Raad Hoogwoud Langendijker Groentenveilingen Abonneert U op dit blad Dinsdag 20 Juli 1937 Tweede blad Eervol ontslag voor Mej. Bakker. Me], v. d. Water uit Hoorn benoemd als onderwijzeres. Aanbieding gemeentterekening 1936. Een gedeelte van de oude trambaan gekocht. Vak kundig snoeien gewenscht! Vergadering van den Raad op Maandag 19 Juli 1937, "s morgens om half elf. Voorzitter de heer D. Hoogenboom, burge meester-secretaris. De raad is voltallig. Na opening volgt vaststelling van de notulen. Ingekomen stukken en mededee- 1 in gen. Medegedeeld wordt, dat op de secretarie ter inzage zullen leggen staten van de ge meentelijke arbeidsbeurs te Hoorn, waarop de beschikbare betrekkingen zijn vermeld. Ingekomen is o.m, een schrijven van den minister van Binnenlandsche Zaken betref fende een gemeenschappelijke beschikking van de ministers van Sociale Zaken en Fi nanciën en van Binnenlandsche Zaken no pens de afrekening van de extra bijdragen uit het wcrkloosheidssubsidiefonds over het dienstjaar 1935. Schrijven van den Rijksinspecteur van de werkverschaffing te Beemster, waarbij wordt medegedeeld, dat de werkverschaf fing van 14 Juni tot en met 25 Septem ber 1937, wordt stopgezet. Proces-verbaal van de opneming van kas en boeken van den ontvanger der gemeente Hoogwoud. Een schrijven van het districtshoofd van het Provinciaal Waterleidingbedrijf van Noordholland omtrent de kosten van het plaatsen van brandkraan op het kruispunt GouwKromme WuiverBraakweg. De totale kosten bedragen f 1-15. Aanbieding van de begrooting over het 'dienstjaar 1938 van het destructor-district Westfriesland en aanbieding van de staat van den keuringsdienst van vee en vleesch van den kring Spanbroek over het 2e kwar taal 1937. Ingekomen is voorts een verzoekschrift van éenige kermisreizigers om herziening van de verordening op de vermakelijkheids belasting. Verzocht wordt de kosten, welke f 2. per dag bedragen, te verlagen. In handen gesteld van B. en W. Een schrijven van het hoofd van de School voor buitengewoon lager onderwijs te Alk maar, betreffende bijdrage in de kosten van plaatsing van een kind van een ingezetene dezer gemeente op bovengenoemde school. Daar de vader van goeden wille is, be sluit de Raad zijn medewerking in den vorm van een geldelijke bijdrage te ver- leenen. Voorstel tot vaststelling van een verorde ning betreffende het beroep bij eenige arti kelen van het Reglement Autovervoer Per sonen. Goedgevonden. Conversie geldleeningen. B. en W. stellen voor het raadsbesluit van 25 Mei j.1. tot conversie van twee geld leeningen in te trekken. Dit raadsbesluit is door Ged. Staten niet goedgekeurd, om dat. niet aan een bepaalde voorwaarde was .voldaan. Waar nog niet tot overeenstemming is geraakt, wordt besloten de onderhandelin gen voort te zetten. Wel heeft de Voorzitter verschillende aan biedingen gekregen, maar ter griffie werd geoordeeld, dat het ingaan hierop geen kans van slagen had. Machtiging wordt verleend, de kas'geld- leening tot 1 Jan a.s. aan te houden. Eervol ontslagen. Van Mej, A. G. Bakker is een verzoek om eervol ontslag als onderwijzeres aan de o. 1. school te Hoogwoud ingekomen. Ingewilligd. Benoeming onderwijzeres. Volgt de benoeming van een onderwijzeres aan de o. 1. school te Hoogwoud. De alfa betische voord#.cht luidt: 1. Mej. A. Bol ding te Heiloo; 2. Mej. N. Boonstra te Wor- merveer; 3. Mej. G. v. d. Water te Hoorn. Benoemd wordt Mej. v. d. Water met alge- meene stemmen. De indiensttreding wordt bepaald op 23 Augustus a.s. De Voorzitter uit den wensch, dat deze keus een gelukkige mag zijn geweest Vastgesteld wordt het voorschot aan het R. K. Schoolbestuur over het jaar 1938 en wei op f 230S.98. Aangeboden wordt de gemeenterekening '1936 met een bedrag aan uitgaven f S8.996.25, ontvangsten f 85.201.80, nadeelig saldo dus f 3794.45 (Gewone Dienst). Kapitaaldienst: ontvangsten f 31.460.15, "uitgaven f 23 925.33, voordeelig saldo der halve f 7531.82. Door den Voorzitter wordt t.a.v. het na- 'deelig saldo medegedeeld, dat aan het Rijk moest worden terugbetaald f 3.4S0.— (per- soneele belasting) terwijl aan de gemeente Sijbekarspel moest worden betaald f 2500. ingevolge art. 86 van de l.o.-wet (over twee Jaar). De rekening van het B. A. sluit op een bed ra sr van inkomsten en uitgaven tot 9503.39; batig slot f 30.04. Aankoop van een gedeelte tram baan. B. en W. stellen voor, van de Provincie Noordholland aan te koopen een gedeelte van de voormali se trambaan Schagen-Wog- mim van den Mienakker af. lol de grens der gemeente Onmeer voor f 2828. De bedoeling is de trambaan na verbree- tling te verkoonen aan de Vier Noorder Koggen voor f 1000. De heer Bossen zou het huis er bij willen koopen; om de heele trambaan aan Koggen over te doen, daarvoor gevoelt spr. niet veel. De Voorzitter is het met de eerste opmer king van den heer Bossen eens, wat de tweede betreft, wijst spr. op de moeilijkhe den, daaraan verbonden. De heer Bossen vestigt er nog de aan dacht op, dat sommige gemeenten, derge lijke stukken grond gebruiken voor een harddraverij, wielrijderij, enz. De waarde van het huis wordt algemeen op f 1000.getaxeerd. Ook de heer Bossen vindt dat een mooi bod. Het voorstel van B. en W. wordt ten slotte aangenomen, terwijl aan de Provincie zal worden medegedeeld, dat men het huis wil koopen voor f 1000. De rondvraag. De heer Bossen merkt op, dat enkele boomen geweldig in het hout zitten. In verband met het gevaar van omwaaien, vraagt spr. of het geen tijd wordt, wat hout weg te nemen. De Voorzitter zal iemand in de arm ne men, die verstand heeft van snoeien; het P.E.N. zal er voorts op gewezen worden, dat het snoeien door een vakman moet ge schieden. De heer Bossen wijst erop, dat mettertijd wel eenige woningen zonder stroom kun nen geraken. Voorts zegt spr., dat in de bocht hij den molen van Bos, door het autoverkeer een kuil is ontstaan. De Voorzitter zegt toe, den toestand te zullen bekijken; eventueel kunnen banden gelegd worden; dat is de beste oplossing. De heer Groen vraagt, of de Voorzitter al iels gehoord heeft van de bevindingen van de hooistekers. Het is er verschrikkelijk te doen met de hooibroei; men mag wel goed uitkijken. De Voorzitter heeft nog niets gehoord, dat gaat altijd zoo, zoolang het goed gaat; wel weet spr.. dat de hooistekers druk loopen. Hierna sluiting. Uit onze omgeving BARSINGERHORN SCHOOLREISJE NAAR DE DUINEN. Onder vrij gunstige weersomstandigheden alleen tegen den middag betrok de lucht even maakten de lagere klassen der Openbare Lagere school hun jaarlijksche uit stapje. Steeds weer zijn de duinen en de zee de groote aantrekkelijkheden voor de jeugd. Het is heerlijk om je eens fijn naar bene den te laten rollen langs het duin en om pootje te baden ,dat de spatten je om de ooren vliegen. De reis ging dit keer via de Stolpen naar Schoorl. Daarvandaan over Bergen n. Alkmaar, waar de hertenkamp nog steeds even mooi is. Vandaar via de grooteweg naar Bakkum aan Zee. De terug reis ging over Egmond, Bergen, Schoorl, Kamperduin en Petten. De Coöperatie „De Tijdgeest" te Winkel was zoo vriendelijk voor alle kinderen ee nige heerlijke versnaperingen mee te ge ven, waarvoor hartelijk dank. WAARDPOLDER GESLAAGD. Naar we eerst heden vernamen is de heer K. Haan, (Waardpolder) enkele dagen ge leden geslaagd voor het examen voor auto- diesel-pionteur, na het volgen der lessen bij het instituut Asso. NIEUWE NIEDORP JAARVERGADERING VOETBALVEREEN. In haar clublokaal „de Prins Maurits" heeft de Niedorper Voetbal vereen iging haar jaarvergadering gehouden. Als Voorz. Groo- tes deze vergadering opent, blijkt de belang stelling niet overwedigend tc zijn. Nadat erste de secr. Koorn de notulen der vorige vergadering heeft, voorgelezen geeft hij daar na zijn uitgebreid keurig jaarverslag. Vervolgens heeft de penn.meestcr Hout- kooper de niet heel dankbare taak finan cieel verslag uit te brengen, het achter ons liggende seizoen is voor de cluib niet heel rooskleurig verloopen. Het nadeelig saldo is ongev. f 115. Tot de mededeelingen gekomen deelt de secr. Grootcs mee dat voortaan een jaarlijk- sche verloting zal worden gehouden waar van de netto opbrengst geheel ten goede zal komen ter vergoeding der reiskosten van alle leden. Verkiezing bestuursleden. Dc heeren Woudt en Koorn treden af doch zijn herkiesbaar, de vergadering is zonder uitzondering voor handhaving dezer beide heeren. De voetbal- vereen. mag zich wel gelukkig prijzen een zoo actief bestuur te bezitten als tegenwoordig het geval is. Als bijzonderheid vermelden we dat de penningmeester zijn accuraatheid beloond zag door niet écn boe te hij de N.H. en KNVB op te loopen! De verkiezing E.C. loopt niet zoo vlot van sta pel, de heeren Keuken en Blokker hebben reeds voor deze vergadering bedankt. Na langdurige besprekingen wordt de heer Houtkooper bereid gevonden mede deel uit te maken der Elftal Commissie. Hieraan zal worden toegevoegd van ieder elftal de aan voerder, welke voor zijn elftal een geldige stem heeft. Na rondvraag volgt sluiting. HEER-HU GOW AARD Menschen en menschen. We zijn over het algemeen naast een zekere stijfkoppigheid en een hechten aan bepaalde vrijheden, waar we meenen recht op te hebben, eeit nogal goed slag Geen pijn behoeft U meer te hinderen, als Ge er maar steeds aan denkt dat er tegenwoordig "AKKERTJES" zijn. Zorg steeds een doosje in huis te hebben. Ze kosten slechts 52 cent per 12 stuks en kunnen vannacht nog van pas komen Dij Hoofdpijn, Kiespijn, Zenuw pijn, Spierpijn, Vrouwenpijn, Rheumatische pijnen, p vóór de zeis komt van volk, dat de vrijheden van anderen weet te eerbiedigen en te respecteeren, zoo lang deze ze .niet aanwendden om ons in ons gevoel te tasten. Dan opeens loopt het bloed ons heet naar het hoofd en vliegen we op. misschien onredelijk, maar dan ligt: de zaak. Zoo ging het den heer M. uit onze ge meente, die rustig in de Alkmaarsche Hout liep te wandelen, genietende van het schoo- ne, dat de natuur daar den mensch biedt, en door eenige pongens werd lastig geval len, die er zich in vermeiden een gevondeu bijennest met stokken uit te rooden en dan argelooze voorbijgangers in de nabijheid van het woedend gedierte te lokken, meest al met hef gewenschte gevolg, dat de „hij" of de „zij" onder luid geschater der zich vermakende jeugd, op de vlucht sloeg. Daar de heer M. echter geen angst voor „het gevleugelde, nijdig zoemende goedje vertoonde.,, ging dat koer de vlieger niet op. Dit verdroot schijnbaar een der aanvoerders' der bende want, zich voor den rustig voortschrijd end en wandelaar plaat sende, zei hij: Kijk eens. mijnheer, daar zit er een op Uw schouder en daar... Toen gebeurde het van dat opvliegende bloed... En daar leelijke snotneus, daar zit er een op je muil... Verschrikt stoof de bende, hij het zien dat de aanvoerder door een gestrekte rech te, bijna keihard tegen den grond werd ge slagen uiteen. „Boer", klonk het hoonend, „boer". Wat een r..vent. HARENKARSPEL dirkshorn. Zondag IS Juli werd door de vïschclub „De Dobber", alhier nogmaals een koppel wedstrijd gehouden, waaraan slechts door negen leden werd deelgenomen. De uitslag van dezen wedstrijd was buitengewoon goed er werden niet minder dan 422 stuks gevan gen. 'De uitslag was: 1ste koppel: le prijs: A. v. d. Sluis, P. Stroet, R. IJpma, 168 st.; 2e prijs 2e koppel: P, de Vries, C. Koster, C. Stroet 146 stuks; 3e prijs 3e koppel: L. Meinema, Hulshof. J. Rep, 108 stuks. D. H. ROODHUYZEN 8. Co. n.v. MAKELAARS SUIKER RUBBER - KOFFIE - CACAO per contract Amsterdamsche Liquidatiekas N.V. DAM 2» Telefoon No. 30012-31012 AMSTERDAM-C Beurs Nis 2. Tetef. 30012 Telegramadres: CARLOS-AMSTERDAM JA Nieuwe beschikkingen maxi- mumf act uur prijs verhoogd geen minimumprijzen voor aard appelen meer tot 15 Juli in gekuilde aardappelen mogen tot nader order niet meer xoorden geveild en verkocht aardap- pelaanvoer vrv-minderde op gewekte handel later lagere dan de tot 15 Juli geldende mi nimumprijs sterke achteruit gang van tomatenprijs bijna geen export rabarber weinig aanvoer, lagere prijs goede prijs voor bloemkool, weinig aanvoer belangrijke aanvoer roode kool, lagere prijzen aftwisselende prijzen voor gele kool lagere voor wittte, vari- eerende prijzen voor wortelen grootere aanvoer van slaboonen dalende prijzen idem snij- boonen grootere aanvoer zil- vemep stationnaire, zelfs iets hoogere prijs idem, tuin- boonen aanvoer komkommers sla en druiven. Er kwamen deze week weer een paar be schikkingen af in zake de afzet regeling van vroege aardappelen. De eerste, hield verband met de oploopende prijzen, --in het bijzonder voor de Bonken tot ruim f 4,gevolg van de groote vraag voor Argentinië en Enge land. De Ned. Groenten- en Fruitcentrale zag zich daardoor genoodzaakt, den maxi- mumfactuurprijs voor naar Duitschland te exporfeeren vroege aardappelen niet ingang van 13 Juli te verhoogen van f 4.40 op f 5.30 ook Duitschland vroeg bij voorkeur Bonken. Na 15 Juli konden geen vroege aardappelen meer naar Duitschland worden geëxpor teerd. Ten tweede werden met ingang van 16 Juli voorschriften vastgesteld met betrek king tot veilen, sorteeren, kwaliteit, export, minimumprijzen en ingekuilde aardappelen. Met ingang van dien datum zijn de garan tieprijzen voor aardappelen vervallen, wat dus beteekent, dat er vanaf dien datum geen minimum-prijzen voor aardappelen meer gelden en ze alzoo ook niet meer door de Nederl. Groentencentrale worden overgeno men. Ten aanzien van de ingekuilde aard appelen werd vastgesteld, dat de tot en met 15 Juli doorgedraaide en ingekuilde aardap pelen tot nader order niet mogen worden geveild of verkocht. De veilingen hebben daaromtrent nadere instructies af te wach ten. Uit een en ander moge blijken, dat de tyinbouwers nog niet kunnen doen, wat ze willen en dat de tuin bouw nog niet de volle vrijheid heeft herkregen. We geloovcn, dat deze maatregelen noodzakelijk genomen 'moeten worde,n wil men eenigs- zins bevredigende resultaten verkrij gen. Al is het met de vroege aardappels nog niet gcloopen zooals men graag had gewild, de getroffen maatregelen hebben ongetwij feld hun goede uitwerking niet gemist. Het verder verloop dient nu te worden afge wacht, nu minimumprijzen niet meer be staan. De aanvoer van vroege aardappelen was aanmerkelijk kleiner dan de vorige week. Dc tuinders wisten, dat na half Juli de aard appelen werden vrijgelaten en dus geen mi nimum-prijzen meer werden vastgesteld. Omtrent den verderen gang van zaken verkeerde men in 't onzekere gerust was men er niet op. Al mag worden verwacht, dat bij een te la gen prijs de aardappelen zullen wor den gesteund, dc mccstcn namen het zekere voor het onzekere en brachten naar de veilingen ,zoo veel hun mogelijk was. Tot en met 15 Juli werd voor Schotsche muizen f 3.50f 3.8Ö betaald, enkele partij en brachten het tot f 4 a f 4.40, groote wer den voor ongeveer dezelfde prijzen verkocht, waarbij de hoogste noteeringen tot f 4.10 beperkt bleven. Hierin hecrschte een opge wekte handel. Na de opheffing van de mi nimumprijzen lagen de noteeringen voor de eerste tusschen f 2.30 en f 4.10 en voor dc groote tusschen f 2.70 en f 4,40. Dc aanvoe ren werden toen aanmerkelijk minder. Drie lingen brachten f 2f 2.70 op en kriel, voor zoover ze werd verkocht f 1—f 1.40, een en kel partijtje iets meer. Blauwe Eigenheimers die aanvankelijk nog f 4.10 tot ruim f 5 op brachten, limoen later terug tot f 2.80 a f 3.40 met voor enkele partijtjes iets meer. Gewo ne Eigenheimers deden f 3.70f 4. De aan voer beliep ruim 220 spoorwagons. Tomaten, die de vorige week al zoo'n ge weldige veer hadden moeten laten, liepen deze week als gevolg van de onmogelijkheid voor export, nog sterker achteruit. Dc A sor- tccring, die aanvankelijk 'nog voor f 11.10— f 13.50 werd verkocht, kon Zaterdag slechts f 6.60f 9 opbrengen. B liep van gemiddeld f 14, bij het begin, tot f 8.80 op het eind der week achteruit C van .f 12 a f 13.50 tot f 5.30 a f 6 en CC van f 6 tot f 4. De aanvoer bedroeg nog 57000 kg. Rabarber kwam er weinig. De prijzen la gen tusschen f 1 en f 1.80, lager alzoo dan ze geweest zijn. Ook was de aanvoer van bloemkool gering De prijzen waren best, ofschoon ze op hot eind der weck wat achteruit liepen. Aanvan kelijk werd f 13—f 14.50 voor eerste soort betaald, later kon f 9f 12 worden bedon- gen. Ongeveer 23 spoorwagons vroege roode kool werden aan dc Broekerveiling aange voerd. In het begin der week werd voor de meest gewilde sorteering nog f 4f 4.70 be taald, later werd dit f 3.20—f 3.50 en nog later f 2,80— f 3.20. Grootere brachten aan vankelijk f 2.70f 3 op, doch op het. laatst, der week liepen deze prijzen met f 0.40 a f 0.80 a f 1 achteruit. Deze prijzen zijn be slist te laag voor een loonende explotatic. Gele kool gaf groote afwisseling in de no teering te zien. Werd er aanvankelijk f 4.10 a f 4.30 voor hetaald, later werd dit f 5.30 a f 6.40 op het einde der week kon echter niet meer dan f 3.70f 4.10 worden bedon gen. Slecht ging het met de witte kool. Een prijs van f 4.50 in het begin kon nog be hoorlijk worden genoemd. Donderdag no leerde ze aan de Broekerveiling echter f 1.30 f 2 Deze prijs verbeterde wel iets, doch den laatsten veïlingsdag, kon toch niet meer dan f 2.10f 2.50 worden gemaakt, een enkel partijtje bracht het tot f 2.80 De aanvoer van wortelen liep achteruit, Ze werden tegen vrij sterk variëerende prij zen verkocht. Dc mooiste brachten eerst nog f 4.20 a f 4.50 op. Afwijkende kwaliteit gold f 2.50 of iets meer. De laatste 2 dagen lagen de prijzen tusschen f 2.60 en f 3.80 Slaboonen kwamen er al vrij wat meer. En met dien grooteren aanvoer liepen de prijzen achteruit. In de eerste helft der week kon het grootste deel nog voor f 24 a f 25 worden verkocht Vrijdag bracht 'n ge deelte nog ongeveer f 20 op, nadat den vori- gen dag slechts f 16 a f 17 was besteed. Za terdag sloot met f 15.10 a f 16.50 Snijboonen, waarvan de aanvoer nog klein was, deden het nog slechter. Ingezet met een prijs van f 24, die in den loop der week suc cessievelijk achteruit liep, eindigde de week met een noteering van f 8—f 10.60. In het> bijzonder aan de veiling van den Noordérmarktbond nam de aanvoer van zil veruien sterk toe. Niettemin konden de prij zen zich vrij goed handhaven en verbeter den op het eind der week nog iets. De mooiste zilveniep bracht aanvankelijk f 7 f 7.50 op, iets minder mooie f 5.90f 6.90. Zaterdag werd aan de veiling te N.-Schar- woude f 8.60f 8.80 besteed. Drielingen brachten f 5f 5.40 een enkel partijtje iets meer op. Ook de prijs van tuinboonen bleef vrij wel stationnair en kon in het midden dei- week zelfs nog iets monteeren. In den aan vang werd f4 a f 4.60 betald later f 5.30— f 6.30.Op bet laatst der weck waren dc no- tecringen f 450—f 5.10, Komkommers brachten f 1.60—f 2.20 op, sla 80 a 90 cent. Voor de ee?ste bieten werd f 4.60 betaald. Druiven, Frankenthalers, werden voor f 50f 51.10 verkocht.

Schager Courant | 1937 | | pagina 5