KIJKEN is XOOPEH tj CLOECfE Ernstige aanrijding op den Rijksweg bij de Kooij Hevige autobotsing te Amsterdam Kordaat meisje redt drenkeling Autovlegels rijden wielrijder aan Het Spaansche schip „Sendeja" uit IJmuiden vertrokken Operatie in volle zee Japan heeft geen landhonger Arrondissements rechtbank te Alkmaar Drie gewonden, o.w. de beken de wielrenner W. Vroomen. Te ongeveer kwart over zeven zijn gisterenavond In de Beethovenstr, te Amsterdam op den hoek van de Apoliolaan twee auto's tegen elkaar gebotst, waarbij drie personen ver wond werden. Een van hen is de bekende wielrenner W. Vroomen uit Heerlen, die een lichte hersenschud ding kreeg. Een der auto's, een Citax, kwam uit de richting J. M. Coenenstraat en reed tegelijk op met een tramwagen van lijn 24. De trambestuurder, die uit de richting Apolio laan een personenauto zag naderen, welke voor hem langs wilde gaan, stopte bijtijds, doch de chauffeur van de Citax, die de an dere auto niet zag, reed door. Het gevolg was, dat de Citax met vrij groote vaart door den anderen wagen in de flank werd aangereden. Zoo hevig was de hotsing, dat de slag ervan tot op verren afstand hoor baar was. Beide auto's kwamen in het plantsoentje ter plaatse terecht en waren geheel ver nield. Dadelijk was hulp ter plaatse, waarna uit de wrakstukken vier personen werden be vrijd. Spoedig arriveerden een tweetal am bulance-auto's van den G.G. en G.D., waar mede Vroomen naar het' Wilhelminagast- huis vervoerd werd, zoomede de 28-jarige chauffeur van de Citax, die een hersen schudding van meer ernstigen aard had ge kregen. Ken passagier van de Citax, even eens 28 jaar oud, die er met een bcenfrac- tuur was afgekomen, kon naar zijn woning worden vervoerd. Een jongeman, die in de door Vroomen bestuurde auto had gezeten, bleek ongedeerd te zijn. De auto's zijn kort na het ongeval weg gesleept. Naar men ons mededeelde, is Vroomen's toestand niet van dien aard. dat hij in het ziekenhuis verpleegd behoeft te worden. Hij zal hij kennissen te Amsterdam worden ondergebracht, in afwachting van zijn ver voer naar de plaats zijner inwoning. Kano overvaren op de Delftsha- vensche Schis. Gisteravond omstreeks half negen voer op de Delfshavensche Schie te Rotterdam een kano, bemand met den 55-jarigen brood bezorger H. J. A. uit de Messaertstraat en dc 19-iarige J. H.*van der P. van de Aelbrechts- karie. Ter hoogte van de loods van de Kon. Boei- en Zeilvereeniging „dc Maas" na derde een motorboot, de Hendrika 1, schip per C .dc Winter uit Schiedam. Volgens verklaringen van den schipper moet de kano plotseling vóór de motorboot zijn gedreven, waardoor het scheepje een oogenblik aan het gezicht werd onttrokken. De kano werd overvaren, met het gevolg, dat de heide Inzitten-len te water geraakten. Van der P. kon zwemmende den kant hereiken, maar W.. die ver mocdelijk een klap van de schroef yan de motorboot heeft gekregen, raakte versuft en dreigde in de diepte te verdwijnen. Op dezelfde hoogte voer juist een andere kano, waarin de 16-jarige mej. A. Kruis uit de Groote Visscherijstraat, een oud-lid van de zwemvereeniging „O.D.Z." zat. Het meisje bedacht zich niet lang, sprong gekleed te water en zij slaagde er in den brood bezorger op het droge te brengen. Öogenschijnlijk hebben beide mannen geen letsel bekomen. Slachtoffer zwaar gewond. Tusschen Diemerbrug en Weesp is gis teravond ten gevolge van onbesuisd auto rijden door eenigc jongelieden een ernstig ongeluk voorgevallen. De jongelui, die te Weesp wonen, reden in een huurauto, met groote vaart de nieuwe betonbrug over de Bijlmervaart af en hielden daarbij links. Een tegenliggend wielrijder, die geheel rechts van den weg reed, werd bij dit onhebbelijk rijden ge grepen en tegen de straat geslin gerd- De auto reed na het ongeluk den weg af en kwam aan den onderkant bij het water tot stilstand. De aangereden fietser, die bewusteloos op het asfalt lag, bleek er ernstig aan toe te zijn. Hij had vele hoofdwonden en bloedde uit zijn ooren. Dr. Balfoort, die spoedig ter plaatse was, constateerde inwendige kneu zingen en een schedelbasisfractuur. Per ambulance-auto van don hoofdstede- lijken geneeskundigen dienst is het slacht offer. do 22-jarige J. S. uit de Sormbawa straat, te Amsterdam, naar een ziekenhuis vervoerd. Beslag opgeheven. Nieuwe bemanning aan boord. De president van de arrondissements rechtbank te Haarlem heeft gisteren uit spraak gedaan in het kort geding betref fende de beslaglegging op het. Spaansche schip „Sendeja" liggende te IJmuiden. De kapitein had aangeboden een cautie te storten van achtduizend gulden, indien het beslag werd opgeheven. De president keurde deze regeling goed. Nadat het geld gesfort is, kan het schip dus weer vertrekken. Een tweede kort geding betrof het geschil tusschen den kapitein en ue bemanning. De kapitein, een aanhanger van Franco, had de bemanning, die aan de zijde der Valencia-regeering staat, ontslagen en nieuwe beman ning aangenomen. De oude beman ning had verzocht weer aan boord te worden toegelaten. De president heeft dit verzoek echter afgewe zen, omdat z. i. gevaar voor moei lijkheden bestaat, als zich aanhan gers van twee elkaar vijandig ge- zinde partijen aan boord bevinden. Dn Vakncia-mannen kunnen in Nederland blijven. Gistermiddag om half twee is' het Spaan sche s.s. „Sendeja" naar Zee vertrokken met bestemming Bilhao. Het gedeelte der bemanning, dat zich aan de zijde der Spaansche regeering ge schaard had, kon volgens de uitspraak van den president van de Hanrlcmsche recht bank in Nederland achterblijven. Het vertrek geschiedde zonder een enkel incident. Veenarbeider bij steek partij gedood Tragedie in een Drentsch dorp. Op den Groenedijk te Emmer-Erfscheiden- veen heeft gisterenmiddag om vier uur tij dens een ruzie tuschon twee veenarbeiders, de een den ander met een mes zoodanig gewond, dat deze korten tijd later aan zijn verwondingen bezweek. De arbeiders, de 33-jarige Fockens en de omstreeks 30-jarige F. St. hadden verschil van meening omtrent werkzaamheden. Plotseling greep St. een mes, waarmee hij Foekens eonige steken toebracht Onmiddellijk snelde een aantal voorbij gangers naar de plek van het gebeur de, De politie arresteerde den dader en bracht hem naar Emmen over. De getroffe ne werd zijn huis binnen gedragen, in welks nabijheid de steekpartij zich afspeel de. Eenige oogenblikken later bezweek hij aan de bekomen verwondingen. Veetc met revolver beslecht Aanslag mislukte nog juist. Gisterenavond omstreeks zeven uur heeft zich in het café van Th. W. aan de Molenstraat te Lutterade (Limburg) een revolverdrama afge speeld, dat gelukkig zonder ongeluk ken is afgeloopen. Zekere de B. uit Geleen, die een veete heeft met den caféhouder, stapto gisterenavond het café binnen, .liep op den café houder toe en loste op hem eenige schoten uit een revolver. De schoten misten evenwel doel. W. vluchtte langs de trap naar boven, achter volgd door de B. De caféhouder wist door van dc eerste verdieping naar heneden te springen, een veilig heenkomen te vinden. Per fiets ging dc B. zijn vijand achterna, doch dezen heeft hij niet meer kunnen vinden. Toen de 13. korten tijd later het café betrad, werd hij door dc politie gear resteerd en in het bureau ingesloten. Hoewel hij verklaarde met kogels te hebben geschoten, heeft men geen spoor van deze kunnen vinden. De revolver heeft de man volgons zijn zoggen, in een tuin ge worpen, maar ook deze heeft de politie nog niet kunnen ontdekken. Internationale inbreker aangehouden Politie te Zeist slaat een goe den slag. De politie te Zeist heeft een Duit- scher van internationale beruchtV heid, die reeds vele jaren in de ge vangenis doorbracht, maar uit een gevangenis in Duitschland wist te ontvluchten in arrest gesteld. De man, do 46-jarige Heinrich H„ die eenige jaren geleden reeds te Zeist opereer de, maakte zich wederom aan twee inbra ken schuldig, o.a. bij een slager. Deze be trapte hem, doch dc Duitscher nam de vlucht dwars door een doornenhaag en een sloot. Dc gewaarschuwde Zeistor politie alarmeerde terstond de politie in de omge ving. De veldwachter van Odijk slaagde er in den man aan te houden. Hij bracht hem naar Zeist over, waar hij fouilleering eenige gouden voorwerpen, afkomstig van zijn laat ste inbraak, Ie voorschijn kwamen. H. be kende deze inbraak te hebben gepleegd, waarna hij is opgesloten. Surinamers geweerd De heer Roestam Effendi (C.P.N.), lid der Tweede Kamer, heeft tot de ministers van binnonlandsche zaken en koloniën de vraag gericht, of het niet mogelijk is een einde te maken aan de Amsterdamsche politie verordening, volgens welke hoofdstedelijke café's, restaurants efi dancings geen ver gunning krijgen, wanneer Surinamers in dienst worden genomen. De heer Effendi vindt dit een onbillijke benadecling van Ne- derlandsche onderdanen, die hier een be staan moeten vinden. Voorts beweert de heer Effendi, dat fas cistische geschriften als „Volk en Vader land" en „Arbeidsfront" in Suriname door de autoriteiten toegestaan en er zelfs be gunstigd worden, terwijl „Rusland van He den" in beslag is genomen, hoewel de in voer in Suriname niet verboden is. S>e heer Effendi vraagt ook aan deze on billijkheid een einde te willen maken. Met het Amerikaansche opleidingsschip Empire States, dat in de Amsterdamsche haven is aangekomen, is meegekomen een 7-jarige Zweedschc koksjongen William Jo- hanson uit Kungalv, die in volle zee met succes een blindcndarmoperatie heeft on dergaan. Op 15 Juli kreeg de Empire Sta tes, zich midden op den Atlantischen Oce aan bevindende, een draadloos telegram van den kapitein van het Zwecdsche motor schip Axel Johnsson, waarin medische as sistentie voor don patiënt werd gevraagd De Empire Stales heeft zich toen onmid dellijk naar het Zweedsche schip gespoed en den jongen aan boord genomen. Ook de dokter van de Axel Johnsson ging op den Amerikaan over, aldus de N.R.C. om bij de operatie, waartoe oogenblikkc- lijk werd overgegaan en die door den scheepsdokter van de Empire States ver richt werd, assistentie te verleencn. De jongen is thans vrijwel genezen. Hij mag morgen het schip verlaten en zal zoo spoedig mogelijk naar zijn vaderland terug- keeren. China moet medewerken bij de ontwikkeling van de Oo6tersche cultuur. In antwoord op een vraag van Gotaro Ogawa, een leidend lid van de Minseilo, heeft minister-president Konoye gistermid dag in het lagerhuis verklaard, dat Japan reeds lang geleden Noord-China zou heb ben bezet, indien het landhonger zou heb ben, zooals door China wordt beweerd, .la- pan heeft integendeel geduld en zclfbe- heersching getoond ten aanzien van de her haalde uitdagingen van China, hetgeen de onjuistheid van de Chineesche bewering bewijst. De minister-president verklaarde verder, dat Japan van China geen grondgebied, doch medewerking verlangt bij de ont wikkeling van de Oostersche cultuur. Zonderlinge telepathie William H. West. een geestelijke uit Pu- erto Rico. is te Atlantic City gearresteerd. De man beweert, aldus de N. R. Ct.. dat hij in 1932 de candirtaatstelling van Roosevelt had tot stand gebracht door aan 36 leden de democratische conventie telepathische boodschappen te doen toekomen met het ad vies, hun stem uit te brengen voor Roose velt. De man had nu tal van brieven aan president Roosevelt geschreven, waarin hij op geldelijke belooning voor die hulp in 1932 aandrong. De inhechtenisneming is nu geschied wegens poging tot geldafpersing. Grootste tarwe-oogst sedert 1919 verwacht Het. internationale instituut voor den landbouw heeft een communiqué uitgege ven, betreffende de wereld-tarwepositie aan het einde van de volgende weck. Volgens de officicele opgave aan het be gin van Juli zal de Amerikaansche tarwe oogst tot 24 milliocn metrieke ton stijgen, hetgeen de grootste oogst zal worden sedert 1931. Hierdoor zullen dc Ver. Staten in staat zijn ten minste 2.5 tot 3 niillioen metr. ton tarwe uit te voeren. In Canada werd de stand van den oogst tot aan midden Juli toe steeds minder en men venvacht dan ook niet dat de tarwe- oogst meer dan 6.100.000 metr. ton zal be dragen. Men raamt de totale Europecsche tarwe oogst (excl. Rusland) op 42.1 milliocn metr. ton. Dientengevolge zal de wercld-tanve-oogst het grootst zijn sedert 1919. De oogst vooruitzichten in Italië, Grieken land en Zwitserland zijn zeer goed en de opbrengst zal In deze landen belangrijk grootcr zijn dan in het vorige jaar. Oostenrijkers onder eigen vlag Het Vaderlandsche Front heeft gelast, dat de 5000 Oostenrijksche zangers, die het zan gersfeest te Breslau zullen bijwonen, gedu rende het verblijf in Duitschland het in signe van het Vaderlandsche Front moeten dragen. Bij in gebreke blijven zullen zij uit liet Vaderlandsche Front worden verwijderd Ook moeten Oostenrijksche automobilisten, die naar Duitschland gaan, de Oostenrijk sche vlag op hun auto voeren, zooals de Duitsche automobilisten in Oostenrijk bet hakenkruisvlaggetjc voeren. Arrestaties te Wels. In verband met de nationaal-socialisti- sche betoogingen .die zich onltngs te Wels in Opper-Oosfenrijk behben voorgedaan, zijn zes notabelen van Wels in hechtenis geno men. Hedenmorgen om ongeveer 7 uur had op den Rijksweg ter hoogte van 't vliegkamp de Kooij een ernstige aanrijding plaats tus schen een motordriewieler en een tweetal fietsers- De fietsers, twee burgervliegtuig- makers, die uit de richting van den Helder kwamen, reden geheel rechts van den weg, maar toch zag de bestuurder van de motor, driewieler, een inwoner van Wieringen, die uit tegengestelde richting kwam, kans bo ven op de fietsers te belanden. Het gevolg was, dat een der beide wielrijders een ge broken been had, terwijl de beide boenen van den andere op versohilende plaatsen werden gebroken. Beiden zijn naar het Marinehospitaal te Den Helder overgebracht. De fietsen werden totaal vernield; de mo torberijder aan wien het ongeluk te wijten is, heeft geen letsel bekomen. KOEGRAS JULIANADORP. EINDLES VAN DEN MELKCURSUS. Maandag werd op het bedrijf van den heer N. Hoornsman te Julianadorp de eindles gehouden van den Melkcursus, georgani seerd door de afd. Den Helder van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw, in samenwerking met de Coop. Zuivelfa briek „de Vooruitgang" te Julianadorp en de C. Z. „Koegras" te Callantsoog. De examen-commissie bestond uit de heeren F. Groot, voorzitter, C. Pijper, lid en P. Jz. Eriks wnd. secretaris. Voorts waren aanwezig de heer Jb. Zeeman van Sint Maartensbrug, voormelker; de heeren I. J. Schrocvers, leider van de theoretische les sen aan den Melkcursus, S. Eriks Sz. en C. J. Maters en als vertegenwoordigers van de Zuivelfabrieken „Koegras" en „de Vooruit gang" de heeren J. P. Zeeman en N. Hoornsman. Aan den cursus en ook aan het examen namen deel 6 leerlingen. Na bevordering van de candidaten op de melkplaats en be rekening van de toegekende cijfers, neemt de heer Schroevers als voorzitter van de afdeeling het woord. De afdecling hoopt, aldus spr., nog jaren in de gelegenheid te zijn dit werk voort te zetten. In verband niet een van de Melkcommissie ontvangen schrijven, waarin erop wordt gewezen, dat dc Commissie de meening is toegedragen, dat in het algemeen door de deelnemers aan de cursussen, het geleerde nog te wei nig in de practijk wordt toegepast, waar door de nuttige werking van een cursus voor het grootste deel te loor gaat, merkt de heer Schroevers op, dat hoewel ook in deze omgeving men niet van 100 pet. resul taat kan spreken, hij de overtuiging heeft, dat de resultaten in de verschillende be drijven zeer goed merkbaar zijn. De heer Groot doet mededeeling van den uitslag van het examen.' Tot haar spijt kan de commissie niet aan alle candidaten het getuigschrift uitreiken; twee leerlingen heb ben n.1. niet aan de vereischte nonnen kun nen voldoen. Spr. wil de geslaagden nog eens ernstig op het hart drukken zich thans niet als volleerde melkers te gaan beschou wen, waaraan niets meer te verbeteren «valt, alleen voortdurende toepassing van het ge leerde en voortdurende oefening kan leiden tot volledig rendement van liet onderwezens. Dc heer Hoornsman heeft op aandrang van zijn zoons, die ook een cursus volgden, de aldaar gevolgde werkwijze toegepast. Aanvankelijk, aldus spr. stond ik zeer twij felachtig tegenover de practische toepas sing en een oogenblik heb ik er voor ge staan, alles weer af te schaffen en door te gaan op de oude wijze. Thans, na een jaar, echter kan ik nadrukkelijk verklaren, dat het. melken met schoone handen, schoone uiers, schoone melkblokkcn, ons een behoef te is geworden. Namens de Rijkszuivclconsulcnt, den heer Dr. Schey, voert daarna het woord dc lieer P. Jz. Eriks; namens de leerlingen de heer C. van der Laan. De bijeenkomst, werd vervolgens gesloten. Geslaagd zijn: U. van Mullem, P. Rampen, W. Gutkor I)z. en C. van der Laan, allen alhier woonachtig. WIERINGEN BRAVO KLINK! Vierde bij de achtervolging. Gister werd in Amsterdam gereden om de wielerkampioenschappen van Nederland In het nummer achtervolging had Klink zich bij de laatste vier geplaatst. In de eer ste rit van de halve finaio kwam dc stoere Wieringcr uit tegen Den Pijn, die op dat moment nog Ned. kampioen was. Het is een harden strijd geworden, waarin onze Wie ringcr renner geweldig par'ij heeft gege ven. Maar tenslotte moest hij toch in den Brabander zijn meerdere erkennen; het verschil bedroeg slechts 4.4 $ec. en Klinks tijd van 6 min. 36 sec. was een heel goede. Na afloop van het spannende duel had Klink een grootsche ovatie in ontvangst te nemen. Egn tot nog toe vrijwel onbekend renner, had op schitterende wijze naam gemaakt in de wielerwereld. Later op den avond reed de Wicringer nog om de derde en vierde plaats tegen Pellenaars en wederom leed hij oen eervol len nederlaag. Nu was zijn tijd 6.38.6; die van Pellenaars 6.34. Zoo heeft Klink de Wicringer kleuren te Amsterdam hooggehouden. Prachtig gedaan hoor! ANNA PAÜLOWNA SPOOR JUBILEUM Donderdag herdacht de heer J. Koning, pjoeghaas hij de Ned. Spoorwegen, dat hij 25 jaar in dienst is van die maatschappij. B.V.L. De afdecling van den B.V.L. houdt Za terdag haar laatsten oefeningsavond, waar op dan ook een plaatselijken wedstrijd wordt gehouden. MEISJE AANGEREDEN. Dinsdagavond kwam een motorrijder op Het terrein van de kennis eerst in botsing met een wielrijder en daarna reed de weg- slippende motor tegen mej. G. Floor van Nieuwe Niedorp aan. Deze sloeg van de fiets op den weg en bekwam een hersenschud ding en eenige lichte verwondingen. Met de ziekenauto van den heer G. Vis ser werd zij naar haar woonplaats ver voerd. DE KERMIS Wat het weer aangaat, eindigde de ker mis beter dan zij begon. Zondag was het weer al buitengewoon ongunstig. Dat was natuurlijk op dc eigenlijke kermis best te zien, maar in de dansgelegenheden en de bioscoop was het evengoed druk. Genoem de zaken hebben trouwens over geen der drie dagen te klagen gehad. Ook het bezoek aan de tooneelvoorstelling in de zaal van den heer Slikker, waar een gezelschap van mevr. De Boer—Van Rijk Maandagavond „Tropenadel" opvoerde, was buitengewoon goed. De geheel gevulde zaal heeft genoten van dit aardige si uk en van het spel van onze 84-jarige actrice en haar partners. Dinsdag dan, den laatsten dag, bracht het mooie weer ook op de kermis zelf veel bezoekers en trokken de vermakelijkheden en tenten ook daar meer belangstelling dan op de vorige dagen. Behalve dc aanrijding waarvan we berichtten hadden geen inciden len plaats en toe we ongeveer twaalf uur huiswaarts keerden, hadden we den indruk dat de kermis wel v rooi ijk, maar niet al te uitbundig uitgeluid zou worden. BERGEN. CONCERT RUINEKERK. Zaan's Kamerorkest, dirigent Piet van Mever. Solisten: Mi- chel Gobets, tenor; A. van Die pen, viool. Wat vooral bij dit Zaan's Kamerorkest dadelijk treft, is de groote eenheid en daar bij de buitengewone zuiverheid van toon. Voorts de rustige, bekwame leiding van z'n dirigent, Piet va« Mever. Begonnen werd met de Symphonia van I. J. Holzbauer en reeds het Andante Arno- roso was een prachtige inzet van een schit terend concert, üok het Allegro Spirituosq werd uitstekend ten gehoore gebracht. Michel Gobets zong een drietal liederen, van Mahu, Stoltzer en lthaw. Het kwam ons voor, dat de plaats welke de zanger in nam, niet de juiste was, en het beter ware geweest, indien iiij boven, naast liet orgel z'n plaats gekozen had. Ongetwijfeld zou dan zijn fraaie buigzame tenor beter tot z'n recht zijn gekomen. Na het optreden van den zanger speelde liet orkest de lieflijke achtste Symphonie in G-dur van Haydn, waarin Annie Jelsma de viool-solo vertolkte. Onze plaatsgenoot, de heer A. van Diepen, speelde op knappe wijze Mozart's Concert in G-dur. De solist beschikt, ongetwijfeld over een uitstekende techniek en heeft een mooien forschen streek. Tot besluit kregen we van het orkest „Castor -en Pollux", Balletsuite van J. Ph. Rameau en het was een waardig besluit ook. Luchtig en speelsch klonken Gavotte, Menuet en Air Gai. Prachtig van toon was de Ouverture. Het geheel werd voortreffelijk vertolkt, was zuiver en van een fijne nuanceering. Bepaald jammer en zeker niet bemoedi gend was het, dat slechts een handjevol menschen in dit werkelijk artistiek gebeu ren belang stelden. Z1JPE T ZAND. Ongeval. Dinsdagmiddag geraakte mej. N. V. met een flinke vaart met de fiets in de goot naast het rijwielpad, met het gevolg dat het heele geval slipte en mej. V. met fiets en al tusschen de stoelen en tafeltjes voor café Kreijger terecht kwam. Zelfs zonder materieele schade liep dit ongevalletje af. Verbouw. Naar we vernamen, is de verbouw en mo- derniscering van het burgerwoonhuis van A. de Wit in den Boschweg, alhier, bewoond door den heer Schouwvlieger, opgedragen aan den heer D. Veul te 't Buurtje, Scha- gerbrug. HEER-HU GOW AARD VEENHUIZEN. De beide kermisdagen behooren weer tot het verleden en er waren veel danslustigen in café „Dc Zwaan". Zondag is ze gezellig gevierd, maar Maandag waren het vooral dc verrassingen, die insloegen; er was veel deelname voor „kaarsjes blazen", dames en „knoopen naaien", heeren, wat is er ge lachen! Bij de dames werden pnjswinsters Mej. T. Leen, Mej. A. v. Lcijen en Mevr. B. Appel-Visser, terwijl hij de heeren door de groote deelname onderling werd geregeld, De heerlijke dansmuziek onder leiding van gebr. Schermer hebben er veel toe bij gedragen om deze avonden te doen slagen, Geen wanklank werd vernomen. MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Zitting van Dinsdag 27 Juli. Uitspraken. Betty SchilIz, Duitsche dienstbode, den Helder, gedetineerd, diefstal, meermalen ge pleegd. Eisch 6 maanden gev., vonnis 1 maand gev. BROEK OP LANGENDIJK, 28 Juli. Schotsche muizen 2.203.50, groot en 4.30 i.40, eigenh. 2.50—3, bl. dito 2.30-2.80, dricl. 1.802.104, gele nep 6.50, zilveruien 3drielingen 3.804.10, zilvernep 8.20- 9, peen 2.80. spcrcicboonon 7.20—7.90, snij booncn 4—4.10, tuinboonen 4.10—4.20, kroten 1.201.50, roode kool 11.90, gele kool 2.80 —3.10. NOORDSCHARWOI T>F„ 2* Juli. Schotsche muizen 2.40—3.40. grooten 380 4.30, eigenh. 2.00, bl. dito 2.30—2.60, drielin gen 1.002.50. uien, drielingen 3.gele nep 6.70, zilveruizon 2.102.30, drielingen 4.10 4.70, zilvernep 7.60—9.30. spercieboonon 6.70—7.50. tuinboonen 3.804.70, witte kool 1.301.60, 110.000 goedeek. pootaard- appelen A 2S—35 5—5.10, B 28—35 4 80.

Schager Courant | 1937 | | pagina 6