Zestig boterkeurmeesters aan het werk Alkmaarsch gas in Winkel en N. Niedorp Motorraces te Alkmaar Ook de Nederlandsche zuivel onderscheiden Y^f' AKKERTJES Bloembollenveiling vereen' „West-Friesland" te Bovenkarspel Ingezonden De Langendijker Lichtbedrijven Vrijdag 27 Augustus 1937 Tweede blad Voor de eerste maal is ter gelegen heid van een Internationaal Zuivel- congres nu ook een internationale boterkeuring uitgeschreven. Dat voor een dergelijke keuring veel belangstelling bestaat blijkt wel uit het groote aantal inzendingen. Niet minder dan 19 landen hebben boter gezonden. Daar de boter zoowel van het Noordelijk als Zuidelijk half rond kwam, moesten om een goede vergelijking te verkrijgen twee groe pen gevormd worden en wel een groep versche boter en een groep koelhuisboter. Australië en Zuid- Afrika konden natuurlijk moeilijk versche boter hebben. 'Aan de keuring voor versche boter heb ben 17 landen deelgenomen. De boter voor deze keuring moest, aldus het orgaan van den Alg. Ned. Zuivelbond, uiterlijk Vrijdag 6 Augustus door de deelnemende landen naar Berlijn afgezonden worden, zoodat de boter allemaal even oud was, toen ze ge keurd werd, nl. minstens 1-4 dagen. De boter voor de groep koelhuisboter moest reeds twee maanden te voren afgezonden worden, waar ze dan bij aankomst te Berlijn, aldaar in 't koelhuis werd weggezet. De versche boter werd bewaard bij een temperatuur van plm. 10 gr. C., de koelhuisboter bij een temp. van —6 gr. C. nv Buitengewoon goede regeling. De regeling van de keuring was buiten gewoon goed, zoodat de keuring dan ook onpartijdig en goed verloopen is. De boter was in het keuringslokaal opgesteld in groote kasten (soort lange toonbanken) waarin automatisch gekoeld werd, zoodat de boter ook weer onder dezelfde omstan digheden gekeurd kon worden. Boven ieder vat, waanan 't deksel afgenomen kon wor den, lag een met staniol beplakt bord met even groote openingen. In het platvorm van de kasten, waarin de-boter opgesteld was, bevond zich boven elk vat weer een luikje, dat als venster was ingericht. Door deze wijze van opstellen was het absoluut onmo gelijk dat de boter van een of ander land herkend zou kunnen worden. De beoordeeling van de boter moest naar het Duitsche keuringsschema uitgevoerd worden, wat voor som mige keurmeesters, die aan een an dere indeel ing van de puntenschaal gewend zijn, eerst wel een beetje vreemd was. Bij het Duitsche schema wordt gekeurd op geur, smaak en gehalte en bewerking, welke laatste groep is onderverdeeld in drieën en wel: le. bewerking, 2e. uiterlijk, 3e. consistentie. De volgende puntenschaal wordt hierbij toegepast; het maximum aantal punten dat gegeven wordt is voor: geur f smaak bewerking uiterlijk consistentie totaal «■«IR 3 30 3 20 Eerste soort boter moet in Duitschland minstens 17 punten behalen, waarvan voor smaak. Tweede soort 16 punten, wai_. van 8 voor smaak. Derde soort 15 punten, waarvan 8 voor smaak. Vierde soort 13 punten, waarvan 6 voor smaak. We zien hieruit, dat de beoordeeling anders is dan bij ons en dat belangrijk hoo- gere punten voor smaak gegeven worden, dan wij in ons land gewoon zijn. De boter krijgt een 3 voor geur, wanneer ze een goed waarneembare frissche reuk heeft. Is zij neutraal, of heeft ze in heel lichte mate een ander gebrek, dan wordt een punt afgetrokken. Treden er gebreken sterker op den voorgrond, dan worden al naar gelang van de mate van het gebrek 2 of 3 punten afgetrokken. Voor smaak wordt een 10 gegeven als de boter volkomen zuiver frisch en aromatisch smaakt. Bij afwijkingen worden één of meer punten afgetrokken. Voor bewerking worden 3 punten gege ven, als geen waterdruppels zichtbaar zijn. of uitgeperst kunnen worden. Zijn enkele waterdruppels zichtbaar, dan wordt een punt afgetrokken Is de boter nat of 't vocht troebel, dan worden 2 of 3 punten afge trokken. Voor het uiterlijk van de boter worden 1 of 2 punten afgetrokken, wanneer ze bont is of op een of andere wijze ver ontreiniging vertoont. Voor consistentie worden 1 of 2 punten afgetrokken, wanneer de boter brokkelig, slap, zalvig of over werkt is. De keurmeesters. De uitvoering van de keuring had nu als volgt plaats: de keurmeesters, die uit 19 ver schillende landen afkomstig waren, werden verdeeld in groepen van zes. welke groep weer onderverdeeld was in twee groepen van drie. Bij elke 3 keurmeesters was steeds één Duitscher, die tevens de punten en even- tueele gebreken noteerde. De overige 2 waren van verschillende nationaliteit. De boter, welke door twee groepen van 3 keurmeesters werd gekeurd, werd zoodoende door keur meesters van vijf verschillende landen be oordeeld. Voor gezouten en ongezouten boter had men verschillende keurmeesters. Voor het geval dat de keurmeesters het niet eens konden worden over eer monster, waren er nog vijf z.g. Oberrichter (arbiters) aange- Moesten wij dezer dagen mededee- len, dat Nederland maar smal letjes op de geweldige internatio nale zuiveltcntoonstelling te Ber lijn vertegenwoordigd is en er vooral op het gebied van onze, kaas-expositie wel wat valt aan te merken, thans kunnen wij berich ten, dat Holland zijn figuur gered heeft met zijn prachtige boter-in- zendingen. Bij de keuring behaal de zoowel onze versche als de koel huisboter het hoogst gemiddelde aantal punten, dat te bereiken was. steld, afkomstig uit de landen Amerika, De nemarken, Duitschland, Finland en Oosten rijk. Bovendien was er nog een bijzonder bestuur ingesteld, bestaande uit drie perso nen, n.1. één van Denemarken, Duitschland en Nederland. Bij event. optredeAde vragen enz. besliste dit bestuur. Daar iedere keurmeester slechts een 30-tal monsters kreeg te keuren en er in totaal on geveer 300 monsters waren, had men 60 keur meesters noodig. De botermonsters van de verschillende landen waren door elkaar geplaatst, zoo dat geen enkele keurmeester kon weten wel ke boter hij te keuren kreeg. Gezouten en on gezouten boter, zoowel als versche en koel huisboter waren groepsgewijze opgesteld. Nu werd met een boterboor (welke alle gelijk waren) een monster boter uit een vat genomen en dit werd onder opgave van het nummer aan de keurmeesters overhandigd. De drie keurmeesters keurden nu gezamen lijk en gaven in overleg met elkaar de pun ten welke zij meenden dat deze boter toe kwam. Om een ongewenschte propaganda en een uitspelen van het eene land tegenover het andere te voorkomen, werd door het uitvoerend comité be sloten, niet te publiceeren welk rang nummer de verschillende landen naar het gemiddeld aantal behaalde punten gekregen hebben, doch al leen de helft van het dantal landen te vermelden, die de hoogste gemid delden hebben behaald. Versche boter was door 19 landen ingezon den, zoodat hiervan negen met het hoogst gemiddelde aantal punten alphabetisch ge noemd werden. In deze volgorde zijn dit: Denemarken, Duitschland, Estland, Fin land, Litauen, Nederland, Oostenrijk, Polen en Zweden. Van de 15 landen, die aan de keuring van koelhuisboter meededen, werden om dezelf de redenen als bij versche boter slechts acht met het hoogst gemiddelde aantal punten eveneens in alphabetische volgorde, open baar gemaakt. Dit zijn: Denemarken, Duitschland, Estland, Fin land, Nederland, Noorwegen, Oostenrijk en de Vereenigde Staten van Amerika. Aan de Nationale Comité's der verschil lende landen, die boter voor deze keuring hebben ingezonden, zullen meer gedetailleer de gegevens der door hun land ingezonden boter worden bekend gemaakt. Dit kan dan besluiten welk gebruik het hiervan maken zal, doch zoóals gezegd, zal geen publicatie der rangnummei's mogen plaats vinden. Voor het geweldige werk, dat aan een der gelijke keuring verbonden is en voor de in alle opzichten goed doorgevoerde organisa tie en juiste uitvoering, past hier een woord van dank aan de Duitsche leiders van deze internationale boterkeuring. Tenslotte zij nog medegedeeld, dat vijf Ne derlanders aan de keuring deelnamen. Alkmaar betaalt f 85000.- Geheele personeel wordt overgenomen Ook Heerhugowaard zal zich aansluiten Vanmiddag zal, zooals wij gisteren reeds konden berichten, zoowel in den Raad van Winkel als in die van Nieuwe Niedorp ter sprake worden gebracht het voorstel van B. en W. om de gemeenschappelijke gasfa briek der gemeenten Winkel en Nieuwe Nie dorp, aan Alkmaar te verkoopen en als ge volg daarvan het door de beide gemeenten benoodigde gas van de gemeentelijke gas fabriek der Kaasstad te betrekken. Deze openbare raadsvergaderingen van vandaag zijn slechts formaliteiten, daar in de besloten vergadering der beide gemeente raden op j.1. Maandag te Nieuwe Niedorp ge houden, waar tevens aanwezig waren de hee- ren T. Bonsema, wethouder van bedrijven en A. J. Th. Hofman, directeur der lichtbe- drijven van Alkmaar, reeds tot verkoop der fabriek is besloten. Verrassingen moeten dus vanmiddag wel uitgesloten worden geacht. Ten aanzien van deze transactie kunnen wij nog mededeelen, d$t Alkmaar de boek waarde der fabriek, alsmede de schuld, te zamen een bedrag van f85.000.voor zijn rekening neemt en de fabriek zal gaan sloo- pen. Verlaging van den gasprijs zal niet volgen; wel komt de meterhuur te vervallen, waar door de burgerij een bedrag van f2000.per jaar ten goede komt. Daarnaast verdwijnt natuurlijk ook het jaarlijksch tekort op het bedrijf, dat al zwaarder en zwaarder op de bcgrootingen ging drukken. Voor de openbare straatverlichting en enkele gemeentelijke verwarmingslichamen, wordt denzelfden prijs betaald als thans aan het eigen bedrijf ten goede kwam. Het geheele personeel wordt door Alkmaar overgenomen. Er zullen dus wel eenige per sonen de beide gemeenten gaan verlaten, doch waarschijnlijk zullen enkele fitters blij ven. Den directeur is een jaarlijksche tegemoet koming geen wachtgeld toegezegd. Kansen voor Alkmaar. Naar wij verder vernemen, zal de pers leiding voor het gas worden gelegd langs ik i» de verzuchting van zoo me nige vrouw, als ze op gezette tijden alweer van die doffe hoofdpijn le lijden heeft en zich heelemaal zoo onprettig voelt. Neem tegen dien tijd eens één Nederlands* of twee "AKKERTJES". Ge zult Product verbaasd staan over de goe de werking en in 't vervolg ?een klachten meer hebben, er 12 stuks slechts 52 cent. Volgens recept van Apotheker Dumont den nieuwen prov. weg vanaf Alkmaar waardoor in de toekomst zoowel Heerhugo waard als de Langendijker gemeenten zich zeer gemakkelijk bij het Alkmaarsche net zullen kunnen aansluiten. Heerhugowaard, dat thans geen gas heeft, is reeds bereid gevonden een overeenkomst met Alkmaar te sluiten. Ook dit zal he den in den Raad dier gemeente ter sprake worden gebracht. Verwacht mag worden, dat ook Oude Nie dorp zal volgen. Met de Langendijken, die gezamenlijk een eigen bedrijf hebben, zal het wel moeilijker gaan om alle hoofden in één zak te krijgen, maar toch kon het wel eens zijn, dat men al spoedig met zeer acceptabele voorstellen komt. Dat dit bij Alkmaar voor zit, mag men veilig aannemen, omdat anders moeilijk is te begrijpen, hoe de zeer hooge kosten van deze pijpleiding zullen zijn goed te maken. De laatste groote veiling van tulpen is zeker heden wel gehouden. De vroege tul pen waren nog weer iets hooger, en ook de goede darwins ontmoeten een goede koop lust. Er werd besteed voor: Artus 11—12 1.80-2.30; 10-11 1.10—1.20; Attraction 11—12 2.75; 10—11 2.—: Albino 12 op 4.60-5.10; 11—12 3.90-4.40; 10—11 2.80 2.95; Boule de Neige 12 op 3.70; 1112 3.25—3.55: Brillant Star 12 op 3.30—3.80; 11 —12 2.90—3.40; 10—11 2.50—2.70; Couronne d'Or 11—12 2.90—3: 10-11 2.40—2.60; Cou leur Cardinal 12 op 3.70—4.10; 11—12 3.50— 3.90; 1011 1.85—2.20; Cerise grisdelin 11 12 2.35; 10-11 1.35; Cullinan 10—11 2.30; Calypso 11—12 2.10—2.30; Crimson Queen 11—12 2.65—2.85; 10—11 1.05—1.10; Duc de Berlin 12 op 2.50—2.85; 11—12 1.95—2.55; 10 —11 1.29—1.60; Dusard 11—12 2.15; 10—11 1.60; Dido 12 op 2.35—2.60; 11—12 1.95; 10— 11 1.10; Electra 12 op 3.10—3.60: 11—12 2.65— 3.10; 10—11 1.35—1.75; El toreador 10—11 3.30; Flamingo 12 op 2.60—2.95; 11—12 2.20 —2.60; 10—11 1.30—1.45; Fred Moore 12 op 2.80; 11—12 2.30—2.70; 10—11 1.10—1.50: Grand duc 12 op 4.104.55; 1112 3.70 3.90; Gen. de Wet 12 op 4.10—4.80; 11—12 3.70—4.20; 10—11 2.65—2.90; Hermann Schle gel 11—12 2.20-2.80; 10-11 1.05—1.20: Mr. van der Hoef 12 op 3.20-3.60; 11—12 2.70- Het is over bovenstaand onderwerp, dat ik u om eenige plaatsruimte verzoek, bij voorbaat mijn dank. Er is over de electriciteitstarieven in onze gemeente al heel wat stof opgewaaid. Het in Uw blad van 17 Augustus voor komend artikel noodzaakt mij hier iets over te zeggen. De schrijver van bovengenoemd artikel van 17 Augustus kan moeilijk begrijpen waarom ik op de middenstandsvergadering aanwezig was. De zaak is toch doodeenvou dig. Op den bewustcn avond vergaderde de Raad van Oudkarspel. Alle raadsleden waren ook door de middenstandsvergade ring uitgenoodigd. Ik heb dan ook gezegd, dat ik een lid van Oudkarspcl's raad ver tegenwoordigde. Ik heb aan de initiatief nemers der vergadering gevraagd of ik namens dat raadslid de vergadering mocht bijwonen en het woord mocht voeren. Dit is mij toegestaan. In het verslag der vergadering stond, dat ik sprak namens Oudkarspel's raad, dit was natuurlijk een abuis, hetwelk dan ook de volgende dag in de krant herroepen is. De schrijver van 17 Augustus stelt de zaken dus volkomen scheef voor. Waar dus de „gekheid" z-it der vergade ring, n.1. dat de heer De Vries van St. Pan- cras en ik op die raadsvergadering aanwe zig waren, is mij een raadsel. De feitelijke eigenaren der lichtbedrij ven zijn de burgers van den Langendijk en St. Pancras, en het was te wenschcn geweest dat er veel meer belangstelling van de zijde der burgerij geweest was. De Commissie van Beheer is zaakwaar- neemster. Zooals ik op de vergadering al reeds zeide, ben ik wat electriciteitsvoorzie- ning betreft, niet deskundig. Maar een herziening der tarieven is zeker wel noodig. Het bewuste bedrag ad 10.000.is een indirecte belasting, en alle indirecte belas tingen zijn onrechtvaardig. De bewering dat men zich aan deze be lasting kan onttrekken is van geenerlei waarde. Tuinders en middenstanders hebben het licht noodig voor hun bedrijf, terwijl het juist de allergrootsten zijn, die door middel van zelfopwekking, deze belasting ontduiken. Ook aan de inkooptarieven valt zeker nog wel wat te doen. We hebben uit den mond van den voor zitter der Commissie van Beheer kunnen vernemen, dat zij paraat is in deze kwestie, echter het P.E.N. is niet te vermurwen. Ook hier zit het één aan het ander vast. Herziening der inkooptarieven is nood zakelijk. Geen belast ingoverwegingen in de be- drijfspolitiek is ook noodzakelijk en dit alles zal er toe kunnen leiden, dat de stroom goedkooper voor de ingezetenen gemaakt kan worden. We hebben aangedrongen op een zoo breed mogelijke actie tot herziening der tarieven. Deze actie zal de Comm. van Be heer duidelijk maken, dat de bevolking herziening der verkooptarieven wenscht, en deze actie maakt tevens, dat de Comm. van Beheer sterk staat bij haar onderhan delingen met het P.E.N. over de inkoop tarieven. Waarom „Ons Weekblad" dan ook geen juister verslag van de vergadering heeft gegeven, is ons onbegrijpelijk. De op merking, dat men uiteindelijk geen groot resultaat verwacht, is dan ook niet op haar plaats. Men heeft dit dan ook ingezien, want later heeft men in de „Langendijker" een artikel van ge heel andere strekking kunnen lezen. Tot de middenstandsverecn. zeggen wij: „pessimisme is een slechte raadgeefster". Stel de zaak in de publieke belangstel ling, leg den nadruk op de inkooptarieve'n en ook op de 10.000.welke zonder onder scheid des persoons opgebracht moeten worden. De Commissie van Beheer vertegenwoor digt de burgerij, zij zal dus den wil der burgers uitvoeren, en als het publiek er in gemoeid wordt, dan gelooven wij, zonder te veel optimisme, dat de actie wel resultaat zal hebben. Met dank voor plaatsing, P. K. VOLKERS. I Oudkarspel. Zondag 29 Augustus a.s. zal het sportpark te Alkmaar voor de tweede en laatste maal in 1937 haar poorten openen om toegang te verleencn aan een stroom van bezoekers ter bijwoning van de belangrijkste gras baanraces \%n dit seizoen in Nederland. Dank zij de medewerking van de K.N.M. V. is het „Alcmaria" V.V.V. n.1. gelukt ook dit jaar wederom de Baankampioenschap- pen der K.N.M.V. op haar banen te laten verrijden. K.N.M. V.-baankampioenschappen van Nederland!! Wilt gij nog groo- ter waarborg voor een feilen strijd? Zullen nigt de kampioenen van 1936 alles op alles zetten dien titel te be houden, terwijl alle andere renners zich tot het uiterste zullen geven om hem te verwerven? Dat alle Nederlandsche seniores' voor dit grasbaanevenement hebben ingeschreven, spreekt vanzelf. Verder zullen tevens alle juoiores en een keurcorps van nieuwelingen elkander het vuur na aan de schenen leggen. Wat dit alles betreft twijfelen wij er dan ook niet aan of de zilveren beker, welke nog steeds beschikbaar is voor het breken van het ronde-record, zal op 29 Augustus a.s. zijn bestemming vinden. Het Is moeilijk voorspellingen te doen Aan een voorspelling betreffende den uit slag zullen wij ons niet wagen, aangezien daarvoor renners als Houtop, van Dijk, Hartman, v. Aartsen, Rijk, Bosman, enz. enz. elkander veel te weinig toegeven. Wel weten wij echter, dat bij de hoofd nummers van het programma massa-starts niet ontbreken en daar een dergelijke start hier beteekent het begin van een race om het kampioenschap geeft dit aan het ge heel wel een zeer speciale bekoring. Als nu de startvlag valt en eenige honderden P.K.'s de gelegenheid krijgen hun volle kracht te ontplooien en wij een oogenblik later de renners uit een wolk van olie- damp te voorschijn zien schieten en langs de baan zien flitsen, dan weten wij, dat mensch en machine zich gedurende zes ronden één voelen in den wil om het hoogste te bereiken, wat per seizoen bereikt kan worden en met slechts één verlangen om te winnen. Dit alles mede te beleven Is een bezoek reeds meer dan waard. Daarom Zondag 29 Augustus a.s. alle motorsport liefhebbers naar Alkmaar!! K-N. M.V. en „Alcmaria" V.V.V. wachten Uü! Wij zonden bovenstaand schrijven door naar dengene, die het verslag over de be treffende vergadering gemaakt heeft. Deze heer teekent hier nog het volgende bij aan: BIJSCHRIFT. Wij meenden, dat de be wuste vergadering er een was. waarop de gemeenteraadsleden, leden van de Commis sie van Beheer van de Gem. Lichtbedrijven en de Middenstanders, in het bijzonder de onderteekenaars van het adres, waren uit genoodigd. Vreemd doet het dus aan, dat de genoemde heeren, die niet tot deze cate gorieën behooren, aanwezig waren. Van de mededeeling, dat de heer Volkers het fou tieve verslag corrigeerde, nemen we acte. De heer V. zegt nu, dat hij een lid van Oudkarspels raad vertegenwoordigde. Ook dat vinden we gek, eensdeels hieruit blij kende, dat andere raadsleden geen ver tegenwoordiger hadden gezonden, maar •anderzijds, dat het toch indertijd gek aan doet, dat een raadslid, niet aanwezig kun nende zijn op een vergadering, waar hij uitgenoodigd is, tegen een ander zegt: „ga jij daar maar voor mij naar toe!" Als alle raadsleden eens zóó hadden gedaan, wat zou er dan van het doel, de raadsleden in kennis te stellen van de inzichten van den heer Haga, terecht gekomen zijn?! Wat de heer V. nu verder schrijft over de electriciteitstarieven en de middelen, om verlaging te krijgen, is op de bewuste ver gadering breedvoerig besproken en naar ons oordeel is daar duidelijk weerlegd, wat daartegen van de zijde van den heer V. en anderen in het midden is gebracht. Het ligt buiten het bestek van een bijschrift, om nu nogmaals de verkeerde inzichten recht te zetten. De mededeeling van den voorz. der Comm. van Beheer, dat zij paraat is in deze kwestie, bewijst niets minder dan de juistheid van ons standpunt, dat die Comm. geen aansporing van anderen noodig heeft, om tot verlaging der tarieven te geraken. Met. genoegen nemen we kennis van de verklaring van den heer V., dat hij het met ons onbegrijpelijk vindt, dat „Ons Week blad" geen juister verslag van de vergade ring heeft gegeven. Als we nog iets zeiden over het artikel in de „Langendijker" van geheel andere strekking, zouden we blijk geven van twijfel aan de nuchterheid van denken en opmerken des heeren V. Daarom doen we dat dus niet 2.90; 10—11 1.75; Hobbema 11—12 1.95; Ibis 12 op 3.30-3.60; 11—12 2.95—3.45; 10—11 1.60 —1.85: La Reine 12 op 3.25; 11—12 2.10—2.70; 1011 1.101.45; La candeur 1112 2.80; 1011 2.05; La reine max 1112 3.503.85; 1011 2.20; Lach van Haarlem 1112 3.40; 1011 2.95; Mon Tresor 12 op 3.20; Murillo 12 op 3.15—3.60; 11—12 2.30-2.75; 10—11 0.95—1.30; Mar. Niel 12 op 3.60—4.15; 11—12 3.23—3.50; 10—11 2.25: Van der Neer 2.80; Oranje Nassau 12 op 4.—; 11—12 3.40—3.85; 10—11 240—2.80: Prosperitv 11—12 2—2.40; 10—11 1.20—1.50 Pink Beauty 12 on 3.QO—4; Prins van Oostenrijk 12 op 2.40—2.95; 11 12 2.252.50; Peach Blossom 12 op 3.20— 3.60; 11—12 2.S0—3.20: 10—11 1.95—2.20; Rij zende Zon 1011 1.85; Rose Precose 12 op 2.60—2.80; Rose la Reine 11—12 2.60; 10—11 1.051.15: Rose luisante 12 op 2.85; 1112 2.50-2.60; Scarlet duc 11—12 2.50; 10-11 2.102.40; Sunburst 12 op 3.85; Theeroos 12 op 3.10; 11—12 2.30—2.65; Vermillon Brillant 2.40—2.60; 11—12 2.80—3.10; 10—11 2.20-2.50; Vuurbaak 12 op 3.60—4.10; 11—12 3.25—3.60; Witte Valk 11—12 3.60—3.80; 10-11 2.30— 2.50; Witte duc Max 1011 2. Albino 12 op 4.60—5.10; 11—12 3.90—4.40; 1011 2.80—2.95; Allard Pierson 12 op 2.50 —2.80; 11—12 2.30—2.50; 10—11 1.30-1.60; Afterglow 12 op 2.65; 11—12 2.55; Bartigon 12 op 2.50—3.60; 11—12 1.80-2.10; 10—11 1.05 —1-25; Bouton d'Or 11—12 2.13—2.80; 10—U 1.851.95; Bar. de la Tonnav 12 op 22.10; 11—12 1.35; Carrara 12 op 4.70—5.20; 11—12 3.75—4.—; 10—11 2.65—2.90; City of Haar lem 12 op 4.104.55; 11—12 3.75—4; Centan- niar 12 op 2.45; 11—12 1.85; Clara Butt 12 op 2.30—2.50; 11—12 1.70—2.20; 10—11 0.95— 1.20; Farncombe Sanders 12 op 22.30", 11 12 1.50—1.90; 10—11 1—1.25; Faust 12 op 3.50; 11—12 2.95; 10—11 1.50; Fantasv 11— 12 3.60', Elisabefh Evers 12 op 6.15; Gret- chcn 11—12 1.50; 10—11 1.10", Tnglesc. Yel- low 12 op 1.90—2.50; 11—12 1.40—1.80: 10— 11 0.95—1.10; Ing. Pink 11—12 2.25; 10—11 1.10: Kansas 11—12 4.201 10—11 3.15", Le Notre 12 op 2.55—2.70; 11—12 La Candeur 12 op 2.35; 11—12 225; 10-11 1.65; Lodewijk XIV 12 op 3.75: 11—12 3.35", La Tulipe Nnir 12 op 2.70-3.05", 11—12 2.15—2.25; Mad. Krelage 12 op 2.15—2.20; 11—12 1.80; 10—11 1.20; Melicctte 11—12 2.20; Olympia 11—12 3.753.95; Pride of Haarlem 1.80—2.05", Pr. Elisabeth 12 op 2.90—3.35; 11—12 1.90—2.45; 1011 1.451.65; Pb. de Commines 12 op 2.45J 1112 1.95; Prins der Nederlanden 12 op 3.—; Picoté 12 op 2.90: 11—12 2.40; 1011 1.90; Prince of Wales 12 op 2.85; Panorama 12 op 2.90; Rose Copland 12 op 3.95—4.20; 11—12 3.15-3.30; 10—11 2—2.60; Rev. Ewbank 12 op 2.35—2.60; 11—12 1.75— 2.10", 10—11 1.05—1.20; Roi d lslande 12 op 2.10—2.55; 11—12 1.75—1.80; Rouwenhof 12 op 2.502.55; 1112 1.801.85; Sieraad van Flora 12 op 2.10; 1112 1.65; Sonja.12 op 2.20; 11—12 1.90; Sundew 12 op 1.60-1.85; 1112 1.351.45; Scarlet Admiraal 12 op 3.10: 111*2 2.60; Telescopium 12 op 2.85: Vic. d'Oliveira 12 op 2.30—2.35; 1112 1.80 —2; 10—11 1.40—1.60: Venus 12 op "2.50; Will. Copland 12 op 2.40—2 85; 11—12 1.65 —2.35; 10—11 0.95—1.20; Will. Pitt 12 op 3.60—4.45; 11—12 2.65—3; 10—11 1.50; Zwa nenburg 12 op 4.154.55; 1112 3.453.9.5; 10—11 2.70—2.95; Zenober 12 op 2.40—2.70; 1112 2.202.50; Iris Imperator 9 op 1.40; 8-9 0.89-1.35 7—8 0.41-0.75; 6—7 0.21— 0.37; Iris Wedgwood 10 op 1.401.70: 910 0.65—0.88; 8—9 0.390.49; Iris Yellow Queen 7 op 0.80—0.85; Iris White Excelsior 9 op 0.80; 8—9 0.350.75; 7—8 0.36—0.40; 6—7 0.21—0.24. Alles per 100 stuks.

Schager Courant | 1937 | | pagina 5