De vijfling maakt opgang Kolonisatie in Zuid-Amerika AKKERTJES Trein Den Helder Zoo'n Kiespijn Van Canada begint de victorie! Vrijdag 16 Juli 1937 Tweede blad Gebrek aan goede arbeids krachten in het land, dat nog op ontginning ligt te Het doel van 'de regeeringen 'der diverse staten, aldus spr., is niet alleen meer grond in cultuur te doen brengen, maar ook een meer intensieve cultuur te bevorderen en een grooter aantal personen aan het land te binden. Dit uit zich door een reeks van wettelijke bepalingen en instellingen, die de kolonisa tie hebben te bevorderen. Eigen landgenooten worden groot grondbezitters, de vreemdelingen kleine boeren. Het heeft spreker's aandacht ge trokken, dat men bij ons nog al eens de verkeerde opvatting is toegedaan als zou deze kolonisatie bepaald ge richt zijn op het aantrekken van buitenlanders. Dit is echter geens zins het geval. Al deze regelingen zijn in de eerste plaats gericht op bevordering van den overgang naar het kleinere bedrijf en op het scheppen van de mogelijkheid eigen landgenooten tot grondbezitters te maken. Dit blijkt bijvoorbeeld uit het feit, dat bij de Argentijnsche regeering thans een wet wordt ingediend, die voor geheel Argentinië hetzelfde nastreeft. Een wettelijk programma voor kolonisatie. Autotocht Ouden van Dagen. Begunstigd door schitterend zomerweer hebben de ouden van dagen uit de wijk Schagerbrug en omgeving Woensdag hun jaarlijksche autotocht gemaakt. Er werd 's morgens ongeveer half 9 ver trokken en gereden langs het Noordh. Ka naal tot Schoorldam, over Bergen, de Eg- monden, Castricum, Beverwijk, Velsen, naar Velserbeek, waar werd gepauseerd om kof fie te drinken. De tocht werd voortgezet via Driehuis-Westervcld, Haarlem, Hoofddorp naar Schiphol. Hier gebruikte men een warme maaltijd en werd het vliegveld in oogenschouw genomen. Als bijzonderheid mogen we hierbij vermelden, dat de 78-ja- rige Tante Toos in de bekende opgewekte stemming den luchtdoop onderging en een vliegtocht boven Amsterdam meemaakte. Ook echter de heer C. Dekker en eenige chauffeurs gingen de lucht in. Nadat men eenige uren op Schiphol had verpoosd, werd de thuisreis aanvaard en gereden over Halfweg, Haarlem, Velsen, naar Beverwijk, waar de thee werd geser- J om het uit te schreeuwen.... Natuurlijk kan alleen de tandarts Uw zieke kies beter maken. Maar 's nachts, als de f>ijn door de warmte van Uw bed hoe anger hoe heftiger wordt, of als Ge door Uw werk niet naar hem toe kunt gaan» Neem dan één of twee van die onmiddellijk werkende "AKKERTJES", die U van Uw f>ijn verlossen. Ze nemen de zenuwprikke- ing weg, die de oorzaak van Uw lijden is. Heb dus steeds een buisje "AKKERTJES" bij de hand. In ontelbare gevallen zullen ze U en Uw huisgenooten onschatbare diensten bewijzen. "AKKERTJES" zijn ook ongeëvenaard door hun snelle pijnstillende werking bij allerlei aandoeningen als Hoofdpijn, Kiespijn, Zenuwpijn, Lenden- &ijn, Rneumatische pijnen, Vrouwenpijn, nbehaaglijkheid, Migraine en „Kater". Overal verkrijgbaar. Per 12 stuks 52 cent. Volgens recept van Apotheker Dumont AKKER.CACHETS Spoedig werd dat overweldigende bezoek meer georganiseerd engeëxploiteerd. De kiezelsteentjes uit den tuin van het huis daar hadden immers de kleine voetjes der Dionne-meisjes overheen geloopen! wer den als relikwieën verkocht en wij kunnen wel aannemen dat de Canadeesche grintle- verancier aan mevrouw Dionne een goede cliënte had! Het zakenleven maakte een ongekende opbloei mee! Restaurants, hotels en pensions kwamen plaatsen te kort om alle gasten te herbergen. De werkeloosheid in het plaatsje verdween als bij tooverslag... Morgens begonnen de voor stellingen. Reeds bij deochtendvoorstellingen" kon men de nummerborden van auto's van een en dertig staten tellen! Bijna iedereen die de „voorstelling" der Dionne-vijfling verlaat leeft in de vaste overtuiging een der groot ste sensaties ter wereld te hebben meege maakt. En intusschen brengen de wereldbe roemde meisjes hun dag heel gewoon door met slapen, eten en spelen en onderscheiden zich in niets van gewone andere kinderen. Van de enorme belangstelling die er voor elk van hun beweginkjes bestaat, bemerken zij zoo goed als niets. „Poppetje gezienMastje toeT Die eerste voorstelling begint om half tien cnreeds een uur eerder begint het druk te worden in de buurt van Dr. Dafoe's kinder huis. Dan staan er honderden auto's gepar keerd en de menschen sluiten zich aaneen in een steeds groeiende file, totdat de hek ken opengaan en de menschenmassa zich langzaam in beweging zet. In het voorbij gaan neemt ieder een kiezelsteentje uit een grooten pot mee, die telkens wordt bijge vuld, en in den tuin splitst zich de rij in twee deelen en worden de bezoekers langs een soort galerij geleid, die zich rondom de speelplaats der kinderen uitstrekt. De vijf zusjes zijn alle precies eender gekleed, de eene dag in het groen, de. volgende dag in blauw enz, Zij spelen vroolijk, rijden op hobbelpaard jes, trekken elkaar voort in wagentjes, kort om ze spelen als elk ander kind. Onder het toeziend oog der politie mogen de menschen een kwartier kijken en dan klinkt de waar schuwing: „Nog een laatste blik op de kin deren en dandoorloopen, alstublieft!" De voorstelling is afgeloopcn;; een nieuwe groep menschen heeft het wereldwonder aanschouwd In 'den winkel van mevrouw Dionne En dan begeven de meeste menschen zich nog naar den winkel van mevrouw Dionne, waar zij allerlei souvenirtjes kunnen koo- pen. Ook hier heerscht hoogconjunctuur. Tien verkoopers en verkoopsters komen han den te kort om de talrijke klanten te hel pen aan prentbriefkaarten, potlooden, asch- bakjes en andere snuisterijen, voorzien van de afbeelding der vijf Canadeesche meis jes. Ook de film heeft zich dit „object" na tuurlijk niet laten ontgaan, de „Foxfilm" die met de grootste zorg en met medewer king van Dr. Dafoe werd samengesteld, bracht zoo mogelijk nog suggestiever dan tijdschriften dat ver-mogen te doen, de faam van de vijf kinderen in de gelieele wereld cn er is nu welhaast, geen plekkie op aarde meer te vinden waar de naam van de Dion ne-vijfling niet bekend is En nu? Van Cuba begint de tweede victo rie. Zeker, men zal eerst moeten afwachten of deze vijf kindertjes ook in het, leven blij ven, maar zoo dat het geval is, dan kan het simpele Cubaansche plaatsje zich voorbereiden op een periode van bloei. Dan zal men voordeel weten te trekken van het Dionnc-geval, dan heeft Cuba ditmaal een nieuwe attractie. Sensatie-lust is nu een maal een algemeen menschelijk verschijnsel en wellicht zullen wij het. meemaken dat de roem der „VegaCruzvijf li ng" die van de Dionne-dito overschaduwt EINDEXAMEN U.L.O. Voor het gisteren te Alkmaar gehouden U.L.O. examen diploma A slaagden van de Gem. U.L.O. School alhier de vrouwelijke leerlingen, Dicky Prins, Nel Hazebroek en mannelijke leerlingen Jan v. d. Plas, Hans Tegel en Frans Mays. Voor diploma B. slaagde Piet Prins. 'ANNA PAÜLOWNA Loop der bevolking. Ingekomen: Mej. N. Boontjes van Bergen (N.-H.), M. SchenkRens van St.-Maarten, mej. A. Ch. Prins van Hilversum, wed. G. GraauwelmanStammis van Haarlemmer meer, L. M. van Dreunen van Hillcgom, mej. P. H. Jager van Franeker. Vertrokken: A. Kamstra naar Wijmbrit.se- radeel, D. Kaaij en gezin naar Winkel, D. Boer naar Papendrecht, H. Oudejans en gez. naar Alkmaar, H. Schuiling en gez. naar Den Helder; mej. J. M. Portegijs naar Ziinc; mej. G. C. v. d. Hoek naar Amsterdam; K. Th. van Steijn naar Den Helder; Wed. J. Stammes—Bakker en gez. naar Schagen. Burgerlijke Stand. Geboren: Petronella Maria Wilhelmina, dochter van G. H. van Stein en E. J. M Dorrestijn; Gerardus Johanncs, zoon van B. Stoker cn J. E. Bottema; Gerard, zoon van R. Janssen en B. Bult; Cornelis Klaas, zoon van L. Meeldijk en P. Koopman. Ondertrouwd: G. P. Philipsen en A. M. M. Tuin; T. Mereboer en L. C. de Greef. Overleden: A. Tromp—Kooij, oud 68 jaar; P. W. Kuijs, oud 6 mnd.; P. de Jong, oud 3 jaar. Bouwvergunninn. B. en W. verleenden vergunning aan N.V. v.h. L. v. Staalduinen te 's-Gravenhage voor de uitbreiding van een woonhuis aan de Molenvaart; aan N.V. v.h. P. J. Timme--. voor uitbreiding bergplaats aan den Zwp- teweg; aan J. L. H. Hazeloop voor dm bouw van een garage aan den Zwinweg en aan P. Kramer voor den bouw van een schuur aan de Zandvaart. Politie. Verloren: een damestaschje. Gevonden: een blauwe alpino. ite wachten. Het lid van de Nederlandsche Handels missie naar Zuid-Amerika, ir. H. G. A. Leig- nes Bakhoven, sprak gisteren op de vergade ring der R.K. Emigratie-vereeniging te 's-Gra venhage over de emigratie- mogelijkheden naar de door de handelsmissie bezochte lan den. Waarom de bodemcultuur niet intensief geschiedt. nog De groote belangstelling, aldus spreker, van de regeering der bezochte Zuid-Ameri- kaansche staten voor de emigratie is volko men verklaarbaar. In het algemeen gezegd liggen in de A.B.C. staten en Uruguay nog vele productie-bronnen onaangeboord of ge schiedt de exploitatie nog extensief. Een en ander is het gevolg van gebrek aan goede arbeidskrachten en ook aan kapitaal. Zulks geldt zoowel voor de industrie als voor den landbouw. Wat den landbouw betreft, zien wij dat groote oppervlakten die voor bodemcultuur geschikt zijn, nog op ontginning wachten. Een meer in tensieve cultuur wordt o.a. belem merd door beperkte transport-moge lijkheden voor afzet der producten. Ook het groot-grondbezit houdt de in- tensiveering tegen. Behoudens de belangrijke voortbrenging en export van tropische of sub-tropische landbouwproducten, in het bijzonder in Bra zilië, zijn de voornaamste landbouw- voortbrengselen: graan, lijnzaad en vleesch. terwijl de productie van fruit (en wijn) in enkele landsdeelen van beteekenis is. De lage productiekosten die een ge volg zijn van bodem en klimaat en het feit, dat deze producten vrijwel te allen tijde tegen wereldmarktprijs kunnen worden afgezet, terwijl in vele andere landen, die met hun pro ductie ook in de wereldbehoefte moe ten voorzien, de productiekosten aan merkelijk hooger zijn, geven een groote waarborg, dat voor den land bouwer in deze landen een redelijke winstmarge mogelijk Is. Dit wetsontwerp is een programma voor kolonisatie. Het stelt zich voor groote bezit tingen te verdeelen en sociale kernen te vor men met homogene economische activiteit in vruchtbare streken, verbonden met de groote centra door goede wegen, gesteund door coöperaties, geïnstrueerd door scholen en proefbedrijven, beschermd door een goede politie en door goede rechtspraak. Het sti muleert, verdedigt en conserveert het kleine en middelgroote bedrijf, beschermt hen te gen uitbuiting van schuldeischers,. Is er een kans voor individueele landbouwemigratie? Chili en Uruguay hebben eveneens wet telijke regelingen inzake bevordering van de kolonisatie. Vervolgens stelde spr. de vraag: Is er kans op slagen voor individueele land bouwemigratie? Voor Zuid-Chili, Urugay, een gedeelte van Argentinië en1 Zuid-Chili meent hij deze vraag bevestigend te mo gen beantwoorden. De emigrant zal echter over vakkennis, eenig kapitaal, kennis van de Spaansche taal èn een groot aanpassingsvermogen moeten beschikken, om te slagen. Wil de groepsemigratie succes hebben, dan dient er tusschen de leden der groep een sterk bindend element te zijn (de leden der Nederl. kolonisatie in Argentinië behoo ren bijv. allen tot de gereformeerde kerkge meenschap. Red). Spr. acht het tenslotte van het hoogste belang, dat de Nederlandsche Regeering de landverhuizing van Nederlanders naar Zuid Amerika sterk bevordert en daartoe in over leg treedt met de bestaande emigratie-in stanties'. De door de missie opgedane ervaringen rechtvaardigen de veronderstelling, dat de Nederlandsche regeering en de regeeringen der Zuid-Amerikaansche staten zeer wel tot een krachtige samenwerking kunnen ko men, waarbij misschien zoodanige onder linge regelen kunnen worden getroffen, dat de investeering van Nederlandsch kapitaal en het risico daaraan verbonden tot een minimum wordt beperkt. Uit onze Omgeving SCHAGERBRUG. veerd. Via Heemskerk, Uitgeest, Alkmaar, Burgerbrug enz, werd te ruim 9 uur Scha gerbrug bereikt, In de zaal van den heer S. Kuiper, welke door de goede zorgen van den heer Bart Haan, geheel belangeloos, met bloemen was versierd werd het gezelschap opgewacht door de band „The Funny Boys", die naar goede traditie zorgde voor vroolijke muziek. Toen allen gezeten waren werd het woord gevoerd door den voorzitter van de auio- tochtcommissie, den heer G. van der Sluijs, die zijn erkentelijkheid uitsprak voor de buitengewoon groote medewerking, welke bij de organisatie van de tocht werd on dervonden. De heer Mr. D. Breebaart voerde het woord namens de chaufeuse en de chauffeurs, deed o.a. op zeer humoristische wijze mede- deeling van de dingen, die hij op dezen tocht van den leider van het gezelschap had geleerd, wat een daverend applaus ver wekte. De heer Ds. Witkop richtte woorden van dank tot de dames, aie als geleidsters zijn mee geweest, voor de goede zorgen tijdens de autotocht. Tante Toos sprak' er haar spijt over uit, dat vorig jaar geen dankbetuigingsadver tentie in de krant was verschenen en gaf als haar oordeel te- kennen dat de mannen hiervoor hadden te zorgen. De mannen lieten dit niet op zich' zitten, en de heer Muller maakte bekend, dat er onmiddellijk tot dit doel zou worden gecol lecteerd. Vervolgens gaf de heer K. Winkel nog een vermakelijk verhaal over zijn vliegervarin- gen ten beste. Na een keurige accordeon solo van Iep van Bruggen en muziek van The Funny Boys was het oogenblik van scheiden aangebroken. Door den voorzitter werd nog dank ge- Perronavontuur. „De negers hebben dikke roode lippen", zoo begon een modem dichter een modern Amerikaansch liefdesgedicht en hij voegde er enthousiast aan toe: „Als je van het meisje van Milwaukee houdt, Schaak haar in een Ford, Schaak haar in een Ford!" Ik moet aan deze regels denken, nu ik, Zondagavond, het liefje van den matroos zie. Ze komt misschien niet uit Milwaukee, deze pittige kleurlinge, maar bezit alle kwa liteiten, die een jongmensch op de gedachten zouden kunnen brengen, haar in een Ford te schaken. Ze ik klein en slank, hupsch en vroolijk; dik zwart haar kroest uit het sneeuwwitte coquette mutsje, danst op de smalle schoudertjes van den lichten mantel. Zwarte oogen fonkelen in het bruine ge zichtje; hagelwitte tanden schitteren tus schen de vooruitstekertde lippen. Naïef pronkt een klein plat neusje. Ze komen samen het perron opgewandeld. Het stemmetje van het meisje kirt een ge broken Nederlandsch, waartusschen af en toe een woordje Engelsch weerklinkt. Het meisje schijnt kinderlijk verheugd met haar donkerblauwen vrijer. Ze trippelt trots naast haar tijdelijk bezit voort, slaat coquet haar donkere kijkers naar het goedi ge blanke matrozengezicht op. Zooals je een kind zoet houdt, zoo houdt de zeeman zich met het kleine meisje bezig. Een pro bleem begint zijn Zondagavondstemming te vertroebelenhet afspraakje dat hij in de paar seconden vóórdat de trein hem straks naar Den Helder zal brengen, maken moet en dat niet te los en niet te vast mag zijn„Das ist die Liobe der Matrosen"... Ze arriveeren bij de 3e klasse. Zwartje holt mee over het perron en duidt ijverig de mooiste hoekplaatsjes in de coupés aan, waar haar held straks in den boemelrit naar zijn woonplaats droomen zal over haar. Een oogenblik later heeft het paar een nieuw décor. Hij uit het raam, zelfbewust neerbuigend en trachtend de laatste momen ten van zwartje's uitgaansavond mooi te maken. Zij, druk gesticuleerend voor het raam, het bruine rechterhandje klemt een zakdoekje krampachtig vast, bergt het beur telings in taschje en jaszak. De koolzwarte oogen stralen onbekommerd; herhaaldelijk wijken de lippen in een hagelwitten lach. Ze vertelt honderdenéén uit, verbergt dapper een opkomenden weemoed. Stations chef knipoogt eens tegen me. Reizigers glimlachen om de humoristische romantiek van dit afscheid, een plezierige variant op- de gebruikelijke perron-vaarwels. De minuten verstrijken. Het meis.ie van Milwaukee is de wereld vergeten. Ze bestaat alleen voor haar matroos. Behaagziek blijft ze lachen en praten, dwingt de donkere stem van den minnaar tot beloften Stralend van overmoed bedisselt ze het hoeenwaar van een volgend rendezvous. „November" mompelt de matroos. De lach verdwijnt even van het donkere snoetje. „Goed, Novèmber!" roept ze dan enthausi- ast en ratelt door over allesennog wat. ,Girl", zegt de matroos verteederd. om het goed te makent Het moment komt waaribp treinreizigers den tijd niet meer tellen bij minuten, maar bij seconden. Het slottafereel is, zooals het „publiek gedacht heeft: geen teedere omhelzing doch een klein bruin handje legt zich in de groote stevige hand van den matroos en terwijl het meisje spelend die hand op en neer trekt, legt zij nog één keer alle halve en heele beloften van den geliefde in zange rige resoluties vast Het is alles zoo grappig, zoo kameraad schappelijk, een beetje weemoedig ook. Ik denk er aan, dat donkere volksstammen gaarne met blanken hun kostbaarheden voor glimmend blik en vergulde tierelan tijntjes ruilen De trein zet zich in beweging. Even lijkt het meisje van Milwaukee bedremmeld. Dan speelt ze haar luchtige rol tot het einde toe met een prachtige bravour. Een arm wordt joviaal omhoog gesto ken en zwaait, zwaait het gezichtje is één en al ondeugenden lach. Ook de ma troos wuift tot de trein onder den rook van Amsterdam vandaan is Ik tuur naar de landerijen, die hun een tonige entourage rond de reis Amsterdam Den Helder beginnen. Avonddauw stijgt als een dikke stoom op uit de gronden, om- floest den horizont met blanke coulissen. Boven een rose wolk drijft de smalle sik kel van de maan. De treinwielen geven als altijd de cadans van het liedje, dat je het liefste zingt. Het gedender van een boemel komt de menschelijke overpeinzingen zoo genoeglijk tegemoet. Als je van het méisje, Als je van het méisje, Als je van het méisje, Van Milwaukee houdt, Schaak haar in een, Schaak haar in een, Schaak haar in een Zou de matroos aan een schip den -n? LIE. bracht aan allen, die tot het welslagen van deze tocht hadden medegewerkt. Inderdaad, geslaagd was het uitstapje ze ker! 1VIERINGEN nieuws van de wieringer wieler baan. Een ontmoeting Alkmaar-Wieringen Op aandrang van veele sportliefhebbers heeft de Directie der Wier. Wielerbaan in overleg met de plaatselijke club besloten om morgenavond 17 Juli een grooten clubwed strijd te organiseeren. Deze wedstrijd zal gaan tusschen Alkmaar en Wieringen. In het volledige programma is opgeno men een sprint-serie, een afval-race, een klassementrace, een ploegachtervolging en natuurlijk een koppel wedstrijd, kortom een compleet programma. De aandacht is in hoofdzaak besteed aan goede sport tegen lage entrée prijzen, zoodat een ieder nu eens kan genieten van zuivere wielersport. Laten wij eens enkele namen noemen. DerksenPronk: alleen deze renners zijn voldoende om publiek te trekken. Dit kop pel is in grooten vorm. Wie herinnert zich niet de fameuse sprint van Pronk tegen Zwartepoorte? Cuba concurreert. Het bericht dat er op Cuba een vijling is géboren, schept merk waardige perspectieven voor de toe komst. Drie jaar lang zijn wij ver gast op een vijfling-cullus, waarvan de békende Canadeesche Dionne vijfling het onderwerp (of het lij dend voorwerpvormde. Thans is Cuba aan de beurt en de nieuwe vijf- lingmoeder heeft in ieder geval een goed voorbeeld gehad.... Een simpel berichtje. Voorloopig nog maar bestaande uit een paar regeltjes die in het groote wereldnieuws verloren gaan. Maar die een goede kans maken binnen afzienba- ren tijd aan te groeien tot groote kolom men, ja tot heele dagblad-pagina's. Te Sera een dorpje in de provincie Pinar del Rio op Cuba schonk de boerin M. V. Cruz het leven aan vier jongens cn een meisje; de pasge borenen maken het op het oogenblik goed: de Cubaansche vijfling is gestart op het levenspad! Een vijfling is niet alledaagsch". De altijd weer reddingbrengende statis tiek, die ons op het juiste oogenblik haarfijn op de hoogte houdt van ie- deren stand van zaken, die statistiek weet te vertellen dat er in de laatste vijfhonderd jaar 33 vijflingen wer den geboren, waarvan er niet een in leven bleef. Derksen heeft weer zijn ouden vorm te pakken. De oud-renner Cor Blekemolen, directeur der Utrechtsche wielerbaan heeft spontaan verklaard, dat deze renner absoluut de ster van het veld was. Dit n.a.v. van zijn rij den verleden Zondag in Assendelft. Verder zullen o.a. starten; Jn. Groot, Evers, Schippers, Klink, Hegeman, Lont, Kreijger, Oostdijk, Deijkers, Jn. Smit en de nieuwelin gen Bosma, Eenhoorn, Baardman, Snoodijk, Verbiest etc. Zonder twijfel zal het Zaterdagavond niet aan belangstelling ontbreken. Want de prij zen zijnstaanplaatsen f 0.15; beide tri bunes f 0.25. Kinderen staanplaats 5 ct. aanvang 7 uur 30. Zij die een gestempelde kaart nog bezitten van den uitgestelden clubwedstrijd Wierin gen—Assendelft kunnen hierop toegang krijgen. Wij verwijzen verder naar de advertentie in dit blad. Openlucht-concert. Woensdagavond gaf onze muziekvereeni- ging „Harmonie", directeur de heer P. Kreij- ger, in samenwerking met de zangvereeni- ging „Zang- en Vriendschap", dir. Jb. I. Ho venier, een openlucht-concert op het kerk plein bij de Arbeidsbeurs. Zeer velen hebben het programma, dat vlot werd afgewerkt, beluisterd. DEUGEN Is het dan wonder dat toen mevrouw Di onne uit Callander in Ontario (Canada) op 28 Mei 1934 vijf babies ter wereld bracht, de heele wereld vol spanning den dagelijk- schen groei en welstand van de vijfling volgde? Dat ze nu ruim drie jaar oud omgeven worden met den zorg van konings kinderen ,dat er op hen gelet word van mi nuut tot minuut, van uur tot uur als op een kostbaar antiek uurwerk onder een glazen stolp als op kuikentjes in 'n broed machine en dat de belangstelling voor hun dagelij ksche welstand die van de geheele wereld is? Een couveuse en bestralings lampen rukten aan Het was de eenvoudige dorpsdokter, Dr. Dafoe, die het zich tot een levenstaak stelde de vijf meisjes in het leven te behouden en toen hij zag dat de eenvoudige landelijke middelen ontoereikend waren, telegrafeerde hij zijn wenschen naar buiten en niet lang daarna arriveerde er een vliegtuig met be stralingslampen, een couveuse en allerlei andere moderne middelen der wetenschap. En daarmee was tegelijkertijd de wereld wakker geschut. Het begon met een journa list die „kopij rook". En het heeft niet zoo heel lang geduurd alvorens de algemeene belangstelling gewekt was. Vijflingrelikwieën. Wat zich' na verloop van eenigen tijd te Callander afspeelde, tart iedere beschrijving. Een ware carna valsstemming ontstond. Callander werd de groote magneet van het Amerikaansche toerisme. Eiken dag arriveerden er duizenden nieuwsgie rigen, die zich voor het huis ver drongen waar de vijfling woonde.

Schager Courant | 1937 | | pagina 5