Marxistische Eenheids partij in Frankrijk? Gunstig voor de communisten Aanvallen en tegenaanvallen Microben-dragers in den Spaanschen Oorlog? Motorrenbaan in vlammen Het luchtdoelgeschut vanHr.Ms.„DeRuyter' Levensmoede vrouw laat zich verbranden De eene dienste. Socialisten bevreesd voor over- heersching van Moskou. Gedreven door het regeeringsverbond van het Volksfront, dat zich in Frankrijk nu reeds langer dan een jaar weet slaande te houden, worden er van tijd tot tijd pogingen tot een aaneensluiting van de beide grootc Fransche arbeiderspartijen ondernomen. Van historisch standpunt uit bezien mag men daarbij niet vergeten, dat de communisten in vroeger jaren den linker vleugel van de sociaal-democratische partij vormden. Verder mag men ook niet over het hoofd zien, dat zij uit dezelfde lagen der bevolking hun aan hangers recruteeren en daar dus in zekeren zin men elkaar concurreeren. Anderzijds echter moet men er rekening mede houden, dat de vakverecnigingen van beide richtingen reeds met elkaar tot over eenstemming zijn gekomen en zich vereenigd hebben. Desondanks heeft deze proef van sa- mensmelting op het gebied der vakvereeni- gingen nog geen aaneensluiting op het par- tij-poliotieke plan tengevolge gehad. Waarom niet? De samensmelting heeft den sociaal-democraten geen voordeel ge bracht en tot nog toe slechts den invloed der communisten versterkt. Derhalve staan beide partijen met geheel verschillende gevoelens tegenover hun poli tieke aaneensluiting. Zeer zeker is de sa mensmelting een bruikbare idée. Maar wan neer de communisten de samensmelting ei- schen, wenschen zij deze geheel, terwijl de sociaal-democraten zich deze aaneensluiting op een basis van gelijkheid voorstellen, wijl zij meenen, dat zij dan met. hun voorloopig nog bestaande meerderheid den grootsten in vloed op dc leiding zouden kunnen krijgen. Meeningsverschillen. Op den partijdag in Marseille hebben de sociaal-democraten den nadruk gelegd op het principe, dat de democratische gedachte alles moet overheerschen en dat de partij dag zelfstandig en de houding van de partij tegenover de regeering onafhankelijk moe ten blijven. Dat wil dus zeggen, dat de so ciaal-demoeraten in hun groot partij-poli- tiekbekken alle daarin voorkomende scha keeringen erkennen. Zij erkennen in hun rijen meerderheid en minderheid en laten dus debat en critiek toe. Geheel anders is het bij de communisten. Zij treden uit het democratische kader om tot de regeering der volksmassa's over to gaan. Dc commu nist Thorez huldigt het principe, dat wan neer een partijdag over de deelname aan dc regeering te beslissen heeft, een partijdag ook het besluit over het aftreden van déze Wie controleert de Regeering? DE KAMER zeggen de socialisten. DE PARTIJ volgens de communisten. regeering zou hebben te nemen. Dit zou be- teek.cnen, dat aan het parlement het recht, om een regeering ten val te brengen, zou worden ontnomen. Thorez is ook voor de partijdiscipline en laat de gedachte eener minderheid in de partij of van verschillen de mecningen in de eigen rijen niet toe. Slechts tegenover de regeering verlangt hij voor de partij dc volle vrijheid. Het gevaar van opslokking. Deze principieels verschillen in dc be- oordecling van bepaalde zaken worden nu in een bijzondere commissie, die tot taak heeft den toestand voor een overeenstem ming rijp te maken, door sociaaldemocraten en communisten besproken. Ook in deze commissie hebben do communisten in zeke ren zin het voordeel aan hun zijde, want datgene, wat zij willen, willen zij voor de volle honderd procent. De sociaal democratische daarentegen wenschen wel een overeenstemming, maar zijn het ondcr- elkaar over de voorwaarden niet eens en verzwakken daardoor hun eigen wilskracht Zou het naar het voorbeeld op bet gebied der vakverecnigingen ook tot een partij-po litieke aaneensluiting komen, dan bestaat er alle kans op, dat de zwakkere sociaal democraten tegenover de sterkere commu nisten, ook al hebben deze laatsten een klei nere aanhang, dat. onderspit zouden del ven, d.w.z. opgeslokt, medegesleept en ge leid worden. Anderzijds moet men echter bedenken, dal de sociaal-democraten het gemeenschap pelijke volksfrontleven niet slechts met de communisten, maar ook met dc links-bur gerlijke radicaal-socialisten hebben door maakt, zoodat voor hen dus de nadere ver wantschap met de communisten niet de eenige ontwikkelingsmogelijkheid is. - Meer kleine kindertjes in Duitschland Maatregelen ter verhooging van het geboortecijfer De staatssecretaris van het Duit- sche departement van financiën, Reinhardt, heeft aangekondigd dat als laatste maatregel der regeering ter verhooging van het geboortecij fer een „Eerste wet ter bevorde ring van jonge huwelijken" in de maak is, aldus de Berlijnsche corr. van de Times. De wet zal in de praktijk neerkomen op verplicht huwelijk voor ambtenaren op het departement van financiën en zal' waarschijnlijk later uitgebreid worden over andere departementen. Tot nog toe voer den onwillige vrijgezellen meestal aan dat hun salarissen geen huwelijk veroorloofden Daarom zullen de salarissen van huwende ambtenaren verhoogd worden met bedragen varieerende tusschen 50 en 100 mark per maand. Steun aan de kinderrijkste ge zinnen. Reinhardt kondigde ook aan dat, 't systeem van steun aan kinderrijke gezinnen uitge breid zou worden. Sinds Augustus 1936 heeft de regeering 10 mark per maand uit gekeerd aan vaders met minder dan 1S5 mark per maand die een vijfde kind aan gaven. Een zelfde som werd voor elk latei- kind ter beschikking gesteld. Dc regeering besteedde daar 5 milliocn mark per maand aan. De limiet van het inkomen van vaders die voor dezen steun in aanmerking ko men. zal binnenkort verhoogd worden. Bovendien geeft de regccring sinds Octo- ber 1935 belooningen in baar geld voor kin derrijke gezinnen. Tot nog toe. is 110 mil liocn mark gespendeerd met. 110.000 van deze „belooningen". Sinds Augustus 1933 zijn 785.000 huvvclijksleeningen gesloten tegen een totaal bedrag van 475 millioen mark. De jongste echtparen die een hmvelijkslec- ning hadden gesloten met den staat, heb ben tot nog loc 600.000 kinderen voortge bracht, waarbij in aanmerking, genomen moet worden <iat voor elk kind 25 pet. van de leening wordt kwijtgescholden. Verleden jaar hebben 2S pet. van de jong gehuwden deze soort, leeningen opgenomen. Reinhardt maakte ook bekend, dat het aan tal arbeidskrachten verminderde, doordat twee jaren militairen dienst moest worden verricht na de zes maanden arbeidskamp. In dien tijd konden de mannen geen huwe lijk sluiten. Daarom overweegt het departe ment van arbeid thans weer toelating van vrouwen in de fabrieken, nadat, zij in het eer ste jaar van het nazi-regime afgevloeid wa ren om plaats te maken .voor mannen» Hitier heeft succes als schrijver Oplaag van „Mein Kampff" tot drie millioen gestegen. Uit Berlijn wordt gemeld, dat de oplaag van Hitler's „Mein Kampff" thans tot drie millioen is' gestegen. oZoals men weet bie den vele gemeenten jonggehuwden het boek als geschenk aan. Groot-en aftrek zal het werk nu ook wel in Oostenrijk vinden, waar de opheffing van het verbod gisteren van kracht is ge worden. Daar hoffelijke besprekingen van ideolo gieën zijn toegestaan verwacht men, dat be paalde Oost en-rij ksche bladen artikelen zul len wijden aan de stellingen in „Mein Kampf" uiteengezet. SPANJE Geen der beide partijen behaalt belangrijke successen. De eindlooze reeks kleine aanvallen en tegenaanvallen wordt voortgezet, zonder dat er eenige belangrijke wijziging in de fronten merkbaar is. Franco wijst op zijn successen aan het Teruel-front, maar radio-Santander heeft medegedeeld, dat dit alles leugen en bedrog is, dat het rechfsche offensief al se dert drie dagen is lamgelegd en dat de tegen aanvallen der règeeringstroepen gelegenheid hebben gegeven tot bet veroveren van voor de Volksfrontcrs belangrijke stellingen. Aan liet Noordelijke front, gaat genoemd station verder, werd de rust, die al verscheidene da gen duurt, niet verstoord. Wel schijnen de rechtsche troe pen zich meester te hebben gemaakt van belangrijke stellingen voor Villafranca del Pardillo ten Westen van Madrid in de buurt van Brunete, waarvan de herovering door de re geringstroepen nog niet bevestigd werd. Radio Requctes (rechtsch) heeft, gisteren avond medegedeeld, dat aan het front van Aragon in den sector Albarracin tweeduizend man regeoringstrocpcn, die een toevlucht hadden gezocht in dc Siërra Carbonera, zich hebben overgegeven aan de troepen van Franco. Dc regeeringstroepen rukken op in de rich ting van Cuenca en de voorhoede bevond zich gistermiddag op minder dan tien kilo meter van liet dorp Salva Canete aan den weg Teruel—Cuenca. Verder wordt gemeld, dat vijf regcerings- vliegluigen bommen hebben geworpen op Salamanca. Drie kinderen werden gedood, vier personen werden licht gewond. Een communiqué der regeering meldt, dat de veroverde stellingen in de sectoren Cara- banchel en Guadalajara worden verbeterd. Ook werd voor dc zoo vee ls te maal medege deeld, dat muiterij was uitgebroken in het kamp der opstandelingen bij de Fransche brug in de Madrilecnsche Universiteitswijk. Twee Franschen gearresteerd. Een der merkwaardigste voorvallen uit den Spaanschen burgeroorlog heeft zich dezer dagen te Irun afgespeeld. Daar wer den twee Franschen, Bouguennec en Cha- b'ras, gearresteerd als „microbendragers". Zij werden ervan beschuldigd erop uitge stuurd. te zijn om achter het front van Fyiinco' besmettelijke ziekten te versprei den. Zij zitten in het stadhuis van Irun ge vangen en worden daar verpleegd. Geraadpleegde deskundigen bevreemdt het echter, aldus de N.R.C., dat zij zelf niet besmet werden en wachten nadere berichten af alvorens zich uit tc spreken. Ze werdén naar het heet ter dood veroordeeld, maar het vonnis is niet voltrokken. De Volken bond is erin gekend en een zekere R. P. zou de meester van de samenzwering zijn. In een café van Montmartre te Parijs werd zo uitgebroed en als men de .Tour mag gcloo- ven, is er een Fransch Kamerlid van liet Volksfront in gemoeid. Volgens ITavas genieten de beide „micro bendragers" een uitstekende gezondheid. Zij verklaren goed behandeld te worden. Het zoa niet onmogelijk zijn, dat den gevange nen binnenkort gratie wordt verleend. Gistermiddag is brand uitgebroken op de motorrenbaan te Turijn (Italië). Meer dan 6000 vierkante meter van de baan zijn een prooi der vlammen geworden. ITet grootste deel van de tribunes is ingestort. De brand weer werkte op volle kracht om te pogen in ieder geval nog een deel van de grootc hal te sparen. Het vuurleidingstoestel het modernste ter wereld Aangezien ons leger, zooals .wij reeds eenigen tijd geleden hebben gemeld, spoe dig in bezit zal zijn van licht automatisch luchtdoelgeschut, loont het wel de moeite eens na te gaan hoever de techniek op dit oogenblilc gekomen is met de constructie van de vuurleidingstoestellen voor dit ge schut, welke zulk een integreerend deel van het vuurmeohanisme uitmaken, wanneer dc vijandelijke vliegtuigen althans geen gebruik maken van schecrvlucht en zeer lage drukvlucht. In dat geval laat; de me chanische vuurleiding ons in den steek. Het technisch meest ontwikkelde vuur leidingssysteem is dat der z.g. Fernstcue- ning. Hot vuurleidingstoestel meet voortdurend afstand, koersen vliegsnel'heid op, welke schietgegeveiis vervolgens electrisch aan de stukken der batterij wordengegeven, dus zonder tusschenkomst van .zenders en ont vangers richtmiddelen en richters. Hoe modern Hr. Mrs. kruiser de Ruytcr is ingericht, zegt de N.R. Crt., moge blij ken uit het feit, dat bovengenoemd toe stel, uitgevoerd door de firma Hazemeyer te Hengelo, voor het licht automatisch luchtdoelgeschut van dezen kruiser is ge kozen. Men is hier zelfs verder gegaan, want niet alleen worden de 10 kanonnen van 40 m.m. door één vuurleidingsofficier gericht, doch ook afgevuurd. Door dc toe passing van lichtspoormunitie is het moge lijk, dat hij tevens de ligging van het vuur controleert x verbetert. Het licht automa tisch luchtdoelgeschut van den kruiser kan in één minuut 1200 projectielen naar den vijand slingeren. Of dit stelsel echter ook voor mobiel licht automatisch luchtdoelgeschut bruik baar zal zijn zullen proeven moeten aan- toonen. Wanneer zou blijken, dat dit uiter aard ingewikkelde en kostbare materieel te velde spoedig gaat haperen, dan zou met een eenvoudiger systeem genoegen moeten worden genomen. De voordeelen zijn anders niet' gering. Het werkt snel"en nauwkeurig, terwijl bij de vuurmonden zelf slechts lader en munitieaanbrengers noodig zijn. Indien de Fernsteuerung te Velde zou falen, dan komt voor vuurleidingssysteem het meest in aanmerking een combinatie van vuurleidingstoestel, afstandmeter en directe richtmiddelen bij iederen vuurmond De door het vuurleidingstoestel en den af standmeter gemeten schietgegevens voor het direct gerichte vuur worden dan voort durend met de stem, telefonisch of langs electrischen weg naar de stukken der bat terij overgebracht en hier aan de directe richtmiddelen meestal rcflexvizieren, ge geven. Ook in dat geval kan weer worden gebruik gemaakt van lichtspoormunitie ter controle en verbetering van de ligging van het vuur. Hiervan stelle men zich evenwel niet te veel voor. Luitenant-kolonel Maas, van het korps luchtdoelartillerie, is althans van meening dat voldoend snelle controle en verbetering van de ligging van don vuurbundel, door middel van deze munitie op dc grootere afstanden (boven 500 a 000 M.) vrijwel onmogelijk is, in het bijzonder wanneer dc bediening niet langdurig en grondig is geoefend. De gezondheid van Prins Chichibu Over enkele dagen vertrekt hij naar Zwitserland. De gezondheidstoestand van Prins Chi chibu is thans redelijk wel. Het Japansche prinselijke paar zal nog eenige dagen te Den Haag verblijf houden om dan regelrecht naar Zwitserland te reizen, teneinde daar nog eenigen tijd te blijven om uit te rusten van de vermoeie nissen van de Europeesche reis. Een datum van het vertrek naar Zwitserland is nog niet vastgesteld. Vrecselijk drama te Padalarang Te Padalarang (bij Bandoeng) woonde sedert vijftien jaar een, inmiddels geschei den, Indische dame, mevrouw Kuen, die daar met een bejaarde baboe onder be hoeftige omstandigheden leefde. Al sedert een .half -jaar was zij, aldus de N.R.Crt., ziekelijk en vertoonde zij zich niet buitens huis. Donderdagochtend 22 Juli. was zij evenwel weer voor het eerst buiten ge komen om bij buren een kopje koffie te drinken. Toen zij weer goed en wel thuis was ontdekten de omwonenden een brand lucht. Zij drongen de woning, die zeer eenvoudig was ingericht, binnen, en zagen, dat een gat was gebrand in een rotan mat tegen den wand. Ook de matras was smeulende. De vrouw zelve, lag zijdelings en toen. zij haar wilden redden, ontdekten zij tot hun grooten schrik, dat het middengedeelte van het lichaam en ook haar handen verkoold waren - terwijl zij reeds was overleden. Direct stelde de veldpolitie te Bandoeng een onderzoek in. Het was opgevallen, dat de oude baboe van het slachtoffer zeer zenuwachtig was en erg beefde. Naar de oorzaak hiervan gevraagd, zeide zij, dat zij de laatste vijf dagen ziek was geweest. Hoewel mevrouw K. in verband met. een ongeneeslijke ziekte en toenemende finan- cieele moeilijkheden door een geestelijke onderdak in een ziekenhuis was aangebo den, gevoelde de dame hiervoor eigenlijk niet veel. Ofschoon zelfmoord, gezien di verse omstandigheden, niet tot de onmo gelijkheden behoorde, was het toch niet aan nemelijk te achten, dat de vrouw haar handen en een gedeelte van haar lichaam geheel zou hebben doen verkooleu. Bij nadere ondervraging gaf de baboe toe, dat haar mevrouw haar reeds eenige malen verzocht had haar een of ander vergif toe te dienen; de baboe durfde dit echter niet te doen. Op dringend en herhaald aan dringen van mevrouw K. heeft toen eindelijk Donderdagmorgen de baboe haar op een bale-balo (primitieve slaapplaats) in een paar sarongs gewikkeld, die zij heeft aangestoken. Kort daarop gaf mevrouw K. den geest. Dc baboe werd na deze verklaring ge arresteerd en voor den regent van Ban- döcrig' geleid, tégenover wien zij haar be kentenis heeft herhaald. Bij het politie on derzoek waren dc balo-bale en ook de sa rongs reeds verbrand. Verder wordt momenteel nog onderzocht of de dame voor haar overlijden ver gif had ingenomen of dat liaar dit was toegediend geworden. Wijlen mevrouw K. was de gescheiden echtgcnoQte van een S. S.-ambtenaar uit Batavia; zij is 43 jaar oud geworden en had twee kinderen, die evenwel elders ver blijf houden. Jongen verdronken Boor sterken stroom meegevoerd. Gisterenmiddag om drie uur waren drie jongens van ongeveer elf jaar aan het zwemmen in het Haringvliet te Den Bom mel. Het water is daar ter plaatse zeer diep, en er staat een sterke stroom tenge volge van den vloed. De jongens kwamen in dien vloed terecht en het gevaar ziende, riepen zij om hulp. Twee van hen konden worden gered, maar de U-jarige A. Arens- man, wonende te Den Bommel werd met den stroom meegesleurd en verdween in dc diepte. Men heeft geruimen tijd ge dregd maar tot nog toe zonder resultaat. KORT VERHAAL Men moet geen liooge hakken dragen, als men urenlang moet rondloopen, op jacht naar een baantje. Maar Grace was nu een maal het soort meisje, dal graag hooge hakjes draagt. En 't. gevolg was dat ze, na een uitputtenden dag waarop ze weinig ge geten en des te meer geloopen had struikel de en in dc modder viel. Het was teveel. Ze begon te schreien. Als een kind liet ze zich overeind helpen door een jongeman, die troostende woorden sprak, en eer ze goed en wel tot zichzelf was gekomen, zat ze in een nabije lea-room achter thee en gebakjes en keek in het lcelijkste en toch aardigste gezicht, dat. ze ooit gezien had. Ze begreep eerst niet, hoe iemand, die zóó leelijk was. zoo aardig kon zijn om te zien, maar toen merkte ze, dat het zijn glimlach was en de glans van zijn vriendelijke oogen. Grace was een buitengewoon mooi meisje, ouder loos en werkloos. Drie dingen, die een meis je leeren hardgrondig wantrouwend te worden tegenover mannen, glimlachende of niet, maar ze voelde zich niet bij machte, dezen jongeman te wantrouwen. U was geschrokken, zei hij vriendelijk, neemt U nog een gebakje. Zij voelde, dat deze man een van de zeldzamen was, die niet keek naar haar mooi gezichtje op een wijze, die liaar opjoeg en schuw maakte. Ze had altijd ernaar verlangd een broer te hebben en had opeens het onberedeneerde gevoel, dat er haar een gezonden was. Na een halfuur wist hij alles van haar, zij wist van hem, dat h.ij Jack Pallon heet te, in Jamaica woonde, met verlof hier was en dat hij veel geld had. Het laatste ver telde hij niet, maar dat begreep zc aan verschillende kleinigheden. Luister, meisje, zei hij peinzend, ik wou, dat ik je werk kon verschaffen voorgoed, maar in elk geval kun je voor mij werken, zoolang ik hier ben. Ik heb iemand noodig voor mijn correspondentie. Den volgenden morgen zat Grace in de daarvoor bestemde kamer in zijn hotel te typen en weldra begreep ze, dat hij inder daad geen tijd en lust had in corresponden tie, omdat hij al zijn tijd, interesse en aan dacht besteedde aan 'n meisje, van wie ze alleen den naam wist: Lilian Howard. Maar na een tijdje merkte ze wel meer. Zc merkte' dat Lilian veel aanbidders bad. dat ze een verwend jongmeisje was en den armen Jack niet altijd aardig behandelde. Grace hoorde hem bonbons en bloemen bestellen voor het meisje en ergerde zich. Niet, om dat ze het een ander meisje niet gunde, maar omdat ze ervan overtuigd was, dat Jack veel tc goed was voor dit meisje. Op een avond, toen zc naar zijn kamer ging om hem iets te vragen, kreeg ze geen antwoord op haar kloppen en opende de deur, om te zien of hij er was. Toen betrapte ze hem, terwijl hij mot het hoofd op de ax*- men op tafel gesteund lag. Op dat oogen- blik voelde Grace een hartstochtelijke nei ging om Lilian op te zoeken en door elkaar te schudden. Zij kwam zachtjes naderbij, ging naast Jack zitten en zei: U moet niet zoo ongelukkig zijn Hij schrikte en verborg diep beschaamd zijn verslagen gezicht. - Ochhet is ook belachelijk van memompelde hij, iemand die zoo leelijk is als ik Na een tijdje kreeg ze. alles uit hem. De wijze waarop de coquettc Lilian met hem speelde, hem telkens hoop gaf en dan weer krenkte. Grace beef zich op de lip. Weet U, wat U moet doen'? Mank haar jaloersch! Ga uit met een ander meisje, mooi dan zijverwaarloos haar Jc bent een pracht meisje, zei hij. Ze kleurde misschien zou het helpen, als U probeerde Lilian jaloersch te maken met mijhet eenigo isze aarzelde, ik zie er nietniet erg chique uit Wat een idee, zei hij! Natuurlijk, dat zullen we doen! Grace, koop een garde robe voor je en jij doet dit in ruil voor mij: je gaat met me uit, Maar jc moet méér doen Je moet me terughouden, als ik weer zwak word en naar haar toe wil, je moet me dwingen ,de zaak door te zetten. We- zullen een afspraak maken voor een maand en ik reken op je, dat je niét weggaat en me niet in den steek laat voor het einde van die maand! Lilian toonde niets van haar geërgerde ver bazing, toen Jack, die ze beschouwde als een speelgoed, waarmee ze zich nog een tijd wilde amuseeren, totdat ze zich venvaardi gen zou hem te trouwen om zijn geld, op een partijtje, waarheen ze eerst met hém zou zijn gegaan, wat ze, als zoo vaak had afgezegd verscheen met een buitengewoon meisje. Grace verwekte opzien, ze maakte furore. Doch ze bleef voortdurend bij Jack en toen ze merkte, dat hij neiging vertoon de, naar Lilian te gaan. zei ze: Je moet met mij dansenik wil met niemand an ders dansen. Maar ikbegon Jack, doch hij durfde niet. weigeren en Grace was den heelen avond bij hem, tot vertwijfeling van alle jonge mannen, die met haar wilden dansen en tot woede van Lilian. Het is prachtig gegaan, zei Grace in den auto, wacht maar eens afover een poos je zal ze vele toontjes lager zingen. Den volgenden dag zei hij: Lilian heeft opgebeld. En? zc keek hem in spanning aan. Ik ehwe maakten een afspraak voor eh... Donderdag., de première van die operette Grace werd rood, toe zei ze: Daar komt niets van, naar die première wil ik. Het spijt me erg, je zult moeten afzeggen en anders zal ik het doen. Maar dat isbegon Jack. Een afspraak is een afspraak. Déze maand is voor mij. Jack schreef een brief met excuses, die Lilian met vlammende oogen las en weg wierp. Maar Grace was stil, toen zo met Jack naar de première ging. Hij keek haar een paar malen van terzijde aan en na af loop, toen ze ergens soupeerden, vroeg hij: Heeft liet je niet geamuseerd? Ze staarde langs hem heen en zei: Ochhet is niet zoo erg amusant, dat baantje van mijik hen niet gewend me op te dringen aan een man Maarbegon hij. O, ik heb het. beloofd en ik zal het vol houden, maar leuk is het niet, als je voelt dat de man, waar je mee uit bent voortdu rend naar een andere verlangt. Ik begrijp dat het vervelend voor je is. zei hij, maar je bewijst me een grooten dienst En de eene dienst is een andere waard, zei ze glimlachend, jij hebt mij eerst gehol pennu help ik jou. Maar Lilian gaf den strijd niet op. Ze was vastbesloten, Jack terug te winnen. Hij was haar beste kans, ze had zich al zoo vaak als dc rijke vrouw gezien en dacht er niet over, zonder slag of stoot haar luchtkasteel op te geven. Maar Grace kon tevreden zijn, Jack hield zich aan hun afspraak. Op een morgen, toen ze samen uit rijden gingen, zei Grace opeens: Morgen is de ter mijn om. Hij antwoorde niet dadelijk, maar na een tijdje vroeg hij, zonder haar aan te zien: Wil je dien niet verlengen?

Schager Courant | 1937 | | pagina 3