Tusken mal en vroed Plaatselijk Nieuws. Het Proefbedrijf „Achter Geest te Sint Pancras 1937 Aan Jan Moejes Langs de proefvelden in de Noord-Oost-Polders Per Salonboot ALKMAAR PACKET Donderdag 22 Juli 1937 Tweede blad Goede hooiopbrengst en nog ruime weidegang. De grootste drukte van de hooi tijd „buitenshuis" is achter de rug en van deze gelegenheid maak ik graag gebruik om nogmaals de aan dacht te vestigen op de gang van zaken op het bedrijf van den Heer Jb. Blom te Sint Pancras. Het. is nu het 3e jaar dat op „Achter Geest" het nieuwere beweidings systeem practiische toepassing vindt en nog steeds blijft de bedrijfsvoering interessant. Juist omdat hier theorie en practijk samen gaan in de beste zin van het woord is het verheugend dat „van buiten af" de belang stelling onverminderd voort duurt en zich ook uit door toepassing, van hetgeen men gezien of gehoord heeft, op eigen bedrijf. Waar hier in de eerste opzet gestreefd ■wordt naar zo economisch mogelijk boeren en het produceren van de melk tegen een lage kostprijs, is het verklaarbaar dat men graag „cijfers" ziet van het een en ander. Het graslandbedrijf bevat nog vele moge lijkheden en het voorbeeld van „Achter Geest" kan ook gezien worden als een po ging om de graslandgebruiker te helpen aan een soort bouwplan, iets waarover de bouwboer reeds zeer lang beschikt. Het 26 ha grote bedrijf, bestaande uit 15 percelen, behoeft geen verdere introductie en ik mag verder wel volstaan met de sprekende" cijfers. Wel wil ik er nog even aan vooraf laten gaan dat momenteel al het vee volop gras heeft; er is geen sprake van een tekort, iets dat in de Juli maand vaak te veel voor komt. Een enkel cijfer illustreert dit wel. De 40 stuks grootvee benevens 50 weideschapen beschikken momen teel over 21.5 ha. grasland (waar van er 10.5 zijn gehooid en 5 ha. waren gemaaid voor kuilgras,) ter wijl het overige land stil ligt om straks nog te worden gehooid (2.35 ha.) en te worden gekuild (2,2 ha.) Dat zooiets alleen mogelijk is bij oordeel kundige beweiding en bemesting laat zich horen. Nu enige vergelijkende cijfers welke doen uitkomen dat ondanks het intensievere ge bruik, neen, dank zij dit gebruik, de moge lijkheden zijn vergroot en de productie is gestegen. Veebezetting op „Achter Geest" in het begin van de Meimaand in: 1935 1936 1937. Melk- kalfkoeien 27 28 33 (nu 34) Pinken 6 6 6 Kalveren 6 6 6 Stier 1 1 1 Schapen 25 46 55 (nu 50) Lammeren 20 10 7 (nu 0) Paarden 2 2 2 Melkproductie gedurende de weide-periode yan: 1935 23 April—15 Juli 25.869 kg. 1936 20 April—18 Juli 32.905 kg. 1937 13 April—19 Juli 44.476 kg. Op het ogenblik worden geregeld 32 die ren gemolken en blijft de melkgift behoor lijk op peil. De cijfers over de melkopbrengsten behoe ven wel geen nadere toelichting. Een volgende keer zal ik ze nauwkeuriger (maands gewijze) herhalen. Behalve de tot nu toe geproduceerde melk is natuurlijk ook het benodigde wintervoed sel grotendeels geoogst. Er zijn reeds ongeveer 61.600 kg. hooi in- geschuurd. Hierbij is een restant van 10.000 kg. uit het jaar 1936, toen de hooiopbrengst zeer overvloedig was. Er moeten nog 2.35 ha. gemaaid worden voor hooi, zodat in totaal gerekend wordt op een hooivoorraad van ongeveer 71.600 hg- Het ingeschuurde product is prach tig gewonnen en het heeft dan ook slechts weinig gebroeid. Hooi „spitten" is niet nodiig geweest, Er is dit jaar ook weer met succes een goed deel van het gras gedroogd door toepassing yan vierpoot-ruiters. Aan voorjaarsgras is ongeveer 85 M3 ge wonnen. Deze grote productie is niet zonder hulp van kunstmest verkregen. In tegenstelling met. andere jaren is er in 1937 nogal dat stikstof als overbemesting toegediend. Hiertoe moest worden overgegaan omdat in de afgelopen winter geen schapen werden overgehouden en liet land er zeer sterk bij stond, waardoor meerdere percelen bij het begin van de weideperioden 1937 in het geheel geen stikstof nodig hadden. Later werd dit anders en toen is er over- bemest met kalkammonsalpeter. Werden vóór 15 Mei niet meer dan 30 balen kalk ammonsalpeter verstrooid, dit is nu zo lang zamerhand geklommen tot in totaal een 70 balen waarbij dan nog 2 perceelen in het geheel geen stikstof hebben gehad. Het vo rige jaar zijn in totaal 60 balen stikstof verstrooid (o.a. als gevolg van de ruime grasgroei in dat jaar). Naar alle waarschijnlijkheid zal nu wei nig of geen verdere stikstof aanvulling no dig .zijn. Er wordt nu een begin gemaakt met het uitrijden van de stalmest en wel op die per celen welke na het hooien eerst nog even licht zijn beweid geweest. Van de 26 ha worden er dit jaar in totaal 20.5 één keer gemaaid. Slechts 3 percelen komen dit jaar niet onder de zeis, samen 5,5 ha. Uit de laatste grond onderzoekingen komt naar voren dat de bodem minder zuur is dan voor 3 jaren terug. In hoeverre dit een gevolg is van het gebruik van alcalische meststoffen valt slechts te vermoeden. De Rijkslandbouwconsulent voor Noord-Holland, Ir. G. J. LIENESCH. Uit onze omgeving HEER-HUGOWAARD Bij de huldiging van Jan Moejes op Dins dagavond, werd den motorrijder door de geheele zaal het volgende huldigingslied, met woorden van Franc Wit en muziek van Annie Kostelijk, toegezongen: Om een sportheld te bewonderen Hoeft U niet verweg te gaan Want de held van 't motorrijwiel Treft U in deez' feestzaal aan Wat. medailles, goud of zilver Heeft die al bijeen gerêen. Zo voorzichtig, zo beleidvol Als Jan Moejes rijdt niet één. Na zesdagen rit in England Keert het A-team juublend weer 't Heeft de Zilveren Vaas heroverd Voor klein Holland, grote eer. Voor van Hamersveld en Moejes Bakker Schut een luid Hoezee! En niet minder voor de motor Voor hun stoere B.M.W. Aan Jan Moejes onze sportheld Is dit slotcouplet gewijd Jan, die uitmunt in het rijden, Lengte en Bescheidenheid Voeg dan Jan nog veel successen Bij die je al hebt vergaard. Rij eens met je motorrijwiel Zegevierend om de aard. Refrein: Laat toch Moejes uit Noord-Holland 't Motorstuur nog lang niet los Ga maar voort met prijzen winnen Op je slank benzineros. Excursie. Op Dinsdag j.1. is onder leiding van den Rijkslandbouwvoorlichtingsdienst de in den titel genoemde excursie gehouden. Door te geringe publiciteit was het aantal belangstellenden niet zoo groot als in voor gaande jaren, maar niettemin bestond het gezelschap bij het begin van den tocht uit ongeveer 25 perêoncn. Bezocht werden o.a. een perceeltje kor- relmais bij den heer A. Schenk in den Groetpolder. De heer Ir. Lienesch gaf daarbij als zijn meening te kennen, dat hij voor het normale akkerbouwbedrijf geen heil zag in de teelt van de hier rijpende mais. Hij baseerde zijn uitspraak op de te hooge productiekosten van dit gewas en de matige opbrengst aan goed droog en bruikbaar zaad. Vervolgens werden nog bezocht de proef velden bij de hceren P. Kistemaker in don Waardpoider en R. L. Waiboer in den An na Paulownapolder. De hier aanwezige proefvelden waren aan gelegd in samenwerking met de bekende zaaizaadtelersvereen. in beide polders. Aardige vergelijkingen waren te zien bij diverse zomertarwe, haver- en gerst,rassen, terwijl ook eenig idee werd verkregen over den invloed van het z.g. jarowiseeren van zaaizaad. Ten slotte werd nog het proefveld be zichtigd van den heer R. C. Waiboer. Dui delijk sprak daar de invloed van den zaai tijd op den groei van Jonquois en Juliana- tarwe. Een en ander werd met groote belangstel ling bezichtigd en voldaan keerden do deelnemers huiswaarts, de verwachting uit sprekende, dat deze prettige en leerzame dag een volgend jaar mocht terug koeren, hetgeen door den heer Lienesch werd toe- E6ZeSd- ZUPE Dik Rentenaar te Schagerbrug en Sietske Leeuwen te St. Martensbrug, beiden leer lingen van de U.L.O. school te Schagen, slaagden voor het toelatingsexamen tot de HBS te Alkmaar. PETTEN. Begunstigd door het meest fraaie zomer weer hebben de ouden van dagen uit Zuid- Zijpe Dinsdag hun uitgaansdag gehad. Ongeveer half negen vertrok de lange autokaravaan uit Petten; via Alkmaar ging het cloor de Beemster naar Purmerend, waar voor het eerst, gerust werd. Vervolgens werd de tocht voortgezet, door de Zaanstreek naar Wijk aan Zee. De te rugtocht langs de duinstreek werd te Alle rnaar onderbroken om den inwendigen mensch te versterken. Om ruim 8 uur arri veerde men tevreden en opgewekt aan het punt van uitgang, waar de oudjes nogmaals voor het laatst in café Vriesman onthaald werden. Hier vond de heer Eriks gelegenheid om allen, die tot het welslagen van dezen heer lijken tocht hadden medegewerkt, hartelijk te bedanken. W1ERINGERWAARD Onze plaatsgenoot, de heer A. Mul, is te Alkmaar geslaagd voor praktijk handels correspondentie Nederlandsch. Dr. VAN DAM GEOPEREERD. Toestand redelijk wel. De bekende Alkmanrsche chirurg, Dr. van Dam is ecnige dagen geleden tengevolge van een maagkwaal naar een ziekenhuis te Den Haag overgebracht, waar hij is geope reerd. Naar wij vernemen is zijn toestand naar omstandigheden redelijk wel; daar de kwaal echter van zeer ernstigen aard was, is nog niet alle gevaar geweken. DE GEMEENTEREKENING ALKMAAR, DIENST 1936. Nadeelig saldo van f 16.261.93. De gemeenterekening van Alkmaar over het jaar 1936 werd gisteren aan het College van B. en W. aangeboden en sluit met een nadeelig saldo ad f 16.261.93. Het totaal der ontvangsten bedroeg f 3.698.993.43, dat der uitgaven f 3.715.255.36. WINKEL Mooi gebruinde Huid van gelaat, hals en armen, óók bij geen zon, door AMILDA zonnebruincrême. Voorkomt tevens zonnebrand. Flacon 90 et. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ct. Afwezigheid van den Burgemeester. Door den Commissaris der Koningin in deze Provincie is aan den Burgemeester de zer gemeente verlof verleend om zich van 25 Juli tot en met 19 Augustus e.k. buiten de gemeente op te houden. Ziekteverlof. Door Burgemeester en Wethouders dezer gemeente is aan den onderwijzer S. Bakker ziekteverlof verleend, terwijl in zijn plaats tijdelijk door hen is benoemd de heer A. D. de Veer alhier. Geslaagd. De leerlingen Tini Prins en Cor Wiedijk van de U.L.O. school alhier, slaagden voor het gehouden M.U.L.O.-examen te Alkmaar. Een prachtig resultaat is hiermede voor onze U.L.O. school bereikt, aangezien thans alle 9 candidaten welke aan het examen heb ben deelgenomen, geslaagd zijn. Bevorderd. Onze plaatsgenooten W. C. S. de Ridder en N. J. Vries, zijn bevorderd van de 3e naar de 4e klasse der R.H.B.S. te Alkmaar. Verleende vergunningen. Door B. en W. dezer gemeente is aan de Stichting „Natuurbad Winkel", vergunning verleend tot het houden van een verlpting. Door hetzelfde college is vergunning ver leend aan den heer C. de Jong alhier tot het bouwen van een schuurtje. CALLANTSOOG Bouwvergunningen, Door B. en W. dezer gemeente zijn de vol gende bouwvergunningen verleend: aan den heer J. Oostwouder, tot het bou wen van een schuur bij de woning C. no. 16; aan den heer A. L. Bendien voor het ver bouwen van de boerderij, A 9, bewoond door den heer K. Blom; en aan den heer Adr. Vos voor het bou wen van een schuur bij de woning wijk A no 77a. Bioscoop op de a.s. kermis. Door B. en W. is aan Kok en Co., te Edam. bioscoopexploitanten, vergunning verleend tot het innemen van een stand plaats tijdens de a.s. kermis en tot het geven van ovorstellingen op kermis-Zondag en -Dinsdag. Uitkijken! Door den Rijksveldawchter is dezer dagen proces-verbaal opgemaakt tegen een mo torrijder, die den strandweg af kwam rij den. Hoewel het verbod om genoemden weg te berijden, met motorrijden en rijwielen, met borden is aangegeven, komt het nog de Zaanstreek en Amsterdam naar X 14.00 16.00 Van Alkmaar: 5.40 8.00 11.00 -f Niet op Vrijdag en Zaterdag X Niet op Zaterdag. Croedkoope Dagretours - Rondreizen per boot met spoor of bus, 18.00 In de Finsche vesting Sveaborg vloog dezer dagen een laboratorium in de lucht. Hier boven een beeld van de explosie, die tal van slachtoffers eischte. Nou, Jasper had gien taid venochtend, die most nag een deel swissereipé zette, dat hai zaide, neem jai de pen en het hart deuze keer maar ders op Meraik. Nou ik zaide, das goed men knecht, maar as ik taid risserveere moet voor litereure over- painzinge an jou buriau in 't achterend, den zei je vandaag rechtuite kost ete moe- te, die vanzelf gaarruttclt, böone met broe der. En niet janke as er wat an mekeert. As je je vrouw opheffe wulle en inleide in de geestelijke wirreld die in de regel al- liendig des mans is, moet je deer ok de kozekwenzees maar van dreege. Nou hai had wel wat te teugenpruttelen vanzelf, maar je moete zokke kirrcls maar wat klesse leite. Wat jai vrouwe? Ze moete aars noodig wat van ons zeege. ei, moet je zien hoe ze der zelf bai loupe. He je et ooit op een fejool hoore speulen? Een endje bed- dehont deer hewwe zc een overhemd van, en twee meelzakke, das der broek, van zokke skaridale an der biene, nou den he je wjer zoo'n water cn melkkirreltje. Afain, et is een goekoope mode. Krek as met de gerdaine opheden. Vroeger bai os an de Langedaik, maar dat was nag in de gouwen eeuw, datte de mallie een kist segare mee nei de akker namme, hadden we dubbe'e gerdaine en den nag overgerdaine. Dat hoorde zoo vanzelf. Maar iemesdage ben 'k er weer ders deurreden, nou je zagge niks as van die painimmelaif gerdaine. Ja, dat laikt heel wat en 't is niks. Das trouwes de hecle wirreld deur oor. De icnige, die nag dubbele gerdaine het dat is de vrouw van de man, die der voor zurgt. dat er of en toe hier of deer zoo'n klain vroolijk oor- loggie uitvochten worre moet. Deer steekt et zoo krap niet. Lesten is die dochter van prezedent Roozevelt trouwt met de zeun van een wapenfabrekant. Nou, ze hewwe op die brulleft zeker de buk wel puur op de leest zet, want et. heb meer as twei ton kost. Maar skóonvader graipt ze aanscn wel weer as Siena en Japan beginne. Wè ja't zeker, dat brullefie dat komt wel be taald. Nou, Amalia heb et ok wel beke ken, denk. Nou, ik gun gien mensch zen dóód, maar dat waifke heb em zocht oor. En den met een are kirrel. Das zeker Amerekaansch. Ik zou Jasper niet uitliene an ien of aar onwais waif en julle je naan toch ok niet? Ben je waizer. We gnorre wel ders op die kliedebutters met ask en we ben wel ders opsternaat as ze weer zoo'n troep make as je pas de kamer dein hew we, maar dat weet je veruit cn je benne niet trouwd om je kirrel met een aar waif de hort op te sturen. Amalies man wul et wel gelouve, wen die is al an et perbeeren of ie der wat uit slaan ken. Ze gane der een fullem van make. Sesasie... Leit main maar in Holland blaive, ok al hewwe we hier een houp zurreg. Ja een houp zurreg, want naast je zurreg hoe je et leven houwe zelle. ben der nag zoo'n barre brad are zur- rege. As je de krant leze, den moet je om zooveul dinge' denke ei. 't Is grais bai zwart of, zooveul as er voor een vrouw kaike komt. Ik heb hier nou de vrouwe- pagena van de Skaer krant van vleden Zaterdag. Met et „boudewier van de water- nimfe". Nou, ik en Peet Bet. een water- nimph van et weggie bai de Lange Snevert, je wete wel. zouwc ders nei Kallenzoog, maar wc ben niet gaan. Os skouwers waz- ze nag niet mooi genog. Want ja je ken.ne gien meer in ie jakje an strand zitte. Der had in de krant staan, dat ok as je de drie kruisies achter je reg hewwe ken je nag wel zoo'n siorbroekie dreege van kersrood of merienieblauw, dat dat hewwe we dein ok. Maar toe lazze we veerder en toe sting er, dat je magge den gien hoekige kniese hewwe. Ik zei der maar een luier- broekie voor Janje van make. zaide Peet Bet, want dat gong over voor Peet Bet. Toe hewwe we stranpietjamas kocht, maar os skouwers voldede nag niet an de esseteeti- sche aise die juffer Gertrude, os laisvrouw in dat boudewier van de vrouwepagina stelt. Toe hewwe we eerst gommelestiek dein voor et open raam, maar dat trok as de hel, en je zouwe et wegkraige. Toe hewwe we messeerd en der wazze vaif kop pies thee noodig om os weer wat op asem te kraigen. Toe hewwe we os oefend om os in vaiftien sekonde an en uit te klei den, want dat most ok. Nou, dat speülde we klaar, maar den zat je heer weer in de tis en dat kostte een kertier om dat weer goed te kraigen. En toe hewwe we os aigen insmoerd met amandelolie en rözewater, Nou dat luchtte wel lekker, maar Peet Bet zaide, as ik zoo weer an de Lange Snevert kom. den ken Pieter wel denke da'k bai de slechte vrouwe in Amsterdam weest ben. Dat toe most er met groene zeep weer een Skager lucht ankomme. Afain, oplesten hadde we toch zooas de krant voorskraift. „sarreme genog voor de duik in et koele element." Maar toe begróote et ons zoo verlegen voor de buskoste wat is dat bel nei Kallenzoog akelige duur. deer verskiete je van dat toe ben we nag maar thuis bleven. Maar je ziene, wc hewwe een houp zurg. Peet Bet loupt de hecle dag te prak- kezecren want we zelle samen nei et strand of ze een badpak van keneel-en- zuikerbruinc wol neme zei met een oker geel touwtje derom cn ik slaan nag in twaifel of ik een raikgeblomde kertonnen mantel met sort en plestron dreege zei of een zeumereivendjurrek met kréépe de gi nee dat skraif ik toch goed zeker, je zeg ge „krepdesien" en je skraive „kréépe de ginee", met metieve van rnotvlimders derop. Nou wacht ik aigeluk nag op een plasregen, want deer moet ik in me badpak in staan gaan, heb Gertrude zaid want dat maakt men veltjc vaif jaar jonger. Efkes pezeere... efkes nei de keuken., ik laik wel wat te luchten... O main lieve arreme men- se, nou ben de bóone toch verbrand en de broeder ken gien meer gaar voor twaleven Wat zei Jasper kwaad weze... Ik wou dat nou Gertrude der maar was. Die weet over al reid voor. Meskien ok wel hoe je je man slaan moete as tussen prakkezeeren over sorts en mooie skouers en stranpietjamas de bóone anhrand henne en de broeder niet gaar! Nou dag oor, de groete ok van Jasper MERAIKE. herhaaldelijk voor dat motorrijders en fiet sers dezen weg berijden, ondanks het ver bod en het gevaar voor henzelf en het ver keer. Men zij dus gewaarschuwd, daar an ders nog wel meer „bonnetjes zullen moe ten volgen. Be zomer drukte. Het aantal badgasten is de laatste dagen sterk toegenomen. Alle zomerwoningen heb ben hun gasten onder dak, in de pensions is meer drukte en ook de gemeubileerde woningen komen langzamerhand bezet. Op het strand heerscht een gezellige drukte en is de stemming door het mooie weer heter -dan de vorige week. Toen stond de ther mometer van het humeur in vele gevallen beneden nul. Laten we hopen, dat 't, mooie weer ons niet te gauw in den steek laat. LANGENDIJK NOORDSCHARWOUDE. Kostelooze rijwielplaatjes. De Dienstgeleider Dir, Belastingen te Noord- scharwoiuie maakt bekend, dat ten zijne, huize Noordscharwoude, Oosterstraat 26 ge legenheid zal worden gegeven tot het aan vragen ter bekoming van een kosteloos rij wiel merk op Maandag 26 t.m. Vrijdag 30 Juli a.s. des namiddags van 8—10 uur n.t, Athalen kostelooze merken direct na ont vangst kaart. Buiten de dagen en uren hier- voren gemeld bestaat er geen gelegenheid een aanvrage in te dienen. Geslaagd. Mej. Nies Jong slaagde voor het gehouden examen Nederl. Handelscor respondentie, afgenomen door de Vereenig. van Leeraren en voor het Mercurius diploma Nieuwe zaak. Naar wij vernemen, zal de zaak van den heer J. Heijmans, die zich in de Zaanstreek heeft gevestigd, worden voortgezet door den heer W. Kuiper Jz. Maat der eigenheimers. De maat van de eigenheimers is op ver zoek van den handel door de Ned. Groenten- en Fruit-Centrale veranderd en als volgt vastgesteld: bonken 60 m.M., en op, grooten 40 tct 60 m.M. en drielingen van 30 tot 40 m.M. DE HEER J. H. SCHENE TREKT ZICH UIT ZIJN ZAAK TERUG. Een bordje „Uitverkoop" in de étalage van de firma J. H Schene an de Laagzijde trok onze aandacht. Wij wipten even de zaak in, maakten een praatje met den eige naar en daarbij bleek ons, dat de heer Schene een aanvraag om vergunning tot het hou den van een uitverkoop tot de Kamer van Koophandel heeft gericht, daar hij van plan is zich uit zaken terug te trekken. De bijna 75-jarige bekende manufacturenhandel zal, bij gebrek aan een opvolger, worden geslo ten. Het ging den heer Schene, die eon zeer gezien winkelier en middenstander te Schagen is, wel aan het hart,, tot opheffing van zijn zaak te moeten besluiten, .doch hij kan de leiding niet langer op zich ne men. Het spijt ook ons, straks dezen zaken man uit Schagen's winkelbedrijf te moeten zien verdwijnen. Waar de lieer Schene echter nog geen de finitieve toekomstplannen heeft, spreken wij hier de hoop uit, dat het hem gegund moge zijn, zijn plaats in middenstandskrin gen, zij het in een andere functie, te mogen blijven innemen en hij op deze wijze de be langen van deze kringen, die in hem jaren lang een warme verdediger vonden, zal kunnen blijven dienen. RAAD SCHAGEN. AANVULLINGS-AGENDA. Vergadering van den Raad der gemeente Schagen op Vrijdag 23 Juli 1937, des namid dags te kwart over zeven uur. Verzoek van de Winkelweekcommissie om subsidie en het vrij gebruik van electrischen stroom voor de in September 1937 te hou den winkelweek. SUBSIDIE VOOR DE WINKELWEEK. De winkelweekcommissie vraagt behalve het vrij gebruik van electrischen stroom een subsidie van f 300.Burgemeester en Wet houders stellen voor, behalve het vrij ge bruik van electrischen stroom, een subsi die te verleenen van f 200.— Ofschoon zij het groote belang van een winkelweek in zien niecnen zij niet verder te moeten gaan. De financiëele toestand van de gemeente, maant, gezien de uitkomsten van het. jaar 1936, tot groote voox-zichtigheid. Vergeten moet niet worden dat het gebruik van electrischen stroom voor de gemeente vrij belangrijke uitgaven met zich brengt, M.U.L.O. DIPLOMA Te Alkmaar slaagden voor het MULO di ploma A J. Helder en Ali v. d. Hoven te Schagen; D. Nobel te Barsingerhorn; G. Groet te Dirkshorn cn Gerrie v. Twuiver te Callants- óog allen lcerKingen der ULO school te Schagen. Voor deze school zijn hiermede de examens afgeloopen. Als eindresultaat blijkt, dat van de 22 examen candidaten er 19 slaagden, waaronder alle drie candidaten voor diploma B. Een bijzonder mooi resultaat dus!! GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Friedrich Anne, zoon van Jaco- bus Cornelius Smidt en van Maria Gerarda van de Vorstenbosch. Wijtske, dochter van Jan Schaafsma en van Geertruida Antonia Quant. Ondertrouwd: Jozef van Velsen, oud 30 jaren, filiaalhouder, wonende te Leiden en Margaretha Maria Bleeker. oud 27 jaren, costumicre, wonende te Schagen; Marti- nus dc Ilaas, oud 24 jaren, koopman en Gretha Anneveldt, oud 22 jaren, zonder beroep, beiden wonende te Schagen. Getrouwd: Cornelis Dirk Broersma en Alida Klasina Blaauboer. Overleden: Jan Koo Boontjes', oud 57 ja ren; Bilijana Maria Dubois, oud 73 ja»*èn POLITIE. Gevonden: een fiets. Verloren: wit konijn, damessjaaltje, kin- derjekkertje, een gouden broche met bloed koraal,

Schager Courant | 1937 | | pagina 5