Plaatselijk Nieuws. Een Christelijke school te Middenmeer? WEK DE GAL IN UW LEVER OP OMGEVINGNIEUWS Arrondissements rechtbank te Alkmaar Donderdag 15 Juli 1937 Tweede blad Aanbod van dc Wieringermeer-directie Uit de kringen van het christelijk onderwijs hier ter plaatse vernemen wij, dat de kinderen uit de Wierin- germeer waarschijnlijk wel reeds den langsten tijd de christelijke school te Scha gen hebben bezocht. Naar men ons verzekert, heeft de Wieringermeer-directie aangeboden haar invloed aan te wenden, ten einde nog in den loop van dit jaar den bouw te verzekeren van een christelijke school met 4 leslokalen te Middenmeer. Deze school zou nog in den loop van dit jaar klaar komen en 2 Janu ari, bij de instelling van het zelf standig bestuur van den polder, worden geopend. Daar men van de zijde van het schoolbestuur meent te mogen aan nemen, dat de zaak met het Mi nisterie in kannen en kruiken is, heeft men de voorwaarde van de directie, dat de kinderen reeds na de groote vacantie weer in de Wierin- germeer zouden schoolgaan, geac cepteerd, zoodat de dagelijksche gang naar Schagen, na het beëindi gen van het loopende leerjaar, ein digt WIERINGERMEER. Schoolreisje W.Meersche school jeugd. Onder leiding van het school personeel maakten de kinderen der hoogste klassen .van de scholen te Slootdorp, Middenmeer en Wieringerwerf gisteren hun jaarlijksche schoolreisje. Ditmaal ging het naar Den Haag. Reeds vroeg in den ochtend was het verzamelen op de schoolpleinen en te ruim half acht zetten een 6-tal autobussen, n.1. 3 WACO- en 3 HARO-bussen met hun la ding van 205 kinderen koers naar Ss Gra- jvenhage. In den Haag werd een bezoek gebracht Saan de Bijenkorf, terwijl versnaperingen werden rondgedeeld. Er werd een fijne wan deltocht door de stud gemaakt, waarop veel te bewonderen viel. Later reed men per auto naar de I-Jmuidcr sluizen, terwijl ook Schevcningen niet werd vergeten. Ook de terugreis verliep vlot en te bijna ttl.30 uur (wel wat laat voor kinderen) ar riveerde het bonte gezelschap vroolijk en [luide zingend in dc Meer. Verschillende ouders gaven overvloedig blijk mede te leven in der kinderen genot. Een der bussen strandde nog eenige minu ten in 't gezicht van de haven door banden- pech. Een woord van lof geven wij dan ook gaarne aan de geleiders(sters) voor het moeilijke werk voor een zoodanige dag. POLITIE Gevonden: Nummerbord G 93708. Inl. Politie Kramer, Middenmeer. BARSINGERHORN TOCHT BOERINNEN e.a. PLATTEL. VROUWEN. Dinsdagmorgen 8 uur vertrokken een 50- tla dames met twee reiswagens van de H. A.B.O. voor een tocht naar Hilversum en Schiphol over Alkmaar, langs de Zaan streek, door Amsterdam werd Hilversum bereikt, waar na het gebruik van een kop koffie allereerst een bezoek werd gebracht aan de A.V.R.O. studio. Op onderhoudende en leerzame wijze werd het gezelschap rond geleid. Een ieder was vol bewondering over het prachtige gebouw inwendig, zoowel als van buiten. Het stadhuis, dat hierna bezichtigd werd, bleek eveneens een gebouw te zijn, dat ten volle het aanschouwen waard was. Het was 3 uur toen de reis naar Schiphol werd aanvaard. De dames troffen het bijzonder Een drukte van komen en gaan van K.L.M.- vogels, zoowel als van machines van Bui- tenlandsche Maatschappijen. Of hier door de dames is genoten? Uitlatingen als „hier konden we wel een heelen middag zijn" en „daar praten we de komende dagen nog steeds over" spreken voor zichzelf. Een acht-tal dames onderging den luchtdoop en waren vol lof. Van Schiphol naar Heek in Amsterdam en tenslotte nog een bezoek aan de Cineac. Voor vele dames was ook dit laatste nieuw, waarvan naar waarde werd genoten. Begrijpelijkerwijs was het niet vroeg, toen het gezelschap in Barsingerhorn terugkeer de. Het middernachtelijk uur was reeds nabij, doch een genotvollen dag was achter den rug. Naar wij vernamen, is het woonhuis, van nu wijlen de Wed. C. v. Stipriaan, bij on- derhandschen verkoop, in eigendom overge gaan aan den heer A. Bronder, alhier. WINKEL Bruin en niet verbrand. Bij zonnebaden, zwemmen, sport, fiets-, wandel- en watertochten wordt zonnebrand voorkomen met AMILDA-zonnebruincrême. Bronst en bruint tevens Uw huid prachtig. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 et. Naar wij vernemen, bestaat voor bet bren gen van een bezoek aan de door de N.-H. Vereeniging „Het. Witte Kruis" geëxploi teerde herstellingsoorden te Laren, Hilver sum en Maarsen, voldoende belangstelling, zoodat de tocht van de leden van de afd. Winkel daarheen op Dinsdag 20 Juli a.s. zal plaats hebben. Rectificatie Raadsverslag. In het ïn ons nr. van gisteren voorko mende verslag van den gemeenteraad van Winkel is de aandachtige lezer zal dat. hebben bemerkt een fout geslopen. Als opschrift staat boven dit. verslag af gedrukt: „Volgens den Voorzitter is de heer 6n U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. Eiken dag moet uw lever een liter gal in de in gewanden doen vloeien. Wanneer de galafscheiding onvoldoende is, wordt Uw voedsel niet verteerd, het bederft. Er vormen zich gassen in Uw lichaam, U raakt verstopt. Uw organisme wordt vergiftigd en U wordt humeurig en loom. U ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmid delen: een geforceerde stoelgang neemt de oor zaak niet weg. Maar CARTER'S LEVERPILLETJES zullen zor gen voor de vrije toevoer van gal, waardoor U weer geheel herstelt. Een plantaardig, zacht, onover troffen middel om de gal te doen vloeien. Eischt Carter's Leverpilletjes, verkrijgbaar bij apothekers en drogisten in flacons van 0.75. VOOR DEN POLITIERECHTER. Z P e. OUD-IJZER OOK WEER MATERIAAL VOOR DE CRIMINALITEIT. Na 'de abnormale prijsopdrijving van levensmiddelen, materiaal en grondstoffen is er weer een periode gekomen, dat nieuw zoo goedkoop werd, dat men aan oudé rom mel niet de minste waarde meer hechtte. Oud papier en oude metalen waren geen cent, meer waard en de gretige opkoopers, lood- en oud-ijzer-dieven, die als paddestoe len uit den grond opgeschoten, verdwenen als bij tooverslag. Maar nu beginnen oude kranten en oud ijzer weer waarde te krij gen, oud papier is weer troef en dc politie rechter heeft weer over lood- en oud-ijzer gappers recht, te spreken! Daaronder be hoorde ook de boerenknecht N. V. uit de Zijpe, wiens aandacht was gevallen op een aantal ijzeren platen op de opgeheven spoorlijn HoornMedemblik en die van dc gelegenheid profiteerde om er nog een slaat je uit te slaan. Dc Maatschappij, die zooveel millioenen op de exploitatie te kort komt, had ze toch maar voor oud vuil laten lig gen. Ambtenaren zijn ook geen kooplieden. De heer V. achtte dus dezen diefstal van geen heteekenis en kon zich niet, indenken, dat hij voor zoo'n futiliteit, de toeeigening van goederen, waar de eigenaar blijkbaar niet de minste waarde* aan hechtte, zou worden veroordeeld, doch de politierechter dacht er anders over en deporteerde vriend N. voor 11 dagen naar de petoet. ■Venhuizen. HET WAS GEEN BOTERTJE TOT DEN BOOM MET DEZEN BOTERBOER EN DE AMBTENAREN. De grasboer en veehouder met 18 koeien, M. L. K. te Venhuizen, die volgens zijn ei gen opgaaf het in dezen tijd niet geringe bedrag van 1500 gulden per jaar inkomen geniet, stond in Venhuizen bij Rijkspolitie cn belastingambtenaren bekend, dat hij niet afkeerig was van botersmokkelen, wat be- teekent, dat hij wel boter afleverde zonder crisistoeslagzegel. Toen alsnu de Rijksveld wachter Weiland en de assistent-sommies Korver schadeloos gesteld door de verhoo ging der ambtenaarsjaarwedden". Dit is onjuist en moet zijn: „Volgens den Minister is de heer Korver schadeloos gesteld door de verhooging der ambtenaars- jaarwedde", wat ook in het verloop van liet verslag duidelijk tot uiting komt. Door Burgemeester en Wethouders' dezer gemeente is vergunning verleend tot het. bouwen van een woonhuis voor rekening van de Wed. D. Slooves. LANGENDIJK der Dir. belastingen, Stadlander, op 29 Mei bezig waren met verkeersbelastingcontrole, hielden zij ook een fietsend meisje aan, dat bleek op het rijwiel een hoeveelheid onge zegelde boter te vervoeren, afkomstig van den landbouwer K. Dat was natuurlijk een geldig motief op die boerderij eens een ambtelijk onderzoek in te stellen en dus begaven Weiland cn de ambtenaar Stad lander zich naar K.'s woning, met boven omschreven doel. Zij ondervonden aanvan kelijk geen moeilijkheden, doch toen Wei land een paar in de huiskamer gevonden oude boterzegels in beslag wilde nemen, begon K., een kleine, maar stevige vijftiger, spektakel te maken en ontrukte den rijks veldwachter deze zegels. Weiland liet zich nu ook niet kisten en er ontstond een worsteling, om het zegelbezit, waarbij K. zich aan een ijzeren gaspijp vastklemde. Ook de assistent Stadlander verleende as sistentie en zoo wisten zij dc boer, die ge weldig te keer ging, naar buiten te werken Ook toen gaf K. zijn verzet niet op, doch toen de rijksambtenaren weer in het bezit van de betwiste zegels waren gesteld, zagen zij van verdere actie tegen den overspannen veehouder af. Vermelding verdient, ook nog het feit, dat K. den rijksveldwachter bij de keel had ge grepen. Het is echter duidelijk, dat een strafver volging ter zake wederspanningheld niet uit bleef cn Maandag stond papa K. dan ook terecht. Hij beweerde toen beslist, geen botersmok- kelaar te zijn en beschuldigde de twee getui gen Weiland en Stadlander onwaarheid te spreken. Weiland hield zich echter aan zijn amb telijk proces-verbaal, onderschreven door Stadlander en liet doorschemeren, dat de zoon van K. verloofd is met de dochter van den gemeenteveldwachter Rustenburg en dat deze verhouding mede de oorzaak was van een minder goede samenwerking tusschen rijks- en gemeentepolitic Het was natuurlijk niet aangenaam om 1n hoer, die nog nimmer met dc politic in aanraking kwam, achter de tralies te zet ten, doch de Officier achtte het optreden van K. te berispelijk om het met een geldboete goed te maken, reden waarom werd gevor derd 2 maanden gevangenisstraf. De politierechter koos echter den gulden middenweg en gaf het recht, wat het recht, de staat, wat de staat en den boer wat den boer toekwam, door K. op te leggen f75 boete of 25 dagen hechtenis, benevens als preven tieve maatregel 1 maand gevangenisstraf maar voorwaardelijk met 2 proefjaren. NOORDSCHARWOUDE BANNE VERGADERING Woensdagavond hield de banne Noord- Scharwoude in hotel „Concordia" een ver gadering van bestuur en stemgerechtigde ingelanden; Voorzitter de heer T. Kostelijk opende de vergadering waarna de secretaris, de heer S. Schuitemaker de notulen las van de vori ge vergadering, welke onveranderd werden goedgekeurd. De heer B. Gutter bracht verslag uit van de gehouden controle van de rekening 1936 welke in de beste orde was bevonden. Hierna ging de vergadering eenigen tijd in comité ter bespreking van het salaris van den secretaris-penningmeester. Na her opening besloot de vergadering het. salaris te brengen op het peil van voorheen. Aan de orde was hierna de behandeling van de begrooting 1937. Het aanvangsaldo was f 2156.91, zijnde het voordeelig saldo van het vorige jaar. De begrooting sloot op een totaal van f 7173,35 aan ontvangsten en f 5449,68 aan uitgaven, vermoedelijk batig saldo f 1723.67 De aanslag is met f 1 per H.A. verlaagd en bedraagt nu f 13 per H.A. Voor de Noordscharwouder polder f 6.50 en voor het z.g. oudolven land f 3.47 per H.A. De heer IJ. Kaan merkte op, dat men eigenlijk dubbel moet betalen voor het Hoogheemraadschap. Eerst al als particulier aan het Hoog heemraadschap en nu weer via de Banne. De secretaris vroeg, of dit een punt moest worden voor de agenda van den Bond van Waterschappen. Daar is het misschien iets voor. Men vond het onzinnig, dat duhhelé las ten moeten worden betaald. De heer De Geus merkte op, dat het Hoog heemraadschap is ingesteld voor het water, maar dat het nu zoowat voor de wegen is. Men wees er op, dat er steeds op - werd .gehamerd, dat verandering werd aangebracht in deze dubbele lastcnbetaling, doch steeds zonder resultaat. Wel worden de lasten ver laagd van het Hoogheemraadschap, doch alleen voor de individueele in gelanden. De lasten voor de bannen blijven steeds gelijk. De heer Kaan zeide, dat het Hoogheem raadschap het zeker beschouwt als een soort bijdrage. Na nog eenige besprekingen besloot men, dat het bestuur van deze besprekingen nota zal nemen en er ter gelegener tijd en ter bevoegder plaatse over spreken. Men ging hierna met de voorgestelde be grooting accoord. Tot rekeningnazieners voor de rekening 1937 werden benoemd dc heeren J. Zijp, J, Brammer en K. Zeeman Jbz. Bij de rondvraag bracht de heer IJ. Kaan de kroosopruiming ter sprake. Besloten werd, een afwachtende houding aan te nemen. De heer J. Lindeboom wees er op, dat het water hij de sluis nog ontzettend diep is en vroeg, hiernaar een onderzoek te willen doen instellen. De heer B. Gutter vestigde de. aandacht op een zeer ondiepe sloot, de banscheiding tus schen Zuid- en Noordscharwoude. Hij kreeg hierop het. weinig bemoedigende antwoord, dat voor het op diepte brengen van deze sloot de eigenaren van de belendende per- ceelen aansprakelijk waren. Daarna sluiting. Een slappe, gerimpelde huid wordt weer soepel en veerkrachtig door Pu rol. OUDKARSPEL. De voetbalverecniging D.T.S. te Oudkar spel heeft de voetbalvereenigingen KFC uit Koog a. d. Zaan en H.R.C. uit Den Helder bereid gevonden op haar terrein met hun le elftallen, een propagandawedstrijd te spe len op Zondag 18 Juli, 7 uur nam. Dit be looft een zeer fraaie wedstrijd te worden en zullen ongetwijfeld de voetballiefhebbers hiervan in massa kunnen genieten. Men zie de advertentie in dit nummer. ZUIDSCHARWOUDE. Aan den heer Appel, tot nu toe werkzaam als volontair ter secretarie alhier, is den ti tel van klerk verleend. We vernemen, dat de bioscoop van Schinkel in 't vervolg niet meer op onze kermis zal verschijnen. Dat is wel jammer, daar zij de voornaamste attractie ervan vormde. Sedert tal van jaren nam zij haar plaats in op het terrein van den heer De Boer in de Koog. Van haar voorstellingen ging de roep uit, van te staan op hoog peil, Zij trok dan ook zeer veel bezoekers. Men mag venvachten, dat, er nu wel andere ge gadigden zullen opdagen voor het bekende terrein, Voor de aantrekkelijkheid van de kermis is het. te hopen, dat er weer een bios coop zal komen, en dat die op dezelfde wijze aan velen de afleiding zal verschaffen, die dc bioscoop van Schinkel in die talrijke ja ren aan duizenden heeft gegeven. Men deelt ons mee, dat de heer D. Schoenmaker op zijn verzoek vergunning heeft, gekregen voor den verkoop van zui velproducten, onder voorwaarde, dat zijn woning in overeenstemming wordt gebracht met de daarvoor gestelde eischen, LANGENDIJK. Dezer-dagen zijn groote hoeveelheden aardappelen verladen, die 14 dagen in quarantaine hadden gelegen, ten einde ver zekerd te zijn, dat ze vrij van ziekte waren, om naar Zuid-Amerika te worden geëxpor teerd, NOORDSCHARWOUDE. Voor M.U.L.O. B. (gelijkstelling 3-jarige H.B.S.), slaagde C. Rootjes te Oude Nie- dorp, leerling der M.U.L.O. school te Noord scharwoude. Nat. Bond Handels- en Kan toorbedienden. De af deeling Alkmaar van den Nat. Bond van Handels- en Kantoorbedienden „Mer- curius" hield Dinsdagavond een propagan- da-vergadering in hotel Concordia alhier. De vergadering werd geopend door den voorzitter der afdeeling, den lieer Kraayo, waarna het woord werd gevoerd door den heer Joh. M. dc Zeeuw, den Bondssecrctaris, die op duidelijke wijze het. doel en het stre ven van den hond uiteenzette en wees op de noodzakelijkheid voor de kantoorbedien den, zich te organisceren. Nadat de afdelingsvoorzitter en de afd. secretaris nog een woordje hadden gespro ken, traden eenige van de aanwezigen toe als lid. De propaganda onder de kantoorbedien den aan den Langendijk zal worden voort gezet. OUDKARSPEL. Voor het examen ter verkrijging van een amateur-radiozendmachtiging is o.a. ge slaagd onze plaatsgenoot, de heer W. G. F. de Ruyter. HEER-HUGOWAARD DE SPOORWEGWERKEN. Aanbesteding Nederlandsche Spoorwegen. UTRECHT 13 Juli. Bij de op 13 Juli j.1. gehouden openbare aanbesteding van bestek no. 1556 H.S. be treffende het maken, leveren, stellen en verven van een dubbelsporige brug, theor. lang 25.20 m. over den provincialen weg hij k.m. 37.024 en een dubbelsporige hefbrug theor. lang 22.48 m. met een hefhoogte van 3 meter over dc ringvaart bij k.m. 37.120 als mede een voetbrug theor. lang 18.50 m. met twee bijbehoorende trappen over de ring vaart bij k.m. 37.120, alles met bijkomende werken in de spoorlijn Den HelderAmster dam, nabij Ilcerhugowaard waarvoor de ra ming bedroeg f 106.000, waren ingekomen 17 biljetten. Laagste inschrijvers waren: a. hij levering van gietijzer cn smecdstaal st. 42 van Ne- derlandsch fabrikaat de N.V. v.h. G. B. San ders en Zoon te Enschede voor f 106.340, on hij levering van deze materialen van wille keurige herkomst: de N.V. Koninklijke Ne derlandsche machinefabriek v. h. E. H. Be- gemann te Helmond, voor f 100.100. Hoogste inschrijvers waren resp. de N.V. Koninklijke grofsmederij te Leiden voor f 142.000, voor a: en f 140.000 voor b, en Corns. Swart- touw's constructiewerkplaatsen te Schiedam voor b eveneens f 140.000. DEN HELDER OPENBARE AANBESTEDING. Gistermorgen werd door de directie van de Rijkswerf te Willemsoord openbaar aanbe steed het uitvoeren van voorzieningen in het z.g. „donkere lokaal", gelijkvloers ge legen in het groot-magazijn No. 43 (perceel No. 3). Er werd als volgt ingeschreven: P. Tuin, 't Zand f 3285; A. Ran, Den Hel der f 3348; M. C. v. d. Plas. Den Helder f 3519: C. Goes. Den Helder f3537; J. W. Bakker, Den Burg f 3665; A. v. d. Wouw, Den Helder f 3GS0; A. Smit, Den Helder f 3680; C. van Essen, Den Helder f 3696; H Koorn, Den Burg f 3700; Freeke. Den Hel der f 3750; Fa. Gebr. Smit, Den Helder f 3764; Vcncma, Den Helder f 3835; J. Roo- mcijer, Den Helder f 3840', J. P. van Os, Den Helder f 3845; H. Doorn. Den Helder f 3850; Mineboo en Walhoom, Den Helder f 3852; A. K. Pik, Barsingerhorn f 3869; G. v. d. Wal, Den Helder f 3870; A. de Kloe, Den Helder f 3870; P. Boerdijk, Den Helder f 3890; C. Kwak, Den Helder f 3940; J. de Vries, Den Helder f 3950; Noppcrt en Oord. Den Helder f3990; J. N. Schuit. Alkmaar f 4075; F. G.'Reijors, Den Helder f 4100; Fa. R. K. Koppe, Den Helder f 4100; M, Schip per, Schagerbrug f 4147; Modder en Cupe rus, Den Helder f 4210; D. Veul, Schager brug f 4200; H. Hagen, Den Helder f 4240; G. Groot, Den Helder f 4300; Gebr. Riemers, Den Helder f 4300; P. d. Dikker, Zwijn- drecht f 4444; B. den Hoed, Zwijndreclvt, f 4725; P. Doorn, Den Helder f 4SÓ0; P. de Geus, St. Maarten f 5200. WIERINGEN Politie. Gevonden: Een rijwielplaatje, aan een stukje elastiek. Verloren: Een rood-geel gekleurde cein tuur. Inlichtingen bij den Gemeente-Bode. Kostelooze rijwielmerken. Deze zijn verkrijgbaar te Hippolytushoef in de Arbeidsbeurs, op: 17 Juli van 37 uur; 21 Juli van 7—9 uur; 4 Aug. van 7—9 uur; 7 Aug. van 3—7 uur. Te Den Oever in het Politiebureau: 19 Juli van 7—9 uur; 23 Juli van 7—9 uur. Geslaagd. Onze plaatsgenootc, mej. Truus Bosker Cd., behaalde te Den Helder het einddi ploma der 5-jarige H.B.S. B. aldaar. DEN OEVER. Waarschuwing. De Rijksveldwacht heeft tegen enkele personen proces-verbaal opgemaakt, omdat zij zonder vergunning alikruiken aan den afsluitdijk 'zochten. Men deelde ons mede, dat deze vergunningen kosteloos verkrijg baar zijn bij den heer Van Dam, cantinc- houder te Breezand. HARENKARSPEL DIRKSHORN. Kostelooze rijwielmerken. Evenals vorige jaren kunnen belangheb benden een aanvraag doen om een koste loos rijwielmerk ten huize van den dienst- geleider der Directe Belastingen te Dirks- honi. Deze aanvraag moet geschieden op 19, 21, 22, 26, 28 en 29 Juli e.k., telkens des avonds tusschen 6.30 en 9 uur (zomertijd), Het minste tandbederf, indien U poetst met wat goeds, dus met Tube 60 en 40 ct. Doos 20 ct. IVO ROL HOOGWOUD Geslaagd. Voor het volledig MULO-diploma A, slaag de bij het te Alkmaar gehouden examen onze plaatsgenoote Mej. M. de Jong, leer linge van de MULO-school te Alkmaar. Met den aanleg van den nieuwen pro vincialen weg Verlaat-Opmeer is men thans zoover gevorderd, dat de brug over de Langereis met daarbij behoorende opritten nagenoeg gereed is, zoodat het weggedeelte Boekeiweg-Veenhuizerbrug niet meer afge sloten is en nu weer gewoon bereden kan worden. ZIJPE 'T ZAND. Aanvrage kostelooze rijwielmerken Voor het aanvragen van kostelooze rijwiel belastingmerken zal de Dienstgeleider der directe belastingen te 't Zand, de heer L. J. F. van Leeuwe. zitting houden ten zijnen huize Zijpe Wijk I 152 op: Donderdag 22, Vrijdag 23, Maandag 26, Dinsdag 27, Don derdag 29 en Vrijdag 30 Juli 1937, telkens des namiddags van 7 tot 8.30 uur. Op andere data en uren zullen géén aan vragen in behandeling worden genomen. BEVORDERD. Van de le naar de 2e klas van het Mur- mellius-Gymnasium te Alkmaar, werd bevor derd Lenie Koning; van de 2e naar de 3e klas Lideke Eikema. WITTE KRUIS KOOPT STUK LAND BIJ DE WIEL AAN. De afdeeling Schagen van „Het Witte Kruis" was gisteravond in het café van den heer J. K. Boontjes bijeengeroepen in buiten gewone vergadering, om te beraadslagen over den aankoop van een stuk land, waarop dc badinrichting is gevestigd aan de Oost zijde van de Wiel, kadastraal bekend onder sectie E, no. 6, groot 39 Are, een strook grond, die men lot. nu toe van de eigena resse, de familie Roggeveen—Bakker, in huur had voor den prijs van f 35.per jaar. Men is het eens geworden over een koop som van f550.vrij op naam, terwijl de pacht voor dit jaar niet behoeft te worden betaald. Op de vergadering, die vermoedelijk van wege het fraaie weer niet druk bezocht was, noemde de voorzitter, de heer J. Schoort Pzn., de voorwaarden zeer gunstig. Het ligt in de bedoeling het terrein weer te verhuren voor f25.—, zoodat de vereeni ging per jaar een voordeel heeft van" f 60;—. Het bestuur acht aankoop zeer wenschelijk, omdat reeds een bedrag van f 3000.— aan de inrichting ten koste is gelegd, zoodat de schadepost niet gering zou zijn, wanneer de huur door de een of andere omstandigheid nog eens zou komen te vervallen. Na deze toelichting heeft de vergadering het bestuursvoorstel met algemeene stem men aangenomen. Dc Voorzitter doet dan nog mededeeling van enkele ingekomen stukken. Naar verschillende afdeelingen in de om geving zijn brieven gezonden met de vraag, hoe over de vorming van een district ge dacht wordt. Nog niet alle antwoorden zijn binnengekomen, maar uit enkele blijkt reeds, dat men over het geheel niet onwel willend staat tegenover het plan, waartoe mej. Leguit het initiatief nam. Besloten wordt het bestuur machtiging te verleenen deze kwestie verder te behandelen. Malariabestrijding. Naar aanleiding van een brief van den propagandist van de vereeniging voor Mala riabestrijding, aen heer Jansen, waarin deze vraagt, of de afdeeling spuiten en materiaal voor de malariabestrijding beschikbaar wil stellen, wordt gesproken over de meest doel treffende methode van malariabestrijding. Dr. Nanninga geeft enkele bijzonderheden omtrent, de moderne opvattingen. Men is thans van oordeel, dat het besmettingsge vaar hoofdzakelijk komt van z.g. malaria- huizon. Doeltreffend zou dus de bestrijding zijn, wanneer deze huizen geregeld eens in de veertien dagen werden uitgespoten (metho de Swellcngrebel). Wordt, dit aan de men- schen overgelaten, dan gebeurt het. waar schijnlijk niet. Ideaal zou het zijn, aldus Dr. Nanninga, wanneer men elke veertien da gen een speciaal daartoe aangesteld iemand met een spuit rond zou kunnen sturen, wat waarschijnlijk wel niet te verwezenlijken zal zijn. In verband met de moeilijkheid van het vraagstuk wordt besloten om cle zaak aan het bestuur in handen te geven, dat over leg zal plegen met de plaatselijke afdeeling van de commissie voor malariabestrijding, omdat, het niet billijk wordt geacht, dat spuiten en spuitmateriaal alleen door het „Witte Kruis" worden bekostigd. Het is mo gelijk, dat voor een effectieve anti-malaria- canipagne de kosten zeer hoog zullen zijn. Medegedeeld wordt, voorts, dat het bestuur wederom stappen zal doen om in de herfst van dit jaar weer een moedercursus te or ganisceren, waarvoor steeds veel belang stelling heeft bestaan. Na rondvraag sluit de voorzitter de verga dering. GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Elisabeth Susanna, dochter van Carolus Adrianus Beke en van Maria Gesï- na Magdalena Josephina Brugemann. Jan- ke. dochter van Johannes van der Wal en van Gepke Fennema. Josephina Maria Hele- na, dochter van Augustus Eduard Lievens cn van Helena Maria de Caluwe. POLITIE. Gevonden: 2 sleuteltjes. Verloren: snijdiamant. sleutel, armbandje, zeug met 3 biggen, bos sleutels.

Schager Courant | 1937 | | pagina 5