Plaatselijk Nieuws. Vrij Bal Alkmaarsch ps naar Winkel en N. Niedorp De Schager Handeldrijvende en Industrieele Midden- standsvereeniging vergadert HOMAN Een druk bezochte bijeenkomst. De middenstanders verleenen alle medewerking tot welstlagen van de a.s. Middenstandstentoon stelling. De a.s. winkelweek. Geen inkrimping van de kermis. In hotel 't Centrum van den heer Ph( Roo- bol, werd gisteravond een algemeene verga dering gehouden van de Schager Handeldrij vende en Industrieele Middenstandsvereeni- ging. De opkomst der leden was zeer goed, waar over de Voorzitter, de heer M. C. Tuinman in zijn openingswoord zijn genoegen uit sprak. De notulen worden door den 2cn secreta ris, den heer K. Roggeveen gelezen, ze ver werven de goedkeuring der vergadering. Naar aanleiding van de notulen, deelt de voorzitter t. a. v. de te houden middenstands- tentoonstelling mede, dat de onderhandelin gen met den heer Tosi zijn afgesprongen en het bestuur heeft besloten de tentoonstelling voor rekening der verceniging te houden. De middenstandstentoonstelling. Door den heer W. D. Niestadt, secretaris, worden uitvoerige mcdedeelingcn over deze tentoonstelling gedaan. De medewerking van Schagen's midden stand is zeer goed gebleken en de kans op welslagen van de tenoonstelling is. nage noeg voor 100 pet. verzekerd. Van de 43 ge projecteerde stands zijn er reeds 40 verhuurd en verdere onderhandelingen worden ge voerd. Ook van de diverse autoriteiten, o.m. van den Burgemeester werd alle medewerking verkregen; de Voorzitter van den K.N.M.B. zal aanwezig zijn; de Kamer van Koophan del zal te Schagen haar vergadering met de iniddcnstaiidsvereenigingcn houden. Ook de amuscmentsafdeeling is verzorgd en spr. uit tenslotte den wenscli dat de tentoonstelling goed moge slagen. Vanuit de vergadering wordt de wensche- liikheid uitgesproken prijzen beschikbaar te stellen voor den zoovcelsten bezoeker. Een opmerking die de aandacht van de betrok ken commissie zal hebben. De winkelweek. Door den heer J. Schenk worden mede- deelingen gedaan over de te houden win kelweek. Over deze plannen deden wij in ons blad reeds deze weck uitvoerige mcdedeelin gcn. Nog zij vermeld, dat door den Burge meester goedgevonden werd op Dinsdag avond vuurwerk op de Laansloot te ontste ken. Aan de diverse Buurtcommissies werd een opwekking gezonden om actief op te treden en uit de voorloopige mededeelingen, die de Voorzitter der vereeniging vernam, doet ver wachten dat. diverse buurtcommissies goed voor den dag zullen komen; Door den Secretaris, den heer Niestadt,. wordt een uitstekend verslag van de gehou den Bondsvergadering en het Congres uit gebracht. Naar aanleiding van dit verslag wordt medegedeeld, dat de zetel van district XI te Schagen blijft. De Voorzitter brengt den heer Niestadt dank voor den ijver, die hij in dezen heeft betoond. Electriciteitstarieven. T. a. v. de electriciteitstarieven deelt de heer Niestadt mede, dat de Electriciteitscommissie boven het IJ besloten heeft een actie ter verkrij ging van lagere tarieven te ontkete nen. De Hanze is bereid aan deze actie deel te nemen, van den Chris tel ijken Bond werd nog geen ant woord ontvangen. Door den heer G. Kouseband werd het finantieel verslag van den Middenstandswo- ningbouw uitgebracht. Het afgeloopen jaar- is, wat do verhuring der woningen betreft, weer ongunstig geweest, de balans geeft een verliescijfer van f989.54 aan. De commissie van onderzoek had de re kening accoord bevonden. Voor het komen de jaar zal deze commissie bestaan uit do hoeren J. J. de Vries en Veenis. De heer Wissekerke wekt alle middenstan ders op bij voorkomende gevallen mederice- ling ervan te doen als zij gegadigden voor een woning meencn te weten. H a ndelsa vondschool. Door den heer C. Roggeveen Cz. wordt re kening en verantwoording gedaan van de Handelswintcravondschool. De finnnticelc toestand kan gezond genoemd worden, het aantal leerlingen was zeer goed, de resulta ten van het onderwijs waren uitstekend, het schoolbezoek eveneens. De rekening werd door de commissie van onderzoek in orde bevonden. Het voornemen is, om ook voor dezen win ter weer een vervolgcursus te houden en getracht, zal worden voor dezen cursus een rijkssubsidie te verkrijgen. De rekening van de Handelswinteravond school zal volgend jaar worden nagezien door de heeren G. Molenaar, en J. Kruit. Subsidie Winkelweek. Door de Winkelweekcommissie werd ver zocht voor de a.s. winkelweek een subsidie van f75 beschikbaar te stellen. Overeenkomstig het voorstel van het Be stuur wordt zonder discussie besloten aan dit verzoek te voldoen. Inkrimping van de kermis? Door den Voorzitter wordt mede gedeeld, dat in het Bestuur ter spra ke was. gebracht: inkrimping van de kermis. Het Bestuur had gemeend dit punt in de vergadering ter sprake te brengen, doch inmiddels was bij het Bestuur weer de vraag opgekomen, om het punt terug te nemen en eerst een nader onder zoek in te stellen. Het Bestuur stelt dus voor aldus te besluiten. Onder applaus wordt dit punt van de agenda afgevoerd. Als nieuwe leden worden aangenomen de heeren M. Prins, F. Terpstra, J. E. L. van Ketel. C. Scheltus, en H. Stenk. Bij de rondvraag komen diverse huishou delijke aangelegenheden ter sprake, ook wordt gewezen op het feit, dat de bustarie ven Slootdorp—Den Helder goedkooper zijn dan die voor SlootdorpSchagen, hoewel de afstand Slootdorp—Den Helder grooter is. Zal onderzocht worden. Gewezen wordt, op de wenschelijkheid aan de Handelswintcravondschool ook nu weer les in stenografie te doen geven. Zal aan dacht aan worden geschonken. De vestigingselschen. Wat de vestigingseischen betreft, wordt medegedeeld, dat, t.a.v. de handelskennis gelijkluidende eischen zijn gesteld Er zal een examencommissie, in te stellen door de Middenstandsbonden, komen, waarvoor in bijzijn van een rijksgecommitteerde examen afgelegd moet worden. Door een ander wordt geklaagd over de slechte straatverlichting, ook van de Gracht, terwijl bij de haven geen verlichting is. Het zelfde euvel is reeds ter sprake geweest bij de Buurtcommissic voor de Gracht. Door den heer Mr. Dr. Buiskool wordt ge wezen op de hooge kosten van Havenver lichting en op de verlichting die de schepen zelf hebben. Wat de overige straatverlichting betreft, het gemeentebestuur kan daar op gewezen worden. Waar de courantenberichten de reorganisatieplannen van de sporen berichtten en daarbij wezen op het voornemen om diverse stations te passeeren, wordt aangedrongen op waakzaamheid van de Middenstands- vereeniging. Deze waakzaamheid wordt gaarne toegezegd; men heeft alle vertrouwen dat Schagen knooppunt zal worden. Door den heer C. D. Schmalz wordt opge wekt. deel te nemen aan de verkoopattractie. Met den wensch dat alle middenstanders krachtig zullen samenwerken om winkel week cn middenstandstontoonstclling goed te doen slagen, sluit de Voorzitter de geani meerde vergadering. GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Thea, dochter van Pieter de Geus cn van Fetje Cuperus. Nicolaas Wilhelmus, zoon van Willem Doornbos en van Anna Johanna Rood. Gerrit Marchienus. zoon v. Gerrit Jan Speelman cn van Marchien Brakel. Overleden: Willem van Schagen, oud 71 jaren, weduwnaar van Aagje Appelman. Maartje Schenk, oud 73 jaren. POLITIE. Gevonden: een ceintuur; een paar zwarte handschoenen; een portemonnaie; een da- mesring; een kinderschoentje. Verloren: een portemonnaie met inhoud; 5 rijwielplaatjes; een armband; êen gouden schakelarmband. Vermist: een lam. Uit onze Omgeving BARSINGERHORN DE PREDIKANTSPLAATS VAN DE NED. HERV. GEMEENTE BINNENKORT WEER BEZET. Woensdagavond heeft in de consistorie kamer een vergadering van stemgerechtigde leden plaatsgevonden, waarbij 25 perso nen aanwezig waren. De President-Kerkvoogd, de heer W. Zona heette de aanwezigen hartelijk wel kom, in het bijzonder de WelEerw. heer Ds Eikema Spreker zette het doel van de vergadering uiteen en zeide o.m, dat Kerk voogden contact hadden gezocht met den Raad van Beheer, met het resultaat, dat nu voorgesteld wordt te voldoen aan het Reglement op de Predikantstractementcn. De volgende besluiten werden met alge- meene stemmen genomen: le. Samen te werken met de Herv. Ge meenten te Haringhuizen en te Kolhorn, om te komen tot de bezetting van één predikantsplaats. 2e. Te voldoen aan het Reglement op de Predikantstractomenten. 3. Een en ander ter kennis te brengen aan de betrokken Kerkeraden en aan den Raad van Beheer. Ds. Eikema sprak zijn genoegen uit over deze genomen besluiten en hoopte dat bin nen niet te langen tijd een predikant zou worden beroepen, waarmee het kerkelijk leven in de geheele gemeente ten zeerste gebaat zou zijn. Spreker bracht hulde aan het College van Kerkvoogden en Notabelen voor het genomen initiatief. Nadat nog tot notabel, in de vacature ont staan door het benoemen van den heer B. Jongejan tot Kerkvoogd, was bcnoepid de heer Joh. Schenk, sloot de voorzitter de vergadering onder dankzegging voor de be toonde belangstelling en de volle medewer king. ZUPE Door het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst is het faillissement van C. DEKKER, timmerman-aannemer, Schager- brug, geëindigd. Mr. H. JUDELL, Curator. Alkmaar, Ritsevoort 2, 25 Augustus 1937. Te koop: Fauteuils, Tafels, Stoelen, Petrol, lampen, Thee tafels, 1 en 2 pers. Ledikanten, Kachels te koop gevraagd cn Meubels. J. C. CASTRICUM, Nieuwe Laagzijde, Schagen. Zondag 29 Augustus 3 uur. St. Maartensvlotbrug Weggeloopcn: EEN GELE HOND met halsband en ketting. Terug bezorgen of inlichtingen bij KOK, boekhandel, Warmen- huizen. Te koop: 1 PLATTE WAGEN en een driewielde kar, beide z.g.a.n. en op beste luchtban den; een solide Polderboeren wagen met toebehooren, ijzeren banden, tezamen voor f200 cn een groote Ket, moet eiken dag werken voor f 145. Moet weg wegens ziekte, bij C. KOOP MAN, Stroomerlaan 15, Ber gen, N.H. Terstond gevraagd: Een FLINKE NOODHULP, voor d. en n. Wed. S. BROM MER. Schagerbrug. Te koop: Goedgekeurde BINTJES, klasse A, bij K. L)E GEUS, Groenveld. St. Maarten. Te koop: Beste HAJiDWAGEN en gebruikte Schrijfmachine (oud type), bij W. TROMP, Aartswoud. Nog dagelijks verkrijgbaar uit. eigen tuin, VERSCHE PRUIMEN, .Reine Victoria". J. BREE- BAART Jnz., Winkel. ARBEIDER gevraagd, die kan zichten. A. RUITEN BURG, Lotweg 8, Anna Paulowna. ST. MAARTENSBRUG. In den nacht van Dinsdag op Woensdag is in de woning van dén heer G. Dekker alhier, vermoedelijk door kortsluiting, een binnenbrand ontstaan. Toen de bewoners des morgens vanuit hun slaapvertrek in de woonkamer kwamen, kwam een verstik kende rook hen tegemoet. Toen de rook was opgetrokken, zagen zij tot hun ont steltenis, wat er in den nacht gebeurd was. De gordijnen voor de ramen aan den linkerkant waren verbrand, het plafond op verscheidene plaatsen opgeblaard, ter wijl in de nieuwe vloer een flink gat was gebrand en een gedeeltelijk verkoolde stoel danig kennis had gemaakt met het vuur. Wat er verder in de kamer aanwezig was, beeft door de dichte rook die er stond, veel veel geleden. Van vuur was niets meer te bespeuren. Deuren en ramen van het vertrek waren geheel afgesloten, cn dit is wel gelukkig geweest, anders had deze binnenbrand voor de bewoners wel eens ernstige gevolgen kunnen hebben. Verzekering dekt de schade. Tot Bode van de Begrafenisvereeni- ging „De Laatste Eer" is benoemd de heer Jn. Visser alhier. T ZAND. Windhondenvereenlqing. We vernamen dat men het plan heeft alhier een vereen, op te richten van hou ders en fokkers van windhonden Tevens zou het in de bedoeling liggen om in de naaste toekomst windhondenrennen te or- ganiseeren. Voor dit doel zal a.s Vrijdag avond bij de Wit een vergadering worden gehouden. Geslaagd. Bij een in het Esperantohuis te Arnhem door den heer Cseh gehouden seminarie voor opleiding tot Esperanto-onderwijzer, uitgaande van het Internationaal Instituut Cseh Instituut voor Esperanto te Den Haag behaalde onze plaatsgenoot, de beer T. Blokland Jr. ziin erkenning als Cseh Espe ranto-onderwijzer. ANNA PAULOWNA zijn, waarom legt men er dan dure brug gen over? Behalve dat de eigen hengelaars geduneerd worden, hpbben eenige midden standers er schade van. De heer Waiboer vindt, dat als hier een middenstandsbelang mee gemoeid is, de vereeniging zich met hand en tand moet verzetten tegen het verbod cn moet trach ten de wateren weer vrij te krijgen. De heer Kaan zegt dat men geen finan- cieelen steun kan verleenen. Op zijn voor stel krijgt het bestuur opdracht, z'n best te doen. deze zaak tot een goede oplossing te brengen, b.v. door contact te zoeken met het Polderbestuur of, indien liet tot een rechtszaak moet komen, adhaesle te betui gen aan het streven om de wateren weer vrij te krijgen. Hierna volgde sluiting. NIEUWE NIEDORP Middenstandsvereeniging bespreekt de Vestigingswet. Op de vergadering van de Middenstands vereeniging „Anna Paulowna", gehouden in De Vlas- en Korenbeurs, hield Drs. H. W. C. Tupker een inleiding over de Vestigings wet-kleinbedrijf en 't Instituut voor midden standsontwikkeling. Spr. kon natuurlijk de wet slechts heel summier behandelen cn een enkel onderdeel wat nader belichten. Hij merkte aan''het slot van zijn uiteenzetting op, dat de vestigings eischen slechts aangevraagd kun- nnen worden door lichamen, die aan gesloten zijn bij een algemeen erken de centrale, dat de overheid een deel van haar taak op de schouders van de middenstandsorganisaties legt en dat in de toekomst nog wel meer zal doen. De middenstanders dienen dus te zorgen, dat men daartegen opge wassen is; zij inoelen hun organisa tie versterken en hun kennis vergroo- ten, want het wordt meer en meer noodzaak dat men ook in het mid- denstandsbedrijf goed beslagen ten ijs komt. Dc heer Tupker beantwoordde hierna vragen, die naar aanleiding van het gespro kene uit de vergadering naar voren waren gekomen. Bij een vraag van den heer Picterscn merkte spr. op, dat inderdaad de kwestie van de gecischtc credietwaardigheid moeilij ker is dan b.v. de beoordeeling van de vak bekwaamheid en handelskennis, die men met een examen kan toetsen. In de praktijk zullen voor de beoordeeling van dc crcdiet waardigheid de Kamers van Koophandel wel worden ingeschakeld en spr. verwacht dat men, bij flinke vakbekwaamheid, ook wel eens wat soepel zal zijn in de kwestie der credietwaardigheid. Wat voor handelskennis geëischt wordt, zal wel bij algerncenen maatregel van be stuur vastgesteld worden, antwoordde spr. den heeren Kus en Van Zandwijk. Het di ploma van het Middenstands-Instituut wordt zeker erkend, misschien daarnaast ook de diploma's van andere inrichtingen, waar van enkele hun opleiding zeker zullen aan passen aan de gestelde eischen. De heer C. Kaan vroeg over uitbreiding van zaken en de kosten van aanvragen tot vestiging. Uitbreiding staat gelijk met vestiging, zei spr. Bestaat voor den nieuwen tak van bedrijf de vestigingseisch. dan zal men dus zelf, of do filiaalhouder over vol doende vakbekwaamheid moeten beschik ken. De Kamer van Koonhandel mag niet meer dan t 10 onkosten berekenen, in den regel zullen de kosten wel lager zijn. Dc voorz., de hoer Kaan, dankte den heer Tupker voor z'n duidelijke uiteenzet ting en de beantwoording der vragen en gaf daarna het woord aan den heer W. Kosscn. Het verboden vtschwater. Een paar leden wenschten over het ver bod om te hengelen in de Zandvaart en Middenvliet te spreken. Namens hen werd het woord gevoerd door den heer W. Hos sen. Deze herinnerde aan de hand van een krantenartikel aan het proefproces dat was uitgelokt en tot de rechterlijke uitspraak leidde: Zandvaart en Middenvliet zijn geen bevaar- en bevlotbare wateren. Den volgen den dag reeds stonden verbodsbordjes in deze vaarten: een Heldersebe hengelsport- verceniging bad 't vischrecht gepacht voor haar leden. Altijd zijn deze wateren vrij geweest voor de hengelsport van de eigen inwoners, nu moet men juist lid zijn van die Heldersebe vereeniging om er te mogen visëchen. Als die wateren niet bevaarbaar ONTBINDING MIDDENSTAND- VEREENIGING. Algemeene vergadering van dc Midden standsvereeniging in de Prins-Maurits, al hier. Aanwezig 10 leden. Na een welkomstwoord van den voorzit ter den heer Pb. Komen, waarbij deze de slechte belangstelling voor deze vergadering memoreert, volgt lezing der notulen door secretaris Oly. welke worden goedgekeurd. Hierna wordt aan de orde gesteld het belangrijkste agendapunt. Ontbinding der vereeniging, afwezigheid wordt als bedanken voor lid aangemerkt". Dc heer Keetman vraagt waarom of de lijst niet gecirculeerd is bij de leden over eenkomstig besluit der vorige vergadering. Toegelicht wordt dat deze lijst, welke in hield bet teckenen der leden of men voor of tegen ontbinding der vereeniging was, hoewel niet volledig, wel degelijk is rond gegaan, cn zij die hierop hebben getcckend allen voor ontbinding waren. Op een desbetreffende vraag, deelt dc secretaris mede, dat het bedanken als lid van den Bond op tijd is geschiedt. Er is nadien dan ook geen contributie meer ge heven. Hierna ontplooien zich langdurige dis cussies over al of niet ontbinding cn hoe men staat tegenover het financiecle ge deelte en eventueele tekorten en als er soms een voordeelig saldo mocht zijn, wat hiermede dan moet gebeuren. Ten slotte wordt eerst tot stemming over gegaan en wordt de vereeniging met alge meene stemmen definitief ontbonden. Hierna wordt het financieele gedeelte aan de orde gesteld. Voorgesteld wordt door den heer C. van der Haagen, gesteund door den lieer Keetman, een eventueel voordeelig saldo te maken aan de Flora I ia- v o reen iging. De heer Komen en Toornstra zou den eventueele overtollige gelden beschikbaar willen stellen voor het oprichten van een nieuwe vereeni ging en vinden dat zulks meer in de lijn ligt. Hieromtent ontspinnen zich nog al tame lijk heftige discussies. Dat de neringdoenden profijt van „Flo- ralia" zouden trekken, wordt betwijfeld. Dc hoer Toornstra zou, als er dan nog wat overschiet de gelden maar willen ver doelen onder de leden. Dc heer Van der Stok meent, dat men eerst alle financieele aangelegenheden moot afwikkelen en de betalingen die er nog zijn te doen allereerst bewerkstelligen, al vorens eventueele overtollige gelden een bestemming te geven. Tenslotte komt men tot de conclusie, dat wanneer alle betalingen zullen zijn gedaan er al heel weinig zal overschieten. Er zou nu nog ongeveer 40— in kas zijn. Ten slotte tot stemming overgaan de. wordt besloten met 6 voor en 1 blanco stemmen het eventueel over schot per 1 Januari 193S aan de vereeniging „Floralia" over te dra gen. Na dien zal geen verbaal op de vereeniging meer mogelijk wor den gesteld. Op verzoek is dc heer Toornstra bereid als penningmeester de liquidatie der ver eeniging af te wikkelen. Na rondvraag welke weinig oplevert sluit de heer Komen de vergadering. W1ERINGERMEER Auto ramt spoorleider. Hoe onprettig voor de weggebruikers de wegspoorleiders (groote keien), kunnen zijn, ondervond Woensdagvoormiddag een Gro ninger veehandelaar op den Hoornschenweg. Komende per luxe auto van de richting Den Oever, raakte hij tusschen Wieringcrwerf— Middenmeet* een spoorleider zoodanig, dat het carter zware lekkage bekwam. Gelukkig bleef het defect bepaald bij dit enkele onge val en kon dc wagen na bekomen herstel aan Garage Klare, de doorreis vervolgen. LANGEN DIJK NOORDSCHARWOUDE. Korpskolver*. Tot Korpskolvers Van de Sociëteit Vrien denkring zijn aangewezen de hoeren G. Hop, G. Deutekom en C. Langendijk Pz. BROEK OP LANGENDIJK. Hulpverleening bij brand. B. en W. van Alkmaar hebben den Raad voorgesteld, met Broek op Langendijk een regeling aan te gaan, voor hulpverleening ingeval \an brand. DE GEMEENSCHAPPELIJKE FABRIEK ZAL WORDEN VER KOCHT. Gisteravond liep in Nieuwe Niedorp het gerucht, dat in de komende raadsvergade ring, welke reeds morgen zal worden gehou den, een voorstel ter taiel zal worden ge bracht om de gemeenschappelijke gasfa briek van Winkel en Nieuwe Niedorp te verkoopen aan de gemeente Alkmaar en in het vervolg het gas van die gemeente te gaan betrekken. De regeling zou ongeveer neerkomen op de indertijd aan Warmenhuizen aangebo den condities. Bij informatie bleken de hierboven ge signaleerde geruchten juist te zijn. Het ligt inderdaad in de bedoeling der besturen van beide gemeenten om de Ra den voor te stellen een overeenkomst als bovenbedoeld met Alkmaar aan te gaan, omdat de eigen fabriek te onvoordeelig werkt, wegens de te geringe omzet en de daardoor sterk drukkende vaste lasten. SCHAGEN, 20 Augustus. 12 Paarden f 150450, 2 stieren, pinken f 155175, 12 geldekoeien, magere f 140180, 60 idem vette f 200—300. 10 kalfkoeien 200 280. 4 pinken f S0—110. 6 graskalveren 25 "5, 31 nuchtere kalveren f 12—18, 50 ma gerc schapen 1825. 234 idem vette 2833. 121 lammeren 1014. 6 bokken en geiten 3 —10, 10 magere varkens 32—38. 7 idem vet te per Kg. 58—61 ct„ 139 biggen f 12—22, konijnen f 0.40—1, 78 kippen 0.50—1.50, haantjes f 0.20—1. ALKMAAR, 25 Augustus. Aardappelen 2.80, andijvie 0.70—2.80, appe len 2—6, augurken 2—12, bloerhkool I 10 17, II 36. bieten 160. druiven 11—16, groene kool 3.204.20. kropsla 0.60—2—, knolsclderie 2.60, komkommers 1.50—3.50, meloenen 4—20, peren 4—10. prei 2.60—3, peterselie 0.501, perziken 2—5.50, poste lein 0.120.24, pruimen 3.506.50, rabarber 0.802.60, roode kool 1.20—2.40. selderie 0 501.60. spinazie 22—69, snijboonen 3—8, enkele spercieboonen 1—1.50,* dubbele sper- cieboonen 0.601.60. tuinbooncn 70 ct.. to maten 2—3, uien 3.604.20, wortelen 3.50— 6.—. WINKEL, 25 Augustus. Appelen 1—6, peren 1—9, pruimen 2—11, augurken 311. slaboonen 3—5, snijboonen 2—S, aardappelen 11.60, per 100 pond. Kropsla 1—1.20. meloenen 5—6, komkom mers 1.50—1.60 per 100 stuks. WARMENHUIZEN. 25 Augustus. Eigenheimers 1.50—1.80, bintjes 2.20, roode kool 11.30. witte kool 1.10, slahocmen 5.10 —8.10. Aanvoer 4500 Kg. aardappelen. 8000 Kg. roode kool, 3000 Kg. witte kool, 175 Kg. slaboonen. M1DDENMEER. 25 Augustus. Graanbcurs. Roege 77.25, wint erg erst 7—7.25, zomergerst 7—7.35, witte haver 6.75 —7.25, groene erwten 9.5010.50. Wijker va- lcn 1417.50, blauwmaanzaad 2829, karwij zaad 23.5024. AMSTERDAM, 25 Augustus. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 347 vette kalveren, le kw. 66—72 ct.. 2e kw. 5864 ct., 3e kw. 4856 ct. per Kg. levend gewicht: 46 nuchtere kalveren f S14 per stuk. 178 varkens: vleeschvarkens. wegende van 90110 Kg. 7273 ct.. zware varkens 71—72 ct., vette varkens 69—70 ct. per Kg. slnchtgewicht. Aangevoerd 2 wagons gesl. runderen uit Denemarken. Marktoverzicht: Vette kalveren, ruime aanvoer, eerste kwa liteit sleepend en duur, andere soorten kalm en prijshoudend. Nuchtere kalveren: gewo ne aanvoer, handel vlug. zelfde prijzen. Varkens gewone aanvoer, handel sleepend en prijzen zeer hoog. RROEK OP LANGENDIJK, 26 Augustus. Schotsche muizen 2.602.90. grootpn 2.60, eigenheimers 2.202.40. bl. dito 2.102.40. uien 3.10—3.30, drielingen 3.103.40, grove 3.20. gele nep 5.405.70. Spercieboonen f49, snijboonen f410.50, kroten f2.10—2.60, vr. witte kool f 1.20 1.30, gele kool f 1—2.20, bloemkool f 11.50 12.30, 2e soort f3.60. i .en met zijn inden been staat da man, die de verkeersre gels niet kent, in de gevangenis.

Schager Courant | 1937 | | pagina 7