Modebladen iik Nieuws. De verlaging der Luchtposttarieven TRAPMAN Uit onze Omgeving M HAViRKORN, Landbouwboekhouden D. SLEUTEL en K. P. ZUURBIER Alle soorten Piloct-blokken luchtpost Boekhandel Mussolini's bezoek aan Duitschland Geval van cholera op Ned. schip Westfriesche kanaal- vcreeniging ontbonden Naar wij vernomen, werd giste ren door de algemecne vergade ring van leden der Westfriesche Kanaalvereeniging gevestigd te Schagen, gehouden in een der za len van de Nederlandsche Handel Maatschappij N.V. te Amsterdam, besloten tot ontbinding dier ver- eeniging. De heer Dr. C. J. K. van Aalst werd tot likwidatcur be noemd. Door den secretaris der Kamer van Koophandel in Westfriesland te Hoorn werd de heer Dr. van Aalst dank gebracht voor al het geen hij in het belang der thans ontbonden verecniging en voor de tot standkoming der kanalen in Westfriesland heeft gedaan. IETS NIEUWS OP AMUSEMENTS- GEBIED „DE VARêSHOW". Zal de R.V.S. ons déze nog in dit seizoen brengen? Buisman's revue „Hoe bestaat het?" zal straks wederom een gebeurtenis zijn, welke het gesprek van den dag vormt. Terecht heeft de R.V.S. gemeend ieder jaar een revue te moeten presenteeren, welke dan in November haar opvoeringen beleeft. Een vereeniging als de R.V.S. is geen vereeniging van stilzitten na Novem ber en dan wachten op repetities voor '38. Op het oogenblik wordt hard gewerkt aan de voorbereiding van het Schager Car naval, dat wederom gevierd zal worden in alle zalen van het Noord-Hollandsch Koffie huis. Onze plaatsgenoot Jan Buisman Jr. is, steunend op zijn revue-routine, bezig voor het Carnaval iets geheel nieuws op amuse- mentsgebied samen te stellen n.1. de „Vareshow", die een combinatie zal zijn van variété-, revue- en show-elementen. Het aantrekkelijke van dit nieuwe snufje op amusementsgebied zal liggen in het ver werken van allerlei wereldgebeurtenissen uit het jaar 1937. Zoo begint., indien het R.V.S.-bestuur Buisman een kans voor zijn „Varéshow" geeft, deze met den proloog: „De oudejaars avond"; dan slaat de klok 12 uur, het laat ste kalenderblad wordt weggescheurd en uit een enorm kalenderbloc stapt zijne majesteit 1 Januari 1937. En dan zien wij de gebeurtenissen van dit jaar voorbijflit sen. Natuurlijk zal de luim in deze creatie hoogtij vieren. Een geweldige show zal de „revue" besluiten. Meer vertellen wij voor- loopig niet, maar wij zijn er zeker van, dat de „Vareshow" den goeden naam van de R.V.S. nog eens zal bevestigen. In November hopen de actrices en acteurs met de studie te beginnen van dit stuk, dat lot titel draagt: „Dat doet de deur dicht". DUIVENSPORT. De Postduivenvereeniging „Het Oude Slot" hield Zondag een vlucht van oude en jonge duiven vanaf Oudenbosch. De eerste duif kwam aan te 11 uur 15 min., gelost om 8' uur. De uitslag was: Jn Bankert 1, 7. 14 en 15; P. G. de Beer 2, 3. 4. 6. 9 en 18; H. Domper 5, 10, 12, 16 en 17; M. B. de Boer 8; P. Bcerepoot 11; Gebr. Fabcr 13. OVERPLAATSING. De Weleerwaarde heer C. C. van der Sman, kapelaan alhier, wordt overgeplaatst naar Sche veilingen. PAARD NEEMT EEN BAD. Hedenmorgen om twaalf uur schrok het paard van den heer P. van Eeien uit Span broek zóó van een paar langs den weg staande teervaten, dat liet in zijn zenuw achtigheid bij de Tolkerdijk te water sprong, daarbij de kar, geladen met kip pen, en den berijder met zich meesleurende. De heer van Eetcn wist nog juist van de bok te springen en er zoo met den schrik van af te komen. Omwonenden waren er gauw bij om paard en wagen met vereende krachten weer op het droge te halen. Behalve enkele schrammen hier en daar heeft het natte avontuur voor geen der slachtoffers nadeelige gevolgen gehad. Zelfs de kippen zijn er heelhuids afgekomen. Toen het gespan weer op het droge stond en de heer van' Ecten een beetje van den schrik was bekomen, werd de reis voort gezet. HUIS VERKOCHT. Het burgerwoonhuis in de Regenten- straat, bewoond door den heer C. Wage naar en eigendom van den heer D. Keuris te Utrecht, is uit de hand verkocht aan den heer Joh. M. v. Twuijver, deurwaarder te Amsterdam. NIEUWE NIEDORP INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER 17—24 Aug. 1937. Nieuwe Zaken: BERGEN: J. C. Vermeulen, Breelaan 33, kruideniersbedrijf. HARENKARSPEL: Slot Bloembollenbedrijf N.V.. Dirkshorn. SCHAGEN: Fa. v. d. Laan. Magnusstraat C 136. kruideniersbedrijf. .Wijzigingen: WIERINGEX: M. de Haan, Hoofdstraat 13, bioscoopbedrijf overgegaan aan Mevr. de Wed. T. de Haan—Luijt en restau rant annex hotel overgegaan aan M. Engel. WMt-Fri&ia II—N. Nledorp I. W. Frlsia III—N.N. IL 2—1. 81. Als eerste wedstrijd van de oefencampagne voor de a.s. competitie, die zoo langzamer hand weer nadert, trok N.N. met twee elf tallen naar Enkhuizen. N.N. I speelde met enkele invallers tegen het sterke W. Frisia II een uitstekende par tij. In het veld had N.N. doorloopend ecnig overwicht, doch het schieten was niet be paald het sterkste deel. Gezegd dient, dat N.N. verscheidene malen pech had door te gen den paal op of juist naast te schieten. Leegwater en Kistemaker waren wel de meest, op den voorgrond tredende Niedorpers. Laat dit voor de anderen een aanwijzing zijn om geducht te trainen, dan behoeft N.N. nog lang niet te wanhopen. Als allen maar flink aanpakken, kan er zeker weer een elf tal geformeerd worden, waarmee in de a.s. competitie rekening dient worden gehouden. N.N. II ging roemloos tegen een op oorlogs sterkte uitkomend W. Frisia III ten onder. Tikus Peereboom, de oude rot uit W.F. I, scoorde niet minder dan zeven maal. Hopenlijk slaagt het bestuur er in om nog voor de comp. eenige sterke tegenstanders naar Nieuwe Niedorp te krijgen; niet alleen ter oefening der elftallen, doch ook om aan het verlangen om weer eens een zien der do nateurs. SCHOORL CLUBREISJE. De reisclub te Schoorldam heeft weer haar jaarlijksche reis achter den rug, dit maal naar den Moerdijk. Te ongeveer 6 uur werd te Schoorldam afgereden in de autocar van de firma Jb. de Jong. Diens monteur, de heer Cor Hopman, fungeerde als chauffeur en heeft zich doen kennen als een zeer betrouwbare en voorzichtige rijder. De rit ging over Haarlem en op de pont van Vclscn heette de voorzitter, de lieer D. Duin Dzn., allen welkom en wenschtc ieder een gezelligcn dag Op den tocht werd ook Rotterdam aan gedaan, waarvan een rondvaart door de havens werd genoten. Ook Waalhaven, het vliegveld, werd bezichtigd, waarna in Hotel „Monopol" het diner werd gebruikt. Op den terugweg werd nog in Amsterdam gepauzeerd en om plm. 3 uur in den och tend vond de aankomst te Schoorldam plaals. Het was weer een mooie en gezellige dag geweest ALKMAAR ONDER EEN AUTO. Zekere A., wonende aan de Geestcrsingel alhier, geraakte, terwijl hij in aangeschoten toestand over don Termeniussinge) laveerde onder een passecrende auto en brak zijn been. Door een ziekenatuo van de Firma Pauwcis werd hij op medisch advies naar het Elisabeths ziekenhuis overgebracht cn daar verder behandeld. W ARMENHUIZEN Op het Zondag j.1 Nationaal Concours gehouden te Amsterdam, behaalde de zang- vereeniging „Varia" onder leiding van den heer Jn. Vlam, een eersten prijs in de tweede afdeeling met 343 punten. Een mooi succes voor „Varia". LANGENVUK MINIMUMPRIJZEN GOEDGEKEURDE POOTAARDAPPELEN. Met ingang van Maandag 23 Augustus zijn de volgende minimum-prijzen vastgesteld voor de te veilen goedgekeurde pootaardap- pelen: Eerstelingen maat 3545 m.m., goedge keurd met letter A f4.50; met B f4.30 cn met C f 4.per 100 kg. Eerstelingen maat 2835 m.m., goedge keurd met letter A f5.30, met B f5.cn mei C f 4.60 per 100 kg. Voor Evergood, Ninetyfold en Arran Crost zijn de prijzen als volgt gebleven: Met A f 4.20; met B f4.en met C f3.80 per 100 kg. NOORDSCHARWOUDE. Het pl.m. 2-jarig zoontje van den heer K. in de Pikstraat, alhier is, terwijl het in een schuitje speelde, te water gevallen. Door het spoedig ingrijpen van een buurvrouw, mej. B., werd de kleine echter gelukkig gered. Korpskolvers. Tot korpskolvers van de sociëteit „Ons Ge noegen", voor de Nationale Kolfwedstrijden, zijn aangewezen de heeren P. van Dam, C. Hopman en P. Jes. ANNA PAULOWNA Duivensport. „Altijd Verder" had bij de wedvlucht, van af Neuville (afst. 265 K.M.) 62 duiven in con cours, die om 7 u. 30 gelost zijn. De eerste, om 11 u. 36 m. 13 sec. geconsta teerde duif, vloog 1081 M. per minuut, de laatste prijswinnende vogel is om 11 u. 53 m., 8 sec. geconstateerd en had een snel heid van 1011 M. per min. Prijzen behaalden: A. Liefhebber 1, 2, 4 en 5 met 64 punten; J. Ilengsdijk 3, 8, 0, 11 en 12 met 42 punten; W. Blaauboer 6 cn 10 met 24 p.; K. Koster 7 met 16 p. Op de vlucht vanaf Mons (277 k.m.) waren 58 duiven in concours, die om 10 u. 25 m. werden gelost. Te 3 u. 10 m. 3 sec. werd de eerste vogel geconstateerd, die dus 1008 m. per min. vloog, terwijl de laatste prijswinnende duif eerst den volgen dag om 7 u. 25 m. 21 sec. arriveerde. De vlucht had dus een slecht verloop en er ging nogal wat verloren. Winnaars: W. Blaauboer 1, 4, 8 en 12 met 54 p.; A. Liefhebber 2, 3, 5, 7, 9 cn 10 met 58 p.; J. Ilengsdijk 6 en 11 met 32 p. BOND VAN PLAATSELIJKE VEREENIGINGEN. De Bond van plaatselijke vereenigingen hield een algemeene vergadering ter vast stelling van de lijst van uitvoeringen tot het einde van dit jaar. De voorzitter sneed na z'n welkomstwoord terstond het tweede agendapunt aan: „Bespreking bestuurs beleid inzake de tegen de voetbalvereeni- ging B.K.C genomen maatregelen". Heden overleed tot onze diepe droefheid in het Centraal Zieken huis te Alkmaar onze geliefde Vader, Be lui wd- en Grootvader, de lieer Wcduwn. van Sitijntjc Davids, in den ouderdom van 72 jaar. Uit aller naam, IL KORT. D. KORT— Havcrkorn. ITcerhugowaard, 23 Aug. 1937. De teraardebestelling zal plaats hebben op Donderdag 26 Aug. n.m. 2 uur op de Alg. Be graafplaats te Wierin- gerwaard. Vertrek Cen traal Ziekenhuis 12.30. Laat Uw hoeken bijhouden en de hiervoor betreffende belastingzaken op deskundige wijze behandelen door het administratie kantoor BROEXBEEKLAAN 5 BERGEN. LAANWEG TEL. 4. SCHOORL. Donderdags v.m. bij Wed. Blaauboer. Te koop: Puike BLAUWE EIGENHEIMERS bij C.. KUIPER Jr., Hcerhugo- waard, Noord. Te huur: EEN WOONHUIS, in den Groetpolder. Te bevr. D. MOLENAAR, Groetpolder, Winkel. JONGENS gevraagd hij P. FRANS, Stroet, St. Maarten. 6 W. GRAM. VERSTERKER, compleet f 14.J. GRONÉ- MAN, Grocnhove, Wieringcr- waard. Bockhandel TRAPMAN SCHAGEN. LAAN. beteekent snellere briefwisse ling met Uw familieleden in Ned.-Indië. (2 vellen papier en enveloppe nog geen 10 gram wegende) zijn in keurige uitvoering ver krijgbaar in LAAN. SCHAGEN. Spr. betreurde dat B.K.C. zich, ondanks uitnoodiging haar zienswijze te verdedigen, niet had laten vertegenwoordigen. Nood gedwongen zijn we dus verplicht, aldus spr., te gaan spreken en oordeelcn over afwezigen, waar we geen voorstander van zijn. De bond kan echter niet over zich heen laten loopen en moet woordbreuk van een der aangesloten vereenigingen zoo doel treffend mogelijk bestraffen. Voorz. zet uit een, dat hier Van doordrijven door hem geen sprake is geweest. De penningmeester is met klachten uit Breezand bij sccr. cn voorz. gekomen. Voorz. heeft toen met den voorz. van de gedupeerde Harmonie de te nemen maatregelen besproken, die tenslotte hun vorm vonden in het bekende ingezon den stuk van 17 April, dat door het ge- hcele bestuur was onderteckcnd. Nadat de vergadering de heelc zaak nog eens was nagegaan, werd het bestuursbeleid met al gemeene stemmen goedgekeurd cn het be stuur machtiging verleend liet gezag van den bond ook in de toekomst met alle wet tige middelen te handhaven. Bij de hierop volgende bestuursverkie zing werd het geheele bestuur bij acclama tie herkozen. Vervolgens werd in onderling overleg de lijst der uitvoeringen vastgesteld, die, zoo als gebruikelijk aan het hoofd der gemeente als advies bij het vergunninggeven zal wor den toegezonden. Aan den secr. werd opge dragen er nog eens bij te vermelden, dat de lijst een uit vrijen uil gesloten overeen komst is van een groot aantal vereenigin gen. Bovendien zal het besluur nog een onderhoud met den Burgemeester aanvra gen, om cventueele misverstanden uit den weg te ruimen. De contributie werd gehandhaafd op 50 cent per aangesloten vereeniging. WIERTNGEN Wielerclub „Wieringen". De Zondag gehouden trainingsrit was geen succes, omdat slechts van de 30 ren ners 7 A-klassers en 3 junior-renners waren opgekomen voor de 100 K.M. en 30 K.M. weg rit. De A-klassers voerden in het begin fei len strijd, doch over de eerste helft hadden reeds 4 renners opgegeven. De strijdlust bij de overblijvenden was verdwenen. De uitslag over 100 K.M. is als volgt: 1. C. Hegeman, 2. H. Meijer, 3. J. Ridderbos. Litslag Junioren, 30 K.M.: 1. J. de Haan, 2. A. Heijermans, 3. P. v. Dijk. Woensdag a.s. gaat onze club met alle baanrenners den strijd aanbinden tegen de wielerclub „Alcmaria" te Alkmaar. De bus vertrekt om 6.30 uur precies bij de wieler baan. Alle renners zorgen op tijd aanwezig te zijn. Politie. Verloren een portemonnaic, inhoudende cenig geld en een retourkaarfje. Inlichtingen bij den gemecnlcbode. HARENKARSPEL Verloren: een Nappa handschoen. Inlichtingen bij de politie. Politie. WIERINGERMEER Polderdag 1937. Het blijkt ons dat in het verslag, dat wij gisteren plaatsten van den polderdag een abuis is geslopen. De namen van de prijs- winners van den loop door Slootdorp wer den n.1. verkeerd vermeld. De juiste uitslag luidt: Loop door Slootdorp, 2 K.M.: 1. C. Kos ter, Slootdorp; 2. W. Wilkens, Medemblik; 3. M. Deijkcrs, Slootdorp. Verandering schooltijden. In verband met gebleken bezwaren tegen het verlaten van het aanvangsuur der „Wieringcnmeerseholen" in verband met en gedurende den wettelijken zomertijd is dit aanvangsuur wederom op den normalen tijd, d.w.z. met een half uur. teruggebracht. Deze regeling is Maandag 23 Augustus j.1. ingegaan. Door klappende voorband in berm- sloot gereden. Maandagmiddag omstreeks 3 uur, reed de beer G. W. van Huikclom, uit New York U.S.A.. vanaf richting Den Oever, over den Hoornscheweg. Toen hij op korten afstand van Middenmeer voor een tegenliggende wa gen uitweek, kwam hij met een weg-spoor- leidcr in onzachte aanraking, waardoor de voorhand klapte. Hierdoor raakte de bestuur der de macht over het stuur kwijt, waardoor de wagen de bermslooi inscjioot. Bij deze on zachte tuimeling vloog de inzittende dame door de voorruit en verwondde zich ernstig aan het hoofd. Nadat deze hij de familie Hak was binnengebracht, was Dr. Tamsma van Wieringerwerf spoedig ter plaatse, die een eerste verband legde en daarop de dame per auto vervoerde naar een ziekenhuis. De zeer zwaar beschadigde wagen is gesleept naar garage Klare. De bestuurder kwam met den schrik vrij. Eerste keuring van luxe en taxi verhuurwagens. Aan de jl. Maandag gehouden keuring van luxe en taxi verhuur-auto's, te Medem blik, moest ook door onze vcrhuurinrichtin- gen worden deelgenomen. In vergelijking niet Hoorn, waar, naar wij vernemen, van de 23 aangeboden wagens slechts 5 zijn goedgekeurd, blijkt uit de resultaten bij de keuring alhier, dat onze plaatselijke vcr- huurinrichtingen betrouwbaar materiaal be zitten. Van een garagehouder, welke 3 wa gens aanbood, werd niet één afgekeurd. WIERINGERWERF. Ontslag Mej. Schuiling. Nu het hoofd der school, de heer R. H. van Bavei. in dienst is getreden, heeft het bcstiMJ' der „Wieringenneerscholen" eervol ontslag verleend aan de tijdelijke onder wijzeres, Mej. A. Schuiling. Vakonderwijs. Naar uit bevoegde bron vernemen, be staan er plannen tot oprichting van een eigen afdeeling voor de Wieringermeer van de Vereeniging tot Bevordering van het Vakonderwijs in Westfriesland. Evenals den vorigen winter door de afd. Medemblik van deze verecniging geschiedde, ligt het in de bedoeling, dat de op te richten af deeling Wieringermeer in het a.s. seizoen cursussen in hand- en lijntcekenen, enz. or ganiseert. Reeds op 20 en 21 September? Onlangs is' in ons land melding gemaakt van het gerucht dat Mussolini binnenkort Duitschland zal bezoeken. Er was toen spra ke van, dat hij het partijcongres te Neuren berg zou bijwonen en in aansluiting daar aan in Brechtcsgaden besprekingen met "Hit- Ier zou hebben. Naar de corr. van het Hbl. thans uit door gaans goed ingelichte kringen verneemt, wordt in dit verband ook de 20ste cn 21ste September a.s. genoemd. Men vindt het, te Berlijn althans opvallend, dat de huiseige naren van de boulevard Unter der Linden last gekregen hebben huil huizen tegen dien datum feestelijk te versieren, waarbij de stad Berlijn de kosten zal dragen. Daaruit maakt men op, dat Mussolini niet alleen Brechtesgaden, maar ook Berlijn zal bezoe ken. Men hoort verder dat hij in aanslui ting daaraan de manoeuvres in Noord- Duilschland zal bijwonen. Volgens deze geruchten is het plan voor de reis van Rome uitgegaan, daar Mussolini de behoefte gevoelt vóór de Italiaanscli-En- gclsche besprekingen nog persoonlijk rug gespraak met de regeering in Berlijn te houden. Het Nederlandsche motorschip „Cremer" van de Koninklijke Paketvaartmaatschap- Pij Is te Singapore aangekomen met 2000 koelies aan boord. Deze kunnen niet aan land gaan, omdat zich tijdens de reis een geval van cholera aan boord heeft voorge daan cn er op het qnarantaine eiland van Singapore geen ruimte voor hen is. Zij zullen morgen ontscheept kunnen worden, wanneer 1500 personen, die tevoren zijn aangekomen, uit de quarantaine kunnen worden ontslagen. Bii de directie van de Kon. Pakelvaart- maatshappij te Amsterdam was van het bovenstaande geen bericht ontvangen. Red. NOORDSCHARWOUDE. 21 Aug. Schotsche muizen 2.30—2.70, grooten 2.00 —3.14, r. duken 3.50 eigenh. 2.202.60. hl. dito 2—2.50, dreilingen 1.10—1.80, uien 320 —3.80. driel. 2903.20. gele nep 5.505.80 zilvernep 13.40. peen 1.50 spercicboonon 4— 11. kroten 2.30—2.60, roode kool 1—1.80, wit te kool 0.80—1.20, gele kool 2.10. BROEK OP LANGENDIJK. 21 Aug. Schotsche muizen 2.30—2.70. eigenheimers 2.402.70, bl. dito 2.202.50, dreilingen 2 2.10, uien 3.60—4.10, drielingen 2.80—3.40, gele nep 5.505.80, drielingen 3.40. zilvernep 16.80, peen 2.20. spcrciehoonen 4.208.30 snijboonen 4.20—8.70. roode kool 1—3.10. wit te kool 0.901.50, gele kool 1.60—2.80, bloem kool 11.70 2e soort 5.406, Tomaten: A 4.10 —4.30. B 5.20 ,C 4.—. CC 4:—, 1200 Kg. Druiven Alicant 27.70—27.00. AMSTERDAM, 23 Augustus. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 478 vette koeien, waarvan de prijzen wa ren: le kw. 7180 cl.. 2c kw. 6172 et., 3e kw. 5662 ct. per Kg. slachteewicht: 85 melk- en kalfkoeien f 180250 per stuk, 70 vette kalveren:: 2e kw. 56—62 ct., 3e kw. 4854 ct. per Kg. levend gewicht; 63 nuch tere kalveren f S14 per stuk, 116 schapen f 1732 per stuk, 410 varkens: vleeschvar- kens, wegende van 90—110 Kg. 71—72 ct., enkele hooger; zware varkens 7071 et., vette varkens 69—70 ct.. per Kg. slachtge- wicht; 18 paarden f 100—160 per stuk. Aan gevoerd 2 wagons' geslachte runderen uit Denemarken. Marktoverzicht: Runderen vrij ruime aanvoer, handel zeer kalm met neiging tot iets dalende prijzen. Vette kalveren korte aanvoer, handel stug, prijzen iets hooger. Nuchtere kalveren weinig aan voer, handel vlug en prijshoudend. Scha pen behóorlijke aanvoer, handel willig, prij zen hooger. Varkens behoorlijke aanvoer, handel vlug met oploopende prijzen. AMSTERDAM, 23 Augustus. Aardappelen. (Bericht van den Mak. Jac. Knoop). Per 100 kilo: Zeewwsche bonten 4 —4.40. idem blauwen 41.10, idem eigenh. 3.203.60, idem hl. eigenh. 2.SO—3. idem poters 2.60—2.80. idem honken 2.60—2.80; N.-H. blauwe eigenheimers 2.803, idem eigenheimers 3.203.40, idem bonte eigenh. 33.40, idem bonten 44.20. idem muizen 3—3.60, idem bonken 2.402.60, IJpolder Bonten 44.40. idem bonten poters 2.803, idem eigenh. 3.20—3.40. Bonken 2 60—2.80. Hillegomimcr zandaardappelen 3.204. An na Paulowna zandaardappelen 3.204, •bonken 2.002.80, poters zand 2.S03, West- landsche blauwe eigenh. 2.80—3, Westland- sche eigenh. 3.20—3.60, blanke Drentsche Zandaardappelen. eigenh. 3.20—3.40. AMSTERDAM. 23 Augustus. Binnenlandsche granen. (Boerennotee- ring): Rogge f 7—7.25, wintergerst f 7—7.40 chevalier gerst f 7—7.50, haver f 6.75—7.25, duiveboonen f 910, groene, erwten f8.50 10.25, vale erwten f 14—17. alles per 100 Kg. Karwijzaad f 11.25 per 50 Kg. ROTTERDAM, 23 Augustus. Vlasmarkt. Aanvoer: 150 Kg. blauw, schoon 7080 ct., 7500 Kg. IIollandsch geel 0875 ct. per Kg. Er was lied-en ter beurze •matige belangstelling en de prijzen 'blijven zwak gestemd. De handel ging traag. Een gedeelte bleef onverkocht. ROTTERDAM, 23 Augustus'. Veemarkt. Totaal-aanvoer 1900 stuks, t.w.: 427 \ette runderen, 1SS vette kalveren 6 nuchtere kalveren. 798 schapen en lam meren, 475 varkens, 6 bokken. Prijzen per Kg.: veile koeien, le kw. 77 ct. 2e kw. 68 ct., 3e kw. 5464 ct., vette ossen, le kw. 72 ct., 2c kw. 68 ct., 3e kw. 54—64 ct., vette kalveren 10090-70-75 ct., varkens (levend, gewicht) 00—59—58 ct., schapen 52—4635 ct.. lammeren 62—58—52 ct., prijzen per stuk: schapen f 28—23—13, lammeren f 18 1613. Overzicht: Veile koeien en ossen, aanvoer iets kleiner, handel kalm, prijzen onveranderd, koe 82. os 78. Vette kalveren, aanvoer iets kleiner, handel redelijk, prij zen hooger, pr. kalf 1.10. Schapen cn lam meren aanvoer ruimer, handel traag, prij zen iets lager dan vorige week. Varkens aanvoer korter ter markt, handel vlot, prij zen hooger. Er werden een paar partijtjes voor export verkocht. ROTTERDAM. 23 Augustus'. Fijne zaden. Lijnzaad (zaai) wit bloem f 1011, idem (voer) f 910, mosterdzaad (geel) f 1517, karwijzaad f 22—23.50, kool zaad f 14, blauwmaanzaad f 29—30; ROTTERDAM, 23 Augustus. Inlandsche granen en peulvruchten: Gerst chevalier f 7.50—7.90. haver f 7—7.50, rogge f 7.50. Erwten, kleine groene f 10 10.40, overigens van f 8.50—9.50. Schokker- erwten naar kwaliteit, van f 13.50—15.50. Alles per 100 Kg. ALKMAAR, 23 Augustus. Aardappelen 1.80—2.80, andijvie 0.60—1.70, appelen 36.50, augurken 210.50, bloem kool I 10—17, II 3—7. bieten 1.60—220, doperwten 2.50—4.50, druiven 12—24. gele kool 2.20, groene kool 360—5.20. kropsla 0.602.10, knolselderie 2.10, komkommers 1.50—3, meloenen 6—24, peren 3—S, prei 2.603.G0, peterselie 0.50—1. perziken 2 6.50, postelein 0.13—0.22, pruimen 3.50—8, rabarber 1.80—2.60, radijs 1.10, roode kool 11.00, selderie 0.502.50, spinazie 0.16 0,42, snijboonen 2.507, enkele spercieboo- nen 1.40. dubbele idem 0.70—1.00, tuinboo- nen 50, tomaten 2—3, uien 4.20, wortleen 4.50—0.50. WARMENHUIZEN. 23 Aug. Eigenheimers f 2.50, roodp kool 1—220, witte kool 1.slaboonen 6.20. Aanvoer: 1750 Kg. aardappelen. 6700 Kg. roode koolj 1500 Kg. witte kool. 45 Kg. slaboonen. WINKEL. 23 Augustus. Appelen f 18, peren 18, pruimen 1 10, augurken 1—11, slaboonen 2—4. snij boonen 48. aardappelen 1—1.20, alles per 100 pond. Perziken f 3—4, meloenen f 5— 14, komkommers f 1.50—2 per 100 stuks. PURMEREND. 24 Augustus. Veemarkt. Koeien totaal 700 stuks: 300 vette koeien 6278 ct. per Kg., celdekoeien f 160—105. melkkoeien f 150—230 per stuk, stieren 52—62 ct. per Kg. 16 paarden f 90 200 per stuk. 85 vette kalveren 30—60 ct. p. Kg., 290 nuchtere kalveren f 11—18 per stuk, 149 vette varke?is 20—61 ct. per Kg.. 68 ma gere varkens f 22—32 per stuk. 300 bi geren f 1623 per stuk, 640 schapen f 1329 per stuk. 45 bokken f 314 per stuk, 450 lamme ren f 12—18 per stuk.

Schager Courant | 1937 | | pagina 7