DE FOTO Toenemend goederenvervoer in Noordzeehavens Proefproces uniformverbod Schijfjes lood in plaats van kwartjes Woensdagsche Mijmerij Eindhoven zonder melk China- Japan Dc vlag van een Amslerdamsch muziekgezelschap voor de rech ter ontplooid. Op 30 Juni J.l. heeft de „Sociaal-Democra tische Harmonie P. J. Troelstra" een groep je ouden van dagen, dat een pleziertochtje had gemaakt, in Amsterdam-Noord verwel komd met muziek. De Harmonie werd daarbij voorafgegaan door het verecnigings- vaandel, waarop de bovengenoemde naam der verecniging als opschrift stond aange bracht. Een agent van politie, die opdracht had niet van de zijde der Harmonie een proef-proces-verbaal op te maken, ver baliseerde den vaandeldrager, die dienten gevolge gistermorgen voor den kantonrech ter mr. v. d. Crone verscheen. Ter terechtzitting werd de vlag-in- kwestie ontplooid. Zij was in hoofd zaak blauw, doch vertoonde, naast geel en oranje, letters en figuren in de bekende vuurroode kleur. Daar naast werd ook de oude vlag aan. den kantonrechter voorgelegd: een dundoek van overwegend roode kleur, welke juist met het oog op het uniformverbod door de nieuwe, in hoofdzaak blauwe, was vervan gen. De ambtenaar van het Openb. Ministerie achtte de vlag een „opzichtig onderschei- dingsteeken, uiting gevend aan een bepaald staatkundig streven" en eischte 6.boete of zes dagen hechtenis. Mr. Eskens, die als verdediger van den verdachte optrad, betoogde in de eerste plaats, dat de Harmonie meer een muzikaal dan een staatkundig streven heeft. Ver volgens, dat men moet onderscheiden onder welke omstandigheden de vlag wordt ge voerd. De kantonrechter merkte op, dat vrij spraak op grond van dit tweede argument de waarde van het vonnis als principiecle uitspraak zou teniet doen. Mr. Eskens leg de dan ook den nadruk op zijn derde argu ment: dat namelijk de vlag geen onder scheidingsteeken voor een staatkundig streven kon worden genoemd. De kanton rechter liet zich dc statuten der Harmonie voorleggen en daaruit bleek, in artikel- 3, dat „Het doel der verecniging is de propa ganda voor de S.D.A.P, en het N.V.V. in Amsterdam-Noord te steunen". Vooral op grond van deze statutenbepa- ling maakte dc kantonrechter uit, dat dc vlag een onderscheidingsteeken is, uiting gevend aan een bepaald staatkundig stre ven. Doch de wet eischt, dat het onder scheidingsteeken opzichtig .zij. Hoewel groot en fel van kleuren, is de vlag volgens dc meening van den kantonrechter als onder scheidingsteeken niet opzichtig, weshalve vrijspraak volgde. Het Openhaai- Ministerie zal verircd lijk hooger beroep aanteekenen. De sigarettenautomaat werkte goed. Maar de politie nog heter! Sigaretten-automaten voorzien ongetwij feld in een groote behoefte, maar nog al te vaak staan deze nuttige instrumenten aan mishandeling of frauduleus gebruik bloot. Hoe nauwkeurig en solide de fabri kanten hun producten ook maken, steeds zijn er ingenieuze individuen, die er in slagen op onrechtmatige wijze de doosjes zonder betaling van achter de glazen ruit jes te voorschijn te halen. Den 46-jarigen los-werkman H. G. H. die gistermorgen voor de Haagsche rechtbank terecht moest staan, was ten laste gelegd, dat hij op 11 Mei 1937 te Delft met stukjes lood twee doosjes sigaretten uit een auto maat had gehaald. Zij gaven elkaar dc schuld. Verdachte ontkende en beschuldigde zijn vriend, die nu als getuige tegen hem was gedagvaard den diefstal te hebben gepleegd. Ze waren per fiets samen van Den Haag naar Rotterdam gereden en in Delft zou één van hen sigaretten halen. Wie dat nu precies was geweest werd niet geheel duide lijk. Getuige zeide, dat verdachte het was geweest en deze wierp de schuld weer op zijn metgezel terug. In ieder geval had de sigarenwinkelier den volgenden morgen twee schijfjes lood in zijn automaat gevonden en twee pakjes sigaretten minder. De. arrestatie van dc beide personen had inmiddels plaats ge had. De metgezel reed n.1. op een gestolen fiets en niet lang na de sigarettendiefstal werd het tweetal aangehouden .Bij het op brengen naar het politicbureau wisten de arrestanten zich van een groot aantal loo- den schijfjes te ontdoen. Deze schijfjes wer den later op straat teruggevonden. Op het politiebureau heeft verdachte toen bekend, om, naar hij thans zeide dc schuld van zijn vriend te verlichten. Later toen hij zag, dat hij daardoor zelf in de gevange nis zou komen, trok hij zijn bekentenis in, doch de vriend legde bezwarende verklarin gen tegen hem af. Ilceds zeven maal veroordeeld. De officier van justitie vorderde in ver band met liet feit, dat verdachte al zeven maal veroordeeld is, een gevangenisstraf van een jaar en drie maanden. De verdediger, Mr. Rens, achtte den dief stal niet bewezen op grond van dc onbe trouwbaarheid van de getuigenverklarin gen. Uitspraak 4 September. Ondankbare patiënt De 63-jarige paardenhandclaar F. Bol- sens, wonende aan de Gravestraat te Clinge (Zccuwsch-Vl.), is gistermorgen door zijn paard getrapt en zoo ernstig gewond, dat hij korden tiid later overleed. De heer Bolsens was bezig wonden, welke het paard had, uit te wasschen. Keuringsveearts van Naarden oneervol ontslagen Wegens beleediging van B. en W. De gemeenteraad van Naarden heeft na geheime beraadslagingen, welke twee en een half uur duurden, met 7 tegen 4 stem men oneervol ontslag verleend aan den keuringsveearts den heer H. ter B. In het besluit wordt medegedeeld, dat de keuringsveearts zich hoeft schuldig ge maakt. aan ontoelaatbare uitlatingen ten opzichte van leden van het College van B. en W. en den gemeente-secretaris en dat die uitlatingen voor een hoofdambtenaar daarom ontoelaatbaar zijn, omdat y.'if in hooge mate een bcleedigcnd en in absolu- ten zin ondermijnend voor het gezag zijn. Zijn eigenschappen van karakter en geest maken het onmogelijk dat hij als hoofd ambtenaar met de overheid kan samen werken. Wat den aard der gewraakte uitlatingen betreft, verneemt de N. R. Crt., tijdens een interview mei den veearts, dat deze in een slagerswinkel, waar hij bezig was met keu ren, feiten in .herinnering gebracht zou hebben, welke verwanten van deze drie heeren vele jaren geleden zouden hebben gepleegd en welke in strijd met de wet zijn gebleken. Toen de heer H. ter B. hiervoor in een bijeenkomst op het raadhuis door den bur gemeester en eenige andere notabelen ter verantwoording werd geroepen, hield hij vol, bedoelde uitlatingen niet gebezigd te hebben. Hij zou zelfs in het bezit zijn van verklaringen van getuigen waaruit blijkt, wie dan wel de beleedigende woorden heeft gesproken. Doch ook, aldus de veearts, indien hij wel dergelijke woorden had gezegd, dan zou volgens zijn rechtskundigen raadsman, mr. Th. Muller Massis te Amsterdam, hem geen smaad van het openbaar gezag ten laste gelegd kunnen worden, daar het hier gaat om verwanten van openbare functionaris sen. ROTTERDAM AAN DE SPITS. Het gezamenlijke goederenverkeer ter zee heeft in de eerste zes maanden van het loopende jaar, volgens mededeeling van het bureau voor de handelsstatistiek te Ham burg, in de vier groote havens aan de Noordzee 48 millioen ton bereikt, tegen 39,9 millioen in het eerste halfjaar -van 1936 en 30.6 millioen in het eerste halfjaar van 1933. Het goederenverkeer is dus met 20.3 pro cent gestegen en tegenover 1933 zelfs met 57 procent. Voor de eerste maal is hiermede de tot dusver hoogste stand van na den oorlog, t.w. van 46.8 milli oen ton in 1929, overschreden, en wel met 2.6 procent. Evenals bij vroegere vergelijkingen der concurreerende havens aan de Noordzee, hebben de beide westelijke havens, t.w. Rotterdam en Antwerpen, weer het hoofd aandeel in de toeneming. Met 6.4 millioen ton namen zij deel aan de stijging tegenover het vorige jaar, terwijl de beide Duit- sche havens, Hamburg en Breinen, slechts een toeneming vertoonden van 1.7 millioen. Opnieuw trokken de beide westelijke ha vens voordeel uit den opbloei der Duitsche KORT VERHAAL door John Mundrcd. Jerry Hallodan correspondeerde met een meisje. Dat was zoo gekomen: toen hij nog op een kostschool was, maakte men propa ganda voor correspondentie met jongens of meisjes uit andere landen. Uit verveling had hij zich aangemeld, schreef dus brieven aan een meisje in Frankrijk, en allengs was deze briefwisseling intiemer geworden, tot dat Jerry op een 'dag ontdekte dat hij ver liefd was op zijn onbekende vriednin. En omdat hij toch ook wel eens wilde zien, hoe ze er eigenlijk uitzag, verzocht hij haar een foto te sturen. Het meisje antwoordde, dat zij dat wel wilde doen, als hij echter eerst een foto van zichzelf stuurde. Jerry ging nog denzelfden dag naar een fotograaf, liet foto's van zichzelf maken, en op dc vraag van den fotograaf, naar welk adres dc foto's gezonden moesten worden, antwoordde hij: „Elf naar mijn huis, en één naar Made- moisellc Ginettc Grandet." De man noteerde het adres, en beloofde, dat alles in orde zou komen. Jerry wachtte nu op een brief als ant woord op de foto. Hij maakte luchtkastec- len over den inhoud van dit epistel, dat volgens hem ongetwijfeld zou luiden: „Mijn lieve vriend! Ik ben heel erg blij met de fto, die ik van je gekregen heb, en ik zal er nu ook gauw een van mij stu ren. Ik ben erg blij, dat je er in werkelijk heid net zoo uitziet, als ik me je had voor gesteld; je mooicn oogen, je hooge voorhofd je vroolijke mond en slank figuur maken, dat ik nog meer van je ga houden dan ik reeds deed. Kom spoedig hier! Je Ginette". Een dergelijke brief kwam echter niet! Jerry wachtte acht dagen, veertien dagen, bijna drie wekenToen ging hij naar den fotograaf. „U hebt toch die foto wel aan Mademoiselle Grandet gestuurd?" in formeerde hij. „Ja zeker", zei de fotograaf, „hief- is het recu". „Vreemd- Hoeveel foto's hebt U eigenlijk gemaakt'". „Twaalf!" zei de fotograaf, „Dat hadden we toch afgesproken."! Postzegel-sensatie. Wy zyn trotsch op onze goed geleide Posterijen en wjj hebben daar alle reden toe. Maar dat behoeft ons niet blind te maken voor de goede invallen van buiten- landsche zusterbedrijven! De P.T.T. van Tsjechoslovakije heeft een postzegel, voor de liefde ingevoerd: een brief, die met dezen zegel van een halven kroon beplakt is, wordt den ontvanger persoonlijk ter hand gesteld. Ik weet niet, of het in Tsjechoslovakije gewoonte is, de brieven van een ander open te maken, maar in ieder geval kan men dan met dezen liefdezegel bereiken, dat de brieven besteller de zending aan de geadresseerde zélf overhandigt. Onder de jeugd van 14 tot 18 zal het besluit met gejuich zyn be groet. Maar zullen ministers, zullen film sterren, zullen rijkaards de instelling van den bedelbrief zal ginds wel even populair zijn als hier zal President Benesj, zullen al die anderen, die gewoon zijn, hun omvangrijke correspondentie door secretarissen te laten afpoeieren, er erg mee ingenomen zyn, dat de post bij iedere bestelling een paar honderd brieven in hun bad-, zit- of eetkamer komt deponeeren? Ik vrees van niet. In ieder geval is hiermee een persoonlijk element in het bedryf gebracht, dat de aan dacht verdient, omdat het misschien toe komst heeft. De brievenbesteller is hier ingeschakeld in het particuliere leven van de burgerij, hij is belast met een vertrouwe lijke opdracht van den éénen burger aan den anderen, en waarom zou dit niet voor uitbreiding vatbaar zyn, als de Staat er aan verdient? Er is niemand, die met zulk een pijnlijke regelmaat een paar maal per dag langs ons huis komt als de postbode, en daar moet toch profijt van te trekken zyn! Het idae van de liefdebrieven kan zeker verder worden uitgewerkt. Een extra zegel van vijf kronen, en de postbeambte koopt in de buurt van den geadresseerde wat bloemen en overhandigt die tegelijk met den brief. Een kroon er bij, en hij wacht op antwoord en overhandigt ook dit per soonlijk. Op deze wijze vergemakkelijkt de Staat ontmoetingen tusschen geliefden en draagt het zyne bij tot het" totstandkomen van huwelyken -waarin niets onoirbaars ligt, aangezien de ovei-heid in sommige landen reeds hetzelfde doet door gulle salarisverhooging voor huwende rijks ambtenaren, huwelyksdwang voor ver stokte vrijgezellen onder dezen, en zinrijke premies op overvloedigen kinderzegen. En daarmee zyn we er nog niet eens. Een brief brengt lang niet altijd aangename berichten over. Een brief brengt dikwijls verslagenheid, verdriet, ontsteltenis, die voor eenzame menschen wel eens zwaar te dragen is. Als de Staat troostzegels zeg a 2 kroon beschikbaar stelt, benevens humane postboden die de kunst verstaan, een kwartiertje gezellig bij den ontvanger te blyven hangen, hem bemoedigend op den schouder te kloppen, hem hartelijk toe te spreken in den geest van „nee dan heb ik eens een geval meegemaakt, waarbij het uwe kinderspel is", „kom-kom-kom, iemand die zoo aardig woont als u, heeft heusch geen reden tot klagen", of „voor u komt ook wel weer een betere tijd; dacht u dat er iemand was, die niet z'n up en downs kende?" nou dan zou je 'n onmensch moeten zyn, om een jobstyding voor je medemensch niet met zoo'n philatelistischen pil 2 Kr. te vergulden. De Staat zou hierin voor kunnen gaan door den troost- zegcl verplicht te stellen voor alle dag vaardingen, belastingaanslagen, dwangbe velen, deurwaardersexploiten, negatieve examenuitslagen, enzoovoort. Tranendrogen 1 kroon extra. Om nu nog te zwijgen van rancune zegels! Een brief kan scherp, hatelyk, be straffend zijn maar hoe graag zouden wy soms den ontvanger een draai om de ooren er by toedienen, hoe vaak is dit het eenige wat aan ons uitdrukkingsvermogen^ ja aan ons geluk, ontbreekt? Nietwaar mevrouw, zou u het niet graag er voor over hebben, als u den ellendeling voor 'n kwartje kon laten voelen wat u hem zelf niet durft geven, maar wat hij dubbel en dwars verdient? Een brief met een oorvyg van een pootigen besteller wat een uitkomst! Risico? Geen enkel! „Het is ver boden, een rijksbeambte te belemmeren in de wettige uitoefening van zijn functie". Rancune-zegels lijken mij het eerst noodige. Meneer Damme, doe uw plicht. industrie, in het bijzonder in de ^bieden van Rijn en Roer. De helft van het toege nomen goederenverkeer kwam op rekening van den doorvoerhandel met Duitschland. Volgens de resultaten van het eer ste halfjaar staat Rotterdam in het scheepsverkeer ter zee wat de aan komst betreft met 11.76 (9.97) mil lioen ton nu ruim twee millioen boven Hamburg, dat 9.54 (9.51) millioen ton boekte en met een ver schil van 0.5 millioen ton dc derde plaats achter Antwerpen inneemt. Het inkomende zeescheepsverkeer van Bremen bedroeg 4.35 millioen ton, terwijl de scheepvaart in Rotterdam dus is toege nomen met 18 procent in Antwerpen met 12.3 proc. vertoonde het verkeer in de beide Duitsche Noordzeehavens geen groote wijziging. In het goederenverkeer heeft Rotterdam een bijna even groote voorsprong op zijn concurrenten. Er werd daar 19.50 (15.04) millioen ton omgezet. Antwerpen neemt weer de tweede plaats in met 12.50 (10.9) millioen ton. Vervolgens komen Hamburg met, 12.13 (10.96) en Bremen met 3.86 (3.33) millioen ton. Het goederenverkeer van Rotterdam is in het eerste halfjaar dus ge stegen met 29.7 procent, het verkeer van Antwerpen met 18 procent. De verkeers- toencming in de beide Duitsche havens be droeg voor Hamburg 10.7 en voor Bremen 16.1 procent. „Wel allemachtig!" raasde ïerry, „U heht er mij twaalf gestuurd, en welke foto heeft Mademoiselle Ginette nu gekregen?" Er bleek een vreeselijke vergissing te heb ben plaats gehad, de fotograaf had hij ver gissing een portret van een ander gestuurd! „Deze foto hebt U gestuurd?" schold Jer ry. „Zoo'n uilskuiken! Zoo'n ezelskop! Zul ke visschenoogen, en moet je die domme mond zien en die afzakkende schouders! Wat moet ze wel van me denken!" En als ccn wanhopige snelde Jerry naar huis, schreef Ginette een langen brief ter opheldering, en voegde er zijn eigen portret bij. Hij dacht ontmoedigd bij zichzelf: „Geen wonder dat ze niet schrijft! Die man is ook een caricatuur! Zooicts leelijks heb ik nog nooit gezien, en nu denkt zij..." En hij ^ing den brief naar de post brengen, stuurde hem per expresse, zoodat Ginette hem zoo vlug mogelijk zou ontvangen. Enkele dagen later kwam het antwoord. „Zeer geachte heer Hallodan", schreef Ginette. „Ik heb Uw twee foto's ontvangen. U vergist zich, wanneer U denkt, dat ik U niet heb geschreven, omdat ik teleurgesteld was door de eerste foto. Het tegendeel is waar, ik was er juist zeer blij mee, en ik was van plan om er nu gauw een van mij ook te sturen. Ik was erg blij, dat U er in werkelijkheid net zoo bleek uit zag, als ik me had voorgesteld. De mooie oogen. het hooge voorhoofd, dc vroolijke mond en het slanke figuur maakten, dat ik een nog grootere liefde opvatte \oor den man pp de foto dan ik reeds deed. Ik schreef alleen niet, omdat ik een verzwikte pols had, zoodat ik geen pen kon vasthouden. Gisteren ontving Ik Uw schrijven met de echte foto, Ik moet U bekennen, dat ik zeer teleurgesteld was. U bent gewoonweg een caricatuur, mijn heer! Zulke visschenoogen, en zoo'n domme mond, en dan die afzakkende schouders! Ik moet daarom werkelijk besluiten, onze langdurige correspondentie met dezen brief te 'beëindigen. Ik verlang hoegenaamd niet meer met U in contact te blijven; slechts zou ik mij zeer verplicht voelen, indien U mij naam en adres van den beeld- schoonen man op de eerste foto wilde ver melden. Nadat ik zijn beeltenis heb gezien, voel ik nog slechts één verlangen in mij: hem te kennen en te beminnen. Staking in twee coöp. melk inrichtingen Het grootsft deel der Eindhovcnsche be volking is gisterochtend van melk versto ken geweest daar de arbeiders en melk venters ten getale van ongeveer 120 bij de beide grootste coöperatieve melkinrich tingen „St. Petrus" en „St. Joseph" in staking waren gedaan. De oorzaak hiervan moet' gezocht worden in een geschil over de interpretatie van de loon kortingen. Men kwam overeen, dat de kwestie op 3 September in een conferentie met het hoofdbestuur van den Ncdcrlandschen R.K. Transportarbeidersbond, waarbij vrijwel alle werknemers, betrokken in dit conflict, zijn aangesloten, opnieuw zou worden besproken. Maandagavond heeft dc afdeeling Eind hoven evenwel het besluit genomen met het gewijzigde tjyrief geen genoegen te nemen. Nadat den vorigen nacht en gister ochtend nog onderhandelingen waren ge voerd, zijn zij in staking gegaan. De directies stelden toen als ulti matum: Om 10 uur gistermorgen hervatting van het werk of ontslag van allen en bloc. Nagenoeg nie mand is echter aan den arbeid ge gaan, zoodat de bedrijven met slechts enkele werkwilligen aan den gang móeten worden gehouden, het geen uiteraard bij de groote uitge strektheid van Eindhoven onover komelijke moeilijkheden oplevert. Ongeregeldheden hebben zich intusschen niet voorgedaan. De staking duurt voort. Drie juweelendieven De arrestatie te Antwerpen. Een bericht uit Antwerpen meldde dezer dagen de arrestatie van drie personen van Ncderlandschc nationaliteit, afkomstig uit Hilversum, die zich aldaar op verdachte wijze ophielden in de omgeving van de Diamantclub en trachtten zilveren voor werpen en juwcelen aan den man te bren gen. Maandagavond stelde de Haagsche politie zich in verbinding met de Antwerpschc recherche, aangezien zij deze drie mannen in verband bracht met den inbraak in de juwelierszaak van de firma van Willigen in de Spuistraat, waar zooals bekend onlangs voor een waarde van 70.000.— werd ontvreemd. Het bleek echter, dat de juweelen, welke de mannen in Antwerpen te koop aanboden niet afkomstig waren van den inbraak te Den Haag, maar gestolen zijn bij eenige inbraken te Hilversum. Schip gezonken? Flcsch aangespoeld. De burgemeester-strandvonder van Oost kapel le heeft gerapporteerd, dat j.l. Zonda.g op het strand een fleschje is aangespoeld, waarin een wit stukje papier waarop met potlood was geschreven: „Boot gezonken, gestrand op Thackerrots, Help." Hoewel men meent hier met een, zij het lugubere grap te doen te hebben, zijn de Engelschc autoriteiten van het geval in kennis gesteld. In 't verre Oosten brandt het weer Het vuur, dat altijd brandt, Dat smeulend zich van ras tot ras Steeds weer heeft voortgeplant. Opnieuw slaan rosse vlammen uit, Hun "oorlogsdoel bewust, Gewekt door felle jaloezie. Die nooit wordt uitgebluscht. De bommen vallen op Shanghai, Rood kleurt zich d' avondlucht, 'tJapansche vliegtuig stort omlaag. Getvoffen in zijn vlucht. Steeds nieuwe troepen komen aan, En raadselachtig breed Is de Chincesch-Japansche lach Bij 't groeiend oorlogsleed. De mogendheden kijken toe Bij dit gevaarlijk feit. De sterke knuisten in den zak, Op alles voorbereid! Want in die knuisten schuilt een kracht, Die. jaren aangekweekt, Den allerfelsten tegensland Tot in zijn vezels breekt! Alleen.... hier ziet een groot gevaar Het Oosten dreigend aan. Zal men met China, met Japan l'iteind'Iijk samengaan? Slaan straks de knuisten op elkaar, Dan laait een rosse brand. Die heel den Oosterhemel kleurt Tot diep in 't Avondland! O, raadselachtig Oostersch ras, Waar tweedracht rust'loos zwerft Waar men steeds weer de wapens grijpt, En met een glimlach sterft! Wanneer verstaat ge d i t begrip, Met Uw verfijnden geest; Dat oorlog diepe wonden slaat, MAAR NOOIT EEN VOLK GENEEST!! Augustus 1937. (Nadruk verboden.) KROES. 475ste STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 3de klasse, 2de lijst Trekking: van Dinsdag 24 Augustus 19?" Hooge PrUren 25.000.— 5969 1.000.— 19565 19933 2004862 5437 100.— 600 5543 7260 9825 11831 15352 18122 19630 22385 Prijzen van 45. 59 67 70 122 142 162 171 190 273 312 384 400 423 463 <94 504 544 613 621 641 793 803 829 835 838 846 865 874 877 952 1056 1101 1109 1126 1153 1168 1189 1203 1327 1342 1381 1383 1406 1467 1529 1534 1538 1576 1643 1681 1699 1742 1756 1862 1890 1908 1913 1941 1947 1963 1977 2092 2099 2100 2102 2124 2251 2330 2456 2476 2513 2570 2574 2602 2613 2615 2618 2666 2719 2771 2785 2789 2792 2798 2855 2874 2958 3ÓC2 3017 3028 3030 3044 3072 3087 3125 3162 3181 3184 3210 3217 3247 3239 3312 3412 3466 3492 3494 3558 3617 3618 3675 3715 3800 3811 3816 3862 3879 3937 3944 3946 3957 3978 4004 4025 4085 4137 4158 4166 4184 4195 4203 4216 4261 4362 4515 4523 4539 4594 4665 4872 4753 4836 4914 5049 5063 5118 5184 5221 5245 5264 5267 5293 5298 5307 5314 5334 5335 5338 5377 5336 5396 5434 5447 5580 5581 5594 5604 5631 5671 5687 5711 5836 5856 5879 5912 6019 6120 6130 6140 6199 6205 6221 6234 6252 6262 6271 6305 6314 6322 6354 6374 6429 6431 6450 6465 6497 6531 6599 6624 6878 6705 6735 6782 6888 6893 6988 7001 7008 7049 7083 7144 7145 7186 7203 7255 7266 7280 7296 7364 7390 7457 7519 7598 7663 7691 7734 7751 7752 7764 7850 7926 7932 7983 8005 8009 8014 8029 8037 8050 8110 8125 8149 8156 8161 8204 8221 8229 8234 8241 8246 8262 8263 8277 8284 8451 8496 8498 8552 8563 8586 8618 8625 8638 8655 8659 8691 8706 8709 8811 8896 8923 8940 8951 9003 9022 9044 9074 8113 9120 9135 9169 9183 9192 9249 9244 9299 9331 9333 9397 9447 9451 9469 9493 9613 9614 9620 9686 9716 9735 9808 9868 9899 9931 9533 9944 10012 10158 f0160 10170 10191 10196 10205 10217 10219 10229 10234 10242 10339 10409 10420 10462 10473 10485 10534 10573 10585 10617 10659 10675 10677 10696 10699 10749 10834 10988 11009 11014 11021 11034 11113 11151 11158 11184 11204 11222 11243 11244 11295 113x1 11337 11424 11454 11573 11586 11622 11730 11731 11794 11818 11821 11822 11832 11950 12005 12033 12052 12065 12079 12082 12102 12106 12168 12171 12200 12252 12327 12340 12368 12370 12444 12447 12436 12527 12584 12650 12675 12676 12695 12763 12850 12880 12942 12950 13006 13058 13105 13154 13161 13165 13174 13210 13222 13366 13399 13425 13429 13477 13623 13716 13729 13703 13797 13800 13828 13839 13840 13850 13897 13906 13910 13947 13957 13972 14016 14040 14091 14108 14164 14168 14289 14294 14371 14373 14408 14415 14446 14478 14496 14528 14551 14574 14595 14635 14642 14669 14694 14726 14727 14751 14805 14813 14838 14899 14911 14914 14918 14922 14959 14978 15007 15033 15075 15086 15093 15098 15101 15117 15128 iol97 15252 15273 15277 15285 15324 15328 15351 15375 15378 15426 15440 15452 15508 15554 15618 15627 15336 15642 15649 15734 15747 15767 15790 15845 15867 15835 15911 15926 15929 15972 15997 16000 16023 16027 16030 16070 16212 16243 16268 16283 16329 16337 16353 16356 16435 16514 16593 16622 16631 16694 16718 16734 16827 16913 16914 16930 16931 17010 17021 17054 17063 17097 17111 17148 17149 17169 17196 17202 17209 17280 17287 17301 17336 17350 17375 17402 17449 17548 17581 17614 17616 17652 17680 17760 17767 17776 17782 17880 17885 17911 17912 17916 17919 17990 18005 18008 18064 13084 18093 18160 18204 18223 18286 18324 18392 18435 18442 18443 18451 18452 18584 18655 18682 18686 18710 18329 18848 18874 18888 18912 18996 19009 19056 19071 19098 19119 19290 19297 19335 19352 19463 19481 19510 19541 19618 19659 19668 19676 19720 19732 19751 19832 19837 19837 19917 19927 19965 20064 20081 20176 20202 20237 20247 20295 20312 20317 20392 20408 20440 20456 20459 20506 20565 20654 20725 20765 20776 20797 20798 20805 20823 20855 20899 20976 20978 21030 21078 21105 21128 21159 21168 21190 21252 21275 21286 21371 21395 21414 21422 21600 21611 21614 21634 21649 21661 21711 21737 21738 21744 21821 21901 21958 21980 22010 22075 22184 22194 22217 22223 22227 22269 22270 22320 22328 22355 22360 22377 22388 22466 22519 22563 22587 22594 22602 22700 22743 22760 22774 22776 23023 23045 23061 23062 23094 23141 23230 23279 23292 23335 23341 23368 23418 23450 23472 23527 23528 23560 23587 23600 23610 23665 23673 23638 23692 23793 23795 23825 23849 23872 2387* 23903 23943 23945 23957 23978 23987 23993

Schager Courant | 1937 | | pagina 7