Plaatselijk Nieuws Oe Multi-millionnairs OMGEVINGNIEUWS van Sjanghai Predikbeurten BUURTVEREEN. GRACHT ONTWERPT BEN VERLCHTINOSPLAN. De pa? opgerichte büurtvereeniging Gracht heeft er geen gras over laten groeien en di rect. maatregelen genomen om voor de ko mende tentoonstelling en Winkelweek de Gracht een zoo feestelijk mogelijk aanzien te geven. Daarom was gisteravond in het Noordhollandsch Koffiehuis een vergadering belegd onder voorzitterschap van den heer J. Schenk, teneinde een verlichtingsplan sa men te stellen. In het algemeen voelde men meer voor het zelf laten maken van een installatie, dan voor het huren van een verlichting. Een eigendoms-installatie kan later immers bij voorkomende gelegenheden weer haar nut hebben. Het ging tusschen twee plannen: een ver- lichtingszuil volgens een Philips-ontwerp, waarvan in de vergaderzaal een model was ongesteld, vervaardigd door de fa. Tuinman. Werkelijk een zeer decoratief stuk werk, dat het zeker met enkele aangebrachte verbe teringen weLdoen zou. En dan was er nog een origineel plan van den. lieer de Vos, die voorstelde om gebruik te maken van de hoo rnen langs de Gracht door aan den voet daarvan bloementakken en pl.m. 2 M. daar boven verlichte kubussen om den boom heen te maken. Ook was door den hr. de Vos een tweetal eerepoorten ontworpen. Beide plan nen hadden bun aanhangers en zijn tot in de finesses besproken. Zelfs werd in de late avond de model-lichtzuil nog de Gracht on- gesleept om hiermee proef to branden. Het effect, was werkelijk heel aardig. Besloten werd om van liet verlichtingsplan de Vos ook een model te maken en dit hedenavond te laten proefhranden. Men zal dan een keus dopri. Ook omtrent de eerepoorten werd nog geen definitief besluit genomen. Voorts werd besloten om een commissie in te stellen, die tot taak heeft met andere buurtcommissies en de Winkclweekcommis- sie overleg te plegen omtrent op de Gracht te houden volksspelen. Na verkiezingen bleek de commissie te zul len bestaan uit de hecren Boon, de Vos en Poorter. De voorzitter deelde mee, dat bet pas ge kozen bestuur de functies als volgt heeft verdeeld: de heer Schenk, voorzitter, de heer van Weelde, secretaris, en de heer Roohol, penningmeester. Spr. verklaarde tot zijn ge noegen te. kunnen meededen, dat alle Grachtbewoners spontaan hun morcele en materieele steun aan de plannen der vereeni- ging hebben toegezegd. De penningmeester, de heer Roohol, deelde nog mede. dat er reeds -1? leden zijn en twij felt niet, of hij zal nog wel boven de 50 ko men. Volgt sluiting. SCHAQENS HARMONIEKAPEL GE REED VOOR KOMENDE FEESTE LIJKHEDEN. Ledenvergadering van Sehagens Harmo niekapel op 26 Aug. 8 uur, in het N.H. Kof fiehuis. Aanwezig 22 leden. Na opening door den voorzitter, waarin gememoreerd wordt de gezellige boottocht volgt voorlezing notulen jaarvergadering 19 Jan. 19:17, welke onveranderd worden goed gekeurd. Hierna volgt verslag van de gehouden boottocht, welke schitterend geslaagd is. De animo hiervoor was zoo groot, dat de be schikbare kaarten in 2 dagen verkocht wa ren. Van verschillende zijden hebben we niets dan lol gehoord over de organisatie en het verloop van den tocht en allen die deze reis meegemaakt hebben, zullen ze ker, wanneer wc het volgend jaar een der gelijke tocht organisecrcn, gaarne weer met ons mee gaan. Door de Uudercommissie der O. L. School is medewerking gevraagd op 31 Aug. van 2 tot. 5 uur. Ken voldoende, aantal leden is hiertoe bereid, zoodat deze medewerking verleend kan worden. Dan nog is door de Winkclwcekcommis- sie gevraagd om medewerking op 18, 19 en 20 September a s. Ook hiervoor zegt de ver gadering haar medewerking toe. Bij de rondvraag komt nog ter sprake de verlichting bij eventueele avondoptochtcn, waarin zoo mogelijk zal worden voorzien. Tevens zullen voor de a..-. feesten nieu we marschen worden gekocht. Uit de vergadering worden woorden van hulde gebracht aan het Bestuur voor de schitterende organisatie van den boottocht. Voorzitter sluit met een ^oord van dank voor de spontane medewerking der leden en voor de serieuze besprekingen. Theater Royal. DE POSTILJON VAN LONJUMEAU. Deze film. die Zaterdag en Zondag a.s. in Theater Royal zal worden vertoond, voert ons terug naar den iijd toen Lodewijk XV over Frankrijk regeerde De intendant van de Opera, Corcv. krijgt van Graaf Latour op dracht door heel Frankrijk een zanger te zoeken, om den helden-tenor van de opera, die is gevangen genomen. te vervangen. Dit blijkt echter niet zoo gemakkelijk en na een vergeefsehe reis arriveert Corcy ein delijk weer in Loniumeau. een plaatsje na bij Parijs, waar de knappe waardin, Ma- delaine. juist in het huwelijk is getreden met den postiljon. Chapelou. zoodat er alom een feestelijke stemming hccrscht. Alleen Bijou, de vriend van den bruidegom, gevoelt zich niet bijzonder op zijn gemak. Lucienne, het dienstmeisje van de bruid, beeft er nu eenmaal haar zinnen op gezet, met hem te trouwen cn op dezen dag laat zij hem minder dan ooit met rust. Chapelon moet Corcy naar Parijs rijden. Op den hok zingt hij een vroolijk liedje en Corcv is dadelijk verrukt van zijn stem. In Parijs laaf hij den vcrhomvcrcerden Cha pelou onmiddellijk gevangen zetten om hem op te leidon voor de Opera. Zijn vrouw krijgt bericht, dat bij voorloopig wel niet zal te rugkomen. waarop Madelainc. diep gegriefd, haar trouwring terugstuurt. Zij denkt, dat haar man zelf deze boodschap stuurt, maar weet niet, dat het bonze listen zijn van de Markiezin de Pomnadour. Door een tecenlist .weef Graaf Latour de twee gelieven echter weet tot elkaar te bren gen. Hij beijvert zich, van mevrouw Cha pelou een echte dame te maken en na een jaar keert hij terug naar Parijs, vergezeld van zijn „nichtje", dat in werkelijkheid een volkomen gemetamorfoseerde Madelaine is. Ohapelou wordt dadelijk hevig verliefd op deze jongedame cn zoo worden dan na veel moeilijkheden eindelijk alle misverstanden opgelost. De zingende postiljon krijgt zijn eigen vrouwtje terug. De Koning glimlacht om de streek van Graaf Latour, zoodat de Markiezin wel verplicht is, mee te lachen, hetgeen zij dan ook wel zoo verstandig is te doen. MARKTOVERZICHT. Er waren minder vette koeien aan gevoerd dan Donderdag jongstleden, bij de Tentoonstelling. De vette koeien werden verkocht met een goeden han del. Hoogste noteering was berekend op 38 ets. In massa 300.afkomstig van den heer Joh. de Veer, alhier, werd gekocht door slager J. Korver, Den Helder. De han del in kalfkocien was matig, maar wij no teerden evengoed voor de duurste 280. In geldekoeicn heette de handel stug. Wat een verschil bij de vorige weken. Wij moe ten de notecring van pinken ook stug noe men. In pinkstieren was ook niet veel te doen. Graskalveren handel noc stug. Floog- ste noteering was 45. De handel in nuch tere kalveren was vlug, duur, er was trou wens niet veel aangevoerd. De tijd van groote aanvoer komt straks weer. De handel in paarden scheen goed te zijn. Deze zijn en blijven steeds duur. Jonge vette schapen handel goed. Hoog ste noteering f 33. Oude slachtschapen lie pen eveneens tot 33. Deze handel was* redelijk. Magere schapen handel matig. Hoogste noteering 25. Lammeren voor de weide handel matig, voor do slacht gaat er nog niet weg. Handel in bokken en geiten goed. Van de vette varkens was een halve cent af bij de vorige week, wij noteerden tn-u 30% ct., handel matig. Groote aanvoer van biggen. Deze handel was ook matig. 7e weeks biggen golden 12 —16 gld., 12c weeks biggen van 1622 gld. Schrammen golden van 3238 gld., deze handel was het zelfde. Op de kippenmarkt was aardig leven, met een aardigen aanvoer. Dit kan nog beter worden volgens een koopman, die veel liebbcn kan. Oude kippen f 0.501.10. Jonge kippen f 11.50. Handel goed. Ko nijnen f 0.40—f 1, werden ook graag ver kocht en hanen tot 1 gld. is ook lang niet mis. Het bezoek had grooter kunnen zijn, maar nu vallen wij weer in den oogsttijd van granen enz., dat scheelt direct. Straks koent het normale marktbezoek weer. SCHAGEN-NIEUWS. Programma voor Zondag a.s. Schagen I—Assendelft I. Aanvang 2 uur (Nederlaagwedstrijden). P. Schoorl. A. de Wit, H. Middelbeek. A. Slikker, S. Grootes, L. Schoorl. D. Schoorl, C. de Moor, J. Peetoom, G. Boontjes,'J. Zonnenberg. Res.i J. Bremer, M. Slikker, achter; G. Koch, voor. Schagen Veteranen—P.W.N. elftal. Aan vang 10 uur. G. Koch. D. Leeuwenkamp, P. Boon. K. Wit, S. Breebaart, J. Watertor. W. Rus, S. Paulusma, Jb. Rus, J. E. L. v. Ketel, Ir. Lienesch. Rcs.: W. v. Geelen. S. K. de Jong. J. Abbring, C. Stam. K. Rol, G. Kip, C. v. d. Capellen. P. Weij, K. Weeland, J. Winter, F. Tolle, Jac. de Boer. Er is bij Molenaar nog een shirt, blijven hangen. Ook zijn verkrijgbaar bij Molenaar doppen voor' de voetbalschoenen. SPARTA I IN DE COMPETITIE. Hoewel omtrent één plaats in de achter hoede nog geen definitieve beslissing is genomen, kunnen wij de vermoedelijke op stelling reeds thans geven en wel als volgt: P. Schoorl, Ab de Wit, Middelbeek, A. Slik ker, S. Grootes, L. Schoorl, C. de Moor, J. Peetoom, Boontjes, Zonnenberg. DE NEDERLAAGWEDSTRIJDEN VAN SPARTA. Als Zondag de wedstrijd Schagen T— Assendelft is gespeeld, zijn in alle afdee- Schagen I. dat van H.R.C. en van de Alkm. chagen I, dat van H.R.C. cn van de Alkm. Boys won, geven wij een goeden kans op den prijs. In de afdeeling van Schagen II wordt den prijs toegekend aan Petten I, dat met 13 van Schagen won. Petten II krijgt eveneens een eersten prijs, waar het Scha gen III met 61 wist te slaan. De 2e prijs in deze afdeeling is voor B.K.C. voor zijn 4—2 zege op Schagen III. AUTOBOTSING. Op de brug te Lutjewinkel kwamen gis termiddag een vrachtauto van de firma Spanjaard te Noordscharwoude en een luxe auto met elkaar in botsing. Vooral de per sonenauto werd nogal beschadigd, doch persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Dc politie was spoedig ter plaatse en zal ongetwijfeld de schuldvraag nader onder de oogen zien. BERGEN BERGER SPORT VEREENIGING. Seriewedstrijden om den wleeel. beker „De Bergenaar" en Ad- spirantentournool. Zondag a.s. is de eerste dag van dc faar- lijksche seriewedstrijden, om den zilveren wisselbeker „De Bergenaar", uitgeloofd door de directie van de Schager Courant, waaraan verbonden Is een adspiranten- tournooi. Niet minder dan 16 elftallen hebben dit jaar ingeschreven en zullen elkander be strijden. Jammer genoeg lieert de loting dit maal niet veel interessante wedstrijden voor dezen eersten dag gebracht. Van dc seriewedstrijden lijkt ons de ont moeting tusschen de eerste elftallen van Schoorl en Vrone uit St. Pancras wel de meest interessante, terwijl ook de wedstrijd Alkm. Boys 3 tegen Alnn. Victrix 4 niet van belang ontbloot zal zijn. De beide B.S.V.-elftnllen komen in het veld tegen Alkmaar 2 cn 3 en wel het eerste van Bergen tegen Alkmaar 3 en het tweede tegen Alkmaar 2. Voor de nieuwe vierde klasser zal dit ongetwijfeld een over winning worden, terwijl de reserves van B.S.V. bet wel tegen Alkmaar 2 zullen moe ten afleggen. Wat bef adspiranten-tournooi betreft, hebben B.S.V. a en b o speling van het noodlot! tegen elkaar geloot en dat wordt natuurlijk een overwinning voor de kampioenen van afd. K. Makkelijk zullen de a-adspirantcn bet intusschen niet h§b- ben, want ongetwijfeld zullen de jongste B.S.V.-ers hun huid duur verkoopon. Dc eerste wedstrijd tusschen Alcm. Vic trix a en Alkm. Boys b zal zeker interes sant worden, temeer daar naar we ver nemen .\lcmaria a met baar nieuw competitie-elftal verschijnen zal. dat zeker ve^' minder sterk is, dan dat van het vo rige seizoen. Als we oen voorspelling wagen, dan ko men voor de demi-finales in aanmerking: Alkmaar 2. B.S.V. 1. Schoorl 1 en Alcm. Victrix 4 cn van de adspiranten-elftallcn: Alkm. Boys b, Schoorl a, Vrone a en B.S. V. a. Wij laten voor onze lezers hieronder het programma voor den eersten dag volgen: 0.00—10.10 uur Alcm. Victrix a—Alkm. Bovs b. 10.10—11,20 uur Schoorl 1—Vrone 1. 11.2012.30 uur Schoorl a—Alkmaar a. 12.30—1,40 uur Alkmaar 3—B.S.V. 1. 1.402.50 uur Vrone aA. Victrix c. ■'.50—1.00 uur B.S.V. 2— Alkmaar 2. 1.00—5.10 uur B.S.V. a—B.S.V. b. 5.10—6.20 Alkm. Boys 3— A. Victrix 4. Rest ons nog te melden, dat het terrein van B.S.V. in uitstekende conditie verkeert; de grasmat is van gemeentewege onder handen genomen cn ziet er inderdaad zeer fraai uit, terwijl de omrastering op vele plaatsen is vernieuwd en de betonnen paal tjes alle een nieuw wit verfje hebben ge kregen. Ook in de kleedkamers is een ver-- betering aangebracht wat de ventilatie be treft. Bergen is bereid haar gasten te ont vangen; laten wij hopen op mooie en voor al sportieve wedstrijden. LANGENDIJK OUDKARSPEL. Onze plaatsgenoot, de heer KI. heeft. Don derdagmorgen t.e Hensbroek een ernstig motorongeluk gehad. Op weg naar huis moest bij een paar kinderen passeeren, wel ke zich op de fiets bevonden. Deze laatstcn kwamen voordat KI. hen passeerde, te val len, met gevolg dat de lieer KI. met zijn mo torfiets over hen heen reed. Een der kinde ren, een jongetje, werd wel een twintig me ter meegesleurd. De gevolgen waren dan ook zeer ernstig. Het, jongetje werd bewus teloos en met een hersenschudding naar huis gebracht en was 's middags nog niet bij kennis. Ook de heer KI. bekwam een hersenschudding en inwendige kneuzingen, doch was wel bij kennis. Zijn toestand was echter van dien aard. dat hij niet naar huis vervoerd mocht worden. Door Dr. Cohpn van Hensbroek werd ge neeskundige hulp verleend. De heer KI., welke als controleur der U.C.B. dagelijks op een motor rijdt, staat bekend als een kalme rijder, zoodat dit on geval te. wijten is aan een samenloop van omstandigheden buiten zijn schuld. Gevonden: Portemonnaie met inhoud, bc- Iastingplaatje in étui. Inlichtingen verstrekt de gemeenteveld wachter. ANNA PAULOWNA LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen: J. L. H. Hazcloop van Wie ringen; G. Hazeloop—Blom van St. Maag- ten; Wed. J. van Doornvan Keppel van Zijpe. Vertrokken: Mej. C. Witsmeer naar Zijpe; mej. H. G. Elzinga naar Den Helder; P. Smit en gez. naar Medemblik; wed. A. Meij ringSchilder naar Soest; mej. J. Bulder naar Alkmaar; M. M. de Boer—Kuiper naar Den Helder; T. MetselaarMichielscn naar Wieringen; FI. Bouwman cn gez. naar Hille- gom. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Rcrnard, z. v. P. Moolenaar en M. Jansen; Jan Cornelis, z. v. C. de Rooij cn T. Voorthuijzcn; Adrianus Theodorus Petrus, z. v. H. J. Tummers en C. M. A. Kroon; Anna Anthonia Agatba. d. v. J. P. Leyen cn A. M. Bakker; Alida, d. v, J. Groenveld en C. A. Esseveld. Ondertrouwd: A. C. Verbruggen en G. Jonker. Getrouwd: C. J. Koomen en A. A. v. d, Berg; S. Mol en C. v. d. Berg: B. de Boer en M. M. Kuiper; C. Metselaar en T. Mi chielscn. Overleden: D. C. Grocnlccr, oud 17 jaar. SMOKKELHANDEL EN ENORME WINSTEN Hoe Rockefeller de petroleum populair maakte. Het is nog niet ozo heel lang ge leden, dat China een dankbaar exploitatieveld vormde voor tal van buitenlandsche producten die er voordien onbekend wa ren. Sjanghai is de zetel van vele millioenen-firma's die er hun ontstaan aan dankten Met groeiende belangstelling volgt de wereld de gebeurtenissen in het Verre Oosten en wendt den blik naar de millioe- nenstad aan de Wangpoe, die sinds enkele dagen het brandend centrum van den strijd vormt: Sjanghai. Sjanghai, een stad met ruim ,3J4 millioen inwoners, een centrum van handél en industrie en een metropool waar bijkans geen enkele nationaliteit ont breekt Er zijn maar weinig steden in de wereld die op een dergelijke enorme vlucht kunnen wijzen als Sjanghai. Waar zich thans aan den oever van de Wangpoe een moderne stad uitstrekt met wolkenkrabbers, boule vards, fabrieken en moderne reusachtige dokken, daar was een honderdtal jaren ge leden slechts een armzalige ankerplaats te vinden van jonken en sampans, die de Wangpoe en de Jangtse-Kiang opvoeren. Buitenlanders maakten ijl Sjanghai carrière. Ofschoon al op 15 November 1843 dus bijna 100 jaar geleden de openstelling van Sjanghai voor het internationale ver keer en de internatio.nale handel plaats vond, voltrok zich de belangrijke groei van deze stad eigenlijk eerst in de laatste zestig tot zeventig jaar, in welk tijdvak het in woner-tal ongeveer vertienvoudigd werd. Millioenen en nog eens milliocncn buiten- landsch kapitaal zijn geïnvesteerd in grond en onroerend goed; in paleizen en fabrie ken, in hotels en haven-inrichtingen en alleen het Engelsch bezit in deze stad wordt al op meer dan 100 millioen Pond geschat. Avonturiers en ^handelaars uit alle wind streken der aarde trokken in de vijftiger jaren naar deze stad in wording, waar millioenen-winstcn gemaakt konden wor den. Carrières, zooals die nu nog slechts in Amerika mogelijk zijn, werden in Sjang hai dikwijls in luttele jaren gemaakt. Opium-handel. Daar is bijvoorbeeld de Sjanghaische millioencnfirma Sassoon, die evenals de tegenwoordige overbekende firma's Jardine, Matbeson Co. en Russell Co., omstreeks 1S50 in Sjanghai met de reuzenwinsten af werpende opium-handel begon. Een harer employé's was S. A. I-Iardoon. Na zich in Hongkong en Sjanghai met de noodige zaken-usances vertrouwd te hebben ge maakt, maakte hij zich vervolgens als opiumhandelaar in Sjanghai zelfstandig. Toen tengevolge van de Sjanghaische opium-conferentie de legale handel in dit bedwelmings-artikel aanvankelijk beperkt en later opgeheven werd, begon Hardoon te speculceren in grond Binnen enkele jaren behoorden hem heele huizenblokken toe in de voornaamste straten en 't duurde niet lang of tusschen de Roode Zee en den Stillen Oceaan bestond er geen rijker man dan HardoonOndanks talrijke giften en stichtingen die hem tijdens zijn leven populair maakten, erfde zijn echtgenoote, Eliza, de dochter van een Jangtse-schipper. behalve een belangrijk huizenbezit nog 200 millioen dollar! Besmette dollars. Ook Gadoorie, de film-baron Shamoon en de hotel-bezitter Ezra, die allen hun loop baan begonnen als employé van Sassoon, behooren thans tot de bekende multi-mil lionnairs van Sjanghai. Het waren onge twijfeld niet altijd de meest onberispelijke zaken die dezen heeren aan hun vermogen hielpen; dikwijls kleefden er heel veel bloed en tranen aan hun dollar-zaken. Zoo zou den er over de geheimzinnige manipulaties van wapen-smokkelaars heele boekdeelen te schrijven zijn en menige bekende handels firma zou daarin betrokken worden! Een kras staaltje uit het verleden verdient in dit opzicht vermelding. Gedurende de Taiping-opstand was de Amerikaansche Russell Co. een der voornaamste leveranciers van wapenen aan de opstandelin gen. Zelfs kanonneerbooten werden door Russell Co. aan de opstan delingen verkocht. De directeur van deze zaak was in die dagen een zekere Cunningham, die in zijn officieele functie alsAmeri- kaansch consul de onderdrukking van den opstand moest steunen! Er heerschte een niets ontziende concur- rentie-strijd tusschen de verschillende naties onderling en tusschen de verschillende fir ma's; millioenen werden er aan steekpen ningen betaald. Reusachtige bedragen wer den er uitgegeven aan reclame, die zich niet altijd op de meest reëele wegen begaf. In het bijzonder Amerika legde een bewon derenswaardige stoutheid aan den dag. Toen Rockefeller in China een afzetge bied voor zijn petroleum wilde vinden liet hij geheel gratis in millioenen huisgezinnen en zaken petroleum-lampcn verdoelen. Of schoon in den eersten tijd halve steden en dorpen met hun houten huizen afbrand den, burgerde zich toch langzamerhand het gebruik van petroleum in en tegenwoordig vervoeren alleen de tankschepen op dei Jangtsekiang jaarlijks 200 millioen litep petroleum naar het binnenland van China.., Ruimte voor dc Amerikaanscha sigaret! Vanuit Sjanghai begon ook de niet min der grootscheepsche reclame van dc Ameri can Tobacco Company. DuizJendcn reclame agenten verspreidden zich over geheel China en tot in de verst afgelegen dorpen en ge huchten verschenen de bont-gekleurde aan plakbiljetten met de gelukzalig glimlachen de rookers van Amerikaansche sigaretten. De reclame-agenten werden terdege voorbereid. Zoodra dc Amerikaan sche agenten ergens in een plaatsje waren aangekomen, dan begonnen zij met. alle sigaretten-voorraden, meest van Chineesch fabrikaat, op te koopen, zoodat ccn nijpend ge brek aan sigaretten ontstond. Ver volgens deelden zij gratis duizenden en nog eens duizenden Amerikaan sche sigaretten uit. Het gevolg bleef niet uit; binnen enkele jaren werden er in geheel China in hoofd zaak Amerikaansche sigaretten gerookt en ondanks de enorme kosten die voor derge lijke reclame-doeleinden besteed werden, kon de betreffende firma reusachtige win sten boeken. Op deze en dergelijke radicale manieren is het reusachtige Chinecsche rijk voor 1al van buitenlandsche producten bewerkt, waardoor het thans een .enorm afzetgebied vormt, wat uiteindelijk weer tot uitdruk king komt in de bedrijvigheid der groote steden, waaronder Sjanghai de eerste plaats inneemt DE TWAALDFE WESTFRIEZENDAG. Naar wij vernemen zal de twaalfde Westfriezcndag van het Historische Ge nootschap „Oud Westfriesland", als steeds onder leiding van zijn 83-jarigen voorzit ter, dokter van Balen Blanken uit Boven- karspel, op 19 September te Middcnbeem- ster gehouden worden. Na de algemecnc vergadering, het gebruikelijke samen „kon kelen" en de gezamenlijke maaltijd, houdt dc bekende oudheidkundige G. J. Honig uit Zaandijk een inleiding .over het leven en werk van Leeghwater. den drooglegger van de Beemster. Des avonds bezoeken de con gressisten de revue, geschreven voor en opgevoerd tijdens de feesten, ter gelegen heid van het 325-jarig bestaan van den Beemster. ZIJPE BURGERLIJKE STAND. Van 20 tot en met 26 Augustus. Geboren: Gecne. Ondertrouwd: Johann Ludwig Lutjeharms oud 27 jaren, administrateur te Schagen en Niesje Catharina Nieuwland, oud 20 jaren, te Zijpe. Getrouwd: Geene. Overleden: Antje Dissel, oud 65 jaren, echtgenoote van Arie Zeeman; Terézia Baij, oud 70 jaren, ongehuwd; Jan Dekker, oud 63 jaren, veehouder, echtgenoot van Trijntje Bruin. ZONDAG 29 AUGUSTUS. Ned. Herv. Gemeente. Schagen, voorm. 10 uur, Ds. Eikema. Doop. Barsineerhorn, geen dienst. Anna Paulowna, voorm. 10 uur. Ds'. Vorst man. Bevestiging van een lidmaat. Héerhugowaard, voorm. 10.30 uur, Ds. A. Weeder. Dirkshorn, geen samenkomst. Nieuwe Niedorp, geen samenkomst. Winkel, voorin. 10.30 uur. Ds. Boeke. Zuidscharwoudc, voorm. 10.30 uur, Ds. d* Leeuw. Schoorl, nam. 7.30 uur, Zangdicnst. Groef, voorm. 9 uur, Ds. Boeke. Vroeg- preekdienst. Warman-huizen. geen dienst. Kolhorn, voorm. 10 uur. Ds. Van Bock. Den Oever, nam. 2 uur, Ds. Van Beek. Westerland, nam. 7.30 uur, Ds. Van Beek. Huisduinen, voorm. 9.30 uur, Ds. v. Wichen. Tulianadorp, voorm. 11 uur, Ds. v. Wichen, Eonigenburg, voorm. 10.30 uur, Ds. Tinholt, Burgerbrug, voorm. 10.30 uur, Ds. Witkop. Doop. St. Maartensbrug, zie Burgcrbrug. Oudesluis, nam. 2 uur, Ds. Witkop. Petten, geen dienst. Schagerbrug, zie Oudesluis. Oude Niedorp, 's av. 8 uur, Ds. Molenaar. Hoogwoud, voorm. 10.30 uur. Ds. Rijkx. Aartswoud ,s av. 8 uur, Ds. Rijkx. Bergen, voorm. 10 uur, Ds. Attema, van Zaandam. Doopsgezinde Gemeente. Barsingerhorn. .geen dienst. Oudesluis, voorin. 10.30 uur, Ds. R. van der Veen. Hippolytushoef, voorm. 10.30 uur, Ds. J M. Leendertz, van Haarlem. Geref. Kerk. Schagen.' Landbouwstraat, nam. 5.45 uur, Ds. S. Datema, van Driebergen. Kolhorn, voorm. 10 uur, de heer Tj. Kui pers, van Stavoren. Nam. 3 uur. de heer Tj. Kuipers. Evangelisatie. Breezand. voorm. 10 uur. de heer Boon. Nam. 3.30 uur, de heer Boon. Schagerbrug. Chr. Jongemanncnvereeniging a.s. Woensdagavond om 8 uur bijeenkomst in Evangelisatiegebouw. The Star of Hope Mission. Julianadorp. voorm. 10 uur. en 's av. 7.30 uur, Ds. de Zeeuw, uit Echten (Fr.) Callantsoog. 's av. 7.30 uur, de heer P. Bok, van Den Helder. E.V. „Maranatha". Bergen (Dr. van Peltlaan 1). voorm. 10.30 uur, Ds. Bosboom van Hillegersberg

Schager Courant | 1937 | | pagina 6