Raad Nieuwe Niedorp ,o vertollig haar Raad Winkel HEI SEXOEELE LEVEN VAN DEN MENSCH Gasbedrijf aan Alkmaar verkocht Vergadering van den Raad op Vrijdag 27 Augustus 1937. des namiddags 2.30 uur. Voorzitter de heer P. Pluister, burgemees ter; secretaris de heer P. Haringhuizen. De raad is voltallig. De notulen van de vorige vergadering worden vastgesteld. Ingekomen stukken. Mededeeling wordt, gedaan van de vol gende ingekomen stukken: Goedkeuring besluiten tot wijziging der begrooting 1936 en tot het aangaan van een kasgeldleening groot f S000. Het besluit van Gcd. Staten tot vaststel ling van de jaarwedde van elk der wet houders op f 100, met ingang van den eersten dag dei' maand volgende op den datum dor Koninklijke goedkeuring van dit besluit. Dc.ze goedkeuring is gedateerd op 19 Juli jl. Eveneens is binnengekomen de goed keuring op de begrooting 1937. De werkverschaffing en de rou- leeregelLng. Van den Minister van Sociale Zaken kwam bericht in. dat. de voor deze ge meente vastgestelde rouleerregcling zooda nig wordt, gewijzigd, dat voortaan 80 pet. van het aantal werkloozen, die voor te werkstelling in aanmerking komen, bij de werkverschaffing wordt geplaatst. De Stichting „Het Noordhol- landsch Landschap". in deze provincie vraagt oen jaarlijkschc bijdrage. Ook kleinere jaarlij'ksöhc hijdra- gen van f5 a f 10 zullen met erkentelijk heid worden aanvaard. B. cnW. stellen voor aan het goede doel mee te werken en gezien den toestand der financiën f 5.— por jaar toe te kennen. De heer Olie kan zich er maar matig mee vereenigen. Tal van belangrijker din gen zijn geschrapt. Het verbaast den Voorzitter, dat het. juist, de heer Olie is. die een voorstel voor het goede doel wil schrappen. Het voorstel wordt vervolgens aange nomen. De oommissie tot wering van schoolverzuim. Aan de orde is de benoeming van dc leden der commissie tot wering van school verzuim. De aftredende leden zijn de hee- ren D. Wit Cz.. P. Zwagerman, T. van Es sen en P. J. Wcssels, terwijl uit de, ge meente is vertrokken de heer J. A. Rohde. De heer D. Wti Cz. wenscht niet voor be noeming in aanmerking te komen, zoodat voor de aft redenden in dc plaats worden gekozen de liccrcn Smit en Kccsom. De Voorzitter zegt dc aftredende leden dank. DE VERKOOP VAN DE GEMEEN SCHAPPELIJKE GASFABRIEK. Volgt liet voorstel van de commissie van beheer over <le Gemeenschappelijke Gas fabriek van dc gemeenten Winkel en Nieuwe Niedorp, om per 1 Januari 1938 de Gasfabriek met al haar toobehooren te verkoo- pen aan de gemeente Alkmaar, te gen overneming van alle schulden, welke op het bedrijf drukken, op zoodanige wijze berekend, dat de fabriek tegen f 85.000 wordt verkocht. De toelichting, welke schriftelijk op het voorstel werd gegeven, kwam verder pre cies overeen met wat wij daarover reeds gis teren publiceerden. Slechts zij nog vermeld, dal aan Alkmaar het recht wordt, verleend om de gasbuizen in gemeentegrond te leg gen. waarvoor Alkmaar geen retributie is •verschuldigd. De prijsbepaling van het gas is gebaseerd op een kolennoteering van f 12.50 per ton franco loods fabriek Alk maar. Mocht dc kolenprijs dit bedrag te hoven gaan. dan zal Alkmanr de prijs per M3. met Vt cent mogen verhooeen. Bepaald is ook. da' het gas van dezelfde kwaliteit moet zijn als dat wat in Alkmaar wordt geleverd. De heer Borst, wil hulde brengen aan directeur en personeel voor het uitstekende werk, dat zij voor de gasfabriek hebben ge daan. De directeur wist in de na-oorlogschc jaren soms gas te verstrekken, wanneer andere directeuren faalden. Het personeel deed altijd ziin plicht en heeft dc fabriek keurig in orde gehouden. Twee omstandighed-m hebben de huidige gang van zaken in dc hand gewerkt: het verminderde verbruik van gas door de be volking en dc toename van het gebruik van electrischf kracht. De heer de Wit is er van overtuigd, dat er een voordcel in 't zicht is voor de ge meente en haar bevolking. De Voorzitter verklaart, dat t!e gemeente dc gasfabriek niet verkoopt, omdat ze er zoo graag van af wil. Niet alleen de teekenen des tijds, verminderd gasverbruik en een toename van elcctriciteitsverbruik, maken verkoop wcnschelijk, maar ook het heden- daagsclie streven naar concentratie. De exploitatie-kosten zullen voor Alkmaar niet hoog zijn wanneer eenmaal de pijpleidingen zijn gelegd. Verheugend is, dat de gasver- koop dit jaar stijgende was, welk feit ook wel een woordje meegesproken zal hebben toen Alkmaar genegen bleek het gasbedrijf over te nemen. De besprekingen met Alkmaar zijn van do moest nangenamen aard geweest, terwijl Alkmaar zich steeds zeer loyaal heeft be toond. Er zullen contracten noodig zijn, maar voor een gedeelte moet men af gaan op goed vertrouwen. Waar Alkmaar zich in deze zaak tegenover N. Niedorp zoo svm- pa'hiek heeft betoond, zal Nieuwe Niedorp ook altijd een loyale liomUng in dezen te genover Alkmaar aannemen. Het voorstel tot verkoop wordt daarna met algemeene stemmen door den Raad aangenomen. Binnengekomen is nog een formeele op heffingsverordening van de gemeenschap pelijke regeling en de gascommissie, welke verordening wordt vastgesteld. Wijziging begrooting 1936. In vei^and mot. het verlangen van de Commissie van Overleg voor de Gemeente- begrootingen om het geraamde bedrag van de kosten der werkloozemzorg over 1936 terug te brengen van f 22000 tot. f20.600 wordt de gemeentebegrooting, dienst 1936, gewijzigd. Aangenomen. Vastgesteld wordt een verordening, rege lende het beroep op den Raad, bedoeld in dc artikelen 13, 15. 17 en 18 van het Re glement Autovervoer personen. Bij de, rondvraag zegt de heer Kooij, on aangenaam getroffen te zijn door het feit, dat in dc Schager Courant van gisteren reeds bijzonderheden over den verkoop stonden vermeld. Dc Voorzitter verklaart, dat. iemand din gen heeft verklapt, die hij niet mocht ver klappen. Hoe het uitgelekt is, weet spr. niet. Er zijn ook nog andere. menschen, dan de Raadsleden, die de. stukken onder oogen krijgen. Spr .betreurt hot. echter, dat dingen, die in vertrouwen zijn medege deeld, openbaar zijn gemaakt. Wanneer iemand uit een geheime bijeenkomst iets verteld, dan is dat schending van goed- vertrouwen. Bovendien noemt spr. het be richt in de Schager Courant onjuist, want vóór deze vergadering is er geen besluit door de Raden van Winkel en Nieuwe Nie dorp genomen. Dc geheime bijeenkomsten waren slechts ter voorlichting van dc be trokkenen. Geheimhouding is opgelegd, opdat; belanghebbenden geen dingen van publieke zijde zouden vernemen, die door officieeic instanties medegedeeld moesten worden. De heer Kooij is door dezen uitslag tevre den gesteld. Dc heer Olie vraagt nog of het geen aan beveling verdient om van den winter weer voort te gaan met de handelsavondschool, wanneer daar genoeg belangstelling voor- is. Dc Voorzitter zegt toe, deze zaak- onder oogen te zullen zien. Onder dankzegging ovor dc vlotte afhan deling van een zoo uiterst belangrijk be sluit als de verkoop van het gasbedrijf, sluit de voorzitter de vergadering. Naschrift der redactie. Wij kunnen 's Burgemeesters ontstem ming over onze verrassend vroege publica tie volkomen begrijpen, maar hel is zijn eigen schuld. Toen wjj hem Donderdagochtend opbel den en om inlichtingen vroegen, hulde bij zich in e-en ondoordringbaar waas van ge heimzinnigheid. Zijn Edelachtbare was wel zoo vriendelijk ons er daarbij op te wijzen, dat onze collega's-concurrenten ons ditmaal natuurlijk zeer tol zijn spijt eens een keer vóór kondon ziin in dc berichtgeving, want eerst ter Raadszitting, dus om half drie, zouden wij bet voorstel ter inzage kriigen. Dat was dom Burgemeester! Dc Schager Courant is nu eenmaal niet gewend, ach ter anderen aan te komen! Wij wanen dus wel verplicht op onder zoek uit te gaan en slaagden Dat iemand hierbij het in hem gestelde vertrouwen zou hcl>l>cn geschonden, is on juist. Wij wisten oen klein gaatje enmaar daar kunnen wij moeilijk over praten. Vermakelijk is de mededeeling van Bur gemeester. dat in do gezamenlijke Raads zitting niet tot verkoop zou ziin besloten. Ons bericht zou onjuist zijn! Dat gelooft natuurlijk niemand. Anders zou toch over een zoo belang rijke zaak wel ziin gcdiscussecrd en ze niet zonder hoofdelijke stemming in beide Rn.tr>n zijn aangenomen. De verkoop was wel degelijk en nog wel voor de volle honderd procent in kannen en kruiken en do vergadering van giste ren was slechts dc opvoering voor het pu blick. Dingen waar men niet over spreekt.... Niemand spreekt graag over rijn moeilijkheden op sexueel gebied. En toch door er over te zwijgen worden de eenvoudigste dingen dikwijls tot ernstige pro blemen. Een vriend en raadgever voor iedereen Is het boek van Dr. Fr. Kahn: L. HEYERMANS, directeur van de geneeskundige- en gezondheidsdienst te Amsterdam, die het boek voor Nederland bewerkte, zegt: „Het is nu eenmaal een feit dat velen er voor terugdeinzen het pijnlijke in het huwelijksleven te vertellen aan wie ook en daarom is een goed boek over het geslachtelijk leven een uitkomst." Prof. Dr. A. H. M. J. VAN ROOY, hoogleeraar in de verloskunde en gynaecologie te Amsterdam, schrijft: „Wie als vader of moeder, als opvoeder of arts Inlichtingen en leiding heeft te geven inzake het geslachtsprobleem, zal goed doen om aandacht te schenken aan dit boek." De R.K. Boekenschouw schrijft: „In het algemeen verkondigt het boek gezonde en verstandige ideeën en wie het met critische voorzichtigheid leest, kan er het noodige uit leeren." Het Algemeen Weekblad voor Christendom en Cultuur schrijft: „Het Is een boek dat niet alleen door ouders en aanstaande ouders gelezen moet worden, maar dat ik in handen wensch van allen, die met de opvoeding van de jongere generaties iets te maken hebben." Voor gehuwden en ongehuwden een boek, een vriend, een dokter. INHOUD: Algam. Geslachtikunda - Functie» van hal manlijk an vreuwlljk gaalachNorgaan Da tacundalra gaslaehtikanmarkan De bataakanla van hal aarila tamamljn voor hol loekomitig huwalljkilevan - Da hygiëne van hal (ex. loven - Hal sax. vorkaar ap verichillende laeltijdan. - Uiteenloopende gevoelen, bij dan man on da vrouw bij da geilechtiomgang - Impotentie van dan man Da irlglde vrouw Da onvruchtbare vrouw - Bevruchting an zwangerschap De regeling van do geboorten - Vruehl. afdrijving Geslachtsziekten Sax. vo^lichting Da puberteit Zelfbevrediging Da ongehuwden Sax. onthouding —M. f ba>4d I n g an. Het boek is 300 pag. groot en kost, In prachtbai f 4.90. Verkrijgbaar in de boek handel. Waar geen boekh. aanwezig, zenden aan Uit geverij Contact, Prinsen gracht 795, Amsterdam. Uitknippen en zenden aan Uw boekhandelaar. et. Zonder hoofdelijke stemming wordt tot verkoop van de ge meenschappelijke gasfabriek be sloten. De heer Dekker oordeelt, dat de burgerij er recht op heeft, de moeilijkheden te weten, die tot dezen verkoop hebben geleid. Hij noemt de groote achteruitgang van de gasafname in het tijdvak 1929—1936 en de verliessaldi. Burgemeester Zwart vindt dit niet kaufm&nnisch. Vergadering van den Raad op Vrijdag 27 Augustus 1937, des avonds 8 uur. Voorzitter de heer J. H. Zwart, burge meester, tevens secretaris. Allo loden zijn aanwezig. Na opening volgt vaststelling der notu len. Mededeelingen en ingekomen stukken. Ingekomen zijn diverse goedkeuringsbe sluiten van Ged. Staten; idem tot verdaging van het raadsbesluit tot overdracht, van de I.eckcrbrug aan bet Hoogheemraadschap en idem aangaan geldleening ad f500. De zesde bcgrootingswijziging 1936 is goed gekeurd. Uit de gemeentekas. Ingekomen is een besluit van Gcd. Staten betreffende de vergoeding ingevolge art. 13 der L. O. wet, waarbij aan A. F. Kerwerda een vergoeding wordt toegekend uit dc ge meentekas tot 28 Augustus 1937, berekend naar het bedrag van f5.20 per maand. Uit 's rijks kas. Voorts is van Ged. Staten een schrijven ingekomen, waarbij wordt toegezonden een schrijven van den Minister van Sociale Za ken, waarin aan de Bad- en Zweminrichting een subsidie wordt toegekend voor het aan leggen van een toegangsweg. Bij Koninklijk Besluit is aan de gemeente Winkel ontheffing verleend van de verplich ting vervat in artikel 179, tweede lid der ge meentewet. De heer Engel informeerde of de vergoe ding aan Ferwerda ook wordt uitgekeerd over do vncantiemaand. De Voorzitter antwoordde bevestigend, maar R. en W. hebben overleg gepleegd met den autobushouder en de kosten zullen nog iets goedkooper worden. Ingekomen is een verslag omtrent den toe stand der gemeenschappelijke gasfabriek. Ligt voor de leden Ier inzage. Gemeenterekening 1936. Deze is vanmorgen ingediend en B. en W. hebben haar nog niet kunnen nazien, zoodat de aanbieding zal plaats vinden in de vol gende vergadering. Vastgesteld wordt een verordening betref fende het beroep, bedoeld in art. 13, 15. 17 on 18 van het Reglement autovervoer per sonen. De verkoop der gemeenschap pelijke gasfabriek. Dant komt aan dc orde het voorstel tot verkoop van de gcmeonschapp'élijkc gas- fahriek der gemeenten Winkel en Nieuwe Niedorp. R. en W. stellen den rand voor. op de door dc gemeente Alkmaar aangeboden voorwaarden de fabriek Ie verkoonen. Alvorens tof behandeling van dit agenda punt over te gaan, wenscht dc Voorzitter eerst in comité te gaan. De openbare vergadering wordt dus ge schorst en de Raad gaat in comité. Na heropening zegt. de Voorzitter, dat in rle den raadsleden toegezonden ontwerp-ovor- cenkomst nog enkele kleine veranderingen komen. Dc uitkeering door de gemeente Alkmaar zaln iet zijn nl m. f 85000. maar dc bepaalde som van f SóOOO. De op wachfgeldstelling zal geschieden volgens de on 31 December 1937 geldende wachtgeldregeling. Overigens verwijze.n wc wat de voorwaar den betreft, naar onze mededeelingen daar over in het nummer van gisteren. Een achteruitnann van gasafna me van 107.000 M3. De finan- tiëele resultaten in de laatste ja ren! De Voorzitter zegt, dat B. en W' dus voor stellen op dc in het ontwerp genoemde voor waarden, dc gasfabriek aan de gemeente Alkmaar Ie verkoopen. Den heer Dekker komt het voor, dat. bet ge wenscht. is, dat hij als lid van de gasconi- missic enkele argumenten naar voren brengt, die geleid hebben tot deze overdracht. Toen spr. zich vanmiddag nog eens verdiepte in ecnige cijfers, bleek hem dat over 1929 een hoeveelheid gas was verbruikt van 135000 M3.. over 1936 echter een hoeveelheid van 328000 M3. Een achteruitgang dus van 107.000 M3. In 1931 en 1035 bewogen de afnaamcijfcrs zich in een kalm stijgende lijn, in 1934 n.1. 5000 M3., in 1935 13000 M3. In 1932 bedroeg het vcrliessaldo f2S06, in 1933 f 0032. in 1931 f1289. In 1935 bedroeg de winst f2000, in 1036 evenwel weer een verlies van f4622. In die 3 jaren 19331931 en 1930 de genoemde ver liessaldi ondanks de toestemming dat in die iaren niet behoefde te worden afgelost. In die 3 iaren werden we vrijgesteld van een totale aflossing van f21000, en spr. herinnert er, nan dat de gascommissie gehoopt had door die vrijstelling een reservefonds te kunnen kweeken. .Tammer genoeg evenwel bedroeg ondanks die vrijstelling het verlies de bier- voren genoemde bedragen, over de jaren 1931, 1935 en 1930 een tekort van f3300, dus vermeerderd met f21000 aflossing, een be drag van f21000. De Voorzitter interrumpeert: lk vind dit niet kaufmannisch. De heer Dekker vervolgt: Hoe de Resulta ten over 1937 zullen zijn, we weten het niet, maar op de begrooting is een verliesraming van f 3200 geplaatst. En voor de begrooting voor 1938 stonden we dus voor deze feiten; de kolenprijzen stijgen, gasprijsver- hooging durven we niet aan, de draagkracht en omzet zijn te gering en daarom oordeelde de gascommis sie het nuttig en gewenscht het be vredigend aanbod van Alkmaar te aanvaarden. Dc gemeentebegrooting zal er door worden verlicht, t.a.v. de kapitaalstaat. zaten wc nog 9 jaren aan een vrij hoogc aflossing vast. De verkoop is dus alleszins een daad die te rechtvaardigen is. Spr. meende goed te doen, dit naar voren te brengen, opdat. nicn. .°°k buiten deze raadzaal weet de mocilijKhedcn die oorzaak waren tot de zen verkoop. Zonder verdere discussie en zonder hoof delijke stemming wordt besloten liet aan bod van dc gemeente Alkmaar te aanvaar den. Dc liquidatieverordening wordt eveneens goedgekeurd. Verordening heffing schoolgeld. Dc ter goedkeuring opgezonden verorde ning op de heffing van schoolgeld is van Ged. Staten terugontvangen met verzoek wijzigingen in dc heffingsschaal te bren gen. B. en W. stellen voor aan dit verzoek te voldoen en de schaal te wijzigen, waarbij de eerste 33 klassen onveranderd blijven. Goedgevonden. Belasting op vermakelijkheden. Gcd. Staten verzoeken ook de verorde ning op de heffing ecner belasting op ver- makel ijiklied<en zoodanig te wijzigen, dat het bepaalde in artikel 4. onder b III luidende: „De plaatselijke muziek-, zang-, tooneel- en gvmnastiekvereeniging, die uitvoeringen geven, welke worden gehouden voor het instandhouden der vereeniging". als volgt zal luiden: „Do muziek, zang-, toonecl- en gymnastiek vereenigingen welke uitvoerin gen geven, waarvan de toegangsbewijzen 'n bedrag van 15 cent per persoon niet te boven gaan". R. en W. stellen voor aan dit verzoek te voldoen. De heer Engel merkt op dat de bepaling nu niets waard is, want een vereeniging die con uitvoering geeft om in stand te kunnen blijven, zal meer clan 15 cent en tree heffen. De Voorzitter zegt. dat B. en W. dit met den heer Engel eens zijn en daarom ge wacht hadden met de wijziging der veror dening. in de hoop, dat er een ander licht puntje zou kon on. Doch Ged. Staten vroe gen herinzending van de verordening en als wjj weigeren de verlangde wijziging aan te brengen, schieten we heelcmnnl niets op. Er wordt trouwens wel iets be reikt, want 1 Aug. werd voor de badinrich ting 10 cent entree gelieven, en moest ook daarvan belasting geheven worden. Laten we dus deze wijziging voorloopig accep teeren, mochten we een ander idéé krij gen om de vereenigingen de behulpzame hand te bieden, dan zullen B. en W. met een geheel nieuwe verordening komen. De lieer Brugman herinnert eraan, dat B. en W, op het standpunt stonden, dat de plaatselijke vereenigingen vrij van de be lasting zouden zijn. De heer Engel: Ja en wij wilden dit uit breiden tot vereenigingen die een uitvoe ring gaven tot haar instandhouding. De Voorzitter leest het schrijven van Ged. Staten, waarin gewezen wordt op artikel 17fi der Grondwet en dat de vrijstelling niet beperkt mag worden tot de plaatse lijke *vereenigingen, evenmin als rekening mag worden gehouden met de finantieele uitkomsten der uitvoeringen. De heer Engel begrijpt wel, dat we geen kant heen kunnen. In gewone omstandig heden zou je het in don vorm van subsi die kunnen vinden, maar dat mag nu ook niet. De vereenigingen ziin dus aangewezen op zoo sterk mogelijke bezuiniging. Dc lieer Kamp zal het voorstel aanvaar den, maar hoopt dat men in de toekotnsi in Haarlem zal inzien, dat het voor plaat selijke vereenigingen op 't platteland niet te doen is. Conform liet voorstel van B. en W. wordt besloten. Niet door de vingers zien. De Voorzitter zegt, dat er af en toe wel eens gezegd wordt, dat spr. toch wel eens wat door de vingers zou kunnen zien. Maar spr. kan met de verordening niet wille keurig de hand lichten. Spr. moet de ver ordening handhaven of ze moet aan kant. Willekeur mag niet plaats vinden. Ontheffing hondenbelasting. De heer J. Leij-en te Winkel verzoekt hein over 1937 vrij te stellen van zijn aan slag hondenbelasting. B. en W. stellen voor hem 6 maanden ontheffing te verleen en. Aldus wordt besloten. De rondvraag levert niets, zoodat slui ting volgt. op gezicht, armen en boenen verdwijnt onmiddellijk door DULMIN ONTHA- RINGSCRÊME. Volkomen onschadelijk. Prijs per tube 75 cent. Terlep's Drogisterij Hoogzijde Schagen HOOGWOUD De Raad dezer gemeente zal op Maan dag 30 dezer, des voorin. 11 uur, vergaderen. Gcd. Staten hebhen bericht gezonden, dat zij dc bcgrooting voor het dienstjaar 1937 hebhen goedgekeurd. Donderdagmorgen heeft te Aartswoud een aanrijding plaats gehad, die gelukkig geen ernstige gevolgen heeft gehad, maar toch de roekeloosheid van sommige autobe stuurders aantoont. Een wielrijdster, mej. Groot, reed uiterst reents; toen zij door een tweetal vrachtauto's achterop werd gereden. Juist ter hoogte van dc wielrijdster passeer de dc achterste de voorste auto, waardoor de wagens de geheele wegbreedte noodig had den en mej. G. door een der auto's werd geraakt en tegen den grond gesmakt. Zij kreeg schaafwonden aan den arm. De beide auto's zijn snel doorgereden en daar nie mand liet ongeluk heeft gezien, konden de nummers niet worden opgenomen. De poli tie stelt een onderzoek in. Aan den heer W. Hoogland is vergun ning verleend tot liet liouwen van een woonhuis met veestalling aan het Noord- einde. Aan dc voetbalclub V.C.L. is vergunning verleend tot het houden van een verloting ten bate van de kas. Aan den heer J. Beers is vergunning ver leend om zijn in bakkerij een electro-motor van VA P.K. te plaatsen. BESTUURSVERGADERING „FLORALIA". Donderdagavond heeft „Floralia" een vergadering gehouden in café Mod der, waarin een nieuw bestuur werd ge kozen. Het oude bestuur werd in zijn geheel herkozen. Tevens werd besloten aan te vra gen 'n verloting te mogen houden ten bate van de kas met als hoofdprijs een thee meubel. Aan de feesten zuilen, evenals vorige jaren, een bloemencorso en een ge- costumecrde optocht worden verbonden. Dit maal staat op het programma Jan van Riemsdijk, die ons op Maandag 20 Septem ber a.s. op zijn Veluwsche liedjes zal ver gasten, bijgestaan door mej. Ceesje Specn- hoff. Op Vrijdag 17 September a.s. zal de Rederijkerskamer „IC. A. H. L." uit Venhui zen komen, die het stuk „Er was eens een steenhouwer" zal opvoeren. Alles te samen een gevarieerd programma, dat niet zal na laten een talrijk publiek te trekken. AUTOTOCHT OUDEN VAN DAGEN. De ouden van dagen hebben Donderdag met een tweetal bussen een reisje gemaakt, dat zeer goed geslaagd mag heelen en door fraai zomerweer begunstigd werd. Eerst werd een bezoek gebracht aan den Afsluit dijk, waar het monument werd bezichtigd. Daarna ging men terug naar Wieringen, waar bij hotel De Haan enkele verfrisscliin- gen werden gebruikt. De tocht werd voort gezet naar Den Helder, waar gegeten werd. Des- middags werd met den terugtocht aan gevangen via Callanisoog en Schoorl naar Alkmaar, waarbij de Alkmaarschc kermis natuurlijk niet vergeten werd. Hoogst vol daan kwamen de oudjes weer in Hoogwoud terug, en zullen zich dit prettige .tochtje zeker nog lang herinneren. AARTSWOUD. AUTOTOCHT OUDEN VAN DAGEN. De lang verwachte dag voor de ouden van dagen om een uitstapje te maken, was Donderdag aangebroken. 's Morgens half negen brachten twee pracht bussen van Kool uit Hoorn de deelnemers door dc Wie. ringermeer langs Middenmeer, Sloot- dorp en Wieringerwerf naar Den Oever. Hier vroegen de aandacht dfc reusachtige sluis- en verdedingswerken, terwijl onk naar het Monument werd gereden. Nadat de bussen waren gekeerd ging men terug naar Wieringen en wel naar Hotel de Haan, om den inwendigen mensch te ver sterken. Vervolgens ging de reis naar „De ICooy". Hier werd halt gehouden. Nadat men het opstijgen en dalen der vliegtuigen had bewonderd en van het prachtige gezicht had genoten, ging de reis verder door Nieuwo- diep, Don Helder naar I-Inisduinen. In hotel „Dennenlust" stonden de tafels gedekt voor het middagmaal. Het middag dutje schoot er ditmaal bij in, want meteen reed men langs den Duinweg door naar Schoorl. waar de heer Rempt. namens alle oudjes eenige woorden van dank sprak aan het bestuur voor het initiatief en de uit stekende regeling, alsmede aan allen die op welke manier ook, hadden meegewerkt om dezen dag mogelijk te maken. Via de laatste pleisterplaats, Alkmaar, waar gelegenheid werd gegeven de kennis te bezoeken, ging het weer naar huis. Alles samenvattend een onvergetelijke dag voor de oudjes, daar het weinig inspannend was geweest en men mooi op tijd weer thuis was. Het bestuur kan niet voldoening op dezen dag terugzien.

Schager Courant | 1937 | | pagina 6