De Postiljon Lonjumeau POTTERS MUGGENOLIE Motorraces Bedrijfs- en Werkmans- Kleediny fa. Schmalz Bontmantels STAYER-WEDSTRIJDEN THEATER 'aatom WIERINGER WIELERBAAN Zondag 29 Augustus 2den Kermiszondag I93Z - 1.30 uur n.m. Meer dan 2000 Winkels vertoont Zaterdagavond, Zondag 3 uur en half negen, het amusante Weener filmwerk: van Naar de bekende operette met Leo Slezak, Willy Eichberger, Lucie Englisch, enz. Toegankelijk voor eiken leeftijd. Zaterdagavond en Zondagmiddag 3 uur entree volwassenen Zaal 40 ct., kinderen vanaf 15 cent 29 Aug., 2 Sept. Cecomb. Auto-Boottocht Harderwijk- Udd.meer, Apeldoorn-Veluwe 7.15 u. f2.75 5, 7 Sept. Arnhem en Nijmegen met omstr. 8.00 u. f3.25 29, 31 Aug, Rhenen m. bez. Dierenpark en Gooi 8.30 u. f 2.75 5 Sept. Schitt. Bruggentocht Moerdijk, etc. 8.00 u. f3.2o 5, 8 Sept. Den Haag en Scheveningen 8.30 u. f 1.75 28 Aug. Bijw. aanbieding van het Prinselijk Jacht en Vlootrevue met gereserv. zitpl. op Stoomjacht 9.30 u. f3.75 21 Sept. naar de Opening der Staten Generaal 7.00 u. f 1.75 2, 8 Sept. Utrecht-Soesterberg-Pyramide 8.30 u. f2. 29 Aug., 2, 5 Sept. Valkeveen-Hilversum-Soestdijk 13.30 u. f 1.50 1, 5 Sept. Schiphol, Groenendaal, Bloemend. 13.30 u. f 1.25 2 Sept IJmuiden, Zandvoort, Bloemendaal 13.30 u. f 1.— 3 Sept. Medcmblik, Wieringerm., Monument 13.30 u. f 1.50 8, 12, 15 Sept. Bez. Avro-Studio, o. desk. 1. met aan bieding van Thee en daarna rondrit Gooi 13.30 u. f 1.75 BUITENLANDSCHE TOCHTEN. 30 Aug. 5 prachtige dagen via Rijn naar Heidelberg, met bezoek aan Mainz, Worms, Frankfurt, en Wiesbaden, en bovendien een heerlijke Rijnvaart per boot f28. 8 Sept. 3 en of 4 d. Valkenburg, m. uitstapjes f23, f28. 6 Sept. i dagen Rijn met mooie bootvaart f33. 13 Sept. 5 dagen laatste Harz-tocht via Lippe-Detmold en Weserland en bezoek pracht Bodendal f38. 13 Sept. 5 dagen Moezel en Rijn (Wijnfeesten) f38. 13 Sept. 3 dagen Lippe-Detmold en Bad-Pyrmont f24.— 20 Sept. laatste 4-daagsche Reclame Tocht, echt mooie tocht met prachtige bootvaart v. slechts f29. Inl. en opgave bij Reisbureau H.A.B.O., Stationsw. 37B Tel. 4334 en den Reisleider C. ten Bruggencate, Hee- renweg, Heiloo, Tel. 4215. de helft von.Uw^nachtrusf, die U tocK <al zoo hpr34nooaig hebt," nog opgeJ offerd aan 't wegjagen van muggen 5 Enkele druppels Potter's Muggenolie! «;aongenaam van reuk "en verfrisf schend-'zijrpvoldoende om alle muq4 gen hef hazenpad te doen kiezen* ,4s U door zoó'n insect, zelfs een wesp^ gestoken, enkele druppels Potter'^ Muggenolie doen jeuk en zwelling direct verdwijnen.,Uitstekend tegen ruidjeuken'ea'gojbulfen. Neemt.he» op reisi mee:" Bij apotheken, en drogisten? 'cent» per flacorg Imp. i" H. f«n Herkei -* Hilversum^ 29 Aug. 2 uur 29 Aug. Een programma van den eersten rang (achter motoren) Plet van Kempen de Zesdagenkeizer Maurice Seynaeve Kamp. van Belgis A. de Graaf Kampioan van Naderland cn tal van andere renners van naam in een pracht vóór-programma Koppelwedstrijd over 40 k.m. Achter den motor worden 3 manches gereden Bespreekt Uw plaatsen over Tel. Hippo 5 of 66 Loge f 1.75. Overdekte tribune ff 1.50. Noord- Tribune ffl.25. Staanplaats ff 0.75(kinderen f 0.25) K.N.M.V.-Baankampioenschappen van Nederland ALKMAAR Races die geen sportliefhebber missen mag Zilveren Beker beschikbaar voor het breken van het Ronde-record Alle Nederlandscbe Renners aan den Start Op Zondag 29 Aug. allen naar het Sportpark te Alkmaar ADVERTEERT IN DIT BLAD IETS VOOR DE BOTERHAM per blik per pot per pak per pond per H pond per pond 15 ct. 18-23 ct. 20 ct. 17 ct. 23 ct. 23 ct. 1 - JJUHU uu VII per stuk 10-20-26 ct, per pond 25 ct. per pot 25 ct. Enkabé Leverpastei Pindakaas Chocolade vlokken Chocolade Hagel Anijs Hagel Frambozen Hagel Ontbijtkoek Superior Basterd T.E.O. Jam BIJ ONS KOOPEN IS GOED KOOPEN Een H pond Enkabé Amandelgries 33 c{. Een fleschte Puddtngsaus Enkabé Alléén deis week samen voor 29 ct. De echte „Aeroxon" VLIEGENVANGERS 5 voor 10 cl. COMBI KOFFIE IS BETERE KOFFIE Spaart de zakken. Verkrijgbaar bij de bekende Enkabé-winkeliers. Aideeling Anna Paulowna. Prima modellen Prima kwaliteiten Lage p r ij ze n Schagen Groofe keuze, en....... voordeelig Iangesfraat72 Hoek van den Boschstraat ALKMAAR NEEMT 37 POND AF Mej.F. S.zegft: „Mijn Moeder had zulke schitterende resultaten met BonKora. dat ik het zelf ook eens probeer de. Ik nam 37 pondafin8we- ken. Afname heupen 22 cm. en lk draag nu 2 maten klei nere kleeding. Ik zie er 10 jaar jon ger uit. Ik ben op elk feest het mid delpunt der belangstelling." Of U nu 5 dan wel 50 pond overtollige dikte meedraagt, probeer BonKora. Koop vandaag nog een flesch Bon Kora k t 2.25, alom verkrijgbaar bij apothekers en erkende drogisten, of inlichtingen bij het BonKora- Depot. Singel 115, Amsterdam-C, WONING te huur in Kanaalstraat, f 3.50 per week. M. C. TUINMAN Schegen. In het Polderhuis te Oudorp vergaderden Donderdagmiddag Dijkgraaf, Heemraden en Hoofdingelanden van den Polder Heer- hugowaard. Om kwart voor drie opende de voorzitter, de dijkgraaf Tromp, de vergadering en heette de aanwezigen welkom. De secretaris, de heer Hoogland, las hier na de notulen van de vorige openbare ver gadering van 13 April j.1., die door de ver gadering onveranderd werden goedgekeurd. De voorzitter deelt mede, dat de staat der totaalkosten van de bemalingsmachine, waarnaar de heer Sinnige op de vorige vergadering had gevraagd, aan de leden is toegezonden. De nieuwe bestuursleden. Het volgend agendapunt behelst het na zien der geloofsbrieven van de gekozen be stuursleden. Inplaats van de hoofdingelan den P. Groen en P. Konijn Cz., zijn gekozen de heeren K. Ursem Kz. cn J. Appel. De heer Oudeman werd herkozen. In de plaats van den heemraad K. Blom werd gekozen de heer P. Smit Jz. De commissie voor het nazien der geloofs brieven, bestaande uit de heeren Quant, Stuyt en de Wit, verklaren, dat zij de ge loofsbrieven in orde hebben gevonden en adviseeren de vergadering de gekozen leden tot het bestuur toe te laten. Aldus wordt besloten. Wijzigingen van keuren n ver ordeningen. De agenda vermeldt dan de bespreking van de wijziging der Keuren en Verorde ningen. Het betreft hier de verordening over het afgraven van grond. De Dijkgraaf wijst er op, dat het vaststellen van deze verorde ning heel wat moeite schijnt te kosten. Eerst vond het Provinciale bestuur de boete teh oog gesteld. De polder had f 5000.— voorgesteld. Dat is nu 50.— geworden. Daarna moest er aan toegevoegd worden, dat ook het in eigendom hebben van af gegraven grond strafbaar is. Nu maakt het gemeentebestuur van Heer- hugowaard bezwaar tegen de clausule, dat ook de grond, die afgegraven werd vóór de verordening ontstond, onder de verordening zal vallen. Het Dagelijksch Bestuur van den polder wil deze clausule echter handhaven en dit des noods in Den Haag bepleiten. Het vraagt in deze zaak van de vergadering vrij man daat. Bezwaren van juridschen aard. De heer Smit vraagt of de gemeente groote financieele belangen of andere belangen bij deze zaak heeft De voorzitter antwoordt, dat de bezwaren van het gemeentebestuur hoofdzakelijk van juridischen aard zijn. Na eenige discussie wordt op voorstel van den heer Van Langen aan Dijkgraaf en Heemraden volmacht gegeven deze zaak af te handelen. Voor een krooshek. De voorzitter komt dan met het voorstel om ten behoeve van den bouw van een nieuw krooshek bij het beihalingsgebouw een leening te sluiten, groot f2000,—, tegen een rente van ten hoogste ty2 Deze lee ning zal worden afbetaald in 10 jaarlijksche termijnen van f200.met als eerste terug betalingsdatum 31 December 1937, een datum die e.v. vervroegd kan worden. De heer Quant, is bij den bouw van het krooshek wezen kijken. De machinist van de bemalingsmachine had hem verteld, dat er reeds nu een verbetering te bespeuren is. Dit was reden voor spreker, om voor het voorstel te stemmen, hoewel hij eerst van den hoo- gen prijs was geschrokken. De Voorzitter is het hier mee eens. Door de sterke strooming heeft het hek veel te verduren. Het is dus zaak het maar meteen goed in orde te laten brengen. Bovendien kan er door het kroos 's zomers niet genoeg water gemaald worden. Door het nieuwe hek worden dus 's zomers de bemalingskosten la ger. Het voorstel van het Dagelijksch Bestuur wordt z.h.s. aangenomen. De rondvraag. Hierna volgt de rondvraag. De heer Groen klaagt over den slechten toestand van de wegsloot aan den Laanweg. Den Voorzitter is dit hekend. Dit staat in verhand met de in uitvoer zijnde Provin ciale werken. De Polder zal hier aandacht aan schenken. De heer roen vraagt aan wie de scheidinc- sloot behoort, gelegen tusschen den grond van de gemeente Noordscharwoude en den grond toebehoorende aar. Mr. van Giffen. Bei den ontkennen voor deze sloot te moeten zorgen. De Voorzitter zegt, dat men de zaak aan het kadaster zal voorleggen. Volgens zijn rneening hoort een scheisloot voor de helft aan ieder der eigenaren der aangrenzende gronden. De heer Groen bedankt als pol dermeester. De heer Groen deelt dan mede, dat hij in verband met zijn leeftijd meent te moeten bedanken voor de functie van poldermeester. Het spijt den Voorzitter dat de heer Groen dit besluit heeft genomen. Nu deze nog geen verzoek heeft ingediend, zal de vergadering hier later op terug komen. De heer Kooij zegt dat sinds de spoorwe gen de zorg voor de spoorsloot overgenomen hebben, deze veel minder goed wordt ge schouwd als vroeger het geval was. De Voorzitter zegt toe. dat de polder meesters hierop acht zullen geven. De heer Van Langen vraagt of de Veen- huizer Middenweg ook nog geteerd wordt. De Voorzitter zegt dat dit zal gebeuren. Een weg moet toch de laatste zijn, vandaar dat het zoo lang duurt. De heer Sluijs dringt er op aan, dat een gedeelte van den Jan Glijnisweg wordt op gehoogd. Bij glad weer is het daar levens gevaarlijk. De heer Quant vraagt, hoe Dijkgraaf en Heemraden staan t.o. de demping van slo ten bij de R.K. kerk. De Voorzitter zegt, dat hierover alleen iets gezegd kan worden als er een verzoek tot demping is gedaan. Dat is nu niet het geval. Woorden van dank. De Voorzitter gaat dan over tot de slui ting. Er zijn twee leden die voor het laatst een openbare vergadering bijwonen, nl. d» heemraad Blom en de hoofdingeland en poldermeester Groen. De heer Blom is reeds ruim 45 jaar lid van het polderbestuur, waarvan 35 jaar als heemraad. De heer Groen is' 17 jaren lid geweest. Spreker bedankt beiden voor alles wat zij voor den polder deden en voor hun trouw bezoek aan de vergaderingen. (Instem- min). Spr. bedankt dan de leden voor hun aanwezigheid en sluit de vergadering. De beide aftredende leden danken hier na voor de gesproken woorden. Zij spre ken ook hun dank uit over de prettige sa menwerking die zij altijd ondervonden heb ben en hopen dat hun opvolgers op de zelfde wijze als zij met het bestuur zullen samenwerken. OUDE NIEDORP Verloting. Door B. en W. is toestemming verleend aan de Floraliavereeniging tot het houden van een verloting ten behoeve van de te houden tentoonstelling. Tocht van ouden van dagen. Woensdag heeft, begunstigd door schitte rend zomerweer, de tocht voor de ouden van dagen van Oude Niedorp plaats gehad. Pl.m. 27 oudjes hebben deze reis meegemaakt en de tocht is uitstekend geslaagd, 's Avonds om ruim half negen kwamen ze weer thuis en in de zaal van den heer Feijs werden ze ver welkomd door het fanfarecorps. Het eerst werd het woord gevoerd door den heer De Heer, die dank bracht aan allen die tot het slagen van dit feest hadden medege werkt. Hierna gaf de heer Wolthuis, een van de drie geleiders, een humoristisch verslag van de reis naar Amsterdam. Het bleek, dat toen men in Oude Niedorp instapte de bus reeds aardig vol was. Toen men echter in Verlaat kwam, waar nog eenige reisgenooten instap ten, was de bus echter zoo stampvol, dat een van de geleiders genoegen moest nemen met een vischstoeltje. Pl.m. half 12 kwam men in Heek te Haar lem aan. En hier hebben ze heerlijk ge geten. Hierna ging de reis naar Schiphol, waar terdege is genoten. Prachtige machi nes heeft men zien komen en gaan, o.a. uit Boedapest cn Stockholm. Met de bus ismen hierna het terrein onder geleide rondgere den. Intusschen werd het lijd om weder om den inwendigen mensch te versterken en men ging op weg naar ITeck op het Rcm- hrandtsplein. Er werd eerst nog door een paar drukke straten gewandeld en men was verwonderd dat aan het einde van de ze wandeling niemand in het drukke ver keer werd verloren. Hierna werd, na gegeten te hebben, de thuistocht weer aanvaard, waar men in goeden welstand aankwam. Het muziek corps gaf nog eenige stukjes muziek ten boste, om. een potpourri van bekende oude liedjes, die zeer door het publiek werden geapprecieerd. Hierna ging men uiteen, terwijl de ouden, die ver af woonden per luxe werden thuisgebracht. ZIJPE Naar wij vernemen zal aan de door de Middenstandsvereenigingen te 't Zand, Schagerbrug en Oudesluis georganiseerde reis naar Amsterdam enz. worden deelgeno men op Zondag 29 Augustus door plm. 170 personen en op Woensdag 1 September door niet minder dan plm. 470 personen. Voor den middenstand dus een schitterend succes!

Schager Courant | 1937 | | pagina 4