn f- 3.80. hl. eigenheimers f 4.304.50. dr? f 2—2.70, kleine f 1.101.50, zilveruien dr lingen f 4.80, zilvernep f 6.607,60. Tuinboonen 4.304.60, witte kool 4.50, bloemkool 16—12.60.

Schager Courant | 1937 | | pagina 2