Motorvrachtboot te Rotterdam gekapseisd Inbreker geknipt Verreschrijvers bij Rijkstelegraafdienst Ernstig auto ongeluk te Gilze Ronselaars in de hoofdstad Het Engelsche witboek als vragenlijst Arrondissements rechtbank te Alkmaar Schager Roosjes Het vaartuig daarna gezonken. De acht opvarenden gered. Gisterenavond omstreeks zes uur is op de Nieuwe Maas een eind ten Oosten van de IJsselhaven de mo torvrachtboot Alpine V van de Ne- derlandschZwitsersche Rijnvaart Maatschappij, welke op weg was naar Bazel, hij het opdraaien van de rivier gekapseisd en langzaam gezonken. Een toegeschoten bootje van de firma Tazclaar heeft de acht opvarenden aan boord kunnen nemen. Een deel van de lading welke naar ver luidt, een waarde vertegenwoordigt van 'n halve ton, werd drijvend op het water ge vonden. Alles was verzekerd. De Alpine V is een motorvrachtboot van 5/4 meter breedte en 57 meter lengte. Het schip meet 444 ton, en had als lading een deklast van ÜO ton stukgoed, be staande uit pakken cellulose, tabak en chemicaliën, bestemd voor Italië." Het schip verliet de IJsselhaven omstreeks zes uur en personen, die het schip zagen vertrekken, maakten al de opmerking, dat de boot naar stuurboord overhelde. Zij vermoedden, dat de lading wat topzwaar gestuwd was, hetgeen bij deze soort schepen heel gemakkelijk kan voorkomen, omdat, wanneer maar een kist te veel aan den eenen kant ligt, of wanneer maar een persoon aan een bepaalde zijde staat., de schepen, welke zeer ondiep zijn, gaan over hellen. Hoe het zij toen de boot eenmaal op stroom was gekomen, draaide de schipper haar tegen den stroom in, en bij dit opdraaien is het ondanks zijn lengte vrij ranke schip schee ver en scheever gaan trekken en ten slotte gezonken. Inmiddels had men op de rivier reeds gezien, dat het mis ging met. de Alpine V., zoodat assistentie op weg toog. Achter de juist passeerende Pernisserboot om kwam een bootje, de „Neutraal" van de firma Tazelaar, schipper de 48-jarige J. Evers van de Prins Hendrikkade te Rotterdam, hulp vcrleenen en de bemanning van dit bootje slaagde er in zeven van de acht opvaren den in veiligheid te brengen. De 29-jarige roeier G. M. Frasen uit de Tuinerstraat te Rotterdam was zelfstandig op weg gelogen om het reddingswerk te verlichten. Toen hij eenmaal aan boord van de Alpine V was en het één-jarig jongetje op de „Neutraal" wilde overbrengen, was de afstand tus- schen dit scheepje en de zinkende Alpine V al zoo groot geworden, dat hij te water sprong en met het kind in de richting van de „Neu traal" zwom. Ook zij zijn daar toen aan boord genomen. Het schip kan in elk geval niet erg be schadigd zijn. De lading vnoet als verloren worden beschouwd. Verzekering dekt even wel de schade. De omgeving van Hoorn reeds lang onveilig. Geruimen tijd werd Hoorn en om geving onveilig gemaakt door een groot aantal inbraken, soms op klaarlichten dag, zonder dat het mocht gelukken den dader op te spo ren. Zoo werd tijdens de landbouwtentoonstel ling te Opmeer midden op den dag ingebro ken ten huize van den heer J. Hartog, secre taris dier gemeente en dezer dagen werden bij een landbouwer te Zwaag tal van gou den en zilveren voorwerpen, alsmede baar geld buitgemaakt. Het is thans den brigade-commandant der rijksveldwaclit, majoor Korver, in samen werking met de gemeente-politic, mogen ge lukken de hand te leggen op den dader, ze keren W., wonende aan het Watertje te Hoorn. Bij het verhoor, dat hem werd af genomen, bekende hij buiten de genoemde, ook nog andere inbraken in den loop van dit jaar te Hoorn te hebben gepleegd. Een aantal sieraden en voorwerpen van waarde, van deze inbraken afkomstig, kon bij een opkooper te Amsterdam in beslag, worden genomen. De dader is naar het huis van bewaring te Alkmaar overgebracht. duidende scheurwonde aan het achterhoofd opliep. De terstond ontboden geneeskundige dienst van Tilburg heeft de drie slachtoffers naar het ziekenhuis St. Elisabeth vervoerd, van waar de jongen, na verbonden te zijn naar zijn woning kon terugkccren. De beide an dere gewonde zijn ter verpleging opgeno men. De toestand van A. is hoogst zorg wekkend. Naar hef. Hsbl. verneemt, bevindt zich in vergevorderd stadium van voorbereiding 'n uitbreiding van het gebruik van de telc- type (verreschrijver) bij den Rijkstelegraaf dienst. Voornamelijk zal deze uitbreiding worden toegepast op het telegraafverkeer met het buitenland. Het Amsterdamsche telegraafkantoor maakt reeds, van de tele-type voor buitanlandsche telegrammen gebruik, maar binnen afzien- baren tijd zullen Haarlem en IJmuiden vol gen, waarvoor de noodige installatie-werk zaamheden al gereed zijn. Verder zullen in de naaste toekomst ook Leeuwarden, Arn hem, Enschede, Utrecht en Groningen de beschikking krijgen over tele-type-appara- tcn voor de afwikkeling van het telegraaf verkeer met het buitenland. Genoemde pro vinciale telegraafkantoren zullen dan te vens hun telegraafverkeer met Amsterdam per tele-type gaan afwikkelen. IJslandsche verkenners aangekomen Tweede groep huitenlandsc.he deelnemers aan de Jamboree. Na het Nederlandsch-Indisch contingent deelnemers aan de Jamboree, dat Zondag gearriveerd is op „Teylingerbosch" zijn het aldus het Hsb., de IJslandsche verkenners, die als tweede buitenlandsche groep hun tenten hebben opgeslagen op landgoed „Teylingerbosch". De kleine groep, die gisterennamiddag aankwam, zag er ondanks de verre reis, frisch uit en maakte een wcl- verzorgden indruk. Haringkoopman door trein aangereden Doodelijk ongeval bij Wilder- vank. Gistermorgen is op de spoorbaan, nabij de spoorbrug te Barnevcld, bij Wildervank, het deerlijk verminkte lijk gevonden van den 42-jarigcn haringkoopman G. B. Timmer, afkomstig uit Winschoten. Timmer, die jaarlijks de veemarkt te Wil dervank bezoekt, lag hier met zijn schuit. Bij onderzoek is gebleken, dat de man Zondagavond door den laatsten trein, die om 10.10 uur uit Stadskanaal naar Züid- broek was vertrokken, is aangereden en op slag gedood. Het slachtoffer laat een vrouw met ne gen kinderen achter. Drie gewonden. Gisterenavond omstreeks half acht heeft op den rijksweg Tilburg—Breda onder Huiten (gem. Gilze) een ernstig autoonge- luk plaats gehad Op weg naar Bergen op Zoom reed daar een luxe bedrijfsauto, be stuurd door den 40-jarigcn T. A. uit 's-Her- togenbosch. Op een gegeven moment slipte de wagen en sloeg met kracht tegen een der langs den weg staande hoo rnen, schoof door de vaart door en kantelde tegen een tweeden boom. De gevolgen waren ernstig. De bestuurder T. A. liep een schedelbasis- fractuur op en kreeg een zware hersen schudding, de ongeveer dertigjarige A. van L. eveneens uit 's-IIertogenbosch, die naast hem was gezeten, kreeg een lichte hersen schudding en snij- en scheurwonden over het gchecle lichaam, terwijl de 14-jarige A. van D. uit 's-IIertogenbosch een onbe Verschillende arrestaties. De centrale recherche te Amsterdam heeft Zaterdag de hand gelegd op een cummunis- tischen bewoner van de overzijde van het IJ, tegen wien reeds geruimen tijd ernstige verdenkingen bestonden, dat hij zich schul dig maakte aan ronselaarspraktijken en die nadat was komen vast te staan, dat hij een eveneens in Amsterdam Noord wonenden werklooze had trachten te bewegen naar Spanje te gaan om daar naar hij duide lijk liet uitkomen tegen een behoorlijke betaling dienst te nemen bij de regeerings- troepen, in verzekerde bewaring is gesteld. Daar van de ronselaarspraktijken ook de hoofdstad haar deel krijgt, is de centrale recherche voortdurend op onderzoek uit naar feiten, welke, zooals in het onderha vige geval, voldoende materiaal opleveren om met kracht op te treden. Gisteren is, verband houdende met de arrestatie van Zaterdag, opnieuw een aanhouding geschied ditmaal van een man uit de Jacob van Len- nepbuurt, tegen wien eveneens ernstige aan wijzingen bestaan, dat hij als ronselaar is opgetreden. De aangehoudene is in liet hoofdbureau van politie opgesloten. Non-interventie Kansen om de niet-inmenging te redden gering geacht. Naar vernomen wordt, heeft de niet-in- mengingssubsconimissie besloten aan alle vertegenwoordigde rcgceringcn een afschrift van het Witboek te zenden met een brief, waarin gevraagd wordt dat iedere regeering zoo kort mogelijk haar meening over dc negen Britschc punten uiteen zei, Verder wordt gevraagd het antwoord niet later dan Donderdag te zenden, zoodat de sub commissie Vrijdag weer bijeen zal kunnen komen. De Italiaansche vertegenwoordiger in de commissie, Grandi, heeft in een langen uit eenzetting dc Franscho pers aangevallen, welke volgens hem dc feiten verdraaide. Vervolgens verdedigde hij het standpunt, dat de vraagstukken moeten worden behan deld in de volgorde van het Britschc plan. Italië is bereid in een geest van verzoe ning al deze vraagstukken te bespreken. In antwoord op Grandi zeide lord Plv- mouth de volgorde van behandeling er wei nig toe doet, aangezien het antwoord op alle vragen tegelijk moet worden inge diend. Verder verklaarde Plymouth in antwoord op het voorstel van Grandi om zekere pun ten onmiddellijk aan beide partijen in Spanje voor te leggen, dat dit geen poli tiek zou zijn, aangezien men zich eerst de toestemming van de commissie moet ver zekeren. Medsky, de vertegenwoordiger van de Sovjet Unie stelde voor het zenden van waarnemers naar dc Spaansche havens en het terugroepen van de vrijwilligers aan de beide partijen in Spanje voor te leggen aan gezien de overige punten niet afhankelijk zijn van het aanemen door deze partijen. Verder zeide hij, dat de Sovjet Unie in geen geval het toekennen van de rechten van oorlogvoerende aan Franco zou goedkeu ren. De Duitsclic vertegenwoordiger von Rib- hentrop steunde Grandi Duitschland is be reid de Britschc voorstellen aan te nemen, evenals Italië, indien ook de overige mo gendheden dit doen. Nadaf nog de vertegenwoordigers van Portugal en België het woord hadden ge voerd, werd het voorstel van Plymouth aan genomen het witboek voor te leggen aan de regeeringen. Uit Londen komen zeer sombere be richten over de kansen welke men aan het redden der niet-inmenging toekent. Het is duidelijk dat. Rome en Berlijn op bevoorrechting van Franco uit zijn, Op een of andore wijze willen zij trachten uit dc te treffen regeling munt voor hun fascisti sche vriend, te slaan. Begrijpelijk is dat Rusland met Argus oogen dit spel gadeslaat en te zijner tijd zeker zijn veto zal doen hooren. Engeland, dat zich op een strikt neutraal standpunt plaatst kan natuurlijk geen be voorrechting van een dei- partijen dulden en raakt door de DuitschItaliaansche po litiek in een moeilijke positie, terwijl Frankrijk zeker niet in een regeling zal kunnen toestemmen als er ook maar van een schijn van bevoordecling van Franco sprake is. Men acht in Londen dc situatie dan ook zeer delicaat en vestigt zijn hoop nog slechts op de overweging dat nóch Hitier nóch Mussolini er bij de tegenwoordige krachtverhoudingen in Europa, toe zullen overgaan de verhoudingen al te sterk pp de spits te drijven. DOMINEE WILHELM NIEMOELLER VRIJGELATEN. Dominee Wilhelm Niemoeller, de broer van Martin Niemoeller, den predikant van Dalhem, die Zondag werd gearresteerd, is gisteren weer vrijgelaten. WIELRIJDER DOOD OP DEN WEG GEVONDEN. Gisterennacht te omstreeks drie uur heeft een groenten-expediteur toen hij met zijn wagen de van Roycnstraat te Hoogczand passeerde, het lijk van een jongeman ge vonden, dat naast een vernield rijwiel lag. De doodsoorzaak is nog niet vastgesteld. Het vermoeden ligt evenwel voor dc hand dat de man bij een aanrijding is gedood. De verongelukte is de 2S-jarigc K. Smit uit Kropswolde. INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER 20—27 JULI 1937. NIEUWE ZAKEN: Sc hagen: Drukkerij van Ketel C.V., Molenstraat C 17, boekhandel en lees bibliotheek. WIJZIGINGEN: Broek op Langen dijk: Langcndij- ker Groenten Centrale, Dorpsstraat 395; bestuurswijziging. Scha gen: N.V. Drukkerij en Uitgevers- Mij. v.h. „De Westfriesche Kerkbode" Landbouwstraat C 182, bestuurswijzi ging. Schoorl: J. Bakker, Ilecremveg C 14, vrachtrijderij, overgegaan aan J. Bak ker Jzn. Winkel: Wed. D. Slooves, Dorpsstraat A 70, winkel in tabak, sigaren, enz., overgegaan aan D. Kaaij Gz. Uit onze omgeving WIERINGERMEER Hinderwet. Door B. en W. van Medeinblik is vergun ning verleend aan de firma van Waveren te Haarlem, in het pand aan den Schager- weg te Middenmccr tot plaatsing van 3 electro-motoren, rosp. 3, S/4 en 11 p.k., be- noodigd tot verwerking van granen en za den. N WIERINGERWERF. Politie. Verloren: Zilveren horloge en ketting met inscriptie. Gevonden: Zwarte portemonnaic zonder munt. Inl. politie Wieringerwerf. MIDDENMEER. Belanghebbenden worden er op geatten deerd, dat voortaan aan het Postkantoor alhier 's Zaterdags na 3 uur geen belasting gelden kunnen worden gestort. Wij vernemen voorts, dat vermoedelijk op korten termijn reeds het. postkantoor in de avonduren één uur extra zal worden opengesteld. ANNA PAULUWNA D.V.S. Aan den wedstrijd van D.V.S. namen 22 hengelaars deel, die in totaal 117 stuks vin gen, waarvan 20 bovenmaatse waren. De uitslag was: le prijs (voor den groot sten baars) 20.1 c.M., D. Haverkorn, een taart; 2e prijs, na loting, grootste aantal boven-m.: C. Rozenbroek, een rollade; 3e prijs L. Nieuwenhuizen, grootste aantal, 20 stuks, kistje sigaren; 4e prijs J. A. Termij- tclon, 10 stuks, een nest schalen*, 5c S. Poets, 11 st., bus thee; 6e C. Muntjewerf 10 st„ rollade; 7e P. Nieuwenhuizen 10 st., Edammer kaas; 8c R. Oltmanns 10 st., bus koffie; 9c Th. Bijhouwer 7 st., Edammer kaas. De troostprijs: B. Zwirs, doosje siga ren. Bij dc prijsuitreiking roemde dc voorz. de prettige geest ónder de hengelaars en hoopte, dat D.V.S. moge blijven bloeien. WINKEL Zondagmrogen hield do Raceclub Tempo oen peletonrit over 35 K.M. Uitslag: 1. M. J. Schagen, 52 min. 30 sec.; 2. J. Dekker op 1 wiel; 3. J. v. d. Kommer 56 min. 10 sec.; 4. W. Boer 61 min. 15 sec.; 5. R. Band 43 min. 1 ronden; 6. P. Oud 45 min., 4 ronden; 7. P. Band 23 min., 2 ronden. VOOR DEN POLITIERECHTER. Zitting van Maandag 26 Juli. Den Helder. DIE TWEE MANNEN WAREN DOOR DE „WOL GEVERFD". Een Heldersche voddenkoopman, gepen- sionneerd militair nog wel, scheen omtrent oude jaar 1930 in tamelijk gesjochten toe stand te verkeeren en werd direct happig, toen hij van een vriend een tip kreeg, dat op een boerderij van den koopman A. de PI. 'n reuze-partij schapenwol zóó maar voor 't gappen lag opgeslagen. Met zijn zwager, een werklooze timmerman als as sistent, maakte de voddenman van deze aanwijzing gebruik cnin don Oudejaars avond, als ieder van 't oude in 't nieuwe gaat zitten, trokken de zwagers naar de plaats waar de wollige schat, hun wachtte. De toeeigening geschiedde op vlotte wijze en weldra was ook een gewillige kooper gevonden, om dc partij voor f 37.10, de werkelijke'waarde bedroeg natuurlijk veel meer, over te nemen. Doch het. scheen, dat ook de Heldersche politic ovre goede tips beschikte ©m woldieven in handen te krijgen en als gevolg van die inlichtingen verschenen heden de twee zwagers voor den politierechter, die beiden loon naai werken gaf. Ze werden allebei opgeknapt met een gevangenisstraf voor don tijd van •4 maanden, met dien verstande dat de ééne zwager, die heter stond aangeschreven in het kladboekje van de officier, dan de an dere, deze straf niet behoeft te ondergaan als hij zich braaf houdt en aan de bijzon dere voorwaarden gedurende zijn proeftijd van 3 jaar voldoet. Den He 1 d er. DE KATTENMEPPER EN DE „PELS HANDELAAR". Een vrachtrijder in Jutferstad, de heer Joh. M. v. A., scheen zich in dc maand Februari, toen hii iets anders had te doen, dan te stempelen, tot. taak te hebben ge steld, de Helder te ontdoen van alle 's nachts rondzwervende katten, zonder zich in 't. minst te bekommeren, of de, eige naars dhardoor in hun heiligste katfen- gcvoelens zouden zijn gekwetst of ons Kel dertje gedoemd zou ziin, door de muizen te worden opgeknaagd. Hem interesseerde al léén het feit, dat hij in den persoon van den zoogenaamden poelier, castreur en kip penkoopman Em. L. B. een geschikte af nemer kon vinden, die Wan ook binnen korten tijd een 16 a 20-tal gemepte katten tegen overeengekomen belooning accepteer de. Doch de verontwaardigde eigenaars dromden naar het politicbureau, agent rechercheur Sprengers werd reuk gegeven ■en weldra had hij dan ook de plaats opge spoord. waar een 16-tal kattenpelzen in diverse schakeeringen, grijs, blauw, bruin, zwart, wit en rood door hem in beslag konden worden genomen. Het resultaat van die politioneele bemoeiing laat. zich denken en Maandag stonden de mepper en zijn trawantien dan ook in offïcioelo volgorde terecht. De kattensnorder werd veroordeeld tot 1 maand celstraf en kwam de heler en opstoker tot bet kwaad, meneer B er waarlijk nog veel te genadig af met f 20 boete of 15 dagen en 2 maanden waardelijk met 3 proefjaren. Medcmblik. Helde r. OP OUD IJS VRIEST HET LICHT. Een opkooper van den kouden grond, met name Jan D., voorheen te Medcmblik woon achtig en thans Den I-Iclder gelukkig ma kend met zijn belangwekkende tegenwoor digheid, had zich, natuurlijk niet uit weelde, laten verleiden om tijdens zijn verblijf te Medemblik van zekeren hoer F. W. een par tij van 100 kg. lood te koopen voor f 16, niet tegenstaande hem werd medegedeeld dat dit lood was gestolen. Op die wetenschap lang hij natuurlijk secuur, toen hij Maan dag ter zake heling terecht stond en als loen, mede gelet dat hij alreeds meermalen ter zake diefstal en aanverwante autikelcn was veroordeeld, voor den tijd van 6 weken naar de bajes werd verwezen. II e 1 d e r. DIÉ AFSLAG WAS JAN NOG TE KORT. De Heldersche cerc burger Jan de G., die zich mag beroemen zoo summa summarum 20 maal wegens diverse delicten te zijn ver oordeeld, had nu ook nog weer 6 maanden vrijheidsberooving opgcloopen naar aanlei ding van de opschepperij, mishandeling van den caféhouder Koster en vernieling van twee caféruiten, die hij zich in den nacht van 21 op 22 Mei had veroorloofd. Te gen dit vonnis was meneer de G. nu in ver zet gekomen en had zelfs in den persoon van den lieer A. 1'., een andere cafébezoc ker een getuige a décharge, medegebracht, De politierechter, die trek kreeg in zijn di ner, was daardoor mild gestemd en bereid Jan do opposant 4 maanden reductie te ge ven, doch de begunstigde bokkcbankriddcr. bleek nog niet voldaan en gaf het 'voorne men te kennen in hoogcr beroep te zullen gaan. Den Helder. EEN NACHTELIJK DRONKEMANS- TOURNEE, MET HOOGST ONAAN GENAME GEVOLGEN. Dc crisisarmoede scheen niet van invloed te zijn geweest op de zakduitjes van den los werkman Uarm B. en zijn jeneverkameraad een chauffeur. Althans hadden zij in den nacht van Vrijdag 8 op Zaterdag 9 Januari diep in het glaasje gekeken en sukkelden nu, beurtelings ruziemakend en vriendschappelijk door den Helder, op zoek naar een maison de plaisn, waar ze de rest van hun portemonnaie-inhoud konden depo- neeren. Ilun vreemd gedragen trok echter dc aandacht van den nacht-surveil lant, agent Iluitinga, die besloot hen onder controle te nemen en achterna te. sluipen. Spoedig bleek dat dc speurzin van den poli tieman hem in dc goede richting leidde, al thans hij overviel op een gegeven moment Te koop: JONGE WITTE L H. HENNEN bij J. v. BA AREN, Hz., te Ju- lianadorp, Pluimveehouder. Er biedt, zich aan: EEN DIENSTMEISJE, 19 jaar, liefst, in Schagen, of omtrek, niet voor half October. Brieven lett. GZ Bur. van dit blad. Gevraagd: OUDE RIJWIELMERKEN, t. b. van T.B.C.-bestrijding. R. BANGMA, Nieuwe Niedorp. Gevraagd: EEN DIENSTBODE, niet. beneden 16 jaar, voor dag en nacht. Mcj. T. APPEL, Groenveld, St. Maarten. Terstond gevraagd: Een FLINKE NETTE DIENST BODE, voor dag en nacht, bij L. HOOIJ, Slagerij, Breestraat 79, Beverwijk. Verloren: ZILVEREN HOR LOGE met inscriptie, traject Alkmaar, II. Hugowaard Sloot- dorp. Terugbezorging wordt be loond. M. VAN OERS, Brink 30, Slootdorp. de twee boemelaars in een soort, stal, waar ze bezig waren een ijzeren geldkistje, waar in eenig papier, 'n sjaal en 'u mantel waren geborgen, met belangstelling bezichtigen. Deze voorwerpen waren, volgens gehouden onderzoek, gestolen uit de woning van ze keren heer Hendr. Noor, zonder dat de be woner de aanwezigheid van de ongevraagde visite had bespeurd. Ter zake dit vermo gensdelict onder verzwarende omstandighe den, compareerden de hoeren nu Maandag middag op het, zondaarsbankje. De heer Harm. B. gedroeg zich als toen zeer ondiplo matiek, om niet te zeggen buffelachtig en hield zich, zooals men pleegt, te zeggen, als of zijn neus bloedde. Maarten Br. gedroeg zich echter veel meer behoorlijk en verwierf dan ook zoodanig de sympathie van den of ficier en politierechter, dat hij er afkwam met 2 maanden gev. voorw. met 3 proefja ren, terwijl het grootste deel van liet rechte lijk odium werd uitgestort op het hoofd van den onwilligen Ilam. B. in den vorm van 6 maanden gev. Wieringcrmec rpolder. NOOD LEERTSTELEN! In verband met den treurigen toestand zijner financiën en dc geringe kans op toe neming van zijn maatschappelijke welvaart trachtte dc arbeider Gerrit W. uit Medem blik zichzelf te helpen door zich in de Wie ringermccrpolder oen ongebruikt smalspoor wederrechtelijk toe te eigenen. Met welke eigenmachtige en onrechtmatige daad niet de rechtmatige eigenaar, aannemer Daal der, noch de justitie genoegen nam, zoodat heden het strafbare lid van „eigen hulp" werd veroordeeld tot f 10 boete of 5 dagen hechtenis plus als knuppel achter den deur tot 1 maand gev. voorw. met 2 proefjaren. Zuidscharvvoude. OCH WAREN ALLE MENSCHEN WIJS EN WILDEN DAARBIJ WEL. Indien de bejaarde rentenier T. K. te Zuidscharwoude dit mooie advies van Dr. Paphels van Kamphuizen had gevolgd had hij wel en wijs gedaan, zijn dorpsgenoot den arbeider J. S. niet uit te maken voor een leelijke schoft en een leelijkc slechte „hufter", toen Jan zich bij vader Teun kwam beklagen, dat diens brutale kippen zijn tuin zoo „verinneweerd" hadden. Het feit, dat de oude lieer vermeende van Jaap nog een oude schuld van 6 jaar geleden te vorderen te hebben, had hem vermoede lijk ook wel wat geïnspireerd tot de straf bare daad, die hem thans door den poli tierechter werd ingepeperd met f8 boete of 4 dagen. Dc officier had f 15 boete voorge steld en het was ongetwijfeld meer voor- deelig geweest voor de rijksbrandkast, in dien deze strafmaat bij den politierechter weerklank had gevonden. Men moet 'het geld grijpen waar het te krijgen is. PURMEREND, 27 Juli 1937. 515 st. Koeien. 270 vette koeien f0.62— 0.76, gelde f 160—190, melk f 150280, stie- ren f0.52—0.62, 14 paarden f90—200, 67 vette kalveren f 0.30—0.60, 235 vette varkens f 0.550.58.49 mag. varkens f 18—30, 380 biggen f 12—21, 320 schapen f 15—30, 35 bokken f314, 650 lammeren f 1116, NOORDSCHARWOUDE. 27 Juli. Schotsche muizen 2—3.10, grooten 4—4.50, eigenh. 2.50—2.80, drielingen 2.10—2.60, uien, drielingen, 3.30—3.40, gele nep 6.40— 7, -zilveruien 2.40, drielingen 4.50—5.10. zilvernep 8.40—9.20. Spercieboonen f 6.80—7.50, luinboonen f 2.40 —3.90, roodc kool f 1.50—1.60, witte kool f 1.401.80, gele kool f 2.60—3.20. BROEK OP LANGEND!JK. 27 Juli. Schotsche muizen f 2.30—3.10, grooten f 3.80—4.30, eigenheimers f 2.80—3.10, hl. di to f 2.o03.20, driel. f 1.S02.30, gele uep f 6.60, driel. f 4.60—5.10, zilvernep f 8—8.00, peen f 2.50—2.60. spercieboonen f S 60—9.20. Tuinboon en 2.90. rabarber 2.—, roode kool 1—1.70, witte kool 1.30—1.80. gele kool 2.50 2,80, sla 1.—, bloemkool 5.40—7.50, ditao 2e soort 2.10—2.50, tomaten: A 4.30—4.90, B5.40 -(5,30. C 4.—. CC 4. WARMENHUIZEN 26 Juli 1937. Scliotsclie Muizen f 2.40—2.90; id. grove f 3.90—4,40; id. drielingen f 1.701.90; Eigenheimers f £.80—3.—. Aanvoer 17500 kg. aardappelen. WINKEL 26 Juli 1937. Appelen f 2—9; Peren f 2—5; Aalbessen K^isbessen f 3—6; Framhozen f 18—22; Tomaten f 3—4; Slaboonen f 4—5; Kool f 1.201.50; Aardappelen f 1.301.50; per 100 pond. Andijvie f 0.90—1.10; Meloe nen f 1216; Komkommers f 1.503. ALKMAAR. 26 Juli. Aardappelen 2—4, aalbessen 6—12. an dijvie 0.60—2. appelen 6.50. augurken 1.50— 7. bloemkool I 5.50—8.50, bloemkool II 1.50— 4, bieten 3.80. doperwten 26.50, druiven 19—25. groene kool 1.50-2.50, kropsla 0.60 1-70. komkommers J.502.50. meloenen 10 —25, peterselie 1.—. perziken 5—8, postelein 0.10—0.20, peulen 2—7. rabarber 1.20—3.20 radijs 1.50. roode kool 1—2.20. selderie 1.— spinazie 35—52. snijbooncn 2—8, dubbele spercieboonen 1.20—1.70, tuinboonen 60—70, tomaten 1.50—3.50, uien 4.30—6.10, wortelen o—8.50, zwarte bessen 18—21.

Schager Courant | 1937 | | pagina 7