Kern voor een strooverkoopbureau gesticht Anna Paulownapolder Wieringermeer te Alkmaar. Maandag 12 Juli 1937 Tweede blad Voor de benoeming van Heemraad. De stemmingen voor het opmaken van een aanbeveling voor de benoeming van een heemraad wegens periodieke aftreding van den heer C. D. Rezelman hebben tot resul taat dat deze aanbeveling zal luiden als volgt: 1. C. D. Rezelman. 2. G. C. van Blalen Blanken. 3. J. Tijsen. De rondvraag. Bij de rondvraag informeert de heer Wilms of er al bericht is ingekomen over den aankoop van terrein te Van Eewijck- sluis. De Voorzitter doelt mede, dat de zaak, na bezoeken die spr. heeft afgelegd, op nieuw in onderzoek is genomen, dat de Prov. Waterstaat de zaak wel gunstig aan zag en dat gebleken is dat de Rijks Water staat een onderzoek ter plaatse hoeft inge steld en rapport heeft uitgebracht. De be slissing moet nu van het Ministerie komen. De heer Wilms heeft de vraag gesteld omdat de tijd inmiddels opschiet en het aanbeveling zou verdienen dat het werk kon gebeuren, nu de baggermolen hier toch is. De voorzitter zegt dat de heer Geerligs betzelfde in de vergadering van het Dag. Bestuur heeft gezegd en spr. is het daar ook wel mee eens, alleen zal nog moeten blijken of de werken zouden kunnen worden sa men gevat. Het uitbreidingsplan en de be bouwing van het Boschje. De heer Van Balen Blanken wijst er op dat het bebouwen van het z.g. Boschje ge weldig gestagneerd wordt tot financieele schade van den polder en van de aanvra gers. Hoewel de bespreking van deze zaak niet in deze vergadering thuisbehoort, wil spr. toch zeggen dat hij het betreurt dat deze zaak zóó loopt. De voorzitter zegt dat wij dat allemaal betreuren. Van het gemeentebestuur is op 2 Juli 1.1. een brief ontvangen waarin wordt medegedeeld dat op 30 Juni j.1. door den Raad is besloten de vaststelling van een uitbreidingsplan van een deel van Kleine- sluis voor te bereiden, en dat het gemeen tebestuur, waar de bebouwing van het Boschje ook in dit uitbreidingsplan is opge nomen te gelegenertijd met het college van Dag. Bestuur van den polder een bespre king hoopt te hebben. Het Dag. Bestuur van den Polder is be reid deze bespreking te houden en wij ho pen, zegt Voorzitter, dat bij deze bespreking met de redelijkerheid onzer wenschen reke ning zal worden gehouden. De heer Van Balen Blanken zegt dat het voor de betrokkenen erg ónpleizierig is. De heer Lovink merkt op, dat er een weg van 10 meter beharding zal moeten komen, want dat het ter rein anders niet bebouwd mag wor den en de polder kan een dergelijke weg niet maken. De Voorzitter zegt, dat de polder dat wèl kan en bij de bespreking kan op mindere breedte en behar ding van den weg aangedrongen worden. Als de belangen van den polder niet voldoende behartigd worden, kan de polder bezwaren in brengen. De bouwwerken aan de Driebruggen De heer Smit bepleit de wenschelijkheid dat meer voortgang wordt gemaakt met de werken aan de Driebruggen, opdat het werk met kennis klaar is. Er werkt thans wei nig volk. De voorzitter gelooft niet dat de termijn van aflevering van het werk met de kermis verstreken is. Spr. zal het met den opzichter bespreken, maar wijst er op, dat waar wij niet deskundig zijn, wij voorzichtig moeten zijn in ons oordeel. Kan spr het werk be spoedig krijgen, dan zal hij dartoe gaarne medewerken maar veel hoop geeft spr. niet. De heer Komen verzoekt dan de oprit van de hulpbrug wat op te doen knappen. De voorzitter zegt toe dat dit zal gebeu ren. Er is oog reeds voor gezorgd, dat het niet noodig zijnde materiaal wordt opge ruimd. Hierna volgt sluiting der openbare ver gadering en gaat men over tot besloten ver gadering in verband met mededeelingen betreffende de vordering van wegenverbete ring enz. in werkverschaffing. De uitgegeven bouwgrond in 't z.g. Boschje. Poging tot ren teverlaging. Het uitbaggeren van den Boezem te Wieringer- waard. - Ten behoeve van inun- datiewerken. De betaling der polderlasten. De aanbeve- veling voor de benoeming van Heemraad. Het uitbreidings plan dat te elfder ure door den gemeenteraad werd vastgesteld, stagneert bebouwing van bet „Boschje" en veroorzaakt finan- tiëele schade. Vergadering van Dijkgraaf, Heemraden en Hoofdingelanden op Zaterdag 10 Juli 1937, des voormiddags 11 uur. Alle leden zijn aanwezig; 1 vacature. Voorzitter de hoer C. Wijdenes Spaans Jr., dijkgraaf; secretaris de heer C. Keijzer. Na opening volgt lezing der notulen, die onder dankzegging onveranderd worden Door den Voorzitter wordt o,m. medege deeld, dat de prijs voor de perceelcn uit te geven bouwgrond in het z.g. Boschje door liet Dag. Bestuur is bepaald op 5 cent per M2.; voor de perceelcn aan de vaartzijde: een perceel 11 cent, een perceel 10 cent en voor de overige perceelen 9 cent. Op deze wijze zal de opbrengst van het terrein na genoeg 7V2 cent per M2. bedragen. Er is aanvrage ingekomen voor 2 percee len, n.1. van Mevr. Wed. E. v. d. Horst en .van den heer C. Keijzer. Voor gemeenten, die gelden geleend heb ben van de Rijksverzekeringbank is wijzi ging gebracht in de rentevoet en waar ook de polder bij deze instelling een geldleening .tegen 5%, pet. rente had geplaatst is ver zocht ook voor ons waterschap wijziging (vergunning tot vervroegde aflossing) ge vraagd. Antwoord op dit verzoek is nog niet ingekomen. Met de firma Mcurs, baggerwerken te 'Alkmaar is een overeenkomst aangegaan t.a.v. het uitbaggeren van den Boezem te Wieringerwaard. In de bcgrooting voor 1937 was een bedrag van f 2400 uitgetrokken voor •het uitbaggeren van de helft, maar het uit baggeren van den Boezem in zijn geheel zal moeten kosten f 3724. Dijkgraaf en Heemraden vragen machti ging het werk nu in zijn geheel, als zijnde (".voordeeliger, te doen uitvoeren, en het niet gedekte bedrag dan ten laste van de begreo- jing 193S te mogen brengen. Aldus wordt besloten. Dc candidaatstelling voor de verkiezing Van 3 Hoofdingelanden heeft tot resultaat gehad dat de hoeren A. v. d. Berg en J. v. Stipriaan zijn herbenoemd, terwijl in de .vacature, ontstaan door het overlijden van den heer D. Stammes is voorzien door de benoeming van den heer L. Metzelaar. De Voorzitter feliciteert de heeren Van vden Berg en Van Stripriaan met hunne herbenoeming. Voor de verplaatsing van den opzichter per auto is na inschrijving weer een over eenkomst aangegaan met den heer G. Vis- ser; de kosten zijn nu bl/z cent per K.M. Verlaging van erfpachtsrecht. Dijkgraaf en Heemraden stellen voor om 'tot wederopzegging de vergoeding voor het aan Wed. J. Dekker in erfpacht uitgege ven terrein te verlagen met f 18.75 per jaar, te beginnen over liet jaar 1936. De Voorzitter licht toe dat het hier be- 'treft een onbebouwd gedeelte groot 750 M2., Strafzitting van Vrijdag 9 Juli Schoorl. •VEEL GESCHREEUW EN WEINIG WOL. Een niet. onbelangrijk deel van de kanton- rechterlijke morgenwijding werd zoek ge bracht met de kwestie, in hoeverre de boter handelaar Piet Hein K. de oorzaak was door het niet geven van den voorrang, dat zijn auto in botsing kwam met een derge lijk veh.ikel, bestuurd door zekeren heer Piet H, in dienst bij een werkgever uit Behagen, waardoor de auto van dezen Scha- ger mijnheer schade had geleden, welke collisie plaats had op 3 Mei te Schoorl in de Lindenlaan! De schade was met H. reeds geregeld en het geld voor zijn patroon lag, zooals Piet Hein beweerde, klaar, als hij de moeite maar deed om het te halen. De schuld van de verdachte was bovendien zoo gering, dat de ambtenaar geien oplegging van straf meende te moeten eischien'. Maas de Kantonrechter was zóó bezorgd voor de financieele belangen van den werkgever uit Scriagcn, dat hij de uitspraak nog 1 week aanhield, om Piet Hein in de gelegenheid te stellen, behoorlijk af te tikken. waarvoor voorgesteld wordt de vergoeding te verlagen van 5 op 2cent, een voorstel dath et Dag. Bestuur redelijk en billijk acht te Algemeen goedgevonden. Het registratuurbureau der Unie van Waterschappen. Nadat door den Voorzitter was' gewezen op het nut en de wenschelijkheid van het tot stand komen van een registratuurbu- reau voor Wateikchappen, evenals reeds voor de gemeenten bestaat, cn is medege deeld dat de Unie van Waterschappen thans bezig is ©en dergelijk bureau te stich ten, wordt, overeenkomstig het voorstel Van het Dag. Bestuur besloten, dat onze polder zich bij dit Registratuurburcau zal aanslui ten. De kosten bedragen f 30 per jaar. Ten behoeve vau inundatiewerken. Aan de orde is het voorstel tot het aan gaan van een overeenkomst betreffende wijziging aan de brug over de Molenvaart ton behoeve van inundatiewerken. De Voorzitter licht toe dat toen de brug gen aan de Driebruggen in aanbouw waren, er een brief van „Defensie" kwam, waarin verzocht werd dc bouw van de brug over de Molenvaart te wijzigen en wel zoodanig dat in dit kunstwerk zoo noodig een scihot- balkkeering kan worden aangebraclit. Gevraagd werd, welke kosten aan een der gelijke wijziging in den bouw zouden zij.ii verbonden en of Defensie deze kosten zou moeten vergoeden. Door het Dag. Bestuur werd geantwoord, dat het besluit tot het aanbrengen van een dergelijke voorziening tot de bevoegdheid van de algemecne vergadering behoort cn dat verwacht werd, dat de algemeene ver gadering geen bezwaar tot die uitvoering zou hebben en dat Defensie zich dan ter zake met den uitvoerder van het werk in verbinding zou dienen te stellen, waarbij tevens overleg met den opzichter van den polder diende plaats te vinden. Met den Anna Paulownapolder zou 'n overeenkomst dienen te wordien aangegaan, waarin zou worden bepaald, dat de kosten, die nu en in de toekomst uit de wijziging van het bouwwerk zouden voortvloeien niet voor re kening van den polder zouden komen en dat de polder de vrije beschikking over 't kunst werk blijft behouden, althans binnen de wett el ij k e voorschri f ten Deze brief van 19 Juni was, blijkens het telefonisch gesprek, dat de Voorzitter straks met iemand van Defensie had, op onver klaarbare wijze vanmorgen pas in handen van den betrokken iemand gekomen, maar bij het telefonisch onderhoud 'wérd mede gedeeld dat Defensie met de door den Pol der gestelde voorwaarden wel accoord zou gaan, mits Defensie nog de bevoegdheid kreeg bijv. eens per half jaar te oefenen. Dijkgraaf en Heemraden worden gemach tigd de hier bedoelde overeenkomst met „Defensie" aan te gaan. De rekening over 1936. Tot leden van de commissie voor het na zien der rekening over 1936 worden aan gewezen de heenen H. Wilms, P. Schilder- man en J. Tijsen. De betaling der lasten Vastgesteld wordt het kohier van polder- lasten. berekend naar een omslag van f 26 per H A. De betalingen zullen moe ten geschieden respectievelijk vóór of op 7 Augustus. 11 September en 23 October a.s. De expediteur werd ter zake van het feit bij verstek, dus bij afwezigheid veroordeeld tot 12 pop boete of 8 dagen en was in ver zet gekomen. Veel troost kreeg hij op zijn verweer, dat de heele reparatie van het ge brek maar 12 stuivers had gekost, nu juist niet, maar gelukkig was de kantonrechter toch weer nobel genoeg om de straf tot 8 gulden boete of 4 lik-etmalen te reduceeren. Heerhugo waard. KIP. IK HEB JE!! De monteur Johan L. uit Castricum, had van den bekenden motorrijtuigenhandelaar en reparateur M. uit den BI. Reigerspolder een oudbakken Harlev ten verkoop in com missie gekregen en was nu niet alleen zoo dom geweest om niet vooraf de hand rem na te zien, maar bovendien nog gaan rijden zonder behoorlijk rijbewijs. Het was natuurlijk op de Friescheweg ai heel gauw „kip, ik heb je". De motoragent van 't Kaar pas gepromoveerd en met reuze-ambts- ambitie bezield, vloog hij Jan al spoedig in 't haar, ontdekte de waardeloosheid van de handrem en het gemis van het geldige rijbewijs, een en ander tot droevig resultaat hebbende, dat de onnoozele waaghals heden werd veroordeeld tot 2 geldboeten, voor de slappe handrem f 2 of 1 dag en voor het rijbewijs f 5 of 3 dagen, nadat, onze amb tenaar had gepoogd hem 20 piek uit don zak te kloppen onder de bedreiging van 15 keer 24 uur in de gaarkeuken van minister Goseling, waar de leus: .Eet meer bruine boonen" met geweld wordt in- en door „ge voerd". Het zal op dezelfde leest geschoeid worden als het Groninger S.V.B. Ontwerp-contract aanvaard. Achttien deelnemers treden toe. Bijna 2 millioen K.G. reeds beschikbaar.. Commissie om gezet in een voorloopig bestuur. De kern voor de stichting van een strooverkoopbureau in Hollands Noorderkwartier is gesticht en het heeft er allen schijn van, dat het er nu ook wel definitief zal komen. De voorloopige commissie uit de drie centrale landbouworganisaties, vori ge week ingesteld, is reeds omgezet in een voorloopig bestuur, terwijl een der commissieleden, de heer Wolde- ring, deze week reeds de boer op gaat om te kijken, hoeveel stroo be schikbaar is en wie er mee zullen doen. 18 leden zijn thans toegetreden met een totaal leveringscapaciteit van 1.700.000 K.G. Nog geen over weldigende hoeveelheid weliswaar, maar de kern van enthousiasten heeft goede en gegronde hoop, dat nog heel wat belanghebbenden zoo verstandig zullen zijn om zich aan te melden. De voorloopige commissie uit de drie Cen trale Landbouworganisaties heeft er geen gras over laten groeien en gemeend, dat een S.V.B. nu maar spoedig zijn beslag moet krijgen, omdat er binnenkort reeds zaken te doen zullen zijn. Men heeft aanstonds de volle medewerking van het S.V.B. te Hooge- zand gekregen, dat de tekst van zijn statu ten en contracten aan de voorloopige com missie zond om het hier te stichten S.V.B. op dezelfde leest, te schoeien. Ten einde zoo spoedig mogelijk definitieve resultaten te bereiken, had de voorloopige commissie Zaterdagavond j.1. opnieuw een vergadering uitgeschreven in Hotel Smit te Middcnmeer, waar ongeveer een 50-tal be langhebbenden uit Wieringermeer en omge ving aanwezig waren. De Wieringermeer- directie was evenals op de vorige vergade ring weer vertegenwoordigd, terwijl ook eenige outsiders de vergadering bijwoonden. Organisatie. De bijeenkomst wordt geopend door den heer Bruins, een der commissieleden, die de aanwezigen welkom heet, laat doorscheme ren, dat. men eigenlijk op een groolere op komst had gerekend, maar het getal aan wezigen toch vrtldoende acht om dc verga dering voortgang te doen vinden. Spr. deelt vervolgens mede, dat de vorige week reeds toezegging is ontvangen voor 1 millioen K.G. stroo. Spr. vraagt dan, wie van de heeren over de S.V.B.-kwestie nog het woord wenscht. Dc heer Kaan vraagt waarom de ver schillende overige polders niet zijn uitgenoo- digd. Voorzitter antwoordt, dat men niet al te hard van stapel wil loopen, maar mettertijd kan men de polders alsnog uitnoodigen, des- snoods van heel Noordholland. Spr. vraagt dan, of alle aanwezigen het nog met dc stichting van een S.V.B. eens zijn. Men heeft de statuten van het Gro ninger bureau gekregen en stelt zich voor het bureau hier op dezelfde leest te schoeien. Dus: een N.V. met aandeel en van f 1.waaraan een leveringsp licht van 10.000 K.G. en een leveringsr echt van 12.500 K.G. per aandeel is verbonden. Hoewel de ontvangen statuten door de commissie nog niet nauwkeurig zijn onder zocht, achtte men toch voldoenden grond aanwezig 0111 reeds nu weer vergadering te houden, omdat de strooleveranties binnen kort al.weer beginnen. Door den heer Wol- dering is naar het Groninger voorbeeld een concept-contract gereed gemaakt, dat de in- dividueele landbouwers met het S.V.B. zul len hebben te sluiten en dat ter goedkeu ring aan de vergadering zal worden voor gelegd. Gezien het voorloopig karakter van een en ander zai het onderhavige contract voor één jaai gelden, hoewel het in de be doeling ligt om in de toekomst de overeen komsten van langeren duur te doen zijn, b.v. 3 jaar, zooals ook in Groningen het ge val is. Wel moet het verplichtend worden ge steld, dat de leden voor minstens de helft van hun kwantum witstroo aandeelen ne men, daar er anders, vooral van den kant van de groote boeren ongeregeldheden zou den kunnen ontstaan. De heer Mansholt: Wanneer nu de helft van het in de Wieringermeer beschikbare stroo door het S.V.B. verkocht wordt, wat dient er dan te geschieden niet de andere helft, mede in verband met de prijsbereke ning van de Cultuur Mij. Die rest mag dan toch niet voor een iageren prijs verkocht worden. De Voorzitter antwoordt, dat de Cultuur mij., die tevens uitgenoodigd zal worden als lid toe te treden, toch in ieder geval met het S.V.B. zal willen meewerken. Het ontwerp-contract. Vervolgens wordt het ontwerp-contract, dat. door den heer Woldering wordt voor gelezen, ter goedkeuring aan de vergade ring voorgelegd. De aanwezigen blijken zich vrijwel met alle punten zonder wijziging te kunnen vereenigen. Eenige discussie ontstaat alleen over de toekenning van bewaarioon voor binnenstroo. I11 het contract is dit aldus ge regeld, dat 11a 1 Januari als bewaarioon voor binnenstroo 1 ct. per dag per 1000 kg. wordt uitgekeerd tot 1 Mei, dus tot een maximum van f 1.20. Verscheidene aanwezi gen achten dit bedrag te laag en zouden de toelage liever percentsgewijs vastgesteld willen zien, al naar gelang de prijsverhou dingen. De Voorzitter wijst er op, dat het onder havige contract slechts voor 1 .jaar geldt en dat de vermelde uitkeenng met de tegen woordige prijsverhouding volkomen in overeenstemming is, maar wil men een per centsgewijze vaststelling, van b.v. 15 dan is het hem goed. De heer Bergmans acht 20 billijker, met het oog op het tijdens het bewaren op- uedende gewichtsverlies. De vergadering gaat tenslotte accoord met de uit keering, zooals deze in het contract is vermeld. Met de verplichting, dat de deelnemers voo- minstens de helft van hun kwantum witstroo aandeelen moeten nemen, gaat de vergadering eveneens accoord. De bepaling, dat het lidmaatschap voor 1 Januari opgezegd moet. worden, wordt op voorstel van den heer Kaan gewijzigd in 1 Maart. Op 1 Januari weet men n.1. nog niet, hoe het met de levering van het binnen- I stroo zal loopem O.m. wordt nog gevraagd, of men bij op zegging het voor de aandeelen gestorte geld kwijt is. De Voorzitter deelt mede, dat dit bij de statuten zal worden geregeld. In het contract zijn ook de voorwaarden geregeld, waaronder het S.V.B. het buiten- stroo van den landbouwer overneemt. Bin nen twee dagen na bericht van de beschik baarstelling van een opgegeven kwantum buitenstroo komt een controleur de klamp controleeren. Het contract wordt tenslotte in zijn geheel door de vergadering aanvaard. Alvorens nu overgegaan wordt tot de aanmelding als lid, stelt de heer Mansholt nog de vraag, hoe het nu 'met den verkoop zal gaan. Wie stelt vast of het oogenblik gunstig is om te verkoopen? De Voorzitter: Dat doet het bestuur. Het zal echter wel eens noodig zijn ,dat één be stuurslid, die daarvoor het meest geschikt is, machtiging krijgt om handelend op te treden. Hierop ontspint zich een debat over de vraag wat wenscnelijker is: touwbalen of draadbalen. De heer v. d. Oord zegt zeer slechte erva ringen te hebben gehad met touwbalen. Er is o.a. een nadeelig verschil in den vracht prijs. Dc Voorzitter is van oordeel, dat het nog niet mogelijk is, zich beslissend over deze kwestie uit te spreken,. Dat zal de practijk moeten uitmaken en dan zal het bestuur wel een desbetreffende bepaling maken. Dan is het groote moment aangebroken, waarop de voorzitter de vraag stelt: Wie doet mee? Van de 50 aanwezigen melden zich, staan de de vergadering, 18 leden aan voor 170 aandeelen, zoodat men dus reeds de be schikking heeft over 1.700.000 kg. De voorzitter is dan van oordeel, dat het aanbeveling verdient om de statuten nog niet vast te stellen. Dat kan men beter in een volgende vergadering doen, wanneer de commissie zich beter heeft georiënteerd eu meer leden toegetreden zullen zijn. Spr. vraagt thans voor de com missie machtiging om de zaak voort te zetten. Haar eerste taak zal zijn: de aangeslotenen bijeen te roepen om dan bestuur te verkiezen. De heer Luth zegt echter niet veel voor uitstel te voelen. De tijd dringt. Er zullen binnenkort zaken te doen zijn. Spr. stelt voor, dat zij, die zich reeds opgaven, na af loop der vergadering een meer intieme be spreking zullen houden, om te zien of men reeds tot definitieve resultaten kan komen Aldus wordt besloten. De heer Bergmans vraagt, hoe lang nog de mogelijkheid tot toetre den bestaat. De voorzitter: Zéker nog voor de a.s. week en wellicht nog langer. Een bepaalde termijn zal het nog te kiezen bestuur moeten vaststel len. Spr. sluit daarna onder dankzegging de vergadering, en hoopt, dat zoo veel moge lijk menschen nog toe zullen treden. Spr. stelt er prijs op, met na druk te verklaren, dat het S.B.V. in geenendeele vijandig tegenover den handel staat. Integendeel. Men hoopt goede zaken te doen met goe de kooplui. Op deze wijze zullen misschien de niet-bona fide koop lui uitgeschakeld worden, want bij éénmalige slechte ervaring zal het S.V.B. niet voor de tweede keer met de slechte betalers in relatie treden! De pioniers zijn vol goeden moed. Een kleine twintig deelnemers, die zich zoo juist spontaan opgaven, blijven dan nog in vergadering bijeen. Ook deze bijeenkomst wordt gepresideerd door den heer Bruins. Deze geeft nogmaals uiting aan zijn hoop op succes. Spr. heeft reeds verscheidene men schen gesproken, die verklaard hebben mee te zullen doen. Er valt dan ook niet aan te twijfelen, of het reeds verkregen aantal toe zeggingen zal binnen korten tijd eenige kee- ren verdubbeld zijn. Maar er moet iemand zijn, die voor het oogenblik dadelijk de zaken waarneemt en spr. stelt voor, dat de heer Woldering de verkoopregeling heelemaal op zich neemt. De heer Woldering zal dan als zaakvoerder kunnen verkoopen in overleg met de com missie. De heer Woldering zal de eerstvol gende dagen reeds op stap gaan om na te gaan,hoeveel en weik stroo er te krijgen is en te vragen, wie als lid wil toetreden. De heer Luth stelt voor dan maar meteen een voorloopig bestuur te kiezen. Bij acclamatie wordt vervolgens de voor loopige commissie omgezet in een voorloo pig bestuur. Besloten wordt tenslotte om zoo spoedig mogelijk, wellicht nog a.s. Zaterdag een constitueerende verga dering voor de statuten bijeen te roe pen. Voordat de Voorzitter de vergadering sluit, wordt er nog gediscussieerd over touwbalen (dit schijnt het bezwaar te zijn om de overige polders in de zaak te betrekken, omdat deze voornamelijk touwbalen afleveren; bespro ken wordt te dien aanzien, dat deze wellicht in een aparte detailhandel kunnen worden ondergebracht), en verder over de construc tie der buitenstrooklampen, waarvoor men de wijze van samenstelling aan ieder per soonlijk zal overlaten, mits het stroo bij de keuring maar in orde is. Dan wordt er nog even gepraat over weegbruggen. De heer Langcreis veronderstelt, dat het opvoeren van de stroo-kwaliteit een mach tige reclame voor het S.V.B. zal blijken te zijn. De Voorzitter beaamt dit en ver klaart, dat het S.V.B. in dien zin ook opvoe dend zal werken. De heer Woldering verklaart nog, dat hij de benoeming als zaakvoerder aanneemt, behoudens goedkeuring door het bestuur van de Boerenleenbank. Met een opwekkend woord om toch maar zoo veel mogelijk reclame voor het S.V.B. te maken, sluit de voorzitter vervolgens de ver gadering. Broek op L. DE MOTORAGENTEN TE ALKMAAR l GLUREN NOOIT DOOR DE VINGERS. V ie zich binnen de greneen van de be roemde Kaas- en Victoriestad op of in een motorut.uag waagt, dat niet 18 karaats is, stelt, zich bloot aan een ernstige porte- mnnnaie-oporatie. want de motorpolitie ziel daar niets door de vingers en er is niets wat abnormaal is, dat aan hun aan dacht ontsnapt. Terwijl bovendien de amb tenaar in het openbaar ministerie niet met zich laat spotten, als de overtreder de duim schroeven moeten worden aangezet. Dat ondervond ook de expediteur Hcndr. v. d. ,e Broek op Langen dijk, die on 9 Juli werd betrapt in zijn auto, omdat zijn stuur inrichting ernstige afwijkingen. 60 graden kpehng en nog andere gebreken vertoonde. St. E ancras. SENSATIONEELE DORPSTAFEREELEN. Men kan in het Kantongerechtsinterieur soms zulke emotioneele momenten meema ken. Zoo verscheen voor het aanschijn van den Unicus Judex de 19-jarige houtbewer ker Joh. Anth. J. uit Alkmaar, die uit ver veling den verjaardag van Prins Bernihard had gevierd te St. Pancras in het Geest- merambacht. Hij was daar gaan hengelen. Natuurlijk zonder acte of vergunning, an ders zou de kantonrechter hom heden geen 2 gulden boete of 1 dag hebben opgelegd. Ben andere trilling van sensatie gaf ons de timmerman, Cornelis H. S., een 19-jarige Sint Panerasser, die te Alkmaar op den hoek van LaatKoorstraat een an dere wielrijder geen voorang had verleend welke nonchalance hem berekend werd tot den prijs van 4 gulden boete su'bs, 4 dagen.

Schager Courant | 1937 | | pagina 5