Opening van het Natuurbad I te Winkel I le Alkmaar. Maandag 2 Augustus 1937 Tweede blad Dank aan vele medewerkers. De vlag in top! Winkel neemt bezit van zijn bad! Zaterdagmiddag om 3 uur had de opening plaats van het nieuwe na tuurbad te Winkel. De genoodigden, onder wie wij de burge meesters en verdere notabelen van Winkel, Barsingerhorn en Nieuwe Niedorp (en den heer Kooij, wethouder van Heerhugowaard) opmerkten, begeven zich naar de plek, waar binnen afzienbaren tijd een vast paviljoen ten behoeve der badgasten zal verrijzen en nu een voorloopige tent is opgetrokken. Met kleurige parasols, talrijke zitjes, gra- mofoonmuziek en een klein leger vriendelij ke jongedames, die bezig zijn 'n omvangrij ke thee voor te bereiden, heeft men voor een prettige ontvangst gezorgd. Een microfoon is voor de sprekers opge steld, verslaggevers strijken met bloc en pot lood vlak bij die microfoon neer, een foto graaf wacht met gespannen aanldacht het juiste moment af. Openingsrede van den heer Nobel. Het is even drie uur, als het fluitje van den badmeester „verzamelen" blaast. De heer G. Nobel, voorzitter van de stich ting „Natuurbad Winkel", neemt het woord. Spr. heet de aanwezige dames en heeren hartelijk welkom, en merkt dan op, dat het vandaag voor Winkel een belangrijke dag is: heden kan het bad, dat. na veel arbeid tot stand is' gekomen, in gebruik worden ge nomen Het is ruim acht jaar geleden, al dus spr., dat, mede door de actie van Mevrouw G. Strijker en wethouder P. van Zoonen, inteekenlijsten voor een te stichten zweminrichting in de gemeente rondgingen, waarop toen 400 personen hun handteekening plaatsen. Sedert werd de kwestie aanhangig gemaakt bij het gemeen tebestuur. Het was daarna genoemde heer v. Zoonen, die op spr. een be roep deed voor medewerking. Overleg werd gepleegd met naburige ge meenteraadsleden, waarbij men den steun van de notabelen uit Barsingerhorn ver kreeg. Zoo werd het uit 9 leden bestaande be stuur van de Stichting „Natuurbad Winkel" samengesteld. Bepaald werd dat de zwem- vereeniging „De Wirg" als huurster van het bad zal optreden, waarbij de stichting zich het recht voorbehoudt, om, mocht deze huur ster haar niet bevallen, de huur te beëindi gen. Overleg met de directie der Ned. Heide- Mij., in het bijzonder met den kortelings overleden heer van Maanen, dien spr. dank baar gedenkt leidde tot de eerste definitieve besprekingen in Arnhem. Het waren de boukwundigen G. Markerink en A. Haan- schoten van de Ned. Heide-Mij., die de plan nen voor den aanleg van het bad voorbereid den. Aan de uitvoering waren behulpzaam de heer v. d. Eijnden te Alkmaar en de op zichter Bouwman. Spr. brengt de vier ge noemde heeren dank voor hun arbeid. Dank wordt voorts gebracht aan de provincie Noordholland en, Mr. J. B. Bomans, lid van Ged. Staten en voorzitter van het „Fonds ter be strijding van de kosten voor mate riaal van werken in werkverschaf fing" voor de uit dit fonds geschon ken bijdrage ad f 2500, is 40 pet. der totaalkosten. Onderhandelingen met de Regeering leidden tot een totaalvergoeding der ar- beidsloonen zooals bekend is de bouw in werkverschaffing geschied. De heer Nobel betuigt den heeren Meijer de Vries hoofdinspecteur der Werkverschaffing en mr. H. B. de Wildt Meijboom, hoofdambte naar Werksverch., hiervoor zijn warme er kentelijkheid. Het nu nog benoodigde be drag ad f 6000, waarvoor obligaties uitge geven werden tegen een rente van 4 pet., werd, op enkele honderden guldens' na, bij eengebracht, door particulieren, wien spr. hiervoor hartelijk dank zegt. Ook past een woord van dank tot, het gemeentebestuur van Winkel, op welks naam de diverse on derhandelingen plaats hadden. Woorden van dank richt spr. voorts tot den heer K. Lange, die voor het slaan van de.Nortonwel zorgdroeg, tot den heer K. Leguit van de P.E.N., die haar volle mede werking tot het plaatsen van de electro- motor verleende, tot den heer C. Boonen, voorzitter van den K.N.Z.B., tot. de timmer lieden Jan Smit Pzn. en L. Winkel, de schilders R. Bakker Ez. P. Langereis. De heer Nobel is zeer tevreden over de keus van het echtpaar Dor uit Utrecht tot badmeesters.; man en vrouw bezitten het diploma van leeraar. redder vail drenke lingen en dipl. E.H.B.O. Dit. bad- zij in de eerste plaats een ordelijk bad, aldus spr., waar alle gevaren, menschelijkerwijze gespro ken, tot een minimum beperkt zijn. Winkel's' Harmonie, die de zwemwedstrij den van 1 Aug. zal opluisteren en de Mid- denstandsvereen. van wie het bad een klok ten geschenke kreeg, worden voorts genoemd. Hier is veel door goede samen werking verkregen, zegt spr. Bijzonder erkentelijk is bij den heer G. J. van Lecr- sum, secretaris der stichting, voor zijn grooten steun. Mijn wenscH is, aldus besluit de eminente voorzitter* dat, wat tot stand gebracht is, ook voor de toe komst van Winkel blijvend zal be staan. Het zwemmen is' bevorder lijk aan de volksgezondheid. Ik hoop, dat niet slechts uit Winkel, doch ook uit de grensgemeenten, velen zullen komen, om te genieten van dit schoone natuurbad. Hiermede verklaar ik het bad voor geopend. A^Maus weerklinkt. Badmeester Dor hijscht de Nederlandsche driekleur in den top van den springtoren en vroolijk seint de vlag, ook aan wie buiten de wallen van het bad ongeduldig op de klok van 3.45 wachten, het oogenblik, dat de inrichting voor het publiek toegankelijk wordt ge steld, dat de officieele opening geschied is. Thans maken diverse personen van de gelegenheid gebruik, den heer Nobel, resp. de stichting, te complimenteeren met het succes van dezen dag.. Andere sprekers. De voorzitter van district Noord-Noord holland van den Kon. Ned. Zwembond, de heer C. Boonen, treedt het eerst voor de microfoon, feliciteert den heer Nobel met het behaalde succes en spreekt den wcnsch uit, dat de leus van den K.N.Z.B.: „Elk Ne derlander zwemmen", ook voor deze streken van toepassing moge zijn. Spr. hoopt ook, dat zich in Winkel een dappere brigade van redders van drenkelingen zal gaan vor men en de K.N.Z.B. nog menigen geani- meerden wedstrijd in dit bad zal verzwem- men. „De sport viert in Winkel hoogtij, getui ge bijv. het groot aantal leden dat onze gym- nastiekvereeniging telt", zegt burgemees ter J. Zwart, de volgende spreker, „en 'net spreekt dan ook vanzelf, dat het gemeente bestuur bij deze gelegenheid van zijn be langstelling doet blijken." Winkel's burge meester onderstreept de dankwoorden dooi den heer Nobel tot alle medewerkenden ge richt, doch wenscht zijn zeer bijzonderen dank te brengen aan den heer Nobel zelf, zonder wiens medewerking en royalen steun het bad dit jaar zeker nog niet klaar was gekomen. Dan volgen de felicitatiès van Winkel's Harmonie en IJsclub, bij monde van den heer P. Honingh, voorzitter van beide ver- eenigingen, waarna burgemeester G. G. Log gers van Barsingerhorn, het woord neemt. De heer Loggers merkt op, dat men Wei- van den nood der werkverschaffing een deugd heeft gemaakt en bewezen is, tot welke nuttige resultaten dit soort arbeid kan leiden. Spr. geeft zijn bewondering te kennen voor het initiatief en doorzettings- CALLANTSOOG Gymnastiek-demonstratie. Zaterdagavond is door de V.V.V. Cal- lantsoog een gymnasliekdemonstratie geor ganiseerd. Medewerking verleende het Da meskeurkorps van het K.N.G.V., onder lei ding van den heer G. Kleerekoper te Amster dam; en de gymnastiekvereenigingen „Ly- curgus" te Schagen, „Olympia" te Wierin- gerwaard en „Z.S.C." te Burgerbrug, onder leiding van den heer S. Keesman te Scha gen. Hoewel het weer nu juist niet zoo schit terend was voor een uitvoering in de open lucht, was de belangstelling toch groot, en is de avond heel goed geslaagd. De burgemeester, de heer G. D. Rehorst, opende namens de V.V.V. den avond en heette allen welkom, in het bijzonder de heeren Kleerekoper en Keesman, met hun dames en vereenigingen. Na de openingstoespraak wordt direct met de afwerking van het programma begonnen. Allereerst de algemeene vrije oefeningen door de dames en heeren der deelnemende gymnastiekvereenigingen. Hun aantal was niet zoo groot als voor twee jaar, wat te wij ten is aan de kermissen en den vacantietijd. De oefeningen werden vlot afgewerkt. De hierna uitgevoerde brugoefeningen door het dameskeurkorps, waren schitterend. De da mes hadden dan ook doorloopend applaus. Vervolgens een nummer hoogrek van de heeren. De prestaties aan dit toestel waren goed. Er waren enkele heel goede oefeningen tusschen. •Voor de pauze voerden de dames van het keurkorps elk een individueele vrije oefening uit. 't Was enorm. Na de pauze paardspringen door het keur- Strafzitting van Vrijdag 30 Juli. Warm enhuizen. .VADER JAN BLEEF TOCH DE PISANG! Aangezien bij voortgezette behandeling bleek, dat de oude heer Jan V. had ver zuimd aan de Waterleiding Maatschappij heraansluiting van het afgesloten perceel te verzoeken, had hij de schuld te dragen en werd Jan genoodzaakt om f3 boete af te tikken of anders voor 3 dagen in pension te gaan in de Alkmaarsche Bergerhout. Den Helder. WELBESPRAAKT, MAAR TOCH NIET UIT DE KLEM GERAAKT. De schrale garagehouder Willem M. uit Den Helder, die in al de 24 jaren, dat hij chauffeert, nog nimmer een bekeuring heeft veroverd, had op 10 Juni bepaald niet zijn „beau jour" en veroorzaakte te Heiloo een niet belangrijke aanrijding met het achterdeel van een autobus, waardoor de glorie van zijn 24-jarige schuldeloosheid eensklaps te loor ging en hij zich voor de wiize Kadi had te verantwoorden. Meneer M. bleek aldaar zijn tong niet te hebben verloren en trachtte met een respec tabel „flux de bouche", rijkelijk doorspekt met: Kijk es, nie waar? en voelt u wel?, zic-h buiten het gedrang te werken, maar hoe de kantonrechter ook keek en voelde, niewaar, hij kon volgens eer en geweten niet anders doen, dan meneer M. schuldig te verklaren en hem te veroordeelen tot f 7.50 boete of 4 dagen. N. Ni e d o rp. HOE SOMS OP HF.T PLATTELAND WEERLOOZF. DIEREN BE... LAAT ONS LIEVER ZEGGEN... MIS HANDELD WORDEN. Heel het achtbare dorp Nieuwe Niedorp was in opschudding en verontwaardiging over de meer dan ergerlijke manier, waarop de arbeider Willem K. een door hem geleend paard misbruikte. Het was een licht en niet al te jon'* r^-rdie, dat door hem voor een paar oudba'"1--"». nr7epmc,r- •de en aan elkander gebonden disselwagens was gezet, ten einde twee groote hoopen opgetast hooi voort te trekken, welk karwei ver boven de kracht van dit arme dier ging. Het zweet droop op den grond en de damp sloeg hem van het afgematte lijf, toen hij heigend en blazend trachtte voort te strompelen. Al is men gewoonlijk op 'n dorp niet zoo erg op den letter, deze paardenafbeulerij ging de perken ver te buiten èn juffrouw Martha K.. riep de as sistentie in van brigatiier Van Ens, die dan ook spoedig ter plaatse kwam en last gaf het uitgeputte dier uit te spannen. Reeds te voren was een wagen afgehaakt, doch ook toen, zelfs met behulp van du wende en trekkende mannen, was het paard niet bij machte deze kar voort te trekken. Toen het paard dan ook uitge spannen was en bijna in elkaar zakte, was een geheele plas afgedropen zweet op de straat merkbaar. Het is te begrijpen, dat de vrij lummelachtige bestuurder heel wat onaangenaams voor de groene tafel te hooren kreeg, zoowel van ambtenaar als van den kantonrechter, die hem, nadat de ambtenaar 40 gulden boete of 25 dagen h^d gevorderd, f 20 boete of 15 dagen hechtenis oplegde. S chóo rl. KLAAS PEUTERDE ER EEN NIEUWE BROEK UIT! Dank zij haar nalatigheid in de stipte naleving van een der haast ontelbare ver keersregels, reed de tandartiste mej. A. J. E. uit Zaandam een wielrijdende boeren knecht Klaas v. d. Weerd te Sc-hoorl in de „soep", zooals de populaire term luidt, met het treurig gevolg, dat de pantalon van 't Zondagsche pak van Klaas grootendeels waarde- en draagloos werd. De tandartse vermeende echter, dat de machinale stop inrichting Mij. Valet from London nog wel redding kon brengen en stelde een rijks daalder beschikbaar, doch daar bedankte Klaas feestelijk voor en bracht het ongeval voor den Kantonrechter met het voor hem niet ongunstige resultaat, dat de economi sche tandartse bij gerechtelijk vonnis werd veroordeeld tot f 10 schadevergoeding voor •de mooie blauwe broek, ongeacht no_g de haar opgelegde f 10 boete subs. 6 "dagen hechtenis. Oude Niedorp. DE ONACHTZAME WATERMOLENAAR. Omdat hij een in de vaart bij zijn molen l-Tfende baggermolen en bak als het noodig n'st verzag van een passende ver lichting, was de molenaar Jan LW. de indi recte schuldige, dat schipper Piet Hofman met zijn fregat op 15 Juni in aanvaring kwam en zijn dekzeil verspeelde. De repa ratie kostte f 25.30, die nu de slordige wa termolenaar zal hebben te voldoen, behalve de 3 gulden boete of 3 dagen, waarmede de kantonrechter hem voorts nog opknapte. W armenhuizen. BOERTJE PIET MOEST ALS MELK BEZORGER AFZWAAIEN! De heer Piet H., veehouder-werkverschaf fingsarbeider en melkboer (een eenigszins vreemde combinatie) resideerende te War- menhuizen, had bij herhaling een kan of 6 melk, die hij van zijn beestjes overhield, bij eenige afnemers rondbezorgd, een acti viteit, welke hem niet vergund scheen te zijn door de Warenwet. Wel had hij eenige papieren, maar deze waren niet voldoende om hem toe te staan, 6 kan melk rond te brengen, zoo lang zijn wo ning niet voldeed aan de eischen van de Warenwet. Piet had zijn vrouw al eens uit gestuurd naar Alkmaar en toen zou een ambtenaar van den Keuringsdienst haar hebben verzekerd, dat hij vergunning had voor de gewraakte melkdistributie. Maai de keurmeester Leijen, die Piet al bij her haling had gewaarschuwd, trad eindelijk handelend op, met gevolg dat Piet thans van zijn onjuiste meening i*adicaal werd genezen, door een veroordeeling tot een achterwiel boete of 2 dagen hechtenis, met de waarschuwing nu niet meer te gaan venten vóór hij den Keuringsdienst en Dr. Moll kon presenteeren een naar de eischen des tijds dén Warenwet ingerichte lokali teit. Schagen. ER IS TEGENWOORDIG HEEL WAT ETEN AAN ZOO'N ARMZALIG ZOETWATERVISCHJE. Een Amsterdamsche stoker, R. T., was op 20 Juni, voorzien van blei- en karper- hengel, vi9chton en baggerlaarzen, gei-eisd naar Schagen, om daar in de Schager Wiel zijn geluk te beproeven. Officieele vergun ningen had hij plenty, om niet door een dienaar der wet te worden gehandicapt. Maar het bleek weldra dat hij nog geen vergunningen genoeg had, want hem ont brak nog een consent van den eigenaar of pachter om met 2 hengels te mogen vis- schen en zoo liep de zorgzame visscher zelfs de fuik nog in van den kantonrech ter, die hem echter vrijsprak omdat de dag vaarding niet deugde, niet omdat het gecon stateerde feit niet strafbaar zou geweest zijn, vermogen van de heeren Nobel aa van Leer- sum. Met den wensch dat. de vei*wachtingen t.a.v. de zweminrichting vervuld mogen wor den, beëindigt burg. zijn speech. Wethouder P. v. Zoonen, voorzitter van Winkel's Middenstandsvereen. maakt thans het voornemen dezer vereeniging kenbaar, de stichting te blijven steunen (reeds eer der gaf zij voor dit doel een subsidie van f 50. Red.), door de netto-opbrengst dei- te houden 14-daagsche winkelweek tot dek king van het tekort beschikbaar te stellen. Laatste redenaar is secretaris P. J. van Leersum, die den hem gebrachten dank te rugwijst op den voorzitter. „De heer Nobel," aldus spr., „is de stille werker, die het heele land afreisde om maar gegevens te verza melen voor het bad! Op elke bestuursver gadering zond hij ons een goed gedocumen teerd rapport, waarmee wij ons voordeel de den." Namens de medebestuurderen wijety de secretaris den heer Nobel een woord van hartelijken dank en hulde, waarmede de aanwezigen met luid handgeklap instem men. Demonstraties. Feestelijke gramofoonmuziek klinkt nu over het water. Thee wordt geserveerd en daarna begeeft het gezelschap zich naar de oevers van het bad en kijkt geamuseerd toe tij de zwemdemonstraties, die door den heer Boonen en een ploeg „Bruinvisschen" uit Den Helder worden gegeven. Een nummer reddingzwemmen veroor zaakt groote hilariteit. Ernstiger wordt het publiek bij Spaanschen slag, crawl en trud- geon, doch de daarna vertoonde acrobatiek in het water van Boonen, o.a. een salto-mor- tale, wekt den lachlust weer op. De dames Vermeulen en Hoggüer, de heeren Zuur mond en Mulder, allen uit Den Helder en Sinkcl uit Anna Paulowna demonstreeren keurig de zwem-, spring en duiksport, waar bij vooral van de beide laatste kunsten fraaie staaltjes vertoond worden. Het publiek stroomt inmiddels toe. Winkel heeft bezit genomen van zijn bad! korps Een heel dankbaar nummer waarvan het publiek genoot. Enkele dames van „Ly- curgus" voerden hierna een dans uit met zang. Op het gras in het licht van de sterke schijnwerper gaf een en ander een aardig effect. Gracieus en soepel waren hun bewe gingen en de zang van mej. Breed was heel aardig. Het applaus was welverdiend. De heeren laschten nu nog een extra num mer vrije oefeningen in, waarna tot slot de dames van het K.N.G.V. een schitterend num mer ringzwaaicn ten beste gaven. De voorzitter der V.V.V., de heer P. Vos, was ongetwijfeld de tolk van alle aanwezi gen toen hij de dames- en heeren gymnasten met hun leiders dank zegde voor het ge- bodene. Tot slot volgde nog een heel gezellig bal. WINKEL Schoolfeesten. Donderdag was dan eindelijk de feestdag voor de schooljeugd der laagste 4 klassen, aangebroken. Onder vrij goede weersomstandigheden vertrokken de 3e en 4e klasse in twee bus sen via Schagen naar Schoorl. Het hooge duin en de speeltuin bij Timmerman was daar natuurlijk het doel. Vandaar vertrok men naar Camperduin. Met pootjebaden en balspel was ook daar de tijd spoedig om. De speeltuin in Bergen was daarna aan de beurt. Ook hier hebben de kinderen gewel dig genoten. Ondertusschen stond de tijd niet stil en werd het tijd om via Alkmaar de terugtocht aan te vangen. Onder vroolijk gezang arriveerden de kin deren na een prachtigen dag om half acht weer in Winkel. 's Middags was het plaatselijk feest voor de kleintjes bij den heer Laan. Hier werden de kinderen gezellig bezig gehouden met spelletjes. Ook waren hier enkele ouders aanwezig. De uitslagen der spelletjes waren: Koekkappen, 1ste klas, meisjes: 1. Nelly Kaaij, Lutjewinkel; 2. Geesje Kuiper, Win kel; 3. Henny Krab, Lutjewinkel. Wasch ophangen, 2e klas meisjes, 1. Narda Wilken, Lutjewinkel; 2. Willy Varen hout, Lutjewinkel; 3. Aart Brouwer, Winkel. Zakloopen, 1ste klas, jongens: 1. Isac Bouwens, Lutjewinkel; 2. Joopie de Groot, Winkel; 3. Ë'b Schreur, Lutje winkel. Tonkruipen 2de klas jongens: 1. Toon Raven, 2. Cor de Betue, 3. Dirk Fijnheer, allen te Winkel. Vrijdag om ongeveer zeven uur vertrok ken de hoogste klassen via Hoorn naar Amsterdam. Hier werd allereerst het Aqua rium bezocht. Hierop volgde een wande ling door den dierentuin. Als steeds was 't voederen der zeeleeuwen de grootste at tractie. Om half drie vertrok men naar Schiphol. Ook hier hebben de kinderen ge weldig genoten. Na eenige uren hier ver toefd te hebben, vertrok men naar het Na tuurbad Vclserend, waar de laatste uren werden doorgebracht. iHerw aren de kinde ren van de vijfde klassen al aanwezig. Die waren 's morgens om half acht via Bergen naar IJmuidcn getrokken, waar vooral het boottochtje door de havens en tusschen de pieren 't hoogtepunt was. Daar een der wa gens bij Velzen op de terugtocht door pech gesleept moest worden, kwam men onge veer om tien uur weer thuis. De school feesten zijn ook dit jaar weer heel goed geslaagd. Daar de heer Bart. dit jaar 25 jaar penningmeester was, had men een der bus sen geheel versierd met bloemen en groen. Den vorigen dag had men den jubilaris reeds een bloemstuk thuis gestuurd. Wij hopen ook vanaf deze plaats dat de heer Bart nog vele jaren zijn krachten aan dit mooie werk zal kunnen geven. Tot slot vermelden we, dat de coöperatie alhier, evenals vorige jaren, verschillende versnaperingen beschikbaar had gesteld. HARENKARSPEL DIRKSHORN. Succes voor Dr. Groenhart. In het gister te Oss gehouden concours- hippique werd Johan van Dr. Groenhart al hier als derde geplaatst in het concours voor eenspannen tuignaarden open kiasce. Een fraai resultaat, als men bedenkt, dn* inschrijvingen waren binnengekomen uü het geheels laad, LANGENVUK NOODZAKELIJKE VERHOOGING VAN HET BETALINGSCONTINGENT 3e KWARTAAL Een paar maanden geleden is op verzoek van het Centraal Bureau der Tuinbouwvei lingen, om te willen bevorderen, dat een belangrijk bedrag van het derde kwartaals contingent v. d. betaling van naar Duitsch land geëxporteerde tuinbouwproducten naar het tweede kwartaal zou worden overga bracht, door onze Regeering gunstig be schikt. Het gevolg was, dat het voor het derde kwartaal beschikbare groentencontin- gent met hetzelfde bedrag werd verlaagd. Daardoor zijn er niet voldoende Geneh- migungen meer onder de Duitsche impor teurs aanwezig. Op grond daarvan heeft Centraal Bureau er bij den minister van Economische Za ken op aangedrongen te willen bevorderen dat het betalingscontingent voor groenten voor het derde kwartaal alsnog belangrijk wordt verhoogd. Dit verzoek wordt o.m. gemotiveerd door de overweging, dat de stand van de claering dit ten volle rechtvaardigt, daar de z.g.n. achterstand sinds 1 Juni aanzien lijk is verbeterd. Op 1 Juni toch bedroeg deze f 12.997.000 en op 23 Juli slechts f 5.730.000 Uit het verloop van de clearing is gebleken, dat de Nederlandsche uitvoer naar Duitschland heel wat meer verruimd had kunnen worden dan door de beheer ders der clearing is toegestaan. OUDKARSPEL „HULP IN NOOD". Zaterdagavond hield de vereen. „Hulp in Nood" een buitengewone ledenvergadering ten huize van den heer C. Vis alhier, De opkomst was niet heel groot. Voorzitter de heer G. IJff opende de ver gadering met woorden van welkom, tot de beide wethouders, die zijn uitgenoodigd in verband met den slechten financieelen toe stand van de vereeniging, waarbij de ge meente toch ook wel is geinteresseerd, daar de menschen, die door de hulp van de ver eeniging zelfstandig konden blijven, niet naar de gemeente behoefden te gaan. Voorz. gaf een korte toelichting van den toestand der kas. De reserve is van f 6043 in 1929 teruggeloopen tot f 1963 op 1 Juli 1937. De notulen -werd vastgesteld. De financiën. De penningmeester, de heer H. de Geus, bracht hierna het financieel verslag uit. Over het eerste halfjaar 1937 was ontvan gen f 1012.71, uitgegeven f 1423.93, waarvan f 1260.75 aan uitkeeringen. Het nadeelig saldo was f 411.22. Er werden 249 uitkee ringen gedaan aan 63 personen, met 1356 ziekendagen. De rekening werd aldus vastgesteld. De voorzitter gaf een uiteenzetting van het voorstel van het bestuur, n.1. de verla ging van de uitkeering met 10%. De uit- keeringsduur wilde men terugbrengen van 18 weken vol en 12 weken half tot 13 we ken vol en 13 weken half. Het bestuur stelde voor, dat de genen, die boven vijf-en-zestig jaar komen, wanneer zij de volle uitkeering hebben ont vangen zij achtereenvolgende jaren na het bereiken van de 65 jarige leeftijd, geen lid meer konden worden. Het is dus de bedoeling, dat wanneer die oudere leden in het eene jaar 10 weken en het volgend jaar de resteerende weken ziek zijn, zij geen lid meer kunnen worden. De heer P. Volkers besprak dit voorstel en vond het juist, dat de uitkeeringsduur werd verkort. Ten aanzien van de oude le den zou spr. een bepaling willen zien opge nomen dat deze, na uitgetrokken te zijn, na een jaar gezond te zijn geweest weer kunnen trekken. Spr. was tegen de verla ging van de uitkeering. Spr. wilde een doeltreffende controle uit oefenen en als voorwaarde stellen, dat men een behandelend geneesheer moet heb ben om voor uitkeering in aanmerking te komen. De heer J. Visser kwam op tegen het uit schakelen der oudjes. De heer N. Kaan vond, dat het. bedrag der uitkeering voor velen veel te laag is geworden om zich zonder overheidshulp te kunnen redden. De heer P. Paarlberg wilde subsidie vra gen aan de gemeente. De voorzitter merkte op, dat men daarbij geen succes zou hebben, omdat er nog een reserve is. Het bestuursvoorstel tot verlaging van de uitkeering werd met 13 tegen 12 stemmen en één blanco, verworpen. Daarna werd gestemd over de contributieverhooging, welk voorstel werd verworpen met groote meerderheid van stemmen. De uitkeeringsduur werd gewijzigd zooals door het bestuur was voorgesteld. Het voorstel over de ouderen boven 65 jaar werd verworpen. Ten aanzien van de controle besloot men, dat men zonder ge neeskundige behandeling geen ziektegeld ontvangt. Weth. Bakker hoopte, dat de financiën der vereen, niet in het gedrang zouden ko men, zoodat men bij de gemeente moest aankloppen. Wanneer aan deze vereen, steun moet worden gegeven, zal men de arme menschen die het geld zoo noodig hebben, moeten verlagen in uitkeering. Hierna sluiting. ALKMAAR V erkeerson geval. Zaterdagmiddag ongeveer kwart na 4 uur, had op den Helderschen weg, even voorbij het slachthuis, een verkeersongeval plaats door eigen schuld. De 73-jarige J. Wartenhorst van Dirks- horn. opzichter van de gemeente Haren karspel, reed n.1. op den autoweg en niet op het fietspad. Door het drukke verkeer werd hij van achteren aangereden door een auto. Hij bekwam door den val een lichte hersenschudding en lichte verwon dingen. Na verbonden te zijn in het slacht huis. kon hij weer vertrekken doch ont kwam niet aan een proces-verbaal wegens verkeersovertreding,

Schager Courant | 1937 | | pagina 5