Plaatselijk Nieuws Het nieuwe Succesterrein Hoe een Schager Schout Oranjegezind werd Alkmaarsch gas in Heerhugowaard Ingezonden Aanrijding met doodelijken afloop Maandag 30 Augustus 1937 Tweede blad EEN BEZOEK AAN HET PROEFBEDRIJF „ACHTER-GEEST". Excursie van de afdeeling Scha- gen der Holl. Mij. v. Landbouw. Op initiatief van het Bestuur heeft de afd. Schapen van de H. M. van Landbouw Vrij dag een bezoek gebracht aan het alom be kende graslandbedrijf van den heer Jb. Blom te St. Pancras. Met een H.A.B.O.-bus vertrokken 's mor- (gens om half nepen een 25 belangstellen den naar het oude „Vrone", teneinde het z.g. proefbedrijf „Achter-Geest" uit eigen aanschouwing te leeren kennen. Alvorens het land in te gaan. gaf de Rijkslandbouwconsulent, Ir. Lienesch. eerst nog een uiteenzetting over den opzet en de bedoelingen, welke met het proefbedrijf worden beoogd. Bij deze theoretische beschouwingen werden o.a. enkele punten genoemd, die principieel 'zijn voor het meer moderne graslandgebruik. Belangrijke punten hierbij zijn o.a.r le. Aanvulling van de normale gier en fetalmestgiften met kunstmeststoffen, voor- lal met stikstof en fosforzuur. 2e. Een oordeelkundig stikstofgebruik, Waardoor men wel een ruimen prasgroei kan bevorderen, maar niet door deze over- ivloed nadeelen ondervindt in den vorm van ruig en bosschig land. 3e. Rationeelc beweiding op kleine percee- len gedurende een lange weide-periode, d. w.z. vroeg naar buiten met het vee in vol- (doende gras. 4e. Een juiste winning van ruw voeder In den vorm van goed kuil gras en zeer goed hooi. 5e. Uitbuiten van de periode, waarin veel 'gras groeit (AprilJuni) door vroeg wei den en winnen van kuilgras en een enkel perceel vroeg hooi (soms met behulp van imeerpootruiters) Er kwamen nog meer zaken in behande ling, waarover echter tijdens den rondgang over het geheele bedrijf een stevige ge dachten wisseling plaats vond, niet in het minst door de practische toelichtingen wel ke de heer Blom steeds bereidwillig ver- Strekte. Een aardig beeld van modern grasland gebruik gaf een van de perceelen. waarop nog het geruiterde hooi werd aangetrof-» ïen, maar waarop ook reeds de stalmest was verstrooid. Ook was men nog bezig de laatste (3e) Silo' te vullen met kuilgras onder toevoe ging van Biosil. Natuurlijk werd ook de veestapel be zocht en toen bleek tevens dat er geen sprake was van eenige onrust onder de idieren. Hieraan zal ook wel niet schuldig zijn de mooie, ruime grasvoorziening. In het perceel, waarin het melkvee straks moet komen (40 stuks grootvee op pl.m. 11.70 II.A.) was trouwens ook weer een bvervloed van goed weidegras. Doordat vrijwel alle perceelen ook dit Jaar een keer waren gemaaid óf voor hooi óf voor kuilgras en ook de mestplakken steeds werden geslecht, werden geen ruigten aangetroffen. Het behoeft geen betoog, dat tijdens de rondwandelingen vele ervaringen werden •uitgewisseld en hetgeen men hier in op- tima forrna aantrof, niet vergeleek met eventueele mogelijkheden thuis. Terug op het erf werd bij monde van clen heer .Toh. de Veer dank gebracht aan den heer Blom voor hetgeen hij had laten zien en daarbij had verteld. Zeer voldaan keerden de deelnemers om streeks het middaguur terug naar Scha gen. OVERGEPLAATST. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer Jb. Kool, hesteller bij de P.T.T. te Monniken dam, is als zoodanig overgeplaatst naar Landsmeer. KINDERVOORSTELLING AKKERINI. Zaterdagmiddag gaf de heer Akkerini in zaal Schenk een voorstelling voor de jeugd. Met amusante goocheltoeren wist hij de kin deren, die in groot en getale waren opgeko men, geruimen tijd bezig te houden. De kin deren uitten telkens met luid applaus hun bijval met het gebodene en degenen, die door hun bijdragen dezen middag mogelijk heb ben gemaakt, behoeven hier zeker geen spijt van te hebben. ZWEMWEDSTRIJDEN DE WIEL. Kranig hebben de leden van Sportclub De Wiel zich bij de zwemwedstrijden van gis teren gehouden. Behalve het reeds vermelde in het verslag op de sportpagina elders in dit blad, kun nen wij over de Schagenaars nog het vol gende zeggen: Mej. KI. Blaauboer leverde op de 100 M. schoolslag dames een zeer spannenden strijd tegen mej. N. Leek van Oude Niedorp en wist met miniem verschil te winnen in den tijd van 1 min. 45 sec. Op de 50 M. vrije slag dames bleef zij een meter achter haar concurrente, mej. Forrer uit Den Helder, die de derde prijs behaalde. De tijd van mej. Forrer was 39,2, die van mej. Blaauboer 40,2. Later bleek zij ook uitnemend in vorm te zijn bij de race over de Wiel, waarin zij de 5e plaats na harden strijd wist te veroveren. Zeer ze ker een prestatie, die den leden van de Sport club reden geeft tot enthousiasme. Buitengewoon hebben ook de gebroeders Koning zich geweerd. DE CONDITIES TUSSCHEN DE GEMEENTE EN ALKMAAR. Wat betreft hot besluit van den gemeen teraad van Heerhugowaard deelde men nog het volgende mede: In de raadsvergadering te Heerhugo waard van Vrijdag j.1. werd aan de gemeente Alkmaar concessie ver leend tot het leggen van een buis leiding door het gebied der ge meente Heerhugowaard op voor waarde, dat Heerhugowaard-Noord van gas wordt voorzien tegen den Alkmaarschen prijs en op de Alk- maarsche condities, ongeacht het aantal aansluitingen. Een retribu tie is door Alkmaar niet verschul digd, terwijl de gemeente Heerhu gowaard zorg draagt dat het leggen van de buisleidingen zonder be zwaar kan geschieden. Ze treft dus ook de eventueel noodzakelijke re gelingen met polders of bannen. Naar men ons meedeed zou men in Heer Hugowaard gaarne zien, dat een grooter deel van de gemeente dan alleen het noor den van gas werd voorzien. Bij een vol doend aantal aansluitingen waarop wel kans schijnt te bestaan is Alkmaar daartoe natuurlijk ten volle bereid en om het verbruik aan te moedigen, schijnt men voornemens te zijn de bestaande ver ordening soepel toe te passen. Dit betee- kent, dat het gasbedrijf binnen een bepaal den termijn een grooter aantal meters van de hoofdleiding tot het aan te sluiten per ceel voor zijn rekening neemt dan in de verordening is vastgesteld Ook ten aan zien van het Noorden zou men dit willen doem Frits maakte op de 100 M. vrije slag een goede tijd, 1 min. IS,2 sec., maar kon het niet winnen van Sinke uit Anna Paulowna. Frits heeft echter hard gevochten en Sinke vlak op de hielen gezeten. Bravo, Frits, knap gedaan. Zijn broer Siem was ook niet mis en maak te in zijn strijd tegen J. Kommer een tijd, die hem zelf verbaasde, 1 min. 21,8 sec. On ze hulde! Een goede tijd maakte Ger Wardenaar op de 50 M. schoolslag meisjes. Mej. Middel beek was op dit nummer minder geluk kig. Mej. Kouscband heeft op de 500 M. rug slag ook goed partij gegeven, maar zij slaagde er niet in haar veel sterkere tegen standsters er uit zwemmen. Haar tijd be wijst het: 54,2 sec. K. Raven wist zich op de 50 M. vrije slag jongens behoorlijk te handhaven. Op de 50 M. schoolslag jongens sloeg Jan de Raat een zeer goed figuur door onbe dreigd van Cor Bakker uit Oudkarspel te winnen. De leden van Sportclub De Wiel hebben gisteren kunnen zien, dat zij tot aanmoedi gende prestaties in staat zijn. Doorzetten en blijven trainen! EXAMENS VOOR HET ZWEMDIPLOMA. Vóór de wedstrijden van Zondagmiddag had gistermiddag in de Wiel het gebruike lijke diplomazwemmcn plaats. De opdracht was: 50 M. schoolslag, 25 M. rugslag, 25 M. gekleed zwemmen en gekleed springen van de springplank. De volgende dames wisten het diploma machtig te worden: G. Bel, G. Anneveldt, Tr. Dekker. Mevr. Groot-Slikker. A. Eikema mevr. T. Speur-Blankman, G. Roobol allen te Schagcn en G. Hoinan en A. Hornan te Schagerbrug. En de heeren W. Bel, H. Koster, R. Abbring H. J. Volten, D. Otzen en Th. Roep, allen te Schagen. W1ER1NGEN De werkzaamheden aan het voetbal terrein van Succes hebben in breeden kring belang, stelling getrokken. Velen hebben zich een gang naar den Koogerweg getroost om den stand van zaken in oogenschouw te nemen. Stond men aanvankelijk sceptisch tegenover de ravage die daar door de grondwerkers was gesticht, thans spreekt iedereen vol lof over de wijze waarop daar in enkele wehen tijds uit deze wanorde een prachtig mooi egaal terrein is te voorschijn getoo- verd. Wi; mochten van werkbaas Besseling, die in samenwerking met den gemeente-opzich ter, den heer Poel, de voorbereidende werk zaamheden verrichtte, als metingen e.d., eenige interessante bijzonderheden verne men Allereerst werd de opmerking gemaakt dat de tijd voor de uitvoering wel zeer kort was geweest, doch dat de behandeling niet temin serieus was geschied en er niet in het minst onder te lijden heeft gehad. Het weer heeft vooral in de eerste weken bij zonder medegewerkt. De vele regens kwa men in dit geval zeer goed van pas, in zonderheid met het oog op de ontzooding. Systematisch is men te werk gegaan. Na de ontzooding, welke met een z.g. zoodenrol geschiedde, moesten groóte gedeelten wor den afgegraven. Het verschil in hoogte be droeg op sommige plaatsen n.1. meer dan 1 meter. Met keepkarren werd de aarde van de hooger gelegen gedeelten naar de lage zijden vervoerd, terwijl er ook nog grond van omliggende terreinen werd door gewerkt. Op sommige plaatsen moest meer clan 50 c.M. aarde worden verwijderd. Ook kwam men af en toe voor groote verrassin gen te staan. Op sommige plaatsen, vooral in het middenterrein stuitte men op bijna ondoordringbare keilcemlagcn. De arbeiders trapten hun klompen op de schoppen stuk. Met groote moeite is de kcileem tenslotte losgewoeld. En zoo was er meer. Toch was men na veertien dagen reeds zoover gevorderd dat bijna over het geheele terrein een laag rulle aarde lag van plus minus 60 c.M., terwijl ook de draineer- „Het zijn moedige mannenUwe Hoogheid". Jacob Jansz, schout van Schagen in den ja re 166S was uit zijn humeur. Dat kwam zoo: De Heer George van Cats, die in 1658 eige naar geworden was van het slot „met al dat daaronder dependeer- de", had toen hij voor het eerst zijn Heerlijkheid kwam bezoeken en bij die gelegenheid door de Scha ger schutterij onder aanvoering van den schout Jacob Jansz, op de Markt verwelkomd werd, geglim lacht. Daar Jacob Jansz. trotsch op zijn mannen was en hij dezen glimlach zeer goed op gemerkt had, voelde hij zich daardoor ge griefd. Men moet weten, dat Jacob Jansz. gesproten was uit een zeer achtenswaardige familie, dat hij reeds een goed twintigtal jaren met nauwgezet plichtsgevoel het schoutsambt bekleedde en met hart en ziel gehecht was aan het oud-adellijke ge slacht, dat voorheen het slot gesticht en van ouder op ouder bewoond had. Want men bedenke, dat de oude Heeren van Schagen van vorstelijken bloede waren. Immers de eerste was een kleinzoon van Keizer Lodewijk van Beieren, die omstreeks 1440 het slot liet bouwen. Wéér ergerde de Schout zich. En nu in 1658 was de Heerlijkheid over gegaan in andere handen; kocht Heer George van Cats het, waarmede onze schout Jacob Jansz. heelemaal niet ingenomen was. Bovendien had hij bij volgende gele genheden wel eens meer den glimlach op Heer George van Cats's gelaat te voor schijn zien komen wanneer het Schagcn's schutterij betrof. En al was zijn ergernis nu wel niet in die mate opgewekt, dat hij met wraakplannen rondliep, vergeten kon hij het toch niet. Toch was Heer George van Cats den schout Jacob Jansz. niet ongenegen. Hij was vriendelijk van aard, kalm en rechtvaar dig in zijn oordeel en had ook zeer goed gevoeld, dat hij den schout op de een of andere wijze beleedigd had. Evenwel was hij er heelemaal de man niet naar door angstvallig vragen naar de oorzaak daar van te gissen; liever wachtte hij een gun stige gelegenheid af, de vriendschap van Jacob Jansz. te winnen. Een kans. Op 16 Mei 1668 n.1. zou de Prins van Oranje, dien men tot stadhouder wenschte benoemd te zien, voor welke zaak de Heer George van Cats zich nogal beijverde, met vele andere „Heeren van qualiteit" een be zoek brengen aan Den Helder, waar de vloot lag. Bij deze gelegenheid zouden de Heeren op het slot van Heer van Cats over nachten. Onze Heer van Cats nu had den schout te kennen gegeven, dat de ontvangst dezer Heeren van qualiteit een feestelijk karakter moest dragen en daarom hem doen weten, dat alle krachten ingespannen moesten wor den om liet dorp een vroolijk aanzien te geven en een ieder uit het dorp, van de licogste tot de laagste er toe mede te wer ken had, dat er een opgewekte stemming zou heerschen. Dus mocht de schutterij niet ontbreken en zou haar beste beentje moe ten voorzetten. Zouden de schutters aan nieu wen spot worden blootgesteld? Jacob Jansz. was met deze mededeeling slechts matig ingenomen. Hier bood zich wederom een gelegenheid aan, waarbij ten aanzien zelfs van vele hooge heeren om de schutterij geglimlacht zou kunnen worden. Bovendien strookte schout Jacob Jansz.'s, politiek niet geheel niet die van Heer George van Cats. Was de laatste meer Oranjegezind, de schout daai-entegen, al maakte hij zich in het algemeen niet druk over politieke zaken, hield het meer bij den raadspensionnaris Jan de Wit. Edoch, plichtsgetrouw zou hij zijn mannetjes tot in de uiterste puntjes verzorgd het militair saluut laten maken, met slaande trom en zwaai end vendel. Op een vergadei-ing, die Heer George van Cats, kort voor de komst van den Pi'ins van Oranje met zijn gezelschap, met het dijkbestuur van de Niedorper Kogge te Medcmblik had, vernam hij iets omtrent de Schager schutterij, waarvan hij begreep ter gelegener tijd gebruik te kunnen maken om Schout Jacoh Jansz.'s vriendschap te kun nen verwerven. Op den avond van den 16den Mei 1668 werden de voornaamste ingezetenen, bene vens schout Jacob Jansz. op het voorplein van het slot gul onthaald. Bij die gelegen heid vroeg Heer George van Cats den schout hem te willen volgen. Plotseling zag Jacoh zich voor den Prins van Oranje ge plaatst en éér hij nog van zijn verbouwe reerdheid hekomen was, stelde van Cats hem aan den Prins voor met de woorden: ..Mag ik Uwe Hoogheid den schout van Schagen voorstellen, Jacob buizen. In negen rijen, van Noord naar Zuid op pLm. 1 Meter diepte waren ge legd. In het Noord-Westelijk gedeelte had men toen de zoden reeds weer aangebracht die als gevolg van de vele regen onmiddel lijk aansloegen. Op de draineerbuizen ligt een laag gekookte mosselcnschelpcn van pl.m. 50 c.M., een even afdoend middel als het b.v. in de Wieringermeer bij drainage gebruikte turfmolm. De drains, die naar wij -vernamen (onen heeft dit bij de water- balletten van voi'ige week genoeg kunnen constateeren) functionneeren uitstekend. Zij maken van Nooi'd naar Zuid een val \an 27 c.M. (dit is over een lengte van ruim 100 Meter). Het terrein vervalt in genoemde i'ichting 20 c.M., terwijl het in de breedte naar beide zijden 10 c.M. afbelt. Thans, na 3V£ week is het geheele ter rein, dat bijna een bunder groot is weer geheel met zooden afgedekt. Een geweldige prestatie. Aan de grasmat wordt thans nog de uiterste zorg besteed. Nu regen de laatste dagen uitblijft, heeft men zijn toevlucht moeten nemen tot besproeiingen. Over het geheele terrein zal nog een klein laagje teelaarde worden aangebracht van een pa»? centimeters om het aanzetten van het gras te bevorderen. Bovendien zal nog worden getracht een speciale wals te bemachtigen daar de grond anders met handkracht moet worden aangestampt. Dit zijn de laat ste wei'kzaamhedcn. Het werk is uitgevoerd In werkverschaf fing door werkloozen, onder toezicht van de Ned. Heide Mij. De heer Poel. gemeente opzichter, was met de dagelijksche leiding belast. Van de zijde van de Heide Mij. wordt met bijzondere waardeering gespro ken over de uiterst snelle wijze, waarop Poel met zijn mannen de zaak heeft klaar gespeeld. Over enkele dagen kan het ter rein worden opgeleverd. Het terrein verkeert thans' reeds in pri ma staat en Succes kan voor de komende competitie zijn gasten waardig ontvangen. De drainage beteekent een enorme verbe tering. Hoe vaak gebeurde het niet dat. het terrein nog dagen na zwaren regenval to taal onbespeelbaar was? Laat ons hopen, dat dit voorgoed tot het vei'leden behoort. Succes en de voetbalsport in het algemeen is er mee gebaat. Good luck, boys! 'AANSTELLING Voor de begi'afenisvereeniging „De Laat ste Eer" zijn aangesteld als bode, voor Wes- tei'land Jan Vexmeulen en H. Doesbui'g. Voor H.-Hocf S. Kuit en Jac. Doesburg. Voor Den Oever G. Bays en A. Bakker Az. Bij eventueele gebeui-fcenissen kunnen zoowel leden als niet leden zich tot deze personen wenden. Voor R. Katholieke wende men zich tot den bode V. Vroone te H. hoef. LANGENDIJK De Ned. Gr. en Fr. Centrale heeft aan de veilingen bericht: Ingaande 1 September a.s. gelden de volgende bepalingen voor den verkoop van de ingekuilde aardappelen: Allq ingekuilde aardappelen(voor 'zeov-er deze nog niet verkocht zijn) kupnen woi'den geveild met een ophoudprijs van f 1.70 per 100 Kg. De veilingen gelieven er den expor teurs op attent te maken, dat deze aardap pelen in de maten 36 m.M. rond en vierkant tot 45 m.M. rond en vierkant geëxporteerd kunnen worden naar alle landen buiten Europa met uitzondering van Argentinië, Brazilië en Uruguay. De Ned. Akkerbouw- centrale is bereid voor de „doorgedi'aaide" Eerstelingen monopolie-overeenkomsten af te sluiten voor export naar alle bovenge noemde landen. Naar gelang van de vraag, dient de vei ling de nog bij haar in voorraad zijnde aardappelen aan te bieden en de Centrale regelmatig van den verkoop op de hoogte te houden. Mocht de afzet der aardappelen op deze basis niet slagen, dan dienen de veilingen dit mee te deelen, waarna nadere mede- deelingen tegemoet kunnen worden gezien, wat met niet te verkoopen aardappelen en met de als afwijkend ingekuilde aardappe len dient te geschieden. In de provincie Noord-Holland zijn nog ruim 500 spoorwagens ten verkoop aan wezig. Jansz., die hier mijn rechterhand is. Misschien behaagt het Uwe Hoogheid den schout Uwe tevreden heid te betuigen over onze schut terij. Het zijn wakkere mannen! Toen eenige jai'en geleden onze dijk bedreigd werd door den moed wil van die van Niedorp en Winkel, zijn zij uitgetrokken en hebben manhaftig de orde hersteld." Jacob Jansz. begreep er niets van, trok aan zijn knevel en boog. Echter de Prins van Oi'anje had gevoeld, dat hem hier met opzet eenige woorden van lof ontlokt wer den en antwoordde dan ook in dien geest: „Het schijnen mij wakkere mannen toe." Jacob Jansz. begon zijn spraak terug te krijgen en stamelde: „Uwe Hoogheid, daar was ik bij! Ja, daar was ik bij, het zijn moedige mannen, zij zouden nóg niet wijken! Voor geen vijand, hoe machtig ook!" Glimlachend antwoordde de Prins: „Zulke mannen zijn goud waard!" en, zich tot den Heer George van Cats wen dend: „Als ik ooit zulke mannen mag aanvoe ren, zal ik onoverwinnelijk zijn!" Schout Jacob Jansz., die op dezen zeld- zamen feestdag de wijnkan toch al dapper had aangesproken, werd dronken van ti'otsch en riep uit: „Geloof mij, Uwe Hoog heid, als wij ooit Uwe Hoogheid dienen mogen, zal het zijn: onze laatste droppel bloed voor Oranje!" Toen den volgenden dag zijn mannen opgesteld stonden om de hooge Gasten uit geleide te doen, liet hij hen het „Oranje boven!" roepen, en in 1672, bij de benoe ming van den Prins van Oranje tot Stad houder, heesch Jacob Jansz. de Oranje banier hoog boven den toren, hoog boven heer Magnus, den koperen reus va- Schagen. W. J. KOSSEN. Vrij naverteld uit Volksalmanak 1878 door de Mij. tot Nut van 't Algemeen. BLAUW BAND VOL ADOMA I WIT BAND EXTRA LICHT M. de R. Uit uw blad verneem ik, dat er weer voor bereidingen worden geti'offen, om van Scha gen dagen achtereen een feestzaal te maken. Gaarne Igan ik hen, die daar genoegen in scheppen, hun vreugde. Wat mij echter zeer spijt is. dat zowel nu als tijdens de kermis de wekel. rustdag wordt gebruikt, om op straat en plein alles zo on rustig mogelijk te maken. Bokswedstrijd, taptoe, kermis, dans, enz. zullen de Zondag vullen. Daar staat tegenover de eis van Gods ge bod om de rustdag te heiligen en aan Hem te wijden. Dit gebod wordt met voeten ge treden. En wie liet niet acht zou toch in elk geval zich kunnen onderwerpen aan de christelijke zede,, om van de weektaak werkelijk te rusten en met zichzelf en zijn gezin kalm de Zondag door te brengen. Bovendien zijn de kerken er, naast een paar kleine zelfs twee grote. Het is waarschijnlijk, dat dit schrijven als een stem eens roependen in de woestijn zal blijken, maar dit ontslaat niet van de plicht, op dergelijke dingen te wijzen. Zelfs op ge vaar af weer te moeten horen, dat de .fijnen" denken beter te zijn dan anderen. Bij voor- haat wijs ik dat af, maar... ze zijn blij, het wel beter te weten. Met vr. dank voor opname en hoogachtend Schagen, 28 Aug. 1937. H. Pilon. ZUIDSCHARWOUDE KORPSKOLVERS De kolfclub „Gezellig Samenzijn" wees als korpskolvers voor de Nationale kolfwerl- strijden van den N.K.B. aan, de heeren, G. Mettes, Th. Rijper Sr., en Th. Rijper Jr, UITSTAPJE Aan de schoolgaande kinderen van de le den v. d. Coöperatieve Verbruiksvereeniging „Nieuw Leven", werd Zondag een uitstapje naar Camperduin aangeboden. Met een aantal autobussen trokken ze over Alkmaar Bergen en Schoorl naar Camperduin, waar ze, begunstigd door prachtig zomerweer, van zee en strand hebben genoten. SINT PANCRAS Een man te Amstelveen door een plaatsgenoot aangereden. Gistermiddag omstreeks half vijf is op den Amsteldijk Zuid, te Amstelveen, de 36-jarige wielrijder J. B., wonende te Nieuw koop, die met zijn meisje rijdende, plotse ling naar links zwenkte, door een juist voor bijkomende vrachtauto uit St. Pancras aan gereden. De man kwam met het hoofd tegen den laadbak van den wagen en kreeg een her senschudding met schedelbasisfractuur. In zeer ernstigen toestand is hij naar het O.L. Vrouwe Ziekenhuis te Amsterdam over gebracht, waar hij in den loop van den avond is overleden. Indische padvinders op de thuisreis Studeeren op de boot. Aneta vernam van den heer Ranneft, den leider van het Indisch Padvinderscontin gent, dat afgevaardigd is geweest naar de Jamboree, de volgende bijzonderheden om trent de aan zijn zorgen toevertrouwde jon gens: Het Jamboree-contingent werkt vanaf Genua eiken dag het volle aantal school uren aan de opgelegde taak. De jongens werken uitstekend mede en beschouwen het als een eerezaak tegenover de hen welge zinde schoolhoofden flink te werken. In de Roode Zee was het warm, maar allen zijn gezond. Inbrekers houden Whiskey-fuif Via een leegstaand bovenhuis te \s-Gra- venhage hebben in den nacht van Vrijdag op Zaterdag inbrekers zich toegang weten le verschaffen tot een wijnhandel, waar zij ren grooten chaos veroorzaakten. In het kantoor hebben zij alle laden opengebroken ••li ondersteboven gehaald, terwijl zes whis- kevflesschen die voor het bezoek der inbre kers nog vol waren, door don winkelier leeg werden aangetroffen. Moeilijk valt aan te nemen, dat zij den inhoud van deze zes llesschen ter plaatse hebben geconsumeerd.

Schager Courant | 1937 | | pagina 5