OPRUIMING SPIERPIJNEN in zijn arm genezen KLOOSTERBALSEM Alkmaarsche Kaasmarkt Uit onze omgeving ALKMAAR ZONDAG DE CRACKS OP DE ALKMAARSCHE BAAN. Een veld met internationale be zetting. Na het wielerfeest van Zaterdag J.l. op den weg. zal Zondag a.s. op de Alkmaar- sche wielerbaan een tweede wielerfestijn worden gehouden, dat op zijn gebied min stens even interessant zal zijn. Een groep van de allersterkste renners uit binnen- en buitenland zal Zondagavond op de baan aan de start verschijnen. Slaafs vormt thans met Pellenaars een nieuw, zeer sterk koppel, dat tot de aller- besten in de wereld behoort. Dit duo zal Zondag te vechten hebben tegen Kilian— Vopel. de zeer snelle Duitschers, die van even groote kracht zijn en die zullen zorgen voor harden strijd. Reeds dat duel zou een bezoek aan de baan waard zijn. Pijnenburg is er ook en de directie heeft hem gekoppeld aan den zeer sterken Belg Deneef. En met dezen koppelgenoot zal de groote Pijn een 60 K.M. koppelwcdstrijd rijden tegen de sterkste rivalen! Een buitengewoon gebeuren op onze baan, een sensatie van den eersten rang. Tenslotte zal het Belgische koppel Billiet- Dekuyscher een merkwaardige rol kunnen spelen tusschen deze drie sterke koppels en zullen de Noordhollandsche combinaties PietermanHiddes, Bakker—Duineveld en KlinkBeukers de grooten dwingen tot strijd, want deze jongeren durven ook in zoo'n veld wegvluchten! Overigens is er 'n zeer varieerend voorpro gramma: een omnium tusschen Pijnenburg. Kilian en Billiet, een klassementwedstrijd tusschen de andere cracks en een 5 K.M. race tusschen alle profs en onafhankelijken, behalve de drie bovengenoemden. Dan zijn er de amateurs. .Allereerst staat op het programma een omnium tusschen Derk&cnPronk en BuchlyBeukers, waar in Derksen zijn krachten zal moeten de- monstreeren en een twaalftal amateurs en nieuwelingen rijden een 100 ronden-race. Het zijn Groot. Schipper. Evers, Th. Pronk, Tel, Boerkoel, Bosma. Groenewoud Kramer, Schellingerhout, Hollebeek, Eenhoorn en Niizing. Het is werkelijk een eerste klas pro gramma, dat op de Alkmaarsche Wieler baan Zondagavond verreden wordt! DANK ZIJ KLOOSTERBALSEM 'n Pijn om raientf tt worden bij 'i bewegen een den arm „De pijn begon in m(Jn booenarm en zette zich zoo voort tot in mijn nek, soms zóó hevig, dat het huilen mij nader stond dan het lachen. Gewone spierpijn, zetde men mij, maar ik kon niets vinden om die gewone pijn te genezen. Ten einde raad ben tk met Kloosterbalsem begonnen. De uitwer king is enorm qeweest. Na de eerste behandeling verminderde de pijn al en na voortgezet gebruik zijn al mijn pijnen verdwenen, dank zij Klooster- balsem, den grooten pjndooder." E, o. C. te A. AKKER'S OHIOINSIl UI INZAOB „Geen goud zoo goed" Onovertroffen bij brand- en snj) wonden Ook ongeëvenaard als wrUtmiddel bij Rheumatiek, spit en pijnlijke spieren achroetdoos 35 ct Potten; 62^ ct. en 1.04 Een Europeesche vermaardheid# de WITTE KRUIS poeden, cocbets Afdoend bij hoofdpijn, griep, menstruatiepijnen rheumatiek, tand- en kiespijn, [M Apethokon on Oreguttn Voo» Nedorlond: Outloo Oeoitgeoi» OPMEER Mooie onderscheiding. Aan onzen oud-plaatsgenoot T. Bosman, thans te Driebergen, werd dezer dagen het diploma van het Meester Harm Smeenge- fonds uitgereikt, dat hij persoonlijk uit Rhoden moest halen. Voorwaar een mooie onderscheiding. Hij was de eenige uit den kring Westfriesland van het Vakonder wijs. SPANBROEK. Schoolreisje. Woensdag maakten 'de 4 laagste klassen der O. L. school hun jaarlijksch uitstapje. Duin en strand was ook ditmaal het hoofd doel van de reis. Via Alkmaar ging het naar Bergen, waar in de speeltuin Duin- vermaak al dadelijk volop werd genoten. Daarna volgde een bezoek aan Schoorl. De 4e klasse te voet door de duinen, terwijl de W.A.C.O. de overige kleinen aan den voet van het hooge klimduin afzette. Ook hier vermaakten de kinderen zich kostelijk. Ver volgens wachtte hun het toppunt van ge noegen: de zee bij Camperduin. Op de te rugreis werd nogmaals een speeltuin be zocht en nadat de kinderen de hertenkamp in Alkmaar hadden rondgewandeld, keer den allen in blijde stemming huiswaarts. En dit is zeker de beste dank aan allen, die dezen dag mogelijk hebben gemaakt. OUDE NIEDORP T VELD. W.O.L.-Polder. Bij besluit van Ged. Staten dezer provin cie d.d. 7 Juli 937 No. 234 zijn goedgekeurd de besluiten van Stemgerechtigde Inge landen d.d. 10 Juni tot conversie der an- nuiteitsleeningen. R.K. Landag in Holl. Noorderkw. Voor de alhier te houden landdag op 15 Aug. a.s., is het regelingscomité samenge steld uit de heeren C. G. M. van Baar, J.. H. Schiebroek en F. C. Jong. SINT MAARTEN ESPERANTO—AVOND „Esperanto wereldtaal" met het portret van den heer Zamenhof als ontwerper dezer taal, op den hoek van een schoolbord, was hetgeen wij aanschouwden, toen we op ver zoek der esperantistenclub het lokaaltje bin nentraden, waar Donderdagavond een Hon gaar aanwezig was om in Esperanto eenige reisverhalen te vertellen. Vele esperantisten o.a. uit Schagen, War- menhuizen en Alkmaar waren, niettegen staande het slechte weer, naar hier geko men, om dezen begaafden Esperantist te hooren. Als niet-esperantist was de avond voor ons verloren, maar wat ons trof was, dat de meeste leden die slechts 1 wintercursus hadden medegemaakt, dezen vluggen spre ker konden volgen en begrijpen. Dit is toch iets, dat voor zich zelf spreekt en hij geen andere taal mogelijk is. Het is verheugend, dat de esperanto-cur- sus wordt hervat, zoowel voor beginners als voor gevorderden. Met de kruk van de deur al van zeven uur af In der ouwe dooraderde handen, Stond opoe te wachtenvan zeven uur af En van ongeduld stond ze te branden Zij had hem den vorigen avond gezien, Was zus en wat zoo, ja, dan kon het misschien Wat minder van dit en wat minder van dat, Als Anke der kleinkind die pop dan maar had! Maar zoo tegen negen, toen kwamen er meer Van die koopjesbegeerige vrouwen Ze keken op opoe wat lacherig neer, En begonnen der stiekum te douwen Ja, eene, zoo'n dikke, die is het gelukt, Heeft opoe de knop uit d'r vingers gerukt Maar een diender, die knapte dat zaakje weer op, Want opoe was éérst en had récht op die knop. Toen opoe-met-pop met een air van gewicht Bij d'r dochter de trap op kwam hijgen, Bracht Anke-van-elf met vervelend gezicht Een radioschreeuwer tot zwijgen Nee, ma is niet thuis, 'k heb geen tijd voor gezeur, 'k Ben toch al zoo akelig uit mijn humeur, 'k Heb vanmorgen examen en dat maakt me ziek Ik straal als een biet, als ik stiekum niet spiek!" En opoe die dronk In de keuken bij Sjaan, Nog eerst gauw een lekker warm bakkie. Toen is ze maar weer naar d'r huisje gegaan, Met d'r prachtige pop in het pakkie En ze streelde die Lys door het nét-echte haar En ze dacht bij d'r eigen, nou dat is toch raar „De kind'ren zijn opoe's en opoe is 't kind, „Dat een pop van twee kwartjes een koninkrijk vindt!" De aanvoer was wat kleiner, de hoogste markt echter met f 20. een halve gulden lager. Toch was de prijs In doorsnee vrijwel gelijk met die van de vorige week, al dnnrde het lang voordat de aan voer ten slotte verkocht was. Uit den aard der zaak wordt de hoogste markt gezet door prima ex portkaas en deze is den laatsten tijd zeer zeldzaam. Ook heden was dit het geval en zoo zagen we dus de hoogste noteering weer met een halve gulden dalen. Ook vette, smedige consumptie- kaas is nauwelijks te vinden tegen woordig. Door de warmte van den laatsten tijd is de kwaliteit veelal to droog. De doorsneeprijs voor dit artikel was ongeveer f 17.50, prima kwaliteiten lagen daarboven. De hoofdafnemer tegenwoordig is het binnenland. Merkwaardigerwijs men zou dit aan de stugge markten van den laatsten tijd niet zeggen - blijft de vTaag daar goed. Er wordt echter veel geklaagd over gebrek aan goede kwaliteit. Deze toestand verklaart vermoedelijk de vaste ondertoon, die aanwezig blijft. Na iederen maaltijd benauwd en opgeblazen Voelt zich thans weer flink en levenslustig „Zoodra ik wat ouder begon te worden, kreeg ik na iederen maaltijd steeds een be nauwd en opgeblazen gevoel. Ik nam hier tegen een proef met Kruschen Salts en kreeg verrassende resultaten. Ik voel mij thans veel flinker en levenslustiger. De kleine dagelijksche dosis Kruschen houdt mijn geheele organisme op peil." J. B. Wanneer de afvoerorganen niet meer naar behooren functionneeren, zullen zich in Uw lichaam afvalstoffen ophoopen, die Uw organisme verontreinigen en waaruit allerlei klachten kunnen ontstaan. Kru schen Salts spoort Uw inwendige organen, lever, nieren en ingewanden aan tot actie vere werking, waardoor alle afvalstoffen langs natuurlijken weg zacht en geregeld worden verwijderd. Kruschen Salts is verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten f 0.40, f0.75 en f 1.60 per flacon. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Han dels Mij., Amsterdam, voorkomt. WEGVERBETERING EN BRUGBOUW STOLPEN—VAN EWIJCKSLUIS AANBESTEED. De hoofdingenieurdirecteur van den Rijkswaterstaat te Haarlem heeft gisteren- aanbesteed den aanleg van de aarden baan van een gedeelte van het wegvlak Stolpen Veerburg van den Rijksweg nr. 9 gedeelte StolpenVan Ewijcksluis en het maken van een brug van gewapend beton in dat weggedeelte met bijkomende werken onder de gemeente Zijpe. Laagste inschrijver P. Daalders, aanne mersbedrijf N.V. te Alkmaar voor f 48.972. CALLANTSOOG Geslaagd. Op het Donderdag j.l. gehouden examen slaagde voor het MULO-diploma A; Mej. Tr. Dekker, alhier. Dienstplichtigen. Tot gewoon dienstplichtigen zijn bestemd: M. Glas. P Glas, W. P. van Graas, J. Hol lander, A. M. v. d. Kroori. J. A. van Scheij- en en J. Vries: tot buitengewoon dienst plichtigen S. Minnes, A. Noordstrand en D. v. Scheijen, terwijl G. J. Baken. Bakker en G. J. de Wit niet voor inlijving zijn aangewezen. WINKEL Donderdagmiddag had In den Groetpolder een verkeersongeval plaats. Een autobe stuurder uit Kolhorn geraakte bij het pas- seeren van landbouwwerktuigen de kluts kwijt en reed in den langs den weg gele gen sloot. De bestuurder welke licht ge wond was, werd door omstanders op het droge gebracht, zoodat dit ongeval, behou dens materieele schade aan de auto, nog goed afliep. BERGEN BERGER SPORTVEREENIGING. Het wordt morgen een druk voetbaldagjc aan den Kerkedijk. Twee elftallen uit Hem, die een uitstapje naar Bergen maken en daaraan het spelen van twee wedstrijden verbinden en dan nog als klap op den vuur pijl de eindstrijd om het Gouden Kruis. 's Morgens om half tien reeds komen de b-adspiranten van Bergen en Hem tegen elkaar binnen de lijnen en om elf uur volgt dan een wedstrijd tusschen de reserve-elftal len. 's Avonds om zeven uur wordt de eindstrijd om het Gouden Kruis gespeeld tusschen B.S.V. 1 en Z.F.C. 5 uit Zaandam. Dat kan een aardigen strijd worden en als de Zaan dammers niet wederom hun z.g. algemeene reserves ter versterking van het vijfde in het veld brengen, dan geven we B.S.V. een mooie kans op de overwinning. Hoeren, aangepakt Zondag. Als er met het zelfde heerlijke enthousiasme wordt gespeeld als verleden week tegen Sneek en de voor hoede een zoo mooi open spel te zien geeft als in genoemden wedstrijd vóór de rust, dan zijn we geen moment bang. Voorts aan de spelers den raad: „Mondje dicht en voethallen!" Geen enkele bal onnoo- dig bij je houden: weg met dat ding en kij ken, waar je heentrapt. Jongens: het kan en het moet; nu of nooit. Dan weer nul KFC—HRC TE OUDKARSPEL. Op het DTS terrein te Oudkarspel spe len morgenavond om 7 uur KFC 1 en HRC 1 een propagandawedstrijd. De groote Koogsche brengt haar sterk ste elftal in het veld, wat dus zeggen wil, dat de midvoorplaats wordt bezet door haar eminenten midvoor, den jeugdigen Piet de Boer. Ingewijden achten het niet uitgeslo ten, dat deze rasvoetballer het volgend jaar in het Nederlandsche elftal zal wor den opgenomen. En ook ons lijkt dat niet zoo gek. Piet heeft in ieder geval een juis te spelopvatting, hij is vlug, handig, schiet hard en dikwijls raak ook, terwijl hij bo vendien een uitstekende spelverdeeler is. We kunnen keeper Dijkshoorn dan ook geen gemakkelijken dag voorspellen! Het Heldersche Racing komt ook op oor logssterkte en wil gaarne bewijzen, dat het niet voor eerste klas tegenstanders uit den weg behoeft te gaan. Is het bij KFC de midvoor, die opvalt, Racing heeft de beschikking over twee prima vleugelspelers. Sanders en Dissel. Zoo zal het er geweldig spannen te Oud karspel. Omtrent het eindresultaat is ab soluut niets te zeggen al kunnen we gerust aannemen, dat de resp. achterhoeden een zware taak zullen hebben. Doelpunten zullen zeker niet uitblijven! M.U.L.O.—EXAMENS. Voor het M.U.L.O.Examen, diploma A, slaagden te Alkmaar: Guusje le Coccr d'Ar- mandville en Willy Schilthuis uit Bergen; Anneke de aLnge uit Heiloo: Ine Hilwers uit Schoorl en Greet Holzmiiller uit Alk maar, allen leerlingen van de Berger School vereen iging. TOELATINGSEXAMEN GYMNASIUM Voor het toelatingsexamen aan het Mur- mellius-Gymnasium te Alkmaar slaagden gisteren: Pauline Eecen, leerlinge van de Gem. U.L.O. School te Bergen; Berry Bocr- rigter, Karei ten Bruggencate, Bob Fran ken en Jan Schildhuis, leerlingen van de U.L.O. der Berger School-Vereeniging en Jaap Hemelrijk, leerling van de O.L. School alhier. KOEGRAS JULIANADORP. Sport en Volksfeesten. Donderdagavond vergaderde de commissie voor de Sport- en Volksfeesten met het be stuur der Harmonievereeniging „Kunstzin" in het lokaal van den heer A. Doorn, ten einde het programma voor deze feestelijk heden in orde te maken. Het feest werd vastgesteld op 7. 8 en 9 Augustus. Op den eersten dag zullen 's mid dags kinderfeesten worden gehouden op 't terrein van den heer Nic. Hoornsman. Des avonds wordt een bloemencorso gehouden. Zondagsmiddags krijgen we eerst een de monstratie van de gymnastiekvereeniging „Turnlust" gevolgd door volksvermakelijk heden, o.a. ringsteken per auto en tobbe steken. 's Avonds een voetbalwedstrijd van J.V.C. 1 tegen een nog niet bekend tegen stander. Ook op de andere dagen is er voor een goed programma gezorgd. Gevallen. Op het rijwielpad langs den Rijksweg re den een viertal dames. Ze waren in druk gesprek en kpken naar een boven hen cir kelende vliegmachine. Dat werd hun nood lottig. Zij boksten tegen elkaar aan, waar van een valpartij het gevolg was. Een hun ner kreeg een bloedende hoofdwonde. Nadat van een passeerende auto gebruik was ge maakt van de verbandtrommel, kon de reis worden vervolgd. Benoeming L.C.O. Men deelde ons mede, dat met ingang van 12 Juli j.l. in dit rayon van de Landbouw- Crisis-Organisatie, daarvoor is aangesteld de heer A. D. Kaan, wonende alhier. LANGENDIJK NOORDSCHARWOUDE. Geslaagd voor het M.U.L.O.-dl- ploma. Geslaagd voor het M.U.L.O.-diploma B (gelijkstelling 3-jarige H.B.S.) J. Feller te Oudkarspel en H. Greidanus te Zuidschar- \voude, terwijl voor A slaagden na 3-jarige opleiding zonder eenige vrijstelling J. v. d. Pïoeg te Nnordscharwonde en W. Visser te Broek op Langendijk. Allen zijn leerlingen der U.L.O.- school te Noordscharwoude. OUDKARSPEL. Schoolreisje. Donderdag was het. schoolreisje voor de laagste klassen van de O.L.S. te Oudkarspel. Begunstigd door prachtig zomerweer, werd eerst een bezoek gehrarht aan het hertén- kamp te Alkmaar. Vandaar ging het naar den speeltuin „Duinvcrmaak" te Bergen, waar in den lommerijken tuin heerlijk ge speeld is. Al spoedig werd de r*s vervolgd en naar Egmond aan Zee gereden. Op het strand was het heerlijk de meegenomen schepjes en ballen werden duchtig gebruikt en in de bijna effen zee, was het pootjeba den een heerlijkheid. Zoo was de dag weer ten einde en in opgewekte stemming kwa men de kinderen weer in Oudkarspel aan. waar vaders en moeders, eenigszins onge rust. door het plotseling opgekomen onweer, klaar stonden om hun kinderen weer in ont vangst te nemen. Zoo zijn de schoolfeesten weer voorbij. Al les is goed verloopen. Dank aan allen, die hebben bijgedragen en medegewerkt, om ook dit jaar de mooie uitjes der kinderen weer zoo goed te doen slagen. SINT PANCRAS Geslaagd, Voor het U.L.O.-diploma 'X slaagde A. Schuur, alhier. RA RSINGERHORN COLLECTE. Er werd ons verzocht de aandacht te ves tigen op een collecte welke in den loop van de volgende week zal worden gehouden ten bate van de Stichting Tehuis voor alleen staande blinden van alle gezindten te Wolfhezcn. Alhoewel den laatsten tijd reeds meerdere malen een offer voor het een of het ander is gevraagd verwachten wij dat voor een dergelijke nuttige instelling een kleine gave nog wel zal worden verstrekt; WIERINGEN Verloting Zang en Vriendschap. Zondagavond had de trekking plaats der verloting van de Gemengde Zangvereeni- ging „Zang en Vriendschap". De hoofde prijs', een heeren- of damesrijwiel, is geval len op No. 655, de mandoline op No. 1407. Verdei zijn de prijzen gevallen op de num mers 923 335 506 5S6 836 677 1383 1453 826 43 369 533 475 27 1414 1455 1366 613 1297 857 1356 1426 702 174 890 478 1117 87 1336 1485 546 800 841 807 416 108 1263 565 306 291 1013 1260 433 .887 872. Prijzen kunnen worden afgehaald bij Geuzebroek, Zandburen, H.hoef. Koe gedood. Donderdagavond J.l. ïs een koe van den heer P. Post, Gem. Landsweg alhier door den bliksem getroffen en gedood. Het beest was verzekerd. Bliksem-Inslag. Donderdagavond j.l., tijdens het zware noodweer, dat toen boven Wieringen woed de, sloeg de bliksem in het burgerwoon huis van mej. de wed. Rotgans te Ooster- klief. Eenige dakpannen werden kapot ge slagen, terwijl in de keuken de theekopjes kapot en de granietplaat van het aanrecht gebarsten waren. De bewoonster, die afwe zig was, vond de boel dus gehavend terug* Ook werd eenige schade aan den schoor teen toegebracht. Door dit inslaan, zat bijna geheel Oos- terklief zonder licht. Wielerbaan. In de advertentie der Wieringer Wieler baan, voorkomende in het blad van Vrij dag 16 dezer stond abusievelijk vermeld? vrije rijwielstalling; dit moet zijn rijwiel stalling 5 ct. Winkelsluiting enz. tijdens dti kermis. Tijdens de kermis moeten de winkels ln de bebouwde kom van Hippolytushoef op den eersten kermisdag om 2 uur 's nachts worden gesloten. Eveneens op Vrijdag, Za terdag en Maandag 's nachts om 2 uur, ter wijl Zondagnacht tot half vier geopend mag zijn. Buiten de kom van Hippo geldt dus de gewone sluiting. Tapperijen, tenten, kramen, caroussels etc. moeten alle dagen van de kermis des nachts om 2 uur gesloten zijn. Zondags moeten de tenten, kramen etc. tot 's middags half vier gesloten blijven. In de tapperijen mag tot dat uur geen dansmuziek worden gemaakt. Straatmuzikanten en liedjeszangers mogen na 3 uur des middags niet meer buiten de kom en na zes uur des middags niet meer binnen de kom van Hippolytushoef zingen of muziek maken. i AFWEZIGHEID BURGEMEESTER De burgemeester dezer gemeente de Edel achtbare heer L. C. Kolff zal van 25 Juli tot en met 7 Augustus a.s. met verlof uit deze gemeente afwezig zijn. Gedurende dien tijd zal hij worden ver vangen door den loco-Burgemeester, den heer O. J. Bosker. GEREEDSCHAPSVERGOEDINGr. Door den Minister van Sociale Zaken is bepaald dat aan arbeiders tewerkgesteld in de werkverschaffing in de Wieringer- meer geen vergoeding of toelage kan wor den toegekend voor een schoffel. Burg. Stand van 10 Lm. 16 Juli. Geboren: Truusje Tine, dochter van W. F. A. Zoons en S. Lont. Anna Johanna, d. v. V. Weert en N. M. Versluis; Anna d. v.. S. Bakker en T. Tijsen; Pleuntje Rei- nouwtje. dochter van K. van Wijngaarden en G. Tijsen: Nicolaas, zoon van J. Reijerse en G. J. A. Flipse. Ondertrouwd.: Jn. Lont en M. KuuL 1 Gehuwd: Geene. Overleden: Geene* ZIJPE Door B. en W. is ingevolge 'de bepalingen der Hinderwet aan de heeren A. v. Egmond en Zoon te Burgerbrug, vergunning verleend tot het uitbreiden van hun broodbakkerij door het bijplaatsen van een oven-oliestook- inrichting met een electromotor van 1/8 P.K. Aanbesteding. Uitslag van 'de op 16 Juli 1937 gehouden aanbesteding van het onderhoud der ge meente-eigendommen. Ingeschreven is als volgt: Timmer- en metselwerk. 1. G. Plevier te Schagerbrug 'f 857.— 2. D. de Leeuw Wz. te St. M.brug f 860.— 3. A. van Eekeren, Keinsmerbrug f 865.— 4. M. Schipper te Schagerbrug f 874. 5. D. Veul te 't Buurtje f 875.— 6. T. Borst te Groote Keeten f 8S4.50 7. C. P. Dekker te Schagen f 900.— 8. K. Kreijger te Oudesluis f 940.— 9. H. Doorn te Den Helder f 1090.— 10. H. W. Freeke te Den Helder f 1097.— 11. P. Tuin te 't Zand f1150.— Verfwerk: J. Renooij te Burgerbrug f 465.— Gegund aan de laagste inschrijvers. 'T ZAND. Naar wij vernemen Is de arbeiderswoning aan den Bosohweg alhier, die tot de nalaten schap van den heer J. Kooij behoorde, en die gekocht werd door den heer K. Kooij, la ter door den heer H. Scbrieken, gekocht voor rekening van den heer Adam de Wit J.Cz., alhier. HARENKARSPEL - WAARLAND 1 NICOTINEVERGIFTIGINÖ. Dezer dagen was de tuinder W.D. alhier, bezig zijn koolzaad te bespuiten met. een oplossing van nicotine. Toen hij na afloop zich naar huis begaf werd hij zoo onwel, dat hij bij zijn broer in huis moest worden gedragen. Een ijlings ontboden geneesheer constateerde zware nicotinevergiftiging. Door een flinke dosis tegengif in te nemen en verder te zijn behandeld heeft de patiënt het leven behouden. Een waarschuwing voor anderen die ook met nicotine moeten wer ken is zeker niet misplaatst Spuit nooit te langen tijd achtereen, nooit tegen wind en ook niet met bladstil weer. Misschien is bovengenoemde tuinder door het jarenlang gebruik ,.?n weinig achteloos geweest, maar het had weinig gescheeld of het had zijn leven gekost.. Dit zij dus voor allen een waarschuwingl

Schager Courant | 1937 | | pagina 16